W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Zrujnowani, odbudowani
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Zrujnowani, odbudowani miała miejsce:
Opis (streszczenie): Gościem Karola Gnata jest Krzysztof Goździewicz. Niegdyś doradca podatkowy i dyrektor w jednej z dużych korporacji. A dziś? Dekarz, który z dumą wspina się po dachach. Będąc już dorosłym ciągle czegoś poszukiwał, choć sam nie potrafił określić czego. Wspinał się po górach, nurkował, skakał ze spadochronem. W końcu odbył samotną podróż po Afryce, by odkryć siebie i tego, który go stworzył, choć publicznie nie uznawał Boga. Drogę nawrócenia rozpoczęła druga żona, z którą wspólnie podjęli decyzję o życiu w czystości aż do momentu usunięcia przeszkód, które nie pozwalały zawrzeć im sakramentu małżeństwa. Krzysztof jest teraz szczęśliwym mężem i ojcem, który pragnie mówić o Bożej miłości.
Czas trwania: 22min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Podczas rozmowy z Karolem Gnatem o swoim zrujnowaniu i odbudowaniu opowiada Grzegorz Czerwicki. Pochodzi z rozbitej rodziny z problemami alkoholowymi. Na drogę przestępczą wszedł już jako dziewięciolatek dopuszczając się kradzieży. Uzależnienie od alkoholu, narkotyków oraz napady i rozboje, handel narkotykami doprowadziły go w wieku osiemnastu lat za kratki. Po dwunastu latach w zakładzie karnym odnalazł Boga i udowodnił, że z Nim wszystko jest możliwe. Zaczął całkowicie nowe życie, które jest dosłownym przykładem, że nie ma takiego dna, z którego nie można wyjść. Prowadzi ogólnopolski program profilaktyczny "Skazany na wolność". Spotyka się z młodzieżą w gimnazjum i liceum oraz w domach poprawczych.
Czas trwania: 23min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): W ruinach kościoła swoją historią dzieli się Adrian Pawłowski. Jego rodzice nie przywiązywali wagi do sakramentów i nie mieli ślubu kościelnego. Mimo nakazu uczestniczenia w życiu sakramentalnym, Adrian za przykładem rodziców też wybierał życie poza wspólnotą Kościoła. Wchodząc na wspólną drogę ze swoją żoną, wzięli jedynie ślub cywilny. Gdy pojawił się ich pierwszy syn, odmówiono im chrztu ze względu na brak sakramentu małżeństwa u rodziców. Dopiero moment Pierwszej Komunii Świętej syna zmobilizował ich, aby zawrzeć sakrament małżeństwa. To był moment zwrotny w ich życiu i stopniowo Pan Bóg zaczął działać. Dziś jest liderem Rycerzy Kolumba w Radomiu i pociąga za sobą innych mężczyzn.
Opis (streszczenie): Grzegorz Mazanek, kolejny gość Karola Gnata, wychował się w tradycyjnej, katolickiej rodzinie. W młodości miał problem z czystością, potem doszło uzależnienie od papierosów, alkoholu i narkotyków. Odkrywał też czym jest świadome śnienie oraz autohipnoza, co dawało mu silne poczucie, że to człowiek jest kreatorem, najwyższą siłą. Stopniowo zaczął umierać nie tylko duchowo, ale i egzystencjalnie, psychicznie. Wiarę porzucił, kiedy przygotowywał się do bierzmowania. Wrócił do niej, kiedy na powrót uchylił drzwi swojego życia Chrystusowi. Obecnie uczy katechezy oraz jest gitarzystą po Akademii Muzycznej.
Opis (streszczenie): W ruinach kościoła o swoim powrocie do Boga opowiada Grzegorz Miecznikowski. Wychował się w tradycyjnej, katolickiej rodzinie. W wieku czternastu lat zafascynował się muzyką metalową i stał się gorliwym heavymetalowcem. Wpadł w alkoholizm, używki, hazard. Z czasem również zaczął pałać nienawiścią do wiary i Kościoła. Tak było do momentu, gdy jego kuzynka pożyczyła mu płytę chrześcijańskiego zespołu metalowego 2Tm2, 3. Słowa o Miłości Boga odmieniły jego serce. W jego ręce trafiła książka "Moc uwielbienia", która zmieniła jego patrzenie na świat i wiarę. Po tej lekturze zaczął dziękować Bogu, uwielbiać Go w każdej sytuacji swojego życia, nawet w trudnościach.
Opis (streszczenie): Historię swojego zrujnowania i odbudowania opowiada Andrzej Ochał. W młodości punkowiec i szalikowiec - miłośnik zadym stadionowych. Ateista. W wieku dwudziestu pięciu lat wyjechał do Francji i zaciągnął się do Legii Cudzoziemskiej. Tamtejsza służba, zwłaszcza wyjścia w wysokie góry, nasunęła mu wątpliwości co do ateizmu. Pół roku spędził w Afganistanie, ponad rok w Afryce. Wyjazd do muzułmańskiego Dżibuti wzbudził tęsknotę i szacunek do polskiej kultury opartej na chrześcijaństwie. Misja bojowa w Wybrzeżu Kości Słoniowej zapoczątkowała powrót do Boga. W 2010 roku wrócił do Polski już nie jako ateista. Po kilku latach wyjechał do Iraku, by pomagać tamtejszym chrześcijanom, ofiarom Państwa Islamskiego. Tam doświadczył czym jest żywy Kościół.
Opis (streszczenie): W ruinach kościoła swoją historią dzieli się Rafał Janosz. Ojciec i przedsiębiorca, który całe dnie spędzał w pracy. Ucierpiały na tym relacje z dziećmi, szczególnie z Bartkiem. Rafał miał problem z akceptacją wyborów i decyzji dorastającego syna. Choroba Bartka i brak uważności ojca spowodowały, że nastolatek odwrócił się od Boga i zbuntował się przeciwko kościołowi. Dzięki męskiej wspólnocie i żonie Rafał rozpoczął walkę o relacje z synem. A Bartek widząc przemianę ojca, na nowo powrócił do Kościoła.
Opis (streszczenie): Z Karolem Gnatem rozmawia Andrzej Wanat, od prawie dziesięciu lat szczęśliwy emeryt. Od dziecka był zafascynowany elektroniką. W szkole średniej oddał kilkanaście skoków ze spadochronem, później wolny czas poświęcał na szybowce, które pilotował z wielkim zamiłowaniem. Andrzej zawodowo pracował w górnictwie w oddziale łączności. Tam kolega "zaraził" go sztuką filmowania i fotografii. Był operatorem kamery i montażystą. Odnajdywał w tym spokój i piękno świata. Od małego wychowywał się pośród "Świadków Jehowy" co wywarło ogromny wpływ na jego późniejsze życie. Po latach, na prośbę ojca, Andrzej wrócił do Kościoła katolickiego.
Opis (streszczenie): W rozmowie z Karolem Gnatem o swoim zrujnowaniu i odbudowaniu opowiada Dawid Lemanowicz. Wychował się w domu, gdzie ojciec przez pracę był często nieobecny. W okresie dojrzewania odwrócił się od Boga. Popadł w uzależnienia. Przez wiele lat hejtował wszystkich, którzy wierzyli. Twierdził, że wymyślili Boga, żeby lepiej radzić sobie ze swoją słabą psychiką. Na studiach zaczął coraz boleśniej odczuwać pewną pustkę. Przyjemności nie zapełniały jej i nie dawały poczucia sensu. W wieku dwudziestu dwóch lat zachorował. Nabrał wtedy mnóstwo pokory. Zaczął się modlić. Z Bogiem umówił się, że jak wyzdrowieje, to napisze książkę. Tak się stało. Później przyszła piesza pielgrzymka do Częstochowy, przeprowadzka do Warszawy i sukcesywna zmiana dotychczasowego życia. Dziś jest szczęśliwym mężem. Ma w sercu dużą wdzięczność do Boga za łaskę wiary.
Opis (streszczenie): Kolejnym bohaterem jest Mariusz Ferenczak - mąż, ojciec czwórki dzieci. Sędzia siatkówki. Przedsiębiorca. Jego życie do czasu nawrócenia nastawione było na zdobywanie pieniędzy i jedną wielką imprezę. Używki, alkohol, koledzy - to było najważniejsze. Razem z żoną odeszli od Kościoła. Zwrot nastąpił w momencie, gdy Mariusz zachorował na raka krtani. Wtedy chciał ze sobą skończyć. Trafił na spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Podczas modlitwy wstawienniczej został uzdrowiony. Wrócił do domu odmieniony. Po pewnym czasie nawróciła się też żona. Znalazł sens swojej drogi w towarzyszeniu osobom w kryzysach, nałogach, wykluczeniu społecznym.
Opis (streszczenie): W ruinach kościoła, podczas rozmowy z Karolem Gnatem swoim świadectwem dzieli się Andrzej Duffek. Gdański przedsiębiorca, działający bardzo aktywnie w latach osiemdziesiątych w Federacji Młodzieży Walczącej. Opozycjonista i oddany kibic Lechii Gdańsk. W 2003 roku uległ poważnemu wypadkowi. Na prawie dwa miesiące zapadł w śpiączkę, podczas której sztucznie podtrzymywano jego funkcje życiowe. Były momenty, kiedy opiekujący się nim medycy nie dawali mu żadnych szans i tylko chwile dzieliły go od decyzji o odłączeniu od aparatury. Odbył wówczas podróż, która zmieniła jego życie, spojrzenie na ludzi i ten świat.
Opis (streszczenie): Gościem Karola Gnata będzie Szymon Grzechulski. Ponad dziesięć lat temu wziął ślub kościelny. Żona bardzo szybko zostawiła go, żądając rozwodu. Przepadła jak kamień w wodę wyjeżdżając do Australii. Przed ślubem Szymon był letnim katolikiem. Ta trudna sytuacja, w której się znalazł odmieniła diametralnie jego podejście do Boga. Założył wspólnotę Apostolat Jezusa i Maryi. Założył również biuro pielgrzymkowe i jeździ z wiernymi do Medjugorie. Trwa w wierności wobec żony, świadom znaczenia przysięgi małżeńskiej.
Opis (streszczenie): Piotr Chrut, mąż i ojciec czwórki dzieci dzieli się w kolejnym odcinku świadectwem swojego odbudowania. Wychował się w katolickiej rodzinie. Miał w głowie i sercu obraz srogiego Boga. W młodości był zamknięty w sobie i nieśmiały. Lęk, który ogarniał coraz większą część jego życia rodził różne obawy. Od momentu sakramentu bierzmowania, zaczął oddalać się od kościoła i życia sakramentalnego. Szukał pomocy w alkoholu i używkach. Życie nocne dawało mu fałszywe poczucie rozwiązanych problemów. Wyjechał za granicę, gdzie odkrył Bożą Miłość. Jego odbudowanie przyszło wraz ze spowiedzią, która odmieniła życie.
Opis (streszczenie): W ruinach kościoła z Karolem Gnatem rozmawia Bartosz Nosiadek. Mąż i ojciec piątki dzieci. Właściciel biura nieruchomości. Doświadczony deweloper i szkoleniowiec. Autor książek i poradników, które oparł na własnych doświadczeniach. W wieku 25 lat nadzorował zespół liczący pięciuset pracowników. Pragnienie większych pieniędzy sprawiło, że stracił dorobek życia. Na skraju załamania spotkał Boga, który pokazał mu kim jest i jaką drogą podąża. Dla niego to był moment nawrócenia, początek duchowej przemiany i nowej perspektywy. Dziś przekonuje, że istnieją uczciwe sposoby na pomnażanie pieniędzy i szczęśliwe życie. Przekonuje, że szczęśliwy jest ten, kto posiada czas, a nie pieniądze.
Opis (streszczenie): Gościem kolejnej rozmowy z Karolem Gnatem jest Mateusz Bartoszek - mąż, ojciec dwójki dzieci. W młodości obracał się w towarzystwie, gdzie prym wiódł alkohol oraz narkotyki. Wyjechał za granicę, gdzie popłynął. Mówił, że Kościół to instytucja czarnej mafii. Oprócz tego kojarzył mu się z bolącymi kolanami. Wspierał aborcję. W momencie poznania żony zaczął się proces jego nawrócenia i powrotu do Boga. Postawiła mu warunek wytrwania w czystości do ślubu. Uważa, że to najlepsza rzecz, która mogła się zdarzyć. Zmienił obraz Boga. Dziś zaświadcza o Jego Miłości do człowieka.
Czas trwania: 21min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): W zrujnowanym kościele swoją historią dzieli się Adam Kuźmicz - mąż, ojciec, sportowiec. W wieku piętnastu lat stracił rodziców, za co obwiniał Boga. Oddalił się od niego korzystając z życia. Imprezował i miał poważne problemy z alkoholem, które niemal doprowadziły go do utraty życia. Po narodzinach dzieci był nieobecnym ojcem. Uciekał od odpowiedzialności i obowiązków. Wszczynał domowe awantury. Po jednej z nich żona wyrzuciła go z domu. Został sam, ale niemal natychmiast zajął się nim Bóg. To był punkt zwrotny w życiu Adama i moment jego nawrócenia. Na rozdrożu dróg Bóg postawił mu ludzi, dzięki którym ostatecznie wyszedł na prostą.
Opis (streszczenie): Roman Zięba, który z różańcem w ręku przeszedł pieszo Amerykę, to kolejny gość programu. W ruinach kościoła opowie o przemianie swojego życia. Przed laty, po przerwanych studiach medycznych, wyjechał do Singapuru. Tam został przemytnikiem. Wrócił do kraju, gdzie wiódł spokojne życie. Pracował w korporacji. Przeszłość wróciła w najmniej oczekiwanym momencie. Jednego dnia, a właściwie jednej nocy, gdy został aresztowany i trafił do więzienia na kilka lat. Jest ojcem i dziadkiem. To szczególnie w tej roli pragnie nadrobić stracony czas z przeszłości. Odbudowuje relację z córką, gorliwie modli się za żonę, której jest wierny, mimo że od wielu lat nie żyją razem. Pokutuje pisząc ikony i modląc się nocami. Jest we wspólnocie Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia. Ma na swoim koncie dziesiątki pielgrzymek i setki tysięcy kilometrów w nogach, ale zdaniem Romana najważniejszy dystans to droga od serca do rozumu.
Opis (streszczenie): Gościem Karola Gnata w ruinach kościoła jest Patryk Lempke, restaurator i były pilot rajdowy. Stanął na nogi w 2014 roku. W pewnym momencie poczuł wewnętrzną pustkę i wielkie pragnienie spowiedzi. Miał problem z relacjami z kobietami. Uwolnienie, którego doznał w konfesjonale dało początek zmianom w jego życiu. Zaczął mierzyć się z przeszłością: lękiem, próżnością i szukaniem akceptacji. Dziś wie, że najważniejsza jest relacja z Bogiem. To z niej czerpie siły i zrozumienie męskości. Swoją duchowość oparł na rekolekcjach ignacjańskich.
Opis (streszczenie): Karol Gnat w ruinach kościoła rozmawia z Grzegorzem Kleszczem. Mężem, ojcem. trzykrotnym olimpijczykiem w podnoszeniu ciężarów. Medalistą mistrzostw Europy, akademickim mistrzem świata. Zaczął trenować w wieku jedenastu lat. W dzieciństwie musiał walczyć o swoją pozycję wśród rówieśników. Lata treningu wywarły zły wpływ na jego zdrowie. Po zakończeniu kariery jego kręgosłup był w opłakanym stanie. Po zejściu z podestów nie umiał sobie poradzić z otaczającym światem. Wpadł w poważną depresję. Po kilku latach wziął udział w rekolekcjach, które odmieniły jego życie. Zaczął pracować z młodzieżą korzystając z doświadczeń duchowych i psychologicznych. Obecnie jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka będzie Maciej Sikorski - mąż i ojciec szóstki dzieci. Reżyser, scenarzysta, aktor i instruktor teatralny. W dzieciństwie nie doświadczył obecności ojca. Wraz z dorastaniem pojawiło się zagubienie, a lekiem na problemy i brak miłości stały się narkotyki. Maciek okłamywał się, że panuję nad swoim życiem, a uzależnienie nazywał eksperymentem. Jak sam mówi, był w piekle, a Bóg wyciągnął do niego rękę. W 2016 roku założył teatr w którym grają osoby z niepełnosprawnościami. Poza licznymi dokonaniami artystycznymi, to przede wszystkim wspólnota przyjaciół, która razem tworzy wspaniałe rzeczy.
Opis (streszczenie): Historią swojego życia dzieli się w programie Marcin Ostrowski - mąż i tata. W dzieciństwie brakowało mu ojca, który opuścił rodzinę. Odkąd pamięta, zawsze gonił za czymś, co miało go nasycić. Był kucharzem, pracował w rodzinnym warsztacie samochodowym, prowadził punkt handlowo - usługowy, pracował w radiu, miał firmę komputerową i grał na giełdzie. Zamiast spełnienia, była pustka. Zaczął uświadamiać sobie, że droga, którą podąża, jest zupełnie inna od tej, którą pragnął iść jeszcze jako dziecko. Wiele zawdzięcza świętemu Janowi Pawłowi II. Właśnie podczas jednej z papieskich pielgrzymek do Polski Marcin zerwał z nałogiem. Po kolejnych nieudanych związkach trafił na kobietę, z którą stworzył trwały związek. Kiedy zaczęli żyć w czystości rozumieli, że miłość i małżeństwo to oddanie siebie.
Opis (streszczenie): W zrujnowanym kościele swoją historią dzieli się Mariusz Korus. Wychował się w kochającej rodzinie, gdzie Bóg, miłość i ojczyzna były najważniejszymi wartościami. W okresie dojrzewania zbuntował się, zaczął nadużywać alkoholu. Był bardzo przesądny i wierzył w horoskopy. Kościół zaczął traktować jako przymus i coś co jest mu do niczego niepotrzebne. Uciekał przed Bogiem, najpierw do Anglii, potem do Brazylii. Punktem zwrotnym były Święta Bożego Narodzenia. Wtedy Mariusz przypomniał sobie słowa mamy, że bez Boga daleko w życiu nie zajdzie. Zawołał więc z głębi serca do Pana o pomoc. Odpowiedź przyszła szybko. Mariusz jest przekonany, że swoje nawrócenie zawdzięcza Matce Bożej Fatimskiej.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka jest były wojskowy Dariusz Celiński. O Bogu dowiedział się w szkole, gdy zauważył, że dzieci chodzą po lekcjach do kościoła na religię. Dla swojej żony przystąpił do Pierwszej Komunii Świętej, bierzmowania i sakramentu małżeństwa. Później wszystko zaczęło się sypać. Dariusz opuścił dom, bez żadnego planu. W wieku 42 lat zaczął się modlić. Żona dała mu drugą szansę. Dziś jest przekonany, że modlitwa uratowała jego małżeństwo i naprawiła relacje z dziećmi. Później nastąpiło też cudowne zerwanie z nałogiem tytoniowym. Dziś przekonuje, że to co piękne, każdy z nas nosi w swoim sercu.
Opis (streszczenie): W zrujnowanym kościele swoją historią dzieli się Sebastian Stelmach, który przez uzależnienie od alkoholu zrujnował swoje małżeństwo. Do tego doszły długi, komornicy i wałęsanie się po ulicach. Żona przez lata modliła się o jego nawrócenie. Gdy w końcu przyszło, żony już nie było. Sebastian nie traci wiary w możliwość odbudowania ich małżeństwa. Obecnie jest liderem Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej w Tarnowskich Górach we wspólnocie trudnych małżeństw Sychar.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka jest Grzegorz Filas. Jako nastolatek zaczął nadużywać alkoholu i wszedł w konflikt z prawem. W 2000 roku uczestniczył w przyjęciu sakramentu bierzmowania syna partnerki. To wydarzenie dotknęło jego serca. Kilka lat później wylądował na detoksie i od tego czasu przestał pić. Jego życie uległo zmianie: przebaczył swojemu Ojcu i sobie samemu. Podjął pracę, której do tej pory nie traktował poważnie. Zaczął też inaczej patrzeć na ludzi. Przestał kłamać i manipulować. Opiekuje się chorymi i potrzebującymi.
Opis (streszczenie): Historią swojego życia w programie dzieli się Krystian Grzyb. Wychowywał się w domu, gdzie było mnóstwo stresu, nieprzespane noce, krzyki i kłótnie - wszystko przez ojca alkoholika. Jako nastolatek zaczął z kolegami kraść, prowadząc życie na ulicy. W wieku 17 lat wytatuował sobie diabła na prawym ramieniu. Jego życie zmieniło się, gdy kilka lat później obejrzał Pasję Mela Gibsona. Podczas sceny biczowania Jezusa, poczuł, że to on znęca się nad Chrystusem. Po zakończeniu filmu uklęknął przed wiszącym na ścianie krzyżem i zaczął się modlić, prosząc o wybaczenie. Wtedy jego serce zalała miłość i radość. Od tego momentu jego życie się zmieniło. Obecnie Krystian stara się być blisko potrzebujących, rozmawia ze złodziejami, narkomanami, pomaga w Domu rekolekcyjnym, gdzie przebywają bezdomni oraz niepełnosprawne dzieci z Ukrainy.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka jest Jerzy Kiziuk, który od ponad 30 - stu lat mieszka w Wiedniu. Ma dwie dorosłe córki i syna. Sam nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca, był wychowywany przez babcię. W szkole koledzy i koleżanki często wytykali go palcami naśmiewając się z jego półsieroctwa. Kiedy miał 12 lat, w jego życiu pojawił się ojczym. Był alkoholikiem, który stosował przemoc wobec chłopca i jego mamy. Jurek zaczął unikać ludzi i uciekał w ustronne miejsca. Potem pojawiło się uzależnienie od pornografii. Wszystko to wniósł w sakramentalny związek małżeński, który po siedmiu latach rozpadł się. Jurek przez 20 lat nie chodził do Kościoła, nie przystępował do sakramentów. W końcu z bezradności zwrócił się do Boga o pomoc. Ta przyszła w postaci spotkanych ludzi w polskim kościele. Jurek obecnie pomaga bezdomnym przebywającym na ulicach Wiednia.
Opis (streszczenie): W zrujnowanym kościele swoją historią dzieli się Dawid Czyż, który w wieku sześciu lat stracił rodziców. Po bierzmowaniu przestał na długie lata chodzić do kościoła. Miał ogromne wątpliwości, co do wiary. Kierował się w stronę ateizmu. Myślał o apostazji. Nie widział sensu życia we wspólnocie Kościoła. Jak mówi po latach - Pan Bóg miał jednak wobec niego dużo cierpliwości. Punktem zwrotnym była decyzja o wyjeździe do Iraku, gdzie dołączył do jednostek samoobrony walczących przeciwko Państwu Islamskiemu. Pomoc chrześcijańskim ofiarom terroryzmu i doświadczenie żywego kościoła na bliskim wschodzie rozpaliły w nim miłość do Boga. Dzisiaj, z pełnym zaangażowaniem, kontynuuje misję pomocy, będąc równocześnie kochającym mężem i osobą głęboko wierzącą, która znalazła swoją drogę dzięki wierze i determinacji w dążeniu do pomocy innym.
Czas trwania: 23min. / 2024 / magazynOpis (streszczenie): Gościem odcinka jest Jerzy Kiziuk, który od ponad 30 lat mieszka w Wiedniu. Ma dwie dorosłe córki i syna. Sam nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca, był wychowywany przez babcię. W szkole koledzy i koleżanki często wytykali go palcami naśmiewając się z jego półsieroctwa. Kiedy miał 12 lat, w jego życiu pojawił się ojczym. Był alkoholikiem, który stosował przemoc wobec chłopca i jego mamy. Jurek zaczął unikać ludzi i uciekał w ustronne miejsca. Potem pojawiło się uzależnienie od pornografii. Wszystko to wniósł w sakramentalny związek małżeński, który po siedmiu latach rozpadł się. Jurek przez 20 lat nie chodził do kościoła, nie przystępował do sakramentów. W końcu z bezradności zwrócił się do Boga o pomoc. Ta przyszła w postaci spotkanych ludzi w polskim kościele. Jurek obecnie pomaga bezdomnym przebywającym na ulicach Wiednia.
Opis (streszczenie): Magazyn religijny prezentujący świadectwa mężczyzn - mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. W programie opowiadają o swoich radykalnych przemianach. To świadectwo działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka, który otworzy się na Jego działanie. Symboliczna scenografia - ruiny starego kościoła - ukazują proces odbudowy Kościoła i wspólnoty, w której żyje bohater. Karol Gnat, w sposób dociekliwy, ale jednocześnie taktowny, będzie pogłębiał historię życia bohatera danego odcinka.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka będzie Artur Skowron - pisarz i ewangelizator. Doktor nauk teologicznych w zakresie teologii biblijnej, lider wrocławskiej wspólnoty Kompania Jonatana, nauczyciel w szkole podstawowej, autor książek. W przeszłości bezdomny i narkoman. Na ulicy usłyszał: "Choćby cię twój ojciec i matka opuścili, to Ja zawsze będę z tobą". Te słowa, które wypowiedział do Niego Jezus, odmieniły Jego życie. Miłość, którą poczuł, zrodziła pragnienie poznania tego, który jest Miłością. Artur nauczył się hebrajskiego, aramejskiego i greki. Odwiedza wspólnoty, grupy rekolekcyjne i młodzieżowe, by opowiadać o tym, w jaki sposób Bóg zmienił i nadal zmienia jego życie.
Opis (streszczenie): Gościem odcinka będzie Waldemar Rożek - mąż i ojciec czwórki dzieci. W przeszłości amatorsko grał w koszykówkę we wrocławskich ligach. W poszukiwaniu pieniędzy i lepszego życia wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ciągłe pragnienie posiadania więcej, oddalały go od domu i Chrystusa. Przełomowym wydarzeniem w życiu Waldka był wyjazd do Medjugorie i szczera spowiedź, do której przystąpił po dziesięciu latach. Jego patrzenie na świat i Boga zmieniła śmierć bliskich mu osób. Od tego czasu, jest na drodze nawrócenia. Aktywnie działa w Fundacji dla Rodziny. Angażuje się w budowanie relacji poprzez wędrówki rodziców z dziećmi i wspólne biwakowanie.
Czas trwania: 22min. / 2024 / magazynOpis (streszczenie): Gościem odcinka będzie Przemysław Żydok - mąż i ojciec pięciu synów. Jako nastolatek zbuntował się wobec rodziców i systemu wartości, które reprezentowali. Zafascynował się subkulturą punkową, anarchizmem. Nie obce były mu manifestacje i zamieszki z policją. W tym okresie próbował też eksperymentować z ciężkimi narkotykami, szukał doświadczeń na granicy życia i śmierci oraz praktyk okultystycznych. Wszystko po to, by doświadczyć wolności i bezgranicznej afirmacji życia. Duchowa depresja, dogłębny brak sensu życia i poczucie totalnego zniewolenia rzuciły Przemka na kolana. Wtedy właśnie zawołał do Boga. A ten, postawił mu na drodze osoby głucho - niewidome, które mimo choroby były odbiciem Bożej Miłości, radości i wolności, której Przemek tak bardzo pragnął.
Zrujnowani, odbudowani można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Polonia
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):