W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Najbardziej utalentowani wśród zwierząt
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Najbardziej utalentowani wśród zwierząt miała miejsce:
Opis (streszczenie): Miniseria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Trzecia część przybliża widzom zwierzęcych przebierańców. Sprytnie dobierają sobie swój zwierzęcy ubiór, aby stać się niewidzialnymi, powabnymi lub bardzo niebezpiecznymi. Kamuflaż to znakomita broń przyrody. Przybiera wiele form i z rozmaitych przyczyn. Poruszymy kwestie: mistrzostwa barw, szybkich "przebieranek", pułapek i sztuki mistyfikacji. Myśliwi wabią potencjalne ofiary, a ofiary oszukują drapieżników. Nie wszystko jest tym, jak wygląda. Stosowane nieustannie triki i mistyfikacje to jedno z największych osiągnięć Matki Natury. Afryka - kontynent gigantów. Niektórych mieszkańców trudno nie zauważyć. To prawdziwi goliaci 6-metrowe chodzące latarnie sawanny. Mimo wszystko żyrafy nie zawsze tak odstają od reszty. W gęstej dżungli brazylijskiej wielkie koty polegają na innym wzorze kamuflażu. Rozetki, cętki, światło, cienie, i doskonałe techniki tropienia zwierzyny to wszystko sprawia, że potencjalna ofiara nie widzi jaguara. Wtapianie się w tło jest jednym z wielu trików, stosowanych przez zwierzęta. Głęboko w zielonym lesie deszczowym Brazylii żyją pewni kolorowi mieszkańcy. Mgliste lasy Azji kryją wielu mistrzów kamuflażu. Wszędzie w przyrodzie kolory to sygnały komunikacyjne. Pewne arktyczne stworzenia latające mają o wiele spokojniejsze ubarwienie: sowy śnieżne. Najpierw nie są białe i to dobrze. Pisklaki wykluwają się na początku arktycznego lata, upierzone szarobrązowo, co pomaga im się ukryć na szaroburej tundrze. Otoczone śniegiem i lodem w czasie arktycznej zimy niedźwiedzie polarne często uciekają się do sztuczki znikania. Zimą w regionie Alp biel jest zawsze modna. Kameleony rzadko się śpieszą. Nie muszą, ponieważ ostrożnie tropią ofiary. Zmiana koloru, by wtopić się w otoczenie niewątpliwie pomaga im łapać zdobycz, ale nie jest to główny powód. Prawdziwi mistrzowie kamuflażu nie żyją na lądzie, lecz w wodzie. Jednym ze sposobów ukrycia się jest dobry kamuflaż, drugim - udawanie czegoś innego. W wodzie i na lądzie: przyroda uwielbia sztuczki. Podstępy i mistyfikacje opłacają się zarówno myśliwym, jak i tym, na których polują. Mistrzowie kamuflażu są prawdziwymi mistrzami przetrwania.
Czas trwania: 50min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Miniseria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Bohaterami drugiej części są uwodziciele. Przyjrzymy się różnym popisom - sztukom walki i tym wizualnym, przeanalizujemy zmysły i sztukę uwodzenia. Są takie chwile w życiu, gdy liczy się wszystko albo nic. Odpowiedni moment, odpowiednie posunięcie. Wysłanie precyzyjnego sygnału. Uwodziciele istnieją na całym świecie, ale tylko niewielu z nich to prawdziwi mistrzowie sztuki uwodzenia. Zupełnie inne są zwyczaje mieszkańców lasów peruwiańskich. Dobrze zakamuflowany w zaroślach malutki ptaszek jest pełen oczekiwań. Na sawannie afrykańskiej nie sposób nie zauważyć żyrafy, bo najwyższe zwierzę lądowe góruje nad wszystkimi po części dzięki swojej nadzwyczajnie długiej szyi. W czasie potyczek obowiązują ścisłe zasady, co nie znaczy, że jest bezpiecznie. Jesień w Alpach Europejskich to ekscytująca pora dla jelenia szlachetnego. W ciągu kilku tygodni wyrasta mu olbrzymie poroże nowe i z każdym rokiem większe. Ryk jelenia niesie się daleko, a łanie intensywnie nasłuchują. W lesie w Ameryce Południowej nad Atlantykiem prawie żaden promień słońca nie dociera przez gęstwinę na ziemię, dlatego pewien jaskrawo upierzony ptaszek zdecydowanie się wyróżnia. Poszarpane wybrzeże brazylijskie widziane z lotu ptaka - majestatycznej fregaty. Fregaty posiadają ponad dwumetrową rozpiętość skrzydeł. Spędzają większość swego życia, szybując w powietrzu. Raz do roku samce mają powód, by wylądować. Muszą zaimponować samicom. Pantanal, jedna z największych bagnistych równin aluwialnych na świecie. W tych wodach coś się gotuje. To kajmany w spektakularny sposób uwodzą samice! W lesie Ameryki Środkowej i Południowej rządzi sztuka uwodzenia. Bardzo często podstęp idzie w parze z uwodzeniem. Nawet rośliny rozwinęły swoje sposoby na oszukiwanie stworzeń goniących za partnerkami. W ten czy inny sposób sztuka uwodzenia jest uprawiana, de facto, przez wszystkie gatunki. Outsiderom sztuka ta może się wydać nie z tej ziemi lub głupia, a nawet często niebezpieczna. Jednak przede wszystkim - sztuka uwodzenia to inwestycja w przyszłość, wspaniałe przedstawienie, dzięki któremu dalej istnieją rozmaite formy życia na naszej planecie.
Czas trwania: 50min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Miniseria dokumentalna o zwierzętach, które chrakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Czy mamy prawo twierdzić, że tylko człowiek jest zdolny do niezwykłych czynów? Przypatrzmy się królestwu zwierząt. W kwestiach: bezpieczeństwa, budowy domów, inteligencji, zdobywania pożywienia, współpracy i innych zaskakujących umiejętności. W przyrodzie pełno jest zdumiewających zachowań i reakcji. Nie tylko zwierzęta o dużych mózgach umieją rozwiązywać problemy. Te małe i niepokaźne również mają imponujące wyniki. Na granicy Brazylii i Argentyny co sekunda spadają z hukiem tysiące ton wody wodospadu Iquacu. To 70 - metrowy ryczący potwór pochłaniający wszystko na swojej drodze. Jednak czy rzeczywiście? Tu ptaki wydają się samobójcami, ale to ich strategia przetrwania. Znalezienie schronienia na afrykańskiej pustyni Namib - jest o wiele trudniejsze. Szczególnie, gdy się jest takim dużym stworzeniem, jak struś. To największy żyjący ptak na świecie, ważący ponad 130 kilogramów. Z odludnej pustyni Namib do bujnej przyrody Jeziora Wiktorii w Afryce Wschodniej, gdzie wikłacze mają dylemat: które źdźbło trawy jest lepszym budulcem wracamy do cieplejszych stron do Phoenix w Arizonie. Tu także zwierzęta mieszkają w domach, których nigdy same nie mogłyby wybudować. Dla zwierząt na smaganych wiatrami wyżynach brazylijskich przetrwanie zależy od pracy i inteligencji. Zwierzęca inteligencja nie jest zarezerwowana jedynie dla małp. Głęboko w tropikalnych lasach Ameryki Południowej rozgrywa się odwieczna batalia między roślinami i zjadaczami roślin. Z tropikalnej dżungli przenosimy się do dżungli miejskiej. Gdy zapada noc w Nowym Jorku, pod ziemią ożywa nigdy niezasypiające miasto i szczury. W wielu miejscach na świecie zwierzęta żyją blisko człowieka. Nie inaczej jest w Parku Narodowym Nyungwe w Ruandzie, w samym sercu Afryki. Dzięki wspólnemu działaniu, inteligencji, lub zmyślności zwierzęta rządzą swoim światem w sposób, który nieustannie nas zadziwia.
Czas trwania: 50min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Mini - seria dokumentalna o zwierzętach, które chrakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Trzecia część przybliża widzom zwierzęcych przebierańców. Sprytnie dobierają sobie swój zwierzęcy ubiór, aby stać się niewidzialnymi, powabnymi lub bardzo niebezpiecznymi. Kamuflaż to znakomita broń przyrody. Przybiera wiele form i z rozmaitych przyczyn. Poruszymy kwestie: mistrzostwa barw, szybkich "przebieranek", pułapek i sztuki mistyfikacji. Myśliwi wabią potencjalne ofiary, a ofiary oszukują drapieżników. Nie wszystko jest tym, jak wygląda. Stosowane nieustannie triki i mistyfikacje to jedno z największych osiągnięć Matki Natury. Afryka - kontynent gigantów. Niektórych mieszkańców trudno nie zauważyć. To prawdziwi goliaci 6 - metrowe chodzące latarnie sawanny. Mimo wszystko żyrafy nie zawsze tak odstają od reszty. W gęstej dżungli brazylijskiej wielkie koty polegają na innym wzorze kamuflażu. Rozetki, cętki, światło, cienie, i doskonałe techniki tropienia zwierzyny to wszystko sprawia, że potencjalna ofiara nie widzi jaguara. Wtapianie się w tło jest jednym z wielu trików, stosowanych przez zwierzęta. Głęboko w zielonym lesie deszczowym Brazylii żyją pewni kolorowi mieszkańcy. Mgliste lasy Azji kryją wielu mistrzów kamuflażu. Wszędzie w przyrodzie kolory to sygnały komunikacyjne. Pewne arktyczne stworzenia latające mają o wiele spokojniejsze ubarwienie: sowy śnieżne. Najpierw nie są białe i to dobrze. Pisklaki wykluwają się na początku arktycznego lata, upierzone szarobrązowo, co pomaga im się ukryć na szaroburej tundrze. Otoczone śniegiem i lodem w czasie arktycznej zimy, niedźwiedzie polarne często uciekają się do sztuczki znikania. Zimą w regionie Alp biel jest zawsze modna. Kameleony rzadko się śpieszą. Nie muszą, ponieważ ostrożnie tropią ofiary. Zmiana koloru, by wtopić się w otoczenie niewątpliwie pomaga im łapać zdobycz, ale nie jest to główny powód. Prawdziwi mistrzowie kamuflażu nie żyją na lądzie, lecz w wodzie. Jednym ze sposobów ukrycia się - jest dobry kamuflaż, drugim - udawanie czegoś innego. W wodzie i na lądzie: przyroda uwielbia sztuczki. Podstępy i mistyfikacje opłacają się zarówno myśliwym, jak i tym, na których polują. Mistrzowie kamuflażu są prawdziwymi mistrzami przetrwania.
Opis (streszczenie): Mini - seria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Bohaterami drugiej części są uwodziciele. Przyjrzymy się różnym popisom - sztukom walki i tym wizualnym, przeanalizujemy zmysły i sztukę uwodzenia. Są takie chwile w życiu, gdy liczy się wszystko albo nic. Odpowiedni moment, odpowiednie posunięcie. Wysłanie precyzyjnego sygnału. Uwodziciele istnieją na całym świecie, ale tylko niewielu z nich to prawdziwi mistrzowie sztuki uwodzenia. Zupełnie inne są zwyczaje mieszkańców lasów peruwiańskich. Dobrze zakamuflowany w zaroślach - malutki ptaszek jest pełen oczekiwań. Na sawannie afrykańskiej nie sposób nie zauważyć żyrafy, bo najwyższe zwierzę lądowe góruje nad wszystkimi po części dzięki swojej nadzwyczajnie długiej szyi. W czasie potyczek obowiązują ścisłe zasady co nie znaczy, że jest bezpiecznie. Jesień w Alpach Europejskich, to ekscytująca pora dla jelenia szlachetnego. W ciągu kilku tygodni wyrasta mu olbrzymie poroże nowe i z każdym rokiem większe. Ryk jelenia niesie się daleko, a łanie intensywnie nasłuchują. W lesie w Ameryce Południowej nad Atlantykiem, prawie żaden promień słońca nie dociera przez gęstwinę na ziemię, dlatego pewien jaskrawo upierzony ptaszek zdecydowanie się wyróżnia. Poszarpane wybrzeże brazylijskie widziane z lotu ptaka - majestatycznej fregaty. Fregaty posiadają ponaddwumetrową rozpiętość skrzydeł. Spędzają większość swego życia, szybując w powietrzu. Raz do roku samce mają powód, by wylądować. Muszą zaimponować samicom. Pantanal jedna z największych bagnistych równin aluwialnych na świecie. W tych wodach coś się gotuje. To kajmany w spektakularny sposób uwodzą samice! W lesie Ameryki Środkowej i Południowej rządzi sztuka uwodzenia. Bardzo często podstęp idzie w parze z uwodzeniem. Nawet rośliny rozwinęły swoje sposoby na oszukiwanie stworzeń, goniących za partnerkami. W ten czy inny sposób sztuka uwodzenia jest uprawiana de facto przez wszystkie gatunki. Outsiderom sztuka ta może się wydać nie z tej ziemi lub głupia, a nawet często niebezpieczna. Jednak przede wszystkim - sztuka uwodzenia to inwestycja w przyszłość, wspaniałe przedstawienie, dzięki któremu dalej istnieją rozmaite formy życia na naszej planecie.
Opis (streszczenie): Miniseria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Cz. 3 przybliży zwierzęcych przebierańców, którzy sprytnie dobierają swój ubiór, by stać się niewidzialnymi lub powabnymi.
Czas trwania: 49min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Bohaterami drugiej części (The Art of Seduction) są uwodziciele.
Czas trwania: 49min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Seria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Odc. 1 opowiada o wyjątkowo mądrych zwierzakach.
Czas trwania: 49min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Miniseria dokumentalna o zwierzętach, które charakteryzują się wyjątkowym talentem w różnych dziedzinach. Cz. 3 przybliży zwierzęcych przebierańców, którzy sprytnie dobierają swój ubiór, by stać się niewidzialnymi, powabnymi lub bardzo niebezpiecznymi.
Czas trwania: 49min. / Austria / 2016 / cykl dokumentalnyNajbardziej utalentowani wśród zwierząt można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP Dokument, TVP HD
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):