Emisja Taaaka ryba będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 21 stycznia 2025 (Wtorek)Opis (streszczenie): Tym razem ekipa Taaakiej ryby odwiedziła kanadyjską wyspę Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie ze stolicy prowincji Wiktorii wyruszyła do Port Hardy w celu wypłynięcia na Ocean Pacyficzny. Kilkuset kilometrowy przejazd przez wyspę był wyśmienitą okazją do podziwiania unikatowej, dziewiczej kanadyjskiej przyrody. Po wykupieniu w miejscowym sklepie wędkarskim niezbędnych do połowu ryb licencji, grupa podróżników-wędkarzy wypłynęła w otwarte morze, by zmierzyć się z pacyficznymi halibutami.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Po udanych połowach pacyficznych halibutów przyszedł czas na zweryfikowanie zdobytej wiedzy na morzu Norweskim przy wyspie Vannoya, gdzie znajduje się jedno z najlepszych łowisk na świecie związanych z halibutami atlantyckimi. Tym razem w zimowej scenerii i w aurze przenikliwego chłodu ekipa Taaakiej ryby rozpoczęła polowanie na te niezwykle waleczne ryby. Na wędkach pojawiły się sprawdzone w Kanadzie różnokolorowe ośmiorniczki, twistery i rippery w kolorze różowym oraz oliwne węgorzyki. Pierwsze branie ogromnego halibuta nastąpiło dopiero w trzecim dniu połowu i po zespołowej walce hippoglossus hippoglossus wylądował w rękach uszczęśliwionych wędkarzy.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Tym razem ekipa Taaakiej Ryby wyruszyła w podróż po wyspie Vancouver, by wypłynąć z Port Hardy w Ocean Pacyficzny na połów pięknych rafowych ryb z rodziny rockfish. Po przygotowaniu odpowiedniego sprzętu i po wstępnej selekcji przynęt rozpoczęło się wędkowanie na pacyficznym archipelagu. Już pierwsze opuszczenie zestawów na dno morskie zaowocowało gwałtownymi braniami i na pokładzie lądowały różnokolorowe rockfishe, często kształtem przypominające nasze atlantyckie karmazyny. Testowane kanadyjskie przynęty i zdobyte na pacyficznej wyprawie nowe doświadczenia, z pewnością sprawdzą się wkrótce na norweskich łowiskach.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W trakcie pobytu w Kanadzie na wyspie Vancouver ekipa Taaakiej ryby odwiedza unikatowe miejsca przyrodnicze, gdzie na spotkaniu z kamerą melduje się niespodziewanie czarny niedźwiedź baribal. Po wypłynięciu w Ocean Pacyficzny rozpoczyna się pośpieszne przygotowywanie sprzętu wędkarskiego, zbrojenie wędzisk, montaż zestawów i intuicyjna selekcja najskuteczniejszych przynęt. Po dopłynięciu na łowisko pierwszą rybą, która połyka haczyk jest niewielka flądra. Po niedługim czasie na wędkach pojawiły się pacyficzne lingcody, ryby spokrewnione z atlantyckimi dorszami, a przy tym wspaniale ubarwione i niezwykle waleczne.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Na letnie wędkowanie ekipa "Taaakiej ryby" wyrusza na podhalańską rzekę Czarny Dunajec, gdzie wędkując metodą muchową tropi miejscowe pstrągi potokowe. Warunkiem trafnego doboru przynęty, w tym wypadku sztucznej muchy, jest dokładne zaznajomienie się z naturalnym pokarmem pstrągów występującym w tym czasie w odwiedzanym łowisku. Dzięki tej wiedzy wybór pada na imitację widelnicy, którą to miejscowy przewodnik wędkarski Przemek Półtorak wykonuje w scenerii górskiej nad brzegiem rwącej rzeki. Mimo upalnej aury tuż przed zachodem słońca na wędkach pojawiają się przystojne kropkowane ryby.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): U schyłku lata ekipa Taaakiej ryby wyruszyła do Irlandii, aby z Union Hall wypłynąć w Ocean Atlantycki na połów potężnych ryb. Miejscowi przewodnicy przygotowali łowisko, w którym można zaciąć i powalczyć z potężnymi kongerami i ogromnymi morskimi płaszczkami. Po uzbrojeniu solidnych wędzisk i założeniu na haki świeżych makreli, zestawy wędkarskie powędrowały w otchłanie morskie. Po niespełna kilkunastu minutach rozpoczęła się walka z pierwszymi okazami, które niestety rwały raz po raz niezwykle wytrzymałe przypony, aż w końcu na pokładzie pokazały się pierwsze morskie kongery, ryby spokrewnione ze słodkowodnymi węgorzami. Tym razem ponad stukilogramowe płaszczki pozostały w oceanicznych głębinach ciągle niepokonane.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Kolejne wypłynięcie w Ocean Atlantycki z irlandzkiego wybrzeża ekipa Jurka Biedrzyckiego zaplanowała na łowiska z rybami dorszowatymi, w których brylują piękne dorsze, rdzawce i molwy. Pierwsze na wędziskach zawisły zestawy przywieszkowe, dzięki czemu na haczykach można było podziwiać niewielkie, aczkolwiek pięknie wybarwione ryby oceaniczne. Niekorzystne warunki pogodowe zmusiły wędkarzy do szybkiej zmiany zestawów na solidniejsze i przede wszystkim cięższe, dozbrojone świeżymi filetami. Wkrótce można było podziwiać na wędkach duże rdzawce i co ciekawe, dublety dorszy i zębate molwy.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Kilkuletnie przygotowania do wyprawy na żarłacze błękitne ziściły się. Ekipa Taaakiej ryby wyposażona w niezbędny sprzęt zjawiła się u wybrzeży Irlandii i wypłynęła z jednym z najlepszych irlandzkich przewodników w Ocean Atlantycki w poszukiwaniu wędkarskich przygód. Na pierwszy rzut trzeba było pozyskać odpowiednią przynętę na żarłacze, a były nią atlantyckie makrele. Następny krok to wybór odpowiedniego łowiska i umiejętne zanęcenie specjalną mieszanką zanętową. Po przygotowaniu solidnych zestawów rozpoczęło się oczekiwanie na pierwsze brania żarłaczy. Niestety, po chwili na wędkach pojawiły się niemile widziane rekiny psie, zaś po nich dopiero zameldował się pierwszy ponad metrowy zwiadowca, wymarzony żarłacz błękitny.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Ekipa Taaakiej ryby pływając po Oceanie Atlantyckim u wybrzeży Irlandii wybrała się tym razem na najlepsze miejscówki związane z żarłaczem błękitnym. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na optymistyczne spojrzenie na ewentualne wędkarskie sukcesy. Już wkrótce po przypłynięciu na łowisko zanęta powędrowała do wody i w ruch poszły pierwsze niezwykle solidne zestawy, a na hakach zawisły soczyste, świeże makrele. W niedługim czasie rozpoczęły się emocjonujące hole potężnych błękitnych ludojadów, które gościły przez moment na pokładzie kutra w celu wykonania pomiarów, znakowania i obowiązkowej sesji zdjęciowej. Każdy z niebezpiecznych rekinów odzyskiwał po chwili wolność, zostawiając w pamięci łowców niesamowite przeżycia.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W poszukiwaniu egzotycznych i legendarnych ryb ekipa Taaakiej ryby wybrała się w podróż na kontynent azjatycki na podbój Tajlandii. Gorący klimat umożliwił przygotowanie w tym kraju specjalnych łowisk, w których zasiedlono rzadkie gatunki ryb sprowadzone głównie z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, jak też miejscowe azjatyckie karpie i sumy. Na pierwszy rzut wędkarski wybór padł na amazońską arapaimę, rybę niezwykle silną i niebezpieczną. W dżungli amazońskiej wytropienie i złowienie arapaimy graniczy z cudem, a to przede wszystkim ze względu na czas jaki potrzeba poświęcić na pobyt na łowisku. Jurek Biedrzycki wraz z ekipą w jeziorach Tajlandii zaliczył po emocjonalnych holach cztery olbrzymie arapaimy.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Tajlandia jest prawdziwym rajem dla wędkarzy, a w łowiskach tajlandzkich można złowić egzotyczne gatunki ryb sprowadzone na kontynent azjatycki z całego świata. Tym razem ekipa Taaakiej ryby rozpoczyna polowanie na prawdziwego drapieżcę z Ameryki Północnej, rybę o nazwie niszczuka krokodyla lub aligator gar. Na bezzadziorowe haczyki tajscy przewodnicy zakładają jako przynętę nieduże martwe ryby, prawdziwy przysmak niszczuki. Jako przyłów i wielką niespodziankę można uznać na wędkarskim haku wężogłowca, rybę rzadką, występującą jedynie w wodach azjatyckich i ryby o nazwie paku z rodziny piraniowatych. Oczywiście zasiadka niszczukowa w końcu się powiodła i na brzegu wylądowały niebezpieczne, zębate niszczuki krokodyla.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Szukając urokliwych miejsc w naszym kraju, oraz unikatowej i niepowtarzalnej przyrody ekipa TAAAKIEJ RYBY odwiedza w okresie wiosennym Biebrzański Park Narodowy. W miejscach udostępnionych do wędkowania solidnym testom poddane zostają szczupakowe woblery i gumowe wynalazki. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, co jakiś czas na wędkach meldują się pięknie wybarwione zębate szczupaki. Dolina Biebrzy odkrywa przed nami, że jest krainą egzotyczną, a dzięki swym walorom przyrodniczym i krajobrazowym – niepowtarzalną! Bez ograniczeń wiekowychUdogodnienia: napisy dla niesłyszących
/ Polska / 2010Opis (streszczenie): Wyprawa ekipy Taaakiej ryby do Tajlandii miała między innymi na celu poszukiwanie i połów jednych z największych ryb słodkowodnych płaszczek ogończy, dorastających w rzekach tajlandzkich do 450 kg wagi. Ogończa to ryba niesamowicie waleczna, ale również przy tym niezwykle niebezpieczna, gdyż posiada na swoim ogonie obronny kolec jadowy. Łowienie tym razem ma miejsce na rzece Menam odległej od stolicy Bangkoku o kilkaset kilometrów. Na przynętę haczykową Tajowie proponują średniej wielkości, pochodzące z miejscowej rzeki sumy. Mimo dużego upału, kilka płaszczek połknęło zarzucone przynęty i olbrzymie ryby po morderczej walce znalazły się przy brzegu. Precyzyjne badania wykonane przez ekologiczną grupę ze stołecznego uniwersytetu, szczepienia, pomiar i czipowanie, były poza sesją zdjęciową ostatnią czynnością tuż przed uwalnianiem ryb.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): "Taaaka ryba" to zaproszenie telewidzów na wyprawę wędkarską odkrywającą wszelkie uroki wybranego regionu kraju i świata, jego kulturę i walory turystyczne. Wśród tematów typowo wędkarskich dominuje walor przyrodniczy, ukazujący telewidzom wszelkie ciekawostki o florze i faunie danego regionu. Program jest bogato ilustrowany unikatowymi zdjęciami podwodnymi. W trakcie wędkowania przeżywamy przygody wędkarskie, okraszone humorem i niezwykłymi opowieściami o rybach.
/ Polska / 2008 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W poszukiwaniu kolejnych nieznanych łowisk i przede wszystkim egzotycznych ryb, tym razem ekipa TAAAKIEJ RYBY zorganizowała ekspedycję i wypad na kontynent Ameryki Południowej. Celem tejże traperskiej wyprawy w dziewiczą dżunglę amazońską było złowienie legendarnej payary, wymarzonego wędkarskiego trofeum. Nieustająco padające deszcze i podniesione stany wód w wenezuelskich rzekach, nie pozwalały na szybką lokalizację miejsc żerowania tych niezwykle uzębionych drapieżników. Dzięki przemierzaniu setek kilometrów wzdłuż rzeki Caura i jej dopływów, mamy okazję poznać miejscowych Indian z plemienia Pemon i Yekvana, oraz obcować z niesamowitą dziką amazońską przyrodą. Przepływanie łodziami indiańskimi przez dżunglę na Czarną Lagunę, zaowocowało pierwszą kilkukilogramową payarą, złowioną na odblaskowego woblera przez Jurka Biedrzyckiego. Olbrzymie kły sterczące w dolnej szczęce ofiary, uzmysławiają nam jak mocnym i walecznym drapieżnikiem jest upolowana zdobycz.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Kontynuując podróż po dżungli amazońskiej, przeżywamy spotkanie z dziką przyrodą i z dzikimi zwierzętami. W nurcie rzeki Nichare oglądamy roślinożernego gryzonia Aguti, zaś stąpając po kamienistej wyspie ratujemy życie zagubionemu trzypalczastemu leniwcowi. Podczas wędkowania dochodzą do nas przeraźliwe odgłosy krzykliwych papug, małp, wyjców, rozśpiewanych cykad, czy subtelny gwizd tukana. Rzadko się zdarza, aby łowienie ryb było tak zdominowane pięknem otaczającej nas przyrody. Wreszcie przychodzi czas na eksperymentalne łowy i poszukiwanie nieznanych na europejskim kontynencie gatunków ryb. Poznajemy krwiożerczą piranię, roślinożerną rybę morokoto, czy kilka odmian amerykańskich sumów uzbrojonych w niebezpieczne kolce jadowe. W nocnych ciemnościach podziwiamy zaś złowioną tuż przed zachodem słońca olbrzymią payarę.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Wenezuelska przygoda z egzotycznymi rybami dobiega końca. Poznajemy kolejne nieznane nam wcześniej gatunki ryb, wśród których dominuje zadziwiający swoją kolorystyką bass pavon i nieduża zębata ryba hibao. Bogactwo amazońskiej przyrody wystarczająco rekompensuje wędkarski niedosyt, spowodowany urwanymi i niewyholowanymi okazami, czy poniszczonymi woblerami. Tak czy inaczej, każdy z wędkarzy uczestniczących w grudniowej wyprawie zaliczył dorodną payarę, wypełniając w ten sposób wędkarski plan minimum. Kilkunastodniowy pobyt w wiosce indiańskiej na długo pozostanie w pamięci uczestników, inspirując przygotowania do kolejnego wylotu za ocean i do następnej podróży w głąb amazońskiej dżungli. Kolejny raz potwierdziło się porzekadło, że wędkarstwo to nie tylko ryby, ale że jest to idealny pretekst do podróżowania i poznawania cudów przyrody.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W przepięknej scenerii mazurskiej Puszczy Boreckiej, nad dziewiczym jeziorem Szwałk Mały grupa zapalonych acz profesjonalnych karpiarzy rozpoczęła polowanie na okazałego wąsiatego “prosiaka”. Złowienie dwucyfrowych okazów wymaga od wędkarzy niebywałego kunsztu i niebanalnej wiedzy technicznej. Ta wyprawa i wspólne wędkowanie z mistrzami karpiowej zasiadki, ukazuje początkującym adeptom sztuki karpiarskiej, klucz do osiągnięcia sukcesu na dzikiej i nieznanej wodzie. Bez ograniczeń wiekowychUdogodnienia: napisy dla niesłyszących
/ Polska / 2010Opis (streszczenie): Tym razem, ekipa TAAAKIEJ RYBY odwiedza podkarpacką rzekę Wisłokę, słynącą z pięknych okazów ryb. Dzięki wybitnym wędkarzom spinningowym łowienie w mocno zmąconej ciągłymi opadami wodzie przynosi długo oczekiwane rezultaty. Małe woblerki o rzadko spotykanej kolorystyce, zwane przez łowców duchami, kuszą do ataku nie jednego pstrąga potokowego, a największym i niezmiernie miłym zaskoczeniem okazuje się ostatni rzut tejże wyprawy. W tym wypadku przynętę agresywnie atakuje kropkowaniec o długości przekraczającej 60 cm. Ten niebywały okaz, tak jak i wcześniej łowione pstrągi, odzyskuje wolność i wraca w swoje naturalne środowisko.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W ciepłe i przedburzowe dni śmiało możemy wybrać się na połowy amurów. Ta roślinożerna ryba o korzeniach azjatyckich stanowi marzenie niejednego łowcy okazów. Na amurowe łowy Jurek Biedrzycki wybrał tym razem płytkie śląskie jeziorko, słynące z karpi, amurów, linów, jesiotrów i sumów. Po zanęceniu łowiska i zarzuceniu zestawów na pierwsze efekty długo nie trzeba było oczekiwać. Oczywiście największym zaskoczeniem okazał się 3 kilogramowy lin złowiony na starą bambusówkę, choć amurową wyprawę uratował złowiony wieczorem ponad 10 kilogramowy roślinożerca.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Karpiarstwo w naszym kraju staje się coraz popularniejsze. Kilkudniowe wyprawy za prawdziwymi profesorami naszych wód są dla wielu wędkarzy nie lada wyzwaniem. Dzięki podróżom z TAAAKĄ RYBĄ i ta forma spędzania czasu na łonie natury staje się dla łowców okazów bardziej bliska. Warto przy okazji pamiętać, że każdemu złowionemu karpiowi po obowiązkowej sesji zdjęciowej zawsze zostaje zwrócona wolność. Naśladujmy więc etyczne praktyki karpiarzy, a wkrótce nasze wody mogą stać się łowiskami o standardach światowych.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dla wielu wędkarzy węgorz jest najbardziej tajemniczą rybą, owianą wieloma legendami i ludowymi przesądami. Kolejna wyprawa Jurka Biedrzyckiego kieruje się na urokliwe Kaszuby, gdzie w parną i burzową aurę poruszą się zaczarowane wędziska, zarzucone w odmęty jeziora Czarnego. Tu na przełomie dnia i nocy rozegra się walka o przetrwanie...
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Szukając urokliwych łowisk ekipa TAAAKIEJ RYBY wraz z Jurkiem Biedrzyckim odwiedza rzekę San na dzikim bieszczadzkim odcinku. Brodząc po pas w wodzie i tańcząc na śliskich kamieniach uczestnicy wyprawy próbują obławiać najciekawsze miejscówki, stosując jako przynętę małe i średnie woblerki. Po kilkugodzinnym biczowaniu wody na wędkach meldują się pstrągi potokowe, klenie i ...najbardziej oczekiwane brzany. Jak zwykle każda zdobycz odzyskuje wolność i wraca do swojego naturalnego środowiska.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Nadszedł czas na ekstremalną wyprawę TAAAKIEJ RYBY - przylądek północny Nordkapp w Norwegii. W niesamowitej scenerii, wśród wyłaniających się z morza ośnieżonych górskich szczytów uczestnicy ekspedycji polują tym razem na ogromne ryby. W pierwszych dniach wędkowania fale morza Barentsa unoszą na naszych przynętach przepiękne plamiaki, brosmy i dorsze. Bez ograniczeń wiekowychUdogodnienia: napisy dla niesłyszących
/ Polska / 2010Opis (streszczenie): Proponując wędkarzom najlepiej zagospodarowane i najbardziej rybne krajowe łowiska, tym razem Jurek Biedrzycki odwiedza odcinek specjalny rzeki Dunajec. Na przełomie Gorców i Beskidu Sądeckiego w przepięknej przyrodniczej scenerii można wędkować wyłącznie na sztuczną muchę i to wykonaną bezwzględnie na haku bezzadziorowym. W tym miejscu stosujemy zasadę “catch and release” lub jak kto woli “no kill”. Dzięki takiej formie wędkowania już w tej chwili dunajecki odcinek specjalny uważać możemy za łowisko niezmiernie atrakcyjne. Uwiecznione kamerą filmową spotkanie z dorodną głowacicą i pokaźnym pstrągiem potokowym, to tylko część przygód jakie mogą spotkać na Dunajcu przyjezdnych wędkarzy.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Kolejna ekspedycja TAAAKIEJ RYBY kieruje się w kierunku rzek pomorskich i morza Bałtyckiego. Na wspólne wędkowanie Jurek Biedrzycki tym razem zaprasza międzynarodowego mistrza Polski w wędkarstwie morskim Mariusza Getke. Prezentując podstawowe wyposażenie prawdziwego wilka morskiego, TAAAKA RYBA wypływa w pełne morze na połów bałtyckich dorszy.
/ Polska / 2009 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Kontynuując norweską przygodę na przylądku Nordkapp rozpoczynamy poszukiwania łowisk, w których występują prehistoryczne wolffishe, znane pod polską nazwą jako zębacze. Ta wojownicza ryba, uzbrojona w niezwykle niebezpieczne zębiska, stała się pożądanym celem kolejnych dni wędkowania ekipy TAAAKIEJ RYBY na morzu Barentsa. Przed zarzuceniem wędzisk poznajemy wszelkie tajniki związane ze sprzętem, przynętami oraz technikami połowu tych wojowniczych ryb. Bez ograniczeń wiekowychUdogodnienia: napisy dla niesłyszących
/ Polska / 2010Emisja Taaaka ryba miała miejsce:
Opis (streszczenie): W okolicach Krakowa znajduje się kilka jurajskich dolin, wśród których najdłuższą jest Dolina Będkowska. Pomiędzy wypiętrzonymi wapiennymi skałkami przepływa pstrągowy potok Będkówka, a obok urokliwego wąwozu zlokalizowane są na krystalicznie czystej wodzie wędkarskie łowiska. Tym razem ekipa Jurka Biedrzyckiego prezentuje i omawia drgającą szczytówkę, feedera do połowu dużych ryb. Po zanęceniu łowiska na wędkach meldują się okazałe amury, karpie i karasie.
Opis (streszczenie): Na przedwiośniu ekipa "Taaakiej ryby" odwiedziła mazowieckie rozlewiska w okolicy wsi Wólka Poznańska, gdzie celem połowu były miejscowe szczupaki i dorodne karpie. Dzięki dobrze natlenionej przepływowej wodzie, na której zlokalizowany jest zabytkowy młyn, ryby mają wspaniałe warunki do osiągania niesamowitych przyrostów. Po dokładnej selekcji przynęt spinningowych rozpoczęło się polowanie na zębatego kolosa. Najpierw na wędce zameldował się nieduży okoń, ale po chwili można było podziwiać już na brzegu przeszło 10-kilowego szczupaka. Popołudniowe łowy przeznaczone były na zasiadkę karpiową i dzięki dobrze zanęconemu łowisku Jurek Biedrzycki wyholował 9-kilowego pięknie ubarwionego karpia.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W poszukiwaniu atrakcyjnych wiosennych łowisk na południu naszego kraju, ekipa Jurka Biedrzyckiego wybiera się tym razem na wody Okręgu Częstochowskiego, gdzie poligonem wędkarskim jest urocza, dzika Pilica. Górski charakter meandrującej rzeki daje nadzieję na spotkanie z dorodnymi pstrągami i lipieniami. Zaproszeni na wspólne wędkowanie wybitni wędkarze z Klubu Głowatka zdradzają nam najskuteczniejsze przynęty na wiosenne okazy, wśród których bryluje kiełż dedykowany muszkarzom, zaś dla spinningistów polecane są woblerki imitujące wiosenny narybek. Tuż przed zachodem słońca na wędkach meldują się przepięknie wybarwione, tłuściutkie pstrągi źródlane...
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Na kolejną wyprawę wędkarską Jurek Biedrzycki wybrał się z mistrzami spławika Edmundem i Ernestem Gutkiewiczem. W deszczowej aurze, przy wyjątkowo niekorzystnym niskim ciśnieniu, tym razem wybór padł na metodę skróconego zestawu. W trakcie omawiania spławikowych tajników, znalazły się również chwile na wspomnienia ze wspólnych wypraw norweskich, wypraw na naprawdę duże okazy. Bez ograniczeń wiekowychUdogodnienia: napisy dla niesłyszących
/ Polska / 2010Opis (streszczenie): W kolejnym dniu pobytu w Gwinei Bissau ekipa "Taaakiej ryby" wybiera na połów dużych ryb oceanicznych łowisko przy zatopionym frachtowcu, znacznie oddalone od Archipelagu Bijagos. W trakcie płynięcia następuje planowany postój przy wyspie Orango i krótka wycieczka po Parku Narodowym Orango, gdzie odwiedzających czeka spotkanie z dziką przyrodą, w tym ze stadem niebezpiecznych hipopotamów. Przed dopłynięciem na wrak wędkarze łowią niezbędne do połowu dużych ryb mniejsze żywczyki, wśród których pojawiają się dorady, karanksy i cefale. Po kilkugodzinnym rejsie na wędce Jurka Biedrzyckiego melduje się prawdziwy potwór, krzyżówka tuńczyka z rekinem, olbrzymia i ważąca ponad 40 kg cobia. Prawie godzinny hol kończy się sukcesem i na pokładzie ląduje bardzo rzadki gatunek ryby.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Głównym celem marcowej wyprawy ekipy "Taaakiej ryby" do Gwinei Bissau było zapolowanie na srebrnego króla tarpona, rybę niesamowicie waleczną, sportową, dorastającą do ponad 150 kg. Kilkumiesięczne przygotowania ekstremalnie wytrzymałego sprzętu i pokonanie barier rozpowszechnionego w Afryce Zachodniej wirusa ebola, pozwoliły wędkarskim zapaleńcom na kilkunastodniowy wypad na najlepsze łowisko tarponowe na świecie. Niestety z tą rybą nie da się umówić na dzień, na godzinę, w związku z czym i tym razem nie udało się zmierzyć z atlantyckim wojownikiem. Szybkie przegrupowanie sił zadecydowało, że na wędkarskich zestawach zaczęły pojawiać się inne rzadkie, bardzo waleczne lisze i przepiękne karanksy.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Przy sypiącym śniegu ekipa "Taaakiej ryby" wyrusza na czarny ląd do niesamowitego afrykańskiego piekła, ale przy okazji do prawdziwego wędkarskiego raju. Na lotnisku w Gwinei Bissau czeka podróżników kwarantanna związana z panującym w Afryce Zachodniej groźnym wirusem ebola. Tym razem zespół programowy przybył na miejsce w mieszanym składzie, gdyż większość uczestników wyprawy wybrało się na wędkowanie w towarzystwie swoich małżonek. Tuż po przybyciu na wyspę Bubaqe przedszkolaki i uczniowie miejscowych szkół zostali obdarowani przez polskich turystów licznymi upominkami. Pierwsze połowy na Archipelagu Bijagos przyniosły zamierzone efekty i na wędkach pojawiły się barrakudy, czarne i różowe karpie, dorady, graniki i lucjany.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Tym razem na wędkowanie Jurek Biedrzycki wraz z ekipą wędkarzy muchowych wybiera bieszczadzki odcinek Sanu. Po przygotowaniu najskuteczniejszych sztucznych przynęt na muchowe łowy, przychodzi czas na prezentację i omówienie najciekawszych rozwiązań w ubiorach, służących do wędkowania w rzece szczególnie przy niskich temperaturach wody. Rybą na jaką polujemy jest lipień, gdyż o tej porze roku można złowić na Sanie pięknego kardynała. Tuż przed zachodem słońca zaczynają się intensywniejsze brania i na naszych wędkach lądują przepięknie wybarwione olbrzymie lipienie.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): W wędrówce po Pojezierzu Lubuskim ekipa "Taaakiej ryby" zatrzymuje się o świcie w Krajobrazowym Parku Narodowym „Ujście Warty”. Po dotarciu nad jezioro Lubiąż i po zapakowaniu na łódkę całego arsenału przynęt spinningowych rozpoczyna się polowanie za okazałymi pasiastymi okoniami. Przewodnik i znawca jeziora Paweł Kołodziejczyk przekazuje wędkarzom wiele cennych wskazówek odnośnie wędzisk okoniowych, odpowiednich kołowrotków wypełnionych plecionką, oraz technik połowu delikatnym sprzętem dużych jeziorowych drapieżników. Mimo, że pogoda nie sprzyja braniom ryb, Jurek Biedrzycki holuje przyzwoitego garbusa, który po prezentacji wraca w swoje jeziorowe środowisko.
/ Polska / 2015 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Tym razem w poszukiwaniu TAAAKIEJ RYBY Jurek Biedrzycki wyrusza nad polski Bałtyk na Półwysep Helski. Niestety, pogoda sztormowa nie umożliwia wypłynięcia w morze, co ekipa wykorzystuje na dokarmianie zgłodniałych fok. W kolejnym dniu warunki pogodowe ulegają poprawie i o świcie rozpoczyna się rejs na wraki. Po przygotowaniu specjalistycznego sprzętu i odpowiednich zestawów, na haki wędrują świeże szproty pozyskane od rybaków. Ciężkie wrakowe wędkowanie kończy się sukcesem, bo mimo fatalnych warunków pogodowych udało się złowić każdemu z uczestników rejsu dorodnego dorsza.
/ Polska / 2014 / program edukacyjnyTaaaka ryba można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Polsat Doku, Polsat Play
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: