Emisja Sielskie życie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 5 grudnia 2024 (Czwartek) Program TV na 8 grudnia 2024 (Niedziela) Program TV na 12 grudnia 2024 (Czwartek)Opis (streszczenie): Nasza prowadząca, Marzena Jarczak odwiedziła Agnieszkę i Filipa, którzy porzucili życie w mieście i postanowili zamieszkać na pograniczu Bieszczad i Beskidu Niskiego, w miejscowości Mokre, pod Sanokiem, gdzie prowadzą pracownię kowalstwa artystycznego i metaloplastyki. Agnieszka jest śliczną, drobną blondynką z dredami i nie boi się używać młota kowalskiego. Mieszkają w pięknym drewnianym domu, który sami wyremontowali i wykonali sporą część wyposażenia. Wiodą sielskie życie w otoczeniu przyrody z czwórką dzieci, Karminą, Natanem, Eleną, Tamarą i trzema psami. W programie pokazali Marzenie jak żyją, jak pracują, jak tworzą piękne rzeczy z metalu. Zdradzili też gdzie w okolicy zaopatrują się w naturalne produkty spożywcze oraz jak spędzają czas z bliskimi robiąc domową pizzę w kaflowym piecu.
/ Polska / program rozrywkowyEmisja Sielskie życie miała miejsce:
Opis (streszczenie): Tereny wiejskie to miejsca, w których istnieją prężne społeczności, swoją aktywnością wpływające na rozwój takich miejscowości. Powstają małe przetwórnie spożywcze, warsztaty rzemieślnicze czy rękodzielnicze, które stają się dumą okolicy.
Opis (streszczenie): Jest to prezentacja terenów wiejskich jako miejsca, w którym istnieją prężne społeczności i jednostki, swoją aktywnością wpływające na rozwój takich miejscowości. Przykład konkretnej osoby będzie więc punktem wyjścia do opisania zmieniającej się społeczności lokalnej. W wielu przypadkach to właśnie pasjonaci realizujący się w działalności społecznej, biznesowej, kulturalnej, artystycznej czy edukacyjnej udowadniają, że to co daleko od metropolii nie musi być symbolem marazmu i nudy. Cisi rewolucjoniści tworzą więc wioski tematyczne, otwierają placówki edukacyjne, własny biznes, odnawiają zabytki, tworzą teatry czy małe galerie sztuki. Starszych skupiają w stowarzyszeniach, klubach czy organizacjach pozarządowych, młodszych - zachęcają do tworzenia kółek zainteresowań, pomagają rozwijać pasje i talenty, bardzo często otwierając swoim podopiecznym furtkę do wielkiego świata i rozbudzając chęć jego poznania. A przy tym przyciągają nowych, często wielkomiejskich mieszkańców, poszukujących życia w spokojniejszym tempie, ale też komfortu, szerszych perspektyw, zgody z naturą; a dotychczasowym mieszkańcom udowadniają, że podjęcie aktywności daje szansę samorealizacji na wielu płaszczyznach. Skonsolidowana, aktywna społeczność lokalna, poprzez własną aktywność i wspierającego ją samorządu potrafi wpływać także na rozwój infrastrukturalny swojej okolicy. Nie tylko przez wzrost oczekiwań, obserwację systematycznego podnoszenia się poziomu życia, ale także poprzez kooperację. Stąd bardzo często rozbudowa wiejskich domów kultury, budowa dróg dojazdowych, otwieranie siedzib kół gospodyń wiejskich, szkół, sal gimnastycznych czy placówek medycznych w odpowiedzi na wyraźne zapotrzebowanie mieszkańców. Bardzo często samorząd pomaga w lokalnej aktywności gospodarczej czy podtrzymywaniu tradycji rolniczej. Powstają więc małe przetwórnie spożywcze, warsztaty rzemieślnicze czy rękodzielnicze, stając się dumą okolicy. Słowem małe miejscowości przechodzą głęboką metamorfozę, którą należy nagłaśniać, by zachęcić innych do korzystania z dobrego przykładu, czasem wręcz gotowej recepty na rozwój.
Czas trwania: 13min. / 2023Sielskie życie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Food Network, TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: