Emisja Wszystko po krakowsku będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 6 stycznia 2025 (Poniedziałek)Opis (streszczenie): Cykl programów montażowych, opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Program składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizją Kraków w latach 1995 - 2006, a ich wspólną cechą jest temat lub miejsce nagrania czyli Kraków. Taki wieczór był i jest możliwy oczywiście tylko w Piwnicy pod Baranami, gdzie wszystko zdarzyć się może. Nawet to, że po światowych sukcesach z recitalem pieśni Jana Kiepury, w Piwnicy wystąpi artysta niezwykły, Jacek Wójcicki w towarzystwie Beaty Rybotyckiej w roli Marty Eggerth. Usłyszymy m.in.: słynne Brunetki, Blondynki, Ninon, Kujawiaka Wieniawskiego, Wróć do Sorrento. W roli konferansjera występuje Marek Pacuła.
Czas trwania: 25min. / 2013 / koncertOpis (streszczenie): "Królowa nocy" - to niezwykły spektakl muzyczny z udziałem wybitnego wokalisty Janusza Radka. Program opowiada o różnych wcieleniach osobliwej postaci: Sandora Vessanyi, konesera sztuki estradowej, badacza kobiecej natury, ekscentryka. Janusz Radek, kreując bohatera tej muzycznej historii wykonuje piosenki utrzymane w bardzo różnorodnej stylistyce. Poszczególne utwory muzyczne łączy ironicznykomentarz albo dopowiedzenia na temat kolejnych wcieleń Sandora Vessanyi. Program zrealizowano w Piwnicy pod Baranami.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertEmisja Wszystko po krakowsku miała miejsce:
Opis (streszczenie): Druga część Koncertu Galowego 38. SFP poświęconego wybitnemu artyście Markowi Grechucie, wielkiemu mistrzowi, którego twórczość jest inspiracją dla młodszych. W koncercie wystąpiły gwiazdy estrady, którym bliska jest twórczość Mistrza. Usłyszymy największe przeboje Marka Grechuty w nowych aranżacjach. Koncert w Teatrze im. J. Słowackiego prowadzi Piotr Bałtroczyk.
Czas trwania: 26min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Koncert Galowy 38. SFP poświęcony wybitnemu artyście Markowi Grechucie, wielkiemu mistrzowi, którego twórczość przez trzy pokolenia była inspiracją dla młodszych. W koncercie wystąpiły gwiazdy estrady, którym bliska jest twórczość Mistrza.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Cykl programów montażowych (ok. 25’ każdy) pod tytułem Wszystko po krakowsku, opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Każdy program (15 odcinków) składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizją Kraków w latach 1995 - 2006, a ich wspólna cechą jest temat lub miejsce nagrania czyli Kraków.
Czas trwania: 26min. / 2013 / koncertOpis (streszczenie): Cykl programów pod tytułem Wszystko po krakowsku, opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Każdy program (15 odcinków) składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizją Kraków w latach 1995 - 2006, a ich wspólna cechą jest temat lub miejsce nagrania czyli Kraków. Andrzej Zaucha to legenda polskiej piosenki: perkusista, saksofonista i wokalista jazzowy i rockowy, który znakomicie sprawdzał się również w teatralno - musicalowych i kabaretowych projektach, a także w rolach filmowych. Koncert pt: C’Est La Vie jest prezentacją nowych wersji najbardziej znanych piosenek Andrzeja Zauchy. Usłyszymy m.in. Czarnego Alibabę, Bądź moim natchnieniem, Byłaś serca biciem, a zaśpiewają je znani wykonawcy m.in. Grzegorz Turnau, Michał Bajor i inni. Koncert odbył się w ramach 42. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 15. rocznicę śmierci Artysty.
Opis (streszczenie): Cykl programów montażowych, opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Program składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizją Kraków w latach 1995 - 2006, a ich wspólną cechą jest temat lub miejsce nagrania czyli Kraków. Część pierwsza koncertu Grzegorza Turnaua, artysty związanego z Piwnicą pod Baranami, autora i kompozytora, laureata Fryderyków i Grand Prix w Opolu. W koncercie zrealizowanym w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie, Grzegorz Turnau wystąpił z własnym zespołem, z którym koncertuje w kraju i za granicą. W repertuarze koncertu piosenki z ostatniego albumu artysty Tutaj jestem, wzbogacone wizualnie filmami Michała Zabłockiego.
Czas trwania: 26min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): W ramach 39. Studenckiego Festiwalu Piosenki odbył się niezwykły koncert gwiazd, które przypomniały piosenki wielkiego polskiego kompozytora Zygmunta Koniecznego. W nowych aranżacjach usłyszymy najsłynniejsze przeboje (m.in. z repertuaru Ewy Demarczyk), a także prapremierowe wykonania kilku nowych piosenek napisanychprzez kompozytora specjalnie na ten koncert.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): W ramach 39. Studenckiego Festiwalu Piosenki odbył się koncert, podczas którego znakomitości polskiej sceny przypomniały piosenki wielkiego polskiego kompozytora Zygmunta Koniecznego. W nowych aranżacjach usłyszeliśmy najsłynniejsze przeboje (m.in. z repertuaru Ewy Demarczyk), a także prapremierowe wykonania kilku nowych piosenek napisanych przez kompozytora na ten koncert.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Cykl programów montażowych (ok. 25’ każdy) pod tytułem Wszystko po krakowsku, opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Każdy program składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizją Kraków, a ich wspólna cechą jest temat lub miejsce nagrania czyli Kraków. Koncert Szalom na Szerokiej jest uwieńczeniem 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie i często przez wielu nazywany jest Żydowskim Woodstock. Jednym z wykonawców tegorocznego koncertu był zespół Boom Pam jeden z najpopularniejszych aktualnie zespołów Izraela. Zespół grający mix muzyki z basenu Morza Śródziemnego, rocka i surf rocka w bardzo oryginalnym zestawieniu: gitara elektryczna, tuba i perkusja. W tym roku wystąpili wspólnie z Kutimanem izraelskim multiinstrumentalistą, który zagrał dodatkowo na instrumentach klawiszowych.
Czas trwania: 26min. / 2013 / koncertOpis (streszczenie): Cykl 15 programów montażowych pod tytułem "Wszystko po krakowsku", opartych na materiałach archiwalnych TVP Kraków. Każdy program składa się z utworów prezentowanych w koncertach nagranych przez Telewizję Kraków w latach 1995 - 2006, a ich wspólną cechą jest temat lub miejsce nagrania, czyli Kraków. Część pierwsza koncertu Grzegorza Turnaua, artysty związanego z Piwnicą pod Baranami, autora i kompozytora, laureata Fryderyków i Grand Prix w Opolu. W koncercie zrealizowanym w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie, Grzegorz Turnau wystąpił z własnym zespołem, z którym koncertuje w kraju i za granicą, W repertuarze koncertu znalazły się piosenki z ostatniego albumu artysty "Tutaj jestem", wzbogacone wizualnie filmami Michała Zabłockiego.
Opis (streszczenie): Janusz Radek, piosenkarz obdarzony niezwykłym głosem, spośród wielu piwnicznych piosenek, wybrał do swojego recitalu głównie utwory Zygmunta Koniecznego i Andrzeja Zaryckiego. Śpiewa je tak, jakby z Piwnicą był związany od lat. Jak każdy dobry artysta debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki i Zamkowych Spotkaniach w Olsztynie. W 2003 roku otrzymał Grand Prix oraz nagrodę dziennikarzy i publiczności na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zagrał też w kilku spektaklach muzycznych, z których najbardziej znane to "Opera za trzy grosze: i"Sen nocy letniej". Nagrał też płytę live pt."Królowa nocy".
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Druga część Koncertu dla Piotra S. , który odbył się 12.09.2001 w dniu urodzin Piotra Skrzyneckiegow Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, był jednocześnie koncertem jubileuszowym 45 - lecia PiwnicyPod Baranami. Wzięli w nim udział artyści aktualnie współpracujący z Piwnicą oraz wykonawcy występującyw Piwnicy przed laty: m.in. Miki Błoński, Mieczysław Święcicki, Tadeusz Kwinta. Na program koncertu złożyły się utwory dobrze znane oraz premierowe, specjalnie przygotowane na tę uroczystość.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Koncert dla Piotra S. , który odbył się 12.09.2001 w dniu urodzin Piotra Skrzyneckiegow Teatrze im. J. Słowckiego w Krakowie, był jednocześnie koncertem jubileuszowym 45 - lecia Piwnicy Pod Baranami. Wzięli w nim udział artyści aktualnie współpracujący z Piwnicą oraz wykonawcy występujący w Piwnicy przed laty: m.in. Miki Błoński, Mieczysław Święcicki, Tadeusz Kwinta. Na program koncertu złożyły się utwory dobrze znane oraz premierowe, specjalnie przygotowanena tę uroczystość.
Czas trwania: 25min. / 2011 / koncertOpis (streszczenie): Koncert Galowy 38. Studenckiego Festiwalu Piosenki poświęcony wybitnemu artyście Markowi Grechucie, wielkiemu mistrzowi, którego twórczość przez trzy pokolenia była inspiracją dla młodszych. W koncercie wystąpiły gwiazdy estrady, którym bliska jest twórczość Mistrza. Usłyszymy największe przeboje Marka Grechuty w nowych aranżacjach. Koncert w Teatrze im. Juliusza Słowackiego prowadził Piotr Bałtroczyk.
Wszystko po krakowsku można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kraków, TVP Historia, TVP Polonia
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):