Emisja Studio Kultura - Niedziela z... będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 8 kwietnia 2025 (Wtorek)Opis (streszczenie): Bohaterką niedzielnego spotkania w TVP Kultura jest Anna Nehrebecka, znana aktorka teatralna i filmowa. Ukochana przez widzów Marynia z "Rodziny Połanieckich", Anka z "Ziemi obiecanej", Barbara z serialu "Złotopolscy", czy wrażliwa i zakochana do szaleństwa Celina z "Nocy i dni". Chyba jedyna polska uczestniczka gali oscarowej, która w Los Angeles jeździła windą z Liz Taylor. Działaczka podziemia antykomunistycznego, pani ambasadorowa, radna Warszawy. Ikona kobiecości, stylu i klasy, spełniona żona i mama.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Bohater kolejnego odcinka programu "Niedziela z..." stworzył własny styl teatru muzycznego i przywrócił mu wysoką rangę artystyczną, jak podkreślaja krytycy. Recenzent Piotr Sobierski twierdzi, że największą zaletą naszego bohatera jest jego szacunek do teatru, sceny i aktora. Gościem "Niedzieli z..." jest reżyser spektakli muzycznych, aktor, wykładowca wrocławskiej PWST Wojciech Kościelniak.
Czas trwania: 42min. / 2022Opis (streszczenie): Cotygodniowy blok popołudniowy, którego bohaterem jest wybitny twórca polskiej kultury.
Czas trwania: 40min. / 2025Opis (streszczenie): Program "Niedziela z.." jest widowiskiem poświęconym wybranemu artyście i jego twórczości.
Czas trwania: 40min. / 2025Opis (streszczenie): Jest jedną z niekwestionowanych ikon polskiego kina. Jako jedna z niewielu aktorek, może poszczycić się tak pięknym i szerokim dorobkiem artystycznym. Od ponad 55 lat zaszczyca nas, widzów, swoim wyjątkowymtalentem i niezwykłym ciepłem. Bohaterką "Niedzieli z..." jest Magdalena Zawadzka.
Czas trwania: 42min. / 2022Emisja Studio Kultura - Niedziela z... miała miejsce:
Opis (streszczenie): Opole zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich artystów. Od 1963 roku na scenie opolskiego amfiteatru rodzą się nowe gwiazdy polskiej piosenki i rozbrzmiewają niezapomniane przeboje. Z okazji 60. rocznicy, czyli diamentowego jubileuszu przedstawiamy niezwykłą historię tego wydarzenia. W tym odcinku "Niedziela z... Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu".
Czas trwania: 40min. / 2023Opis (streszczenie): Tym razem "Niedziela z..." jest poświęcona aktorowi i reżyserowi teatralnemu - Janowi Machulskiemu. Przez lata był związany z PWSFTviT w Łodzi jako dziekan i pedagog. Był wychowawcą kilku pokoleń aktorów. W lipcu 2018 roku minęła 90. rocznica jego urodzin, a w listopadzie 10. rocznica śmierci.
Czas trwania: 40min. / 2018Opis (streszczenie): Nasza bohaterka to kobieta zdecydowana i konsekwentna. W ciągu 50 lat aktorskiej kariery, współpracując z największymi reżyserami, stworzyła setki ról silnych kobiet, opiekuńczych matek, ale też uwodzicielskich, zalotnych sąsiadek. I choć największą popularność przyniosły jej telewizyjne seriale, to jednak przyznaje, że jej serce jest w teatrze. W tym odcinku spotykamy się z Ewą Ziętek.
Czas trwania: 40min. / 2023Opis (streszczenie): Krystyna Tkacz gra na fortepianie, klarnecie, perkusji. Głos ma jak damski Amstrong. Znakomita wykonawczyni piosenek Edith Piaf, songów Bertolda Brechta i Kurta Tucholsky’ego. Teatralną drogę zaczynała od Teatru Polskiego w Poznaniu. Potem były teatry warszawskie: Rozmaitości, Komedia, Współczesny, Ateneum. Agnieszka Szydłowska rozmawia z Krystyną Tkacz i zaproszonymi przez nią gośćmi m.in. o życiu, przyjaźni i aktorstwie.
Czas trwania: 40min. / 2017Opis (streszczenie): Kompozytor, dyrygent, pedagog. Jego muzyka od sześćdziesięciu lat rozbrzmiewa na całym świecie, a utwory skomponowane niejednokrotnie były wykorzystywane przez twórców filmowych. Znalazły się w filmach, takich jak "Egzorcysta" Williama Friedkina, "Lśnienie" Stanleya Kubricka, "Dzikość serca" Davida Lyncha, "Ludzkie dzieci" Alfonso Cuaróna, "Katyń" Andrzeja Wajdy oraz "Wyspa tajemnic" Martina Scorsese. Sam również napisał muzykę do szeregu polskich i zagranicznych filmów. Uważany jest za współtwórcę nowego oblicza polskiej muzyki XX wieku. W "Niedzieli z..." wspominamy Krzysztofa Pendereckiego.
Czas trwania: 42min. / 2023Opis (streszczenie): Tym razem bohaterem "Niedzieli z..." jest Jerzy Hoffman. Na pytanie, kim jest, odpowiedział w jednym z wywiadów "mam nadzieję, że człowiekiem, a z zawodu reżyserem filmowym". Zresztą jak często powtarza w wypowiedziach publicznych, film nie jest dla niego wyłącznie pracą, ale miłością, spełnieniem marzeń i samospełnieniem. Z Jerzym Hoffmanem i jego gośćmi rozmawiamy m.in. o ich spojrzeniu na Sienkiewicza i przeniesieniu go na ekran, o jego zainteresowaniach historycznych i korzeniach rodzinnych, które go ukształtowały, o tym dlaczego kino powinno przede wszystkim wywoływać emocje, dlaczego adrenalina rządzi jego życiem, za co kocha swój zawód i aktorów oraz dlaczego ekipy filmowe chcą z nim pracować.
Czas trwania: 41min. / 2016Opis (streszczenie): Mija pół wieku od premiery jednego z najważniejszych filmów w historii polskiego kina. 9 stycznia 1973 roku na scenie Teatru Słowackiego w Krakowie odbyła się się uroczysta premiera filmu "Wesele" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Elia Kazan po obejrzeniu "Wesela" miał zapytać reżysera, gdzie znalazł tak doskonalego scenarzystę. Operator Witold Sobociński mówił, że "Film pokazał wszystko to, czego nie mógł pokazać teatr". Sam reżyser uważał, że kluczem do sukscesu będzie wierność oryginałowi. W programie "Niedziela z..." rozmawiamy o tym, co zadecydowało o sukcesie filmu.
Czas trwania: 40min. / 2023Opis (streszczenie): Tym razem w "Niedzieli z..." wspominamy Gustawa Holoubka, aktora, reżysera, dyrektora teatrów, rektora i pedagoga w PWST, mistrza zawodu i mistrza anegdoty, którego odejście zamknęło pewną epokę w dziejach teatru. W 2018 roku mija 10. rocznica jego śmierci. Mówi się o nim, że aktorstwo z brzucha zastąpił aktorstwem z mózgu.
Czas trwania: 41min. / 2018Opis (streszczenie): Debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi. Gustaw Holoubek uważał, że jest "aktorką niezwykłą i oryginalną. Wyróżnia się wśród koleżanek cechą poczucia tragizmu. Jej charakter grania jest niejednoznaczny; sprawia wrażenie, że trzeba jej przypisywać cechy, które ukrywa. Jest daleka od racjonalnej analizy roli, znajduje w niej coś z mistyki. Posiada niezwykły wachlarz możliwości aktorskich. Jest poszukiwana w teatrach polskich tam, gdzie trzeba wyrażać głębokie emocje. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych, serialowych i teatralnych. Powiedziała o sobie, że nadaje każdej postaci również cechy bliskie jej, co świadczy o jej wyjątkowości i miłości do aktorstwa. Bohaterką 'Niedzieli z..." jest Halina Łabonarska.
Czas trwania: 41min. / 2023Opis (streszczenie): Ten odcinek cyklu został poświęcony pisarzowi, scenarzyście i aktorowi-naturszczykowi, Janowi Himilsbachowi. Program zrealizowany dla uczczenia 30. rocznicy jego śmierci. Jan Himilsbach zmarł prawdopodobnie 11 listopada 1988 roku.
Czas trwania: 40min. / 2018Opis (streszczenie): Był najbardziej lubianym i popularnym aktorem. Kojarzymy go z ciepłymi i szlachetnymi postaciami, które grał w filmach i serialach telewizyjnych. Symapatię widzów zdobył rolą Gustlika Jelenia w serialu "Czterej pancerni i pies". W jego filmowym dorobku są role w takich filmach jak "Żywot Mateusza", "Perła w koronie", "Chudy i inni", "Jańcio Wodnik". W programie wspominamy Franciszka Pieczkę.
Czas trwania: 41min. / 2023Opis (streszczenie): Gościem programu "Niedziela z..." jest wybitny polski aktor Daniel Olbrychski. Swoją drogę aktorską, zaczynał jako bardzo mlody człowiek w Teatrze Młodzieżowym TVP. Debiutował już na pierwszym roku studiów aktorskich, w filmie "Ranny w lesie" (1964) w reżyserii Janusza Nasfetera. Później zagrał po mistrzowsku u Andrzeja Wajdy w "Popiołach" i kolejno w "Potem nastąpi cisza" i "Jowita" u Janusza Morgensterna. W roku 1969 aktor powrócił do współpracy z Wajdą, wystąpił w "Polowaniu na muchy" i "Wszystko na sprzedaż". Ten ostatni film był hołdem złożonym wielkiemu, tragicznie zmarłemu Zbigniewowi Cybulskiemu. Olbrychski wystąpił w roli Daniela, aktora. Katalog jego ról filmowych jest przeogromny, w masowej pamięci zachowały się role u Jerzego Hoffmana i Stanisława Barei. O swojej współpracy z największymi polskimi reżyserami i pracy w teatrze Daniel Olbrychski rozmawia z Agnieszką Szydłowską i z zaproszonymi do studia gośćmi.
Czas trwania: 42min. / 2015Opis (streszczenie): Trębacz jazzowy, kompozytor, aranżer. Autor muzyki do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i fabularnych. Laureat wielu prestiżowych nagród, między innymi prestiżowej Europejskiej Nagrody Jazzowej przyznanej przez międzynarodowe grono krytyków muzycznych, ufundowanej przez Austrian Music Office w Wiedniu. Był organizatorem i dyrektorem festiwalu Jesień Jazzowa w Bielsku - Białej. W Niedzieli z... wspominamy Tomasza Stańkę.
Czas trwania: 41min. / 2022Opis (streszczenie): Bohaterką "Niedzieli z..." jest aktorka Grażyna Błęcka - Kolska. Z Grażyną Błęcką - Kolską i jej gośćmi rozmawiać będziemy m.in. o jej rodzinnych korzeniach, aktorstwie dokumentalnym i czerpaniu z życia przy budowaniu ról, o kinie Jana Jakuba Kolskiego Kolskiego, a także o przyjaźni oraz stracie.
Czas trwania: 43min. / 2018Opis (streszczenie): Gościem programu "Niedziela z...." jest wybitny polski aktor Kazimierz Kaczor. Zadebiutował w 1959 roku, ale jego droga do aktorstwa była dość zagmantwana. Przez półtora roku studiował w Krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej, pracował jako magazynier i dyspozytor w Krakowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, a następnie jako maszynista w Teatrze Lalki, Maski i Aktora "Groteska" w Krakowie. Kazimierz Kaczor jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był aktorem Teatru Starego w Krakowie, Teatru Współczesnego w Warszawie, Teatru Powszechnego w Warszawie. W latach 1996 - 2003 prowadził na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej teleturniej "Va Banque". W pamięci widzów zachowały się jego role serialowe Kuriasia w "Polskich drogach" i senatora Złotopolskiego w "Złotopolskich". O swoich teatralnych dokonaniach, odejściu od serialowego wizerunku rozmawia z Agnieszką Szydłowską i zaproszonymi do studia gośćmi.
Czas trwania: 40min. / 2015Opis (streszczenie): Jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce. Kompozytor przebojów, piosenek "Niepewność", "Dni, których jeszcze nie znamy", "Świecie nasz", twórca poematów symfonicznych, musicali i oper, artysta związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, założyciel legendarnego zespołu Anawa. Zajmuje się także malarstwem i grafiką. Stworzył własną technikę żel art, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. Bohaterem programu "Niedziela z..." jest Jan Kanty Pawluśkiewicz.
Czas trwania: 41min. / 2022Studio Kultura - Niedziela z... można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kielce, TVP Kultura
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: