W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Młodzi lekarze
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Młodzi lekarze miała miejsce:
Opis (streszczenie): Kartki zawierają sto dwadzieścia pytań. Mateusz musi udzielić prawidłowej odpowiedzi przynajmniej na siedemdziesiąt dwa z nich. Wojtek przegląda oferty renomowanych placówek w całej Europie. O radę w wyborze prosi swoją mentorkę, profesor Ewę Mrukwę - Kominek. W Centrum Gamma Knife u prof. Mirosława Ząbka Aneta asystuje przy zakładaniu ramy stereotaktycznej na głowę cierpiącego na newralgię pacjenta. Śruby mocujące przebijają blaszkę zewnętrzną kości. Za chwilę wiązka promieni kobaltowych napromieni jednorazowo nerw trójdzielny. To wystarczy, by ból zniknął całkowicie lub znacząco się zmniejszył. Na SOR trafia 42 - letni motocyklista. Na jego prawej nodze, w obficie krwawiącej ranie wyraźnie widać złamaną kość. Agnieszka, po zbadaniu, przekazuje mężczyznę chirurgowi ortopedzie, który w ciągu kilku sekund nastawia złamanie. Tylko dla widzów o silnych nerwach. Ania zakończyła staż w Kielcach. Już w rodzinnych Katowicach, w Klinice Jednego Dnia, przyjmuje pacjentkę, która przyniosła wyniki badań histopatologicznych po usunięciu polipa. Daria podejmuje ważną życiową decyzję po czterech latach związku.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Mateusz ubrany w ciężki fartuch ochronny asystuje przy operacji kierownikowi Kliniki Chorób Wieńcowych i Strukturalnych Chorób Serca prof. Marcinowi Demkowowi. W lewym przedsionku serca pacjenta montuje implant. Agnieszka z zespołem udziela pomocy mężczyźnie przetransportowanym na SOR przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowany spadł z trzymetrowej naczepy, parę minut przed zakończeniem zmiany. Ania w zaimprowizowanym szpitalu polowym udziela pomocy anglojęzycznej kobiecie w ciąży. Nagle pojawia się nietrzeźwy i agresywny mąż pacjentki. Daria pomaga dr Martynie Dowgierd w przymiarkach protetycznych u mężczyzny z ruchami mimowolnymi twarzy. Aneta kieruje chorującą na czerniaka pacjentkę na immunoterapię. Jest szansa, że po zastosowaniu tej najnowocześniejszej w onkologii metody, czerniak z przerzutami do węzłów chłonnych i płuc z choroby całkowicie nieuleczalnej stanie się chorobą przewlekłą. Wojtek jako młody lekarz przyjmuje czasem w rodzinnym Libiążu. Jakie jego sekrety zdradzą znający go nie tylko jako doktora pacjenci: ksiądz proboszcz czy dyrektorka szkoły podstawowej, której uczniem był dobre kilkanaście lat temu?
Czas trwania: 44min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Jak zinterpretować ogromne siniaki na ciele 82 - letniej kobiety? Agnieszka przyjmuje panią w trakcie swojego 24 - godzinnego dyżuru na SOR - ze. Aneta w ramach najnowocześniejszej terapii podgrzewa jamę brzuszną pacjenta z nowotworem trzustki. Daria asystuje dr. Krzysztofowi Dowgierdowi, ordynatorowi Oddziału Chirurgii Szczękowo - Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej przy operacji dziewięciomiesięcznego chłopczyka. To jedyna szansa na to, żeby malec mógł jeść i mówić jak zdrowe dziecko. Ania i dr Mariusz Malmur operują pacjentkę, która tak bardzo boi się zabiegu, że odwlekała zgłoszenie się do szpitala przez parę lat. Do Mateusza trafia czterdziestoparoletni chory od kilku tygodni cierpiący na bóle w klatce piersiowej. Mężczyzna miał już trzy zawały. Wojtkowi pod koniec dnia towarzyszą prawnik, alpinista, handlowiec i biznesmen.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Aneta i Mateusz walczą z czasem. W kolejce pod gabinetem Anety, w Poradni Radioterapii Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków, czeka 25 pacjentów. Mateusz na dyżurze towarzyszącym, w Izbie Przyjęć Instytutu Kardiologii przyjmuje chorych z problemami kardiologicznymi z całej Warszawy i okolic. Klasa 3 A z Rudki oblega gabinet Darii w Szczytnie. Wojtek, fan mikrochirurgii, uczestniczy w operacji korekty astygmatyzmu. I jak zazwyczaj, ma okazję podpatrywać w akcji najlepszych. Tym razem dr Beatę Bubałę - Stachowicz, która zabiegi chirurgii refrakcyjnej wykonuje już blisko 20 lat. Ania odbywa sentymentalną podróż do najpiękniejszych wspomnień z dzieciństwa. Agnieszka wyjaśnia, dlaczego została wezwana do prokuratury.
Czas trwania: 44min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka w trakcie 24 - godzinnego dyżuru na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyjmuje mężczyznę od lat chorującego na schizofrenię. Ma on za sobą kilka prób samobójczych, ma też problem z narkotykami i alkoholem. I tym razem jest nietrzeźwy. Po zbadaniu przez Agnieszkę znika z oddziału. Na poszukiwania zostaje wysłany sanitariusz. Wojtkowi na ostrym dyżurze okulistycznym trafia się pacjent z dziurą w oku. Mateusz przez serce pacjentki przepuszcza prąd o natężeniu 70 dżuli. Kobieta w ciągu ostatnich dwóch lat przeszła cztery zawały. Ponad tydzień temu lekarze zauważyli u niej migotanie przedsionków i jakby tego nie było dość, w poprzednim szpitalu upadła i złamała rękę. Kardiowersja powinna przywrócić jej sercu prawidłowy rytm. Do Ani trafia pacjentka w ostatnim miesiącu ciąży. Wokół malucha zaczęło gromadzić się niebezpiecznie dużo płynu owodniowego. Potrzebna jest natychmiastowa interwencja. Daria po całym dniu przyjmowania pacjentów w przyszpitalnej Poradni Wad Twarzoczaszki wspólnie z najbliższymi siada do pięknie nakrytego stołu. To jedyny taki wieczór w roku.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Ania przyjmuje kobietę w ciąży po utracie przytomności w trakcie ataku padaczki. Trzeba upewnić się, czy to miało jakikolwiek wpływ na jej dziecko. Aneta przygotowuje się do brachyterapii raka prostaty. Izotop irydu trafi bezpośrednio w zmianę nowotworową. Rak prostaty jest najczęstszym nowotworem złośliwym u mężczyzn. Do Agnieszki na SOR pogotowie co chwila zwozi kolejnych chorych. Czy mężczyzna z oczopląsem ma udar? Pierwszy dzień Wojtka na oddziale dziecięcym. Trzytygodniowy wcześniak to zupełnie inny pacjent niż dorośli, których do tej pory przyjmował. Mateusz pełni 24 - godzinny dyżur w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej w Aninie. Ma pod opieką kilkunastu chorych w bardzo poważnym stanie. W tym kobietę cierpiącą na Zespół Takotsubo potocznie nazywany zespołem złamanego serca. Daria razem z dr. Rafałem Bobrowieckim wykona biopsję guza szczęki u nastoletniego pacjenta.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka swój 24 - godzinny dyżur na SOR zaczyna od udzielenia pomocy dziewczynie po kolejnej próbie samobójczej. A to tylko początek. Ania towarzyszy profesorowi Wojciechowi Rokicie i doktorowi Mariuszowi Malmurowi w pobraniu materiału do badań prenatalnych u pacjentki, której pierwsze dziecko zmarło zaraz po urodzeniu. Wszyscy w napięciu czekają na wynik badań. Wojtek uczy się od najlepszych. Asystuje profesor Ewie Mrukwie - Kominek przy operacjach zaćmy. W szpitalu wykonuje się kilkadziesiąt takich operacji dziennie. A po pracy trenuje pod okiem Michała Matyi, czterokrotnego mistrza świata w siatkówce na śniegu. Aneta towarzyszy dr Marzenie Chojnackiej. Na początek przyjmują chłopca chorego na neuroblastomę - występujący wyłącznie u dzieci nowotwór układu nerwowego. Nowotwory atakują dzieci bardzo rzadko, w Polsce to około 1200 nowych zachorowań rocznie. Są jednak bardzo groźne. U niemowląt to trzecia - po wadach wrodzonych i infekcjach - przyczyna zgonów, u dzieci powyżej 5. roku życia - druga po urazach i wypadkach. Daria wspólnie z dwojgiem wybitnych chirurgów twarzowo - szczękowych Martyną i |Krzysztofem Dowgierdami zastanawiają się, jakie protezy będą najlepsze dla pacjenta z porażeniem mózgowym. To zadanie, którego, ze względu na mimowolne ruchy twarzy pacjenta, nie chciał się dotąd podjąć żaden inny lekarz. Mateusz po ciężkim dniu pracy razem z żoną Martą celebrują swój ulubiony domowy rytuał. W efekcie w całym domu rozkosznie pachnie.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Ania kontynuuje staż w klinice położnictwa i ginekologii w Kielcach. Asystuje profesorowi Wojciechowi Rokicie. Profesor jest od 2018 r. prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Będą operowali najnowocześniejszą na świecie metodą, z użyciem noża plazmowego. Mateusz w Instytucie Kardiologii w Aninie, pod okiem profesora Marcina Demkowowa montuje w sercu swój pierwszy ukuder, czyli implant. Pacjentką jest niespełna trzydziestoletnia kobieta, u której nieszczelna przegroda międzyprzedsionkowa, czyli tzw. dziura w sercu prawdopodobnie spowodowała udar. Agnieszka na bródnowskim SOR dzieli czas i uwagę między młodego mężczyznę, który na budowie spadł z 3 piętra, pana po napadzie padaczkowym i amputacji obu nóg i pacjentów skarżących się na silne bóle w klatce piersiowej. Jednocześnie trzeba udzielić pomocy kilku osobom. Podobnie jak u Wojtka w katowickiej klinice przy Ceglanej na ostrym dyżurze okulistycznym, gdzie trafiają chorzy z całej Polski i nie wiadomo w co ręce włożyć. Daria po kilkugodzinnej operacji twarzoczaszki 10 - letniej dziewczynki będzie jeszcze przyjmować pacjentów w podolsztyńskiej przychodni. Aneta w wspólnie z dr. Mateuszem Dąbkowskim w Centrum Onkologii, na warszawskim Ursynowie, przeprowadza zabieg brachyterapii, czyli bezpośredniego napromieniania zmiany nowotworowej u pacjentki po oszczędzającej operacji raka piersi i chemioterapii. Zaczynają od umieszczenia kilkunastu igieł w loży po wyciętym guzie.
Czas trwania: 45min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Trzecia seria "Młodych lekarzy" zrealizowana podobnie jak dwie poprzednie przez Alinę Mrowińską i Joannę Frydrych wg formatu BBC Junior Doctors. Sześciu bohaterów - młodych, zdolnych i ambitnych lekarzy - pokazano głównie w trakcie codziennych zadań zawodowych, czasem w chwilach prywatnych. Bohaterowie III serii to: Agnieszka Szadryn, II rok specjalizacji z kardiologii, ma specjalizację z interny. Jest najmłodszym w Polsce koordynatorem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Pracuje w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie; Anna Fuchs, III rok specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Obroniła doktorat. Uczestniczyła w misjach medycznych w Peru i w Tanzanii. W trakcie serii na stażu w Klinice Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach; Aneta Borkowska, V rok specjalizacji z radioterapii onkologicznej w Centrum Onkologii, w Instytucie im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Równolegle z medycyną studiowała na Politechnice Warszawskiej. Bierze udział w badaniach klinicznych rzadkich nowotworów tkanek miękkich i czerniaków. Jest w trakcie pisania doktoratu; Mateusz Solecki, VI rok specjalizacji z kardiologii. Pracuje w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego w podwarszawskim Aninie. W trakcie serii przystąpi do finalnego egzaminu specjalizacyjnego z kardiologii; Daria Kozak, lekarz stomatolog. Pracuje m.in. na oddziale chirurgii szczękowo - twarzowej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Uczestniczy w skomplikowanych operacjach twarzoczaszki małych pacjentów przyjeżdżających do szpitala z całej Polski. Z pochodzenia jest Ukrainką. Studiowała we Lwowie; Wojciech Luboń, II rok specjalizacji z okulistyki. Pracuje w słynnej na całą Polskę klinice okulistycznej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W trakcie serii zdobył grant na staż naukowy za granicą. Może wybierać spośród wielu renomowanych placówek w całej Europie. Pracuje nad doktoratem. Odc. 1. Agnieszka przyjmuje na SOR młodą kobietę, która nie wiedziała, że jest w ciąży. Ania asystuje przy cesarskim cięciu ciąży trojaczej (to 0, 015 % wszystkich ciąż). Większość ginekologów w takcie całej swojej kariery nie będzie miała do czynienia z porodem trojaczków. Aneta prowadzi radioterapię 5 - letniej dziewczynki z nowotworem układu nerwowego. Dziecko jest po dwóch operacjach i 21 cyklach chemioterapii. Mateusz kilka minut po rozpoczęciu 24 - godzinnego dyżuru w Klinice Intensywnej Terapii Kardiologicznej przyjmuje chorą, której życie jest zagrożone. Daria asystuje przy skomplikowanej i bardzo rzadkiej operacji rekonstrukcji oczodołów u 15 - letniego pacjenta. Wojtek przyjmuje zawodowego strażaka, któremu mikroskopijny odłamek uszkodził oko. Rokowania nie są dobre.
Czas trwania: 44min. / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Do szpitala Agnieszki trafia kilkugodzinny noworodek z wrodzoną wadą, tzw. wytrzewieniem, czyli brakiem powłok brzusznych. Chirurdzy muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami, by zoperować dziewczynkę, tak by mogła rozwijać się normalnie. Marta przyjmuje pacjentów w przyszpitalnej poradni. Pojawia się m.in. pan Damian, którego poznaliśmy kilka tygodni wcześniej, gdy towarzyszyliśmy mu w czasie operacji plastyki czaszki po wypadku motocyklowym. Michał także kontroluje postępy w rehabilitacji swoich pacjentów po operacji zerwanych ścięgien Achillesa. Przy okazji zbiera materiały do swojej pracy doktorskiej. Towarzyszymy także Bartkowi w czasie niezwykłej akcji "Dodaj koloru", w ramach której jako wolontariusz maluje wraz z rodziną i kolegami z Centrum Onkologii. Tomek realizuje swoje marzenie. Dostaje posadę w przychodni w maleńkiej wsi Irządze i wprowadza się do mieszkania służbowego piętro wyżej. Czy realizacja tego marzenia go uszczęśliwi? Ostatnie spotkanie bohaterów. Z jakimi refleksjami kończą przygodę z serialem?
Czas trwania: 44min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka występuje na oddziale dziecięcym w podwójnej roli. Jest lekarzem i nauczycielem. W obchodzie towarzyszy jej grupa studentów, którzy zdobywają lekarskie szlify w GCZD. Agnieszka lubi uczyć i mimo nadmiaru zajęć zawsze stara się wygospodarować czas dla młodszych kolegów. Poznamy także kolejną pasję Agnieszki. Jak sama mówi, ma ryzyko we krwi, po tacie rajdowcu, więc z młodszym bratem zapamiętale lata nad powierzchnią wody na wakeboardingu. Tomek podejmuje pracę w kolejnej przychodni. By wyrzucić z siebie nagromadzone przez cały dzień emocje, trenuje Krav Magę. Michał asystuje w bardzo trudnej i spektakularnej artroskopowej operacji barku. To dla niego duże wyzwanie, w przyszłości chciałby jak najczęściej operować z użyciem artroskopu. Małgosia uczy się diagnostyki w oparciu o badania endoskopowe. Asystuje przy przeprowadzaniu gastroskopii i kolonoskopii. Bartek musi poradzić sobie z utratą szczególnego pacjenta, pana Jana, którego walce z rakiem języka kibicowaliśmy od początku serii. Marta operuje pacjenta, który złamał kręgosłup. Operacja jest tym bardziej ryzykowna, że pacjent kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep płuc.
Czas trwania: 44min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Tomek ma pierwszy nocny dyżur w pogotowiu. Jeździ karetką po Zawierciu. Wezwany przez policję, musi stwierdzić zgon. Odwiedza także pacjentkę z rwą kulszową, a także staruszka, którego musi zacewnikować, oraz pacjentkę w terminalnym stadium nowotworu, której podaje leki przeciwbólowe. Agnieszka spełnia marzenie swojego pacjenta, 10 - letniego Maćka. Zabiera go do Centrum Dydaktycznego Śląskiej Akademii Medycznej, gdzie chłopczyk uczy się zakładać wenflon. Towarzyszymy jej także na SOR - ze w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Marta wykonuje, jako główny operator, operację kręgosłupa u 50 - letniej pacjentki z dyskopatią lędźwiową. Gosia opowiada o relacjach z personelem medycznym szpitala. Bartek odwiedza rodziców i dziadków w Koninie. Cała szóstka naszych bohaterów wybiera się w odwiedziny do Domu Lekarza Seniora, gdzie spotykają się z weteranami zawodu.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka asystuje przy bardzo trudnej operacji kilkudniowej dziewczynki, która urodziła się bez środkowej części przełyku. Dziecko nie może jeść, co gorsze może zadławić się własną śliną. Lekarze ratują życie Oleńki. Małgosia odwiedza dzieci w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały. Przeprowadza z dziećmi zajęcia na temat zdrowego stylu życia. Marta przyjmuje pacjentów w Poradni. Na kontrole zgłasza się Kasia, pacjentka, którą poznaliśmy po operacji plastyki czaszki. Dziewczyna w niewyjaśnionych okolicznościach została napadnięta na dworcu przed kilku laty. Trafiła do szpitala z rozległym urazem mózgowo - czaszkowym. Po operacji przez kilka miesięcy była w śpiączce. Lekarze nie dawali jej rodzicom wielkiej nadziei na to, że córka się wybudzi. Tymczasem udało się, Kasia powoli odzyskuje sprawność i przygotowuje się do matury. Michał przeprowadza artroskopową operację zerwanych więzadeł stawu kolanowego. Pacjentka uległa przed kilku laty wypadkowi na nartach. Michał pobiera przeszczep ze ścięgien i tworzy nowe więzadła. Poznamy także rodziców Michała i mamę Marty oraz przyjaciół Bartka.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Tomek pod okiem dr Żuka, opiekuna swojej specjalizacji, uczy się stawiać diagnozy na podstawie badań USG. Michał dyżuruje na SOR - ze. Trafia do niego pacjentka z podejrzeniem złamania obojczyka. Ze względu na problemy z sercem, Michał wzywa na konsultacje kardiologa Maćka Tyczyńskiego, bohatera I serii "Młodych lekarzy". Małgosia także dyżuruje na izbie przyjęć. Taki dyżur to zawsze wielka niewiadoma, nie da się przewidzieć, co się wydarzy i to trochę przeraża młodą lekarkę. Marta i Bartek jadą do Nowej Wsi na Podlasiu. Tam działa jedyne w Polsce Wiejskie Hospicjum Domowe. Przyglądają się pracy lekarzy, którzy pomagają mieszkańcom okolicznych wiosek i ich rodzinom. Medycyna wciąż się rozwija. Lekarz stale musi pogłębiać swoją wiedzę. Nie jest łatwo nadążyć za nowymi wynalazkami. Na te tematy rozmawiają bohaterowie serialu w czasie wizyty w Centrum Nauki Kopernik.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Tomek przeprowadza badania profilaktyczne w remizie strażackiej w Nowej Wsi. Poznamy kilku pacjentów Bartka. Dowiemy się także, jak wygląda zwykły dzień na oddziale w szpitalu u Małgosi. Agnieszkę odwiedzi maleńka Hania z rodzicami. W pierwszym odcinku II sezonu Agnieszka usunęła z jej brzuszka ogromny nowotwór. Niestety, leczenie dziewczynki trwa, guz okazał się złośliwy. Michał ma pełne ręce roboty, bo na Szpitalny Oddział Ratunkowy zimą trafia wiele osób, które na śliskiej ulicy połamały ręce i nogi. Sprawdzimy także, jak czuje się jego 85 - letnia pacjentka, której w poprzednim odcinku wymieniał protezę stawu biodrowego. Już w drugiej dobie po operacji starsza pani musi zacząć uczyć się na nowo chodzić z nową protezą. Marta wykonuje operację plastyki czaszki pacjenta, któremu kilka miesięcy wcześniej uratowała życie po wypadku motocyklowym. Młodzi Lekarze razem spędzają weekend w górach. Jest śnieg, kulig i dobra zabawa.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Małgosia po raz pierwszy ma dyżur nocny na Izbie Przyjęć Szpitala w Mikołowie. To prawdziwy chrzest bojowy dla młodej lekarki. Do szpitala trafiają m.in. niedoszły samobójca oraz pacjent z dusznościami, chory na stwardnienie zanikowe boczne. Tomek obchodzi 27. urodziny. Poznamy jego liczną rodzinę i dowiemy się, czego życzą mu wszystkie ciocie i wujowie. Bartek z kolei odwiedzi w Grudziądzu swojego brata bliźniaka, który jest oczywiście lekarzem. Robi specjalizację z neurologii. Niebawem urodzi mu się dziecko. Agnieszka przeprowadza skomplikowaną operację wady wrodzonej moczowodu u małego chłopca. Gdyby nie postawiono mu wczesnej diagnozy i nie przeprowadzono zabiegu, dziecko mogłoby w ciągu kilku lat na skutek powikłań stracić nerkę. Michał asystuje przy operacji wymiany protezy stawu biodrowego u 85 - letniej pacjentki z historią onkologiczną. Z lekarzami zwiedzimy kopalnię w Zabrzu. Tam padną odpowiedzi na pytania, które wielu pacjentów chciałoby zadać lekarzowi, ale raczej nie wypada. Czy lekarze mocno przeżywają śmierć swoich pacjentów? Czy można się do tego przyzwyczaić?
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka jest jedną z organizatorek wielkiej medycznej konferencji na temat leczenia otyłości u najmłodszych pacjentów. Pretekstem do tego wydarzenia jest przyjazd światowej sławy amerykańskiego chirurga, który przeprowadzi operację zmniejszenia żołądka u nastolatki ważącej prawie 140 kg. U Michała w przychodni pojawi się jedna z bohaterek pierwszej serii "Młodych lekarzy", niewidoma Monika, której towarzyszyliśmy z kamerami w czasie ciąży i porodu. Dziś jej córeczka ma półtora roku, ale Monika bardzo cierpi z powodu bólu pleców. Tomek rozpoczyna specjalizację z medycyny rodzinnej w jednej z przychodni w Zawierciu. Bartek po raz pierwszy odwiedza hospicjum onkologiczne. Rozważa w przyszłości specjalizację z medycyny paliatywnej. Jako wolontariusz chce teraz przyjrzeć się pracy z pacjentami. Marta przeprowadza spektakularną operację pacjentki z guzem mózgu. Guz jest umiejscowiony w taki sposób, że oplata go kora ruchowa. W czasie operacji pacjentka zostanie wybudzona, by nie czując bólu, mogła wykonywać polecenia lekarzy. Dzięki temu żadna ze struktur odpowiadających za ruchy kończynami nie zostanie uszkodzona podczas skomplikowanego zabiegu. Małgosia jedzie na weekend do rodziców, do Łazów Dębowieckich, maleńkiej miejscowości na Podkarpaciu. Poznamy także tatę Agnieszki, znanego rajdowca. A Michałowi potowarzyszymy na treningu bokserskim. Młodzi lekarze wspólnie z Cezarym Żakiem biorą udział w Akcji Honorowego Krwiodawstwa.
Czas trwania: 44min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka po raz pierwszy w życiu jako główny operator, przeprowadza operację wady wrodzonej klatki piersiowej u 14 - letniego Patryka. Tomek kończy swój staż w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Ostatniego dnia stażu czeka na niego jeszcze jedno, pozamedyczne wyzwanie. Szpital odwiedza wokalista Michał Wiśniewski. Tomek jest gospodarzem spotkania artysty z pacjentami w ramach ogólnopolskiej akcji "Podaruj książkę szpitalowi". Michał po raz pierwszy operuje pacjenta chorego na hemofilię. To rzadka choroba genetyczna, która powoduje problemy z krzepnięciem krwi i bardzo niszczy stawy. Z tej przyczyny przez wiele lat chorzy w młodym wieku stawali się niepełnosprawni, bo stawy odmawiały im posłuszeństwa, a chirurdzy z obawy przed krwotokami, nie mogli im pomóc. Teraz, wraz z rozwojem medycyny, operacje pacjentów z hemofilią stały się możliwe. W Polsce są dwie kliniki, w których wykonuje się takie zabiegi, w jednej z nich pracuje Michał. Na oddziale neurochirurgii poznamy pacjentkę Marty, Kasię, która kilka lat temu w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach odniosła ogromne obrażenia głowy i cudem uniknęła śmierci. Po kilkumiesięcznej śpiączce dziewczyna powoli wraca do sprawności. Z Bartkiem wybierzemy się na obchód po jego oddziale w Centrum Onkologii. W tym odcinku dowiemy się także dużo więcej o życiu prywatnym naszych bohaterów. Zdradzą nam, czym dla nich jest miłość, kto znalazł swoją drugą połówkę, a kto jeszcze szuka. Na koniec wielka niespodzianka. Bohaterowie I sezonu "Młodych lekarzy" - Jadźka i Maciek - goszczą debiutujących na małym ekranie młodszych kolegów, by opowiedzieć im, jakie emocje przyniesie udział w serialu.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka Agnieszka walczy o życie kilkumiesięcznej Hani. Dziewczynka wygląda zdrowo i radośnie, tylko jest dużo drobniejsza od rówieśników. W brzuszku Hani odkryto ogromnego guza. Kamery towarzyszą Agnieszce na sali operacyjnej podczas walki o zdrowie maleńkiej pacjentki. Poznamy także pacjentów Bartka z Centrum Onkologii. Towarzyszymy mu w czasie dyżuru, gdy trafia do niego pacjent z glejakiem, którego stan gwałtownie się pogorszył. Na oddział neurochirurgii do Marty trafi pacjentka z pękniętym tętniakiem. Lekarka asystuje w niezwykle trudnej operacji zatamowania krwawienia do mózgu. Z kolei na ostry dyżur do Michała trafiają: starsza pani, która przewróciła się na ulicy, bezdomny z rozbitą głową oraz zabiegana młoda kobieta z kontuzją stopy. W Szpitalu w Mikołowie Małgosia po raz pierwszy spotka się z pacjentem z chorobą Alzhaimera. W Katowicach Tomek przystępuje do egzaminu lekarskiego. Dowiemy się także jak relaksują się po pracy bohaterowie serii, skąd czerpią siłę i kto z nich startuje w morderczych runmaggedonach.
Czas trwania: 45min. / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Kolejny ciężki dzień na SOR w szpitalu MSW. Dr Maciek będzie pomagał w nastawianiu złamanej ręki i podejmie próbę porozumienia się z przedszkolanką, która w wyniku upadku straciła mowę. W CZD dr Jadźka oprowadza międzynarodową grupę uczniów, którzy planują wybrać medycynę jako swój przyszły zawód. Do szpitala wraca także mały Mateuszek, który dzięki zaangażowaniu lekarzy i mediów znalazł w końcu kochający dom. Przed dr Moniką wielki dzień. Będzie asystować prof. Mariuszowi Bidzińskiemu, sławie onkologicznej chirurgii ginekologicznej w mało inwazyjnej operacji laparoskopowej usunięcia macicy. Wolnego dnia nie ma dr Radek w klinice kardiochirurgii szpitala MSW, jednak nie ma powodów do narzekań. Jego szef prof. Piotr Suwalski wręcza mu książkę, w której pojawił się pierwszy artykuł naukowy autorstwa Radka. Chwila radości nie trwa jednak długo, z innego szpitala przyjeżdża pacjentka z zawałem serca, której główne naczynie na sercu jest zwężone w 99%.
Czas trwania: 44min. / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Na SOR do dr Maćka trafia pacjent w stanie krytycznym, mężczyzna po upadku doznał wylewu krwi do mózgu, każda minuta zmniejsza szansę na przeżycie. W CZD będziemy świadkami cudu. Mały chłopiec, który bez pozwolenia rodziców wziął quada, uległ ciężkiemu wypadkowi. Pierwsze prognozy były dramatyczne. Nawet jeśli chłopiec miałby przeżyć, najprawdopodobniej nigdy by się nie obudził. Tymczasem dr Monika zaczyna swój dyżur od pokazania swojej różowej garderoby. Chwilę później zostaje jednak wezwana do nagłego porodu pacjentki. Kilka godzin po zakończonym dyżurze Monika wraz ze swoim mężem Arturem, który podobnie jak ona jest ginekologiem, wybiera się na squasha.
Czas trwania: 39min. / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Dr Maciek na nocnym dyżurze ma - jak zawsze - dużo pracy. Na SOR trafia m. in. pacjent, który uciekł ze szpitala, bo musiał się napić. Tymczasem w szpitalu ginekologiczno - położniczym na Inflanckiej 24 - godzinny dyżur rozpoczyna dr Monika. Jedną z pierwszych pacjentek jest znana z pierwszego odcinka Magda, która miała przejść u dr Joanny rekonstrukcję piersi po przebytej rok wcześniej mastektomii. Wtedy niespodziewanie okazało się, że jest w ciąży. Na oddziale chirurgii plastycznej u dr Joanny przyjrzymy się operacji daszka, czyli nawisu skóry, który jest problemem wielu kobiet, które przeszły cesarskie cięcie lub zrzuciły wagę w szybkim tempie. Na kardiochirurgii szpitala MSW u dr. Radka poznamy pana Gabriela, który od trzydziestu lat nie był u lekarza, a teraz czeka na operację tętniaka aorty. Dr Edyta z CZD, której największym marzeniem jest połączenie jej dwóch pasji, czyli podróży i medycyny. Żegna się na jakiś czas ze współpracownikami, aby wyjechać na wymarzony staż w paryskiej klinice.
Czas trwania: 40min. / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Maciek ma dzisiaj dyżur na swoim oddziale, kardiologii inwazyjnej. Ratownicy przywieźli 89 - letnią pacjentkę, która zasłabła podczas badań w przyszpitalnej przychodni. Niewidoma pacjentka Moniki, której towarzyszy mąż Wojtek, przyjechała na specjalistyczne badanie wzroku córeczki Uli do znakomitego okulisty dziecięcego, profesora Marka Prosta. Jadźka, jak zwykle w piątki, przyjmuje w Strachówce, pod Warszawą. Dzisiaj czeka ją niespodzianka. W tłumie pacjentów jest specjalna delegacja. Panie ze wsi mają do niej sprawę. Dziś przed Joanną długi dzień wypełniony operacjami rekonstrukcji piersi. Operowane będą Agata i Lubow, dwie przyjaciółki, które poznały się w klubie amazonek.
Czas trwania: 44min. / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Przed przyjęciem małego pacjenta na oddział specjalistyczny Jadźka musi sprawdzić, czy dziecko nie ma infekcji, gorączki, choroby zakaźnej. Wśród pacjentów jest dwuletni chłopczyk z Wietnamu, który ma liczne wady wrodzone. Edyta towarzyszy dzisiaj swoim pacjentom w badaniach diagnostycznych. Mała Ola ma tomografię. Duże urządzenie przeraża ją trochę. Zosia miała napad drgawek i Edyta, pod okiem doświadczonego neurologa, odczytuje wskazania elektroencefalografu, żeby ustalić przyczynę zaburzeń i móc rozpocząć właściwe leczenie. Joanna towarzyszy ordynator chirurgii plastycznej, doktor Elżbiecie Radzikowskiej, podczas konsultacji pacjenta z odleżyną, który od kilku miesięcy przebywa na jednym z oddziałów szpitala. Dzisiaj Radek potrzebuje konsultacji z Maćkiem. To częsta sytuacja, że pacjent wymaga leczenia zarówno u kardiochirurga, jak i kardiologa.
Czas trwania: 42min. / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Poprzedniego dnia wieczorem Monika wróciła z urlopu na Sycylii, a dzisiaj jest już w pracy i wykonuje cesarskie cięcie u niewidomej pacjentki. Na świat przychodzi Ula. Jest zdrowym, pięknym dzieckiem. Dostaje dziesięć punktów w skali Apgar. W Centrum Zdrowia Dziecka Jadźka opiekuje się Gabrysią, która cierpi na poważną chorobę nowotworową. Leczenie chemioterapią zawiodło i konieczna jest operacja usunięcia guza z brzuszka dziewczynki. Radek przedstawia zespół, z którym pracuje. Widz obserwuje operację przez pryzmat zadań wszystkich członków tego zespołu. Może zobaczyć, jak ważne jest każde ogniwo. Maciek ma dziś swój wielki debiut. Pierwszy raz w życiu występuje w roli prelegenta na konferencji naukowej. Tymczasem Joanna jest pochłonięta dzisiejszą operacją Krzysztofa. Dwa lata temu przeciął sobie w pracy wargę szlifierką kątową.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Na Szpitalny Oddział Ratunkowy do doktora Maćka trafia wykładowca akademicki. Profesor stracił przytomność na sali wykładowej, podczas egzaminu. Maciek zleca badania, żeby postawić właściwą diagnozę. Na SOR przywieziono też niewidomą pacjentkę.
Czas trwania: 41min. / Polska / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Dziś u Maćka najważniejsze w ostatnich miesiącach wydarzenie. Na świat przychodzi syn, Mikołaj. Maciek cały czas jest blisko żony. Szczęśliwy i dumny przecina pępowinę. W Centrum Zdrowia Dziecka Edyta rozpoczyna pracę na nowym oddziale.
Czas trwania: 41min. / Polska / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Serial dokumentalny opowiada o sześciu młodych lekarzach, robiących różne specjalizacje, wkraczających w świat medycyny. Skomplikowane operacje, nieznane choroby i cud narodzin. Wielkie nadzieje i wielkie emocje.
Czas trwania: 41min. / Polska / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Dr Maciek Tyczyński w sobotę ma dyżur na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Pacjenci czekają wiele godzin, denerwują się, niecierpliwią. Maciek szyje ranę na głowie bezdomnemu mężczyźnie, jedna z pacjentek, zniecierpliwiona, rezygnuje.
Czas trwania: 40min. / Polska / 2015 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Kartki zawierają 120 pytań. Mateusz musi udzielić prawidłowej odpowiedzi przynajmniej na 72 dwa z nich. Wojtek przegląda oferty renomowanych placówek w całej Europie. O radę w wyborze prosi swoją mentorkę, prof. Ewę Mrukwę - Kominek.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Mateusz ubrany w ciężki fartuch ochronny asystuje przy operacji kierownikowi Kliniki Chorób Wieńcowych i Strukturalnych Chorób Serca prof. Marcinowi Demkowowi. W lewym przedsionku serca pacjenta montuje implant.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Jak zinterpretować ogromne siniaki na ciele 82 - letniej kobiety? Agnieszka przyjmuje panią w trakcie swojego 24 - godzinnego dyżuru na SOR - ze. Aneta w ramach nowoczesnej terapii podgrzewa jamę brzuszną pacjenta z nowotworem trzustki.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Aneta i Mateusz walczą z czasem. W kolejce pod gabinetem Anety, w Poradni Radioterapii Tkanek Miękkich Kości i Czerniaków, czeka 25 pacjentów. Mateusz w Izbie Przyjęć Instytutu Kardiologii przyjmuje chorych z problemami kardiologicznymi.
Czas trwania: 43min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Agnieszka podczas 24 - godzinnego dyżuru na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym bada mężczyznę od lat chorującego na schizofrenię. Ma on za sobą kilka prób samobójczych, ma też problem z narkotykami i alkoholem. I tym razem jest nietrzeźwy.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Ania przyjmuje kobietę w ciąży po utracie przytomności w trakcie ataku padaczki. Trzeba upewnić się, czy to miało jakiś wpływ na jej dziecko. Aneta przygotowuje się do brachyterapii raka prostaty. Izotop irydu trafi w zmianę nowotworową.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Ania asystuje prof. Wojciechowi Rokicie w przełomowej operacji, która może zmienić życie pacjentki. Od lat kobieta i jej mąż starają się o dziecko. Agnieszka zawsze może liczyć na swego męża Sebastiana. Czasem wystarczą drobne gesty.
Opis (streszczenie): Agnieszka swój 24 - godzinny dyżur na SOR zaczyna od udzielenia pomocy dziewczynie po kolejnej próbie samobójczej. A to tylko początek. Ania towarzyszy prof. Rokicie i doktorowi Malmurowi w pobraniu materiału do badań prenatalnych.
Opis (streszczenie): Ania kontynuuje staż w klinice położnictwa i ginekologii w Kielcach. Asystuje prof. Wojciechowi Rokicie. Profesor jest od 2018 r. prezesem elektem Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Będą operowali najnowocześniejszą metodą.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2019 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): Trzecia seria "Młodych lekarzy" zrealizowana wg formatu BBC Junior Doctors. 6 bohaterów - młodych, zdolnych i ambitnych lekarzy - pokazano głównie w trakcie codziennych zadań zawodowych, czasem w chwilach prywatnych.
Opis (streszczenie): (N) Do szpitala Agnieszki trafia kilkugodzinny noworodek, z wrodzoną wadą, tzw. wytrzewieniem, czyli brakiem powłok brzusznych. Chirurdzy muszą wykazać się niezwykłymi umiejętnościami, by zoperować dziewczynkę, tak by mogła rozwijać się normalnie.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Agnieszka jest na oddziale dziecięcym w podwójnej roli - jako lekarz i nauczyciel. W obchodzie towarzyszy jej grupa studentów, którzy zdobywają lekarskie szlify w GCZD. Agnieszka lubi uczyć i mimo nadmiaru zajęć zawsze znajduje czas dla młodszych kolegów.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Tomek ma pierwszy nocny dyżur w pogotowiu. Jeździ karetką po Zawierciu. Wezwany przez policję, musi stwierdzić zgon. Odwiedza pacjentkę z rwą kulszową oraz staruszka, którego musi zacewnikować, i pacjentkę w terminalnym stadium nowotworu.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Agnieszka asystuje przy trudnej operacji kilkudniowej dziewczynki, która urodziła się bez środkowej części przełyku. Dziecko nie może jeść, co gorsze może zadławić się własną śliną. Lekarze ratują życie Oleńki. Małgosia odwiedza dzieci w przedszkolu.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Tomek pod okiem dr Żuka, opiekuna swojej specjalizacji, uczy się stawiać diagnozy według badań USG. Michał dyżuruje na SOR - ze. Ma pacjentka z podejrzeniem złamania obojczyka. Ze względu na problemy z sercem, Michał wzywa kardiologa Maćka Tyczyńskiego.
Czas trwania: 45min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPOpis (streszczenie): (N) Tomek przeprowadza badania profilaktyczne w remizie strażackiej w Nowej Wsi. Poznamy kilku pacjentów Bartka. Dowiemy się także jak wygląda zwykły dzień na oddziale w szpitalu u Małgosi. Agnieszkę odwiedzi maleńka Hania z rodzicami.
Czas trwania: 44min. / Polska / 2017 / telenowela dokumentalna TVPMłodzi lekarze można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Dokument
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: