Reklama

Poirot (serial 1989) godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Najbliższe emisje Poirot (serial 1989)


Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Poirot (serial 1989) będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 2019-06-27
10:50 POIROT - Niemy świadek Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Detektyw Poirot i jego przyjaciel Hastings zostają zaproszeni na zawody w biciu rekordu prędkości na wodzie nad jeziorem Berkshire. Silnik łodzi przyjaciela Hastingsa zawodzi i uczestnicy zawodów oraz zgromadzeni gości są świadkami kłótni Charlesa Arundella z jego ciotką, która odmawia mu dalszego sponsorowania jego drogiego hobby. Nieco później ciotka prawie ginie w wyniku dziwnego wypadku, którego jedynym świadkiem jest jej pies Bob. Z obawy o własne życie, podejrzewając, że ktoś z rodziny czyha na jej majątek, Emily Arundell zwraca się o pomoc do Piorota. Wkrótce ciotka umiera, a lekarze odmawiają autopsji i stwierdzają zgon naturalny. Poirot jednak nie daje się zwieść i na własną rękę szuka zabójcy, widząc w psie zmarłej jedynego, niemego świadka morderstwa.

Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1996 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Król trefl Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Książę Mauranii, zaręczony z piękną angielską aktorką Valerie St Clair, pojawia się u Poirota z prośbą o oczyszczenie swej ukochanej z zarzutu morderstwa. Okazuje się, że dziewczyna była jedynym świadkiem zabójstwa producenta filmowego, które miało miejsce w jego domu, a policja wytypowała ją jako główną podejrzaną. W czasie śledztwa detektyw orientuje się, że dziewczyna kłamie i podejrzewa ją co najmniej o współudział w morderstwie.

Czas trwania: 47min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
Reklama
Program TV na 2019-06-28
10:45 POIROT - Zabójstwo Rogera Ackroyda Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Tajemnicza śmierć męża pani Ferrars (Rosalind Bailey) prowadzi do kolejnych nieszczęść. Dr Sheppard, który stwierdził zgon wdowy, dostaje niespodziewane zaproszenie od przyjaciela Rogera Ackroyda. Okazuje się, że kobieta w istocie popełniła samobójstwo. Szantażowana przez kogoś, odebrała sobie życie w obawie przed ujawnieniem prawdy o śmierci swojego męża. Nazwisko tajemniczego szantażysty umieściła w liście do Rogera. Dr Sheppard dowiaduje się wkrótce o zabójstwie Rogera. To wydarzenie to początek śledztwa. Kompanem Herculesa Poirota (David Suchet) w wyjaśnieniu zawiłości jest właśnie dr Sheppard.

Czas trwania: 99min. / Wielka Brytania / 2000 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Sen Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Milioner Benedict Farley, dobrze znany w świecie biznesu ze swego ekscentrycznego zachowania, zjawia się u Poirota, by zwierzyć mu się z koszmarów sennych, jakie go dręczą od pewnego czasu. Benedict śni, że popełnia samobójstwo. Niestety, milioner nie stosuje się do rad detektywa i wkrótce zostaje znaleziony martwy. Jednak Poirot nie chce dać wiary, że Farley popełnił samobójstwo. Podejrzewa, że było to morderstwo przeprowadzone przy pomocy hipnozy.

Czas trwania: 49min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-06-29
07:15 POIROT - Dwanaście prac Herkulesa Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Próbując złapać tajemniczego złodzieja sztuki, Poirot dociera do zaśnieżonego hotelu w Alpach Szwajcarskich. Tu zaplanowane jest otwarcie niezwykłej wystawy, ale w wyniku nieprzewidzianego dla detektywa obrotu zdarzeń, dochodzi do kradzieży i morderstwa. Poirot obciąża siebie za tragedię i zaczyna popadać w depresję. Sprawa wydaje się nie do rozwiązania, ale los sprawia, że słynny detektyw ponownie wpada na trop przestępcy.

Czas trwania: 90min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-01
11:25 POIROT - Śmierć Lorda Edgware'A Logo Kino TV

Opis (streszczenie): W zamożnej rodzinie zanosi się na rozwód. Jane Wilkinson (Helen Grace) oczekuje na decyzję męża – lorda Edgware’a. W jej podjęciu ma pomóc Hercule Poirot. Okazuje się jednak, że przysługa nie będzie konieczna, ponieważ lord decyzję podjął już znacznie wcześniej. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie i młoda aktorka może rozpocząć nowy związek z księciem Mertonem (Tom Beard), zyskując awans społeczny, pieniądze oraz prestiż. Dlaczego zatem tuż po wizycie Herculesa Poirota lord Edgware zostaje zamordowany? Jak zwykle wszyscy podejrzani mają alibi.

Czas trwania: 98min. / Wielka Brytania / 2000 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Dama w woalce Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Drugi sezon przygód słynnego detektywa Herkulesa Poirota, opisanych przez Agatę Christie. Gdy znudzony bezczynnością Poirot (genialna kreacja Davida Sucheta) czeka na jakieś wydarzenie, dzięki któremu mógłby zająć się pracą, do jego drzwi puka Lady Millicent Castle-Vaughn. Piękna kobieta wyznaje detektywowi, że jest szantażowana za pomocą listów, które napisała kiedyś jako młoda dziewczyna. Poirot chce jej pomóc, ale podjęte przez niego działania nie przynoszą rezultatu. Wtedy detektyw bierze sprawy w swoje ręce i postanawia wykraść listy. Wkrótce jednak okazuje się, że Lady Millicent nie mówiła prawdy.

Czas trwania: 49min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-02
11:05 POIROT - Zło, które żyje pod słońcem Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Arlena Stuart (Louise Delamere) dla wielu mężczyzn wydaje się wymarzoną kochanką, kobiety z kolei jej nienawidzą. Otwarta, śmiała, piękna – atrakcyjności dopełnia również aktorska przeszłość. Jej ciało zostaje znalezione na plaży w kurorcie, do którego przypadkiem na odpoczynek przyjechał detektyw Hercule Poirot. Dość szybko orientuje się on, że niemal wszyscy, których znała Arlena, mogliby mieć wystarczający powód, by ją zamordować lub co najmniej życzyć jej śmierci. Prawdziwy morderca stara się jednak – nie po raz pierwszy – oszukać czas i przeznaczenie.

Czas trwania: 99min. / Wielka Brytania / 2001 / dramat, kryminał
Reklama
19:55 POIROT - Zaginiona kopalnia Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Herkules Poirot zostaje wynajęty przez lorda Pearsona – szefa banku, w którym detektyw trzyma swoje pieniądze. Poirot ma za zadanie odnaleźć pana Wu Linga, chińskiego biznesmena, który zaginął bez śladu. Okazuje się, że Wu Ling posiadał mapę do legendarnej kopalni srebra i został zamordowany. Poirot zaczyna szukać jego zabójcy i tajemniczej mapy. Wszystko wskazuje a to, że za śmierć Chińczyka odpowiada Amerykanin Charles Lester, ale Poirot ma przeczucie, by drążyć temat i dalej szukać prawdy.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-03
11:00 POIROT - Morderstwo w Mezopotamii Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Pierwsze małżeństwo Luizy Leidner (Barbara Barnes) zawiera tajny aneks. Młoda wdowa przekonuje się o tym, otrzymując listy, w których ktoś grozi jej śmiercią, gdyby ponownie wyszła za mąż. Eric Leidner (Ron Berglas) – obecny mąż Luizy – jest z nią na Bliskim Wschodzie. Kieruje badaniami archeologicznymi. Widząc przygnębienie żony, sprowadza Amy Leatheran (Georgina Sowerby) – pielęgniarkę, której poleca zająć się zmizerniałą Luizą. Kobieta w zaufaniu zwierza się Amy, że jej pierwszy mąż, który prawdopodobnie żyje, czyha na jej życie. Powodem ma być jej ponowne zamążpójście. Wkrótce Luiza zostaje zamordowana. Hermetyczne grono osób, uczestniczących w wyprawie, nie ułatwi detektywowi Poirotowi odszukania mordercy.

Czas trwania: 99min. / Wielka Brytania / 2001 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Zagadka z Kornwalii Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Do Herkulesa Poirota przyjeżdża Alice Pengelley, która jest przekonana, że jej mąż chce ją otruć. Edward Pengelly pracuje jako dentysta, a jego żona wie o romansie męża z recepcjonistką. Następnego dnia detektyw Poirot w towarzystwie kapitana Hastingsa jedzie do domu państwa Pengelley w Kornwalii, gdzie okazuje się, że pani Alice nie żyje. Inspektor policji aresztuje jej męża, jednak Poirot jest przekonany, że na ławę oskarżonych trafia niewłaściwa osoba.

Czas trwania: 48min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-04
11:05 POIROT - Pięć małych świnek Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Tym razem Hercule Poirot zmierzy się z rozwikłaniem przyczyny morderstwa Amyas Crale (Aidan Gillen), które miało miejsca wiele lat temu. Pomimo że uznana za winną, żona zamordowanego została skazana na śmierć, a wyrok wykonano, detektyw podejmuje się próby ponownego śledztwa i oczyszczenia Caroline Crale (Rachael Stirling) z zarzutów. Do działania skłania go rozmowa z córką skazanej – Lucy Crale (Aimee Mullins), przekonanej o niewinności matki. Skrupulatne odtworzenie wydarzeń sprzed lat pozwoli Herculesowi odnaleźć prawdę.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2003 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Zniknięcie pana Davenheima Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Pan Davenheim, pracujący w banku, zaginął po wyjściu z domu. Wszystko wygląda tak, jakby rozpłynął się we mgle. Pewny wygranej Poirot zakłada się z inspektorem Jappem, że w ciągu tygodnia rozwiąże tę zagadkę, nie wychodząc z własnego mieszkania i korzystając tylko z informacji, których dostarczy mu kapitan Hastings. Czy Poirotowi uda się odnaleźć zaginionego w tak krótkim czasie i tylko dzięki wskazówkom zaprzyjaźnionego policjanta?

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-05
11:05 POIROT - Zerwane zareczyny Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Gdy w grę wchodzi pokaźny spadek i obawa przed jego utratą, zawsze znajdzie się ktoś gotowy do największej zbrodni. Motyw podwójnego morderstwa usłyszała Elinor Carlisle (Elisabeth Dermot Walsh). Ma powód. Zaręczony z nią Roddy (Rupert Penry-Jones) nieoczekiwanie zakochuje się w pięknej Mary Gerrard (Kelly Reilly). Ten związek uszczupliłby lub wręcz pozbawił ją majątku po ciotce Welman, która znacząco wspiera finansowo Mary. Jej śmierć wydaje się rozwiązywać problem utraty ukochanego oraz zachowania pełnego spadku po stryjence. Detektyw Poirot, pozbawiony początkowo złudzeń co do winy Elionor, zaczyna prowadzić dochodzenie, które ujawnia prawdziwą historię Mary i wskazuje mordercę.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2003 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Podwójny grzech Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot myśli o przejściu na emeryturę. Kapitanowi Hastingsowi również poleca odpoczynek. Przyjaciele udają się razem na krótkie wakacje nad morze, gdzie poznają uroczą młodą kobietę, która wiezie w walizce kolekcję zabytkowych miniatur. Dziewczyna zamierza je sprzedać amerykańskiemu kolekcjonerowi, ale zawartość jej walizki znika w dziwnych okolicznościach. Poirot – tak jakby był już na emeryturze – zostawia rozwiązanie tej zagadki Hastingsowi. Kapitan pracuje bardzo powoli i w końcu dochodzi do niewłaściwych wniosków. Na szczęście Poirot czuwa nad przebiegiem całej sprawy.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-06
08:45 POIROT - Kurtyna. Ostatnia sprawa POIROT Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Schorowany Poirot po 30 latach powraca znów do Styles – miejsca, w którym wraz z Hastingsem rozwiązał swoją pierwszą zagadkę kryminalną. Okazuje się, że znów grasuje tu morderca, którego detektyw bez pomocy swojego przyjaciela nie byłby w stanie odnaleźć. Wychudzony Poirot, poruszający się na wózku inwalidzkim i chory na serce, wciąż ma umysł sprawniejszy niż dwudziestolatek i potrafi zadziwić wszystkich swoją skutecznością.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-07
17:50 Poirot: Tajemnicza historia w Styles Logo Stopklatka TV

Opis (streszczenie): Artur Hastings musi rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci właścicielki dworu Styles. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Kapitan prosi więc o pomoc Herkulesa Poirota. Czy detektywowi uda się odkryć rodzinną tajemnicę?

Czas trwania: 103min. / Wielka Brytania / 1990 / fabularny
Program TV na 2019-07-08
10:40 POIROT - Śmierć na Nilu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Na oczach detektywa Poirot, podczas uroczego rejsu po Nilu, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia. Jego uwagę zwraca związek Simona Doyle’a (J.J. Feild) i jego żony – zamożnej Linnet (Emily Blunt). Ich szczęście jest raz po raz zakłócane przez zazdrosną Jacqueline De Bellefort (Emma Griffiths Malin), eks-partnerkę Simona. Jej zachowanie omal nie doprowadza do tragedii. Detektyw nie ma wątpliwości, że wypadki zagrażają życiu młodej milionerce. Pewnego wieczoru dochodzi do morderstwa Linnet. Morderca bezwzględnie pozbywa się świadków oraz dowodów zbrodni. Krąg podejrzanych sprowadza się do uczestników rejsu.

Czas trwania: 97min. / Wielka Brytania / 2004 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Perypetie z tanim mieszkaniem Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Tym razem Poirot pracuje jednocześnie nad dwiema sprawami, które w nieoczekiwany sposób zaczynają się ze sobą wiązać. Inspektor Japp poprosił detektywa o wsparcie w odnalezieniu złodziei, którzy ukradli amerykańskiej armii plany nowej łodzi. Gdy Poitor poznaje agenta FBI, współpracującego z Jappem, przypomina sobie, że już go widział w innych okolicznościach. Amerykanin kręcił się w pobliżu mieszkania państwa Robinsonów, którzy wcześniej wzbudzili zainteresowanie detektywa.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-09
11:00 POIROT - Niedziela na Wsi Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Związek mężczyzny z kilkoma kobietami jednocześnie nigdy nie kończy się dla niego szczęśliwie. Tym razem John Christow (Jonathan Cake) swoją uczuciową niestabilność przypłacił życiem. Wydawało się, że znalazł stabilizację u boku kochającej Gerdy (Claire Price). Jednak w jego życiu była jeszcze Henrietta Savernake (Megan Dodds), z którą łączyła go również głęboka przyjaźń. Do podmiejskiej rezydencji Angkatellów zostają zaproszeni państwo Christow. Wśród gości są również Henrietta oraz niezbyt rad z zaproszenia Hercules Poirot .Weekend zapowiada się wyśmienicie – do czasu, gdy ciało Johna zostaje znalezione w basenie.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2004 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Porwanie premiera Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Samochód premiera, jadącego do Paryża na ważną konferencję, zostaje zaatakowany, a niedługo po tym premier znika w dziwnych okolicznościach. Wysocy urzędnicy państwowi wzywają Poirota, by odnalazł dostojnika. Jednak słynny detektyw ma na to tylko 32 godziny – tyle czasu zostało do międzynarodowego spotkania w stolicy Francji. Poirot wkrótce dochodzi do wniosku, że pewne fakty dotyczące tej sprawy i dowody, zebrane po ataku na samochód premiera, budzą jego wątpliwości.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-10
10:30 POIROT - Tajemnice błękitnego ekspresu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Wytwornym pociągiem podróżują dwie młode i bogate kobiety, Ruth Kettering (Jaime Murray) oraz Katherine Grey (Georgina Rylance) – niespodziewana dziedziczka pokaźnej fortuny. Po krótkiej znajomości współtowarzyszki podróży, trochę dla żartu, zamieniają się pokojami. Pozwala to Ruth uniknąć spotkania z rodziną oraz odpychającym mężem. A do Katherine pragnie zajrzeć wielu dawnych znajomych, którzy akurat znaleźli się w tym samym pociągu. Następnego ranka w przedziale Katherine odkryte zostaje ciało Ruth. Będący w podróży Hercules Poirot nie wie nawet, kto był celem morderstwa.

Czas trwania: 94min. / Wielka Brytania / 2006 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Gwiazda zachodu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Tym razem Poirot stoi przed nie lada wyzwaniem. Musi odnaleźć złodzieja diamentów, który ośmielił się ukraść kosztowny kamień na jego oczach. Wszystko zaczęło się od zaproszenia, jakie detektyw otrzymał od słynnej belgijskiej aktorki Marie Marvelle. Okazało się, że artystka dostawała anonimowe listy, dotyczące jej cennego diamentu. Tymczasem do Poirota w podobnej sprawie zwraca się też Lady Yardly. Gdy detektyw w towarzystwie Hastingsa przychodzi do posiadłości państwa Yardly, dochodzi do zuchwałej kradzieży ich kamienia.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-11
10:40 POIROT - Karty na stół Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Arystokrata i dziwak Shaitanas Butler (James Alper) interesuje się sztuką, ale kolekcjonuje również eksponaty z innych dziedzin. Zaintrygowany niecodzienną propozycją Hercules Poirot, postanawia skorzystać z zaproszenia Butlera na osobliwe przyjęcie. Planowany jest pewien podstęp. Butler jako jedyny ma wiedzę o morderstwach, których dokonali niektórzy spośród zaproszonych gości – i jest ciekawy, czy Poirot zgadnie, o które osoby chodzi. Pomimo że te cieszą się one nienaganną opinią, nie mają skrupułów, żeby za tę wiedzę pozbawić gospodarza życia.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2006 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Co masz w swoim ogródeczku? Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Odzyskujący siły po okrucieństwach I wojny światowej Hastings osiada w małym dworku na angielskiej wsi. Pewnej nocy w dziwnych okolicznościach umiera właścicielka domostwa. Hastings odnawia więc swoją przyjaźń z Herkulesem Poirotem, który angażuje się w rozwiązanie zagadki śmierci panny Barrowby. Dzień wcześniej Poirot spotyka starszą panią na wózku inwalidzkim podczas wystawy kwiatów. Kobieta wręcza mu paczkę po nasionach z prośbą o pomoc. Poirot podejrzewa, że było to morderstwo, a patolog stwierdza zatrucie strychniną. Czy sprawcą jest, jak sądzi inspektor Japp, młoda opiekunka nieboszczki, w której rzeczach znaleziono buteleczkę po truciźnie? Poirot uważa inaczej.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1990 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-12
09:40 POIROT - Po pogrzebie Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Na pozór zwykłe spotkanie rodziny w sprawie spadku po zmarłym sir Abernethie mąci siostra zmarłego Cora Lansquenet (Monica Dolan). Uważa ona, że brat nie zmarł w sposób naturalny. Nikt nie traktuje poważnie słów Cory, już dawno uznanej za rodzinnego odszczepieńca. Dopiero morderstwo Cory powoduje rozpoczęcie śledztwa przez Herculesa Poirota. Przed śmiercią zdziwaczała ciotka zachowywała się dziwnie, co zauważyła jej szwagierka, pamiętająca jeszcze czasy, kiedy Cora bywała u brata. Organizując ponowne rodzinne spotkanie, Poirot liczy, że uda mu się znaleźć winnego zbrodni.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2006 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Kradzież obligacji za milion dolarów Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Urzędnik bankowy Pan Shaw zostaje oddelegowany do przewiezienia obligacji London&Scottish Bank, wartych milion dolarów, do oddziału w Ameryce. Po jego tajemniczej śmierci bank zleca przewiezienie obligacji Poirotowi i Hastingowi. Słynny detektyw, cierpiący na chorobę morską, nie jest zachwycony rejsem na transatlantyku. Pomimo dobrego zabezpieczenia, obligacje zostają skradzione. Podejrzenie pada na asystenta menagera banku, uwikłanego w historię długów hazardowych.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-13
08:45 POIROT - Słonie mają dobrą pamięć Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Kolejny sezon kryminalnych opowieści według Agathy Christie. Powieściopisarka Ariadne Oliver staje się detektywem-amatorem, gdy jej chrześniaczka zaczyna szukać prawdy na temat tajemniczej śmierci własnych rodziców. Zostali oni znalezieni martwi w swoim majątku 10 lat wcześniej. Wciąż nie wiadomo, czy było to zabójstwo czy też podwójne samobójstwo. Kto mógł życzyć im śmierci? Albo dlaczego sami mieliby jej pragnąć?

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-14
17:50 Poirot: A. B. C. Morderstwa Logo Stopklatka TV

Opis (streszczenie): Seryjny morderca rzuca wyzwanie Poirotowi. Detektyw od razu postanawia zabrać się do pracy i złapać zabójcę, który działa według intrygującego klucza - zachowuje alfabetyczny porządek w każdym swoim działaniu. Czy Poirotowi uda się złapać szaleńca, zanim zginie kolejna niewinna osoba?

Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1992 / fabularny
Program TV na 2019-07-15
08:50 POIROT - Pora przypływu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Bogaty i niezwykle hojny Gordon Cloade traci życie w wyniku eksplozji gazu. Niespodziewana śmierć rodzi nieoczekiwane konsekwencje. Spadkobierczynią całego majątku jest owdowiała, ledwie co poślubiona Rosaleen. Do tej pory szczodrze korzystająca z dobrodziejstwa Gordona rodzina musi obejść się smakiem, na dodatek brat wdowy surowo zabrania Rosaleen wielkoduszności. Gdy niespodziewanie okazuje się, że pierwszy mąż młodej wdowy żyje, pojawia się szansa na unieważnienie małżeństwa z Rosaleen i odzyskanie majątku przez rodzinę. Ta pokusa kosztuje życie wielu osób. To oczywiste, że na majątku najbardziej zależy bliskim Gordona. Czy są jednak zdolni do zbrodni?

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2006 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Express do Plymouth Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Przedsiębiorca górniczy Gordon Halliday zleca śledztwo w sprawie brutalnego zabójstwa jego córki Florence Carrington w pociągu ekspresowym do Plymouth. Przebywająca w separacji z mężem Florence przed śmiercią spotyka się z jednym z zalotników Armandem de la Roche. Poirot twierdzi, że kluczem do rozwiązania zagadki jest biżuteria, którą ukradł sprawca. Ojciec nie szczędzi środków, aby dowiedzieć się prawdy i znaleźć mordercę córki.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-16
10:55 POIROT - Pani Mcginty nie żyje Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Motyw morderstwa dla niewielkiej kwoty pieniędzy wydaje się mało prawdopodobny. Podobnego zdania jest inspektor Spence (Richard Hope), który nie wierzy, że w analogicznych okolicznościach James Bentley (Joe Absolom) zamordował prostą kobietę, domową sprzątaczkę – panią McGinty. Zaproszony do śledztwa Poirot stara się rozwikłać tajemnicze morderstwo. Mieszkańcy miasta wiedzą, z jaką misją przybył do Broadhinny słynny detektyw. Rozmowy z nimi sprawiają, że morderca się ujawnia – niestety, dokonując kolejnej zbrodni. Wykluczenie niewinnych nie przyjdzie z łatwością, ponieważ Broadhinny okaże się przystanią dla winowajców.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2008 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Gniazdo os Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Podczas wiejskiego festynu Poirot spotyka starego przyjaciela Johna Harrisona i jego narzeczoną, modelkę Molly. Harrison zaprasza Poirota i Hastingsa na herbatę w następnym tygodniu. Słynny detektyw odkrywa, że Molly była wcześniej zaręczona z lokalnym artystą. Wiele pozornie niezwiązanych ze sobą faktów i wydarzeń wzbudza czujność Poirota, który dochodzi do wniosku, że planowane jest morderstwo. Dzięki nowej pasji Hastingsa, detektyw dokładnie wie, co się wydarzy. Tymczasem inspektor Jepp przebywa w szpitalu z zapaleniem wyrostka robaczkowego.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-17
13:10 POIROT - Kot wśród gołębi Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Rewolucja w kraju zmusza księcia Ali (Raji James) do ucieczki i zapewnienia schronienia swojej młodej narzeczonej – księżniczce Shaista (Amara Karan). Znajduje je w ekskluzywnej szkole w Meadowbank. Przyjaciel księcia Bob Rawlinson (Adam De Ville) wie z kolei, gdzie ukryte są drogocenne klejnoty, które również znalazły poza krajem się z powodu zawirowań społecznych. Znajduje się wielu chętnych, by zdobyć drogocenny kruszec – wśród nich również agenci wywiadu. Bezwzględne morderstwa w pobliżu szkolnej szatni sugerują, że szkoła dla dziewcząt, w której nauczycielami są jedynie kobiety, skrywa zagadkę. Detektyw Poirot będzie miał nie lada orzech do zgryzienia.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2008 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Tragedia w Marsdon Manor Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot i Hastings zostają zaproszeni do wsi Marsdon Leigh i poproszeni o rozwiązanie tajemniczej zagadki śmierci właściciela miejscowego dworu. Plotka głosi, że Marsdon Manor nawiedzają duchy, a wdowa po panu Maltraversie jest przekonana, że jej mąż zmarł z przerażenia po spotkaniu z istotami nie z tego świata. Poirot przesłuchuje wdowę i nie znajduje niczego, co pomogłoby w śledztwie. Dopiero rozmowa z ogrodnikiem uświadamia detektywowi, co mogło być prawdziwą przyczyną śmierci zmarłego. Poirot planuje podstęp, aby uzyskać przyznanie się mordercy do winy.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-18
11:30 POIROT - Trzecia lokatorka Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Norma Restarick (Jemima Rooper) to dziwaczna osoba, która nie stroni od narkotyków – niespokojna panienka – jak scharakteryzuje ją podczas spotkania Hercules Poirot. Jest przekonana, że dokonała zabójstwa, jednak z sobie tylko znanych powodów nie potrafi podać więcej szczegółów. Detektyw, zaskoczony niecodzienną wizytą Normy, postanawia wniknąć w szczegóły sprawy. Okazuje się, że przyjaciółka Poirota – Ariadne Olivier (Zoë Wanamaker) jest sąsiadką młodej Normy, co więcej zna rodziców lokatorki. Jacy jednak są jej rodzice, skoro niechętnie utrzymują z nią kontakt... Czy kochający ojciec mógłby pozwolić, aby córka znalazła się w takim stanie? Jest bardzo bogaty. A może właśnie majątek ma dla niego pierwszorzędne znaczenie? Rodzicielską zagadkę rozwiąże niezawodny detektyw.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2008 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Podwójny trop Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Inspektor Japp obawia się, że może wkrótce pozostać bez pracy. Sen z oczu spędzają mu seryjne kradzieże klejnotów. Prosi o pomoc Poirota. Japp jest pod presją, ale Poirot zaleca cierpliwość. Kiedy dochodzi do kolejnej kradzieży biżuterii, Poirot z Hastingsem udają się do domu Marcusa Hardmana, kolekcjonera biżuterii, któremu skradziono naszyjnik ze szmaragdem. Mijają dni. Poirot zdaje się być bardziej zainteresowany rosyjską hrabiną, niż rozwiązaniem zagadki. Hastings i panna Lemon biorą większość spraw śledztwa w swoje ręce. Jednak Poirot już dobrze wie, kto jest złodziejem biżuterii.

Czas trwania: 49min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-19
11:35 POIROT - Randewu ze śmiercią Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Palące słońce Jerozolimy, do której wraz z rodziną przybywa Lady Boynton (Cheryl Campbell), sprawia, że jest ona jeszcze bardziej nieznośna dla swoich bliskich. Syna, synową oraz ich potomstwo traktuje z pogardą i bez szacunku. Gdy sadystyczna dama zostaje zamordowana, nikt nie może mieć wątpliwości, że zbrodni dokonał ktoś z bliskich – jej zachowanie aż nadto prowokowało rodzinę, by uciszyć starszą panią. Oprócz rodziny w wyprawie uczestniczą jeszcze inne osoby. Jak się okaże, los gnębionej rodziny nie był im obojętny.

Czas trwania: 93min. / Wielka Brytania / 2008 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Tajemnica hiszpańskiego kufra Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Lady Chatterton obawia się o bezpieczeństwo swojej przyjaciółki Marguerite Clayton, której mąż Edward Clayton jest znany ze swojego gwałtownego charakteru. Poirot zostaje poproszony o pomoc i zaproszony na przyjęcie, aby poznać Claytona. Ten jednak nie pokazuje się na nim. Następnego dnia Inspektor Japp przesłuchuje Poirota, kiedy okazuje się, że ciało Edwarda Claytona znaleziono ukryte w hiszpańskiej skrzyni w tym samym pomieszczeniu, w którym poprzedniego wieczoru odbyło się przyjęcie. Poirot rozpoznaje prawdziwą tożsamość sprawcy. Czy jest nim major Rich?

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-20
08:50 POIROT - Wielka czwórka Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Rosyjski mistrz szachów umiera w tajemniczych okolicznościach podczas międzynarodowych zawodów. Sprawa jest związana z polityczną intrygą, której skutki mogą przybrać bardzo niebezpieczny obrót. Detektyw Poirot przy pomocy swoich przyjaciół próbuje rozwikłać zagadkę śmierci mistrza szachów, a nie jest to łatwe. Okazuje się, że za morderstwem stoi tajna organizacja, której członkami są znani ludzie z różnych krajów.

Czas trwania: 87min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-22
09:30 POIROT - Tragedia w trzech aktach Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Na okazałym przyjęciu u sir Charlesa Cartwrighta (Martin Shaw) dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Jeden ze znamienitych gości dławi się i umiera. Na zaproszenie odpowiedział również Hercules Poirot. Będzie zaskoczony, kiedy na rewizycie, w podobnych okolicznościach życie straci gospodarz przyjęcia, sir Bartholomew Strange (Art Malik) – bliski przyjaciel Charlesa. W śledztwo chętnie angażują się sir Satterthwaite oraz Egg Lytton Gore (Kimberley Nixon) – piękna dziewczyna z sąsiedztwa Cartwrighta. Jednak kolejne osoby, które próbują pomóc w dochodzeniu, tracą życie.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Kradzież królewskiego rubinu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot zamierza spędzić spokojne święta w towarzystwie pudełka czekoladek. Musi jednak porzucić swoje plany, gdy brytyjski rząd zwraca się do niego z prośbą o pilną pomoc. Młody członek egipskiej rodziny królewskiej, książę Farouk, traci swój cenny rubin, co może zagrozić bezpieczeństwu narodowemu. Książę nierozsądnie pożycza klejnot obcej młodej damie, a ta w niewyjaśnionych okolicznościach znika wraz z rubinem. Poirot tworzy skomplikowany plan, aby złapać złodzieja, wykorzystując w tym celu źle ulokowane romantyczne uczucia.

Czas trwania: 47min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-23
10:40 POIROT - Wigilia Wszystkich Świętych Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Podczas zabawy halloween zostaje brutalnie zamordowana Joyce Reynolds (Macy Nyman). Jej dziwne zachowanie nie uszło uwadze gości. Bez skrępowania opowiadała uczestnikom imprezy, że była kiedyś świadkiem morderstwa. Niewielu traktowało jednak jej słowa poważnie. Odnalezione ciało wywołuje szok. Obecna na przyjęciu Ariadne Oliver wzywa przyjaciela na pomoc w rozwikłaniu morderstwa. Detektyw Poirot szuka rozwiązania w wydarzeniach sprzed lat. Wszystko wskazuje na to, że uczestników halloween nawiedziły prawdziwe duchy przeszłości.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
19:50 POIROT - Morderstwo na balu zwycięstwa Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Hastings i Poirot biorą udział w popularnym balu kostiumowym. Każdy ma przebrać się za jakąś znaną postać, a Poirot wybiera samego siebie. Podczas uroczystości jeden z gości zostaje znaleziony w sali jadalnej, zasztyletowany na śmierć. Następnego dnia okazuje się, że martwa jest też aktorka, według najnowszych plotek narzeczona lorda Cronshawa, zmarła z przedawkowania kokainy. Poirot postanawia rozwiązać tajemniczą zagadkę śmierci młodych ludzi, posługując się fragmentem kostiumu Harlequina.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-24
11:30 POIROT - Morderstwo w Orient Expressie Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Detektyw Poirot pragnie wrócić z wyprawy do Azji kultowym pociągiem Orient Express. Z trudem udaje mu się znaleźć wolne miejsce. Relaksująca podróż nie trwa długo. Jeden z pasażerów, niejaki pan Samuel Ratchett (Toby Jones), nagabuje detektywa, aby wyjaśnił, kto czyha na jego życie. Nie tylko z powodu zmęczenia, ale również z uwagi na niestosowne zachowanie, Poirot odmawia. Następnego ranka Samuel nie żyje. Znaczącym odkryciem Herculesa jest ustalenie, że zamordowany nie nazywał się tak, jak się przedstawił. Prawdziwe nazwisko skrywało bezwzględnego przestępcę sprzed lat, na którym ktoś postanowił się zemścić.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Tajemnica Hunter's Lodge Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot walczy z grypą, kiedy odwiedza go Roger Havering. Jego wuj został zamordowany. Niestety, Poirot nie może opuścić łóżka, na miejsce zbrodni udaje się więc Hastings. Gosposia, pani Middleton, kieruje śledztwo na trop ciemnobrodego mężczyzny, który poprzedniego wieczoru odwiedził właściciela majątku. Żona Haveringa potwierdza zeznania gosposi. Poirot chce aresztowania pani Middleton, ale ta znika. Czy gosposia w ogóle istnieje? Poirot z łóżka kieruje dochodzeniem i rozwiązuje zagadkę zabójstwa.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1991 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-25
11:40 POIROT - Przyjdź i zgiń Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Niewidoma Milicent Pebmarsh (Anna Massey) zwraca się z prośbą do agencji maszynopisania o przysłanie jednej z maszynistek – ma życzenie, aby była to koniecznie Sheila Webb (Jaime Winstone). Kobieta bezzwłocznie przybywa pod wskazany adres, ale zamiast niewidomej, znajduje zwłoki mężczyzny. Nikt nie rozpoznaje zamordowanego. Policjant Collin Lamb (Tom Burke) prosi o wsparcie detektywa Poirota. Ten bada każdy szczegół, począwszy od zegarów na miejscu zbrodni, które zatrzymały się na tej samej godzinie. Udaje się również ustalić, że to nie panna Pebmarsh wzywała Sheilę.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Tajemnica egipskiego grobowca Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Herkules Poirot zostaje poproszony o rozwiązanie zagadki dotyczącej serii niewyjaśnionych zgonów, które miały miejsce w Dolinie Królów w Egipcie. Belgijski detektyw w towarzystwie kapitana Hastingsa jedzie na miejsce, by ustalić, co faktycznie jest przyczyną śmierci tylu osób, które łączy jedno – wszyscy byli członkami ekspedycji eksplorującej pewien grobowiec. Plotki głoszą, że to klątwa faraonów. Czy Poirotowi uda się znaleźć bardziej racjonalną przyczynę śmierci tych ludzi?

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1993 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-26
11:10 POIROT - Entliczek pentliczek Logo Kino TV

Opis (streszczenie): W pensjonacie siostry panny Lemon zdarzają się coraz częstsze drobne kradzieże. Zaniepokojona panna Lemon prosi o pomoc Poirota, który przybywa na miejsce i odkrywa, że farmaceutka Celia Austin jest kleptomanką, odpowiedzialną za większość kradzieży. Jednak nie wszystko jest jasne. Gdy kobieta wyznaje, że zna drugiego złodzieja, ginie otruta morfiną. Do śledztwa wkracza inspektor Japp, który łączy tę zbrodnię z nierozwikłaną sprawą, którą zajmował się 10 lat wcześniej. Prowadząc własne śledztwo, Poirot wpada na trop międzynarodowego przemytu diamentów.

Czas trwania: 103min. / Wielka Brytania / 1995 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Przegrany gość Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Reuben Astwell, szef zakładu chemicznego, to powszechnie nielubiany człowiek. Nienawidzi go jego siostrzeniec, jego żona, pracownicy zakładu, sekretarka, a także sam Poirot. Detektyw miał wątpliwą przyjemność poznać Astwella na obiedzie, podczas którego prezentowano kolekcję belgijskich miniatur. Wkrótce Reuben Astwell zostaje znaleziony martwy we własnym domu. Mężczyzna został pobity na śmierć, a Poirot ma wielu podejrzanych.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1993 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-27
08:50 POIROT - Morderstwo na polu golfowym Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot i Hastings spędzają wakacje we Francji. Pewnego dnia wizytę składa im obawiający się o własne życie milioner Paul Redauld. Detektyw z przyjacielem jadą do rezydencji milionera, ale okazuje się, że ciało jej właściciela zostaje znalezione na polu golfowym. Francuski inspektor nieroztropnie zakłada się z Poirotem, że pierwszy rozwikła zagadkę tajemniczego zabójstwa. Tymczasem Hastings nie jest zbyt pomocny w śledztwie. Zakochany w jednej z bliźniaczek niewiele pomaga Poirotowi. Która z sióstr okaże się zamieszana w morderstwo milionera?

Czas trwania: 103min. / Wielka Brytania / 1996 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-29
10:50 POIROT - Niemy świadek Logo Kino TV
Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1996 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Żółty irys Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Dwa lata temu Poirot, który wybrał się do Argentyny, był tam świadkiem śmierci młodej kobiety, Iris Russell. Lekarze znaleźli w jej ciele cyjanek, a miejscowa policja stwierdziła, że przyczyną śmierci było samobójstwo, choć i mąż kobiety, i przyglądający się wszystkiemu Poirot mieli inne zdanie. Detektyw nie zdążył wówczas odkryć faktycznej przyczyny zgonu Iris, bo został wydalony z kraju po zgłoszeniu obiekcji co do pośpiesznego wyroku policji. Dziś Poirot ponownie staje przed szansą znalezienia mordercy otrutej kobiety – w drugą rocznicę śmierci jej mąż zaprasza detektywa, a także wszystkich, którzy towarzyszyli w Argentynie państwu Russell.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1993 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-30
12:50 POIROT - Zabójstwo Rogera Ackroyda Logo Kino TV
Czas trwania: 99min. / Wielka Brytania / 2000 / dramat, kryminał
19:55 POIROT - Zaginiony testament Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Andrew Marsh – bezdzietny, śmiertelnie chory człowiek prosi Poirota, by był wykonawcą jego nowego testamentu. Detektyw wyraża zgodę, jednak zanim ostatnia wola Marsha zostaje spisana, odchodzi on z tego świata. Poirot ma powody podejrzewać, że został zamordowany, choć specjaliści twierdzą, że zginął śmiercią naturalną. Gdy okazuje się, że stary testament został skradziony, Poirot zaczyna własne śledztwo. W jego trakcie odkrywa, że zmarły miał nieślubne dziecko.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1993 / dramat, kryminał
Program TV na 2019-07-31
19:55 POIROT - Sprawa włoskiego arystokraty Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot oraz kapitan Hastings prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci włoskiego hrabiego, który – jak się okazuje – zatrudniał nowego chłopaka panny Lemon jako swojego kamerdynera. Policja znajduje dowody świadczące o tym, że włoski szlachcic przed śmiercią był szantażowany. Wkrótce włoska ambasada zaczyna twierdzić, że zmarły nie był hrabią ani nie pełnił żadnej oficjalnej roli we Włoszech. Jednak Poirot ma wątpliwości co do prawdziwości tego oświadczenia. Ma też powody, by podejrzewać, że więcej osób kłamie w sprawie śmierci Włocha.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1993 / dramat, kryminał
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Poirot (serial 1989). Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Poirot (serial 1989) w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Poirot (serial 1989).

Poprzednie emisje Poirot (serial 1989)


Emisja Poirot (serial 1989) miała miejsce:

2019-06-26 19:55 POIROT - Niewiarygodna kradzież Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Lord Mayfield, wpływowy przedsiębiorca związany z przemysłem lotniczym, zaprasza do swojej wiejskiej posiadłości panią Vanderlyn. Gospodarz potajemnie zastawia sidła na kobietę, którą podejrzewa o szpiegowanie na rzecz Niemiec. Jednak kiedy żona lorda Mayfielda dowiaduje się o dziwnych posunięciach swojego męża, prosi Poirota o przybycie. Detektyw stanie przed niełatwym zadaniem, a w czasie śledztwa wyjdzie na jaw kilka dobrze skrywanych sekretów rodzinnych.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-26 11:00 POIROT - Morderstwo na polu golfowym Logo Kino TV
Czas trwania: 103min. / Wielka Brytania / 1996 / dramat, kryminał
2019-06-25 19:55 POIROT - Zagadka na morzu Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot i Hastings płyną statkiem do Aleksandrii w Egipcie. W czasie podróży mimowolnie obserwują relacje między pozostałymi pasażerami. Trudno nie zwrócić uwagi na niektórych z nich – zwłaszcza państwo Clappertonowie rzucają się w oczy. Nieprzyzwoicie bogata Pani Clapperton uważa się za lepszą od reszty świata i jest bardzo nieuprzejma wobec innych. Gdy statek przybija do portu w Aleksandrii, okazuje się, że kobieta nie żyje. A Poirot ma mnóstwo podejrzanych.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-25 10:55 POIROT - Entliczek pentliczek Logo Kino TV
Czas trwania: 103min. / Wielka Brytania / 1995 / dramat, kryminał
2019-06-24 19:55 POIROT - Trójkąt na Rodos Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot przebywa na wakacjach na greckiej wyspie Rodos. W jego hotelu dochodzi do zabójstwa pięknej młodej kobiety, pani Valentine Chantry, która zwróciła uwagę detektywa już wcześniej. Początkowo podejrzenie pada na jej męża, jednak Poirot przypuszcza, że sprawa nie jest taka prosta. Detektyw, szukając motywu innego niż zazdrość współmałżonka, stopniowo odkrywa skomplikowane relacje gości hotelowych.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-24 10:50 POIROT - Pierwsze, drugie, zapnij mi obuwie Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot odbywa rutynową wizytę u dentysty. Krótko potem lekarz zostaje znaleziony w swojej klinice z raną postrzałową skroni, co sugeruje samobójstwo. Inspektor Japp przesłuchuje detektywa zarówno w roli świadka, jak i konsultanta. Poirot zaczyna sprawdzać każdego, kto po nim odwiedził gabinet dentysty. Wśród podejrzanych są: wpływowy dyrektor banku, młody faszysta z osobistą urazą do doktora Morleya, cierpiący na ból zęba powracający z Indii pan Amberiotis, a także enigmatyczna, młoda pracownica organizacji charytatywnej pani Mabelle Sainsbury-Seale. Kiedy ta ostatnia zostaje znaleziona martwa, Poirot rozszerza listę podejrzanych i łączy zbrodnie z wydarzeniami z Indii sprzed 12 lat.

Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1992 / dramat, kryminał
2019-06-22 06:50 POIROT - Zbrodnia na festynie Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Państwo George i Hattie Stubbs przygotowują wielkie przyjęcie dla znajomych oraz sąsiadów. Wśród licznych atrakcji przewidziane jest też pewnego rodzaju przedstawienie kryminalne – o napisanie scenariusza do niego poproszono znaną powieściopisarkę Ariadne Oliver. Przed imprezą autorka ma jednak złe przeczucia i prosi Poirota, by przyszedł na przyjęcie. Podejrzenia pani Oliver sprawdzają się – dochodzi do morderstwa, które jest zaskoczeniem dla wszystkich.

Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
2019-06-21 19:55 POIROT - Mieszkanie na trzecim piętrze Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Od kilku tygodni Poirot nie ma nic do roboty. Żadnych morderstw ani oszustw, nikt nie potrzebuje jego pomocy. Wtedy pewnego wieczoru Poirot, który właśnie wrócił z teatru, słyszy strzał w swoim mieszkaniu. Okazuje się, że została zastrzelona kobieta, mieszkająca zaledwie dwa piętra dalej. Wszystko wskazuje na to, że kluczem do rozwiązania zagadki i znalezienia zabójcy może być mężczyzna, związany ze zmarłą.

Czas trwania: 49min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-21 10:30 POIROT - Śmierć w chmurach Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Po krótkich wakacjach w Paryżu Poirot podróżuje do Londynu samolotem. Na pokładzie znajduje część znajomych, z którymi spotykał się w Paryżu. Kiedy w czasie lotu od zatrutej strzałki umiera jedna z pasażerek, inspektor Japp prosi Poirota o pomoc w dochodzeniu. Okazuje się, że Madame Gisele była znaną lichwiarką i szantażystką. Japp przesłuchuje Lady Horbury, która zaprzecza, że znała zamordowaną, co czyni z niej główną podejrzaną. Poirot podejrzewa jednak dużo bardziej skomplikowane powiązania i wątki w tym morderstwie.

Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1992 / dramat, kryminał
2019-06-20 10:15 POIROT - ABC morderstwa Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Po długiej nieobecności Hastings wraca do wielkiej Brytanii, gdzie znajduje bardzo zaniepokojonego nową sytuacją Poirota. Herkules otrzymuje szydzące z niego listy od seryjnego mordercy, który sam siebie nazywa ABC. Przy każdym z trzech znalezionych na miejscu zbrodni ciał znajduje się też rozkład jazdy pociągów linii ABC. Zarówno ofiary, jak i miejsca mordu, wydają się być zupełnie przypadkowe, tak też twierdzą lokalne władze. Jednak Poirot dostrzega obsesyjne przywiązanie mordercy do zachowania alfabetycznego porządku we wszystkim. Detektyw wierzy, że zabójca nie jest zwykłym szaleńcem, ale taktycznym mordercą z konkretnymi motywami.

Czas trwania: 102min. / Wielka Brytania / 1992 / dramat, kryminał
2019-06-19 19:55 POIROT - Dwadzieścia cztery kosy Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Poirot zauważa, że jeden z klientów londyńskiej restauracji, w której detektyw sam często jada, radykalnie zmienił swoją dietę. Tymczasem w Brighton umiera Anthony Gascoigne, a jego bratu bliźniakowi, z którym Anthony dawno nie miał kontaktu, również przydarza się przykry wypadek. Poirot zauważa związek między tymi sprawami, a rozwiązanie zagadki znajduje w ostatnim posiłku zmarłego.

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-19 10:50 POIROT - Przyjdź i zgiń Logo Kino TV
Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
2019-06-18 19:55 POIROT - Przygoda Johnny'ego Waverly Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Marcus Waverly, właściciel posiadłości ziemskich, wzywa Poirota, gdy dostaje kolejny anonimowy list, w którym nieznany szantażysta grozi mu porwaniem syna Johnniego. Detektyw próbuje zapobiec zniknięciu chłopca. Zaczyna się wyścig z czasem – Poirot chce znaleźć anonimowego szantażystę, zanim będzie za późno. Jednak gdy plan detektywa nie przynosi rezultatu, okazuje się, że cała sprawa jest bardziej skomplikowana, niż Poirot początkowo przypuszczał.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-18 11:05 POIROT - Morderstwo w Orient Expressie Logo Kino TV
Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
2019-06-17 19:55 POIROT - Morderstwo w zaułku Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Jest wieczór 5 listopada, Noc Ogni. Wszyscy w Londynie świętują, dlatego nikt nie słyszy strzału, który pada. Jednak po kilku godzinach Poirot już prowadzi śledztwo. Nie żyje młoda kobieta, narzeczona wpływowego członka parlamentu. Wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo, jednak detektywa nie satysfakcjonuje ta teoria. Ale jeśli nie było to samobójstwo, to kto może być mordercą?

Czas trwania: 51min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-17 10:35 POIROT - Wigilia Wszystkich Świętych Logo Kino TV
Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
2019-06-15 07:40 POIROT - Wielka czwórka Logo Kino TV
Czas trwania: 87min. / Wielka Brytania / 2014 / dramat, kryminał
2019-06-14 19:55 POIROT - Przygoda kucharki z Clapham Logo Kino TV

Opis (streszczenie): Pierwszy odcinek serialu kryminalnego na podstawie prozy Agaty Christie. Herkules Poirot (genialna kreacja Davida Sucheta) to legendarny detektyw belgijskiego pochodzenia, mieszkający w Londynie, gdzie z pomocą przyjaciela ze Scotland Yardu rozwiązuje kolejne zagadki kryminalne. W pierwszym odcinku Poirot zostaje poproszony przez bogatą damę, Ernestine Todd, o odnalezienie jej kucharki Elizy, która zniknęła bez śladu. Początkowo detektyw waha się, czy podjąć się tej sprawy, ponieważ zwykle zajmuje się bardziej złożonymi problemami. Jednak zgadza się odwiedzić panią Todd, a w jej domu zaczyna go intrygować zawartość kufra zostawionego przez nieobecną kucharkę.

Czas trwania: 50min. / Wielka Brytania / 1989 / dramat, kryminał
2019-06-14 11:05 POIROT - Tragedia w trzech aktach Logo Kino TV
Czas trwania: 89min. / Wielka Brytania / 2009 / dramat, kryminał
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry