Tętno pierwotnej puszczy godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Tętno pierwotnej puszczy w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Tętno pierwotnej puszczy

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Tętno pierwotnej puszczy. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Tętno pierwotnej puszczy w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Tętno pierwotnej puszczy.

Poprzednie emisje Tętno pierwotnej puszczy w telewizji

Emisja Tętno pierwotnej puszczy miała miejsce:

2023-05-03 12:00 Tętno pierwotnej puszczy - Żywa sieć Logo TVP Nauka

Opis (streszczenie): Puszcza Białowieska - ostatnia pozostałość europejskich lasów niżowych. Tutaj obserwować możemy nieprzerwany cykl wzrostu, śmierci, zaniku i odradzania się organizmów. Jedyne miejsce na świecie, gdzie ciągle jeszcze żubr żyje wespół z łosiem, rysiem, dzikiem, jeleniem, bobrem. Kto zobaczy ten las, zobaczy Europę taką, jaka istniała przed tysiącami lat. Film opowiada o przemijaniu. Jego bohaterami są padlinożercy, próchnojady, te wszystkie drobne organizmy, które powodują, że "dno" puszczy to wielkie, pracujące bez przerwy laboratorium. Tutaj nic się nie zmarnuje. To, czego z materii organicznej nie wykorzystają większe zwierzęta, bakterie rozkładają na proste związki organiczne, spływające z wodą do gleby. Będą żywić nowe pokolenie puszczańskich roślin. Każda śmierć niesie zalążek nowego życia. Materia organiczna dziś jest ściółką, jutro przylaszczką czy motylem, pojutrze orłem. Nasi pradziadowie rozumieli i czcili puszczę, jak umieli. Tak było długie lata, ale powoli człowiek zaczął brać od lasu coraz więcej, nie dając nic w zamian. Wycinanie drzew, zabijanie zwierząt spowodowało nieodwracalne skutki. Przez blisko pięć stuleci, od czasu Jagiellonów do początku naszego wieku chroniono puszczę przed kolonizacją, wyrębem i kłusownictwem. Eksploatowano las z umiarem, rabunkowa gospodarka zaczęła się z początkiem XX wieku. Na naszych oczach ginie wiekowa knieja. Czy znajdzie się dla niej ratunek?

Czas trwania: 30min. / 1995 / cykl dokumentalny
2023-05-02 12:00 Tętno pierwotnej puszczy - Nie tylko kły i pazury Logo TVP Nauka

Opis (streszczenie): Puszcza Białowieska - ostatnia pozostałość europejskich lasów niżowych. Tutaj możemy zaobserwować nieprzerwany cykl wzrostu, śmierci, zaniku i odradzania się organizmów. Jedyne miejsce na świecie, gdzie ciągle jeszcze żubr żyje wespół z łosiem, rysiem, dzikiem, jeleniem, bobrem. Kto zobaczy ten las, ujrzy Europę taką, jaka istniała przed tysiącami lat. Każdy z pięciu odcinków serialu jest poświęcony innemu problemowi ekologicznemu. W tej części będzie mowa o drapieżnikach: od najmniejszych po wilki i rysie. Dowiemy się, jak łowi ryjówka, ale także zobaczymy polowanie pod lodem rząsorka, owadożerne grzyby, owady i ptaki. Nie każde polowanie jest udane. Okazuje się, drapieżnik ma również swoich wrogów.

Czas trwania: 30min. / 1995 / cykl dokumentalny
Reklama
2023-05-01 12:00 Tętno pierwotnej puszczy - Olbrzymy i karły Logo TVP Nauka

Opis (streszczenie): Największy i najmniejszy ssak Puszczy Białowieskiej. Największy roślinożerca i najmniejszy owadożerca, czyli żubr i ryjówka malutka. Jak oba gatunki są przystosowane do zmiennych warunków życia w puszczy? Jakich zagrożeń mogą się obawiać? Dlaczego żubr preferuje życie stadne, a ryjówka samotne? W jaki sposób zdobywają pokarm? Jak wychowują młode? Czym byłaby puszcza bez tych gatunków?

Czas trwania: 30min. / 1995 / cykl dokumentalny
2023-04-30 12:00 Tętno pierwotnej puszczy - Niekończący się wyścig Logo TVP Nauka

Opis (streszczenie): Opowieść o unikatowej przyrodzie pierwotnego lasu - Puszczy Białowieskiej. W jej centrum znajduje się Białowieski Park Narodowy - ścisły rezerwat przyrody, uznany przez UNESCO za obiekt "Światowego dziedzictwa ludzkości". Rezerwat ten to 20 mil kwadratowych dziewiczego lasu, urozmaiconego bagnami i łąkami. Żyją tam żubry, łosie, dziki, jelenie, wilki, rysie i bobry - tak jak przed tysiącami lat. To unikatowy kompleks leśny w skali europejskiej.

Czas trwania: 30min. / 1995 / cykl dokumentalny
2023-04-29 12:00 Tętno pierwotnej puszczy - Wielki dom Logo TVP Nauka

Opis (streszczenie): Film przyrodniczy opisujący Puszczę Białowieską, ostatnią znaczącą pozostałość pierwotnych puszcz w Europie. "Wielki dom" to opisanie ośmiu zbiorowisk leśnych występujących w puszczy, takich jak ols, bór bagienny, świerczyna na torfie, bór mieszany, dąbrowa świetlista, lęg i grąd. To także pokazanie zasad puszcz, m.in. pięter wielkiego domu: koron, pni, podszytu, runa, warstwy podziemnej, a także strefy wody. Przewodnikami po puszczy są autorzy filmu Bożena i Jan Walencikowie, którzy w swej wędrówce odkrywają przed nami nie tylko prawa przyrody, ale i klimat puszczy.

Czas trwania: 30min. / 1995 / cykl dokumentalny
2021-02-28 10:40 Tętno pierwotnej puszczy - Nie tylko kły i pazury Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Puszcza Białowieska - ostatnia pozostałość europ. lasów niżowych. Tu obserwujemy nieprzerwany cykl wzrostu, śmierci, zaniku i odradzania się organizmów. Jedyne miejsce na świecie, gdzie jeszcze żubr żyje wespół z łosiem, rysiem, dzikiem, jeleniem, bobrem.

Czas trwania: 29min. / Polska / 1995 / cykl dokumentalny
2021-02-21 10:40 Tętno pierwotnej puszczy - Olbrzymy i karły Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Największy i najmniejszy ssak Puszczy Białowieskiej. Największy roślinożerca i najmniejszy owadożerca, czyli żubr i ryjówka malutka. Jak oba gatunki są przystosowane do zmiennych warunków życia w puszczy? Jakich zagrożeń mogą się obawiać?

Czas trwania: 29min. / Polska / 1995 / cykl dokumentalny
2021-02-14 10:30 Tętno pierwotnej puszczy - Niekończący się wyścig Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Opowieść o unikatowej przyrodzie pierwotnego lasu - Puszczy Białowieskiej. W jej centrum znajduje się Białowieski Park Narodowy - ścisły rezerwat przyrody, uznany przez UNESCO za obiekt Światowego dziedzictwa ludzkości.

Czas trwania: 29min. / Polska / 1995 / cykl dokumentalny
2021-02-07 10:35 Tętno pierwotnej puszczy - Wielki dom Logo TVP Historia

Opis (streszczenie): Puszcza Białowieska, ostatnia znacząca pozostałość pierwotnych puszcz w Europie. "Wielki dom" to opis ośmiu zbiorowisk leśnych występujących w puszczy, takich jak ols, bór bagienny, świerczyna na torfie, bór mieszany, dąbrowa świetlista, lęg i grąd.

Czas trwania: 29min. / Polska / 1995 / cykl dokumentalny

Tętno pierwotnej puszczy gdzie obejrzeć?

Tętno pierwotnej puszczy można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Historia, TVP Nauka

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry