Receptury klasztorne godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Receptury klasztorne w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Receptury klasztorne będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 21 kwietnia 2024 (Niedziela)
10:07 Receptury klasztorne - odc. 16 Słodycz obrzańska Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Tym razem odwiedzamy klasztor w Obrze, ufundowany w XII wieku dla cystersów,początkowo niemieckich, później polskich. Po kasacie zakonu cystersów okazały budynek klasztorny stał pusty przez wiele lat. Początkowo zamieszkiwali tam jezuici, a po I wojnie światowej - Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Autorzy programu opowiadają o historii klasztoru. Podziwiają skarbiec, mówiąo wyjazdach na misje. Seminarzyści przygotowują przedstawienie pasyjne, a w klasztornejkuchni poznajemy przepis na wielkanocny deser: tort bezowy bez pieczenia.

Czas trwania: 15min. / 2007 / magazyn
Program TV na 5 maja 2024 (Niedziela)
10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
Czas trwania: 15min. / 2024 / magazyn
Reklama
Program TV na 12 maja 2024 (Niedziela)
10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Receptury klasztorne. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Receptury klasztorne w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Receptury klasztorne.

Poprzednie emisje Receptury klasztorne w telewizji

Emisja Receptury klasztorne miała miejsce:

2024-04-14 10:07 Receptury klasztorne - odc. 15 Legumina jabłonowska (Siostry Pasterki) Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Receptura klasztorną okazuje się legumina wg 150 - letniego przepisu Matki Założycielki Zgromadzenia Sióstr Pasterek.

Czas trwania: 15min. / 2007 / magazyn
2024-04-07 10:08 Receptury klasztorne - odc. 14 Sernik z Paradyża (Klasztor pocysterski) Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Jacek Kowalski tym razem trafia do krawca, który od 50 lat szyje sutanny dla seminarzystów z Paradyża, klasztoru ongiś cysterskiego, na zachodnich kresach Polski. Z klerykiem dociera do Gościkowa, podziwiając niezwykłej urody barokową architekturę klasztoru, który już w XIII wieku zyskał miano Paradisus Matri Dei (Raj Matki Boskiej) - po polsku Paradyż. Opatami cystersów byli tu zawsze Polacy, co nie w smak było okolicznym mieszkańcom - Niemcom. W czasie wojny pracowali tu specjaliści Luftawaffe i kształcono tu nauczycieli dla Rzeszy. Po wojnie przeniesiono tu diecezjalne Seminarium duchowne z Gorzowa Wlkp. Klasztor słynie z letnich festiwali muzyki baroku i wyśmienitego sernika.

Czas trwania: 15min. / 2007 / magazyn
2024-03-24 10:08 Receptury klasztorne - odc. 13 Rarytas karmelitański (Klasztor Karmelitów Bosych w Poznaniu) Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Karmelici poznańscyprowadzą słynną w mieście piwnicę duchowo - artystyczną, Instytut Duchowości Karmelitańskiej. Z ojcem Ernestem Zielonką, magistrem kleryków przygotowujemy w kuchni klasztornej rarytas karmelitański wg dawnej receptury.

Czas trwania: 16min. / 2007 / magazyn
2024-03-17 10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
2024-03-10 10:07 Receptury klasztorne - odc.11 Makaron z łososiem po misjonarsku Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Początki zakonu paulinów toną w pomroce dziejów. Pradawna legenda mówi o Pawle Pustelniku, który udał się na odludzie i żył chlebem przynoszonym mu przez tajemniczego kruka. Tradycję "chleba św. Pawła" kultywują polscy paulini na Jasnej Górze, którzy co roku, w zakonne święto, tzw. Pawełki, pieką i spożywają to codzienne - niecodzienne danie, przypominające im ojca założyciela. Po kuchni klasztornej przygotowującej codzienne obiady dla ok. 150 stołowników oraz po pełnym tajemnic najsłynniejszym polskim klasztorze oprowadza nas wieloletni generał zakonu paulinów - ojciec Jerzy Tomziński.

Czas trwania: 15min. / 2007 / magazyn
2024-03-03 10:07 Receptury klasztorne - odc.10 Kaczka po kwestarsku. Pakość Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Który zakon jest najbardziej polski? Odpowiedź brzmi: bernardyni! Wędrując przez Kujawy, Jacek Kowalski dociera do malowniczego pagórka. Na jego szczycie znajduje się kościółek i roztacza się stamtąd ciekawy widok. Widać stąd bagna Noteci i jej błonia ze stacjami kalwaryjskimi. Napotkany franciszkanin tłumaczy, że jest to Kalwaria polskiej historii, miejsce męczeństwa konfederatów barskich. Kowalski śpiewa balladę o śmierci 80 konfederatów w Pakości, a nastepnie wraz z gwardianem klasztoru udaje się na kwestę po okolicznych wsiach. Efektem jest przyrządzana w kuchni klasztornej kaczkapo kwestarsku z jabłkami. Przez wieki kwestarz bernardyn był charakterystyczną postacią polskiego krajobrazu, a anegdoty o franciszkańskim ubóstwie i nieskomplikowanej, acz obfitej franciszkańskiej kuchni należały do stałego repertuaru naszych facecjonistów.

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
Reklama
2024-02-25 10:08 Receptury klasztorne - odc.9 Polenta salezjańska Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Klasztor cystersów w Lądzie, położony na malowniczym wzgórzu, jest dziś siedzibą salezjanów, strzegących wielowiekowej tradycji zakonnej. Kowalski przybywa do klasztoru łodzią, w kuchni zostaje poczęstowany prostą potrawą salezjańska - polentą (posiłek włoskiej biedoty spopularyzowany przez założyciela zakonu salezjanów - św. Jana Bosco. Podziwiając freski klasztornej kaplicy, przypominające o cysterskiej tradycji, Kowalski uczestniczy w odbywającym się właśnie wokół klasztoru festynie archeologicznym.

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
2024-02-18 10:04 Receptury klasztorne - odc.8 Kapelusze po krzyżacku. Grunwald Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Jacek Kowalski odwiedza kuchnię rycerską w średniowiecznym zamku krzyżackim w Gniewie. Niestety, na miejscu okazuje się, że rycerstwo właśnie wyruszyło pod Grunwald. Kowalski dociera do obozu na krótko przed bitwą i obserwuje, jak średniowieczna tradycja zderza się dziś ze współczesnością. Spotyka pasjonatów, którzy naśladują średniowiecznych mnichów-rycerzy. Ta "zabawa" ma wymiar nie tylko poznawczy, ale i duchowy. Kowalski rozmawia o tym z Jarosławem Struczyńskim, który co roku odgrywa rolę wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego.Współcześni Krzyżacy rekonstruują również obraz rycerskiej kuchni. Jacek Kowalski przygląda się, jak przygotowują kapelusze po krzyżacku, czyli średniowieczną wersję pierogów z mięsem.

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
2024-02-11 10:07 Receptury klasztorne - odc. 7 Zupa dydaktyczna z Pniew Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Jak wychować przyszłych adeptów sztuki kulinarnej? Po dyskusji z mnichem Feldmanem i o.Michałem Jacek Kowalski udaje się do Pniew, gdzie siostry urszulanki szkolą przyszłe żony i kucharki. W szkolnej kuchni przyrządzana jest zupa dydaktyczna z pasztecikiem. Przy okazji Kowalski przygląda się życiu szarych sióstr w klasztorze założonym przez św. Urszulę Ledóchowską.

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
2024-02-04 10:05 Receptury klasztorne - odc. 6 Róża duchowna z Gostynia Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Róża to znak duchowej doskonałości. Ale czy różą można się najeść? Mnich Jacek Kowalski wędruje do klasztoru filipinów w na Świętej Górze w Gostyniu. Do znajdującego się tam cudownego obrazu Matki Boskiej trzymającej w ręku białą różę pielgrzymują nieustannie tłumy ludzi. Filipini otwierają przed telewidzami lochy pod sanktuarium kryjące trumny założycieli klasztoru i mnichów, którzy przybyli tu w XVII w. Kowalski podziwia ukrytą w klasztornym archiwum księgę dawnych przepisów kulinarnych, przekonuje się, jak wielkim poczuciem humoru obdarzeni są spadkobiercy św. Filipa Neri, który lubił niekonwencjonalne sytuacje. W klasztornej kuchni otrzymuje natomiast przepis na znakomite rogaliki z różą (zbieraną w klasztornym wirydarzu.)

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
2024-01-28 10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
2024-01-21 10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
2024-01-14 10:04 Receptury klasztorne Logo TVP3 Poznań
2024-01-07 10:05 Receptury klasztorne - odc. 2 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): "Kto nie chce pracować, niech też nie je!" - o słuszność tej maksymy spierają się członkowie wirtualnego zakonu telewizyjnego. Wieść niesie, że podobno w intelektualnym zakonie kaznodziejów niektóre dania obiadowe pojawiały się na zawołanie, przynoszone przez anioły, w ramach "Bożego stypendium".Wysłannik telewizyjnego konwentu sprawdza to osobiście, odwiedzając siedziby dominikanów w Krakowie i Poznaniu.

Czas trwania: 16min. / 2005 / magazyn
2023-12-23 17:13 Receptury klasztorne - odc. 1 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Program kulinarno-historyczny według scenariusza Jacka Kowalskiego - pieśniarza, kompozytora, historyka, tłumacza, dramatopisarza i miłośnika literatury staropolskiej. 5-odcinkowy cykl stanowi oryginalne połączenie modnej tematyki kulinarnej z atrakcyjnym przekazem historyczno-kulturowym odnoszonym do współczesności. Znajdzie się w nim coś dla ciała i dla ducha. Dla ciała będą potrawy i rozmaite specjały przygotowywane pod okiem kamery w kuchniach klasztornych według oryginalnych staropolskich receptur. Dla ducha zaś dowcipne, barwne, pełne anegdot gawędy o niezwykłych ze współczesnego punktu widzenia okolicznościach przyrządzania i spożywania owych przysmaków, a także o genezie ich narodzin: z okazji uczt, wesel, pogrzebów, kuligów, polowań, na czas postu i zapustów, w okresach wojen i oblężenia, w refektarzach zakonnych i na szlacheckich dworach. Całość doprawiona odrobiną muzyki: balladą w wykonaniu Jacka Kowalskiego i jego zespołu. W kolejnych programach autorzy odwiedzają rozmaite kuchnie, przede wszystkim klasztorne, słynące z tradycyjnych polskich specjałów. Przewodnikami w tych wędrówkach są mnisi z zakonu żebraczego, przemierzający miasteczka i wsie i będący zarazem narratorami poszczególnych odcinków. Sceny realizowane w plenerach i zabytkowych często wnętrzach przeplatają sceny nakręcone w studiu. W swoim cyklu autorzy opowiedzą m.in. o pierogach św. Jacka, serach i miodach, ziołach, piwie, bigosach, potrawach wigilijnych. W pierwszym odcinku zobaczymy, jak wyglądały staropolskie uczty. Czy bigos to potrawa cielesna czy duchowa? - to pytanie zadają sobie mieszkańcy wirtualnego klasztoru w telewizyjnym studiu, m.in. Mieczysław Hryniewicz, Jacek Kowalski, Krystyna Feldman.

Czas trwania: 15min. / 2005 / magazyn
2023-02-26 11:31 Receptury klasztorne - odc. 6 Róża duchowna z Gostynia Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Róża to znak duchowej doskonałości. Czy różą można się najeść? W przepisie na różę duchowną Jacek Kowalski wędruje do klasztoru Filipinów w na Świętej Górze w Gostyniu.

Czas trwania: 15min. / Polska / 2005 / magazyn
2023-02-10 20:14 Receptury klasztorne - odc. 5 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Na stoły w wirtualnym telewizyjnym refektarzu wjeżdżają sery. Ich jakość jednak pozostawia wiele do życzenia. Mnisi wysyłają brata Jacka Kowalskiego na poszukiwanie najlepszej serowej receptury, do Tyńca.

Czas trwania: 14min. / Polska / 2005 / magazyn
2023-02-04 10:41 Receptury klasztorne - odc. 4 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Entuzjazm mnichów wirtualnego klasztoru budzi podana na podwieczorek, pachnąca dorodna "baba". Delektując się ciastem, mnisi zastanawiają się nad cnotami, którymi odznacza się "kuchareczka Jezusowa"

Czas trwania: 15min. / Polska / 2005 / magazyn
2023-02-03 20:07 Receptury klasztorne - odc. 3 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Tłuste jedzenie budzi w mnichach telewizyjnego klasztoru odruch niechęci i ochotę poszukiwania remedium, leku na niestrawność. Jeden z mnichów słyszał o znakomitym ziołowym specyfiku, którego recepturę odnaleziono w klasztorze Benedyktynów

Czas trwania: 15min. / Polska / 2005 / magazyn
2023-01-28 10:42 Receptury klasztorne - odc. 2 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): "Kto nie chce pracować, niech też nie je"! - o słusznośc tej maksymy spierają sie znów członkowie wirtualnego Zakonu Telewizyjnego.

Czas trwania: 15min. / Polska / 2005 / magazyn
2023-01-21 10:42 Receptury klasztorne - odc. 1 Logo TVP3 Poznań

Opis (streszczenie): Czy bigos to potrawa cielesna czy duchowa? W tle średniowiecznych śpiewów zadają sobie to pytanie mieszkańcy wirtualnego klasztoru tv m.in. Mieczysław Hryniewicz, Jacek Kowalski i aktorzy scen poznańskich.

Czas trwania: 15min. / Polska / 2005 / magazyn

Receptury klasztorne gdzie obejrzeć?

Receptury klasztorne można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Poznań

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry