Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj

W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69

Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69.

Poprzednie emisje Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 w telewizji

Emisja Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 miała miejsce:

2023-04-17 08:10 Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 Logo TVP Kultura

Opis (streszczenie): Filmowa monografia grupy reżyserów teatralnych, których Jerzy Koenigw 1969 roku na łamach "Teatru" określił mianem "młodych zdolnych". Właśniew tym roku na festiwalu teatralnym w Kaliszu cztery główne nagrody otrzymalimłodzi wówczas reżyserzy: Jerzy Grzegorzewski, Maciej Prus, Helmut Kajzari Roman Kordziński. Dyrektorem kaliskiego Teatru im. Wojciecha Bogusławskiegozostała wtedy Izabella Cywińska, to ona ich "zgarnęła", zachęciła do tworzeniateatru "na miarę europejską i światową". W filmowym dokumencie "młodzi zdolni"oraz wybitni krytycy teatralni starają się określić tożsamość artystyczną tej grupy. Spotykają się po latach, w kuluarach wystawy zorganizowanej przez Centrum Sztuki Studio. Stawiają sami sobie wiele pytań. Czym wyróżniali się spośród innych, czym różnili się między sobą, co ich łączyło. Nie ogłosili nigdy żadnego manifestu, do teatru przyszli z bagażem różnych doświadczeń, po studiach aktorskich, filozofii, filologii. Mieli za sobą te same lektury, spektakle i filmy, tych samych nauczycieli i mistrzów, którzy kształtowali ich rozumienie teatru. Mieli publiczność, która czegoś od nich oczekiwała. Łączyło ich również to, że interesowała ich sztuka, a nie robienie karier pozateatralnych. "Byliśmy duchowo apolityczni" - mówi Roman Kordziński. Wszyscy, poza Izabellą Cywińską (w filmie wspomina m.in. zdjęcie z afisza poznańskiego teatru przedstawienia "Oskarżony: Czerwiec Pięćdziesiąt Sześć"), starali się być jak najdalej od polityki, choć jednocześnie byli wrażliwi na "wilgoć polityczną", która wisiała w powietrzu. Szukali tematów uniwersalnych, nie poddawali się zastanym konwencjom. Oryginalne wizje sceniczne narzucały im inne rozumienie dramatu. Jak z perspektywy lat oceniają swoją teatralną młodość? Jak potoczyły się ich dalsze losy artystyczne? O fenomenie "młodych zdolnych", o wzajemnych oczekiwaniach artystów, krytyków i publiczności, o relacjach pomiędzy teatrem a polityką wypowiadają się portretowani w tym filmie reżyserzy oraz Jerzy Koenig, Marta Fik i Andrzej Wanat. Zmarłego w 1982 roku Helmuta Kajzara wspominają także Jolanta Lothe i Piotr Lachman. Autorzy dokumentu wykorzystali wiele materiałów archiwalnych z przedstawień Izabelli Cywińskiej ("Moralność pani Dulskiej", Kalisz 1970, "Łaźnia", Poznań 1978, "Oskarżony...", Poznań 1981), Jerzego Grzegorzewskiego ("Powolne ciemnienie malowideł", Teatr Studio 1985), Helmuta Kajzara ("Stara kobieta wysiaduje", Warszawa 1978, "Villa dei miseri", Teatr TV 1983), Romana Kordzińskiego (m.in. "Wesele", Poznań 1975), Macieja Prusa (m.in. "Trędowata", Kalisz 1970, "Operetka", Warszawa 1980). Ponadto zdjęcia z wystawy w Centrum Sztuki Studio, poświęconej "młodym zdolnym 69".

Czas trwania: 55min. / 1994 / film dokumentalny
2019-05-20 18:00 Legendy polskiego teatru - Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 Logo TVP Kultura

Opis (streszczenie): Monografia reżyserów teatralnych, których Jerzy Koenig w 1969 r. na łamach "Teatru" określił mianem "młodych zdolnych". Na festiwalu teatralnym w Kaliszu 4 główne nagrody dostali wtedy: Jerzy Grzegorzewski, Maciej Prus, Helmut Kajzar i Roman Kordziński.

Czas trwania: 55min. / Polska / 1994 / film dokumentalny

Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 gdzie obejrzeć?

Teatr jest w nas - młodzi zdolni 69 można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP Kultura

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry