Emisja SuperLudzie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 21 stycznia 2025 (Wtorek)Opis (streszczenie): W odcinku otwierającym trzeci sezon programu „SuperLudzie” przedstawimy historię dwóch niezwykłych sportowców. Pierwszym z nich jest Rafał Wilk. To jeden z najbardziej utytułowanych polskich niepełnosprawnych sportowców, kilkukrotny paraolimpijczyk. Sport odebrał mu władzę w nogach, ale także dał mu „drugie życie”. Rafał, jeszcze jako w pełni sprawny mężczyzna, był zawodnikiem żużla, jednak po wypadku na torze stał się osobą niepełnosprawną i musiał przesiąść się na wózek inwalidzki. Postanowił jednak nie porzucać sportu, który jak dotąd był jego całym życiem i zaczął trenować jazdę na handbike’u. Osiągnął w tej dyscyplinie poziom mistrzowski i - jak sam mówi - narodził się wówczas na nowo. Drugi bohater to Marcin Suwart, sportowiec z poważną dysfunkcją wzroku. Marcin uprawia jedną z najtrudniejszych dyscyplin - paratriathlon - i jednocześnie jest jej prekursorem w Polsce. Udaje mu się wspaniale łączyć życie prywatne i sport, ponieważ obecnie jego przewodnikiem w triathlonie jest jego żona, Monika. W programie zobaczycie jak wyglądają ich wspólne treningi.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): „SuperLudzie" to seria dokumentów przedstawiająca osoby niepełnosprawne, które przełamują każdą barierę i pokazują, że niemożliwe nie istnieje. Sięgają dalej niż inni. Patrzą na świat z innej perspektywy. Potrafią być szybcy, najszybsi. Docierają w najdalsze zakamarki świata. Niektórzy z nich są artystami. Inni uczynili ze swojego życia sztukę. Kochają wyzwania. Kochają swoje rodziny. Żyją chwilą. Bez barier. Mijamy ich codziennie na ulicy. Są naszymi koleżankami, szefami, sąsiadami. Żyją wśród nas. Nadszedł czas, abyście ich poznali. Oto Prawdziwi Superludzie! Ich postawa może stanowić motywację dla wszystkich, także osób w pełni sprawnych fizycznie. Program prowadzi Maciej Dowbor.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku SuperLudzi spotkanie z kolejnymi bohaterami i ich inspirującymi historiami. Pierwszym z nich jest Sebastian Luty, niesamowity kierowca rajdowy. Od zawsze kochał sport i adrenalinę i nawet po wypadku, który uczynił go osobą niepełnosprawną, spełnia swoje sportowe marzenia na torze wyścigowym. Dodatkowo, założył fundację, która wspiera inne osoby niepełnosprawne m.in. poprzez zachęcanie ich do uprawiania sportów ekstremalnych. Drugim bohaterem tego odcinka jest Piotr Truszkowski, którego możecie kojarzyć z drugiego sezonu SuperLudzi, kiedy to pokazywaliśmy relację z integracyjnego turnieju siatkówki na siedząco, którego był organizatorem. Piotr jest niepełnosprawnym siatkarzem i hokeistą, to człowiek z niesamowitą energią, który zaraża innych swoją pasją do sportu w celu szerzenia idei równości i integracji.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Łukasza Malaczewskiego, sportowca i fizjoterapeutę. Łukasz stworzył niesamowity sportowy duet ze swoim niepełnosprawnym małym pacjentem, Jasiem Kmieciem - wspólnie uprawiali triathlon i przeżywali niesamowite przygody. Drugim gościem w studiu SuperLudzi jest Marcin Szyca. To niepełnosprawny biznesmen, który pokazuje, że osoby, które poruszają się na wózku inwalidzkim także mogą odnosić w życiu sukcesy, zarówno zawodowe, jak i rodzinne.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu, Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi niewidomego Roberta Zarzeckiego, który jest niesamowicie inspirującą osobą. Robert jest człowiekiem wielu pasji - uprawia blind tenisa, gra w teatrze, jest fizjoterapeutą, wykłada na uczelni. Poza tym, jest mężem i ojcem, wspaniałym przykładem dla swojego syna. Drugim gościem jest Tomasz Karcz. Tomasz jest fryzjerem i projektantem mody. Choruje na zespół Polanda, wskutek czego urodził się bez dłoni i z deformacją jednej strony ciała. Nie przeszkodziło mu to jednak w zostaniu zawodowym fryzjerem i projektantem mody.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Pierwsza bohaterka dzisiejszego odcinka - Renata Śliwińska - uprawia na co dzień lekkoatletykę. Aż trudno sobie wyobrazić, że w jej niewielkim ciele kryje się tak ogromna siła, która pozwala jej m.in. posyłać kulę na mistrzowskie odległości. Podczas uprawiania sportu musi być skoordynowana i skoncentrowana, a do tego niezwykle zdeterminowana - dzięki temu udaje jej się pobijać kolejne rekordy. Na co dzień to jednak bardzo skromna dziewczyna. Kolejny bohater to Marcin Grabiński. To człowiek, który nigdy się nie poddaje i wciąż stawia przed sobą kolejne wyzwania. Kocha sport i nie wyobraża sobie życia bez biegania. Przebiegł już w życiu sporo maratonów, dzięki czemu udało mu się spełnić marzenie i reprezentować nasz kraj w tej dyscyplinie sportu. Wielu ludzi mogłoby się od niego uczyć determinacji i czerpania z życia pełnymi garściami.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Iwona Cichosz jest osobą głuchą od urodzenia, co nie przeszkodziło jej w ukończeniu 3. kierunków studiów, nauczeniu się 5. języków oraz wzięciu udziału w programie "Taniec z gwiazdami", w którym wraz ze swoim partnerem - Stefano Terrazzino - zajęła drugie miejsce. Ponadto Iwona nosi zaszczytny tytuł Miss Świata Głuchych, który zdobyła w 2016 roku, pokonując rywalki z całego świata. Mimo niepełnosprawności Iwona stara się realizować swoje marzenia i zawodowe cele. „Taniec z gwiazdami” i tytuł Miss uświadomiły jej, co naprawdę chce w życiu robić.
/ Polska / 2017 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku programu “SuperLudzie” zobaczycie dwie kolejne niezwykłe historie. Na początku poznacie Bartka Mroza, młodego chłopaka, który z ogromnym uporem i determinacją spełnia swoje marzenia. To pierwszy polski parabadmintonista i zawodnik, który propaguje ten sport w naszym kraju, osiągając ogromne sukcesy na całym świecie. W drugiej części programu pokażemy relację z zawodów motoryzacyjnych Avalon Extreme Race Day Cup, w których rywalizowały ze sobą osoby sprawne i niepełnosprawne. W zawodach brał udział m.in. Sebastian Luty, niepełnosprawny kierowca wyścigowy, którego poznaliście w poprzednim odcinku programu. To było niezwykłe integracyjne spotkanie ponad podziałami.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Vlodiego Tafla. Vlodi to niezwykły perkusista, który w swojej karierze grał z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Jest jedynym w Polsce czynnym perkusistą, grającym z pełną protezą nogi. Drugą bohaterką odcinka jest Joanna Mazur, niewidoma biegaczka, mistrzyni świata z Londynu. Jednak od niedawna, poza sportem, w życiu Joanny obecny jest również taniec. Została zwyciężczynią programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, pokazując tym samym, że nie ma barier nie do pokonania.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu, Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Łukasza Krasonia, mówcę motywacyjnego chorującego na zanik mięśni. Łukasz stanowi niesamowitą inspirację dla każdego, gdyż mimo tak poważnego schorzenia, spełnia swoje marzenia i pokazuje, że nigdy nie należy się poddawać. Drugim gościem w studiu jest niepełnosprawny od urodzenia Paweł Karpiński. Paweł już w dzieciństwie odnalazł swoją pasję, jaką jest taniec na wózkach. Dziś jest wielokrotnym mistrzem świata w tej dyscyplinie sportu i szkoli już swoich następców.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Dzisiejszy odcinek rozpoczniemy historią Jarosława Kailinga. Niegdyś, całym jego życiem były skoki spadochronowe. Jednak jeden ze skoków zakończył się dla niego tragicznie - uderzył w ziemię - przez co obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Musiał zakończyć swoją karierę skoczka spadochronowego, ale znalazł dla siebie inne zajęcie - wioślarstwo. Obecnie należy do kadry narodowej i zdobywa ogromne sukcesy w tej dyscyplinie. Kolejnym bohaterem odcinka jest Piotr Szałajko. On także porusza się na wózku inwalidzkim na skutek wypadku. Od dziecka interesował się sportami siłowymi, a jego idolem był Arnold Schwarzenegger. Po wypadku nieco zaniedbał swoją sylwetkę i kondycję, jednak nadszedł czas, że postanowił coś zmienić w swoim życiu. Zaczął trenować na siłowni i wciągnęło go to do tego stopnia, że zajął się kulturystyką i odnosi w tym sporcie spore sukcesy.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Na początek dzisiejszego odcinka SuperLudzi historia kobiety kochającej prędkość i adrenalinę. Monika Jaworska to niesłysząca motocyklistka. Od dziecka interesuje się motoryzacją, a zwłaszcza jednośladami. Tę pasję zaszczepił w niej tata. Monika rywalizuje z mężczyznami i dorównuje im w tym sporcie na każdym kroku. Prowadzi także swoją szkołę, w której uczy dzieci i młodzież bezpiecznej jazdy na motocyklach. W drugiej części programu przedstawimy relację z Turmageddonu - integracyjnego biegu osób sprawnych i niepełnosprawnych. Taka integracja pozwala inaczej spojrzeć na osoby z różnymi dysfunkcjami i pokazuje, że wszyscy jesteśmy równi, a razem można zdziałać o wiele więcej.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu, Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Rafała Gręźlikowskiego. Rafał jest osobą po amputacji nogi i porusza się przy pomocy protezy. Spełnia się jako podróżnik rowerowy, przemierzając na dwóch kołach tysiące kilometrów w poszukiwaniu średniowiecznych zamków. Drugim gościem w studiu jest Sylwester Flis. Sylwester porusza się na wózku inwalidzkim i uprawia hokej na sledgach. Jest osobą, która zapoczątkowała ten sport w naszym kraju, przywożąc go do nas prosto ze Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszkał i trenował.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Pierwszy odcinek drugiego sezonu programu „SuperLudzie” przedstawia sylwetki dwojga bohaterów - Tomasza Kowalskiego oraz Adriana Castro. Tomasz to niezwykle utalentowany wokalista, zwycięzca czwartej edycji programu „Tylko muzyka. Must be the music.”, po którym jego kariera zaczęła nabierać rozpędu. Tomasz był niegdyś zapalonym motocyklistą, jednak kilka lat temu, uległ wypadkowi i znalazł się na wózku inwalidzkim. Wtedy jego życie bardzo się zmieniło. Szczęśliwie, udaje mu się je na nowo poukładać i wraca do spełniania marzeń - wraz ze swoim zespołem nagrywa nowe piosenki. Walczy także o powrót do zdrowia poprzez codzienną rehabilitację i treningi aikido. Jego ogromną siłą i wsparciem jest rodzina - kochający synowie oraz tata. Drugi bohater - Adrian Castro - także został niepełnosprawny wskutek wypadku na motocyklu. Wtedy jego życie kompletnie się zmieniło. Przeżył chwile załamania, ale postanowił odbudować swoją samoocenę poprzez sport. Obecnie uprawia szermierkę na wózkach i jest jednym z najlepszych na świecie zawodników. Ma już na swoim koncie olimpijski brąz, o który pojedynkował się ze swoim przyszłym teściem, jednak jego największym marzeniem jest złoty medal olimpijski. Szermierka odmieniła także jego życie prywatne - dzięki niej poznał swoją obecną narzeczoną. W drugim sezonie „SuperLudzi” prezentujemy także mini serię - „Kontakt bez napięć”. W pierwszym odcinku programu, Izabela Sopalska-Rybak z fundacji „Kulawa Warszawa” opowie jak należy zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Patrycja Gepner to pierwsza bohaterka dzisiejszego odcinka. Jej pasją, pracą i życiem są konie. Patrycja trenuje paraujeżdżanie. Jest bardzo cierpliwa, spokojna i uparta w dążeniu do celu, a przede wszystkim - bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że z jej niepełnosprawnością uprawianie jeździectwa jest niemożliwe, jednak ona udowadnia, że w ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. Kolejnym bohaterem jest Jędrzej Jaxa-Rożen, który uprawia paralotniarstwo. Sporty ekstremalne bywają niebezpieczne, a ich uprawianie może kończyć się wypadkami - tak właśnie było w przypadku Jędrzeja, który wskutek wypadku porusza się teraz na wózku inwalidzkim. Udowadnia jednak, że prawdziwa pasja nigdy w człowieku nie umiera i mimo swojej niepełnosprawności - nadal lata na paralotni.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Bohaterem tego odcinka jest Igor Sikorski, którego historię pokazywaliśmy w poprzedniej edycji programu, śledząc jego starty podczas mistrzostw polski w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych. Wówczas Igor przygotowywał się do igrzysk w Pjongczang, gdzie jak się później okazało - zdobył brązowy medal. Dziś odkryjemy jego drugą sportową pasję, którą z kolei realizuje latem, a jest to sitwake. Kolejnym bohaterem odcinka jest Sebastian Górniak. Sebastian podobnie jak Igor, również porusza się na wózku inwalidzkim. Był w kadrze Polski i trenował kick-boxing, zdobywał już pierwsze sukcesy w tej dyscyplinie, jednak jeden wypadek samochodowy zmienił wszystko. Doznał bardzo poważnego urazu kręgosłupa i długo walczył o powrót do normalnego funkcjonowania. Obecnie nurkuje, skacze ze spadochronem, uprawia boks i rugby na wózkach, a dodatkowo - prowadzi fundację, która wspiera inne osoby niepełnosprawne.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu „SuperLudzie” przedstawimy kolejne inspirujące historie. Rozpoczniemy od Katarzyny Rogowiec, rodowitej góralki, mieszkającej obecnie w Gdańsku. Katarzyna w wieku 3 lat straciła obie ręce w wypadku ze sprzętem żniwnym, a więc już od dziecka jej życie było znacznie utrudnione. Jednak dzięki swojemu uporowi i ciężkiej pracy nauczyła się radzić sobie w codziennych sytuacjach, a do tego wielu z nas mogłoby zazdrościć jej hartu ducha i sukcesów, które ma na swoim koncie. Katarzyna jest m.in. dwukrotną mistrzynią paraolimpijską w biegach narciarskich oraz utytułowaną biathlonistką. Kolejny bohater odcinka to Paweł Karpiński. Jego pasją jest z kolei taniec. Paweł choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową i jest niepełnosprawny od urodzenia, jednak nie przeszkodziło mu to w rozwijaniu swoich tanecznych umiejętności. Podobnie jak nasza pierwsza bohaterka, osiągnął w sporcie niejedno mistrzostwo. Jest utytułowanym tancerzem na wózku, a do tego, jako jedyna osoba na wózku w Polsce uzyskał uprawnienia instruktora tańca sportowego. Ponadto, w drugim sezonie „SuperLudzi” powrócimy do Rafała Miszkiela, bohatera, którego historię już prezentowaliśmy w programie. Rafał to niepełnosprawny youtuber, który mimo tego, iż porusza się na wózku i nie ma jednej ręki, świetnie radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością. W naszym programie wystąpi ze swoim mini-cyklem „Życie na wózku TV”. W jego pierwszej części Rafał pokaże nam kilka prostych patentów, które pomagają mu w codziennym życiu.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Program "SuperLudzie" to seria opowiadająca o osobach niepełnosprawnych, które pokazują, że w życiu nie ma dla nich żadnych barier i granic. Swoją postawą motywują innych do działania i udowadniają, że niczym nie różnią się od osób sprawnych fizycznie. Łamią wszelkie stereotypy. Nasi "SuperLudzie" to sportowcy, podróżnicy, artyści. Wśród nich możemy wyróżnić Katarzynę Rogowiec - biegaczkę narciarską i biathlonistkę, multimedalistkę igrzysk paraolimpijskich, która jako dziecko straciła w wypadku obie ręce, Tomka Kowalskiego - charyzmatycznego wokalistę i rockmana, zwycięzcę 4. edycji programu „Tylko muzyka. Must be the music”, który z powodu wypadku na motocyklu, od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim, Pawła Karpińskiego - tancerza na wózku, Miłosza Krawczyka - niepełnosprawnego wynalazcę i podróżnika, a także November Project - zespół, grający muzykę reggae, składający się z osób sprawnych i niepełnosprawnych. W programie towarzyszymy im z kamerą, obserwując ich codzienne życie oraz pasje, którym się poświęcają i wkładają w nie całą swoją energię. Nasi bohaterowie mogą być przykładem dla wielu ludzi, ponieważ pokazują, że nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia istnieją tylko w naszej wyobraźni. W drugim sezonie „SuperLudzi” pojawią się również bohaterowie znani widzom już z pierwszej edycji programu - Rafał Gręźlikowski ze swoimi poradami podróżniczymi, Iwona Cichosz, która zapozna widzów z zasadami savoir vivre w stosunku do osób niesłyszących oraz youtuber, Rafał Miszkiel, który pokaże, jak pozbierać się po wypadku i wrócić do samodzielnego życia. Cykl dokumentów na antenie Super Polsat poprowadzi Maciej Dowbor.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W kolejnym odcinku programu „SuperLudzie” poznamy historię Miłosza Krawczyka - człowieka, który tak bardzo kocha adrenalinę, że nawet kiedy uległ poważnemu wypadkowi na motocyklu, postanowił z niej nie rezygnować. Miłosz jeździ na quadzie, skacze na bungee i wraz ze swoim psem-opiekunem podróżuje w najdalsze zakątki świata. Dodatkowo, stworzył wynalazek, specjalny wózek na bazie segway’a, który bardzo ułatwił życie jemu, jak i innym niepełnosprawnym na całym świecie. W drugiej części programu pokażemy relację z integracyjnych zawodów na ergometrach wioślarskich, w których brały udział osoby sprawne i niepełnosprawne. Celem zawodów był zakup sprzętu sportowego dostosowanego dla osób z niepełnosprawnością i pokazanie, że wszyscy jesteśmy równi. Ponadto, w drugim sezonie „SuperLudzi” powrócimy do Rafała Gręźlikowskiego, bohatera, którego historię już prezentowaliśmy w programie. Rafał to niepełnosprawny podróżnik, który przemierza świat na rowerze w poszukiwaniu ruin średniowiecznych zamków. W naszym programie wystąpi ze swoim mini-cyklem „Niezbędnik podróżnika”. W jego pierwszej części Rafał podpowie osobom niepełnosprawnym jak rozpocząć przygodę z podróżowaniem.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W drugim odcinku programu „SuperLudzie” powrócimy do historii Krzysztofa Sterna, organizatora obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych. Krzysztof, wskutek wypadku samochodowego, sam od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie przeszkadza mu to w uprawianiu sportu i zarażaniu swoją pasją innych. W tym odcinku ponownie śledzimy zmagania uczestników obozu w Poznaniu z crossfitem i wakeboardem oraz poznajemy Samuela Kołka, mistrza Polski w wyścigach na wózkach, który wprowadza Krzysztofa w tajniki tego sportu. Drugim bohaterem odcinka jest Vlodi Tafel, wybitny perkusista, który w swojej karierze grał z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Patrycją Markowską, Robertem Gawlińskim, Zbigniewem Wodeckim czy zespołem Róże Europy. Vlodi od dziecka marzył o tym, żeby zostać piłkarzem, jednak kontuzja, a później rak kości, pokrzyżowały jego plany. Został poddany amputacji nogi i musiał zapomnieć o karierze sportowca. Postanowił wówczas zostać muzykiem i poświęcił się nauce gry na perkusji, co dla chłopaka bez nogi także nie było łatwym zadaniem. Obecnie Vlodi Tafel jest jedynym w Polsce czynnym perkusistą, grającym z pełną protezą nogi. W odcinku poznajemy historię jego życia, wspominamy szkolne czasy, a także towarzyszymy mu podczas prób z zespołem oraz na koncercie w Kazimierzu Dolnym.
/ Polska / 2017 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku poznacie historię Kamili Kubas. Kamila zaczęła trenować kajakarstwo jeszcze jako sprawna osoba, ale wypadek samochodowy, któremu uległa, na pewien czas przerwał jej karierę sportową. Jednak jej pasja była na tyle silna, że Kamila postanowiła znów spróbować swoich sił w kajaku - w kategorii osób niepełnosprawnych i doszła do mistrzowskiego poziomu. Kolejny bohater odcinka to Tadeusz Kruszelnicki. Od zawsze był aktywny sportowo i marzył o karierze piłkarskiej, ale jako nastolatek uległ wypadkowi w gospodarstwie rodziców i stracił nogę. Bardzo szybko zaakceptował ten stan i postanowił, że będzie normalnie żyć. Uprawiał m.in. szermierkę, koszykówkę, jednak to tenis ziemny pozostał z nim na dłużej. Dziś Tadeusz jest jednym z najbardziej utytułowanych tenisistów na wózku i twierdzi, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Miłosza Krawczyka, niepełnosprawnego biznesmena. Miłosz, wskutek wypadku samochodowego, porusza się dziś na wózku inwalidzkim, jednak, żeby ułatwić życie sobie oraz innym osobom w podobnej sytuacji, wymyślił wynalazek, który pomaga im się przemieszczać - to specjalny wózek na bazie segway’a. Ale Miłosz spełnia się nie tylko jako przedsiębiorca - jest także kochającym narzeczonym, a od niedawna również szczęśliwym tatą. Drugim gościem Macieja Dowbora jest Tomasz Kowalski, wokalista znany jako zwycięzca programu „Must be the music. Tylko muzyka”. Tomasz opowie o swojej pasji do muzyki oraz o wypadku, który zmienił jego życie.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu „SuperLudzie” pokażemy kolejne inspirujące historie. Na początek - Marcin Ryszka - zawodnik i założyciel drużyny piłkarskiej Tyniecka Nie Widzę Przeszkód z Krakowa. Ale piłka nożna to nie jedyny sport, z którym Marcin jest związany. Wcześniej uprawiał pływanie i ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej dyscyplinie, jest m.in. trzykrotnym mistrzem świata. Obecnie skupia się głównie na piłce oraz popularyzowaniu w Polsce sportu osób niepełnosprawnych. Sam jest osobą niewidomą, ale jak mówi - nie widzi przeszkód, by spełniać marzenia i dążyć do celu. W drugiej części odcinka poznacie zespół November Project. Ten niezwykły projekt powstał spontanicznie, podczas zajęć z muzykoterapii dla osób niepełnosprawnych. Członkowie zespołu pokazują, że niepełnosprawni, wspólnie z osobami w pełni sprawnymi, mogą stworzyć niesamowite rzeczy. Ich motto brzmi: wszyscy jesteśmy specjalnej troski, a ich muzyka jest terapią nie tylko dla członków zespołu, ale także dla słuchaczy. Towarzyszyliśmy im podczas festiwalu w Kazimierzu, gdzie poza koncertowaniem, spędzali aktywnie czas, zjeżdżając ze stoku. W tym odcinku powrócimy także do cyklu „Kontakt bez napięć”, w którym, dzięki dobrze nam znanej z pierwszej edycji programu - Iwonie Cichosz, dowiemy się jak zachowywać się w towarzystwie osób niesłyszących tak, aby w żaden sposób ich nie urazić.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W trzecim odcinku programu „SuperLudzie” przybliżymy widzom sylwetki kolejnych bohaterów. Pierwszym z nich jest Maciej Jaraszek. Maciej był niegdyś zapalonym motocyklistą, jednak kilka lat temu, wskutek wypadku, stracił rękę. Wówczas jego życie bardzo się zmieniło. Szczęśliwie udało mu się je na nowo poukładać i zaczął spełniać swoje marzenia. Poznał wspaniałą kobietę, która została jego narzeczoną i pracuje jako fizjoterapeuta w łódzkiej klinice rehabilitacji, gdzie m.in. pomaga także ludziom po wypadkach. Ponadto, jego ogromną pasją stał się jeden z najbardziej wymagających sportów - triathlon, na który obecnie Maciej poświęca większość swojego wolnego czasu. Druga bohaterka to Sylwia Gajewska - piękna, młoda dziewczyna, której pasją jest modeling. Mimo, że od dziecka choruje na artrogrypozę (wrodzoną sztywność stawów) i ma dysfunkcję rąk, postanowiła rozwijać swoją pasję i w 2014 roku założyła pierwszą w Polsce agencję dla niepełnosprawnych modelek i modeli. Dzięki temu, może rozwijać swoje umiejętności oraz pomagać innym niepełnosprawnym w spełnianiu marzeń. W programie m.in. towarzyszmy Sylwii i jej przyjaciołom z agencji podczas sesji zdjęciowej.
/ Polska / 2017 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku poznacie historię Sebastiana Grzywacza. Sebastian jest osobą ociemniałą, ale w życiu radzi sobie lepiej niż niejedna w pełni sprawna osoba. Fascynują go sporty walki - trenuje m.in krav magę i jiu jitsu. Na co dzień pracuje w fundacji i prowadzi w szkołach warsztaty dla dzieci - pokazuje im, że będąc niepełnosprawnym - można żyć całkowicie normalnie. Uwielbia adrenalinę i wszystko to, co ekstremalne, a przez życie idzie wraz ze swoim ukochanym synkiem, Frankiem oraz psem przewodnikiem, Rolkiem. Kolejny bohater to Grzegorz Papis. Grzegorz wskutek nieszczęśliwego wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Sport towarzyszy mu od zawsze. Aktualnie skupia się na trenowaniu tenisa stołowego, grając z osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi. To człowiek o wielkiej woli walki, który motywuje także innych niepełnosprawnych do działania, aktywności, zachęca ich do wyjścia z domu i pokazuje, że będąc niepełnosprawnym można żyć normalnie.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Tym razem Maciej Dowbor gości w telewizyjnym studiu Adriannę Zawadzińską, niezwykle piękną i pozytywną dziewczynę, która mimo swojej trudnej sytuacji zdrowotnej, zaraża wszystkich miłością do życia. Adrianna to Miss Polski na wózku i finalistka wyborów Miss Świata na wózku. Drugim gościem jest Krzysztof Stern, organizator obozów sportowych dla osób z niepełnosprawnością. Krzysztof, wskutek wypadku samochodowego, sam od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim, jednak nie przeszkadza mu to w uprawianiu sportu i zarażaniu tą pasją innych. Do studia przyjechał ze swoją żoną i córką.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W najbliższym odcinku programu „SuperLudzie” przedstawimy historię Igora Sikorskiego, narciarza alpejskiego, świeżo upieczonego medalisty paraolimpijskiego z Pjongczang. Spotkaliśmy się z nim w Szczyrku, na chwilę przed wyjazdem do Korei, aby opowiedział nam swoją historię. Sport towarzyszył mu od zawsze, jednak to narciarstwo zajmuje w jego życiu szczególne miejsce. Startuje w kategorii siedzącej, na monoski. Towarzyszmy Igorowi podczas przygotowań do Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim i Parasnowboardzie Niepełnosprawnych w Szczyrku. W tym odcinku poznacie także Maksa Moroza, nastolatka, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze sportem niepełnosprawnych i po raz pierwszy zmierzy się ze startem w mistrzostwach Polski. Kolejnym bohaterem będzie Tomasz Karcz - fryzjer, projektant mody, model, działacz społeczny - człowiek wielu pasji. Prowadzi w Krakowie swoją pracownię, gdzie pracuje jako fryzjer oraz projektant. Tomek urodził się z zespołem Polanda - to rzadki zespół wad wrodzonych jednej strony ciała. Najczęściej spotykana polega na uszkodzeniu prawej ręki i tak jest w przypadku Tomasza. Ponadto, w tym odcinku powrócimy do Rafała Miszkiela, niepełnosprawnego youtubera, który w swoim mini-cyklu „Życie na wózku TV” pokaże nam jak sprawnie i bezpiecznie poruszać się po mieście na wózku inwalidzkim.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W kolejnym sezonie programu „SuperLudzie” poznacie nowych, inspirujących bohaterów. Pierwsi z nich to Krzysztof Jarzębski i Bartosz Bierowiec. Krzysztof to prawdziwy długodystansowiec - na swoim rowerze przejechał już dziesiątki tysięcy kilometrów po całym świecie. Ale zanim jego pasją stał się rower - odnosił spore sukcesy w niezwykle wymagającej dyscyplinie, jaką jest dziesięciobój. To człowiek, który osiągnął już bardzo wiele, ale nadal chce pokonywać samego siebie, ponieważ sport napędza go do życia. Drugi bohater - Bartosz Bierowiec - także nie wyobraża sobie życia bez sportu i ciągłych wyzwań. Od dziecka towarzyszył tacie na łódce i to od niego zaraził się miłością do żeglarstwa. Obecnie, jego główną sportową pasją są biegi narciarskie, które zazwyczaj trenuje wspólnie ze swoim synem. Bartosz to głodny wyzwań optymista, który wciąż stawia sobie nowe wyzwania.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Bohaterów tego odcinka z pewnością łączy miłość do sportu, ogromna pasja, determinacja oraz to, że obaj reprezentowali Polskę na igrzyskach paraolimpijskich. Pierwszy z bohaterów to Wojtek Taraba, jego wielka pasja do snowboardu doprowadziła go do upadku i na pewien czas wykluczyła ze sportu. Na szczęście, był w stanie się podnieść i w wielkim stylu do niego powrócić. Wojtek jest przykładem na to, że nigdy nie należy się poddawać. Drugi bohater odcinka to jeden z najbardziej utytułowanych polskich paraolimpijczyków - Maciej Lepiato. Jeśli chodzi o skok wzwyż, Maciej nie ma sobie równych. W sporcie paraolimpijskim osiągnął już chyba wszystko, teraz jego marzeniem jest wystąpić na igrzyskach olimpijskich i rywalizować z osobami w pełni sprawnymi.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Kolejny odcinek programu „SuperLudzie” rozpoczniemy od śledzenia rywalizacji narciarzy alpejskich podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych i Parasnowboardzie w Szczyrku. Będziemy towarzyszyć Igorowi Sikorskiemu, medaliście paraolimpijskiemu z Pjongczang, którego historię pokazywaliśmy w poprzednim odcinku programu oraz Maksowi Morozowi, najmłodszemu zawodnikowi, debiutantowi startującemu w Szczyrku. W programie przedstawimy także historię Roberta Zarzeckiego. Robert uprawia blind tennis - to dyscyplina, która istnieje w Polsce od niespełna trzech lat. Ale tenis nie jest jego jedyną pasją… Robert jest też m.in. wykładowcą akademickim, masażystą oraz aktorem, grającym w amatorskim teatrze. Idzie przez życie z odwagą i ciekawością, podejmując się różnych wyzwań, a w tym wszystkim towarzyszy mu jego 8-letni syn, Gabryś. Ponadto, powrócimy do Rafała Gręźlikowskiego, niepełnosprawnego podróżnika, który przemierza świat na rowerze w poszukiwaniu ruin średniowiecznych zamków. W swoim mini-cyklu „Niezbędnik podróżnika” Rafał opowie o tym, jak przygotować się do rowerowej wyprawy.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu „SuperLudzie” przedstawimy historie Michała Pawlaka oraz Sebastiana Flisa - ludzi, dla których sport jest całym życiem. Michał należy do kadry narodowej i jest wicemistrzem Europy w parataekwondo. Jest nie tylko zawodnikiem, ale także trenerem taekwondo oraz dyrektorem administracyjnym w warszawskim klubie, w którym trenuje. Jego sparingpartnerem jest inny utytułowany niepełnosprawny zawodnik - Przemysław Wieczorek. Drugi bohater, Sylwester Flis, uprawia hokej na sledgach. Jest jednym z najlepszych na świecie zawodników w tej dyscyplinie. Obecnie mieszka w Elblągu i jest zawodnikiem kadry Polski, natomiast wcześniej reprezentował Stany Zjednoczone, dla których wywalczył złoty medal podczas igrzysk paraolimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Obecnie Sylwester stara się promować ten wciąż bardzo mało popularny sport w naszym kraju. W tym odcinku powrócimy także do cyklu „Kontakt bez napięć”, w którym, dzięki znanemu nam z poprzedniego odcinka Robertowi Zarzeckiemu, dowiemy się jak zachowywać się w towarzystwie osób niewidomych tak, aby w żaden sposób ich nie urazić.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W kolejnym odcinku programu „SuperLudzie” poznamy Wojtka Makowskiego, człowieka, który swoje życie dzieli między dwie pasje - pływanie i muzykę. Wojtek jako mały chłopiec stracił całkowicie wzrok, ale jego tata, który jest pływakiem, postanowił zarazić syna pasją do tego sportu. Obecnie, Wojtek jest wicemistrzem paraolimpijskim z Rio i cały czas trenuje, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. Ponadto, nagrywa materiał na swoją płytę. Kolejnym bohaterem jest Arkadiusz Pilch. Wskutek wypadku, któremu uległ w dzieciństwie, porusza się na wózku inwalidzkim. Mówi, że to właśnie sport pomógł mu się podnieść i zawalczyć o siebie. Arek to prawdziwy wulkan energii - zaczynał od szermierki, teraz gra w koszykówkę na wózkach, jeździ na rowerze, uprawia crossfit, bierze udział w Wheelmageddonie i zawodach na ergometrach wioślarskich… Arek to człowiek, dla którego sport jest całym życiem. Ponadto, w tym odcinku „SuperLudzi” powrócimy do Rafała Miszkiela, niepełnosprawnego youtubera, który w mini-cyklu „Życie na wózku TV” opowie nam jak dba o swoją formę fizyczną. Rafał pokaże też kilka patentów, mogących przydać się osobom niepełnosprawnym, które chciałyby samodzielnie rozpocząć dbanie o formę.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Bohaterowie dzisiejszego odcinka mogą być wielką inspiracją dla każdego. Pierwszy z nich to Przemek Wieczorek. Kiedy był nastolatkiem, uległ poważnemu wypadkowi, który pozbawił go obu rąk. Mogłoby się wydawać, że nikt nie byłby w stanie podnieść się z takiej sytuacji, jednak on swoją postawą pokazuje, że warto być silnym i nigdy się nie poddawać. Paradoksalnie przyznaje, że ten dramatyczny w skutkach wypadek zmienił go w lepszego człowieka. Przemek to dziś mężczyzna o wielu pasjach i zainteresowaniach, którymi dzieli się z innymi. Druga bohaterka odcinka to Lena Głuch. Lena to młoda i pełna optymizmu dziewczyna, której największą miłością jest łucznictwo. Pasją zarazili ją rodzice, którzy także aktywnie działają w tym sporcie. Lena, mimo swojej wrodzonej niepełnosprawności, stara się żyć całkowicie normalnie i pokazywać prze to, że jeśli naprawdę mocno się czegoś chce - ciężką pracą można to osiągnąć.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku SuperLudzi poznacie historie Dominiki oraz Artura. Oboje są ludźmi, którzy chwytają się w życiu wielu rzeczy i we wszystkim co robią starają się odnaleźć prawdziwą pasję. Dominika jest osobą niewidomą, jednak stara się żyć bez barier. Jej ogromną pasją jest łyżwiarstwo, zarówno szybkie, jak i figurowe. Niektórymi z jej pozostałych pasji są m.in. żeglarstwo i muzyka. Kiedy coś robi - w pełni się temu oddaje i stara się ze wszystkiego czerpać maksimum przyjemności. Drugi bohater, Artur, nie bez powodu nazywany jest „barierołamaczem”, ponieważ swoją życiową postawą pokazuje, że bariery istnieją głównie w naszych głowach. Jego największą pasją jest sport - chwytał się w życiu takich dyscyplin jak szermierka, workout czy koszykówka. Artur to bardzo otwarty i zdeterminowany człowiek, jeżeli coś postanowi - musi mu się to udać.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu „SuperLudzie” pokażemy relację z I Integracyjnego Turnieju w Piłce Siatkowej Granej na Siedząco, który odbył się w Kaźmierzu. Osiem drużyn, w tym obecni mistrzowie Polski w tej dyscyplinie, spotkało się, aby powalczyć o zwycięstwo. W piłkę siatkową na siedząco grają zarówno osoby niepełnosprawne, jak i sprawne. Turniej był idealną okazją do propagowania integracji. W programie przedstawimy także historię Joanny i Dariusza Popławskich. Joanna jest osobą niedowidząca, natomiast Dariusz stracił wzrok całkowicie. Mimo swoich problemów ze wzrokiem, od kilkunastu lat trenują taniec i z sukcesami biorą udział w turniejach. Połączyła ich wspólna pasja. Są nie tylko partnerami w tańcu, ale także w życiu. Ponadto, powrócimy do Rafała Gręźlikowskiego, niepełnosprawnego podróżnika rowerowego, który w swoim mini-cyklu „Niezbędnik podróżnika” opowie m.in o tym, jak poradzić sobie w podróży, gdy zaskoczy nas np. pogoda, przeziębienie czy leśne stworzenia.
/ Polska / 2018 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku poznacie wspaniałą, młodą dziewczynę, Weronikę. Weronika łamie stereotypy - uprawia sport, który jest zaliczany raczej do tych „męskich”, czyli podnoszenie ciężarów, a zarazem zajmuje się fotomodelingiem, przez co pokazuje, że niepełnosprawność może być bardzo kobieca. Drugi bohater to Tomasz Kunecki, kierowca rajdowy, którego poznaliście już w poprzednim sezonie programu, podczas zawodów motoryzacyjnych na torze w Modlinie. Dziś bliżej przedstawimy Wam jego sylwetkę i receptę na to jak cieszyć się życiem i spełniać marzenia.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Bartosza Ostałowskiego, profesjonalnego kierowcę, jedynego na świecie driftera, który w wyścigach prowadzi samochód za pomocą stóp. Poza motoryzacją, Bartosz pasjonuje się także sztuką. Za pomocą stóp - maluje obrazy. Drugim gościem w studiu będzie Wojciech Makowski, niewidomy pływak, medalista igrzysk paraolimpijskich. Wojciech ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych, jednak sport, to nie wszystko czym żyje. Drugą wielką pasją Wojtka jest muzyka rap, którą tworzy i nagrywa.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): Czwarty odcinek programu „SuperLudzie” rozpoczniemy od przedstawienia historii Małgorzaty Tokarskiej. Małgorzata jest założycielką pierwszego w Polsce, licencjonowanego, internetowego biura podróży dla osób starszych i z niepełnosprawnością. Urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym, przeszła sporo operacji ortopedycznych i porusza się o kuli, jednak nie przeszkadza jej to w podróżowaniu. Zwiedziła już ponad 30 krajów i wciąż ma ochotę na więcej. W programie towarzyszymy Małgorzacie podczas wycieczki do Florencji, którą zorganizowała dla kilkunastu niepełnosprawnych osób. Następnie powrócimy do historii Macieja Jaraszka, triathlonisty z Łodzi, który stracił rękę w wypadku motocyklowym. Będziemy towarzyszyć mu podczas jego pierwszego startu w triathlonie oraz Ironmanie w Gdyni. Maciej był pierwszą osobą, która startowała w tych zawodach po amputacji kończyny górnej. Obecnie, jego celem jest wstąpienie do kadry paraolimpijskiej. Jeśli mu się to uda, będzie jedynym Polakiem startującym w tej kategorii, dlatego cały czas zacięcie trenuje, aby osiągać w sporcie jak najlepsze wyniki.
/ Polska / 2017 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku programu poznacie młodego chłopaka, który od dziecka jest wielkim fanem motoryzacji. Patryk od zawsze interesował się samochodami oraz motocyklami i marzył o tym, żeby jeździć na motocrossie. Niestety, jego niepełnosprawność sprawiała mu w tym pewną trudność. Jednak nie poddał się i postanowił zawalczyć o swoje marzenia samodzielnie budując sobie protezę ręki! Kolejną bohaterką dzisiejszego odcinka jest Monika. Monika jest osobą niewidomą, ale mimo to uprawia strzelectwo, zajmuje się sportami walki, ale także jeździ konno, rozwija się wokalnie, maluje i ma jeszcze wiele różnych zainteresowań. To dziewczyna, która wychodzi w życiu z jednego, słusznego założenia - że żyć trzeba pełną piersią.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Iwonę Cichosz, która jako pierwsza osoba niesłysząca w Polsce wzięła udział w programie „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, a w 2016 r. zdobyła tytuł Miss Świata Głuchych. Iwona jest ambasadorką osób niesłyszących w naszym kraju, działaczką społeczną, a od niedawna spełnia się także jako aktorka serialowa. Drugim gościem jest Maciej Jaraszek. Maciej jest osobą po amputacji ręki. Mimo to, postanowił zająć się sportem i wybrał jedną z najcięższych dyscyplin - triathlon. Poza tym, wiedzie szczęśliwe życie rodzinne i rozwija się zawodowo jak fizjoterapeuta.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W piątym odcinku programu „SuperLudzie” przybliżymy widzom sylwetki kolejnych bohaterów. Pierwszym z nich jest Rafał Miszkiel. Rafał to młody chłopak, który kilka lat temu uległ bardzo groźnemu wypadkowi, wskutek którego znalazł się na wózku inwalidzkim oraz amputowano mu jedną rękę. Jednak mimo tego, ze swojego życia uczynił prawdziwą misję. Postanowił zostać youtuberem i założył kanał „Życie na wózku”, na którym pokazuje jak radzi sobie w codziennym życiu jako osoba niepełnosprawna. Rafał jest człowiekiem wielu zainteresowań – uwielbia gotować, strzela na strzelnicy, gra w gry komputerowe, uczy się gry na pianinie, uprawia sport… Jest najlepszym dowodem na to, że warto realizować swoje cele i nigdy się nie poddawać, a przy okazji pokazuje, że należy podchodzić do życia z lekkim dystansem, bo to naprawdę bardzo pomaga. Drugi bohater odcinka to Rafał Gręźlikowski. Rafał, jako młody chłopak, służył w marynarce wojennej i marzył, aby zostać zawodowym żołnierzem. Jednak rak kości pokrzyżował jego plany i konieczna była amputacja nogi. Wtedy jego życie kompletnie się zmieniło. Przeżył chwile załamania, ale postanowił odbudować swoją samoocenę poprzez sport. Próbował wielu dyscyplin, jednak najwięcej sukcesów odniósł w podnoszeniu sztangi leżąc - jest w niej wielokrotnym mistrzem Polski. Obecnie jego największą pasją są podróże rowerowe. Przemierza samotnie na rowerze Polskę i Europę w poszukiwaniu ruin średniowiecznych zamków, których zwiedził już ponad tysiąc.
/ Polska / 2017 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku SuperLudzi poznamy kolejnych inspirujących bohaterów. Pierwszy z nich to Kamil Aleksejew, młody chłopak, który jest dopiero na początku swojej kariery sportowej, ale osiągnął już bardzo wiele - przede wszystkim przełamał strach i swoje ograniczenia. Kamil, mimo swojej niepełnosprawności, chwyta się różnych dyscyplin, m.in. sportów walki, biegania czy wspinaczki przez co pokazuje, że determinacja i wewnętrzna siła sprawiają, że wszystko jest możliwe. Kolejny bohater odcinka, Kamil Fabisiak, jest członkiem kadry narodowej w tenisie na wózkach i z dumą reprezentuje nasz kraj na najważniejszych zawodach sportowych. To człowiek, który odniósł już w tej dyscyplinie spore sukcesy i nadal zawzięcie trenuje, ponieważ wciąż ma apetyt na więcej.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Mariusza Kędzierskiego. Mariusz jest rysownikiem i mówcą motywacyjnym, który urodził się bez rąk. Jego prace są kupowane na całym świecie. W 2018 r. został zdobywcą tzw. „oskara sztuk wizualnych”, czyli nagrody Best Global Artist w Dubaju. Drugim gościem jest Sylwia Gajewska, niepełnosprawna modelka, która choruje na artrogrypozę. Sylwia motywuje inne osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i pokazania swojego piękna. Od niedawna pełni także nową rolę - jest mamą i narzeczoną.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyEmisja SuperLudzie miała miejsce:
Opis (streszczenie): W tym odcinku programu, Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Mariusza Kędzierskiego. Mariusz jest rysownikiem i mówcą motywacyjnym, który urodził się bez rąk. Jego prace są kupowane na całym świecie. W 2018 r. został zdobywcą tzw. „oskara sztuk wizualnych”, czyli nagrody Best Global Artist w Dubaju. Drugim gościem jest Sylwia Gajewska, niepełnosprawna modelka, która choruje na artrogrypozę. Sylwia motywuje inne osoby niepełnosprawne do wyjścia z domu i pokazania swojego piękna. Od niedawna pełni także nową rolę - jest mamą i narzeczoną.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowyOpis (streszczenie): W tym odcinku programu, Maciej Dowbor gości w studiu SuperLudzi Iwonę Cichosz, która jako pierwsza osoba niesłysząca w Polsce wzięła udział w programie „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”, a w 2016 r. zdobyła tytuł Miss Świata Głuchych. Iwona jest ambasadorką osób niesłyszących w naszym kraju, działaczką społeczną, a od niedawna spełnia się także jako aktorka serialowa. Drugim gościem jest Maciej Jaraszek. Maciej jest osobą po amputacji ręki. Mimo to, postanowił zająć się sportem i wybrał jedną z najcięższych dyscyplin - triathlon. Poza tym, wiedzie szczęśliwe życie rodzinne i rozwija się zawodowo jak fizjoterapeuta.
/ Polska / 2019 / magazyn sportowySuperLudzie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Polsat 2, Polsat News, Polsat Rodzina, Super Polsat, TV4, Wydarzenia24
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: