Emisja Z górnej półki Telewizji Kraków będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 24 listopada 2024 (Niedziela)Opis (streszczenie): Alosza Awdiejew, właściwie Aleksy Awdiejew, piosenkarz, aktor filmowy, językoznawca i rosjoznawca pochodzenia rosyjskiego, z przyjaciółmi z Piwnicy Pod Baranami, w pierwszym telewizyjnym recitalu zarejestrowanym w 1989 roku w studiu na Krzemionkach śpiewa piosenki tradycyjne półświatka Odessy, cygańskie i Włodzimierza Wysockiego.
Czas trwania: 27min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Prezentacja wybranych pozycji z dziesiątków najlepszych i najciekawszych programów muzycznych Telewizji Kraków, znajdujących się na archiwalnych półkach, stąd słowo "półka" w tytule.Rok po śmierci Ryszarda Riedla w koncercie jego pamięci z grupą Dżem zaśpiewali najwięksi i najlepsi wokaliści tamtych lat w Studiu Telewizji Polskiej Kraków w Łęgu w 1995 roku.
Czas trwania: 27min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Jan Jarczyk po latach nauczania jazzu w bostońskim Berklee College of Music i McGill University w Montrealu, odwiedzając Kraków w 1987 roku, zarejestrował dla Telewizji Kraków kilka kompozycji na fortepian z towarzyszeniem Andrzeja Cudzicha na kontrabasie i Czesława Bartkowskiego na bębnach.
Czas trwania: 26min. / 2024 / magazyn muzycznyEmisja Z górnej półki Telewizji Kraków miała miejsce:
Opis (streszczenie): Zrejestrowany w stanie wojennym w 1983 roku recital Grupy pod Budą, realizowany w zainscenizowanym atelier fotograficznym w repertuarze z drugiej płyty grupy POSTSCRIPTUM. Po 41 latach, po raz pierwszy w pełnej wersji z przywróconymi utworami, bez skreśleń cenzorskich.
Czas trwania: 29min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Mieszkańcy i ulice Krakowa roku 1987 w tle pierwszego telewizyjnego recitalu Nocnej Zmiany Bluesa, w utworach z bluesowej klasyki nagranych na drugim LP zespołu The Blues Nightshift.
Czas trwania: 29min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Fragmenty koncertu zespołu Jazz Band Ball Orchestra z okazji 30 - lecia istnienia, zrealizowanego w nowym studiu Telewizji Kraków w Łęgu w 1992 roku.
Czas trwania: 26min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Inscenizowany recital Martyny Jakubowicz w repertuarze z najbardziej rockowej płyty "Bardzo groźna księżniczka i ja" z udziałem muzyków i managementu, realizowany w naturalnych plenerach i wnętrzach w 1986 roku.
Czas trwania: 27min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Prezentacja wybranych pozycji z dziesiątków najlepszych i najciekawszych programów muzycznych Telewizji Kraków, znajdujących się na archiwalnych półkach, stąd słowo "półka" w tytule. Inscenizowany recital Małgorzaty Markiewicz, córki Szymana Szurmieja. Kulturowa klasyka. Piosenki żydowskie w poetyckim przekładzie Jacka Cygana, zarejestrowane w 1989 roku w plenerach zdewastowanego, niegdyś żydowskiego Kazimierza.
Czas trwania: 25min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Pieśni Stanisława Moniuszki śpiewa Irena Santor. "Płyń wdzięczny głosie" to wybrane fragmenty dwuczęściowego recitalu zarejestrowanego w 1984 roku w dworku Jana Matejki w Krzesławicach, tuż obok kombinatu metalurgicznego w Nowej Hucie. Artystce akompaniuje grupa muzyczna ANAWA. Debiut reżyserski.
Czas trwania: 27min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Klasyka kulturowa. Piosenki, zgodnie z tytułem, naszych dziadków i dzięki dziadkom i dzięki przedszkolom znane dzieciom również dzisiaj, w inscenizacji i wykonaniu krakowskich aktorów, zagrane przez znakomitych muzyków w jazzującej aranżacji. Zna je każdy dorosły człowiek w naszym kraju. Powtórka z dzieciństwa.
Czas trwania: 29min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Prezentacja wybranych pozycji z dziesiątków najlepszych i najciekawszych programów muzycznych Telewizji Kraków, znajdujących się na archiwalnych półkach, stąd słowo "półka" w tytule. W tym odcinku "Tomasz Stańko klasycznie" w ramach Nocy Jazzu z okazji Jubileuszu 750 - lecia Lokacji Krakowa. Koncert z 2007 roku.
Czas trwania: 28min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Inscenizowany autorski recital nagrany w 1990 roku, tuż przed transformacją ustrojową, śpiewającego kompozytora i artysty kabaretowego z udziałem przyjaciół z radiowego i telewizyjnego Zespołu Adwokackiego Dyskrecja. Piosenki z najwyższej półki - mądre, poetyckie i kabaretowe.
Czas trwania: 29min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Prezentacja wybranych pozycji z dziesiątków najlepszych i najciekawszych programów muzycznych Telewizji Kraków, znajdujących się na archiwalnych półkach, stąd słowo "półka" w tytule. W tym odcinku John Scofield Quartet w koncercie w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gitarowej w Krakowie, zrealizowanym w nowym studiu Telewizji Polskiej Kraków w Łęgu w 1993 roku.
Czas trwania: 28min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Artystyczny recital Marka Grechuty z towarzyszeniem zespołu ANAWA, w piosenkach o słynnych dziełach wielkich malarzy, z udziałem statystów w inscenizowanych obrazach.
Czas trwania: 29min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Najpiękniejsze utwory Leszka Długosza w autorskim recitalu nagranym na żywo w studiu TVP Kraków w 1987 roku.
Czas trwania: 28min. / 2024 / magazyn muzycznyOpis (streszczenie): Prezentacja wybranych pozycji z dziesiątków najlepszych i najciekawszych programów muzycznych Telewizji Kraków, znajdujących się na archiwalnych półkach, stąd słowo "półka" w tytule. W tym odcinku klasyka kulturowa. Piosenki, zgodnie z tytułem, naszych dziadków i dzięki dziadkom i dzięki przedszkolom znane dzieciom również dzisiaj, w inscenizacji i wykonaniu krakowskich aktorów, zagrane przez znakomitych muzyków w jazzującej aranżacji. Zna je każdy dorosły człowiek w naszym kraju. Powtórka z dzieciństwa.
Z górnej półki Telewizji Kraków można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Kraków
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):