W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Każde życie jest cudem
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Każde życie jest cudem miała miejsce:
Opis (streszczenie): Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): W ósmym miesiącu ciąży wykryto, że Nathan urodzi się z niewykształconymi rączkami. Lekarka stwierdziła, że szkoda że wady nie wykryto wcześniej, bo "można byłoby terminować ciążę". Dziś Nathan zadziwia sprawnością i codziennie dokonuje rzeczy, które wydawały się poza jego zasięgiem, a jego rodzice zgodnie mówią: "Rodzina to jest siła. Dziecko niepełnosprawne nie definiuje tego czy będziemy szczęśliwi. A to, że Nathan nie ma rączek, nie czyni jego życia mniej wartościowym". Z propozycją aborcji rodzice Nathanka spotkali się także w dwóch kolejnych ciążach, ponieważ lekarze podejrzewali, że dziecko może cierpieć na ten sam zespół genetyczny, co Nathan. Historia Nathana niesie silne przesłanie pro - life, ale jednocześnie wzrusza i inspiruje. Nathan potrafi samodzielnie jeść, ubrać się, pisać, szaleć na placach zabaw i grać w piłkę nożną. Nóżkami potrafił nawet wałkować i lepić pierogi. Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Dziewczynka wskutek skrajnego wcześniactwa jest głęboko niepełnosprawna i we wszystkim musi być zdana na rodziców. Niezależnie od stanu zdrowia, państwo Agnieszka i Maciej uważają córeczkę za największy dar i podkreślają, jak dużo wniosła do ich życia, ucząc koncentrować się na tym co najważniejsze - na miłości. W reportażu rodzice Jagódki opowiadają o trudach i radościach, których doświadczają. Dzielą się poruszającym świadectwem miłości i wiary.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Antek ma Zespół TAR, który objawia się niewykształconymi rękoma. W czasie ciąży lekarze proponowali aborcję. Niekorzystne prognozy podtrzymali też po narodzinach chłopca. Nie dawali żadnych nadziei na uzyskanie przez niego choć częściowej sprawności. Rodzice zawierzyli Antka Matce Bożej i z wielką determinacją walczyli o jego zdrowie. Dzisiaj Antek gra na perkusji, pływa, buduje roboty i robi wiele innych rzeczy, które wydawały się niemożliwe przy jego niepełnosprawności. Udowadnia, że ograniczenia istnieją przede wszystkim w naszych głowach. Historia Państwa Ciesielskich to piękne świadectwo zaufania Bogu i Jego opieki. Wiele cudów jakich doświadczyła ta rodzina, pokazują że Bóg nie zostawia nas samych i odpowiada na nasze prośby o wsparcie -komentuje Magdalena Korzekwa - Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio. To kolejna historia, która pokazuje okrucieństwo aborcyjnego prawa, jakie jeszcze do niedawana obowiązywało w Polsce. Do tego aby pozbawić dziecko życia, wystarczyło to, że miało mieć krótsze rączki. Większość dzieci zabijanych podczas aborcji mogłoby żyć wiele lat i być szczęśliwym. Dobrze, że to okrutne prawo zostało zmienione - dodaje.
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Kasia Zawodnik z powodu wady genetycznej urodziła się niewidoma. Mówi o sobie, że byłaby idealną kandydatką do aborcji - wcześniej z podobną wadą na świat przyszedł jej starszy brat Daniel. Rodzice Kasi i Daniela na szczęście od początku otoczyli dzieci wielką miłością. Dzięki ich zaangażowaniu, popartym własną ciężką pracą, Kasia w pełni się usamodzielniła. Ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, założyła własną firmę, która zajmuje się transkrypcją tekstów, wydała książkę. Z reportażu bardzo mocno wybrzmiewa to, że gdy dowiadujemy się o niekorzystnej diagnozie u dziecka, nie powinniśmy zakładać najczarniejszego scenariusza
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Gdy w czasie ciąży dowiedzieli się o wadzie genetycznej swojego dziecka, bardzo to przeżyli. Teraz nie wyobrażają sobie, że Dominika mogłoby z nimi nie być lub mógłby być inny. Chłopiec dopełnił ich rodzinę, pomógł dojrzeć, zrozumieć, że dzieci służą do kochania, nie do spełniania rodzicielskich ambicji i bycia doskonałymi. Jest ich "przekochanym, przeuroczym, cudownym dzieckiem". Oglądając reportaż można trochę lepiej poznać realia życia rodziny z dzieckiem z Zespołem Downa.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Daniel Zawodnik wskutek wady genetycznej jest niewidomy od urodzenia. Jego rodzice zewsząd słyszeli, że on nigdy nie stanie się samodzielny i będą musieli się nim opiekować do końca życia, będzie dla nich jedynie ciężarem. Dziś Daniel ma żonę i troje dzieci. Jest wspaniałym mężem i ojcem. A do tego spełnia się zawodowo pracując w Centrum Interwencji Kryzysowej i pomagając ludziom w ciężkich sytuacjach życiowych. Z reportażu bardzo mocno wybrzmiewa to, żeby zawsze dawać szansę drugiej osobie. Jego rodzice dali mu szansę nie tylko na starcie, ale później z wielkim poświęceniem wspierali go w rozwoju. Szanse dostał też od swojej żony oraz od przełożonych w pracy.
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): "Jestem po to, żeby pokazać, że nawet kiedy mówią, że jest tragicznie, może być dobrze. Bo miałem być martwy, byłem martwy, a teraz żyję i cieszę się pełnią życia" - mówi Piotr Rzepecki. Kiedy pani Anna, jego matka, była w ciąży zasugerowano aborcję ze względu na chorobę dziecka. Po tym, gdy odmówiła, lekarze zostawili ją samą. "Zostałam zostawiona sama sobie, tak jakby po prostu lekarze czekali na to, że skoro ja nie chcę, nie proszę o przerwanie ciąży, to niech to samo się zakończy" - wspomina. Piotr urodził się w zamartwicy. Biło mu tylko jeszcze serce. Mięśnie miał zwiotczałe, nie oddychał. Zdiagnozowano u niego szereg wad. "Wie Pani, że syn będzie roślinką?" - spytał p. Annę jeden z lekarzy. Piotr jednak walczył i walczy do dzisiaj. Ukończył technikum, pracuje zawodowo, uwielbia jeździć konno i na rolkach. Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech". Zawsze chciałem być z ludźmi".
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): W piątym miesiącu ciąży u Oli zdiagnozowano wodogłowie. Lekarz prowadzący ciążę uznał, że rokowania są tak złe, że "jedynym i najlepszym rozwiązaniem jest terminacja ciąży". W innym przypadku rodzice mieli "zrujnować sobie życie". "Rozmowy z lekarzem odbierały mi siły. Kilka razy odmawiałam terminacji ciąży i nie otrzymałam innej oferty pomocowej" - wspomina Paulina Łopatka, mama Oli. Zamiast aborcji, rodzice wybrali leczenie. Z Bożą pomocą szybko znaleźli innych lekarzy, którzy podjęli się leczenia ich córki. Jeszcze w czasie ciąży przeprowadzono pionierską operację u Oli, dzięki której jej mózg mógł się rozwijać, a rehabilitacja dziewczynki była kontynuowana po porodzie. Dzisiaj Ola ma sześć lat. Jest chora, ale stale robi postępy. Wbrew przewidywaniom lekarzy mówi, czyta i coraz sprawniej stawia pierwsze kroki. Dla rodziców jest źródłem wielkiej radości. "Nasze życie nie jest piekłem. Cieszymy się, że mamy naszą Olę." - mówią jej rodzice. "Ola jest lekarstwem na nasze egoizmy i odpowiedzią na egoizm świata". Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): "Mamo, Tato, dacie radę!" - mówią Monika i Karol Niklas do rodziców, którzy dowiadują się o wadzie rozwojowej dziecka. Lęki i chaos w głowach, jakie się pojawiają w takiej sytuacji znają z autopsji. Ich synek ma Zespół Downa. Proponowano im aborcję, którą przedstawiono jako "humanitarne pozbycie się ciąży". Od otoczenia słyszeli, że chcą wziąć na swoje barki zbyt duży ciężar. Dziś Krzyś ma 7 lat. Przewartościował życie Moniki i Karola, scementował ich małżeństwo i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Nazywają go profesorem miłości. "Dziękujemy Bogu za Krzysia. Jest dla nas błogosławieństwem i wsparciem. Warto otworzyć swoje serca, swoje domy po to, żeby mieć i przyjąć do nich jeszcze więcej miłości niż macie." - mówią. Każde życie jest cudem, to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".
Czas trwania: 13min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): W piątym miesiącu ciąży u Dawidka zdiagnozowano wadę serca oraz ogromne wodogłowie. Chłopiec miał nie przeżyć. Lekarka zagroziła, że jeżeli jego Mama, Elżbieta Piwowar, nie podpisze zgody na aborcję, nie będzie jej ratować (ciąża stanowiła zagrożenie także dla niej). Zamiast dokonać aborcji, rodzice poszukali innych lekarzy, którzy podjęli próbę ratowania Dawidka i jeszcze w czasie ciąży przeprowadzili operację głowy. Dzisiaj Dawidek ma osiem lat. Oprócz wodogłowia stwierdzono u niego autyzm. Pomimo swojej niepełnosprawności jest wielkim optymistą, uwielbia opowiadać żarty i dostarcza rodzicom ogromu radości. To on uczy ich więcej niż oni jego. Każde życie jest cudem - to reportaże o ludziach, którzy dostali szansę na życie, mimo że w świetle do niedawna obowiązującego prawa kwalifikowali się do aborcji. To historie o radzeniu sobie z trudnościami i o wielkiej miłości, która przynosi radość, mimo trudów. Reportaże pokazują rzeczywistość, z jaką musieli mierzyć się rodzice, u których dzieci podejrzewano choroby na etapie prenatalnym, uświadamiając, że nawet w najtrudniejszej sytuacji można znaleźć dobre rozwiązanie, jeśli pozwoli się człowiekowi żyć. Bohaterowie inspirują do podejmowania wysiłku, żeby uczynić życie swoje i najbliższych osób dobrym i pięknym, pełnym radości, niezależnie od choroby i niepełnosprawności. Reportaże pokazują także, jak bardzo rozwija się medycyna i że wiele chorób, na które kiedyś nie było lekarstwa, można dziś z powodzeniem leczyć. Autorem reportaży jest Damian Żurawski, filmowiec mający na swoim koncie m.in. stworzenie nagradzanego dokumentu "Orzech. Zawsze chciałem być z ludźmi".
Czas trwania: 12min. / 2023 / cykl reportażyOpis (streszczenie): Dawid - leczenie zamiast aborcji, uśmiech zamiast łez. Prowadzący:
Czas trwania: 11min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Adam - biegacz, którego miało nie być, miał być "rośliną", miał nie chodzić. Prowadzący:
Czas trwania: 727min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Ola - antidotum na egoizm świata.
Czas trwania: 9min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Kuba, Szymon i Esterka - lekcja człowieczeństwa i miłości
Czas trwania: 8min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Marysia - na przekór diagnozom
Czas trwania: 726min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Basia - dziewczyna z rybią łuską, która zaraża radością
Czas trwania: 7min. / Polska / 2021 / reportażOpis (streszczenie): Nastolatka Hannah często sprawiała problemy wychowawcze. Sytuacja się pogarsza, gdy dziewczyna dowiaduje się, że była adoptowana. Zła na cały świat rusza ze swoim przyjacielem Jasonem do Alabamy, by odnaleźć biologiczną matkę.
Czas trwania: 104min. / USA / 2011 / dramatKażde życie jest cudem można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP2 HD, TV Trwam
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: