Stop! Kultura godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Stop! Kultura w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Stop! Kultura będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 30 kwietnia 2024 (Wtorek)
19:21 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Czas trwania: 20min. / 2023
Program TV na 4 maja 2024 (Sobota)
17:05 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Program TV na 14 maja 2024 (Wtorek)
19:21 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Reklama
Program TV na 18 maja 2024 (Sobota)
17:05 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Czas trwania: 20min. / 2024
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Stop! Kultura. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Stop! Kultura w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Stop! Kultura.

Poprzednie emisje Stop! Kultura w telewizji

Emisja Stop! Kultura miała miejsce:

2024-04-20 17:06 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Na początku był człowiek. Historia człowieka opowiedziana została w książce, a teraz powstała opowieść sceniczna. KOWBOJ"to spektakl mający na celu spotkanie współczesnego odbiorcy ze świadkami historii opowiadającymi o losach Zbigniewa Matysiaka. Inspiracją do napisania scenariusza spektaklu były opowieści Rafała Dobrowolskiego spisane we wspomnianej książce,, Kowboj. Jak nigdy się nie poddać’’. Tytułowy Kowboj jest głównym narratorem w spektaklu, który opowiada historię swojej miłości do Polski, do rodziny i do sportu. O barwnych i dramatycznych losach Zbigniewa Matysiaka mówimy w sposób nowoczesny, przy użyciu tańca, obrazu, multimediów, muzyki i słowa. W opowieść wciągana jest także publiczność - będąca od czasu do czasu włączana bezpośrednio w działania sceniczne. Z ekranów przemówią do nas świadkowie - osoby znające KOWBOJA. Do twórczej współpracy zaproszeni zostali lubelscy artyści - aktorzy i tancerze: Michał Łysiak, Dagmara Winiarczyk, Paulina Prokopiuk, Dawid Marzec, Piotr Kęska, Przemysław Buksiński oraz Katarzyna Bujakiewicz. Reżyserem widowiska jest Marcin Wąsowski. Muzykę do spektaklu skomponował Arkadiusz Borzęcki, a autorką choreografii jest Renata E. Wawruch - Jakimiuk. Według lokalnej legendy teatr przy ulicy Jezuickiej powstał z miłości. Łukasz Rodakiewicz miał go wznieść dla swojej świeżo poślubionej żony, Marianny, córki Kacpra Drewnowskiego, ponoć wielkiej miłośniczki sztuki scenicznej." Teatr Stary w Lublinie powstał dzięki uczuciu napoleońskiego oficera i architekta Łukasza Rodakiewicza do Marianny z Drewnowskich i przez ponad dwa wieki miał ogromne szczęście do ludzi, dla których teatr jest wielką miłością. Pokazują to także ostatnie lata kiedy - dzięki trudnym, a odważnym decyzjom władz Lublina - udało się uchronić budynek Teatru od zawalenia i przywrócić mu dawny blask. Teatr miał również wielkie szczęście, że jego pierwszą Dyrektorką została zakochana w teatrze i sztuce Pani Karolina Rozwód, dzięki której powstał Teatr, który dzisiaj znamy. Pani Dyrektor wraz z zespołem pracowniczek i pracowników Teatru, kuratorkami i kuratorami programu artystycznego, Radą Artystyczno - Programowo, liczną grupą Współpracowniczek i Współpracowników oraz wspaniałą grupą Wolontariuszek i Wolontariuszy stworzyła miejsce wyjątkowe i niezwykłe. Jaki pomysł na Teatr Stary ma jego nowy dyrektor - Michał Karapuda.

2024-04-16 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-03-26 19:56 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-03-19 19:21 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-03-09 17:05 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Niesłabnące zainteresowanie twórczością Łempickiej, a także współpraca z rodziną malarki oraz z prowadzoną przez nią fundacją Tamara Lempicka Estate umożliwiła Muzeum Narodowemu w Lublinie rozpoczęcie szeroko zakrojonych działań mających na celu stworzenie wystawy stałej na Zamku Lubelskim poświęconej życiu i twórczości Tamary Łempickiej. Zakupiona do zbiorów Muzeum kolekcja, na którą składa się dwanaście płócien oraz sześć prac na papierze, ma ogromną wartość merytoryczną dla badaczy twórczości artystki ze względu na jej przekrojowy charakter, reprezentujący wszystkie okresy twórczości malarki - począwszy od lat 20. , a skończywszy na latach 70. XX wieku. Rozmowa z kuratorem wystawy, Łukaszem Wiąckiem, dotyczy życia i twórczości Łempickiej.

2024-03-05 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-02-21 17:45 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Marta Baum, dziewczyna z Lublina, muzyk, kompozytor, wokalista. "Królowa Balu" był singlem zapowiadającym debiutancką płytę Marty Baum. Utwór jest utrzymany w klubowym nastroju i przeznaczony jest dla wszystkich spragnionych tanecznych uniesień po pandemicznej ciszy. Piosenka opowiada historię Królowej Balu. Z pozoru jest tylko tanecznym hitem. Gdy wsłuchamy się jednak w tekst, wspomniany taniec i bycie Królową Balu, okazuje się alegorią historii życia każdego z nas. Tekst jest wskazówką, aby mimo przeciwności losu, podążać za swoimi pragnieniami. Jest również pocieszeniem, że możemy znaleźć w sobie moc, by samemu decydować o swoim życiu i w odpowiednim dla siebie tempie realizować marzenia. Potem przyszedł czas na Marzycieli"i Warszawę" - utwory, które dzisiaj zna cała Polska. Tymczasem Marta wydaje kolejny utwór Łyżwiarka", nawiązujący do korzeni. W tle lubelskie lodowisko sprzed lat. 2) Od wierszy Czechowicza w interpretacji Michała Piekarskiego trudno oderwać wzrok. To jak zabawa kalejdoskopem: sypiące się wielobarwne elementy, w ciągłym ruchu, zachęcające do śledzenia sensu, a równocześnie dające wielką przyjemność krążenia i błąkania się okiem po formach liter i przestrzeniach między nimi. Wielkie inicjały jako dominanty, rzędy małych liter jako szeregi im podporządkowane. Piony i poziomy jak u mistrzów międzywojennej awangardy. Gdzieniegdzie ścieżki tekstu niemal nieczytelne. Coś się udaje skleić i złapać sens, ale momentami ten sens się gubi. Ale wtedy trzyma nas kolor, uroda znaków i relacje przestrzenne między nimi. Najważniejsze, że wciąż chce się w tych wierszach - obrazach pozostać. I to jest właśnie siła osobowości i wizji, tak silnej i sugestywnej, że trzyma widza w napięciu i pragnieniu, by to trwało, by się nie skończyło. Jak w arabesce, która nie ma początku ani końca, bo szuka nieskończoności. O wystawie opowiada prof. Aleksander Wójtowicz z Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie.

2024-02-20 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Reklama
2024-02-07 17:45 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Teatr im. J. Osterwy w Lublinie zaprasza na premierę spektaklu teatralnego "jak płakać w miejscach publicznych", inspirowanego bestsellerową książką Emilii Dłużewskiej. Spektakl, będący nowoczesną adaptacją literackiego dzieła, wpisuje się w nurt współczesnych produkcji teatralnych, które otwierają dialog na temat zdrowia psychicznego. Autorka, Emilia Dłużewska, zyskała rozgłos dzięki swojej książce "jak płakać...", wydanej na początku roku 2023. Książka, uznana za jedną z najbardziej zabawnych i głębokich opowieści o doświadczeniu depresji, przyciągnęła uwagę czytelników z różnych grup wiekowych. Spektakl "jak płakać w miejscach publicznych", skierowany jest przede wszystkim do młodych kobiet oraz do wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć doświadczenia związane z problemami psychicznymi. 2) Potrzeba matką wynalazku, dlatego Barbara Szarwiło i Bogdan Byrski wymyślili nowy gatunek - bajkę ekologiczną. Jakim językiem mówić do młodych ludzi o ważnych sprawach, aby ich nie zniechęcić, nie przerazić, nie przestraszyć? Kopciuch"to spektakl, w którym młody widz zabawą, grą uczy się o tym, co znaczy ekologia i ochrona środowiska.

2024-02-06 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-01-24 17:45 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Lubelskie Teatry Tańca, spektakl Vona w reżyserii Rainera Behra

2024-01-23 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2024-01-09 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Lubelskie Teatry Tanca, Spektakl Vona - Rainer Behr

2023-12-10 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): próba spektaklu Między światami w Teatrze Osterwy, wystawa malarska Leszka Niewiadomskiego

2023-11-26 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-11-12 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Analiza stylu nagrobka, Zespół Tańca Ludowego Mały Głusk

2023-10-29 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-10-15 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Nowatorskie opracowanie "Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego - orkiestraNowatorskie, otwarte wykłady z historii sztuki

2023-06-17 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Artysta fotograf Fotoklubu RP, członek honorowy Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego im. Edwarda Hartwiga, członek Grupy Twórczej Motycz i Radzyńskiego Klubu Fotograficznego Klatka. W 2004 roku rozpoczął prace nad cyklem TWARZE. Za działalność artystyczną i animacyjną w ruchu fotograficznym wyróżniony: Srebrnym medalem Zasłużony dla Fotografii Polskiej, Nagrodą Angelus Lubelski, Medalem Prezydenta Lublina, dyplomem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego. 2) Przegląd Poezji Śpiewanej poświęcony twórczości Marka Grechuty w Zamościu jest wydarzeniem integrującym środowiska oświatowe całego województwa lubelskiego oraz kształtującym wrażliwość artystyczną młodego pokolenia. Pomysłodawcą wydarzenia jest Waldemar Leszczyński. Celem przedsięwzięcia jest odkrywanie i promowanie muzycznych talentów, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży oraz zdobywanie doświadczeń scenicznych.

2023-06-10 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie to nie tylko spektakle teatralne, projekcje filmowe, ale i wystawy. Wystawa Ludzie, maski i lalki to wybór dokonany z 55 lat pracy artystycznej Joanny Braun, scenografa i kostiumografa. Lalki, kostiumy, rysunki, projekty, obrazy tworzą magiczny świat. 2) Międzynarodowy Dzień Tańca to okazja do świętowania tańca tańcem. Balet Opery Wrocławskiej uświetnił ten dzień w Lublinie. Tancerze pokazali spektakl Żywioły, którzy sami stworzyli. To zespół etiud, wynik wyobraźni i próba budowania nowych światów przez najmłodsze pokolenie tancerzy Opery.

Reklama
2023-06-03 19:15 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-05-27 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: twórczość Franciszka Maśluszczaka zaliczana bywa do nurtu metaforycznego w sztuce polskiej. Jego prace ukazują zazwyczaj człowieka uwikłanego w zdarzenia potocznej codzienności. Artysta często czerpie z własnych doświadczeń oraz wnikliwej obserwacji świata. Lubi powracać na płótnach do wspomnień z lat młodości, bliskich sobie osób oraz miejsc - głównie małych miasteczek. Postacie kreowane przez Maśluszczaka poddawane są artystycznej stylizacji, która polega na charakterystycznej deformacji ciała. Powracamy z artystą do miejsca jego dzieciństwa, do Zamościa.

2023-05-20 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Andrzej Fogtt urodził się w 1950 roku w Poznaniu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowniach Zdzisława Kępińskiego i Magdaleny Abakanowicz. W 1984 roku Andrzej Fogtt reprezentował Polskę na 41. Biennale Sztuki w Wenecji, prezentując stworzone wspólnie z Bożeną Biskupską environment "Misterium czasu". Jego prace znajdują się w galeriach i domach prywatnych na całym świecie. O pierwszym obrazie, procesie tworzenia, ideach, które chciałby jeszcze zrealizować. 2) Piotr Fąfrowicz to ceniony w Polsce i na świecie malarz i ilustrator, a także wydawca (współwłaściciel wydawnictwa FRO9). Za twórczość dla dzieci otrzymał szereg nagród, między innymi: II nagrodę na Biennale Ilustracji 2001 w Aki Town (Japonia), wyróżnienia PS IBBY w konkursie Książka Roku 2003 oraz Książka Roku 2004, nagrody w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2003 oraz 2005, wpis na listę Białych Kruków 2005 Internationale Jugendbibliothek w Monachium.

2023-05-13 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) LUBELSKA WIOSNA - konkurs malarski o zasięgu ogólnopolskim, mający na celu promowanie i wspieranie młodych artystów poruszających się w obszarze szeroko pojętego malarstwa, skierowany dla osób do 35. roku życia absolwentów kierunków artystycznych. LUBELSKA WIOSNA wypełnia lukę w ofercie konkursowej, skupiając uwagę na malarzach i malarkach w najtrudniejszym okresie twórczości i jednocześnie nie ograniczając twórców jeśli chodzi o tematykę, technikę i konwencję malarską. Ma za zadanie upowszechnianie kultury wysokiej w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. 2) Przy Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego funkcjonują Wydział Wokalny i Wydział Jazzu, na którym młodzi muzycy szlifują swoje umiejętności i talenty. Czym jest talent? Czym jest radość tworzenia muzyki? Młodzi artyści oraz ich nauczyciele opowiadają o radości wspólnego wspólnego grania bluesa i jazzu przy okazji koncertu.

2023-05-06 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W programie: 1) "Ciężkie czasy to kolejna w tym sezonie premiera Teatru Osterwy w Lublinie. Najostrzejsza komedia satyryczna w dorobku Michała Bałuckiego pokazuje uniwersalne, od wieków, postawy ludzkie: próżność, hipokryzję, serwilizm. Komediopisarz wprowadza na scenę galerię barwnych postaci, z których większość dumnie dzierży"sztandar szlacheckiej godności"pomimo szerzących się wokół plag. Swoją wizję Ciężkich czasów na scenie Teatru Osterwy pokazuje reżyser Redbad Klynstra - Komarnicki. 2) Iryna Syzonenko to artystka i doktorantka w KUL. Jej autorska wystawa Metamorfozy stepu pokazuje przemianę historycznego dziedzictwa, przyrody, szlaków handlowych przez wojnę. Jak wyglądał kiedyś step, a jak wygląd dzisiaj, kiedy toczy go wojna?

2023-04-29 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Jesteśmy w Krakowie w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XIX wieku. Urocza wdowa, radczyni Helena Zakroczymska znów źle się poczuła. Do jej krakowskiego mieszkania przychodzą wezwani na pomoc dwaj doktorzy, stary i młody. Ten stary to były prezydent miasta, profesor Józef Dietl, młody to jego student i językowy reformator Stanisław Teofil Kurkiewicz. Maciej Wojtyszko w swoim spektaklu wraca do przeszłości Krakowa, stawiając jednocześnie uniwersalne pytania o miłość, pasję w życiu i idee. 2) Pisanie ikon wymaga specjalnych rytuałów. Znaczenie ma rodzaj deski, użyte barwniki. Ikonę czyta się jak historię, opowieść. Mówią postaci, barwy, gesty. Tymczasem i ikona się zmienia. Nowoczesna ikona znacznie różni się od tradycyjnej, pozostając jednak nadal w kanonie.

2023-04-22 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W ODCINKU: 1) Krótkometrażowa Piwnica to film na poziomie najlepszych festiwali filmów krótkometrażowych. Bazą opowieści filmowej jest proza lubelskiego autora, a film wyreżyserował i zdjęcia zrealizował Bogusław Byrski. Pod podszewką zabawnej historii mieszkańca jednego z bloków i człowieka z Biura Zarządzania Czasem kryje się metafizyczna opowieść o czasie, o tym, jak nim gospodarujemy, jak wykorzystujemy ten czas na miłość, na relacje z drugim człowiekiem. Jedziemy do jednej z piwnic w lubelskim blokowisku, aby nagrać rozmowę z twórcami filmu. Czy piwnica okaże się miejscem spotkania przeszłości z teraźniejszością?2) O Józefie Czechowiczu mówi się, że mało kto wie, że był kierownikiem Lubelskiej Szkoły Specjalnej, uwielbiał folklor, wzorował się na nim Różewicz, był redaktorem naczelnym Kuriera Lubelskiego, założył Lożę Wielkiego Uśmiechu. Ostatnio Muzeum Czechowicza wzbogaciło się o pewien znaczący eksponat oraz otworzyło nową wystawę rękopisów.

2023-04-15 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1) Mój boski rozwód irlandzkiej dramatopisarki Geraldine Aron to dowcipna i pełna ciepła historia dojrzałej kobiety, która staje przed koniecznością zmierzenia się z zupełnie nową dla siebie sytuacją życiową odejściem męża. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej zaś refleksyjna, a czasem nostalgiczna opowieść o marzeniach, życiowych planach i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. Historia samotności, walki o przetrwanie małżeństwa, ludzkich słabości. Monodram Magdaleny Sztejman W Teatrze Osterwy w Lublinie. 2) Nazwa Grupa Lubelska pojawiła się w Stowarzyszeniu Akwarelistów Polskich już kilka lat temu. Jako pierwszy użył jej prezes Stowarzyszenia Ryszard Rogala, tytułując tak artystów akwarelistów związanych z Lubelszczyzną. Miano to, chociaż nieformalne, w naturalny sposób do nas przylgnęło, zostało zaakceptowane i dziś zaczyna być już pewną marką. Na wystawie Grupa Lubelska nowa odsłona 2023 w Domu Kultury LSM w Lublinie zobaczyć można nie tylko akwarele, ale i wiele innych technik wykorzystywanych przez poszczególnych artystów w swojej twórczości.

Reklama
2023-04-08 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Czas trwania: 20min. / Polska / 2023
2023-04-01 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-03-25 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
Czas trwania: 19min. / Polska / 2023
2023-03-18 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W listopadzie 2008 roku w Lublinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie, które zgromadziło w Hali Globus ponad siedem tysięcy osób. Teatr Muzyczny w Lublinie zaprezentował przybyłej tak licznie publiczności operę Giuseppe Verdiego - La Traviata.. 2) Legenda polskiej dyrygentury maestro Antoni Wit oraz jeden z najdoskonalszych polskich wiolonczelistów Tomasz Strahl występują w jednym koncercie w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie. Muzycy przywołają utwory Rossiniego, Lalo i Lutosławskiego.

2023-03-11 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): W odcinku: 1. Kiedy patrzymy na jego pejzaże, to aż trudno uwierzyć, że Wiesław Stefański, ich autor, jest samoukiem po szkole zawodowej. 2. Centrum Kultury Gminy Mełgiew zamieniło się w miejsce magiczne. Artyści przenieśli widzów tego wieczoru do klimatycznej kawiarenki pełnej romantycznych historii oraz nastrojowych brzmień.

2023-03-04 17:40 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): 1) Zespół Obrzędowy działa od 28 lat w Gminnym Ośrodku Kultury w Hańsku, jest zespołem wielopokoleniowym. Pielęgnuje obrzędy i zwyczaje ludowe Polesia Lubelskiego. 2) Kiedy się poznali, on grał na gitarze muzykę metalową, a ona była tancerką. Agnieszka Jackowska i Norbert Jackowski to "muzyczne" małżeństwo z Lublina.

2023-02-26 19:01 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Magia jest niewątpliwie jedną z najstarszych sztuk performatywnych na świecie. Ponadto odegrała stosunkowo dużą rolę w historii, zwłaszcza w społeczeństwach zachodnich od pierwszych rytuałów i aktów magicznych, po bardziej znane polowania na czarownice, aż po dzisiejsze iluzje i literacką fascynację fantastyką.

2023-02-23 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): 1. Najważniejsze pytanie premierowego spektaklu Teatru Osterwy Nowy wspaniały świat brzmi: "czym jest szczęście? To opowieść o społeczeństwie, w którym pozornie każdy ma to czego pragnie, nie ma tabu i wszyscy są szczęśliwi, a jeśli czegoś brakuje, to jest soma skuteczny narkotyk. 2. Janusz Jutrznia Trzebiatowski - dzieła Artysty, których ilość przekracza 3000, znajdują się w ponad 9 muzeach na całym świecie, wystawiane były w ponad 30 państwach, a liczba wystaw przekroczyła już pół tysiąca.

2023-02-19 19:00 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-02-16 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Chcieli normalnie żyć, uczyć się, pracować, chodzić na randki, do kina. Mieli dosyć, że odbiera się im wolność, bije na ulicach, kontroluje, upokarza. Wyruszamy śladami NIEZŁOMNYCH POLSKICH KRESÓW, aby opowiadać o ich pragnieniu wolności, o odwadze, odpowiedzialności, o miłości. 2) W Lublinie odbyła się jedenasta edycja Festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprosiło Centrum Spotkania Kultur oraz Lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.

2023-02-09 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-02-05 19:00 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-01-29 19:00 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): Ortopeda, chirurg, specjalista w dziedzinie urazów i operacji stawu kolanowego - Mr. Knee, czyli dr n. med. Tomasz Kleczkowski. Z drugiej strony muzyk "na pełny etat". Wychowany na rocku alternatywnym, sam teraz pisze teksty, muzykę, nagrywa płyty, teledyski i gra koncerty.

2023-01-26 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): 1. Kuncewiczówka wzbogaciła się o nowe eksponaty. To pamiątki rodzinne będące dotychczas w posiadaniu wnuka Marii i Jerzego Kuncewiczów Aleksandra. 2. Biuro Wystaw Artystycznych Galeria Zamojska jest jedyną profesjonalną galerią sztuki w regionie. Funkcjonuje na przecięciu dwu kultur - Wschodu i Zachodu.

2023-01-22 19:00 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-01-19 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Opis (streszczenie): 1. Impact Factor jest (akademickim) wskaźnikiem ilości cytowań a mówiąc wprost istotności autora i siły jego oddziaływania. Interesujące wydaje się przeniesienie tego kryterium na grunt sztuki, a konkretnie urban artu. 2. W Lublinie coraz więcej osób tańczy tango. W 1977 roku władze Argentyny ogłosiły 11 grudnia ogólnokrajowym dniem tanga. W tym roku z tej okazji Lubelska Inicjatywa Kulturalna LUBIĘ TANGO zorganizowała milongę PRECIOSA.

2023-01-15 19:00 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin
2023-01-12 19:20 Stop! Kultura Logo TVP3 Lublin

Stop! Kultura gdzie obejrzeć?

Stop! Kultura można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Lublin

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry