W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Na granicy (dokument 2020)
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Na granicy (dokument 2020) miała miejsce:
Opis (streszczenie): Przyroda Chin to znacznie więcej niż tylko pandy. To lamparty śnieżne i dzikie konie, aligatory i słonie. Mgła spowija panoramę Szanghaju. Tutejsze tygrysy i małpy wydają się równie nierzeczywiste i odległe, jak smoki i syreny wyłaniające się z mgły. Jednak istnieją w tym niezwykłym i zróżnicowanym krajobrazie. Niektóre są dobrze znane i lubiane, a inne ważne i kultowe zwierzęta sfilmowane po raz pierwszy. Wszystkie są urocze, fascynujące i kruche. Za górami rozpościera się ogromna Wyżyna Tybetańska. Na południu graniczy z Himalajami, na północy - z pustynią Gobi. Gęsi tybetańskie lecą z Indii ponad Himalajami do Tianjun na Wyżynie Tybetańskiej. To najwyżej latające ptaki na świecie. Między Tybetem i Mongolią leży rozległa pustynia, ciągnąca się 2700 kilometrów do Afganistanu. Opady są tu bardzo skąpe - gazele przemierzają spaloną ziemię. Latem temperatura sięga 50 stopni Celsjusza. Wszyscy szukają wody. To kraj dla tych, którzy potrafią przetrwać. Na pustyni Gobi żyją dzikie konie - mijają kałuże solanki niezdatnej do picia. Koń Przewalskiego - ssak z rodziny koniowatych - to współcześnie jedyny dziko żyjący gatunek koni. Mają pręgę grzbietową i pręgowanie na kończynach. 800 km na północny zachód w kierunku Kazachstanu leży pustynia Gurbantünggüt, najdalej oddalony punkt od morza na świecie. Ledwie go dotykając, po gorącym piasku pełznie jadowity lineolatus psamophis, potocznie wąż strzałkowy. Trawiaste tereny Tybetu i Mongolii konkurują z Serengeti i wielkimi preriami amerykańskiego Środkowego Zachodu. 80 lat temu żyło tu półtora miliona gazeli, obecnie zaledwie kilkaset tysięcy. Rokselany złociste żyją także w górach, sięgających Chin Środkowych. Pomarańczowe futerko i niebieskie oblicze sprawiły, że stały się jednymi z najbardziej kultowych chińskich zwierząt.
Czas trwania: 52min. / Austria / 2020 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Film dokumentalny. Każdego roku amerykańskie władze siłą deportują do Meksyku ponad 100 tysięcy Meksykanów. Tymczasem wielu z nich ułożyło już sobie życie w Stanach Zjednoczonych. Dorastało pracując, płacąc podatki, zakładając rodziny. Niektórzy nie potrafią nawet mówić po hiszpańsku. Jak mogą deportować ludzi do kraju, w którym nigdy nie mieszkali? Za kilka dni zostają oderwani od swoich dzieci i bliskich i eskortowani przez granicę. Nie mogą wrócić do domu i nie mogą odwołać się od deportacji. Przygraniczne miasto Tijuana stało się śluzą powietrzną między dwoma światami, w której kończy się rozbite życie migrantów. Dla wielu z tych deportowanych jedyną dostępną pracą są przeniesione amerykańskie centra obsługi telefonicznej. Spędzają dnie, odpowiadając na telefony od amerykańskich konsumentów, udając, że pracują z Ameryki, a wieczory spoglądają na światła zza granicy, próbując utrzymać kontakt z pozostawionymi rodzinami. Rocio, Richard i Sergio to tylko trzy osoby dotknięte tym procesem. Śledzimy ich przez prawie rok, gdy walczą o zrozumienie sytuacji, w której się teraz znajdują i odbudowanie swojego życia.
Czas trwania: 53min. / Francja / 2020 / film dokumentalnyOpis (streszczenie): Film dokumentalny. Każdego roku amerykańskie władze siłą deportują do Meksyku ponad 100 tysięcy Meksykanów. Tymczasem wielu z nich ułożyło już sobie życie w Stanach Zjednoczonych. Dorastało pracując, płacąc podatki, zakładając rodziny.
Na granicy (dokument 2020) można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP Dokument
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):