W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Rejs
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Rejs miała miejsce:
Opis (streszczenie): Kultowa komedia zajęła pierwsze miejsce w ankiecie "Najciekawsze filmy polskie XX wieku" tygodnika "Polityka" przeprowadzonej w 1999 roku. Paradokumentalna satyra ukazująca Polskę czasów gomułkowskiej małej stabilizacji. Nieprawomyślny film skierowany został do wąskiego rozpowszechnienia w DKF - ach i Kinach Studyjnych. Ówcześni krytycy pisali: Krzysztof Mętrak - "Rejs jest filmem o zbiorowej schizofrenii: obrazuje rozdźwięk między tym, co myślimy o sobie, a tym jacy jesteśmy. Ukazuje nicość stereotypów, w które sami się wikłamy..", Rafał Marszałek - "Ten film, wykrzywiający się do nas naszymi własnymi grymasami, jest lustrem bardzo niebezpiecznym, dlatego mamy ochotę je stłuc." Skąd bierze się siła tej improwizowanej w dużej mierze opowiastki o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle? Przyczyn jest chyba kilka. Po pierwsze, krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Po drugie, trudne do osiągnięcia w kinie wrażenie spontaniczności rozgrywających się przed kamerą wydarzeń. Wreszcie, udział niepowtarzalnych osobowości polskiego kina: Jana Himilsbacha, Zdzisława Maklakiewicza czy Stanisława Tyma. Zresztą - jak twierdzą wielbiciele - tego filmu nie sposób opisać, trzeba go koniecznie obejrzeć - każdą minę, każdy grymas, sytuację po sytuacji, kadr po kadrze.
Czas trwania: 66min. / 1970 / komediaOpis (streszczenie): Kultowa polska komedia. 1 miejsce w ankiecie "Najciekawsze filmy polskie XX wieku" tygodnika "Polityka" przeprowadzonej w 1999 roku. Paradokumentalna satyra ukazująca Polskę czasów gomułkowskiej małej stabilizacji. Nieprawomyślny film skierowany został do wąskiego rozpowszechnienia w DKF - ach i Kinach Studyjnych. Ówcześni krytycy pisali: Krzysztof Mętrak - "Rejs jest filmem o zbiorowej schizofrenii: obrazuje rozdźwięk między tym, co myślimy o sobie, a tym jacy jesteśmy. Ukazuje nicość stereotypów, w które sami się wikłamy..", Rafał Marszałek "Ten film, wykrzywiający się do nas naszymi własnymi grymasami, jest lustrem bardzo niebezpiecznym, dlatego mamy ochotę je stłuc." Skąd bierze się siła tej improwizowanej w dużej mierze opowiastki o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle? Przyczyn jest chyba kilka. Po pierwsze, krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Po drugie, trudne do osiągnięcia w kinie wrażenie spontaniczności rozgrywających się przed kamerą wydarzeń. Wreszcie, udział niepowtarzalnych osobowości polskiego kina: Jana Himilsbacha, Zdzisława Maklakiewicza czy Stanisława Tyma. Zresztą - jak twierdzą wielbiciele - tego filmu nie sposób opisać, trzeba go koniecznie obejrzeć - każdą minę, każdy grymas, sytuację po sytuacji, kadr po kadrze.
Opis (streszczenie): Ten film otacza legenda. Istnieje liczne grono jego wielbicieli, niektórzy znają go niemal na pamięć, scena po scenie. Skąd bierze się siła tej improwizowanej w dużej mierze opowiastki o rejsie wycieczkowym parowcem po Wiśle? Przyczyn jest chyba kilka. Po pierwsze, krytyka wszelkiego zniewolenia, na tyle zawoalowana, że mająca walor satyrycznego uogólnienia. Po drugie, trudne do osiągnięcia w kinie wrażenie spontaniczności rozgrywających się przed kamerą wydarzeń. Wreszcie, udział niepowtarzalnych osobowości polskiego kina: Jana Himilsbacha, Zdzisława Maklakiewicza czy Stanisława Tyma. Zresztą - jak twierdzą wielbiciele - tego filmu nie sposób opisać, trzeba go koniecznie obejrzeć - każdą minę, każdy grymas, sytuację po sytuacji, kadr po kadrze...
Opis (streszczenie): Legendarny film Marka Piwowskiego, komedia wszech czasów. Fałszywy kaowiec dostaje się na pokład statku wycieczkowego i powoli przejmuje na nim władzę. Dochodzi do coraz bardziej absurdalnych, groteskowych sytuacji.
Czas trwania: 66min. / Polska / 1970 / fabularnyFilm Rejs z roku 1970.
Film Rejs można obejrzeć w programie stacji:
Emisje filmu miały lub będą miały miejsce w: Kino Polska, Stopklatka TV, TVP1 HD, TVP2 HD, TVP HD, TVP Historia, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Seriale, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: