Emisja Kobiety w drodze będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 26 listopada 2024 (Wtorek)Opis (streszczenie): Rozmowy w pociągu z bohaterkami po przejściach. Czasami wystarczy przypadek, żeby całkowicie zmienić swoje życie, znaleźć dla siebie inną rolę, nadać nowy sens swojemu istnieniu. Tak było w przypadku Małgorzaty Dutkiewicz, prezes fundacji Herosi, która zajmuje się pomocą dzieciom z chorobami onkologicznymi. Zajęcie tłumaczki zamieniła na kierowanie fundacją, pomoc chorym dzieciom, wspieranie ich rodziców, zbieranie funduszy na zakup leków i specjalistycznego sprzętu medycznego ratującego życie. W nowej roli znalazła i swoją pasję, i powołanie. Marcie Manowskiej opowie o tym, jak działa fundacja i jak zaangażowanie wolontariuszy pomaga chorym dzieciom przejść przez okres choroby.
Czas trwania: 24min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Na ten ostateczny moment nikt nigdy nie jest przygotowany - odejście, śmierć, przejście na drugą stronę. I chociaż czasami zdarza się tak, że najbliżsi, rodzina, rodzice wiedzą, że ten moment wkrótce nastąpi, chociaż próbują się do niego przygotować, mają świadomość, że śmierć jest nieunikniona, to zawsze jest zaskoczenie, panika, żal, przejmująca rozpacz przenikająca każdą, najmniejszą cząstkę ciała. Marta Manowska porozmawia z Barbarą Kochman, psycholog z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci o tym, jak przeżyć żałobę i jak pomóc sobie i najbliższym w najtrudniejszym momencie życia - śmierci najbliższej osoby.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Praca w w mundurze, służba i pomoc ludziom od zawsze były jej marzeniem. Codziennie patroluje ulice Warszawy. Do partnera, z którym pełni służbę na stołecznych ulicach, ma całkowite zaufanie. Kobiety w Policji wcale nie mają łatwiej, ale kocham tę pracę - mówi sierżant Karolina Jaworska, bohaterka tego odcinka programu "Kobiety w drodze". O służbie w policji i wielkim zaszczycie, jakim jest udział w Kompanii Reprezentacyjnej Policji Polskiej, opowie Marcie Manowskiej podczas wspólnej podróży pociągiem.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynEmisja Kobiety w drodze miała miejsce:
Opis (streszczenie): Rozmowy w pociągu z bohaterkami po przejściach. Ile potrafimy dać z siebie innym? I wcale nie chodzi o pieniądze, prezenty, o rzeczy materialne. Chodzi o miłość i czas, najcenniejsze, co możemy ofiarować drugiej osobie. Agnieszka Kaszuba-Gałka dała małemu, choremu chłopcu matczyną miłość, opiekę, czułość, matczyny dotyk, którego nie zaznał w swoim króciutkim życiu. Została jego mamą zastępczą. Alanek zamieszkał z nią i jej dwoma biologicznymi synami. I chociaż mieszkają skromnie, wszyscy są szczęśliwi, a ściany ich malutkiego mieszkania są wypełnione miłością. Agnieszka Kaszuba opowie Marcie Manowskiej, czym jest rodzicielstwo zastępcze i dlaczego warto dzielić się swoją miłością i szczęściem z innymi.
Czas trwania: 26min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Jak to jest wejść w absolutną ciemność? Nie widzieć stołu, łóżka, okna, nie widzieć twarzy najbliższych? Jak radzić sobie w codziennych sytuacjach, gdy nie widzimy? Jak poruszać się w ciemności? Żeby chociaż przez chwilę doświadczyć tego, jak radzić sobie w życiu bez pomocy zmysłu wzroku, a angażując węch, słuch, dotyk, trzeba odwiedzić niezwykłą Niewidzialną Wystawę. Przewodnikami odwiedzających to miejsce i wchodzących w ciemność są osoby niewidome i niedowidzące. Małgorzata Szumowska, dyrektor Niewidzialnej Wystawy, opowie Marcie Manowskiej między innymi o tym, jak interaktywna podróż po niewidzialnym świecie może chociaż w niewielkim stopniu pomóc nam poznać i zrozumieć świat ludzi niewidomych i niedowidzących.
Czas trwania: 26min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Ile jest w stanie wytrzymać człowiek, żeby przeżyć? Ile jest w stanie wytrzymać małe dziecko, żeby przeżyć? Wygnanie z pełnego ciepła i miłości domu, głód, przenikliwy mróz, niewolnicza praca ponad siły, śmierć najbliższych, wegetacja w obozie, życie na nieludzkiej ziemi. To wszystko stało się udziałem małej, 6-letniej dziewczynki. Halina Bieniakońska-Żak w wieku sześciu lat została wraz z rodziną wywieziona na wschodnie krańce Związku Radzieckiego. Na nieludzkiej ziemi spędziła kolejne sześć lat. Mimo niezwykle trudnych warunków rodzice zawsze dbali o polskość swoich dzieci, dlatego pani Halina i jej starszy brat nawet w obozowym baraku mówili po polsku. Po wielu latach od powrotu do Ojczyzny obrazy z Syberii wciąż wracają. Starszy brat pani Haliny do dzisiaj nie bierze do ust razowego chleba. I chociaż wspomnienia bolą, to nie można o nich zapomnieć. W swojej kolejnej podróży Marta Manowska wysłucha przejmującej opowieści Haliny Bieniakońskiej-Żak o wywózce i życiu na nieludzkiej ziemi.
Czas trwania: 26min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Bohaterką tego odcinka programu Marty Manowskiej będzie aktorka i piosenkarka, Olga Bończyk, która w programie opowie o dzieciństwie i trudnej roli łącznika między światem a niesłyszącymi rodzicami, o dążeniu do spełniania marzeń i budowaniu swojego własnego Mount Everest.
Czas trwania: 27min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Rozmowy w pociągu z bohaterkami po przejściach. Anna Raciborska - onkolog dziecięcy. Rozmowa o odchodzeniu i chorobach dzieci, wpływie raka na życie rodziców i rodzin. Mocna, dająca nadzieję rozmowa z prof. Anną Raciborską o tym, co stanowi wartość, a co jest wymyślaniem sobie problemów.
Czas trwania: 26min. / 2021 / magazynOpis (streszczenie): Bohaterką trzeciego odcinka będzie Aida Kosojan-Przybysz. Gruzinka, która od 30 lat pomaga ludziom odnaleźć szczęście, w szczerej rozmowie z Martą Manowską pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, podpowie, jak odnaleźć siłę i moc, by kreować własne życie.
Czas trwania: 26min. / 2022 / magazynKobiety w drodze można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Kobieta, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):