Emisja Studio Kultura - Niedziela z... będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 6 lipca 2025 (Niedziela)Opis (streszczenie): Trębacz jazzowy, kompozytor, aranżer. Autor muzyki do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i fabularnych. Laureat wielu prestiżowych nagród, między innymi prestiżowej Europejskiej Nagrody Jazzowej przyznanej przez międzynarodowe grono krytyków muzycznych, ufundowanej przez Austrian Music Office w Wiedniu. Był organizatorem i dyrektorem festiwalu Jesień Jazzowa w Bielsku - Białej. W Niedzieli z... wspominamy Tomasza Stańkę.
Czas trwania: 41min. / 2022Opis (streszczenie): Bohaterką jest tym razem Hanna Śleszyńska, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Obdarzona wielką siłą głosu i wspaniałym aktorskim talentem, swobodnie czuje się zarówno w rolach dramatycznych, komediowych, jak i musicalowych. Jej aktorska specjalność to przede wszystkim spektakle muzyczno - kabaretowe. Na scenie zadebiutowała w "Niebie zawiedzionych" Bertolta Brechta na deskach Teatru Ateneum. Przez długie lata była gwiazdą Kabaretu Olgi Lipińskiej emitowanego na antenie TVP, była filarem bardzo popularnych programów muzycznych Zbigniewa Górnego Gala Piosenki Biesiadnej, zagrała w wielu filmach i serialach telewizyjnych. Agnieszka Szydłowska wraz z zaproszonymi gośćmi i bohaterką programu rozmawia o wspólnych doświadczeniach kabaretowo - filmowo - teatralnych, zawodzie aktorki, wcieleniach scenicznych i życiowym optymizmie.
Czas trwania: 39min. / 2017Opis (streszczenie): Bohaterką odcinka Niedzieli z... jest Teresa Lipowska. Ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi. Występowała w warszawskim Teatrze Ludowym. Była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Przez niemal 10 lat związana z kabaretem "Dudek". Otrzymała Nagrodę Teatru Polskiego Radia Wielki Splendor za kreacje radiowe. Za osiągnięcia i wkład w rozwój sztuki aktorskiej uhonorowano ją odznaczeniami państwowymi: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis". Agnieszka Szydłowska rozmawia z Teresą Lipowską i zaproszonymi przez nią gośćmi o zawodzie aktora, granych rolach, wspólnej pracy, o przyjaźni i pasji życia.
Czas trwania: 38min. / 2016Opis (streszczenie): Anna Dymna ma w dorobku ponad dwieście pięćdziesiąt ról teatralnych i filmowych. Pracowała z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in.: Andrzejem Wajdą, Konradem Swinarskim, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Hoffmanem, Kazimierzem Kutzem, Teresą Kotlarczyk, Barbarą Sass i Janem Klatą. Jest pedagogiem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego, a także inicjatorką i gospodynią Krakowskich Salonów Poezji, coniedzielnych spotkań we foyer Teatru im. Juliusza Słowackiego, gdzie, w kameralnej atmosferze, dzięki wybitnym twórcom oraz aktorom, kultywuje się wartość i piękno żywego słowa. Masowej publiczności znana jest z ról filmowych w komediach Sylwestra Chęcińskiego "Kochaj albo rzuć", "Nie mam mocnych", a także w "Znachorze" i serialu Janosik. Rozerotyzowane sceny miłosne z serialu "Królowa Bona", gdzie grała Barbarę Radziwiłłównę, wciąż uznawane są za jedne z najbardziej zmysłowych kadrów w historii polskiego kina. O tworzeniu roli, pracy ze studentami, a przede wszystkim o byciu człowiekim i pracy w fundacji z Anną Dymną oraz zaproszonymi przez nią do studia gośćmi rozmawia Agnieszką Szydłowską.
Czas trwania: 40min. / 2015Opis (streszczenie): Bohaterką "Niedzieli z..." jest Joanna Trzepiecińska, aktorka filmowa i teatralna. Widzowie znają jej różne aktorskie kreacje: liryczne, dramatyczne i komediowe. Przez lata związana z Teatrem Studio Jerzego Grzegorzewskiego, dziś - z Teatrem Polskim Andrzeja Seweryna. Jej role w filmach takich jak "Nad rzeką, której nie ma" czy "Białe małżeństwo" ukazują szeroki wachlarz możliwości aktorskich.
Czas trwania: 40min. / 2019Emisja Studio Kultura - Niedziela z... miała miejsce:
Opis (streszczenie): Program "Niedziela z.." jest widowiskiem poświęconym wybranemu artyście i jego twórczości. Bohaterem odcinka jest Wiktor Zborowski - aktor teatralny, filmowy, radiowy i dubbingowy, dzięki swoim wszechstronnym rolom cieszący się od ponad pięćdziesięciu lat sympatią publiczności w każdym wieku. Znany z charakterystycznego głosu i talentu komediowego zapisał się w pamięci widzów między innymi jako Moryc Faber w "C. K. Dezerterzy" i "Złoto dezerterów" Janusza Majewskiego, Longinus Podbipięta w polskiej superprodukcji "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana czy Świętopełk Świerszczyński w "Pokocie" Agnieszki Holland. Nie do podrobienia są również jego niezapomniane kreacje dubbingowe: Mufasy w "Królu lwie", Obelixa w kolejnych filmach o Asterixie i Obelixie, Gandalfa we "Władcy pierścieni" czy wykonanie piosenek tytułowych w kultowych "Smerfach" i "Muminkach". W 2025 roku Wiktora Zborowskiego można zobaczyć w dwóch premierowych produkcjach filmowych: "Dziadku, wiejemy!" Olgi Chajdas i "Dalej jazda!" Mariusza Kuczewskiego.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Miał zostać malarzem, ale muzyka zawładnęła jego sercem, do tego stopnia, że został najsłynniejszym polskim kompozytorem filmowym. Jego utwory takie, jak "Miłość ci wszystko wybaczy" czy "Umówiłem się z nią na dziewiątą"znają i kochają wszyscy. W programie "Niedziela z..." wspominamy Henryka Warsa.
Czas trwania: 41min. / 2021Opis (streszczenie): Bohaterem kolejnej niedzieli w TVP Kultura jest Zbigniew Wodecki, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, instrumentalista, aranżer i kompozytor - prawdziwy człowiek - orkiestra. Przyciągał nie tylko wspaniałą barwą głosu, ale również niezwykłą osobowością, na scenie i poza nią. Publiczność pokochała go za niezapomniane przeboje: "Zacznij od Bacha", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Izolda", "Z tobą chcę oglądać świat", "Chałupy welcome to" czy "Pszczółka Maja". 6 maja 2025 roku artysta obchodziłby 75. urodziny.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce. Kompozytor przebojów, piosenek "Niepewność", "Dni, których jeszcze nie znamy", "Świecie nasz", twórca poematów symfonicznych, musicali i oper, artysta związany z Piwnicą pod Baranami i Teatrem STU, założyciel legendarnego zespołu Anawa. Zajmuje się także malarstwem i grafiką. Stworzył własną technikę żel art, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. Bohaterem programu "Niedziela z..." jest Jan Kanty Pawluśkiewicz.
Czas trwania: 42min. / 2022Opis (streszczenie): Bohaterką "Niedzieli z" jest wokalistka, śpiewająca mezzosporanem", której piosenki piosenki zna niemal każdy. Irena Santor. Słynie nie tylko ze wspaniałego głosu, ale także wielkiej klasy i pogody ducha. Jedni nazywają ją Królową Polskiej Piosenki, inni Pierwszą Damą. Tadeusz Sygietyński mówił o niej"bożydarek". Przeszła drogę od Zespołu Mazowsze, przez estradę, festiwale, po pieśni Moniuszkowskie. Komponowali dla niej i pisali najwięksi twórcy polskiej piosenki. Przed laty występowała niemal codziennie, dziś robi to tylko wtedy, gdy chce. Jak mówi, nadal czerpie ze śpiewania ogromną radość i satysfakcję, choć największą satysfakcję czerpie z życia.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Cotygodniowy blok popołudniowy, którego bohaterem jest wybitny twórca polskiej kultury.
Czas trwania: 40min. / 2021Opis (streszczenie): Program "Niedziela z.." jest widowiskiem poświęconym wybranemu artyście i jego twórczości. Bohaterką odcinka jest wokalistka jazzowa, Urszula Dudziak.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Od 50 lat na scenie wzbudza uznanie krytyków i publiczności. Nigdy nie chciała grać ról letnich, bo uważa, że aby zaistniećaktorsko, trzeba zaskakiwać, prowokować i nie bać się nowego. Lubi szukać w komediach rzeczy smutnych, a w smutnych komediowych. Pracowała z najlepszymi reżyserami i z powodzeniem udało jej się połączyć pracę w teatrze z występami w popularnych serialach. W kolejnym odcinku "Niedzieli z..." spotykamy się z Joanną Żółkowską.
Czas trwania: 41min. / 2022Opis (streszczenie): Bohaterami Niedzieli Młodego Widza są aktorzy znani z ról dziecięcych.
Czas trwania: 40min. / 2025Opis (streszczenie): Program "Niedziela z.." jest widowiskiem poświęconym wybranemu artyście i jego twórczości. Bohaterem odcinka jest wybitny aktor i reżyser teatralny, Jan Englert.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Widzowie pamiętają jego kreacje w kultowych filmach Juliusza Machulskiego - "Vabank", "Kingsajz". O sobie mówił "Nie jestem urodzonym aktorem. Jestem facetem". Charakterystyczny aktor filmowy i sceniczny, reżyser teatralny, dramatopisarz. W kolejnym odcinku programu "Niedziela z..." wspominamy Jacka Chmielnika, który odszedł niespodziewanie w 2007 roku.
Czas trwania: 40min. / 2022Opis (streszczenie): Program "Niedziela z.." jest widowiskiem poświęconym wybranemu artyście i jego twórczości. Dzisiejszy program poświęcony jest pani Ewie Skibińskiej.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Bohaterem kolejnego programu "Niedziela z" jest Jacek Cygan. Autor tekstów piosenek i scenarzysta, poeta i prozaik, dramaturg i librecista, organizator festiwali muzycznych oraz osobowość telewizyjna. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi kompozytorami i wokalistami, a efekty tej współpracy ma szansę znać każdy polski słuchacz czy widz. 6 lipca 2025 roku Jacek Cygan skończy 75 lat.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Jest jedną z niekwestionowanych ikon polskiego kina. Jako jedna z niewielu aktorek, może poszczycić się tak pięknym i szerokim dorobkiem artystycznym. Od ponad 55 lat zaszczyca nas, widzów, swoim wyjątkowymtalentem i niezwykłym ciepłem. Bohaterką "Niedzieli z..." jest Magdalena Zawadzka.
Czas trwania: 42min. / 2022Opis (streszczenie): Program poświęconym twórczości Andrzeja Wajdy - wybitnego reżysera, ikony polskiej szkoły filmowej. Andrzej Wajda był twórcą arcydzieł kina: "Kanału", Popiołu i diamentu","Popiołów","Wesela","Ziemi obiecanej","Człowieka z marmuru","Panien z Wilka","Dantona","Korczaka","Pana Tadeusza"i"Katynia". Genialny inscenizator teatralny - reżyser m.in."Biesów","Nocy listopadowej"oraz"Zbrodni i kary"wystawianej na deskach Starego Teatru w Krakowie, a potem na scenach całego świata. Syn Jakuba Wajdy, zamordowanego przez NKWD w Charkowie oficera Wojska Polskiego. Student krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej. Szef Zespołu Filmowego"X", prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich, senator RP w latach 1989 - 1991, inicjator wielu instytucji edukacyjnych i artystycznych - m.in.: Wajda School w Warszawie. Z żoną Krystyną Zachwatowicz - Wajdową angażował się w działalność opozycyjnej Solidarności, razem ufundowali też ufundował Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej"Manggha"w Krakowie. W marcu 2000 roku za całokształt swojej twórczości filmowej odebrał nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej - Oscara.
Czas trwania: 41min. / 2025Opis (streszczenie): Muzyka ludowa jest jednym z najstarszych przejawów kultury duchowej każdej grupy etnicznej. W polskiej muzyce ludowej odnajdujemy podobieństwa do muzyki ludowej innych krajów słowiańskich: Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Rosji. Na wsi tworzono własne melodie, przekazywane drogą zapamiętywania, a nie zapisu nutowego. Rodzimy folklor, kultura i muzyka tradycyjna od pewnego czasu przeżywa w naszym kraju prawdziwy renesans. Ludowa muzyka, stroje, tańce, rękodzieło są dziś inspiracją, a także źródłem poznania naszej tradycji. W kolejnym odcinku "Niedzieli z..." prowadząca Agata Konarska rozmawia z zaproszonymi do studia gośćmi o twórczości ludowej.
Czas trwania: 41min. / 2021Studio Kultura - Niedziela z... można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kielce, TVP Kultura
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: