W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Mysz
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Mysz miała miejsce:
Opis (streszczenie): II Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym Prix Jeunesse w Monachium. Adaptacja opowiadania dla młodzieży Marii Dankowskiej. Ania, zwana przez kolegów "Myszą", wyłamuje się z solidarnej postawy całej klasy odmawiającej pisania klasówki. Ada postanawia dać koleżance nauczkę: namawia swojego chłopca, Piotra, aby poderwał Anię, rozkochał ją w sobie, a następnie porzucił. Igranie uczuciami okazuje się zgubne dla pewnej siebie pomysłodawczyni. Piotr bowiem, przebywając częściej z Anią i poznając ją bliżej, nie tylko zdobył uczucia dziewczyny, ale sam też się w niej zakochał.
Czas trwania: 43min. / 1979 / film TVPOpis (streszczenie): Mysz, to właściwie Ania, warszawska licealistka. Dobrze się uczy, jest posłuszna i grzeczna. Kiedy jej klasa buntuje się przeciw pisaniu klasówki z chemii, ona jako jedyna nie przyłącza się do protestu. Ada, Piotr i Krzysztof, trójka klasowych intelektualistów i nonkonformistów, postanawia dać jej za to nauczkę.
Czas trwania: 43min. / Polska / 1979 / fabularny, obyczajowyOpis (streszczenie): Debiut fabularny wieloletniego operatora warszawskiej WFD oraz cenionego dokumentalisty ("Ksiądz Szarkowski", "Była taka szkoła"). Kanwą scenariusza "Myszy" jest opowiadanie Marii Dańkowskiej pod tym samym tytułem. Akcja toczy się w warszawskim liceum. Uczniowie jednej z klas postanawiają nie pisać klasówki z chemii. Na znak protestu oddają czyste kartki. Z tą postawą nie zgadza się tylkojedna dziewczyna: Ania zwana "Myszą". Na jej nieszczęście incydent ma poważne reperkusje. Klasa zostaje zawieszona na kilka dni, zapada decyzja o obniżeniu stopni ze sprawowania. Ukarani uczniowie chcą zemścić się na Myszy za brak solidarności i domniemane lizusostwo wobec nauczycieli. Wpadają więc na szatański pomysł. Klasowy przystojniak Piotr ma rozkochać w sobie "zdrajczynię", a następnie ją porzucić. Jak na ironię całą akcję inspirujeAda, sympatia Piotra, obiecując mu w nagrodę antykwaryczny rarytas - stare wydanie tomiku poezji Norwida. Chłopak przystępuje do dzieła. Zaprasza Mysz do teatru, na wystawy, chodzi z nią na spacery, wymyśla coraz to nowe formy adoracji. Wreszcie nieświadoma podstępu Ania zaczyna darzyć go uczuciem. Pora więc wykonać drugą, mniej przyjemną część planu. Piotr jednak zaczyna mieć wątpliwości... III nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Monachium (1980), Brązowe Koziołki na 7. Ogólnopolskim Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu (1981).
Opis (streszczenie): Ania, nazywana przez kolegów "Myszą", wyłamuje się z solidarnej postawy całej klasy odmawiającej pisania klasówki. Ada postanawia dać jej nauczkę: namawia swojego chłopca, Piotra, aby ją poderwał, rozkochał w sobie, a następnie porzucił.
Mysz można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Kino Polska, TVP Kultura
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):