Emisja Mobilni mechanicy będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 21 listopada 2024 (Czwartek) Program TV na 22 listopada 2024 (Piątek)Opis (streszczenie): „Mobilni mechanicy” po raz kolejny wyruszą w drogę, by ratować z opresji kierowców, których pojazdy uległy awarii. Jeśli myśleliście, że na polskich drogach widzieliście już wszystko, to znaczy, że nie obejrzeliście jeszcze nowych odcinków programu. Nasi fachowcy zajmą się najróżniejszymi pojazdami, które można spotkać na polskich drogach. W czwartym sezonie programu trzy ekipy specjalistów zmierzą się z usterkami, które wystąpiły w najróżniejszych okolicznościach i różnych typach pojazdów. Specjaliści będą między innymi naprawiać samochód spieszącej się na egzamin maturzystki, pomogą młodemu kurierowi w przywróceniu jego dostawczaka do stanu używalności oraz zmierzą się z trudnym przypadkiem zepsutej lawety Adam i Tomek otrzymają zgłoszenie o awarii samochodu należącego do serwisanta chłodni. W uszkodzonym Renault Trafic niespodziewanie zapadło się sprzęgło. Serwisantowi bardzo zależy na czasie – jeśli nie zjawi się w pracy w ciągu kilku najbliższych godzin, to zniszczeniu ulegnie towar za kilkanaście tysięcy złotych. Wstępna diagnoza nie napawa optymizmem – Renault jest mocno wysłużone, a próby usprawnienia mogą skończyć się urwaniem śrub i dodatkowymi komplikacjami. Prędko okaże się, że mechanicy słusznie obawiali się naprawy tak wyeksploatowanego pojazdu. Wyjdzie na jaw, że sprzęgło podtrzymują dwie opaski zaciskowe, czyli popularne zipy. Aby dostać się do uszkodzonego elementu, Tomek musi zdemontować niemal cały przód pojazdu, łącznie z reflektorami. Gdy wydaje się, że naprawa dobiegła końca, Tomek znajduje nieszczelność w układzie. Na obwodnicy Krakowa Mirek i Szymon zmierzą się z awarią BMW E90. Kierująca spieszy się, ponieważ umówiła się ze swoim chłopakiem, że odbierze go na czas z Wrocławia. Mechanicy szybko znajdą przyczynę awarii, jednak na tym dobre wieści się kończą – nie są w stanie zdemontować koła pasowego. Próby odkręcenia tej części w warunkach warsztatowych potrafią trwać wiele godzin, często też kończą się obrobieniem śrub i połamaniem kluczy. Naprawa nie posuwa się do przodu, a kierująca ma coraz mniej czasu, by zdążyć do celu na umówioną godzinę W miejscowości Żeleźnica Piotrek i Michał zajmą się naprawą uszkodzonego Volkswagena Golfa. W wyniku stłuczki w pojeździe wygięła się maska oraz pękł króciec chłodnicy, uszkadzając obie chłodnice: wody i klimatyzacji. Ułamały się też mocowania reflektorów. Telefon do sklepu z częściami zamiennymi nie przyniesie jednak spodziewanego rezultatu: w hurtowni nie ma wszystkich potrzebnych części. Naprawę utrudnia presja czasowa. Młoda kierująca jest maturzystką i spieszy się na przedmaturalny test z matematyki.
/ Polska / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Gdy samochód nie chce odpalić, a na desce rozdzielczej pojawia się koszmar każdego kierowcy – świecąca kontrolka, wtedy do akcji wkraczają oni: mobilni mechanicy. Od Szczecina po Kraków naprawiają osobówki, tiry, motocykle i każdy pojazd, który ma silnik.
/ Polska / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Dym wylatujący spod maski samochodu to alegoria tego, co zobaczymy w siódmym sezonie „Mobilnych Mechaników”.W tej serii będziemy obserwować przy pracy trzy pary fachowców, którzy nie boją się żadnego wyzwania. Będą oni musieli zmierzyć się nie tylko z zaskakującymi usterkami najróżniejszych pojazdów, ale również zmiennymi nastrojami i wymaganiami spieszących się klientów. W kolejnym sezonie programu pokażemy, jak mobilna mechanika wygląda od kuchni. Każda usterka, każda naprawa, każdy pojazd i każdy kierowca to zupełnie inna historia. Jednym wypadki przydarzają się nagle, inni pożyczają już zepsuty samochód, a jeszcze inni nieświadomie sami go psują. Nasi mechanicy jednak nie zawodzą nigdy i nie odmawiają pomocy, choć ta pomoc może wiązać się z dużym ryzykiem. Nasi mechanicy w siódmej serii zmierzą się między innymi z usterką wycieraczek w wysłużonym kamperze Fiata Ducato, zbadają powody nie odpalania popularnego modelu BMW, a także pełni obaw przystąpią do naprawy pewnego mikrosamochodu. W Mogilanach Mirek i Patryk zajmują się naprawą Hondy Civic, której właściciel zgłosił szarpanie podczas jazdy. Mechanicy szybko zdiagnozują, że uszkodzona jest kopułka zapłonowa. Oprócz tego olej wypływa z silnika i wszystko jest nim zalane. Wymiana kopułki nie rozwiąże jednak wszystkich problemów. Łukasz i Paweł dostaną zgłoszenie do starej Toyoty Supry na Ustowie. Właścicielka samochodu usłyszała stukanie w kole i boi się dalej jechać, a umówiona jest na ważną sesję zdjęciową z udziałem samochodu. Po podniesieniu auta Łukasz zauważy, że urwany jest łącznik stabilizatora. Największym problemem okaże się być szybkie zdobycie części. W Krakowie Adam i Tomek będą naprawiać Jeepa Grand Cherokee, w którym blokuje się kierownica. Para, do której należy samochód jest w drodze w Bieszczady i zależy im na tym, żeby dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Po jeździe próbnej okaże się, że uszkodzona jest przekładnia kierownicza, której naprawa jest bardzo skomplikowana.
/ Polska / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Mechanicy mobilni naprawiają pojazdy w terenie, czasami w najgorszych warunkach pogodowych – w deszczu, śniegu, niekiedy w środku lasu czy na przystanku autobusowym. Nie zawsze wszystko idzie po ich myśli, jednak zawsze potrafią wybrnąć z oprecji. Mobilna mechanika wymaga wielu poświęceń – czasami trzeba przejechać dwieście kilometrów po brakującą część, innym podjąć się naprawy czegoś, czego nigdy wcześniej się nie naprawiało. Mobilni mechanicy nigdy nie pozostawią nikogo w potrzebie. Próbują naprawić każdą usterkę. Aż do skutku! W kolejnym, szóstym już sezonie mechanicy podejmą się napraw nie tylko samochodów osobowych czy ciężarowych, ale również bardzo nietypowych pojazdów: koparki pracującej w porcie, niemal pięćdziesięcioletniego Datsuna, lawety, wózka widłowego, zaniedbanego traktora, żurawia, czy nawet… zabytkowej lokomotywy! Adam i Tomek dostaną wezwanie do niesprawnej minikoparki Nex12. W maszynie spadła gąsienica, której właściciel nie jest w stanie założyć. Adam nie jest chętny, by przyjechać do klienta, bo uważa, że samo założenie gąsienicy nie będzie trwało długo i nie będzie opłacalne. Godzi się na przyjazd po ustaleniu ceny z operatorem minikoparki. Po założeniu gąsienicy i rozliczeniu okaże się, że ta wciąż nie działa prawidłowo. W Jadownikach Mirek wraz z Szymonem zmierzą się z awarią Nissana Patrola. Podczas jazdy po torze off-roadowym w samochodzie urwał się tylny wahacz, który łączy koło z nadwoziem. Tłumiące drgania tuleje montowane w wahaczu są wybite, co może być przyczyną kolejnych uszkodzeń elementów układu jezdnego. Mechanicy zorientują się, że nie mają praski hydraulicznej potrzebnej do wymiany tulei, a pracują w środku lasu. W Szczecinie Łukasz i Paweł będą naprawiać Renault Modus, z którego wycieka olej. Kierująca pojazdem wraz z narzeczonym spieszą się do pracy w Dziwnowie. Niskie ciśnienie oleju w samochodzie niesie poważne konsekwencje dla silnika, prowadzi do rozszczelnienia lub zatarcia jednostki napędowej. Okaże się, że do samochodu został wlany olej o innych właściwościach niż zalecał producent. Mechanicy wymieniają olej i filtr, ale z samochodu dalej cieknie.
/ Polska / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): „Mobilni mechanicy” po raz kolejny wyruszą w drogę, by ratować z opresji kierowców, których pojazdy uległy awarii. Jeśli myśleliście, że na polskich drogach widzieliście już wszystko, to znaczy, że nie obejrzeliście jeszcze nowych odcinków programu. Z nowej serii „Mobilnych mechaników” dowiecie się, jakie jest najgorsze miejsce i godzina na awarię samochodu. Zobaczycie, jak urzeczywistnia się najgorszy koszmar każdego kierowcy i mechanika. W warunkach polowych trzeba będzie wymienić uszczelkę pod głowicą w samochodzie dostawczym. W drugim sezonie „Mobilnych mechaników” znajdzie się wszystko to, na co czekacie: skomplikowane naprawy, nietypowe awarie, wielkie ciężarówki, lawety i podnośniki. Kumulacja pecha. Brak potrzebnych części. Naprawy wymagające wiedzy i sprytu. Ogromny pośpiech i jeszcze większe nerwy. Pot, krew i łzy oraz dużo humoru. W Bydgoszczy Robert Ziółkowski i Tomek Wojcieszak otrzymają zgłoszenie o awarii ciągnika siodłowego. Mechanicy będą musieli znaleźć przyczyny braku ładowania. Kierowca ma niewiele czasu, by zdążyć z dowiezieniem towaru przed zamknięciem hurtowni. Gdy będzie się wydawać, że usterka zostanie niebawem naprawiona okaże się, że ze sklepu została przywieziona nieodpowiednia część zamienna. Dotrzymanie terminu dostarczenia towaru stanie pod dużym znakiem zapytania. W krakowskiej Nowej Hucie Adam Weigel i Tomasz Zarzycki zmierzą się z awarią naczepy Wielton. W trakcie jazdy kierowcy wybuchła opona. Mechanicy postarają się znaleźć przyczynę awarii. Naprawę utrudni presja czasowa: kierowca musi dowieźć towar na wyznaczoną godzinę, a opóźnienie nie wchodzi w rachubę. Tymczasem sytuacja okaże się bardziej skomplikowana, niż pierwotnie zakładali mechanicy. Adam Hukowski i jego syn Mikołaj pojadą w okolice Bogucina, by zająć się naprawą Skody Fabii. Kierująca uderzyła w zwierzę i uszkodziła reflektor. Jej zdenerwowanie niespodziewaną awarią spotęguje fakt, że samochód został przez nią pożyczony. Mechanicy muszą naprawić pojazd, by po wypadku nie pozostał żaden ślad.
/ Polska / program motoryzacyjnyEmisja Mobilni mechanicy miała miejsce:
Opis (streszczenie): Awarie samochodów zwykle przydarzają się w najmniej odpowiednim miejscu i czasie: podczas jazdy na wymarzone wakacje, w drodze na ważną rozmowę kwalifikacyjną, na trasie pokonywanej codziennie do pracy. Wtedy do akcji wkraczają “Mobilni Mechanicy”. Kolejny sezon programu pozwoli zajrzeć pod maski wielu pojazdów poruszających się po polskich drogach. Ich stan techniczny wprawi w zdumienie nawet doświadczonych fachowców. Sypiąca się instalacja, dziurawe kable klejone taśmą, części montowane na opaski zaciskowe – to zaledwie wycinek drogowych zmagań, z jakimi codziennie muszą mierzyć się nasi mechanicy. Fachowcom niestraszne są nawet nietypowe naprawy: samochodów kurierskich, potężnego sprzętu rolniczego, a nawet łodzi. Nowe odcinki “Mobilnych Mechaników” to również pokaz kreatywnych napraw w niesprzyjających warunkach: w nerwowej atmosferze i pośpiechu, podczas ulewy, niemal w ciemności. Doświadczeni fachowcy udowadniają, że nie ma sytuacji bez wyjścia – czasem wystarczy pokombinować, nawet jeśli oznacza to wizytę na auto-złomie. W Luborzycy Adam i Tomek zmierzą się z naprawą klasyka polskich dróg: Volkswagena Golfa. Pojazd jest wykorzystywany przy budowach, dlatego jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Wstępna diagnoza nie napawa optymizmem: paliwo nie dostaje się do pompy paliwowej i wtrysków. Zapowietrzony przewód jest tylko jednym z czynników odpowiadających za usterkę. Mechanicy szukają kolejnego. Gdy wydaje się, że pojazd jest już sprawny, na jaw wychodzi kolejne uszkodzenie. Mechanicy obawiają się, że koszty naprawy mogą przewyższyć wartość samochodu. W Złotowie Piotrek samodzielnie zajmie się naprawą uszkodzonego Audi A6 C. Właściciele wybierają się w daleką podróż, tymczasem już na starcie samochód odmówił posłuszeństwa. Piotrek zauważy, że awarii uległ jeden z elementów pneumatycznego zawieszenia. Wymiana części to koszt kilku tysięcy złotych, dlatego mechanik proponuje tańszą opcję: zmianę zawieszenia z pneumatycznego na mechaniczne. Ze względu na chorobę pomocnika Piotrek będzie musiał wykonać naprawę z pomocą klienta. Mirek wraz z Szymonem otrzymają wezwanie do uszkodzonego Volkswagena Tourana. Kierowca pracuje jako dostawca jedzenia, dlatego zależy mu na szybkiej naprawie pojazdu. Mechanicy zauważą, że silnik auta nie reaguje na pedał gazu. Problemem może być uszkodzona przepustnica. Próba usprawnienia części nie przyniesie spodziewanego efektu. Wszystko wskazuje na to, że konieczna będzie wymiana przepustnicy i zakup oryginalnego zamiennika. Jego cena zszokuje mechaników i właściciela pojazdu.
Opis (streszczenie): Gdy samochód nie chce odpalić, a na desce rozdzielczej pojawia się koszmar każdego kierowcy – świecąca kontrolka, wtedy do akcji wkraczają oni: mobilni mechanicy. Od Szczecina po Kraków naprawiają osobówki, tiry, motocykle i każdy pojazd, który ma silnik. Mirek i Patryk odbiorą telefon od kierowcy ciężarówki marki DAF, który poinformuje ich o nieprawidłowo działających biegach. Mechanicy będą podejrzewać, że źródłem problemów jest najprawdopodobniej zużyte, a przez to nieprawdłowo działające, sprzęgło. Szybko okaże się, że ten element – pomimo przebiegu przekraczającego 900 tysięcy kilometrów - nie był jeszcze wymieniany. Adam i Tomek będą musieli zmierzyć się z usterką Mercedesa klasy E. Kierująca poinformuje ich, że w samochodzie z jakiegoś powodu nie da się kręcić kierownicą, co skutecznie uniemożliwia dalszą jazdę. Mechanicy uznają, że za usterkę odpowiada zepsuta pompa wspomagania. Łukasz i Paweł otrzymają wezwanie od właściciela BMW X1. Kierowca poinformuje ich, że auto odmówiło współpracy w trakcie jazdy, tracąc moc. Powie też o niepokojącym gwizdaniu i rzężeniu pod maską. Fachowcy uznają, że winowajcą tego stanu rzeczy jest zepsuta turbosprężarka.
/ Polska / program motoryzacyjnyMobilni mechanicy można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVN Turbo
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: