Emisja Weterynarze z sercem będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 9 lipca 2025 (Środa)Opis (streszczenie): Kynofobia to irracjonalny, niemożliwy do opanowania lęk przed psami. Zobaczycie, jak behawiorystka pomogła dziewczynce pozbyć się tego lęku. Poznacie też kowala Tomka, przedstawiciela tego ginącego zawodu, który jest pielęgniarzem ratującym zdrowie kucyka Hugo, a nie tylko rzemieślnikiem. W poznańskim ogrodzie zoologicznym odwiedziliśmy zakątek z dzikimi kociakami i mamy nadzieję, że sprawiliśmy Wam przyjemność, gdyż tych zaledwie trzymiesięcznych osesków nie można jeszcze oglądać na wybiegu. Niech Was nie zmylą te urocze pyszczki, miękkie futerka i senna atmosfera - to koty amurskie.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku dwie niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie weterynaryjne. Chiropraktyka, czyli terapia manualna oraz zoofarmakognozja, terapia z zastosowaniem ziół, olejków eterycznych i innych preparatów. Okazuje się, że w wielu sytuacjach, w odniesieniu do zwierząt i ludzi można stosować podobne sposoby leczenia. Poznacie konia Altivo, któremu chiropraktyka umożliwia normalne funkcjonowanie oraz sunię Chemii, która z rozwagą wybiera dla siebie przygotowane przez terapeutkę preparaty. W Kąciku Adopcyjnym psiak Rysiek uratowany z koszmaru Radys, czekający na dom w Rogatym Ranczu.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): W tym odcinku przedstawiamy Wam arapaimy olbrzymie. To ryby o budowie ciała podobnej do ryb prehistorycznych i dlatego niekiedy nazywamy je żywymi skamielinami. Osiągają wagę 200 kilogramów, a spotkaliśmy je w płockim ogrodzie zoologicznym. Trafiliśmy tam również na trening w szkółce olbrzymów, czyli słoni. Ukończenie jej w płockim ZOO daje absolwentom szansę na dostanie się do znanych europejskich ogrodów. Ale to nie wszystko. Żyją tam też pancerniki, które bronią się przed niebezpieczeństwem jak nasze jeże, czyli zwijają się w kule. Są to jednak kule pancerne. Proponujemy też zabawę w nosework z Waszymi psiakami. Na czym polega i jakie korzyści przyniesie zarówno Wam jak i Waszym pupilom, zobaczycie w naszym programie. A w Kąciku Adopcyjnym Bazylek. Psie niepełnosprawne dziecko, które pilnie się uczy i czeka na odpowiedzialnych opiekunów.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Oczywiste jest dla każdego, że na nadmorskich plażach nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy, ale nie tylko! Pokażemy dzisiaj, jak wspierają ich w tym nasi czworonożni przyjaciele. Oto relacja z wizyty na treningu Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych. Obserwowaliśmy żmudne szkolenia oraz symulowane akcje ratownicze. Znad Bałtyku przeniesiemy się do świata pszczół. Opowiemy o osiągnięciach polskich uczonych w ich ratowaniu, o chorobach tych owadów i tajnikach życia w ulu.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Odkrywamy dzisiaj okrutną prawdę - schronisko, które nie chroni a unicestwia, czyli Radysy. W czerwcu 2020 r. bramy tego piekła dla zwierząt zostały otwarte. Psiaki z Radys znajdują się w ponad stu schroniskach, organizacjach, przytuliskach, domach tymczasowych na terenie całej Polski. Otwieramy zatem największy z możliwych kącik adopcyjny z tymi psami, które udało się jeszcze uratować. Wiecie co to jest reintrodukcja? To przywracanie zwierząt w miejsca, w których kiedyś żyły. Tę misje spełniają ogrody zoologiczne. Poznańskie zoo bierze udział w różnych takich projektach, a dzisiaj dowiemy się o reintrodukcji puszczyka uralskiego i susła moręgowanego.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Odwiedzamy podwarszawski Konstancin, gdzie Fundacja Świętego Franciszka prowadzi Koci Azyl. To największy tego rodzaju ośrodek w Europie, który rocznie przyjmuje prawie 200 pokrzywdzonych przez los kociaków. To nie jest zwykłe schronisko. Wydry olbrzymie ariranie są od 1999 roku wpisane na listę gatunków zagrożonych wyginięciem. W Polsce można je zobaczyć tylko w jednym miejscu - w łódzkim ogrodzie zoologicznym. Poznajcie międzynarodową rodzinę wydr olbrzymich - mamę Coari z Niemiec, tatę Cashibo /Kaszibo/ z Holandii i ich dzieci urodzone w Polsce. Dzisiaj odwiedzamy też jedno z miejsc, gdzie uratowane podczas interwencji OTOZ - u zwierzęta znajdują schronienie. Są tu psy nie tylko z Polski. Badża, Liczi, Lusi czy Skarpetek czekają tu na Was.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Już po raz kolejny odwiedziliśmy Fundację Centaurus, która przede wszystkim zajmuje się ratowaniem koni, ale tym razem wykupiła i objęła swymi opiekuńczymi skrzydłami 2 wielbłądy. Po nadmiernie wyczerpującej ich siły pracy w cyrku tutaj odnajdują spokój, troskę i zdrowie. W łódzkim ogrodzie zoologicznym poznajemy rodzinę kangurów, w której tato po zabiegu stomatologicznym przechodzi badania. Dzięki nim opiekunowie wiedzą, że nic już mu nie grozi. Rufus spokojnie i bez bólu może zająć się rodziną. W płockim ogrodzie zoologicznym urodził się lamparcik perski, a pracownicy ogrodu dostosowali czas pierwszego badania dzikiego kociaka do naszej wizyty. Zobaczcie 7 - tygodniowego malucha, który po raz pierwszy został odłączony od mamy i poczuł dotyk człowieka. Dotąd nikt nie wiedział, jakiej jest płci!
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Program powstał na fali mody na świadome i odpowiedzialne wprowadzanie zwierząt domowych do życia polskich rodzin. Będzie prezentował przypadki pacjentów pojawiających się w klinikach weterynaryjnych, pracę i opiekę medyczną nad zwierzętami w ogrodach zoologicznych i innych placówkach działających na rzecz zwierząt. Będziemy również odwiedzać ośrodki rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami i placówki wykorzystujące w swej pracy zwierzęta, np. policja czy służby celne. Zobaczymy także mniej popularne zwierzęta domowe, jak gryzonie czy zwierzęta egzotyczne. Program będzie spełniał również funkcję edukacyjną, wskazywał jak postępować ze zwierzętami i uczył empatii w stosunku do nich. Ten odcinek to jeden wielki psio - koci kącik adopcyjny. Psiaki: Rex, Aston, Elipsa, Lewiatan, te i inne czekają na Was w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Radomiu. Opiekuje się nimi wyjątkowa grupa wolontariuszy. Poznajcie zarówno ich, jak również ich podopiecznych. W domu tymczasowym pani Kasi fundacji Ja Pacze Sercem czekają na swoje stałe domy koty - m.in. Simonka i Maślak. Okienko życia dla królików i gryzoni w Lubieńcu, jak wiele innych placówek w Polsce, zaangażowało się w ratowanie zwierząt z ogarniętej wojną Ukrainy. Zwykle potrzebują one pomocy weterynaryjnej. Zobaczcie, jak zaopiekowano się świnkami morskimi.
Czas trwania: 25min. / 2022Opis (streszczenie): Zaczynamy od niespodzianki. Odwiedzamy placówkę Polskiego Towarzystwo Ochrony Ptaków, aby poznać koniki polskie! To nie jest pomyłka. Zaraz się wszystko wyjaśni. W płockim ogrodzie zoologicznym czeka nas nie lada gratka. Będziemy towarzyszyli doktorowi w kontroli medycznej pytona. Wszyscy są bardzo skoncentrowani. Tu nie można sobie pozwolić na żaden zbędny ruch czy błąd. Schronisko w Milanówku, dzięki pracy oddanych wolontariuszy, otwiera na ludzi i świat psiaki, które znalazły tam schronienie, a potem szuka dla nich prawdziwego domu. Tym razem czekają Axel, Bodo i Piorun.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Przedstawiamy Wam Lilkę, pierwszą na świecie kangurzycę, która przeszła udaną operację usunięcia zaćmy z obydwu oczu. Lilka poznaje już swoich przyjaciół w stadzie, których do tej pory nigdy nie widziała, a mogła jedynie wyczuwać. W płockim ogrodzie zoologicznym spotykamy się z wężem boa, Xeną, której opiekun zdradzi wiele tajemnic tego gatunku. Np. dlaczego węże tak często wysuwają język? Ile mają zębów? Do czego Xenie potrzebna jest ruchoma tchawica? Poznacie też psią rodzinę z lisiej norki oraz sunię Sówkę. Zarówno porzucona rodzinka, jak i niepełnosprawna Sówka, obecnie podopieczni Fundacji Zwierzęca Polana, liczą na znalezienie ciepłego domu.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): W Przemyślu, w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych, dwa lata temu po raz pierwszy usłyszeliśmy "Budujemy Psią Wioskę!" I już jest! Jak wygląda życie w Psiej Wiosce, dlaczego to miejsce jest takie ważne, zarówno dla zwierząt przygotowywanych do adopcji, jak i dla ich opiekunów? Poznajcie mieszkańców Psiej Wioski, a wśród nich psiaki - Biszkopta i Spinkę. Kot DJ, poza niezwykłym imieniem, ma też niezwykłe losy. Ma szczęście, że trafił pod opiekę lekarzy z ośrodka w Przemyślu. Kolejka oczekujących na DJ’a to - bagatela - 30 osób! Z niecierpliwością czekamy, aż DJ będzie gotowy do zamieszkania w nowym domu i jesteśmy ciekawi, który ostatecznie go przyjmie.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Zobaczycie dzisiaj jedno z niewielu w Polsce schronisk dla udręczonych zwierząt gospodarczych. W tej placówce jest aż 140 podopiecznych i każdy ma swoją tragiczną historię. Dzięki troskliwym opiekunom ich życie w Rogatym Ranczu zmienia się niemal z dnia na dzień. Swoją historię napisała sunia Breve. Fragmenty niezwykłego, wzruszającego pamiętnika poznajemy dzięki jej opiekunce - Kai Karczewskiej. Ta historia ma swój happy end - Breve znalazła wspaniały nowy dom. W kąciku behawiorystycznym znajdziecie bardzo ważne dla naszego psa i dla nas informacje o tym, co powinniśmy wiedzieć, oddając pupila na jakiś czas do hoteliku dla zwierząt.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): W dzisiejszym programie wizyta u Igora Tracza, wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata w wyścigach psich zaprzęgów oraz w bikejoringu. Jego psy kochają biegi! Podziwiamy niezwykle precyzyjne treningi i wzajemne zgranie człowieka i psa we wspólnym sportowym działaniu. Zapraszamy też do obejrzenia, jak wygląda dzień z inspektorami Ogólnopolskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami "Animals". To dzień szczególny, bo inspektorom towarzyszą wyjątkowi wolontariusze - Bartosz Kwolek i Jan Król, nasi siatkarscy mistrzowie. Historia Lory, która trafiła do domu tymczasowego Elizy jest bardzo wzruszająca. Jesteśmy świadkami podpisania umowy adopcyjnej. Lora dostaje stały dom właśnie u Elizy! A w kąciku adopcyjnym młodziutki Diego, który po badaniach, kiedy zostanie już wyleczony, ma szansę na nowe życie.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Dzisiaj poznacie Tościka i Kokę oraz Henia. Tościk to łakomczuch, dzięki któremu dowiecie się, co dla psa może okazać się trujące, mimo że dla nas jest przysmakiem. Koka to ofiara ludzkiej bezduszności i bicia za to, że nie okazała się agresywnym amstafem oraz kolejny przykład bezmyślnego zakupu zwierzęcia. Henio to baranek, który mieszka w Przemyskim Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych i jest pupilem wszystkich pracowników. To przykład przedstawiciela zwierząt niewidzialnych i o nich dowiecie się w naszym programie.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Dzisiaj przedstawiamy dwie współpracujące ze sobą fundacje, które warto zapamiętać: Dziki Sierociniec i Specjalistyczną Jednostkę Ratownictwa Weterynaryjnego. Ta współpraca przynosi wspaniałe rezultaty. Ostatnio w Dzikim Sierocińcu znalazło też tymczasowe schronienie wiele zwierząt z ogarniętej wojną Ukrainy. Celem istnienia Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Głownie jest pomoc zwierzętom, które są porzucane. Obecnie oczywiście przyjmowane są tam również zwierzęta z Ukrainy. Nasz dzisiejszy kącik adopcyjny jest nimi wypełniony. Są to zarówno szczenięta jak i dorosłe psy. One bardzo chciałyby otworzyć Wasze serca. Szczególnie Nero i Nora, para której nie można rozdzielić. Są ze sobą całe, długie życie.
Czas trwania: 25min. / 2022Opis (streszczenie): W Gdyni odwiedziliśmy niezwykłe schronisko - Ciapkowo. W tym schronisku nie ma zwierząt za starych na dom. Zobaczcie fragmenty filmu "Zdążyć do domu". To opowieść Murzyna, starego psa, który przed laty mieszkał w Ciapkowie. Murzyn swoje ostatnie dni spędził jako prawdziwy, kochany pies, a nie bezdomny numer w schronisku. Czy wiecie, że istnieją ssaki żyjące w Afryce, w podziemnych koloniach, niczym mrówki czy pszczoły? W Polsce możecie poznać je między innymi w gdańskim ogrodzie zoologicznym. Są bardzo płochliwe, a zredukowany zmysł wzroku rekompensuje im wyostrzony dotyk, węch i doskonały słuch. W kąciku adopcyjnym psi seniorzy - Goran i Róża. Czy poruszą Wasze serca, znajdą dom i nowych, kochających opiekunów?
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Kolejne spotkanie z inspektorami OTOZ Animals, a tym samym losy kolejnych psów uratowanych podczas interwencji. Gapcio zamarzał przy budzie w kilkunastostopniowym mrozie, stracił wzrok i czeka na kosztowną operację okulistyczną. Bali, doświadczony przez los podobnie, trafił pod troskliwą opiekę, gdy jego właściciel dobrowolnie zrzekł się opieki nad nim. Obydwa psiaki wracają do zdrowia w przytulnych domach tymczasowych, a po wyleczeniu będą czekały na nowych, odpowiedzialnych właścicieli. Przedstawiamy Wam prawdziwą filmową celebrytkę ze świata dzikich zwierząt - Martę, która od 1960 roku zamieszkuje płocki ogród zoologiczny, a w tym roku kończy 91 lat! Jest najstarszą przedstawicielką rodziny aligatorów zamieszkujących podobne placówki.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Zapraszamy na spotkanie z żyrafami. Te piękne, egzotyczne zwierzęta pokażemy w naszym programie po raz pierwszy. W gdańskim ogrodzie zoologicznym obserwowaliśmy ich trening medyczny. Dowiecie się też, ile kręgów szyjnych ma żyrafa i co oznacza układ kolorowych plamek na jej szyi. "Okno Życia" dla małych zwierząt? Tak! To inicjatywa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na stronie internetowej "Okna Życia" czytamy motto: "Nie wyrzucaj, oddaj do nas. Przyjedziemy, zabierzemy, bez pytań". Na Oddziale Drobnych Ssaków lubelskiego UP czeka ich nowe, lepsze życie. Jeśli lubicie gryzonie i chcielibyście hodować np. chomika lub szynszylę, posłuchajcie cennych porad. Jakich warunków do życia potrzebują? Jakie klatki i ich wyposażenie, jaka karma? Okazuje się, że nie są to zwierzęta, które łatwo zadowolić.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Dzisiaj o projekcie z zakresu ochrony środowiska "Łowcy obcych", którego celem jest lokalizowanie i obejmowanie monitoringiem roślin i zwierząt akwariowych. Przenoszone do polskich wód stanowią zagrożenie dla naturalnego ekosystemu. Czy wiecie, ile gatunków raków żyje w naszych wodach? Znajdziecie też instrukcję, jak zabrać się do założenia akwarium. W poznańskim ośrodku rehabilitacji małych ssaków odwiedziliśmy wiewiórki i jeże, które trafiają tu o każdej porze dnia i nocy. Leczone wszelkimi metodami, nawet akupunkturą, troskliwie pielęgnowane, wiosną niemal wszystkie wracają na wolność. A w kąciku adopcyjnym psiak Jerry, który po ciężkich przejściach, przygarnięty przez schronisko Pegasus, czeka na spokojny, ciepły dom.
Czas trwania: 25min. / 2020Opis (streszczenie): Program prezentuje przypadki pacjentów pojawiających się w klinikach weterynaryjnych, pracę i opiekę medyczną nad zwierzętami w ogrodach zoologicznych i innych placówkach działających na rzecz zwierząt. Odwiedzamy ośrodki rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami i placówki wykorzystujące w swej pracy zwierzęta, np. policja czy służby celne. Zobaczymy także mniej popularne zwierzęta domowe, jak gryzonie czy zwierzęta egzotyczne. Program wskazuje, jak postępować ze zwierzętami i uczy empatii w stosunku do nich.
Czas trwania: 26min. / 2021Opis (streszczenie): Zapraszamy do sztucznego zimowiska nietoperzy, gdzie hibernują, zarówno zdrowe, jak i chore gacki, karliki czy nocki. Jest ich wiele i wszystkie mogą liczyć na troskliwą opiekę Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody "Salamandra", jak również na profesjonalną opiekę lekarza weterynarii. Odwiedzamy też gdyńskie schronisko Ciapkowo, gdzie rezydują nie tylko psy, ale również koty. Dzisiaj to nasi bohaterowie, którzy czekają na nowy dom. Poznajcie Wojskową i Ambrelę - kotki oraz Bronka - psiaka!
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Nasza kolejna już wizyta w poznańskim ogrodzie zoologicznym przepełniona jest radością i smutkiem. Z Ukrainy wcześniej przyjechało tu już wiele zwierząt zarówno domowych, jak i dzikich. Właśnie dołączyły do nich kolejne, cudem ocalone z wojennego piekła. U znanej nam pani Lidii, behawiorystki i trenerki pozytywnego jeździectwa, poznajemy dwie klacze - Talentinę i Gucci. Umiejętności i właściwe reakcje konia, wychwycone podczas treningu medycznego, zagwarantują w przyszłości komfort leczenia zarówno pacjentkom, jak i opiekunom.
Czas trwania: 25min. / 2022Opis (streszczenie): Dzisiaj zobaczycie ćwiczenia obedience, czyli naukę posłuszeństwa poprzez zabawę. Cztery entuzjastki obedience ze swoimi psami zademonstrowały i udowodniły, że to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także nauka przydatna w codziennym życiu z pupilem. W Toruniu odwiedziliśmy niecodzienny ogród, który łączy walory ogrodu zoologicznego i zoobotanicznego. To tutaj samica pytona poddana została kuracji hormonalnej, a leczenie zakończyło się sukcesem i obyło się bez operacji. Wkrótce przybędzie tam nowych mieszkańców. Mówiliśmy już w naszym programie o inicjatywie lubelskiego UP - "Okno życia" dla małych, bezdomnych gryzoni. Dzisiaj w kąciku adopcyjnym dwoje podopiecznych - szczurek Soni i myszka Fiołka.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Dzięki Fundacji Pomocy Goldenom "Aurea", przybliżymy rasę golden retriever. Piękne, ciepłe i prorodzinne - dlaczego, tak jak np. Sonia, bohaterka kącika adopcyjnego, trafiają do fundacji? Mamy nadzieję, że nie tylko Sonia podbije Wasze serca! Poznacie też zwierzęta, których nazwać potrafiłoby pewnie niewielu z Was. To egzotyczni mieszkańcy toruńskiego ogrodu zoobotanicznego. Ale dzisiaj skupimy się na pandach rudych i tarajach. Co zrobić, jeżeli bardzo pragniemy mieć psa, ale z różnych względów nie możemy podjąć decyzji na wiele lat? Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie tak zwanego domu tymczasowego.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Poznajcie panią Weronikę, która całkowicie poświęciła się opiece nad niezliczoną ilością kociaków. Nie ma znaczenia, ilu rezydentów ma już w domu, każdy znajdzie pomoc. Dowiecie się też, jak wprowadzić właśnie zaadoptowanego kociaka do nowego domu, aby przeszedł przez to bez stresu. Tylko w naszym programie - niecodzienny gość, czyli borsuk Bob. Jest bardzo chory, ale pod troskliwą opieką właścicieli leśnego pogotowia ma szansę na długie, bezpieczne i komfortowe życie. Lena i Mateusz nie wszystkich swoich podopiecznych mogą nam pokazać. Jeśli nie przyzwyczają się do człowieka, będą mogli bezpiecznie żyć, kiedy wrócą już do natury. Może zachcecie zaadoptować kociaka? A może norkę?
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): W Gdańsku kibicowaliśmy dzielnej suni Nutce w walce z groźną, szczególnie dla szczeniąt, chorobą - parwowirozą. Ostrzegamy! Niepokojące zachowania szczenięcia natychmiast powinniście skonsultować z lekarzem weterynarii. Tylko wcześnie wykryta parwowiroza daje szansę na całkowite wyleczenia Waszego pupila. Posłuchajcie też praktycznych porad behawiorystki, jak skutecznie nauczyć szczeniaczka zachowania czystości w domu. Zapraszamy też do innego niż wszystkie schroniska w Czaplinku, gdzie na nowy dom oczekuje psiak Tedi.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Przed wakacjami czeka Was solidna porcja porad dotyczących domowych pupili. To czas, który możecie wykorzystać np. na zabawy klatkowe, które pomogą opanować lęk separacyjny u Waszego psa. Oglądając właścicieli i psiaki, którzy mają to już za sobą, przekonacie się, że nie jest to trudne, a zarówno Waszemu zwierzakowi, jak i Wam zapewni znaczny komfort obcowania. Kilka praktycznych rad, jak postępować z naszymi kociakami i dlaczego nie należy zabierać dzieci od kociej mamy przed dwunastym tygodniem życia. Czy na pewno macie w swoim domu miejsce dla swego futrzaczka, np. na szafie? To dla niego ważne! Zadbajcie o to! A jeśli macie więcej kotów, to pamiętajcie: tyle kuwet, ile kotów PLUS JEDNA. Dlaczego? Dowiecie się w programie.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): Puchaty Patrol - tak nazywa się miejsce, w którym szynszyle są najważniejsze. Jest otwarte dla każdego, kto się nimi interesuje. Czy wiecie, że szynszyle, które nie jedzą przez dwa dni, mogą po prostu nie przeżyć? Te wdzięczne puchate kuleczki wymagają codziennych, niemal rutynowych zabiegów, aby cieszyć swoich właścicieli. Odwiedziliśmy też schronisko "Tara" w Piskorzynie. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce, założone 26 lat temu. Rezyduje tu kilkaset zwierząt, a przede wszystkim koni. Tutaj, uratowane najczęściej przed rzeźnią, zaopiekowane z ogromną miłością założycielki "Tary" - Scarlett Szyłogalis - dożywają swych dni.
Czas trwania: 25min. / 2021Opis (streszczenie): We Wrocławiu odwiedziliśmy nietypowe, ornitologiczne pogotowie dla gołębi "Gruszętnik". Jego twórca podzielił się z nami wieloma ciekawymi informacjami o tych ptakach, które bardzo często spotykamy w miastach. Czy wiecie, że gołębie potrafią reagować na swoje imię i bywają zazdrosne?Zrozpaczeni właściciele zaginionych zwierząt często nie wiedzą, jak rozpocząć poszukiwania. W Warszawie działa Fundacja Trop, która pomaga w odnajdywaniu zagubionych psów, a bezdomne czy porzucone oddaje do zaprzyjaźnionych fundacji, schronisk i domów tymczasowych.
Czas trwania: 25min. / 2021Emisja Weterynarze z sercem miała miejsce:
Opis (streszczenie): Dzisiaj - Psia Ekipa! To grupa ludzi, która postanowiła coś dać od siebie tym, którzy mają gorszy świat. Prowadzą domy tymczasowe i dają schronienie skrzywdzonym zwierzętom zwane Psią Hau - pą. I właśnie tam czekają spragnione miłości psiaki. Jednego z nich, Pędzla, poznacie bliżej w naszym kąciku adopcyjnym. Mamy jeszcze jednego bohatera. Przedstawiamy historię konia Szakala. Kiedy okazało się, że cierpi na poważne schorzenie okulistyczne, potrzebna była interwencja lekarzy. Dowiecie się o jego chorobie, zobaczycie, jak wyglądała operacja i jaki przyniosła efekt.
Opis (streszczenie): W Okresowym Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Jelonki od 2003 roku ratunek znalazło kilka tysięcy zwierząt. Podczas naszej wizyty spotykamy lisy wszelkiej maści oraz kuny leśne i domowe. Schronisko Pegasus to miejsce, w którym ratuje się konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Poznajemy Taja, który przechodzi niestandardową kurację - zabieg leczenia medycznymi pijawkami. A w kąciku adopcyjnym sunia ze szczeniakami, które urodziła w lesie. Jeden człowiek ją skrzywdził, drugi wraz z dziećmi uratował. Może ktoś da jej kochający dom? A może ktoś przyjmie pod swój dach dobrze wychowane przez nią dzieci?
Czas trwania: 25min. / 2020Weterynarze z sercem można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Bydgoszcz, TVP Nauka
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: