Pałace i rezydencje Lubelszczyzny godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Pałace i rezydencje Lubelszczyzny w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Pałace i rezydencje Lubelszczyzny będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 15 kwietnia 2025 (Wtorek)
17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek bastionowy w Czemiernikach Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Wzniesiony przez bpa Henryka Firleja w XVII w stanowi wyjątkowy w skali kraju przykład siedziby magnackiej i fortalicium w typie palazzo in fortezza. To kluczowy element kompozycji urbanistycznej i krajobrazu kulturowego Czemiernik.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek bastionowy w Czemiernikach Logo TVP Wilno
Reklama
Program TV na 17 kwietnia 2025 (Czwartek)
01:15 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek bastionowy w Czemiernikach Logo TVP Wilno
Program TV na 19 kwietnia 2025 (Sobota)
08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek bastionowy w Czemiernikach Logo TVP Wilno
Program TV na 22 kwietnia 2025 (Wtorek)
17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kozłówce Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Króluje to przepych, klasa i elegancja. Właściciel marzył o malarskim panteonie chwały, przedstawiającym najważniejsze sceny polskiej historii, przeplecione z rodowymi obrazami. W czasie świetności pałacu, jego ściany zdobiło około 1000 malowideł. Pałac w Kozłówce to jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Oddana do użytku w 1742 roku, już pod koniec XVIII wieku przeszła w ręce Zamoyskich. Konstanty Zamoyski wraz z żoną Anielą Potocką, nowi właściciele Kozłówki, zainwestowali sporo wysiłku i funduszy w rozbudowę obiektu, nadając nowy charakter i niewątpliwy splendor temu miejscu. Do pałacu dobudowano teatralnię, w której miano wystawiać rodzinne przedstawienia, zdobioną kaplicę, oficynę dla gości, tarasy i dwie wieże. Te ostatnie, oprócz roli architektonicznej, pełniły też zadanie użytkowe, służąc jako wieże ciśnień. Skoro pałac w Kozłówce miał służyć za całoroczną rezydencję, należało zadbać o ogrzewające i niezwykle ozdobne piece kaflowe, które robią wrażenie również na współczesnych gościach. Nawet pałacowe podłogi z dwubarwnych dębowych listw zasługują na wzmiankę - ciemniejszy kolor listw osiągnięto, mocząc deski w specjalnym roztworze przez 100 lat! We wnętrzach, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku, w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kozłówce Logo TVP Wilno
Program TV na 24 kwietnia 2025 (Czwartek)
01:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kozłówce Logo TVP Wilno
Program TV na 26 kwietnia 2025 (Sobota)
08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kozłówce Logo TVP Wilno
Program TV na 28 kwietnia 2025 (Poniedziałek)
11:00 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kozłówce Logo TVP Wilno
Program TV na 29 kwietnia 2025 (Wtorek)
17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek biskupów łuckich w Janowie Podlaskim Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Tradycja podlaska mówi, że to właśnie tutaj Adam Naruszewicz opracował tezy do Konstytucji 3 Maja i tutaj przepowiedział upadek i niewolę Rzeczypospolitej. Legenda głosi, że zamek na wzgórzu łączyło z grotą podziemne przejście, a duch Adama Naruszewicza nadal spaceruje ukrytą drogą, by w świątyni dumania rozmyślać nad losami Polski. Janów Podlaski pojawił się na kartach historii w 1423 roku. Nazywał się wówczas Porchów i został podarowany łuckiemu kościołowi katedralnemu przez litewskiego księcia Witolda. W 1465 Porchów uzyskał prawa miejskie i od imienia ówczesnego biskupa Jana (Łosowicza) przyjął nazwę Janów, z dodatkiem Biskupi. Pierwsze informacje na temat zamku pochodzą z 1502 roku. Wtedy to rozpoczęła się budowa warowni drewnianej. W 1656 roku, w czasie najazdu szwedzkiego rezydencja legła w gruzach. Siedziba biskupów nadawała się jedynie do rozbiórki. W XVIII wieku biskup Feliks Paweł Turski zdecydował wznieść nowy zamek. I tak oto w latach 1770 - 1780 w miejscu zniszczonej rezydencji powstaje barokowy pałac z dwoma pawilonami. Budowlę otoczono parkiem.

Czas trwania: 12min. / 2022 / cykl reportaży
23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek biskupów łuckich w Janowie Podlaskim Logo TVP Wilno
Program TV na 1 maja 2025 (Czwartek)
01:15 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek biskupów łuckich w Janowie Podlaskim Logo TVP Wilno
Reklama
Program TV na 3 maja 2025 (Sobota)
08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny Logo TVP Wilno
Czas trwania: 13min. / 2025 / cykl reportaży
Program TV na 4 maja 2025 (Niedziela)
14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny Logo TVP Wilno
Program TV na 5 maja 2025 (Poniedziałek)
05:50 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek biskupów łuckich w Janowie Podlaskim Logo TVP Wilno
10:55 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zamek biskupów łuckich w Janowie Podlaskim Logo TVP Wilno
Program TV na 6 maja 2025 (Wtorek)
17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach wzniesiony został na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych XIX w. wg projektu architektów Kazimierza Wojciechowskiego i Kazimierza Skórewicza. Wnętrze pałacu Kleniewscy zamienili na galerię malarstwa polskiego z dziełami wybitnych malarzy. Oryginalny wystrój w stylu zakopiańskim otrzymała również biblioteka pałacowa, zaprojektowana przez Stanisława Witkiewicza. Pałac otacza znakomicie zachowany park krajobrazowy z pomnikowym drzewostanem. Kluczkowice wchodzące w skład dóbr opolskich nabył w 1871 roku Franciszek Kleniewski wraz z synami Władysławem i Janem. W 1872 roku w wyniku podziału dóbr między braćmi, Jan Kleniewski otrzymał cztery klucze (kluczem nazywano folwarki znajdujące się pod jedną administracją): Kluczkowice, Łaziska, Wrzelów i Szczekarków, Władysław Kleniewski dwa pozostałe: Niezdów i Opole Lubelskie. Do czasu wybudowania nowej siedziby w Kluczkowicach Jan Kleniewski wraz z rodziną mieszkał na folwarku w Łaziskach Średnich.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach Logo TVP Wilno
Program TV na 8 maja 2025 (Czwartek)
01:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach Logo TVP Wilno
Program TV na 10 maja 2025 (Sobota)
08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach Logo TVP Wilno
Program TV na 11 maja 2025 (Niedziela)
14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Kleniewskich w Kluczkowicach Logo TVP Wilno
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Pałace i rezydencje Lubelszczyzny. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Pałace i rezydencje Lubelszczyzny w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Pałace i rezydencje Lubelszczyzny.

Poprzednie emisje Pałace i rezydencje Lubelszczyzny w telewizji

Emisja Pałace i rezydencje Lubelszczyzny miała miejsce:

2025-04-13 14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Entre cour et cardin Pałac w Łabuniach Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): W XVI wieku Łabunie należały do Oleśnickich, w połowie XVII wieku do Firlejów, od początku XVIII wieku były to dobra dziedziczne Zamoyskich, niewchodzące w skład ordynacji. Pałac, który miał być letnią rezydencją, wystawił Jan Jakub Zamoyski, wojewoda podolski, żonaty z Ludwiką z Poniatowskich. Budowa, w miejscu istniejącego tu wcześniej dworu, rozpoczęła się w 1744 (lub według innych źródeł w latach 50. XVIII wieku), przypuszczalnie według projektu Bernarda Meretyna (Roman Aftanazy wskazuje natomiast na Jerzego de Kawe).

Czas trwania: 12min. / 2022 / cykl reportaży
2025-04-12 08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Entre cour et cardin Pałac w Łabuniach Logo TVP Wilno
2025-04-10 01:15 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Entre cour et cardin Pałac w Łabuniach Logo TVP Wilno
2025-04-08 23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Entre cour et cardin Pałac w Łabuniach Logo TVP Wilno
Reklama
2025-04-08 17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Entre cour et cardin Pałac w Łabuniach Logo TVP Wilno
2025-04-07 11:00 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Zespół pałacowo - parkowy w Kocku to wyjątkowe w skali regionu okazałe założenie rezydencjonalne położone malowniczo na krawędzi szerokiej doliny Wieprza. Pałac w typie palladiańskim powstał na miejscu szesnastowiecznej siedziby obronnej Firlejów. Obecna forma jest wynikiem przebudowy w duchu klasycyzmu przeprowadzonej z inicjatywy Anny Jabłonowskiej ok. 1780 r. wg proj. arch. Szymona Bogumiła Zuga i w 1825 r. wg proj. Henryka Marconiego. Rezydencji towarzyszy park krajobrazowy o charakterze arkadyjskim z zachowanymi pozostałościami fortyfikacji.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
2025-04-07 05:50 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-04-06 14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-04-05 08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-04-03 01:15 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-04-01 23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-04-01 17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Kocku Logo TVP Wilno
2025-03-31 10:55 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Wspaniała rezydencja rokokowa, jaką jest radzyński Pałac Potockich, ze względu na wysokie walory artystyczne zaliczana jest do wąskiego grona dziesięciu tego typu założeń w Europie. Należą do tej grupy m.in. Wersal, drezdeński Zwinger, poczdamski Sanssouci, a w Polsce pałac Branickich w Białymstoku czy królewski Wilanów.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
2025-03-31 05:50 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
2025-03-30 14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
2025-03-29 08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
2025-03-27 01:14 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
Reklama
2025-03-25 23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
2025-03-25 17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Radzyński Pałac Potockich Logo TVP Wilno
2025-03-24 11:00 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Lubartowski pałac to przykład rezydencji magnackiej sięgającej genezą poł. XVI w. o istotnej w skali regionu wartości historycznej i artystycznej. Obecny barokowy pałac wzniesiony został w końcówce XVII w. dla Lubomirskich wg proj. Tylmana z Gameren. W latach 1722 - 1741 zespół odbudowany i rozbudowany dla Sanguszków wg proj. Pawła Antoniego Fontany, po raz kolejny przebudowany w latach 30. XIX w. Zespół pałacowy usytuowany w północnej części miasta stoi na osi alei prowadzącej do Kozłówki. W jego skład wchodzą pałac, oranżeria, park i fragmenty ogrodzeń z bramami. Pałac barokowy elewacją frontową zwrócony na zachód. Wzniesiony na planie prostokąta, z dwoma alkierzami w elewacji ogrodowej. Trójkondygnacyjny, podpiwniczony, z reprezentacyjnym pierwszym piętrem i niską ostatnią kondygnacją (tzw. mezzaninem). Murowany z cegły, otynkowany. Korpus nakryty dachem czterospadowym, alkierze czteropołaciowymi baniastymi hełmami z latarniami. Układ wnętrza dwutraktowy (częściowo przekształcony). Na osi parteru usytuowana sień mieszcząca lustrzane, dwubiegowe schody na piętro, za nią salon z wyjściem do ogrodu, nad którym sala balowa podwyższona o mezzanino. Fasada trzynastoosiowa z pozornymi ryzalitami: trójosiowym pośrodku i dwuosiowymi po bokach. Ryzalit środkowy w przyziemiu poprzedzony portykiem o czterech parach toskańskich kolumn wspierających balkon i zwieńczony trójkątnym szczytem na tle ścianki attykowej. Parter boniowany, wydzielony gzymsem kordonowym; ryzality na piętrach artykułowane pilastrami w wielkim porządku; całość zwieńczona belkowaniem z fryzem tryglifowym. Otwory okienne prostokątne, w ryzalitach piętra zamknięte półkoliście, zwieńczone przemiennie trójkątnymi i segmentowymi przyczółkami na konsolach. Kwadratowe okienka mezzanina ujęte uszatymi opaskami.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
2025-03-24 05:50 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-23 14:40 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-22 08:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-20 01:10 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-18 23:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-18 17:30 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Zespół pałacowo - parkowy w Lubartowie Logo TVP Wilno
2025-03-17 11:00 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach Logo TVP Wilno

Opis (streszczenie): Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach. To tutaj powstało w 1801 roku pierwsze w Polsce muzeum narodowe - Świątynia Sybilli, tutaj gromadzono wspaniały księgozbiór, finansowano prace naukowe. Na dworze kształcona też była młodzież arystokratyczna i ziemiańska. Turyści z całego świata podziwiają zbiory Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Czas trwania: 13min. / 2022 / cykl reportaży
2025-03-17 05:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach Logo TVP Wilno
2025-03-16 14:45 Pałace i rezydencje Lubelszczyzny - Pałac Książąt Czartoryskich w Puławach Logo TVP Wilno

Pałace i rezydencje Lubelszczyzny gdzie obejrzeć?

Pałace i rezydencje Lubelszczyzny można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Wilno

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2025 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry