Emisja Mobilni mechanicy będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 14 lipca 2025 (Poniedziałek)Opis (streszczenie): „Mobilni mechanicy” po raz kolejny wyruszą w drogę, by ratować z opresji kierowców, których pojazdy uległy awarii. Jeśli myśleliście, że na polskich drogach widzieliście już wszystko, to znaczy, że nie obejrzeliście jeszcze nowych odcinków programu. Z nowej serii „Mobilnych mechaników” dowiecie się, jakie jest najgorsze miejsce i godzina na awarię samochodu. Zobaczycie, jak urzeczywistnia się najgorszy koszmar każdego kierowcy i mechanika. W warunkach polowych trzeba będzie wymienić uszczelkę pod głowicą w samochodzie dostawczym. W drugim sezonie „Mobilnych mechaników” znajdzie się wszystko to, na co czekacie: skomplikowane naprawy, nietypowe awarie, wielkie ciężarówki, lawety i podnośniki. Kumulacja pecha. Brak potrzebnych części. Naprawy wymagające wiedzy i sprytu. Ogromny pośpiech i jeszcze większe nerwy. Pot, krew i łzy oraz dużo humoru. Adam Hukowski wraz z synem Mikołajem otrzymają zgłoszenie o awarii Opla Astry w okolicach Ustronia Morskiego. Samochód zgasł w bardzo niebezpiecznym miejscu: tuż przed przejazdem kolejowym. Zdobycie potrzebnych części w sobotni wieczór okaże się dla mechaników sporym wyzwaniem. Mirek i Szymon zostaną wezwani do uszkodzonej koparkoładowarki JCB. Operatorowi bardzo zależy na czasie, bo od terminowego wykonania zlecenia zależy, czy na miejscu pracy będzie mogła pojawić się ekipa budowlana. Okaże się jednak, że awaria koparkoładowarki jest bardziej skomplikowana niż mechanicy pierwotnie zakładali. Dodatkowym utrudnieniem będą nieczynne w weekendy sklepy z częściami zamiennymi. Mirek wraz z Szymonem zdecydują się na niestandardowy sposób naprawy. Nieopodal Złotowa Piotrek i Michał zmierzą się z naprawą Forda Ka. Problemem będzie brak oporu pedału hamulca. Mechanicy szybko zdiagnozują, co jest przyczyną wycieku płynu hamulcowego, ale przywieziona ze sklepu część niespodziewanie okaże się nieodpowiednia. Czas nagli, dlatego Piotrek zdecyduje się na naprawę doraźną.
/ Polska / 2021 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Mechanicy mobilni naprawiają pojazdy w terenie, czasami w najgorszych warunkach pogodowych – w deszczu, śniegu, niekiedy w środku lasu czy na przystanku autobusowym. Nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, jednak zawsze potrafią wybrnąć z oprecji. Mobilna mechanika wymaga wielu poświęceń – czasami trzeba przejechać dwieście kilometrów po brakującą część, innym podjąć się naprawy czegoś, czego nigdy wcześniej się nie naprawiało. Mobilni mechanicy nigdy nie pozostawią nikogo w potrzebie. Próbują naprawić każdą usterkę. Aż do skutku! W kolejnym, szóstym już sezonie mechanicy podejmą się napraw nie tylko samochodów osobowych czy ciężarowych, ale również bardzo nietypowych pojazdów: koparki pracującej w porcie, niemal pięćdziesięcioletniego Datsuna, lawety, wózka widłowego, zaniedbanego traktora, żurawia, czy nawet… zabytkowej lokomotywy! Adam i Tomek zmierzą się z naprawą Renault Megane. Właściciel samochodu skarży się na stukanie w prawym kole. Po jeździe próbnej okaże się, że usterce uległa końcówka drążka w kole, przez co mogło dojść do utraty kontroli nad pojazdem, a nawet odpadnięcia koła. Mechanicy zauważą również wycieki oleju na amortyzatorze, co oznacza konieczność jego wymiany. Mirek wraz z Szymonem będą naprawiać Jeepa Grand Cherokee. Kiedy kierujący pojazdem gwałtownie dodał gazu podczas jazdy, samochód zaczął syczeć. Dźwięk ten dobiega z silnika. Okaże się, że uszkodzony jest rezonator powietrza. Oprócz tego urwany został także uchwyt mocujący rezonator, co oznacza, że cały układ dolotowy uległ rozszczelnieniu. Część, którą trzeba wymienić, nie jest dostępna w sklepie, a klient spieszy się na spotkanie – do przejechania ma jeszcze dwieście kilometrów. Łukasz i Paweł dostaną wezwanie do uszkodzonego Volkswagena Polo. Samochód nie reaguje na gaz, a właścicielka pojazdu jedzie na nocny dyżur do szpitala w Niemczech. Mechanicy zauważą również problem z odpaleniem samochodu. Diagnoza za pomocą komputera wykaże aż pięć błędów. Największym problemem jest uszkodzona przepustnica, której wymiana okazuje się bardzo droga, a klientka nie jest przygotowana na taką kwotę.
/ Polska / 2023 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): „Mobilni mechanicy” po raz kolejny wyruszą w drogę, by ratować z opresji kierowców, których pojazdy uległy awarii. Jeśli myśleliście, że na polskich drogach widzieliście już wszystko, to znaczy, że nie obejrzeliście jeszcze nowych odcinków programu. Nasi fachowcy zajmą się najróżniejszymi pojazdami, które można spotkać na polskich drogach: od wielotonowych dostawczych Scanii, przez czterdziestoletnie czechosłowackie polewaczki żużlowe aż po najnowszy model BMW. W tej serii programu “Mobilni mechanicy” będą pracować w naprawdę dziwnych miejscach - jedna z akcji odbędzie się na kursującym po rzece promie. Równie zaskakująca okaże się awaria w samym środku lasu - wymiana prostego z pozoru elementu skończy się demontażem połowy pojazdu i koniecznością odkręcenia kilkudziesięciu śrub, łącznie z mechanizmem wycieraczek. Nowe odcinki “Mobilnych mechaników” są jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiadomo, na co się trafi! Adam Weigel i Tomek Zarzycki otrzymają wezwanie do awarii Iveco Eurocargo. Samochód utknął w Nowym Brzesku, a jego kierowcy pracującemu jako kurier bardzo zależy na czasie - musi zdążyć na załadunek towaru w Tarnobrzegu. Po wstępnej ekspertyzie mechanicy dojdą do wniosku, że problemem są rozładowane akumulatory. Po wymianie akumulatorów na sprawne okaże się jednak, że pojazd nadal błyskawicznie je rozładowuje. Mechanicy szybko zorientują się, że usterka jest o wiele bardziej skomplikowana niż wstępnie zakładali… W miejscowości Wysoka Piotr Jamroś i Michał Bruski muszą zmierzyć się z awarią Volkswagena Golfa VI. Samochód nie chce zapalić, a na desce rozdzielczej świecą się wszystkie kontrolki. Naprawę utrudnia presja czasowa: kierująca bardzo się spieszy na oczekiwaną od pół roku wizytę lekarską. Piotrek usiłuje znaleźć przyczynę problemu za pomocą diagnostyki komputerowej. Nie jest to jednak takie proste… Mirek Gubała i Szymon Rakowski otrzymają nietypowe wezwanie: na przeprawie promowej w miejscowości Wytrzyszczka doszło do awarii samochodu. Seat Alhambra utknął dokładnie na promie kursującym po Dunajcu, blokując innym kierowcom możliwość przeprawienia się na drugi brzeg. Mirek zdecyduje się na przeprowadzenie ekspertyzy w trakcie rejsu na drugą stronę rzeki. Usterka zostanie szybko zlokalizowana - za blokadę koła odpowiada niesprawny przewód hamulcowy. Okaże się jednak, że wymiana przewodu to zaledwie początek naprawy.
/ Polska / 2022 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Dym wylatujący spod maski samochodu to alegoria tego, co zobaczymy w siódmym sezonie „Mobilnych Mechaników”.W tej serii będziemy obserwować przy pracy trzy pary fachowców, którzy nie boją się żadnego wyzwania. Będą oni musieli zmierzyć się nie tylko z zaskakującymi usterkami najróżniejszych pojazdów, ale również zmiennymi nastrojami i wymaganiami spieszących się klientów. W kolejnym sezonie programu pokażemy, jak mobilna mechanika wygląda od kuchni. Każda usterka, każda naprawa, każdy pojazd i każdy kierowca to zupełnie inna historia. Jednym wypadki przydarzają się nagle, inni pożyczają już zepsuty samochód, a jeszcze inni nieświadomie sami go psują. Nasi mechanicy jednak nie zawodzą nigdy i nie odmawiają pomocy, choć ta pomoc może wiązać się z dużym ryzykiem. Nasi mechanicy w siódmej serii zmierzą się między innymi z usterką wycieraczek w wysłużonym kamperze Fiata Ducato, zbadają powody nie odpalania popularnego modelu BMW, a także pełni obaw przystąpią do naprawy pewnego mikrosamochodu. Mirek i jego nowy partner Patryk dostaną wezwanie do Microcara M.GO. Początkowo będą wahać się, czy je przyjąć. Ostatecznie przyjadą na miejsce zdarzenia. Po zdiagnozowaniu problemu z przekładnią CVT okaże się, że awarii uległ również przewód hamulcowy, o czym właściciel pojazdu nie miał pojęcia. W Krakowie Adam i Tomek będą naprawiać Forda Fusiona. Kierująca pojazdem zauważyła, że podczas jazdy drga kierownica. Kobieta, która jest konserwatorką dzieł sztuki, rano musi być w pracy na wschodniej granicy Polski. Warunki pogodowe nie są sprzyjające, mechanicy będą mieli problem ze ściągnięciem zamarzniętych części. Niestety w trakcie naprwy wyjdzie, że tarcze hamulcowe w samochodzie są w bardzo złym stanie. W Szczecinie Łukasz i Paweł zmierzą się z naprawą dostawczego Forda Fiorino. Kierowca przy skręcaniu słyszy głośne stukanie z przodu samochodu. Chce się dowiedzieć, czy bezpiecznie może załadować pojazd i przewieźć w nim materiały budowlane. Po jeździe próbnej Paweł stwierdzi, że zatarte są łożyska MacPhersona, które są częścią zawieszenia auta. By naprawić usterkę, mechanicy muszą rozebrać wiele części samochodu, co może zająć dużo czasu.
/ Polska / 2024 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Pośpiech, brak niezbędnych części, poobijane palce, korozja i zapieczone śruby – to codzienność mobilnych mechaników. W nowym sezonie oprócz zaglądania pod maski naprawianych samochodów poznamy również nowych uczestników programu. Do ekipy „Mobilnych mechaników” dołączyli bowiem fachowcy z Wałcza. Energiczny i energetyczny szef Zielak oraz jego ekipa nie jeden raz zadziwią podczas prowadzonych przez siebie interwencji. Dla Zielaka nie ma bowiem usterek niemożliwych do zlikwidowania: nie boi się żadnej maszyny, choć uwielbia naprawiać te największe. W najnowszym sezonie każdy z mechaników pokaże, co potrafi. Zobaczymy, jak w drogowych warunkach w ciągu kilku godzin naprawia się usterki, których usunięcie w warsztacie zajmuje kilka dni. Przekonamy się, co robi wytrawny fachowiec, gdy musi naprawić samochód, w którym części trzymają się jedynie na opaskach zaciskowych. Dziewiąty sezon „Mobilnych mechaników” zaskoczy nietypowymi pojazdami i usterkami. Od superciężkich pojazdów technicznych, przez ciężarówki DAF i osobówki, aż do lżejszych motocykli – każdy miłośnik motoryzacji znajdzie tu coś dla siebie. Zobaczymy także naprawy prawdziwych gigantów: naczepy o ładowności ponad 27 ton i długości ponad 13 metrów oraz maszyny leśnej Forwarder, która z załadunkiem może ważyć ponad 50 ton. Kolejny sezon „Mobilnych mechaników” to również popis samochodowej kreatywności rodaków. Dowiemy się, o ile trzeba przekroczyć ładowność, by złamać w pojeździe oś. Zobaczymy, jak naprawia się auto samoróbkę, w którym silnik pochodzi od innego, niemożliwego do zidentyfikowania pojazdu. Przekonamy się, w jaki sposób regeneruje się kilkudziesięcioletnie zabytki polskiej motoryzacji, bez dostępnych od ręki części. Kierowcy, którzy nieźle dali po garach. Mechanicy, którym robota tak pali się w rękach, że potrzebują gaśnicy. I rozliczenie w barterze za… nagrobek. Najciekawsze drogowe naprawy zobaczycie wyłącznie w nowym sezonie „Mobilnych mechaników”! W podkrakowskich Brzegach Adam i Tomek zajmą się naprawą Suzuki Vitary. W samochodzie zablokowała się kierownica, nie można też przekręcić kluczyka w stacyjce. Podczas diagnostyki fachowcy zorientują się, że mechanizm był już naprawiany: uszkodzone wcześniej śruby sprawiają spory problem przy demontażu. Wymiana niesprawnego elementu nie rozwiąże jednak problemu – samochód nadal nie chce się uruchomić. Zaskoczony Adam kolejny raz będzie musiał jechać do hurtowni po nowe części. W Mogilanach nieopodal Krakowa Mirek i Patryk kończą właśnie 20-godzinny dzień pracy. Mimo zmęczenia zdecydują się pomóc kolejnemu kierowcy w tarapatach. Kierująca Nissanem Almerą poinformuje, że w pojeździe trzęsie się kierownica; obawia się również, że niebawem odpadnie koło. Mechanicy będą podejrzewać, że awarii uległo łożysko. Jego zatarcie prowadzi do zablokowania kół, a dalsza jazda grozi ich oderwaniem. Mimo późnej godziny mechanicy muszą podjechać do bazy w Kulerzowie, by w warsztacie wprasować nowe łożysko do piasty. Przy okazji dokonają zaskakującego odkrycia. W Szczecinie Łukasz z Pawłem zajmą się naprawą Opla Merivy. Kierujący skarży się na metaliczne odgłosy dobiegające z okolic kierownicy i w trakcie skręcania. Mechanicy sądzą, że uszkodzeniu uległy półosie. Na szybkiej diagnozie skończą się dobre wieści. Zapieczone śruby nie będą chciały się odkręcić, a podczas wyjmowania półosi pojawią się dodatkowe problemy. Gdy wydaje się, że naprawa została ukończona, w trakcie jazdy próbnej wyjdzie na jaw kolejna usterka.
/ Polska / 2025 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Awarie samochodów zwykle przydarzają się w najmniej odpowiednim miejscu i czasie: podczas jazdy na wymarzone wakacje, w drodze na ważną rozmowę kwalifikacyjną, na trasie pokonywanej codziennie do pracy. Wtedy do akcji wkraczają “Mobilni Mechanicy”. Kolejny sezon programu pozwoli zajrzeć pod maski wielu pojazdów poruszających się po polskich drogach. Ich stan techniczny wprawi w zdumienie nawet doświadczonych fachowców. Sypiąca się instalacja, dziurawe kable klejone taśmą, części montowane na opaski zaciskowe – to zaledwie wycinek drogowych zmagań, z jakimi codziennie muszą mierzyć się nasi mechanicy. Fachowcom niestraszne są nawet nietypowe naprawy: samochodów kurierskich, potężnego sprzętu rolniczego, a nawet łodzi. Nowe odcinki “Mobilnych Mechaników” to również pokaz kreatywnych napraw w niesprzyjających warunkach: w nerwowej atmosferze i pośpiechu, podczas ulewy, niemal w ciemności. Doświadczeni fachowcy udowadniają, że nie ma sytuacji bez wyjścia – czasem wystarczy pokombinować, nawet jeśli oznacza to wizytę na auto-złomie. W Bochni Adam i Tomek zmierzą się z naprawą klasyka amerykańskiej motoryzacji w postaci Chevroleta Corvette. Zdaniem mechaników za awarię odpowiadają wyeksploatowane świece. Na tym jednak dobre wiadomości się kończą – części zamienne do tego modelu są drogie i zwykle trudno dostępne. Dodatkowo w trakcie demontażu Tomkowi wypadnie nasadka od świecy – jeśli jej nie znajdzie, to wyjęcie pozostałych świec będzie niemożliwe. Ze względu na budowę silnika mechanik nie jest w stanie wykręcić elementu manualnie, a niskie zawieszenie samochodu sprawia, że nie można wjechać pod niego podnośnikiem. Gdy wydaje się, że naprawa dobiega końca okaże się, że zawodzi również akumulator. Po podładowaniu wychodzą na jaw kolejne usterki. Piotrek i Michał otrzymają wezwanie do uszkodzonego Renault Clio 3. Z pojazdu wyciekł płyn – mechanicy sądzą, że winę za to ponosi pęknięta obudowa termostatu. Szybka naprawa i można jechać dalej? Nic podobnego – podczas jazdy próbnej ujawni się kolejna usterka. W Krakowie Mirek i Szymon zajmą się naprawą Opla Astry. Samochód nie chce odpalić, a komputer pokładowy sygnalizuje błąd czujnika ciśnienia na czwartym cylindrze. Taka awaria w przypadku Opla Astry jest dość powszechna, niestety przy tym kosztowna. Na domiar złego w trakcie jazdy testowej Szymon zorientuje się, że w pojeździe są zużyte klocki hamulcowe i trzeba je niezwłocznie wymienić. Kierująca spiesząca się do klienta będzie musiała uzbroić się w cierpliwość.
/ Polska / 2023 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Nie wszystkie usterki i awarie samochodu mogą poczekać do wizyty w warsztacie. W niektórych przypadkach muszą być usunięte natychmiast, aby pojazd mógł jak najszybciej ruszyć w dalszą drogę. I tym właśnie zajmują się "Mobilni mechanicy". Ludzie ci są w stanie naprawić samochód w praktycznie każdych warunkach - niezależnie od tego, czy przyjdzie im pracować na ruchliwej szosie, środku ronda czy polnej dróżce pośrodku niczego. W pierwszej serii programu zobaczymy między innymi akcję naprawy samochodu-chłodni przewożącego mięso i przyjrzymy się działaniom przy zepsutej betoniarce przewożącej cement. W każdym odcinku pokażemy przy akcji trzy ekipy, które będą musiały sprostać trzem różnym zadaniom. W Kołobrzegu mechanicy zostają wezwani do Citroena Berlingo, które utknęło w centrum miasta. Kierowcą jest kurier, który musi natychmiast wrócić do pracy. Pozornie łatwa naprawa kończy się kolejnym telefonem tego samego klienta. W Opolu Jarek i Łukasz będą mieli ekstremalnie mało czasu - pomocy będzie wymagać betoniarka, która w gruszce przewozi beton. Jeżeli mechanicy szybko nie naprawią pojazdu, to materiał nie będzie się do niczego nadawał. Niestety, Jarek i Łukasz mnóstwo czasu stracą na samej diagnozie usterki. Pod Krakowem mechaników czeka starcie z awarią traktora. Mirek będzie musiał poradzić sobie z kilkoma problemami - czasochłonną usterką elektryczną oraz brakiem wszystkich niezbędnych narzędzi.
/ Polska / 2021 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Gdy samochód nie chce odpalić, a na desce rozdzielczej pojawia się koszmar każdego kierowcy – świecąca kontrolka, wtedy do akcji wkraczają oni: mobilni mechanicy. Od Szczecina po Kraków naprawiają osobówki, tiry, motocykle i każdy pojazd, który ma silnik. Fachowcy będą musieli zmierzyć się z usterkami trzech pojazdów: Audi A4, Renault Mastera i Forda Focusa. W Pobiedniku Małym Adam wraz z Tomkiem zmierzą się z naprawą Audi A4. Temperatura silnika niespodziewanie wzrosła do 130 stopni, dlatego kierująca musiała się jak najszybciej zatrzymać – udało jej się dojechać na parking przy OSP. Mechanicy podejrzewają, że winę za awarię ponosi niesprawna pompa wody. Klientkę czeka długa i kosztowna naprawa. Jej przebieg zaskakuje jednak nawet doświadczonych mechaników. Prędko okaże się, że złych wieści jest znacznie więcej: Tomek zauważy, że na wymianę zasługuje również rozrząd. Kierująca nie chce się zgodzić na tak kosztowną naprawę. Gdy mechanikom uda się zdemontować większość pojazdu, niespodziewanie rozlegnie się wycie strażackiej syreny. W Skawinie przy ulicy Krakowskiej Mirek i Patryk zajmą się naprawą Renault Master. Samochód należy do firmy kurierskiej, dlatego kierowcy zależy na jak najszybszej naprawie. Kurier poinformuje, że po włączeniu pojazd samoczynnie gaśnie. Mechanicy będą podejrzewać awarię układu paliwowego. Szybki rzut oka pod maskę potwierdzi najgorsze obawy. Uszkodzone przewody i zapchane filtry doprowadziły do zniszczenia pompy paliwowej. Fachowcy nie będą mieć dobrych wieści dla kierowcy: koszt nowej pompy to wydatek rzędu pięciu tysięcy złotych. W Szczecinie Łukasz wraz z Pawłem zostaną zadysponowaniwezwani do awarii Forda Focusa. Kierowca powie, że po nieumyślnym wjechaniu w dziurę drogową w pojeździe blokuje się tylne koło. Diagnostyka nie pozostawia złudzeń. Rozlane amortyzatory to zaledwie część problemów. Padający bezustannie deszcz utrudni pracę mechanikom, dlatego zdecydują się na przeprowadzanie naprawy na myjni bezdotykowej. Właściciel wyrazi na to zgodę, ale pod warunkiem, że uporają się w godzinę. Nadmierna presja czasowa nie sprzyja jednak uważności: podczas kontroli odbywającej się już po wymianie zużytych części mechanicy znajdą kolejną usterkę.
/ Polska / 2024 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Gdy samochód nie chce odpalić, a na desce rozdzielczej pojawia się koszmar każdego kierowcy – świecąca kontrolka, wtedy do akcji wkraczają oni: mobilni mechanicy. Od Szczecina po Kraków naprawiają osobówki, tiry, motocykle i każdy pojazd, który ma silnik. Mirek i Patryk odbiorą telefon od kierującego, który zgłosił problem z biegami w Oplu Zafirze. Twierdzi, że z jakiegoś powodu może wrzucić tylko pierwszy bieg, a ma do przejechania jeszcze kilkadziesiąt kilometrów. Szybko okaże się, że cięgno skrzyni odpięło się od drążka. Radość mechaników będzie jednak przedwczesna – po krótkiej jeździe próbnej wyjdą kolejne problemy. Adam i Tomek będą musieli zmierzyć się z dość rzadko spotykaną usterką. Właściciela Peugeota 206 w wersji cabrio poinformuje ich, że w aucie zepsuł się mechanizm składania dachu, a akurat zaczął padać deszcz. Mechanikom uda się złożyć dać ręcznie, ale naprawa usterki to zupełnie inna sprawa... Łukasz i Paweł otrzymają wezwanie od właściciela sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych Forda Flexa. Auto ma problem z hamulcami – po długim postoju tylne nie działają prawidłowo. Mechanicy będą musieli zmierzyć się z korozją tarcz i klocków.
/ Polska / 2024 / program motoryzacyjnyEmisja Mobilni mechanicy miała miejsce:
Mobilni mechanicy można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVN Turbo
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: