Niezwykłe historie z pocztówek godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Niezwykłe historie z pocztówek w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Niezwykłe historie z pocztówek będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 21 listopada 2024 (Czwartek)
19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Pozdrowienia dla nauczycieli Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Pocztówki z naszego zbioru dotyczą różnych obszarów, część z nich może być pretekstem do mówienia o oświacie właściwej dla czasów wysłania tych kartek. W programie na warsztat weźmiemy trzy pocztówki, dzięki którym porozmawiamy o szkołach i szkolnictwie w Krasnymstawie, Żółkiewce oraz Lublinie.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
Program TV na 25 listopada 2024 (Poniedziałek)
19:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
Czas trwania: 13min. / 2024 / reportaż
Reklama
21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Początki lubelskiego harcerstwa zapisane na pocztówkach Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W tym odcinku przedstawimy dwie kartki, które stanowią całość. Zostały wysłane z Lublina do Zakopanego do dr. Pawła Jankowskiego, lubelskiego chirurga dziecięcego, ortopedy. Data: 13 maja 1916. Nadawcą jest syn Bartosz, harcerz. Kartki były wydane na okoliczność ćwiczeń harcerskich w Ogrodzie Saskim. To dobra okazja, by wspomnieć także o harcerstwie. W 2021 roku mija 110. rocznica powstania chorągwi lubelskiej.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
Program TV na 2 grudnia 2024 (Poniedziałek)
21:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Lublin
Program TV na 9 grudnia 2024 (Poniedziałek)
21:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Lublin
Program TV na 16 grudnia 2024 (Poniedziałek)
21:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Lublin
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Niezwykłe historie z pocztówek. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Niezwykłe historie z pocztówek w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Niezwykłe historie z pocztówek.

Poprzednie emisje Niezwykłe historie z pocztówek w telewizji

Emisja Niezwykłe historie z pocztówek miała miejsce:

2024-11-20 15:45 Niezwykłe historie z pocztówek - Bombardowanie Kurowa Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek programu poświęcony jest kilku kartkom adresowanym od synów do ojca mieszkańca Kurowa. Dzięki tym pocztówkom przenosimy się w przeszłość do czasów bombardowania Kurowa. 8 września 1939 r. miało miejsce bombardowanie Kurowa przez niemiecką Luftwaffe, zginęli w nim zarówno żołnierze, jak i ludność cywilna. W programie spotkamy się ze świadkami tamtych wydarzeń.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-11-18 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Pokucie. Stanisławów Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): To ostatni odcinek, który powstaje po pocztówkowej podróży na Ukrainę. Tym razem będzie to relacja ze Stanisławowa. "Serdeczne pozdrowienia z pobytu inspekcyjnego przesyła A w 1938 roku. Na kartce Częstochowa. Widok na wieżę klasztorną i figurę ks. Kordeckiego z 1859 roku dłuta Henryka Stattlera. Augustyn Kordecki był przeorem zakonu paulinów na Jasnej Górze. Dowodził obroną klasztoru podczas potopu szwedzkiego. Podczas walk ukrył obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, umieszczając w kaplicy jego kopię. Postać została upamiętniona w wielu dziełach, m. in. przez Józefa Ignacego Kraszewskiego w powieści historycznej pt."Kordecki", Henryka Sienkiewicza w "Potopie" oraz Stanisława Wyspiańskiego, Wincentego Pola. Powstały również obrazy i filmy, pomniki podkreślające jego bohaterstwo i zasługi dla historii polskiego państwa. Stanisławów był stolicą województwa stanisławowskiego w II Rzeczpospolitej. Był trzecim co do wielkości miastem Galicji. Dzisiaj leży na terenie Ukrainy, nosi miano Iwano - Frankiwsk.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-11-18 17:50 Niezwykłe historie z pocztówek - Bombardowanie Kurowa Logo TVP3 Opole
2024-11-14 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Bombardowanie Kurowa Logo TVP3 Opole
2024-11-13 15:45 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek "Niezwykłych historii z pocztówek" poświęcony jest Kazimierzowi Smuczakowi, artyście malarzowi, który przez większą część życia związany był z Nałęczowem. Kazimierz Smuczak ukończył lwowską Szkołę Przemysłową kształcącą w zakresie sztuki i budownictwa. Był uczniem i najbliższym współpracownikiem artysty malarza profesora Jana Henryka Rosena. Razem malowali ornamenty i freski w wielu kościołach. Ich współpraca trwała 10 lat, a zaczęła się w Katedrze Ormiańskiej we Lwowie, gdzie Smuczak wykonał część ornamentyki łuku tęczowego. Rosen wykorzystał wtedy twarz pomocnika przy malowaniu twarzy dwóch postaci. Kazimierz Smuczak pomagał prof. Janowi Rosenowi również w kaplicy króla Jana III Sobieskiego w kościele św. Józefa na Kahlenbergu pod Wiedniem. W papieskiej kaplicy w letniej rezydencji w Castel Gandolfo Rosen namalował dwa wielkie malowidła przedstawiające "Bitwę pod Warszawą w 1920 roku" i "Obronę Częstochowy przed Szwedami w 1655 roku". Prace dopełnił Smuczak, tworząc dwie mapy. Pierwsza była reprodukcją mapy sztabowej przedstawiającej pole bitwy warszawskiej z 1920 roku. Na drugiej zaznaczył wszystkie sanktuaria maryjne w Polsce. W 1932 roku w kościele Zmartwychwstania Pana Jezusa we Lwowie, razem ze Stanisławem Ehrenfeldem namalował dodatkowe malowidła ścienne w stylu art dco. Dwa witraże w świątyni zostały wykonane według jego projektu. W kościele św. Elżbiety we Lwowie wykonał malowidła ścienne. W 1936 roku wykonał dekorację kaplicy Seminarium Duchownego w Przemyślu. Był również twórcą malowideł ściennych w wielu kresowych miejscowościach poza Lwowem: w Czyszkach, Zborowie, Bohorodczanach, Trościańcu Wielkim, Dołżance, Zimnej Wodzie, Samborze, Rudkach i Brzeżanach. Czasy okupacji Smuczak spędził w Tarnobrzegu. Po zakończeniu wojny artysta przeprowadził się do Jeleniej Góry, gdzie podjął pracę w nowo powstałej Szkole Malarstwa i Rysunku. W 1951 roku wraz z żoną Marią Hermanowicz - Smuczakową, absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Wileńskiego, przenieśli się do Nałęczowa. Tam rozpoczęli pracę w Liceum Sztuk Plastycznych. Kazimierz Smuczak prowadził zajęcia z rysunku i malarstwa oraz technologii i projektowania w latach 1951 - 59. Jego żona, w latach 1951 - 72, uczyła projektowania. Dzięki niej do programu nauczania włączono specjalizację zabawkarską. Kazimierz Smuczak zmarł na początku lat 90.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
Reklama
2024-11-11 19:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
2024-11-10 16:16 Niezwykłe historie z pocztówek - Józef Piłsudski Logo TVP3 Kielce

Opis (streszczenie): W odcinku zaprezentowano pocztówkę z 1933 roku, z Jadwisina do Niezabitowa.. Na jej awersie widnieje podobizna marszałka Józefa Piłsudskiego. W odcinku specjalnym zaproszeni goście omawiają postać marszałka oraz jego wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. Opowiadają również o jego późniejszych działaniach politycznych oraz o ostatnich latach jego życia. Odnoszą się do poszanowania jego osoby wśród Polaków oraz do wykorzystywania jego wizerunku na kartach pocztowych, znaczkach, medalach i innych przedmiotach.

Czas trwania: 13min. / 2022 / reportaż
2024-11-07 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Rudof Weigl wynalazca szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu i jego związki z Lublinem Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Korespondencja wysłana do Stanisława Malika. Nadawcą pocztówki był Rudolf Weigl, profesor biologii ogólnej Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Weigl wynalazł pierwszą skuteczną szczepionkę na tyfus plamisty. Dwukrotnie zgłoszony do Nagrody Nobla. Stanisław Malik był jego bliskim współpracownikiem.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-11-04 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Podole. Śladami Dominikanów Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek "Niezwykłych historii z pocztówek" poświęcony jest historii Ojców Dominikanów na dawnych terenach Rzeczpospolitej Polskiej. Śladami dominikanina Zygmunta Ogarka wyruszyliśmy na Ukrainę. Liczne pocztówki wskazują na miejsca pobytu zakonnika są to Podkamień, Tarnopol oraz Lwów.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-11-04 17:50 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Opole
2024-10-31 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Opole
2024-10-31 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Opole
2024-10-28 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Wojciech Kołaczkowski człowiek, który wyprzedzał swoje czasy Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek "Niezwykłych historii z pocztówek" poświęcony jest płk. Wojciechowi Kołaczkowskiemu. Urodził się 16 kwietnia 1908 w Moszenkach pod Lublinem. w 1928 rozpoczął latanie w Aeroklubie Lubelskim i na Krajowych Zawodach Lotniczych; w tym samym roku startował w rajdzie samochodowym Monte Carlo, a w 1937 zwyciężył w Międzynarodowym Rajdzie Polski w kategorii do 1000 centymetrów sześciennych. Był także w kadrze narodowej w strzelaniu do rzutków, w 1936 na Strzeleckich Mistrzostwach Świata w Berlinie wywalczył brązowy medal. W czasie kampanii wrześniowej nie walczył, 19 września przekroczył granicę Rumunii. Następnie przedostał się przez Jugosławię do Grecji, a dalej do Francji. Od 4 marca 1940 był dowódcą sześcioosobowej grupy myśliwców szkolących się w Blidzie w Afryce Północnej na przestarzałych samolotach Nieuport Delage NiD 622. Po kapitulacji Francji dostał się do Casablanki, a następnie statkiem via Gibraltar do Anglii.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-10-26 16:55 Niezwykłe historie z pocztówek - Zofia Taborska historia niezwykłej miłości małżeńskiej Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Historie zapisane na pocztówkach, które pochodzą z XX wieku. Najstarsze datowane są na 1900 rok. To zbiór kartek o różnorodnej tematyce, można je podzielić na robocze kategorie; kartki imieninowe/urodzinowe, postacie, wakacje przed I wojną światową, wakacje przed II wojną światową, okres I i II wojny światowej, czy pocztówki przesyłane z/na Kresy. Okazuje się, że z kartkami związanych jest wiele osób znanych i zasłużonych dla regionu czy kraju. W każdej audycji prezentować będziemy następujące wątki: - droga pocztowa kartki - analiza fotografii, znaczka, pieczątki, autora fotografii, treści pod względem edytorskim i sposobu pisania kartki - tła społeczno - historycznego właściwego dla nadania/odbioru kartki - wspomnienia nadawcy/odbiorcy kartki w opowieściach rodziny/krewnych/regionalistów/historyków W każdym odcinku za sprawą kartki przeniesiemy się w przeszłość i prześledzimy losy jej bohaterów, aż do współczesności. O bohaterach kartek opowiemy ustami napotkanych ludzi, którzy mają jakiś związek z nadawcą lub odbiorcą danej kartki. Elementem stałym będzie graficzne ukazanie drogi pocztowej kartki i lektor czytający jej treść z pokazaniem oryginalnego zapisu.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
Reklama
2024-10-24 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Zofia Taborska historia niezwykłej miłości małżeńskiej Logo TVP3 Opole
2024-10-21 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Róża Potocka arystokratka i działaczka społeczna Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Kolejny odcinek "Niezwykłych historii z pocztówek" poświęcony jest hrabinie Róży Potockiej. To niezwykła społeczniczka, która w wyjątkowy sposób zapisała się na kartach historii Zwierzyńca. Karta pocztowa, o której mowa będzie w programie, pochodzi ze zbioru jednej z mieszkanek gminy Zwierzyniec. Pocztówka jest zupełnie inna od tych, które do tej pory prezentowaliśmy przede wszystkim dlatego, że na zdjęciu jest nadawca kartki, czyli Róża Potocka, a pocztówka pochodzi ze zbioru rodzinnego.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-10-18 16:55 Niezwykłe historie z pocztówek - Jerzy Łopatyński - niezwykły lekarz Logo TVP3 Opole

Opis (streszczenie): Drugi odcinek programu poświęcony jest kartce wysłanej do Jerzego Łopatyńskiego. Kartka została wysłana we wrześniu 1955 roku, a więc kilka miesięcy przed śmiercią Bolesława Bieruta w Moskwie. Bierut urodził się w Lublinie.

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
2024-10-17 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Jerzy Łopatyński - niezwykły lekarz Logo TVP3 Opole
2024-10-14 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Pozdrowienia dla nauczycieli Logo TVP3 Lublin
2024-10-07 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Bombardowanie Kurowa Logo TVP3 Lublin
2024-09-30 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Rudof Weigl wynalazca szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu i jego związki z Lublinem Logo TVP3 Lublin
2024-09-23 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Lublin
2024-09-23 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
2024-09-23 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
2024-09-16 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Zofia Taborska historia niezwykłej miłości małżeńskiej Logo TVP3 Lublin
2024-09-09 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Jerzy Łopatyński - niezwykły lekarz Logo TVP3 Lublin
2024-09-02 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Stanisław Radzki - adwokat i pasjonat fotografii Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Stanisław Radzki urodził się 8 maja 1900 roku w Lublinie. Był synem Adolfa i Władysławy z Rembielińskich. W 1919 roku ukończył 8 - klasową Szkołę Handlową. W trakcie nauki w szkole ufundowanej przez Augusta i Juliusza Vetterów był członkiem Wojskowej Kadry Szkolnej. Studiował na Wydziale Prawa i Nauk Społeczno - Ekonomicznych oraz Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Lubelskiego. Dyplom magistra praw uzyskał w 1923 roku w Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie. Był żołnierzem 3. Pułku Artylerii Polowej i 27. Pułku Artylerii Lekkiej. Ukończył również Szkołę Podchorążych Rezerwy Artylerii (1926 r.). Po ukończeniu studiów pełnił obowiązki na różnych stanowiskach w organach wymiaru sprawiedliwości m. in. jako sędzia śledczy, sędzia pokoju w Janowie Lubelskim, podprokurator przy Sądzie Okręgowym w Lublinie, naczelnik Sądu Grodzkiego w Lublinie, przewodniczący Sądu Pracy w Lublinie, adwokat. W czasie II wojny światowej był dwukrotnie aresztowany. 9 listopada 1939 roku uwięziony wraz z lubelską inteligencją na Zamku Lubelskim. 13 listopada 1942 roku został powtórnie aresztowany. Był więźniem niemieckich obozów w Oświęcimiu, Gross - Rosen, Sachsenhausen - Oranienburgu. Z ostatniego obozu wrócił 8 lutego 1945 roku. Miał zrujnowane zdrowie. Jego pasją była fotografia. W 2018 roku Kurier Lubelski opublikował zdjęcia autorstwa Stanisława Radzkiego z lat 40. i 50. XX wieku, ukazujące zniszczenia wojenne w Lublinie. Zdjęcia udostępniła rodzina Stanisława Radzkiego. Po wojnie rodzina Stanisława Radzkiego mieszkała przy ul. Karmelickiej. Jego żoną została Felicja Jarosławska (kartka nr 37).

Czas trwania: 13min. / 2021 / reportaż
Reklama
2024-09-02 21:00 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
2024-09-02 19:15 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Opole
2024-08-30 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek - Wojciech Kołaczkowski człowiek, który wyprzedzał swoje czasy Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-08-23 08:13 Niezwykłe historie z pocztówek - Róża Potocka arystokratka i działaczka społeczna Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-08-21 08:20 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP Wilno
2024-08-16 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek - Pozdrowienia dla nauczycieli Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-08-09 09:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Lucjan Łyżwa Logo TVP3 Olsztyn

Opis (streszczenie): W odcinku zaprezentowana będzie kartka pocztowa z 4 września 1963 roku, wysłana przez

Czas trwania: 13min. / 2023 / reportaż
2024-08-09 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-08-08 19:00 Niezwykłe historie z pocztówek - Lucjan Łyżwa Logo TVP3 Olsztyn
2024-08-07 18:15 Niezwykłe historie z pocztówek - Lucjan Łyżwa Logo TVP3 Olsztyn
2024-08-02 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek - Rudof Weigl wynalazca szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu i jego związki z Lublinem Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-07-26 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-07-21 14:30 Niezwykłe historie z pocztówek - Bombardowanie Kurowa Logo TVP3 Warszawa
2024-07-19 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek - Zofia Taborska historia niezwykłej miłości małżeńskiej Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-07-14 14:30 Niezwykłe historie z pocztówek - Rudof Weigl wynalazca szczepionki przeciwko tyfusowi plamistemu i jego związki z Lublinem Logo TVP3 Warszawa
2024-07-12 08:38 Niezwykłe historie z pocztówek Logo TVP3 Gorzów Wlkp.
2024-07-07 14:30 Niezwykłe historie z pocztówek - Kazimierz Smuczak - artysta, malarz z Nałęczowa Logo TVP3 Warszawa

Niezwykłe historie z pocztówek gdzie obejrzeć?

Niezwykłe historie z pocztówek można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Kielce, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Warszawa, TVP Wilno

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry