W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: W Polskę jedziemy
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja W Polskę jedziemy miała miejsce:
Opis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Siedzący we mnie entuzjasta proponuje: pokażę wam najpiękniejsze rzeczy w Polsce, a siedzący obok ironista odpowiada: a ja te najbrzydsze. Tak sam autor prezentuje swój cykl. Podróże po Polsce w sezonie grzewczym słońca są jego pasją od lat. Każdy odcinek cyklu dedykowany jest jednemu miejscu. Czasem są to znane turystyczne atrakcje, innym razem miejsca z dala od głównych szlaków. Zawsze jednak ciekawe, takie, z którymi związane są anegdoty, osobiste przeżycia i pasjonujące historie. Program ma charakter przewodnika turystycznego jednak z przymrużeniem oka. Znajdą się w nim użyteczne rady, podpowiedzi wartych odwiedzenia miejsc, ale także mnóstwo humoru, subiektywnych ocen i intrygujących zwrotów akcji.
Czas trwania: 23min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Każdy odcinek cyklu dedykowany jest jednemu miejscu. Na liście najpiękniejszych półwyspów świata Hel jest zawsze w czołówce. Ten fenomen natury ma około 35 kilometrów długości, ale zaledwie 100 metrów w najwęższych miejscach. Od wielu lat półwysep Helski jest atrakcją wczasową. Modnym miejscem wypoczynku stała się Jurata. Po pierwszej wojnie światowej wypoczywano w wytwornym hotelu Lido. Hotel istnieje do tej pory, niestety ma już chyba tylko dwie gwiazdki (ciemne zresztą) i daje zupełnie błędne pojęcie o elegancji sprzed stu lat. Drugim, obok Juraty, elitarnym kurortem nadmorskim była przed wojną Jastrzębia Góra. Ostatnim miejscem na Półwyspie z klimatem dawnej wioski rybackiej jest Kuźnica. Nie rozbudowuje się, bo nie ma gdzie. Od niedawna zmienia się w spokojne letnisko.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego - pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Z naszym przewodnikiem po Posce trafiamy do Fromborka, niewielkiego miasteczka na Warmii, często mylonego z Malborkiem. Z czego jest znany Frombork? W XIV wieku spaliła się katedra warmińska w Braniewie i ówczesny biskup postanowił nie odbudowywać w tym miejscu. Wybrał śliczne wzgórze tuż przy Zalewie Wiślanym i nazwał je Frauenburg, czyli miasto Pani. W średniowieczu był tu port rybacki. Autor programu twierdzi, że Frombork jest atrakcyjny tylko na godzinę i przypomina trochę ten ze średniowiecza. A jak jest naprawdę?
Czas trwania: 22min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego. pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Siedzący we mnie entuzjasta proponuje: pokażę wam najpiękniejsze rzeczy w Polsce, a siedzący obok ironista odpowiada: a ja te najbrzydsze. Właśnie tak sam autor prezentuje swój cykl. Podróże po Polsce w sezonie grzewczym słońca są jego pasją od lat. Każdy odcinek cyklu dedykowany jest jednemu miejscu. Czasem są to znane turystyczne atrakcje, innym razem miejsca z dala od głównych szlaków. Zawsze jednak ciekawe, takie, z którymi związane są anegdoty, osobiste przeżycia i pasjonujące historie. Program ma charakter przewodnika turystycznego, jednak z przymrużeniem oka. Znajdą się w nim użyteczne rady, podpowiedzi wartych odwiedzenia miejsc, ale także mnóstwo humoru, subiektywnych ocen i intrygujących zwrotów akcji. W tym odcinku zawitamy do Sandomierza.
Czas trwania: 18min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego - pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Każdy odcinek jest dedykowany jednemu miejscu. Użyteczne rady, podpowiedzi wartych odwiedzenia miejsc, mnóstwo humoru.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego, pisarza, satyryka, artysty kabaretowego.
Czas trwania: 24min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Tym razem wspólnie z prowadzącym program Krzysztofem Jaroszyńskim zwiedzamy ruiny Zamku Krzyztopór. Zamek wzniesiony w typie pallazo in fortezza. Powstał na nietypowym planie wpisanej w pięciobok bastionowej fortyfikacji. Właścicielem zamku był Krzysztof Ossoliński, jego marzeniem było zbudowanie siedziby, która przyćmiłaby inne siedziby magnackie.
Czas trwania: 23min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): W tym odcinku odwiedzamy pałace na południu województwa dolnośląskiego. Wędrówkę rozpoczynamy od Pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Pałac zwano Wschodniopruskim Wersalem, gdyż był największy i najwykwintniejszy w całym landzie. Perłą południowej Opolszczyzny jest także Moszna Zamek w Mosznej. Budowla ma 99 wież i wieżyczek, 365 okien, Zaprojektowano ją w stylu neorenesansowym, ale przetykanym neogotykiem. Dwadzieścia parę kilometrów od Mosznej są Kopice. Po tamtejszym pałacu ostały się tylko ruiny, choć i te piękne. Resztki zamku zostały wykupione przez prywatnego właściciela, który ma odbudować pałac.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego, pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Program ma charakter przewodnika turystycznego, jednak z przymrużeniem oka.
Czas trwania: 21min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego, pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. Każdy odcinek cyklu dedykowany jest jednemu miejscu.
Czas trwania: 23min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Cykl prezentujący ciekawe miejsca w Polsce okiem Krzysztofa Jaroszyńskiego pisarza, satyryka, artysty kabaretowego. W tym odcinku autor zaprasza nas do Zaborowa i Jadwisina. Miejscowość Zaborów to właściwie tylko pałac z przyległościami, który wzniesiono w pierwszych trzech latach XX wieku. Pałac jest fotogeniczny, więc od zarania kręcono tu filmy. Na przykład przed wojną kilka, w tym "Rodzice rozwodzą się". To chyba nie była komedia. A po wojnie "Lalka", "Kariera Nikodema Dyzmy", "Doktor Murek"i dziesiątki innych. Można wręcz powiedzieć, że o ile w co drugim filmie amerykańskim jest Time Square, to w co drugim polskim pałac w Zaborowie. I cały czas nadal kręcą. Kolejnym przystankiem naszego przewodnika jest pałac w Jadwisinie. Powstał w 1898 roku dla Jadwigi i Macieja Radziwiłłów. No to już wiadomo, skąd nazwa Jadwisin. Radziwiłłowie mieszkali tu aż do wybuchu II wojny światowej. Drugie życie, może niezbyt szlachetne, ale za to malownicze uzyskał pałac ten w PRL - u z początkiem lat 60. , kiedy powstał tu ośrodek konferencyjno - wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): W tym odcinku zwiedzamy Modlin, Wyszogród i Zakroczym.
Czas trwania: 23min. / 2022 / magazynW Polskę jedziemy można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):