W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Krakowskie portrety literackie
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Krakowskie portrety literackie miała miejsce:
Opis (streszczenie): Portret poety Józefa Barana, którego twórczość jest uniwersalna i ma bardzo wielu gorących miłośników. Poeta, mimo że w Krakowie spędza większą część swojego życia, to jednak w jego dorobku łatwo zauważyć głęboki związek ze środowiskiem jego dzieciństwa, z miejscem urodzenia, ze wsią Borzęcin. W reportażu poznamy miejsca jego dzieciństwa, bliskich mu ludzi i usłyszymy wiersze w wykonaniu Anny Dymnej.
Czas trwania: 31min. / 2017 / reportażOpis (streszczenie): Leszek Elektorowicz poeta, prozaik, tłumacz literatury angielskiej i amerykańskiej. Urodzony we Lwowie, ale związany z Krakowem od ponad 70 lat. Nazywany księciem poetów metafizycznych. Pisze o śmierci, Bogu, pamięci i przemijaniu, a także o wierności swoim przekonaniom. Rok temu, w wieku 92 lat, wydał tomik poetycki Rąbek Królestwa, który został świetnie przyjęty przez krytykę. W programie dokumentalnym Leszek Elektorowicz opowiada m.in. o swoim dzieciństwie i młodości spędzonych we Lwowie oraz o przyjaźni ze Zbigniewem Herbertem. O poecie mówią jego znajomi i współpracownicy: prof. Andrzej Waśko, prof. Maciej Urbanowski i Zuzanna Dawidowicz.
Czas trwania: 24min. / 2017 / reportażOpis (streszczenie): Cała jesteś w skowronkach, ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie, wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał...: cytaty z piosenek, których autorem jest poeta, Leszek Aleksander Moczulski. Laureat Nagrody Miasta Krakowa za całokształt dokonań w dziedzinie kultury i sztuki. Związany ze wspólnotą Wiara i Światło, opiekującą się osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Jest artystą finezyjnym, radosnym, zadumanym.
Czas trwania: 27min. / 2017 / reportażOpis (streszczenie): Portret Juliana Kornhausera - wybitnego poety, współtwórcy ruchu Nowej Fali z przełomu lat 60. i 70. O bohaterze mówią: jego syn - również poeta, przyjaciele i literaturoznawcy. Film opowiada o początkach twórczości, najważniejszych manifestach i tomikach, a także o ostatnim okresie twórczości, zaznaczonym poważną chorobą. Wiersze poety interpretują znani aktorzy.
Czas trwania: 26min. / 2019 / reportażOpis (streszczenie): Portret poety Józefa Barana, którego twórczość jest uniwersalna i ma bardzo wielu gorących miłośników. J. B.mimo że w Krakowie spędza większą część swojego życia, to jednak w jego dorobku łatwo zauważyć głęboki związek ze środowiskiem jego dzieciństwa, z miejscem urodzenia, ze wsią Borzęcin.
Czas trwania: 31min. / Polska / 2017 / reportażOpis (streszczenie): Leszek Elektorowicz poeta, prozaik, tłumacz literatury angielskiej i amerykańskiej. Urodzony we Lwowie, ale związany z Krakowem od ponad 70 lat. Nazywany księciem poetów metafizycznych. Pisze o śmierci, Bogu, pamięci i przemijaniu, a także o wierności swoim przekonaniom.
Czas trwania: 23min. / Polska / 2017 / reportażOpis (streszczenie): Portret Juliana Kornhausera - wybitnego poety, współtwórcy ruchu Nowej Fali z przełomu lat 60 - tych i 70 - tych. O bohaterze mówią: jego syn - również poeta, przyjaciele i literaturoznawcy.
Czas trwania: 25min. / Polska / 2019 / reportażKrakowskie portrety literackie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kraków, TVP Historia
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):