W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Nasz reportaż
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Nasz reportaż miała miejsce:
Opis (streszczenie): Reportaż ukazujący sylwetkę komandora Zbigniewa Kowalskiego. Bohater programu wspomina studia w Oficerskiej Szkole Marynarki Wojennej w Toruniu, służbę oficera flagowego dowódcy floty wojennej. Zasadniczą część reportażu wypełniają jego wspomnienia z trzech dni września 1939 roku, gdy był pierwszym oficerem artylerii na niszczycielu ORP Wicher.
Czas trwania: 23min. / 2008 / reportażOpis (streszczenie): Podczas wojny okupanci niemieccy prowadzili w różnych krajach (między innymi w Polsce) akcję zniemczania dzieci, najczęściej z sierocińców, chociaż zdarzały się też akcje odbierania dzieci rodzicom. Dzieci te, najczęściej kilkuletnie, były w specjalnych ośrodkach poddawane praniu mózgów, uczyły się niemieckiego i wyrastały w niemieckiej świadomości. Często były też adoptowane przez zaufane niemieckiei austriackie rodziny. W perspektywie dzieci miały się stać obywatelami Rzeszy. Około 200 tysięcy polskich dzieci poddano zniemczeniu. Po wojnie władze polskie (londyńskie) i PCK odnalazły około 30 tysięcy porwanych dzieci. Większość z nich wróciła do kraju, a niewielka część przebywała w obozach na terenie Austrii i Niemiec. Zorganizowano dla nich w Barcelonie ośrodek, w którym przywracano je polskości. Większość z około 200 wychowanków ośrodka pamiętała mimo niemieckich starań, kim są naprawdę. Dzieci dość szybko przypomniały sobie polski. Ci, co mieli rodzinę w kraju, wrócili do Polski. Pozostali rozjechali się po świecie. Największą grupę polskich dzieci przyjęły władze okręgu Buffalo w USA. W grudniu 2008 roku po raz pierwszy od wojny, Konsulat Generalny RP w Barcelonie w porozumieniu z władzami Katalonii, zorganizował spotkanie dzieci ukradzionych przez Hitlera. Niektórzy zobaczyli swoich znajomych i stare miejsca po pięćdziesięciu latach. Było wiele wzruszeń. Ale też refleksja o życiu.
Czas trwania: 29min. / 2008 / reportażOpis (streszczenie): Reportaż "Najdłuższa szychta" to opowieść o wydarzeniach które miały miejsce w kopalni Piast w Bieruniu po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku. Jest to historia najdłuższego strajku pod ziemią prawie dwóch tysięcy górników. W programie występują autentyczni uczestnicy tamtych wydarzeń. Ci którzy strajkowali, ci którzy pomagali jak równieżci, którzy stanęli jako oskarżeni przed sądem wojskowym. Narratorem filmu jest Jan Peszek, a całość zrealizował filmowiec amator, autentyczny uczestnik tamtych wydarzeń pracownik kopalni Piast - Wojciech Wikarek. Opowiedziana w filmie historia zawsze była ze zrozumiałych względów w cieniu wydarzeń w kopalni Wujek. W Piaście nikt na szczęście nie zginął, ale dwutygodniowy bunt braci górniczej zasługuje na zapis w naszej współczesnej historii.
Czas trwania: 29min. / 2008Opis (streszczenie): Reportaż poświęcony komandorowi Zbigniewowi Kowalskiemu. Główną część reportażu stanowią jego wspomnienia z trzech dni września 1939 roku, gdy był pierwszym oficerem artylerii na niszczycielu ORP Wicher
Czas trwania: 22min. / Polska / 2008 / reportażOpis (streszczenie): Kiedy ludzie słyszą słowo Afganistan, na myśl przychodzą najgorsze skojarzenia. Wojna, głód, terroryści, talibowie. A przecież Afganistan to konkretne miejsce na mapie, kraj zamieszkany przez ponad 32 miliony ludzi.
Czas trwania: 25min. / Polska / 2010Opis (streszczenie): Podczas wojny hitlerowcy prowadzili w różnych krajach (między innymi w Polsce) akcję zniemczania dzieci, najczęściej z sierocińców, chociaż zdarzały się też akcje odbierania dzieci rodzicom.
Czas trwania: 28min. / Polska / 2008 / reportażOpis (streszczenie): Opowieść o wydarzeniach które miały miejsce w kopalni Piast w Bieruniu po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku. Jest to historia najdłuższego strajku pod ziemią prawie dwóch tysięcy górników.
Czas trwania: 29min. / Polska / 2008Opis (streszczenie): W reportażu udział biorą Żydzi - Polacy, ludzie, którzy z różnych przyczyn musieli wyjechać z Polski i dziś mieszkają w Izraelu. Program stawia jasno problemy często skrywane przez obie strony.
Czas trwania: 25min. / Polska / 2008 / reportażOpis (streszczenie): Jedna z bardziej szarych dzielic Szczecina - Niebuszewo. Do dziś pamięta się powszechnie używaną nazwę - Lejbuszewo. Chodzocąc ulicami tego rejonu można dziś napotkać ślady przelotnej, ale bardzo intensywnej po wojnie obecności Żydów.
Czas trwania: 27min. / Polska / 2007Opis (streszczenie): Dyrektor ogrodu zoologicznego pomagał im również w znalezieniu schronienia u swoich znajomych. Opiekował się, korzystając z pomocy finansowej Żegoty, co najmniej 25 osobami.
Czas trwania: 25min. / Polska / 2008Opis (streszczenie): Mówili o niej "babcia". Jedyna na świecie kolejka, której sama obecność ma wymiar światopoglądowy. Od przeszło 70 lat wywołuje emocje. Przeszły wojny, zamieszki, zmieniały się rządy, ustroje, mody, a siermiężno - archaiczne wagoniki wciąż są.
Czas trwania: 27min. / Polska / 2008Nasz reportaż można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Gdańsk, TVP Historia
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: