Emisja Operacja Zdrowie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 23 stycznia 2025 (Czwartek)Opis (streszczenie): Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek - to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi.
Czas trwania: 25min. / 2024 / magazyn medycznyOpis (streszczenie): Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek to inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi. Uzależnienie jest chorobą mózgu, która niszczy cały organizm. W Polsce pojawiła się nowa plaga: jednorazowe, smakowe e-papierosy. Według najnowszych badań, słodkie i owocowe smaki e-papierosów przyciągają coraz częściej dzieci i młodzież do ich spróbowania. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie mieli styczności z tym nałogiem. Tymczasem pojawiają się już badania, które wskazują, że e-papierosy mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, a w szczególności na układ oddechowy i immunologiczny oraz sposób działania niektórych obszarów mózgu. Szacuje się, że ryzyko uzależnienia jest większe wśród użytkowników e-papierosów, a nałóg nikotynowy nabyty w młodym wieku zwiększa ryzyko pozostania palaczem na resztę życia. U młodych osób łatwiej bowiem dochodzi do rozwoju uzależnienia. Palący nastolatek staje się więc przeważnie palącym dorosłym.
Czas trwania: 25min. / 2024 / magazyn medycznyOpis (streszczenie): Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. Każdy odcinek omawia inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem i co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. W każdym odcinku lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy pokazują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie a będące światowymi odkryciami naukowymi.Nowotwór jelita grubego jest drugim, po raku płuca, nowotworem wśród wszystkich zachorowań w polskiej populacji. To trzeci najczęściej wykrywany nowotwór wśród kobiet i czwarty wśród mężczyzn. Eksperci podkreślają, że nowotwór jelita grubego jest niezwykle podstępny. Może rozwijać się bez objawów nawet przez kilka lat, dlatego tak ważne są badania przesiewowe i wczesne wykrycie choroby. Tym razem tematem "Operacji Zdrowie" będzie rola badania kolonoskopowego, a także możliwości, jakie w wykryciu raka daje sztuczna inteligencja.
Czas trwania: 25min. / 2024 / magazyn medycznyEmisja Operacja Zdrowie miała miejsce:
Opis (streszczenie): Magazyn medyczny, który prezentuje innowacyjne metody diagnostyczne i terapie dostępne w Polsce. W każdym odcinku jest omawiane inne schorzenie. Lekarze wskazują objawy, na które warto zwrócić uwagę i mówią, w jaki sposób diagnozuje się chorobę. Pacjenci opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem. Mówią, co musieli zmienić w życiu, żeby uniknąć nawrotu choroby. Wybitni lekarze, eksperci farmakologii, stowarzyszenia pacjentów, naukowcy prezentują dostępne w naszym kraju metody leczenia oraz diagnostyki. Autorzy prezentują również nowoczesne technologie medyczne ratujące życie, a będące światowymi odkryciami naukowymi.Odcinek 2. Stomatologia zachowawcza. Wyniki przeprowadzonych ostatnio badań są alarmujące. Trzylatki mają już 3 zepsute zęby, piętnastolatki 8, a czterdziestolatki, aż 17. Trudno znaleźć Polaka bez próchnicy. Ponad 40 procent z nas, zostaje na starość bez zębów. Nie dbamy też odpowiednio o higienę: prawie 4 mln Polaków nie myje zębów, 800 tysięcy nie ma nawet własnej szczoteczki do zębów!!! Większą dbałość o zdrowie jamy ustnej wykazują kobiety, które częściej myją zęby. Mężczyźni, niestety, dbają o nie słabiej. Badania pokazują również, że prawie wszyscy Polacy boją się dentysty, a aż 15 proc. badanych deklaruje dentofobię czyli paniczny lęk przed stomatologiem. Czy jest się czego bać? Dlaczego stan uzębienia Polaków jest tak zły? I co można na to poradzić? Odpowiedzi na te pytania już z w najnowszym odcinku magazynu "Operacja zdrowie".
Czas trwania: 24min. / 2024 / magazyn medycznyOperacja Zdrowie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP2 HD, TVP HD, TVP Kobieta, TVP Nauka
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):