W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Nie przelewaj
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Nie przelewaj miała miejsce:
Opis (streszczenie): Prowadzący: wiedza
Czas trwania: 20min. / Polska / 2021 / program przyrodniczyOpis (streszczenie): Odcinek poświęcony tematyce ścieków i zanieczyszeń, które od wielu lat gromadzą się w zlewni Wisły i jej dorzeczy. Trafiały do rzeki w minionych dziesięcioleciach, gdy jeszcze nie istniał system oczyszczalni miejskich, z pól w wyniku chemizacji rolnictwa, z szamb przydomowych. Największa kumulacja występuje na Zbiorniku Włocławskim: opowiadają eksperci, którzy od dziesięcioleci zawodowo zajmują się działalnością na Wiśle. - Największa katastrofa ekologiczna na Wiśle w dziejach rzeki i jej wpływ na stan wody aktualnie. Pokazujemy awarię rurociągu „Czajka” w Warszawie, budowę rurociągu zastępczego przez Wody Polskie. - Jak działa przykładowa oczyszczalnia ścieków: oczyszczona woda woda kierowana jest do Wisły Prowadzący: n/d
Czas trwania: 20min. / Polska / 2021 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Odcinek poświęcony największej inwestycji wodnej w dziejach powojennej Polski: Przekop Mierzeji Wiślanej
Czas trwania: 21min. / Polska / 2021 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Audycja pokazująca oddziaływanie regulacji rzek i budowy zbiorników retencyjnych na środowisko, zostaną w niej zawarte wywiady z ekspertami, naukowcami i specjalistami z obszaru przedstawianego w audycji.
Czas trwania: 17min. / Polska / 2021 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Audycja, w której wspólnie z ekspertami zostaną omówione tematy dotyczące Hydrologii i obiegu wody w przyrodzie. Omówimy znaczenie i skuteczności zbiorników retencyjnych. Zastanowimy się nad wykorzystaniem wody do celów życiowych i gospodarczych.
Czas trwania: 18min. / Polska / 2021 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Audycja przedstawia historię melioracji na przykładzie rozwiązań stosowanych na Wiśle w obszarze Torunia. Celem jest wprowadzenie w temat melioracji wodnych, których zadaniem jest regulacja stosunków wodnych, zapewniających bezpieczeństwo przeciwpowodziowe, polepszenie zdolności produkcyjnej gleby i ułatwienie jej uprawy. Zaprezentujemy i omówimy trzy obszary: Obszar Niziny Nieszawskiej, Niziny Ciechocińskiej i obszaru między Toruniem i Czarnowem.
Czas trwania: 21min. / Polska / 2021 / program edukacyjnyNie przelewaj można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TV Trwam
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):