Emisja Zagadki zwierzogromadki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 22 grudnia 2024 (Niedziela)Opis (streszczenie): Ile igieł ma jeż? Czy to prawda, że jeże lubią jeść jabłka? Do czego są im potrzebne ostre zęby?Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!Pingwiny to ptaki, ale żaden nie potrafi latać. Są za to wspaniałymi pływakami i nurkami. Niektóre potrafią wstrzymać oddech nawet na 20 minut. Można je spotkać w wielu miejscach świata, np. w Ameryce Południowej, Australii i oczywiści na Antarktydzie.
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dlaczego zimorodki mieszkają nad rzeką? Czy ptaki mogą kopać nory? Dlaczego rodzice małych zimorodków muszą się często kąpać? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dlaczego puszczyki nie lubią deszczu? Czy płomykówki mają coś wspólnego z wampirami? Skąd się wzięły opowieści o mądrych sowach? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 13min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dlaczego borsuki budują podziemne pałace? Czy naprawdę są zwierzęcymi lekarzami? Jak wyglądają borsucze toalety? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki! W dzisiejszym odcinku dowiemy się jak żyją słonie, po co im 40 tysięcy mięśni w trąbie i dlaczego od czasu do czasu lubią zjeść kamienie?
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyEmisja Zagadki zwierzogromadki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Czy istnieją polskie żółwie? Co robi żółw na dnie jeziora? Czy żółwie i dinozaury mieszkały kiedyś razem? Wraz z naszą zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy wszystkie lisy buszują w kurnikach? Kim są lisi kuzyni? W jaki sposób lisy sprzątają las i dlaczego to takie ważne? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dlaczego sarny szczekają? Czy mama Bambiego była sarenką? Czy sarna może umrzeć ze strachu? Razem z naszą zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy bociany czarne bywają białe? Gdzie i dlaczego najłatwiej je spotkać? I czy naprawdę tak uwielbiają żaby? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!Hipopotamy nilowe żyją w stadach, na których czele stoi tata. To zwierzęta terytorialne, to znaczy takie, które zawsze bronią swojego domu. Żyją w Afryce, a kiedy jest im gorąco ich skóra produkuje substancję, która działa jak najlepszy krem przeciwsłoneczny.
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!Gepardy bardzo różnią się od tygrysów, lampartów i innych kotów. Nie ryczą, tylko mruczą, szczekają, a nawet ćwierkają. Polują w dzień i tylko wtedy, gdy są głodne. Potrafią wtedy nie pić nawet do czterech dni.
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Dlaczego wiewiórki nie mieszkają w dziuplach? Do czego im potrzebny piękny ogon? I dlaczego mogłyby zostać mistrzyniami w wyplataniu wiklinowych koszy? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!
Czas trwania: 14min. / 2020 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!Czy wiedzieliście, że orzeł występuje w herbach aż 25 krajów? Od wieków jest uznawany jako symbol męstwa, sprawiedliwości i czystości. To ptak, który nade wszystko kocha wolność i dlatego stał się polskim symbolem narodowym.
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Alpaki to rodzina wielbłądowatych. Pochodzą z Ameryki Południowej i mieszkają w bardzo wysokich górach. Chętnie podjadają liście drzew i krzewów, ale przede wszystkim jedzą suchą trawę. W Polsce dostają dodatkowo specjalną paszę, która zawiera minerały, występujące w ich rodzinnych stronach. Uwielbiają siano i mają aż trzy żołądki. Co jeszcze o nich wiemy?
Czas trwania: 14min. / 2019 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki!Bobry żyją w rodzinach i uwielbiają wodę, dlatego małe bobrzątka prawie od urodzenia potrafią pływać. Kiedyś uznawano je za ryby, a to przez ich płaski ogon pokryty łuskami. Dziś wiemy, że to ssaki i doskonali "drwale".
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Małe kotki rodzą się ślepe. Dopiero później zaczynają widzieć. Dla tych zwierzątek dotyk jest bardzo ważny. Mają czułe nie tylko opuszki łap, ale skórę na całym ciele. Małe kotki łączy szczególna więź. Lubią być blisko siebie i blisko mamy. To ona karmi je mlekiem, myje i ogrzewa, gdy są malutkie. Chroni je przed całym światem
Czas trwania: 15min. / 2019 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Ryjówka malutka to najmniejszy ssak w Polsce. Jest tak mały, jak kciuk przedszkolaka, a waży prawie tyle, co łyżeczka cukru. Ryjówki mieszkają najczęściej na turzycowisku. Co to takiego?
Czas trwania: 14min. / 2019 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki. Surykatki tworzą duże rodziny, na których czele stają mamy. Są zwinne, czujne i wesołe. Jedzą wszystko co znajdą w okolicy. Czy wiecie, że potrafią upolować nawet węża i skorpiona?
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Foka szara jest ssakiem morskim. Zwierzę jest doskonałym pływakiem. Małe foki mają białe futro, które później zmienia kolor. Biały kolor futra to kamuflaż, gdyż w środowisku naturalnym foki przychodzą na świat na lodzie. Mama foka karmi młode przez ok. trzy tygodnie. Sama w tym czasie nic nie je.
Czas trwania: 15min. / 2019 / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Czy popielice naprawdę mają dłonie i stopy? Do czego służy im sokoli wzrok? Czy łatwiej je usłyszeć, czy zobaczyć? Razem z naszą Zwierzogromadką poszukamy odpowiedzi na te i inne zagadki! W dzisiejszym odcinku pszczoła Emilka pokaże jak zbiera się nektar i jak wygląda życie w rodzinie pszczół. Czy wiedzieliście, że z tego co nazbiera przez całe życie, powstanie 1 łyżeczka miodu?
Czas trwania: 14min. / 2022 / program edukacyjnyZagadki zwierzogromadki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP ABC, TVP Polonia, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: