Emisja Sanktuaria polskie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 25 listopada 2024 (Poniedziałek)Opis (streszczenie): "Jeśli chcesz doznać łaski, jedź do Prostyni" - mawiał kardynał Stefan Wyszyński. Co łączy Prymasa Tysiąclecia z tą maleńką wioską na Mazowszu? To jego rodzinne strony. Jego ojciec był tam organistą i wiedział – jak wszyscy - że w 1510 roku objawiła się tam św. Anna, babcia Pana Jezusa, a cuda i łaski potwierdzały, że to miejsce wybrał Bóg.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2016 / program religijnyOpis (streszczenie): W kościele pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie mieści się sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. Od wieków wierni doznają tu orędownictwa Bożej Rodzicielki. W sposób szczególny swoje miejsce znajdą tutaj niewiasty, które modlą się o dar dobrego męża i szczęśliwej rodziny, kobiety które są w stanie brzemiennym, ale także małżeństwa, które nie mogą doczekać się daru rodzicielstwa.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2016 / program religijnyOpis (streszczenie): W 1837 roku w okolicach Galewa panuje epidemia cholery. Ludzie masowo umierają. W powiecie turkowskim panuje groza nagłej śmierci. Ludność szuka pomocy u Boga. Wierny lud udaje się do świątyń, przydrożnych krzyży i kaplic. Jedna z takich kaplic, własność J. W. Przechadzkich znajduje się w Galewie. Do niej to udali się wierni z Turku, prosząc Boga o pomoc i przemienienie groźnej epidemii. Epidemia ustępuje...
Czas trwania: 20min. / Polska / 2018 / program religijnyOpis (streszczenie): Legenda głosi, że pewnego dnia Maryja ukazała się pogrążonemu w modlitwie chłopcu i wskazała na figurkę sugerując w ten sposób, że obiera ją sobie za szczególny znak, który stanie się źródłem łask.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2017 / program religijnyEmisja Sanktuaria polskie miała miejsce:
Opis (streszczenie): Święty Józef - cichy, milczący, ale jakże skuteczny patron na dzisiejsze czasy.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2020 / program religijnyOpis (streszczenie): O kulcie Matki Bożej w Okulicach wyraźnie przywiązanym do Jej obrazu mówią akta wizytacji biskupa Krzysztofa Kazimierskiego, Wojciecha Lipnickiego i Stanisława Szembeka. Przyczyną licznie przybywających do sanktuarium pielgrzymów są łaski, jakich wierni doznają. W aktach bowiem określa się Matkę Bożą Okulicką tytułami: miraculis clara (słynna cudami), gratiosissima (najlitościwsza Pani), miraculis et gratiis clarissima (cudami i łaskami jaśniejąca).
Czas trwania: 20min. / Polska / 2020 / program religijnyOpis (streszczenie): Kult Matki Bożej Byszewskiej obecny był nie tylko na Krajnie, ale też w Gdańsku, na Wołyniu, tak, że nawet z wyżyny małopolskiej docierali do Byszewa czciciele Maryi. Ilość spisanych łask, tylko z przełomu XVII-XVIII w., była tak wielka, że jak przypuszcza pierwszy redaktor księgi cudów, gdybyśmy znali łaski doznane w ciągu wszystkich wieków, byłoby dziś Byszewo miejscowością znaną na całą Polskę.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2020 / program religijnyOpis (streszczenie): Obraz Matki Bożej Krasnoborskiej od wieków cieszył się szczególną czcią wiernych. Jak wynika z XVII-wiecznych zapisów kościelnych, pielgrzymi modlący się przed cudownym obrazem w podzięce za doznane łaski zostawiali liczne, niekiedy bardzo kosztowne wota. Na podstawie ich ilości możemy stwierdzić, iż Krasnoborska Pani nie szczędziła łask swym czcicielom i nie szczędzi ich do dziś.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2019 / program religijnyOpis (streszczenie): W ołtarzu głównym kosciola mieści się obraz Matki Bożej Brdowskiej z przełomu XV/XVI wieku, uchodzący za cudowny. Według tradycji obraz ten towarzyszył królowi Władysławowi II Jagielle podczas zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2018 / program religijnyOpis (streszczenie): Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Niezawodnej Nadziei we Włocławku to miejsce przepełnione modlitwą. Gospodarz Sanktuarium o. Mariusz Dębiński OFM opowiada o historii miejsca i Cudownego Obrazu oraz o jasnych znakach Łaski Bożej.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2018 / program religijnyOpis (streszczenie): Obiektem kultu w sanktuarium w Jaśliskach jest Cudowny Obraz Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi. Obraz należy do tzw. „Madonn uchodzących” i prawdopodobnie pochodzi z pogranicza Węgier i Słowacji. W 1997 r. św. Jan Paweł II nałożył korony na Cudowny Obraz Matki Bożej i nazwał ją „Gaździną Gór i Pogórza”.
Czas trwania: 20min. / Polska / 2019 / program religijnySanktuaria polskie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TV Trwam
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: