Emisja Wojny samochodowe będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 25 maja 2025 (Niedziela)Opis (streszczenie): Paweł Miszta i Przemysław Szafrański to dwaj handlarze, którzy do swojej pracy podchodzą z pasją i humorem - doskonale bawią się motoryzacją, ubijając przy tym zyskowne interesy! W każdym odcinku każdy z nich otrzymuje ten sam budżet i wolną rękę w kwestii jego rozdysponowania - zadaniem prowadzących jest kupić, wyremontować i sprzedać dowolne auto tak, by jak najwięcej na nim zarobić. Kolejna seria spotkań z Pawłem i Przemkiem, to podróż przez szybko zmieniający się rynek aut i wahania cen. Samochód, który jeszcze wczoraj kosztował kilka tysięcy, dzisiaj można sprzedać za ponad dziesięć. Na zachowania klientów wpływają sprzeczne informacje o drożejących lub taniejących paliwach i o mających nadejść regulacjach, które wykluczą sporą cześć używanych aut z obrotu. Siedemnasta seria “Wojen Samochodowych” pełna będzie zaskoczeń cenowych, nieoczekiwanych zarobków i strat. Rywalizacja między Przemkiem i Pawłem bardziej niż do tej pory będzie zależała od determinacji klientów. Zarówno, tych co sprzedają, jak i tych, którzy będą mieli ochotę kupić sobie samochód. W tym odcinku budżet co prawda nie powala bo to tylko 15500 zł, ale to nie oznacza, że panowie nie zainteresują się ciekawymi i dość nietypowymi jak na ten program pojazdami. Paweł podejdzie do sprawy dość odważnie, bo postanowi kupić kilkudziesięcioletniego Stara 200, który jednak przysporzy mu niemało problemów. Przemek pójdzie za głosem serca i kupi rzadkiego Forda Taurusa, którzy przywoła miłe wspomnienia z przeszłości.
/ Polska / 2024 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Nic nie przynosi im tyle radości, co znalezienie motoryzacyjnych okazji, które dają bazę do stworzenia egzemplarza, na którym można dobrze zarobić! Paweł Miszta i Przemysław Szafrański zawodowo handlują samochodami. To uważni łowcy okazji i twardzi negocjatorzy. Oprócz umiejętności i wiedzy w tym zawodzie potrzebna jest także odrobina sprytu i szczęścia. Zasada jest jedna: tanio kupić, drożej sprzedać. Cały proces: zakup, remont, sprzedaż, jest w rękach handlarzy. Który z nich zrobi lepszy interes? W dziesiątym sezonie zobaczymy wiele ciekawych starć między handlarzami. Mając na start 7000 złotych, do pojedynku wybiorą Forda Streetka i Mercedesa Vito. Czy każdy z samochodów znajdzie właściwego odbiorcę? Zobaczymy też ekscytującą rozgrywkę pomiędzy motoryzacją niemiecką a francuską, czyli rywalizację kompaktowego Golfa z sedanem. Który samochód uda się sprzedać z większym zyskiem? Przy budżecie ustalonym na 13 tysięcy złotych handlarze spróbują tanio kupić auta sprawdzonych marek, a potem dobrze jej sprzedać. W ręce Pawła wpadnie kompaktowy Volkswagen Golf, któremu oprócz napraw mechanicznych trzeba będzie zafundować kurację upiększającą. Przemek nabędzie Citroena C5 drugiej generacji - komfortowy sedan musi zostać wyposażony w zamówiony przez klienta hak.
/ Polska / 2020 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): Rynek samochodowy zmienia się z miesiąca na miesiąc. Na wahania cen, oprócz płynnej sytuacji na rynkach, wpływają też faktyczne lub zapowiadane regulacje. Dziś coraz trudniej znaleźć przyzwoite auto w niskim budżecie. Choć nadal się takie zdarzają, to ceny tych lepszych, z niskimi przebiegami i niewielkimi śladami zużycia, są dużo wyższe niż wskazywałby na to jedynie rocznik. Osiemnasta seria „Wojen samochodowych” to walka na wyższe budżety i niespodzianki związane z zakupami dobrze zachowanych aut budżetowych. To także zwiększone ryzyko, które w tej serii, nie zawsze się opłaci. Tak płynny rynek tylko z pozoru daje szansę na niezwykłe zarobki. Częściej wymusza ostrożność i kalkulację. Jednak zawsze będą decydowały negocjacje. Gdy podaż samochodów rośnie, wtedy powiedzenie „pierwszy klient – najlepszy klient” zyskuje na znaczeniu. Ta seria będzie testem elastyczności Pawła i Przemka. Paweł i Przemek będą mieć do dyspozycji spory budżet w wysokości 110 tysięcy złotych. Paweł uzna, że w takiej sytuacji największe szanse na spory zarobek będzie miał w sytuacji, gdy zdecyduje się na zakup limuzyny lub jak najmłodszego SUV-a. Ostatecznie wybierze drugi wariant i kupi Skodę Kodiaq – auto pochodzące z polskiego salonu i użytkowane przez pierwszego właściciela. Skoda opuściła fabrykę w 2022 roku, pod maską ma benzynowy silnik o pojemności 1,5 litra, a jej przebieg to zaledwie 28 tysięcy kilometrów. Przemek tym razem nie będzie szukał auta w ogłoszeniach, a zamiast tego odezwie się do znajomego, który niedawno wspominał mu, że ma ciekawy samochód do sprzedania. Okażę się, że chodzi o terenowy pojazd Segway Fugleman UT10 Crew, czyli w wersji sześcioosobowej. Napędza go silnik o pojemności 1 litra, a ten konkretny egzemplarz jest praktycznie nowy – jego przebieg to zaledwie 620 kilometrów.
Opis (streszczenie): Zasady tego programu są bardzo proste: Paweł Miszta i Przemysław Szafrański mają zarobić jak najwięcej na jednym samochodzie - wygrywa ten, kto dysponując tym samym budżetem wygeneruje większy zysk. Handlarze głowią się, by jak najtaniej kupić jak najlepszą bazę, uwijają się jak w ukropie przy wykonywaniu na własną rękę koniecznych poprawek i używają swoich negocjacyjnych zdolności by przekonać potencjalnego klienta do zakupu. W dziewiątej serii przekonamy się, czy w pojedynku dwóch niemieckich aut kompakt klasy premium jest w stanie pokonać pełnowymiarową limuzynę oraz jak wypadnie amerykański sedan w konfrontacji z japońskim vanem. Budżet 14 tysięcy złotych Przemek postanowi spożytkować na model, który kiedyś sam posiadał - Pontiac G6 GT z 2005 roku tak go urzecze, że handlarz złamie swoją zasadę niejeżdżenia oglądanym samochodem przed zakupem. Paweł tym razem postawi na praktyczność - zdecyduje się na Toyotę Avensis Verso z rocznika 2002, która niemiło zaskoczy go niemrawym przyspieszaniem. Przekonamy się, czy sama regeneracja turbosprężarki rozwiąże problem z japońskim kompaktowym vanem, a także przyjrzymy się chałupniczym modyfikacjom świateł w amerykańskim sedanie.
/ Polska / 2020 / program motoryzacyjnyOpis (streszczenie): 19. sezon „Wojen samochodowych”, to okazja aby zobaczyć pojedynki aut pełnych charakteru. Pojawią się bowiem samochody, do których trzeba mieć serce. Biznesowe wyceny częściej niż zazwyczaj będą ulegały emocjonalnym porywom. Paweł i Przemek znajdując ciekawe samochody będą musieli poszukać też odpowiednich klientów. Klasyczne Volvo, amerykański pick-up czy kultowy Volkswagen to samochody, których cena zależy od nastawienia kupującego. Ta seria „Wojen samochodowych” przypomni, że w handlu najważniejsze są uczucia. Sprzedajemy walcząc z nimi i kupujemy pod ich wpływem. Paweł i Przemek będą musieli sprawnie poruszać się pomiędzy niemierzalnymi czynnikami i wykażą się doświadczeniem w negocjacjach. W tym odcinku handlarze będą dysponować budżetem w wysokości 29 tysięcy złotych. Przemek Szafrański zdecyduje, że za takie pieniądze najlepiej będzie rozejrzeć się za “zwykłym, prostym samochodem”. Podczas przeglądania ogłoszeń w oko wpadnie mu jednak auto dość rzadko widywane na naszych drogach - będzie to Volkswagen Scirocco drugiej generacji z 1988 roku z benzynowym silnikiem o pojemności 1,8 litra i mocy 95 koni mechanicznych. Auto prezentuje się dobrze, jak na swój wiek, ale wymaga wymiany rozrządu. Paweł Miszta uzna, że w tym przypadku najlepszy zarobek zapewni mu niewielkie, miejskie auto, używane głównie na dojazdy do pracy, najlepiej trzydrzwiowe. Jego uwagę zwróci czarny Suzuki Swift w wersji sport, który opuścił fabrykę w 2012 roku. Napędza go silnik o pojemności 1,6 litra, który generuje niemałą jak na gabaryty tego auta moc 136 koni mechanicznych. Stan techniczny samochodu nie budzi większych zastrzeżeń, ale Paweł będzie musiał się zająć niewielkimi naprawami blacharskimi.
/ Polska / 2025 / program motoryzacyjnyEmisja Wojny samochodowe miała miejsce:
Wojny samochodowe można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVN Turbo
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: