W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Powstanie warszawskie (dokument 1994)
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Powstanie warszawskie (dokument 1994) miała miejsce:
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 63. dnia powstania przedstawione zostaną: zdj. dokum. związane z kapitulacją powstańców, opuszczeniem miasta, wypowiedzi uczestników wydarzeń nt ostatniego dnia powstańczejepopei. Zdj. dokum.: przedst. rokowania kapitulacyjne w Ożarowie, wymarsz oddz. powstańczych z Warszawy, wyprowadzenie z Warszawy ludności cywilnej; arch. zdj. z walk powstańczych; współ. zdj. mogił powstańczych; Wypowiedzi: Tadeusz Janowski, Witold Bartnicki, Tadeusz Ejmont, Jadwiga Zienkiewicz.
Czas trwania: 10min. / 1994 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 62. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego wodza, depesza Bora do prezydenta RP na uchodźstwie, wyp. uczestników wydarzeń - reakcja na decyzję o kapitulacji. Zdj. dokum. zniszczonej Warszawy, generała Bora Komorowskiego i prezydenta Raczkiewicza; Wypowiedzi: Edwin Rozłubirski, Ewa Burletewicz - Bukowska, Maria Kołtunia - Jaszczołt, Jerzy Peltz.
Czas trwania: 10min. / 1994 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 61. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, dokumentacja związana ze zmianą na stanowisku Naczelnego Wodza, walki na terenie Żoliborza. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, gen. Sosnkowskiego; zdj. dokum.: gen. Bora - Komorowskiego; zdj. współ. Żoliborza.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 60. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza nt. tragicznej sytuacji powstańców, depesza premiera do delegata Rządu o przygotowywaniu wielkiej operacji lotniczej na Warszawę, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach w Kampinosie i pod Jaktorowem. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, polskich władz w Londynie; Zdj. współ.: z terenu Dworca Gdańskiego i ul. gen. Zajączka; Wypowiedź: Stanisław Andrzejewski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 59. dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza na temat sytuacji w Warszawie, przebieg narady w kwaterze KG AK nt. prowadzenia rozmów kapitulacyjnych z Niemcami, wypowiedzi uczestników wydarzeń walk w Kampinosie, przejścia kanałami z Mokotowa do Śródmieścia. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, KG AK, sylwetki Bora - Komorowskiego, Chruściela, Pełczyńskiego, Iranka - Osmeckiego, Sosnkowskiego; Wypowiedzi: Stanisław Andrzejewski, Tadeusz Janowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. Odcinek dotyczący wydarzeń z 27 września poświęcony jest w całości naświetleniu okoliczności upadku Mokotowa. Arch. zdj. z walk powstańczych, płonącego Mokotowa; Wypowiedzi: Wojciech Militz, Kazimierz Grzybowski, Tadeusz Kondracki.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 57. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, depesza dowódcy AK i wicepremiera do Naczelnego Wodza, wymiana depesz między dowódcą Mokotowa i komendą AK w sprawie ewakuacji z Mokotowa, materiały arch. o środowisku literackim i naukowym, wypowiedzi uczestników wydarzeń. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, Marii Rodziewiczówny; Zdj. dokum.: z Mokotowa, z walk w Warszawie; Wypowiedzi: Irmina Runo - Roefler, Krystyna Wyczańska.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 56. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na Mokotowie, wypowiedzi uczestników wydarzeń nt. walk na Mokotowie. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, Mokotowa; współ. zdj.: Mokotowa, okolice szkoły przy ul. Woronicza i Królikarni; Wypowiedzi: Jan Milik, Wojciech Militz, Tadeusz Kondracki, Witold Złotnicki, Leonard Jastrzębski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 24 września przedstawione zostaną okoliczności i przebieg pierwszego dnia szturmu generalnego na Mokotów. Arch. zdj. film: z walk powstańczych na Mokotowie, oddziałów niemieckich; współ. zdj.: al. Niepodległości; Wypowiedzi: Tadeusz Janowski, Kazimierz Grzybowski, Wojciech Militz, Lidia Markiewicz - Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 54. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza, walki na Czerniakowie, wypowiedzi uczestników wydarzeń o ewakuacji na Pragę, o zbrodniach niemieckich oraz o wizycie gen. Bora Komorowskiego w batalionie "Golski". Zdj. arch: z walk w Warszawie, powstańcy w czasie walk; Współ. zdj.: ul. Wilanowskiej - ostatniej reduty na Czerniakowie; Zdj. dokum.: gen. Bór Komorowski; Wypowiedzi: Wiesław Kuszner, Halina Czaplicka, Jan Wojtkiewicz, Janusz Dipont, Witold Kieżun, Edwin Rozłubirski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 22 września przedstawione zostaną - na przykładzie losów Stanisława Romanowskiego ps. "Kajtuś" z batalionu "Zośka" - losy tych powstańców, którzy 21 i 22 września przepłynęli Wisłę i dotarli na Pragę. Arch. zdj.: płonącej Warszawy, Wisły, brzegu praskiego; Wypowiedź: Stanisław Romanowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 52. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza nt sytuacji w Warszawie, zarządzenie Okręgowego Delegata Rządu w sprawie wypadków rabunku, kradzieży i ogólnego rozprężenia moralności wśród społeczeństwa. Całość uzupełniają wypowiedzi uczestników wydarzeń na temat walk na Czerniakowie i Mokotowie. Zdj. arch.: z walk w Warszawie; Współ. zdj.: Czerniakowa, okolice włazu do kanału przy ul. Zagórnej, Mokotów, Śródmieście, okolice ul. Srebrnej i Pańskiej; Zdj. dokum. zniszczonej Warszawy; Wypowiedź: Tadeusz Janowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 51. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dwódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na Czerniakowie, Mokotowie, oraz wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Czerniakowie, Mokotowie i przejściach kanałami. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, Czerniakowa i Mokotowa; Współ. zdj.: Czerniakowa, rejon ul. Okrąg i Wilanowskiej, Mokotowa; Wypowiedzi: Roman Górecki, Witold Złotnicki, Leonard Jastrzębowski, Hanka Pogonowska.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym pięćdziesiątego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na Czerniakowie, desant z Pragi. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, Pragi; Zdj. współ.: Wisła i brzegi - praski i na Czerniakowie; Wypowiedzi: Józef Szymborski, Anna Wyganowska - Eriksson, Tadeusz Bezwuhła, Jerzy Butwiłło.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. Głównym motywem w odcinku poświęconym wydarzeniom 18 września jest pierwszy wielki zrzut dzienny dokonany nad Warszawą przez amerykańskie "superfortece", a także przebieg walk na Czerniakowie. Arch. zdj. z walk ulicznych, z przejęcia zrzutu; arch. fotogr. zdj. ze zrzutu; Wypowiedzi: Andrzej Chmielarz, Tadeusz Janowski, Wojciech Militz.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 48. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza w sprawie oceny działalności armii sowieckiej w Polsce, depesza dowódcy obrony Mokotowa do komendanta Okręgu Warszawskiego AK, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Czerniakowie. Zdj. arch.: wkroczenie wojsk sowieckich na Pragę, wojska niemieckie, I Armia Wojska Polskiego; Współ. zdj.: okolic pl. Zawiszy, ul. Żelaznej, pl. Starynkiewicza; Wypowiedzi: Stanisław Romanowski, Lidia Markiewicz - Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dot. 47. dnia powstania przedstawione zostaną: raport dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza nt. sytuacji w Warszawie, depesza Rady Jedności Narodowej do Stalina, Churchilla i Roosevelta w sprawie pomocy dla powstanców, wypowiedzi uczestników wydarzeń o desancie z Pragi, walkach na Czerniakowie i niemieckich "goliatach". Zdj. arch.: walk w Warszawie, gruzów kina Holywood; Zdj. współ. Czerniakowa; Wypowiedzi: Tadeusz Janowski, Stanisław Romanowski, Lidia Markiewicz - Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym czterdziestego szóstego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza nt. sytuacji na Czerniakowie, przebieg walk na Czerniakowie i w Śródmieściu, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Czerniakowie i Dolnym Mokotowie. Zdj. współ.: Czerniakowa, brzegu wiślanego, Sielc, okolicy kościoła św. Michała; zdj. arch.: płk. Montera, ludności cywilnej; Wypowiedzi: Tadeusz Sumiński, Stanisław Sieradzki, Jan Milik, Janusz Dipont, Leszek Pecho.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczacym czterdziestego piątego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza wyjaśniająca faktyczną ilość przejętych pojemników przy zrzutach alianckich, dokument mianujący płk. Antoniego Chruściela generałem brygady, wypowiedzi uczestników wydarzeń oraz historyków nt. zrzutów sowieckich, walk na Czerniakowie. Zdj. dokum. zrzutów lotniczych dla powstańców, wojsk sowieckich, KG AK, sylwetki płk. Chruściela; Zdj. współ. Czerniakowa, okolice ul. Wilanowskiej i Okrąg; Wypowiedzi: Stanisław Romanowski, Andrzej Chmielarz, Henryk Brach.
Czas trwania: 9min. / 1994 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym czterdziestego czwartego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza Naczelnego Wodza do dowódcy AK w sprawie ewentualnego usunięcia Naczelnego Wodza ze stanowiska, depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza nt. sytuacji w Warszawie, walki na Czerniakowie, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Czerniakowie i w Śródmieściu. Zdj. arch.: gen. Sosnkowskiego, Śródmieścia, Pragi, walk w Warszawie; zdj. współ.: Czerniakowa, Marymontu; Zdj. dokum. zniszczonych mostów na Wiśle; Wypowiedzi: Tadeusz Janowski, Maria Stypułkowska - Chojecka, Marek Getter, Jadwiga Poteralska - Repuszyna.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. Odcinek poświęcony wydarzeniom 12 września wypełnią informacje na temat postępów sowieckiego uderzenia na Pragę oraz walk o panowanie nad skarpą w rejonie ul. Książęcej i Alei na Skarpie, co przesądzić miało o izolowaniu Czerniakowa. Arch. zdj.: oddziały Armii Czerwonej w natarciu; Współ. zdj.: okolice Alei na Skarpie, ul. Książęca; Wypowiedź: Witold Bartnicki.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym czterdziestego drugiego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na Czerniakowie, wypowiedzi uczestników wydarzeń o pierwszych potyczkach na Czerniakowie. Zdj. arch.: z walk w Warszawie; Współ. zdj. Czerniakowa, Śródmieścia, ul. Nowy Świat, Brackiej, Chmielnej; Wypowiedzi: Ryszard Górecki, Jan Wojtkiewicz.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 41. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza nt. sytuacji w Warszawie, oświadczenie rządu brytyjskiego w sprawie ludności cywilnej, przebieg walk w Śródmieściu oraz wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach w Śródmieściu, na Czerniakowie i pierwszym ataku wojsk sowieckich na Pradze. Zdj. dokum.: z walk w Warszawie, Pragi, wojsk sowieckich, Londynu, rządu RP w Londynie; Współ. zdj.: ul. Jasna, Krucza, Bracka, Al. Jerozolimskie, Czerniaków; Wypowiedzi: Seweryn Krzyżanowski, Edwin Rozłubirski, Maria Stypułkowska - Chojecka, Marek Getter.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym czterdziestego dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy Armii Krajowej do sztabu Naczelnego Wodza nt. sytuacji w Warszawie, materiał archiwalny nt. czasuwolnego powstańców po uciążliwych walkach, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach w Śródmieściu i na Czerniakowie. Całość dopełni informacja o wstępnych rozmowach kapitulacyjnych z Niemcami. Zdj. arch.: z walk w Warszawie, żołnierze - powstańcy w trakcie spędzania wolnego czasu; Zdj. dokum.: wojsk niemieckich i powstańców; Wypowiedzi: Jerzy Faczyński, Henryk Przybylski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dot. 39 dnia powstania przedstawiane zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na terenie Śródmieścia, wypowiedzi uczestników wydarzeń z walk w Śródmieściu. Zdj. arch.: walki w Warszawie; współ. zdj.: Śródmieścia, ul. Nowy Świat, Bracka, Szpitalna, pl. Powstańców Warszawy, ul. Poznańska; Zdj. dokum.: kpt Sosny, z walk w Warszawie; Wypowiedzi: Henryk Przybylski, Irmina Runo - Poefler, Ewa Buterlewicz - Bukowska, Tadeusz Bezwuhła.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 38. dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, materiały archiwalne nt. warunków życia ludności cywilnej, aprowizacji orazwypowiedzi uczestników wydarzeń o wyżywieniu oddziałów powstańczych. Zdj. arch: z walk w Warszawie; zdj. dokum.: produkcji pieczywa, zaopatrywania się ludności cywilnej w wodę, wykorzystania ostatnich koni; zdj. arch: warunków mieszkaniowych ludności; Wypowiedzi: Ryszard Włodarczyk, Jadwiga Zienkiewicz, Lidia Ziental, Tadeusz Janowski.
Opis (streszczenie): W odcinku dotyczącym 37 dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AKdo sztabu Naczelnego Wodza o kryzysowej sytuacji wśród ludności cywilnej, walki na tereniePowiśla i Śródmieścia oraz wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach w Śródmieściu. Zdjęcia archiwalne: ludność cywilna, kościół św. Krzyża; współczesne zdjęcia.: Powiśla, kościół św. Krzyża; Wypowiedzi: Jerzy Butwiłło, Jerzy Niemierowski.
Opis (streszczenie): W odcinku dotyczącym 36 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AKdo sztabu Naczelnego Wodza, wydarzenia na Powiślu, walki o kościół św. Krzyża, wypowiedzi uczestników wydarzeń z rejonu Powiśla, Śródmieścia. Zdjęcia archiwalne: z walk w Warszawie, kościoła św. Krzyża, Figura Chrystusa; zdjęcia współczesne: Powiśla, Tablica Krybara przy ul. Tamka, kościół św. Krzyża; Wypowiedzi: Lechosław Blicharski, Jerzy Butwiłło, Kazimierz Pieńkowski, Jerzy Świderski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 34 dnia powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu naczelnego wodza o sytuacji w Warszawie, wypowiedzi uczestników wydarzeń o śmierci dowódcy batalionu "Harnaś", walkach na obszarze Śródmieścia. Przedstawione zostaną też fotografie, m. in.: okolic Pałacu Staszica, Śródmieścia, ul. Kruczej, Książęcej, Pl. Trzech Krzyży, Czerniakowa. W odcinku wypowiadają się: Kazimierz Pieńkowski, Teresa Goral, Jerzy Butwiłło, Witold Kieżun, Zofia Mokrzyńska, Mieczysław Grudniak, Stanisław Sieradzki.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 2 września przedstawione zostaną: kres obrony Starego Miasta, wkroczenie wojsk niemieckich i mordy popełniane na rannych powstańcach w likwidowanych szpitalach oraz dokument potwierdzający wysoce negatywny, wrogi stosunek Stalina do Powstania Warszawskiego. Arch. zdj. film.: płonącej, wymarłej Starówki, żołnierzy niemieckich obsadzających ruiny; współ. zdj. film.: AGAD - u, tablicy pamiątkowej na gmachu AGAD - u; Wypowiedzi: Krystyna Kondracka - Zawadzka, Barbara Piotrowska - Gancarczyk.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dot. wydarzeń 1 września 1944 roku przedstawiony zostanie przebieg ewakuacji kanałami ze Starego Miasta do Śródmieścia, a także słynny rozkaz nr 19 Wodza Naczelnego PSZ gen. KazimirzaSosnkowskiego do Armii Krajowej. Arch. zdj. film. wymarłego, spalonego miasta, powstańczej Warszawy, gen. Kazimierza Sosnkowskiego; Wypowiedzi: Lidia Markiewicz - Ziental, Stanisław Romanowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 31 sierpnia przedstawiona zostanie sytuacja militarna Powstania w schyłkowym okresie obrony Starówki, a zwłaszcza próba przebicia się ze Starówki do Śródmieścia podjęta w nocy 30/31 sierpnia, a także dramat batalionu "Chrobry I", który w zbombardowanym Pasażu Simonsa stracił około 200 swoich żołnierzy. Arch. zdj. film.: płonącej Starówki; Współ. zdj. film.: ul. Senatorskiej, pl. Bankowego, kościoła św. Anny, pomnika baonu"Chrobry I"; Wypowiedzi: Henryk Przybylski; Jerzy Peltz.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 30 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki powstańców na Starym Mieście i próby przebicia się do Śródmieścia. Uwzględni się nadto wątek budowania i znaczenia barykad w powstaniu. Całość uzupełnią wypowiedzi uczestników wydarzeń. Arch. zdj.: z walk w Warszawie, barykad powstańczych, powstańcy w natarciu; Współ. zdj. ze Starego Miasta; Wypowiedzi: Stanisław Romanowski, Lidia Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 29 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza, walki na terenie Mokotowa oraz Starego Miasta. Zostana także przedstawione wypowiedzi uczestników wydarzeń. Arch. zdj.: z walk w Warszawie, uzbrojenie powstańców, Londynu i rodziny królewskiej; Wypowiedzi: Barbara Gancarczyk, Wojciech Militz.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. Odcinek dotyczący wydarzeń 28 sierpnia wypełnią w pierwszym rzędzie informacje na temat upadku reduty PWPW oraz walk żołnierzy AL batalionu "Czwartaków" i żołnierzy AK w rejonie ulic Mostoweji Rybaki. Arch. zdj. film.: z walk w Warszawie, reduty PWPW, ze szturmu na PWPW; Współ. zdj. film.: rejonu PWPW, PWPW; Wypowiedzi: Kulesza Juliusz, Kowalewski Andrzej, Leszek Grodecki, Edwin Rozłubirski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. Odcinek dotyczący wydarzeń dnia 27 sierpnia poświęcony zostanie omówieniu sytuacji militarnej Powstania, ze szczególnym podkreśleniem walk na Starym Mieście i zagadnienia pomocy lotniczej/zrzut 27 sierpnia/. Zdj. film. depeszy; arch. zdj. film: służby Polskich Sił Powietrznych w Wlk. Brytanii, płonącej Warszawy; Współ. zdj. film. katedy św. Jana i okolic; Wypowiedź - Tadeusz Ruman.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 26 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu naczelnego wodza, wypowiedzi uczestników wydarzeń i historyków nt. wyprowadzenia władz powstańczych ze Starego Miasta do Śródmieścia, apel płk. Chruściela w związku ze świętem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Zdj. arch: z walk w Warszawie, z nabożeństw w trakcie walk; współ. zdj. film.: okolic ul. Freta; Wypowiedzi: Marek Getter, Krystyna Wyczańska, Stanisław Romanowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 25 sierpnia zostaną przedstawione warunki życia ludności cywilnej na oblężonym Starym Mieście, a także tragiczne warunki sanitarno - medyczne tamtejszych szpitali. Arch. zdj. film.: płonącego miasta, ataku oddziałów powstańczych, ludności cywilnej w powstańczej Warszawie, powstańczego szpitala; Wypowiedzi: Stanisław Romanowski, Witold Bartnicki, Lidia Markiewicz - Ziental, Krystyna Wyczańska.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 24 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego wodza nt. walk w Warszawie, fragment audycji radia "Błyskawica" o powstaniu paryskim, wiersz Zbigniewa Jasińskiego pt. "Żądamy amunicji" oraz wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Mokotowie i próbie dotarcia przez Wisłę na Pragę. Zdj. arch. z walk w Warszawie; Wypowiedzi: Wojciech Militz, Tadeusz Kondracki; Współ. zdj. Mokotowa, Warszawy.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 23 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza AK do sztabu Naczelnego Wodza, meldunek sytuacyjny z dn. 23 sierpnia, zdjęcia archiwalne nt, walk na Starym Mieściei w Śródmieściu. Ponadto wykorzystano wypowiedzi uczestników wydarzeń z walk o Uniwersytet. Arch. zdj.: walk w Warszawie, nt. walk o Kościół św. Krzyża, Małą Pastę, gdzie wóczas mieściła się siedziba KG AK; współ. zdj. ul. Jasnej, Brackiej, Al. Jerozolimskich. ; Wypowiedzi: Edward Jabłoński, Lechosław Blicharski, Ryszard Zygmuntowski.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 22 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza Stalina do Churchillai Roosevelta, depesza władz cywilnych w Warszawie do ministrów w Londynie, wypowiedzi uczestników wydarzeń o walkach na Żoliborzu i Starym Mieście. Adj. arch.: Stalina, Churchilla, Roosevelta; walk w Warszawie; współ. zdj.: Żoliborza, Dworca Gdańskiego, torów kolejowych, cytadeli, Instytutu Chemicznego, Warszawy, Stare Miasto, rejon ul. Bonifraterskiej i Konwiktorskiej; Wypowiedzi: Stanisław Andrzejewski; Władysław Sroczyński; Lidia Markiewicz - Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 21 sierpnia przedstawione zostaną: atak sił powstańczych z Żoliborza w kierunku Starego Miasta dla przebicia zapory niemieckiej w rejonie Dworca Gdańskiego, walki batalionu "Chrobry II" w rejonie ulicy Towarowej, a także pokaz drugiej kroniki powstańczej. Wsp. zdj. film. Dworca Gdańskiego; okolic ul. Towarowej; frag. kroniki film. ze scenami ceremonii ślubnej; Arch. zdj. ruin miasta; płonącego miasta; Wypowiedzi: Wiktor Raszke; Kazimierz Czasza; Włodzimierz Rekłajtis; Lidia Markiewicz - Ziental.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. Odcinek poświęcony wydarzeniom 20 sierpnia poza omówieniem wydarzeń militarnych na Starówcebędzie skoncentrowany na dużym sukcesie powstańców, jakim było opanowanie "PAST - y" przy ul. Zielnej. Arch. zdj. film. z przygotowania do ataku na "PAST - ę"; Wypowiedzi: Antoni Bieniaszewski; Henryk Brach; Współ. zdj. film. "PAST - y"; kwater powstańczych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 19 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza premiera Mikołajczyka do delegata rządu w sprawie pomocy dla powstańców ze strony aliantów, depesza dowódcy AK do sztabu Naczelnego Wodza - meldunek sytuacyjny, przebieg walk na Starym Mieście. Całość uzupełnią wypowiedzi uczestników wydarzeń na temat wyprawy po broń na Żoliborzu. Arch. zdj. Londynu, Waszyngtonu, Moskwy; sylwetki Roosevelta, Churchilla, Stalina i Mikołajczyka; walki na Starym Mieście; zdj. współ. obiektów; Wypowiedź - Jerzy Peltz
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 18 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza Delegata Rządu do premiera Mikołajczyka nt. sytuacji w Warszawie, odezwa PPR oceniająca przywódców AK i gen. Sosnkowskiego. Ponadto wykorzystano wypowiedzi uczestników wydarzeń z walk na Mokotowie. Mikołajczyka; wkroczenia Armii Czerwonej na ziemie polskie; życie codzienne ludności cywilnejWypowiedzi: Wojciech Militz; Jacek Cydzik.
Czas trwania: 9min. / 1994 / cykl dokumentalnyOpis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń 17 sierpnia odnotowany zostanie atak ogniowy Niemców na Starówkę, w wyniku czego pożar ogarnął Katedrę św. Jana. Przedstawione też zostanie, wprowadzenie przez Niemców około połowy sierpnia nowej broni - miotaczy min, zwanych przez warszawiaków "szafami" lub "krowami". Arch. zdj. film.: płonącej Warszawy; niemieckich miotaczy min w akcji; pożarów; 100~R - Barbara Piotrowska - Gancarczyk; Ludwik Peciakowski; Henryk Brach.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym 16 dnia Powstania przedstawione zostaną: depesza dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza nt. walk w Warszawie w dniu 16 sierpnia, wypowiedzi uczestników wydarzeń o okolicznościach śmierci poetów: Tadeusza Gajcego i Leona Zdzisława Stroińskiego oraz o walkach w katedrze św. Jana. Arch. zdj.: z walk w Warszawie; Stalina i Churchilla; współ. zdj. film.: ul. Przejazd, sylwetki TadeuszaGajcego i Zdzisława Leona Stroińskiego; katedry św. Jana; Wypowiedzi: Jadwiga Zienkiewicz; Barbara Piotrowska - Gancarczyk.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni Powstania. W odcinku dotyczącym 15 sierpnia przedstawione zostaną m. in. przebieg ważniejszych walk, depesze dowódcy AK do Sztabu Naczelnego Wodza, odezwa Rady Jedności Narodowej - "Do Narodu Polskiego", skromne obchody Święta Żołnierza, a także informacje na temat pierwszych pokazów kronik powstańczych. Arch. zdj. film. i fotogr. z walk w Warszawie, życia codziennego; współ. zdj. gmachu Banku Polskiego; Wypowiedzi: dr Andrzej Chmielarz - historyk; żołnierz AK; Włodzimierz Rekłajtis.
Opis (streszczenie): Dokumentalny cykl o Powstaniu Warszawskim ukazujący w 63 odcinkach kolejne dni powstania. W odcinku dotyczącym wydarzeń czternastego dnia Powstania przedstawione zostaną: rozkaz dowódcy AK gen. Komorowskiego "Bora" w sprawie odsieczy dla Powstania ze strony terenowych oddziałów AK, ewakuacja Szpitala Maltańskiego, walki na Starym Mieście i Mokotowie, komentarz sowieckiej "Prawdy" domagający się sądzenia i skazania na śmierć osób odpowiedzialnych za wywołanie Powstania... Arch. zdj.: walczącej Warszawy; personelu Szpitala Maltańskiego i jego komendanta; Moskwy w latach II wojny światowej; zdj. fotogr. arch. z walk na Starym Mieście, Mokotowie; współ. zdj. rejonów walk; gamch dawnej Resursy Kupieckiej przy Senatorskiej; Wypowiedź: Roman Maniak "Sokrates".
Powstanie warszawskie (dokument 1994) można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Warszawa
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):