Łowcy Skarbów. Kto da więcej godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Łowcy Skarbów. Kto da więcej w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 22 listopada 2024 (Piątek)
07:00 Zakończone  Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.371 Logo TV4
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.315 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pan Dariusz, który przyjechał z zakupionymi w holenderskim antykwariacie czterema szwajcarskimi krzesłami. O ich wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje pani Edyta, do której należy zdobny żyrandol z lat 60/70., który powstał w Zakładach Oświetleniowych POLAM. O charakterystyce prawdziwego szkła kryształowego, stanie zachowania lampy i jej aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej aukcji wystąpi po raz kolejny pan Marcin oraz jego dwa papierowe kolaże o tematyce góralskiej z czasów PRL. O pochodzeniu tych dzieł, ich stanie zachowania oraz wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Ostatnią uczestniczką, która w dzisiejszym odcinku stanie przed Łowcami, będzie pani Zuzanna, która jest właścicielką uroczego wazonu z PRL, wykonanego ze szkła o potocznej pieszczotliwie nazwie „duszek”. O potencjalnej inspiracji projektu cukierkami, stanie zachowania szkła i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
Program TV na 23 listopada 2024 (Sobota)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.228 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym gościem będzie pan Wojciech, który przywiózł do Łowców pokaźnych rozmiarów wazon z zakładów fajansu we Włocławku. O datowaniu przedmiotu, prawdpodobnym autorze wazonu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Kolejnym uczestnikiem będzie pan Zbigniew, do którego należy papierośnica z wizerunkiem marszałka Piłsudskiego. O charakterystyce punc widocznych na przedmiocie, historii fabryki, stanie zachowania papierośnicy i jej wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Trzecim gościem na licytacji będzie pan Jerzy. Jego skarb to mosiężny żyrandol z lat 20/30., O charakterystyce użytych materiałów pomagających w datowaniu, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa, specjalistka w dziedzinie designu XX wieku. Jako ostatni w dzisiejszym programie wystąpi pan Adrian. Jest właścicielem niemieckiego zegara kominkowego Junghans, który był w rodzinie od dawna. O datowaniu przedmiotu, użytych materiałach, rodzaju mechanizmu, stanie zachowania zegara i jego wartości rynkowej opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, Arkadiusz Woźniak, Paweł Papaj, Łukasz Barucha, Agnieszka Doleżych, Michał Nowocin i Agnieszka Szczerkowska.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.229 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku wystąpi pani Kornelia. Przywiozła nietypową lampę podłogową ze szklanymi elementami nogi, którą zaprojektował Jerzy Słuczan-Orkusz. O historii projektanta, pochodzeniu elementów przedmiotu, cechach charakterystycznych projektu, stanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Przemek Krupski, właściciel krakowskiego sklepu vintage i kulturoznawca, miłośnik modernizmu i włoskiego designu. Na drugiej licytacji swój skarb zaprezentuje pan Filip. Należy do niego uroczy szklany pingwin projektu Zbigniewa Horbowego. Więcej o twórcy, historii projektu, stanie zachowania figury i wartości pingwina opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Trzecim gościem będzie pan Wojciech, który jest właścicielem drewnianego fotela. Ekspert wyjaśni Pawłowi różnicę między fotelem, a krzesłem. Mebel jest pamiątką rodzinną odziedziczoną po rodzicach i najpewniej pochodzi z fabryki Antoniego Tabaki w Swarzędzu. O historii swarzędzkiej fabryki, zagadkowej pieczątce, użytych materiałach, stanie zachowania mebla i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Robert oraz jego trzy dekoracyjne patery z porcelitu. Naczynia pochodzą z Włocławka, a ich projektantką była Elżbieta Piwek-Białoborska. O tajnikach odręcznej techniki dekoracji, powiązaniu z pikasiakami, stanie zachowania przedmiotów i ich wartości rynkowej opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, Arkadiusz Woźniak, Paweł Papaj, Łukasz Barucha, Agnieszka Doleżych, Marcin Ciężarkiewicz i Joanna Lewandowska.

/ Polska / 2023 / reality show
08:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.230 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. W dzisiejszym odcinku jako pierwszy wystąpi pan Karol, do którego należą cztery ceramiczne świeczniki z Białegostoku. O popularności podobnych przedmiotów, projektantce tej ceramiki, stanie zachowania i wycenie świeczników opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Na kolejnej aukcji swój skarb zaprezentuje pan Jarosław. Jest właścicielem platerowanego serwisu, który został kupiony na targu staroci. O historii firmy, która wykonała serwis, stanie zachowania obiektów i ich wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Trzecim uczestnikiem będzie pan Marek, który przywiózł porcelanową figurę jelenia z początków XX w. O datowaniu przedmiotu w oparcie o sygnatury, stanie zachowania jelonka i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa, specjalistka w dziedzinie designu XX wieku. Jako ostatni swój przedmiot zaprezentuje Łowcom pan Adrian. Jest to zegarek Unitra Warel, który był produkowany na japońskiej licencji w latach 70., a ten konkretny egzemplarz pochodzi z początku lat 80. O nietypowym sposobie ustawiania czasu, stanie zachowania zegarka i jego wartości opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Michał Nowocin, sprzedaje antyki i starocie w swoim sklepie na warszawskim Mokotowie; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design.

/ Polska / 2023 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 1, odc. 77 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Licytacje tego odcinka rozpocznie Kacper, który zaprezentuje obrazki reliefowe. O tym, w jaki sposób zostały wytłoczone oraz o powstałej pod koniec XVIII wieku i działającej do dziś fabryce WMF, będącej jednym największych wytwórców wyrobów metalowych na świecie, opowie Agnieszka Gniotek. Kolejny skarb to nietypowy żyrandol inspirowany nurtem space age, powstał on w Spółdzielni Pracy "LUMET" w Poznaniu. Wojtek przywiezie do programu figurkę porcelanową z 1958 roku. Dama w zdobnej sukni powstała w Ćmielowie, a projekt ten stworzyła Eryka Trzewik-Drost. Odcinek zamknie Wojtek i jego szklana zielona butla, która została wykonana metodą prasowania szkła.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2022 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 1, odc. 78 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Radosław przywiezie do programu srebrną bombonierę Warmetu pochodzącą z drugiej połowy XX wieku. Mateusz zaoferuje fotel zaprojektowany przez Mieczysława Puchałę, znany jako model 300123, produkowany w dwóch wersjach: damskiej i męskiej. Jako trzecia swój skarb przedstawi Jolanta, która ma polską lampkę biurkową w stylu art déco. Joanna podda licytacji figurkę ćmielowską z lat 40. Znalazła ją w piwnicy rodziców i używała ją jako straszaka na koty.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2022 / reality show
Program TV na 24 listopada 2024 (Niedziela)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.231 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program rozpocznie gość specjalny - Izabela Maciuszek, która do programu przywiozła zestaw kuchennych gadżetów z lat 70. i 80. , pochodzących z różnych krajów i okresów, m.in. niemieckie obrączki na serwetki czy taca na jajka WMF. Do zestawu należy też nóż z Korei Północnej. O prezencie, który dostała w prezencie na urodziny, aktorka opowie więcej podczas rozmowy z prowadzącym, Krzysztofem Ibiszem oraz ekspertką, Korą Teą Kowalską - archeolożką i kulturoznawczynią oraz wykładowczynią historii sztuki, współpracującą od lat z instytucjami kultury. Kolejny uczestnik, pan Sylwester, przyniósł lampkę art deco z dwiema czaplami, kupioną na niemieckim targu staroci od francuskiego handlarza. O pochodzącym z lat 20. lub 30. przedmiocie, wykonanym ze szlifowanego barwionego szkła, patynowanego metalu i marmuru opowie podczas ekspertyzy i wyceny Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Następny skarb to należąca do pana Artura elegancka patera z postacią kobiecą, której towarzyszy ciekawa historia, bowiem została przez pana Artura wygrana w karty. Włoski przedmiot wykonano w stylu secesyjnym z polerowanej i srebrzonej cyny w latach 50. O historii producenta, o poprawnej nazwie i znaczeniu określenia vide poche, datowaniu przedmiotu, jego stanie zachowania i wartości opowie Mariusz Kosec - koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Na ostatniej licytacji wystąpi pani Anna. Jej skarb – nartosanki Vostok – był obiektem pożądania niejednego dziecka wychowującego się w PRL, ponieważ niestety nie produkowano ich w Polsce. Pochodzący z dawnego Związku Radzieckiego pojazd powstał w latach 70/80. ze stali i plastiku. O różnicach między skuterami śnieżnymi, skibobami i nartosankami, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią.

/ Polska / 2023 / reality show
Reklama
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.232 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku jako pierwszy wystąpi pan Andrzej. Jest właścicielem niemieckiego zegara samolotowego Junghans z okresu II wojny światowej. O historii producenta, datowaniu zegara, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Kolejnym gościem na aukcji będzie pan Tomasz, który przywiózł secesyjny wazon w mosiężnej oprawie. Przedmiot został wykonany na początku XX w. i świeci na zielono pod wpływem światła UV. O charakterystyce tzw. szkła wazelinowego, stanie zachowania obiektu i jego aktualnej wartości rynkowej opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Jako następny swój skarb zaprezentuje pan Dawid. Należy do niego pozłacany szwajcarski długopis marki Caran D’Ache z Genewy. Obiekt jest przedmiotem luksusowym pochodzącym z lat 70. z serii „Madison”. O historii marki, ciekawostkach dotyczących gwarancji, stanie zachowania i wycenie długopisu opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pan Arkadiusz oraz nietypowy wynalazek prosto z lat 2000. Konsolofon lub też konsolotelefon Nokia był krzyżówką konsoli do grania oraz telefonu komórkowego. Urządzenie z 2004 r. jest drugą wersją i można było na nim grać w 24 gry. Pan Arkadiusz dołączył również uniwersalną ładowarkę. O wracającej popularności na lata 2000., stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości, stała bywalczyni jarmarków i giełd staroci.

/ Polska / 2023 / reality show
Program TV na 25 listopada 2024 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.233 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. W dzisiejszym programie jako pierwszy swój przedmiot zaprezentuje Łowcom pan Edward. Jest to niepozorny wazon z wielką historią, ponieważ pochodzi z dawnych Prusów Wschodnich i powstał w manufakturze Tolkemiter Erde na przełomie lat 30. i 40. O muzealnym znaczeniu przedmiotu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Następną uczestniczką będzie pani Julia, która przywiozła zestaw sportowy z dawnych Niemiec Wschodnich i Zachodnich. O datowaniu rozmaitych elementów kolekcji, ich stanie zachowania i aktualnej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Jako kolejna na licytacji wystąpi pani Teresa. Jej przedmiot to świecznik na siedem świec wykonany z mosiądzu na zamówienie przez Czesława Palczewskiego w jego pracowni metaloplastycznej. O tym, co jest menorą, a co nią nie jest, stanie zachowania świecznika i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Andrzej. Jest właścicielem fajansowego talerza z namalowanym ręcznie przez Tadeusza Wichrowskiego kogutem. Więcej o technice dekoracji, stanie zachowania talerza i jego wartości rynkowej opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga - kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.197 Logo TV4

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Krzysztof Ibisz, na początek wystąpi gość specjalny – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a także zamiłowany podróżnik, poliglota i autor książek – Tadeusz Chudecki. Na aukcję przyniósł filiżanki i talerzyki z Niemiec odziedziczone po mamie, która została tam zesłana na roboty przymusowe podczas wojny. Ten konkretny model pochodzi z lat 50., chodź sam projekt powstał w latach 30. i stylistyka tego okresu jest bardzo rozpoznawalna. O różnicach między porcelaną białą, a ecru, technice zdobienia złotem, stanie zachowania i wartości rynkowej tego skarbu opowie Kora Tea Kowalska - archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Jako drugi w programie wystąpi pan Jacek z kolorowymi szklanymi butonierkami, czyli uroczymi malutkimi flakonikami, służącymi do dekoracji stołu. Niektóre wazoniki mają po dwa otwory. Nietypowy zestaw pochodzi z lat 30. z miejscowości Lauscha, która słynie z ręcznej, rzemieślniczej produkcji szklanych bombek. O szkle sodowym, pochodzeniu butonierek, ich stanie zachowania i wartości opowie Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Następna uczestniczka, pani Aleksandra, przywiozła na licytację dwa dekoracyjne niemieckie talerze naścienne z 1898 r. Data wybita została na odwrocie talerzy, które wykonano z kamionki i najpewniej malowano ręcznie po odciśnięciu na nich widocznego wzoru. Obiekty pochodzą z serii przedstawiającej słynne niemieckie zamki. O technice wykonania takich talerzy, tajnikach ich sygnatur, stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na koniec wystąpi pan Zdzisław z modelem statku, który odziedziczył 40 lat temu. Oryginalny galeon „Wodnik” zwodowany w 1623 r. zasłynął w bitwie pod Oliwą przeciwko Szwecji. Najprawdopodobniej kolorowa malatura modelu jest interpretacją artysty, który stworzył obiekt w pierwszej połowie XX w. O różnicach między modelami redukcyjnymi, a dekoracyjnymi oraz o stanie zachowania przedmiotu i wartości opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. W licytacjach tego odcinka udział wezmą Łowcy: Martyna Kupczyk – architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”, jako Łowczyni Skarbów poluje na lampy, meble, obrazy i starą porcelanę do swojego sklepu, który prowadzi wraz siostrą w Konstancinie Jeziornej, Arkadiusz Woźniak – pasjonat i znawca antyków, kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio, a także właściciel galerii antyków i rekwizytorni filmowej, z których skarby na co dzień oglądamy w polskich filmach i reklamach, Paweł Papaj – znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów, właściciel pokaźnej kolekcji antyków i starych ikon, który wspólnie z rodziną prowadzi prywatną galerię Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage, który na co dzień sam korzysta z rzeczy z drugiej ręki, ubiera się w sklepach z odzieżą używaną, uwielbia skarby dziwaczne i zaskakujące Krzysztof Kobyliński - uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego, zasoby jego sklepu i rekwizytorni często pojawiają się w znanych produkcjach filmowych i reklamowych. Agnieszka Doleżych – właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych, Łowczyni skarbów, które ratuje, restauruje i naprawia, by znaleźć im nowe domy Marcin Ciężarkiewicz – od 20 lat współpracujący z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage i muzeami oraz działający na rynku aukcji internetowych, oraz Karen Saghateljan kolekcjoner zegarków, starej polskiej biżuterii i różnych wyrobów ze srebra i złota z czasów PRL, oraz miłośnik stylu art deco i przedmiotów z tego okresu.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.382 Łowcy skarbów. Kto da więcej 382 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pani Edyta, która przyjechała z kupioną na targu staroci porcelanową paterą z motywem kwiatowym – z manufaktury w Miśni. O precyzyjnym datowaniu miśnieńskiej porcelany, stanie zachowania naczynia i jego wycenie powie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje pani Aleksandra, która jest właścicielką sześciu stolarskich krzeseł o charakterystycznym wyglądzie. Odziedziczone meble to kultowy projekt Marii Chomentowskiej z 1959 r. dla Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. O historii krzeseł, ich stanie zachowania i wartości opowie Daniel Stoiński, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Następną uczestniczką będzie pani Małgorzata, która przywiozła poręczny dyktafon szpulowy sprzed lat. O ciekawym przedmiocie, stanie zachowania dyktafonu i jego wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Na finałowej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pani Aneta, do której należą dwa talerzyki z rozalinowego szkła prasowanego. Fason „Cora” powstał według projektu Eryki Trzewik-Drost z lat 70. dla Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”. O charakterystycznym projekcie, jego cechach charakterystycznych i popularności wśród kolekcjonerów, stanie zachowania talerzyków i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 26 listopada 2024 (Wtorek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.234 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. W dzisiejszym odcinku jako pierwsza wystąpi pani Anna wraz ze swoim pokaźnych rozmiarów niemieckim zegarem Peerless, który miał swoje miejsce w domu rodzinnym. O historii zegara i jego twórców, użytych materiałach, stanie zachowania i wycenie obiektu opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Na kolejnej aukcji swoje przedmioty zaprezentuje pan Wojciech, który drugi raz pojawia się przed Łowcami. Przywiózł kolekcję pamiątek z Olimpiady w Moskwie z 1980 r. O historii tej słynnej Olimpiady, stanie zachowania przedmiotów i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Następnym gościem będzie pan Kamil, którego przedmiotem jest szafka biurowa z szufladami w oryginalnym stanie, którą kupił na giełdzie staroci. Więcej o stylu mid-century modern, stanie zachowania mebla i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Jako ostatni w dzisiejszym programie wystąpi pan Piotr, do którego należy jubileuszowy talerz kolekcjonerski upamiętniający 30-lecie lotu Concorde, słynnego samolotu naddźwiękowego. O wytwórni, która w 2006 r. stworzyła talerz, autorze ilustracji widniejących na porcelanie, stanie zachowania oraz wartości przedmiotu opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga - Kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości. Stała bywalczyni jarmarków i giełd staroci.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.372 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką dzisiejszego odcinka będzie po raz kolejny pani Nelly, która przyjechała wraz z kolekcją lalek - zabawki pochodzą z serii „Sunshine Family” firmy Mattel. O nietypowej historii tych konkretnych lalek, ich stanie zachowania i wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje pani Aleksandra, do której należy zestaw sześciu dekoracyjnych pater z PRL, według projektu Stefana Kniata. O życiorysie autora pater, ich technice wykonania, stanie zachowania i wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Następna przed Łowcami stanie pani Renata, która jest właścicielką zjawiskowej patery z kryzą, wykonanej z iryzowanego szkła, a która najpewniej powstała w Czechach lub Austrii w pierwszej połowie XX w. O jej stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie po raz trzeci pan Jacek, który tym razem wystąpi na licytacji z gobelinem. Projekt Marka Kosowskiego nosi nazwę „Spektakl” i pochodzi z Zakopiańskich Warsztatów Wzorcowych. O związku wytwórni z Cepelią, stanie zachowania gobelinu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, z wykształcenia filolog oraz wschodoznawca, z zamiłowania obieżyświat, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.383 Łowcy skarbów. Kto da więcej 383 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie po raz kolejny pan Grzegorz, który przyjechał z oryginalnym ceramicznym kinkietem ze sceną biblijną. Przedmiot powstał w latach 60. według projektu Stefanii Dretler-Flin oraz Zygmunta Flina. O ciekawej historii autorów, specyfice pracy z ceramiką i tajemnicach szkliwienia, stanie zachowania kinkietu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako następna przed Łowcami stanie pani Dorota, której skarbem jest smukły szklany wazon z PRL o charakterystycznym, formowanym ręcznie „dziubku” i nieoczywistym kolorze. „Rybie usta” to dzieło autorstwa Zbigniewa Horbowego. Ciekawy projekt powstał w latach 60. dla Polskich Linii Oceanicznych, o czym świadczy odręczna inskrypcja widoczna na naczyniu. Więcej o tajemniczym wazonie, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej licytacji wystąpi druga pani Dorota, która jest właścicielką porcelanowej figurki przedstawiającej sarnę z koźlęciem. Autorem projektu był w 1936 r. Adolf Rohring, który często współpracował ze znaną wytwórnią Rosenthal. O historii figurki, jej datowaniu, stanie zachowania i wycenie opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Jacek, do którego należy niewielka karafka z czterema dobranymi kieliszkami. Choć jedna z punc nie figuruje w katalogach, utrudniając przy tym dokładniejszą identyfikację obiektu, można zakładać, że przedmioty pochodzą z północnej Francji, z lat 20. Wykonane ze srebra i szkła kryształowego zestawy były popularne w Europie i podobne przedmioty trafiają się na rynku. O elementach dekoracyjnych, kompletności zestawu, datowaniu jego elementów i ich wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, mieszkający w Krakowie, kolekcjoner czeskich wazonów i karafek z okresu art deco, starej polskiej porcelany oraz samochodów z lat 70. i 80.; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 27 listopada 2024 (Środa)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.235 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. W dzisiejszym odcinku jako pierwsza przed Łowcami stanie pani Dorota oraz jej drewniany konik na biegunach. O jego wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Na drugiej licytacji wystąpi pan Kamil, który przywiózł porcelanowy zestaw do herbaty znanej wytwórni Łomonosow. O projektantce i inspiracji, dzięki której powstał serwis, stanie zachowania przedmiotów i ich wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Trzecim gościem będzie pan Michał, do którego należy kolekcja blaszanych tablic z okresu PRL. O datowaniu przedmiotów, ich stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Arkadiusz ze swoim zestawem likierowym. O inspiracji art deco w okresie powojennym, technice wykonania, stanie zachowania i aktualnej wycenie zestawu opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2023 / reality show
Reklama
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.373 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pan Daniel, do którego należy ilustracja do „Boskiej Komedii”, stworzona przez Józefa Gielniaka. O stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na drugiej licytacji wystąpi pani Ewa, która jest właścicielką stylizowanego wózka dla lalek. Zabawka dla dzieci to miniaturka prawdziwych „wiktoriańskich” wózków spacerowych z przełomu XIX i XX w. O elementach stylizowanych i ich jakości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Kolejną uczestniczką będzie pani Kinga, która przyjechała z kupioną na targu staroci telefonierą. Mebel stylizacją nawiązuje do króla Ludwika Filipa – jest to jednak luźna inspiracja dla tego obiektu, który pochodzi z połowy XX w. O stanie zachowania i wartości przedmiotu opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Mikołaj, który wystąpi razem z ozdobnym kielichem z lat 70. Dekoracyjne naczynie powstało według projektu profesora Zbigniewa Horbowego. O cechach charakterystycznych projektu, stanie zachowania kielicha i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Andrzej Słodkowski, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.384 Łowcy skarbów. Kto da więcej 384 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pan Paweł. Należy do niego rubinowy wazon projektu Zbigniewa Horbowego – „Rogacz”. O procesie nazywania szkła, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na następnej licytacji wystąpi pan Marcin, który przyjechał wraz z okazałym zestawem słynnych duńskich klocków LEGO. O świecie kolekcjonerów tych unikatowych figurek i elementów, ich aktualnej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako trzecia swój skarb zaprezentuje pani Dorota, która jest właścicielką smukłego serwisu do czarnej kawy o nazwie „Goplana”. Porcelana o marmurkowej fioletowej dekoracji pochodzi z Ćmielowa i została zaprojektowana w 1960 r. przez Wincentego Potackiego. O słynnym projektancie i jego dorobku, stanie zachowania serwisu i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Na finałowej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pani Gizela oraz jej porcelitowy jamnik z Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Odziedziczona po rodzicach figurka powstała najpewniej w latach 50., na co wskazuje sygnatura używana od 1949 do 1964 r. Jamnik nie figuruje w katalogach, dlatego nie da się stwierdzić, kto był autorem projektu. O technice dekoracji podszkliwnej, stanie zachowania jamnika i jego wartości opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz, wykładowca akademicki, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 28 listopada 2024 (Czwartek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.236 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwsza swój przedmiot na aukcji zaprezentuje pani Aleksandra. Jest to wazon-kropla z Ćmielowa z lat 60., który jest jednocześnie pamiątką po pradziadkach. O rozszyfrowaniu kodu z sygnatury, technice dekoracji, historii projektu wazonu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Na kolejnej licytacji wystąpi pani Halina z przedmiotem, który sprowokuje rumieniec u Krzysztofa – jest to nietypowa lampka z aktami kobiecymi pojawiającymi się na kloszu po włączeniu żarówki. O prawidłowym datowaniu przedmiotu, historii manufaktury, technice wykonania, stanie zachowania lampki i jej wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Trzecim gościem będzie pan Paweł, który zaprezentuje Łowcom swoją pozłacaną srebrną zapalniczkę marki Dunhill, znaną fanom agenta 007. O historii brytyjskiego domu modowego Dunhill, stanie zachowania zapalniczki i jej aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pani Marta, która przywiozła bogato rzeźbione drewniane krzesło, inaczej nazywane sgabello. O charakterystycznej konstrukcji mebla, motywach dekoracyjnych, stanie zachowania i wartości rynkowej przedmiotu opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko, co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.374 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie pan Wojciech. Przywiózł porcelanową figurkę, przedstawiającą Janosika, przypisaną Hannie Burtanównie. O stanie zachowania tego pochodzącego z Ćmielowa obiektu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako kolejny przed Łowcami stanie pan Maciej. Należy do niego lampka stołowa z emaliowanej blachy, o nazwie „UFO”. O prawach autorskich w czasie PRL, użytych materiałach, stanie zachowania lampki i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki. Trzecim uczestnikiem będzie pan Marek, który jest właścicielem wazy do ponczu wraz z sześcioma kieliszkami. Więcej o historii i stanie zachowania obiektów opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako ostatnia w dzisiejszym programie na aukcji stanie pani Barbara oraz jej drewniana etażerka. Lekki mebel pochodzi z okresu wiktoriańskiego i został kupiony na targu staroci. O stanie zachowania etażerki i jej wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.385 Łowcy skarbów. Kto da więcej 385 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką, która w dzisiejszym odcinku stanie przed Łowcami, będzie pani Ellina, która przyjechała z dwoma kolorowymi wazonami z wytwórni Rosenthal. O inspiracji szkłem Murano, technikach wykorzystanych do produkcji wazonów, ich stanie zachowania i wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje po raz drugi pani Barbara, która jest właścicielką akwareli przedstawiającej rybaka. Praca na papierze powstała spod pędzla Stanisława Gibińskiego w okresie międzywojennym. O datowaniu akwareli, jej stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na trzeciej licytacji wystąpi pan Krzysztof, do którego należy zestaw sześciu talerzy, pochodzących z Francji. O motywach dekoracyjnych, specjalnej krakelurze, stanie zachowania talerzy i ich wycenie opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Jako ostatnia w dzisiejszym programie swój przedmiot zaprezentuje pani Mariola, która przywiozła ciemnobrązową karafkę wraz z sześcioma kieliszkami. Więcej o szkle, jego stanie zachowania i wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 29 listopada 2024 (Piątek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.237 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku wystąpi pani Sylwia. Jest właścicielką trzech szklanych mis pochodzących z Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”. Stworzono je na początku lat 70. wg. projektu Jana Sylwestra Drosta. O genezie projektu, stanie zachowania przedmiotów i ich wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa. Do następnej licytacji stanie pani Katarzyna oraz jej odnowiony stylizowany stolik pomocniczy. O rodzajach drewna użytych do stworzenia stolika, stanie zachowania i wartości mebla opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Trzecim gościem będzie pan Krzysztof, do którego należy czerwony wazon niewielkich rozmiarów o ciekawym szlifie. Przedmiot był pamiątką rodzinną i pochodzi z manufaktury z regionu Murano. O tajnikach techniki twórców szkła ze słynnych włoskich wysp i ich historii, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Jako ostatni w dzisiejszym programie wystąpi pan Michał. Jego skarb to biała porcelanowa figurka Marszałka Piłsudskiego z Ćmielowa. O historii projektu figurki, stanie zachowania tego konkretnego egzemplarza i jego wartości rynkowej opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków, kolekcjoner unikalnych mebli; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.375 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Katarzyna, która wystąpi na aukcji ze srebrną żardinierą. Neoklasycystyczne elementy dekoracyjne wskazują, że ten przedmiot ze szklanym wkładem powstał na przełomie XX i XIX wieku w Niemczech. O jego stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Magdalena oraz jej nietypowa szklana karafka w kształcie dyni. Ręcznie formowane naczynie z PRL pochodzi z huty szkła „Prądniczanka”. O jej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Następnym gościem będzie pan Maciej, który jest właścicielem własnoręcznie odnowionego stolika pomocniczego. O luźnej inspiracji rokoko, stanie zachowania tego mebla i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako ostatni w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje po raz kolejny pan Adam, który tym razem przyjechał z lampą podłogową, przypominającą jeden z projektów Apolinarego Gałeckiego. O pochodzeniu lampy, wykorzystanych materiałach, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Andrzej Słodkowski, który restauruje barokowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.316 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Jako pierwszy w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pan Artur. Należy do niego szkic autorstwa Zdzisława Beksińskiego. O przeznaczeniu takiego szkicu, stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na następnej aukcji wystąpi pani Milena oraz jej dwa fotele o nietypowym kształcie, które kupiła na targu staroci. Więcej o pomysłodawcy futurystycznego fotela, oryginalnej tapicerce, stanie zachowania mebli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako trzecia swój skarb zaprezentuje pani Agnieszka, która przywiozła duńską lampę podłogową, którą kupiła w sklepie ze starociami, a którą zaprojektował Arne Jacobsen. O twórczości słynnego projektanta i architekta, stanie zachowania lampy i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Gościem ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie po raz kolejny pan Jacek, który jest właścicielem zielonej gwieździstej misy. Szklane naczynie o intensywnie zielonym kolorze powstało w latach 30., we Francji. O nietypowej technice tworzenia szkła o różnych fakturach w jednej masie, stanie zachowania szkła i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek z okresu PRL; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 30 listopada 2024 (Sobota)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.238 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Jako pierwszy w dzisiejszym programie wystąpi pan Marek, do którego należą folie animacyjne oraz projekty postaci „Jacek i Placek” z 1992 r. Są to elementy prywatnej kolekcji pana Marka, którego ojczym – Leszek Gałysz – był reżyserem i twórcą bajki wyprodukowanej przez Studio Miniatur Filmowych. O korzeniach „Jacka i Placka”, Kornelu Makuszyńskim, stanie zachowania ilustracji i ich wartości opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem, który od lat zajmuje się doradztwem w zakresie budowania kolekcji sztuki. Na kolejnej aukcji stanie pan Maciej, który zaprezentuje swoją secesyjną paterę na owoce z W.M.F. O stylu jugendstil i jego historii, znaczeniu sygnatury, oryginalności elementów, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Jako trzecia przed Łowcami stanie pani Izabela oraz dwie szwedzkie lampy z aluminiowymi elementami. Autorem projektu „Trava” w latach 60/70. był Carl Thore, który tworzył rozpoznawane na całym świecie oświetlenie. O historii projektanta, stanie zachowania przedmiotów i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie pan Piotr. Jego skarbem są trzy litografie autorstwa Leona Wyczółkowskiego – artysty i Legionisty – którego dzieła kupił na targu staroci, nie wiedząc z czym ma do czynienia. O różnicach między litografią a autolitografią, skróconej historii artysty, faktycznym datowaniu obiektów i ich autentyczności, ich stanie zachowania i wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2023 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.239 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku jako pierwszy przed Łowcami stanie pan Artur wraz z plakatami do polskich filmów „Miś” oraz „Rejs”. Kultowe prace projektu Andrzeja Pągowskiego i Jakuba Erola wydano w 1980 i 1981 r. O historii artystów, Polskiej Szkole Plakatu, różnicach między formatami, stanie zachowania plakatów i ich aktualnej wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na drugiej aukcji wystąpi pan Piotr, który jest właścicielem fajansowego zestawu składającego się z misy i wazonu. Naczynia są częścią kolekcji „Hiacynt” i zostały zaprojektowane przez Hansa Achtzigera dla wytwórni Hutschenreuther. O inspiracji secesją, brakującym elemencie zestawu, stanie zachowania naczyń i ich wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa. Kolejnym gościem będzie pan Robert, do którego należy bogato zdobiona lampa naftowa. Przedmiot pochodzący najprawdopodobniej z połowy XIX w. lub początku XX w. został kupiony na aukcji internetowej w Holandii. O stylu empire, zasadzie działania i historii lamp naftowych, oryginalności elementów szklanych, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pan Maciej, który przywiózł lalkę Davida Hasselhoffa z kultowego serialu „Słonecznego Patrolu” kupioną na aukcji internetowej. O tajnikach modelu Kena, stanie zachowania przedmiotu i jego aktualnej wartości rynkowej opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2023 / reality show
08:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.240 Logo TV4

Opis (streszczenie): W odcinku specjalnym jako pierwszy przed Łowcami stanie doskonale znany naszym widzom, Paweł Orleański. Jego skarbem jest zestaw młodego dźwiękowca z lat 70., składający się z magnetofonu szpulowego na licencji Grundig i słuchawek AKAI, na których Paweł uczył się zawodu lektora. Jest to jednocześnie pamiątka rodzinna. O specyfikacjach przedmiotów, ich stanie zachowania i wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Kolejną uczestniczką prosto z ekranu będzie Ewa Wachowicz, która przywiozła specjalną pamiątkę: swój pierwszy nóż szefa kuchni, oraz stół pełen gadżetów i książek dla kulinarnych entuzjastów. Nóż wykonany z jednego kawałka stali został kupiony w muzeum Nowym Jorku – ich projektant, Komin Yamada, otrzymał nielimitowany budżet, gdy tworzył je dla marki Global w 1985 r. O historii ikonicznego projektu, stanie zachowania noża i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Na następnej licytacji wystąpi nikt inny, jak Przemysław Sadowski we własnej osobie. Jego przedmiot to dyspenser upolowany na targu staroci. Przedmiot pochodzi z lat 70. i powstał w Stanach Zjednoczonych. Żeliwna noga i charakterystyczny design to ukłon dla designu zza oceanu. O pochodzeniu obiektu, jego stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Na finałowej aukcji w dzisiejszym programie stanie jedyna w swoim rodzaju, Karolina Gilon. Przywiozła globus oraz busolę, które mają specjalną wartość sentymentalną dla ich właścicielki i potencjalnie również magiczną moc sprawczą. Globus powstał w latach 60. w Wytwórni Pomocy Naukowych we Włochach. O różnicach między kompasem, a busolą, datowaniu obiektów, ich stanie zachowania i wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”, poluje na lampy, meble, obrazy i starą porcelanę do swojego sklepu, który prowadzi wraz siostrą w Konstancinie Jeziornej; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów. Posiada pokaźną kolekcję antyków i starych ikon; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami.

/ Polska / 2023 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 1, odc. 79 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku pojawi się aukcja zestawu półmisków. Odbędzie się też licytacja starej maszyny do pisania marki Urania, której ekspertyzy dokona Leszek Klein. Widzowie zobaczą również lampę kryształową z lat 50., o której opowie Krystyna Łuczak-Surówka. Nie zabraknie starodruków, którym przyjrzy się Michał Niesiołowski.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2022 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 1, odc. 80 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Jacek zjawi się w studiu z zabawką z lat 70. – kultowym łazikiem Łunochod 1, zachowanym w idealnym stanie. Następny skarb to należący do Renaty z Gdańska kaseton reklamowy "Baltony" z lat 70., przedstawiający uśmiechniętego marynarza. Jolanta zaprezentuje ręcznie robioną brytyjską ceramiką marki Wedgwood. Tajemnice tego przedmiotu zdradzi doktor Marek Kruczek. Małgorzata przywiezie do programu szwedzką maszynkę do liczenia, zaprojektowaną przez Willgodta Theophila Odhnera.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2022 / reality show
Program TV na 1 grudnia 2024 (Niedziela)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.241 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Jako pierwszy w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pan Wojciech. Należy do niego mosiężna lampa naftowa z marmurowym stoliczkiem pomocniczym. Elegancki przedmiot pochodzi z Francji i ma charakterystyczny „beretowy” klosz wraz z kominkiem oraz „wąsy". O oryginalności elementów lampy, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Na drugiej licytacji wystąpi pani Małgorzta, która przywiozła reprodukcję francuskiego dzieła przedstawiającą młodą kobietę z rozbitym wazonem. O interpretacji symbolicznej, możliwych technikach wykonania, stanie zachowania i aktualnej wycenie przedmiotu opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem, który od lat zajmuje się doradztwem w zakresie budowania kolekcji sztuki. Trzecim gościem będzie pan Marcin, który jest właścicielem czerwonego fotela w stylu ludwikowskim. Ekspert wraz z Pawłem przeprowadzą standardową kontrolę komfortu siedziska. Przedmiot został kupiony w Hadze, a pochodzi najpewniej z początku XX w. Wykonawca mebla był zainspirowany stylem Ludwika XV, o czym świadczą motywy dekoracyjne rokoko. O datowaniu przedmiotu, elementach dekoracyjnych, stanie zachowania mebla i wartości rynkowej opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Grażyna. Jej przedmiot to lampka-piesek, znak rozpoznawczy designu sprzed lat, w tym przypadku z lat 70. O historii lampek-piesków, użytych materiałach, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.242 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie pan Marcin. Jego przedmiot to serwis o nietypowym asymetrycznym kształcie i intensywnym pomarańczowym kolorze, filiżanki są bogato złocone. O historii fabryki porcelany użytkowej i dekoracyjnej, stanie zachowania i wycenie serwisu opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na drugiej licytacji wystąpi przed Łowcami po raz kolejny pan Jan oraz jego Godzille. Pięć figurek z tworzywa sztucznego należy do większej kolekcji rozpoznawalnych potworów wykonanych w Chinach lub w Hong Kongu. Jedna z figurek wydaje dźwięki. O historii Godzilli i jej znaczeniu dla japońskiej popkultury, stanie zachowania jaszczurów i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Elżbieta, która przywiozła dwa bukowe fotele odziedziczone po mężu - w stylu drugiego biedermajeru. O tym, co waga mówi o fotelu, stanie zachowania mebli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnia w dzisiejszym programie zaprezentuje swój skarb pani Renata. Należy do niej geometryczny wazon projektu doskonale znanego widzom Zbigniewa Horbowego. Projekt „Izolator” powstał pod koniec lat 60. i był inspirowany ceramicznymi elementami na liniach wysokiego napięcia. O tajemnicy miejsca powstania wazonu, historii projektanta, stanie zachowania naczynia i jego wartości opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 2 grudnia 2024 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.243 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym gościem w dzisiejszym programie będzie pan Roman oraz jego zielony analogowy telefon. Modele 631 produkowano w latach 60. w sześciu wariantach kolorystycznych, a ten konkretny egzemplarz aparatu powstał w 1965 r. O historii modelu, rodzaju użytego tworzywa, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Jako następny swój przedmiot zaprezentuje pan Marek. Są to drewniane szachy, a właściwie szachy olimpijskie, które przyniosły uczestnikowi zwycięstwo w mistrzostwach gminy w 1978 r. O historii produkcji przedmiotu, jego stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na następnej licytacji wystąpi pan Artur wraz ze swoim wazonem projektu Jerzego Słuczana-Orkusza. Delikatne naczynie przypomina antyczną amforę i wykonano je w latach 70. w Krakowskim Instytucie Szkła. O historii projektu, szkle artystycznym, stanie zachowania naczynia i wartości rynkowej wazonu opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Jan, który jest właścicielem nietypowej narożnej garderoby. Sprytny mebel najprawdopodobniej pochodzi z Włoch i choć pewnie powstał w latach 70/80., był inspirowany geometrycznym stylem art deco. O tajnikach konstrukcji mebla i jego funkcjonalności, stanie zachowania i wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.198 Logo TV4

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Krzysztof Ibisz, jako pierwszy wystąpi pan Daniel z figurą przedstawiającą postać Mercury z gry komputerowej TRON 2.0. oraz z filmu Disneya z 1982 r. Kupiona na pchlim targu w Hamburgu figura wykonana została z włókna szklanego i PVC w Niemczech przez firmę OXMOX, zajmującą się produkcją m.in. figur superbohaterów. O znaczeniu dla popkultury, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska - archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Następny uczestnik, pan Franciszek, na licytację przyniósł skarb, który trafił w jego ręce wraz z zakupionym domem - akwarelę przedstawiającą scenę sianokosów z Bukowiny Dolnej. Obraz został namalowany w latach 70. przez Henryka Sajdaka, artystę, który kształcił się we Francji i był związany ze środowiskiem krakowskim. Więcej o autorze, stanie zachowania obrazu i jego wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski - antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Kolejnym skarbem będzie przywiezione przez pana Jerzego malowane składane krzesło Thonet. Uwagę przyciąga bogata dekoracja mebla, co też skłoniło pana Jerzego do zakupu na granicy holendersko-niemieckiej. O modelu produkowanym w latach 1928 – 1930, projektancie kojarzonym ze stylem Bauhaus – Emile’u Guillot oraz o wartości krzesła opowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik, miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem. Jako ostatni w tym odcinku wystąpi pan Filip, który przywiózł srebrny zestaw do przystawek, kupiony w antykwariacie przez jego rodziców. Wykonane w latach 70. srebrne wykałaczki, szpadki, szpilki czy też szpikulce służyły do nakłuwania przysmaków. O tym jak i skąd egzotyczne wyroby trafiały do PRL, o tajnikach punc, tematyce dekoracji i wartości przedmiotu opowie Mariusz Kosec - koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów.

/ Polska / 2023 / reality show
Reklama
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.386 Łowcy skarbów. Kto da więcej 386 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym programie jako pierwsza swój skarb zaprezentuje pani Patrycja. Jest właścicielką zestawu ośmiu szklanych pojemników produkcji słynnej norweskiej huty Hadeland Glassverk, które zaprojektował Willy Johansson. O znanym projektancie, stanie zachowania pojemników i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na następnej licytacji wystąpi pan Piotr wraz ze swoją platerowaną mosiężną etażerką. O przeznaczeniu i pochodzeniu niekonwencjonalnego obiektu, jego stanie zachowania i wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Jako kolejny przed Łowcami stanie po raz kolejny pan Andrzej, który tym razem przywiózł drewnianą ramę łóżka. Mebel jest stylizowany na pochodzący z okresu panowania Ludwika XV, na co wskazuje między innymi użycie tapicerki, ale łóżko powstało w pierwszej połowie XIX w., we Europie Środkowej. O jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Grażyna, do której należy uratowany przed wyrzuceniem wazon z serii „Mimoza”. Oryginalny projekt z użyciem tlenków metali powstał według pomysłu Janusza Kazaneckiego i Stanisława Kowalczyka w drugiej połowie lat 70. dla huty „Hortensja”. O technice pracy ze szkłem i tlenkami metali, stanie zachowania wazonu i jego wartości rynkowej opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 3 grudnia 2024 (Wtorek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.244 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. W dzisiejszym odcinku jako pierwsza po raz kolejny wystąpi przed Łowcami pani Ewa, która przyjechała z maselnicą i posrebrzanym pojemnikiem na sardynki. Obydwa przedmioty są pamiątkami rodzinnymi. O datowaniu przedmiotów, ich pochodzeniu, stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Jako kolejna wystąpi raz jeszcze pani Martyna. Tym razem przywiozła oryginalny zestaw mebelków Barbie z końca lat 70. O historii popularności Barbie, stylistyce zestawu, stanie zachowania mebelków i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Trzecim gościem będzie pan Jacek, do którego należy przenośna maszyna do pisania królewskiej marki Imperial. O historii przedmiotu, jego stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Na ostatniej licytacji swój przedmiot zaprezentuje pan Bartłomiej. Jest właścicielem wazonu z lat 70. projektu Erwina Eischa wywodzącego się z niemieckiej awangardy. O historii ruchu artystycznego i wiązanego z nim skandalu, historii wazonu i projektanta, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.376 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pani Karina wraz ze swoim pierwszogatunkowym porcelanowym zestawem śniadaniowym, pochodzącym z Królewskiej Manufaktury w Miśni. O datowaniu porcelany, stanie zachowania zestawu i jego wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na drugiej aukcji wystąpi pani Maja, która przyjechała z parą blaszanych kinkietów galwanizowanych mosiądzem. O pochodzeniu przedmiotów, ich zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Gościem trzeciej licytacji będzie pan Jerzy, do którego należą dwa wazony z warstwowego szkła. Obiekty powstały w latach 60. w dawnej Czechosłowacji – ich projektantem był Josef Hospodka dla huty szkła Chribska. Więcej o historycznej czeskiej hucie, inspiracji szkłem z regionu Murano, stanie zachowania wazonów i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako ostatni w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pan Krzysztof, który jest właścicielem mieszkowego aparatu firmy ZEISS wraz z akcesoriami. O przeznaczeniu aparatu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, miłośnik pięknego dawnego wzornictwa i kolekcjoner czeskich wazonów i karafek z okresu art deco, starej polskiej porcelany oraz samochodów z lat 70. i 80.; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.387 Łowcy skarbów. Kto da więcej 387 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku z Łowcami spotka się pan Włodzimierz, który przywiózł męski zegarek na rękę szwajcarskiej firmy IWC Schaffhausen - z kopertą wykonaną z prawdziwego 18-karatowego złota. O zawartym w nim imponującym mechanizmie i wycenie zegarka opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz; Na kolejnej licytacji wystąpi pan Krzysztof oraz jego szyld reklamowy dla marki proszku do prania „Persil” wraz z jej obiektem w oryginalnym stanie. Niemiecka reklama została wykonana w 1928 r. na zamówienie pierwszej firmy, która opatentowała skład powszechnie dostępnego w obecnych czasach proszku do prania. O historii rozpoznawanej do dziś marki proszku, rynku kolekcjonerskim podobnych obiektów opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Jako następna swój przedmiot zaprezentuje pani Maria, do której należy damska stylizowana apaszka kupiona w Brukseli – z francuskiej firmy Hermes. O historii luksusowej marki i apaszki, cechach oryginalnych jedwabnych wyrobów luksusowych i autentyczności chusty opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, wykładowczyni historii sztuki. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie stanie pani Zofia, która jest właścicielką pary niemieckich kinkietów marki B+M Leuchten, słynącej z doskonałego designu i jakościowych materiałów. Te konkretne egzemplarze powstały najpewniej ok. 2000 r. i są przedstawicielami tzw. „młodego vintage”. O stanie zachowania i wycenie kinkietów opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 4 grudnia 2024 (Środa)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.245 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pani Ewa wraz ze swoim przedwojennym sprężynowym gramofonem, który kupiła na targu staroci. Przedmiot powstał w Warszawie w latach 30. O różnicach między współczesnymi a dawnymi gramofonami i płytami, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Katarzyna, która zaprezentuje swój porcelanowy serwis kawowy z Ćmielowa. O porcelanie cienkościennej, stanie zachowania serwisu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na następnej aukcji swój skarb pokarze pani Magdalena. Jest właścicielką lampy wiszącej z lat 80. składającej się z trzech charakterystycznych ruchomych szklanych kloszy. O oryginalnych projektach, które służyły za inspirację w późnym space age, stanie zachowania przedmiotu i wycenie lampy opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Jakub. Przywiózł platerowaną paterę, którą otrzymał w spadku po babci. Pochodzący z warszawskiej manufaktury Fraget przedmiot pochodzi z okresu 1851 – 1854. O przeznaczeniu naczynia środka stołu w dawnych latach, datowaniu obiektu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz - od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.377 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pan Marek. Należy do niego srebrna spinka do włosów, która powstała w słynnej Warszawskiej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego ORNO. O technice wykonania, stanie zachowania spinki i jej wycenie opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Drugą uczestniczką będzie pani Renata, która przyjechała z wazonem optycznym 2306D Jana Sylwestra Drosta. O mariażu inżynierii i sztuki w projekcie, stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Właścicielem trzeciego przedmiotu jest pan Grzegorz, do którego należy porcelanowa figurka przedstawiająca modlącą się dziewczynkę. Projekt prof. Richarda Adolfa Zutta dla Wschodnioniemieckich Warsztatów Sztuki Chrześcijańskiej i Sztuki Użytkowej został wykonany przez wytwórnię w Tułowicach w latach 1925-1929, o czym świadczy podwójna sygnatura. O historii Warsztatów z Nysy, stanie zachowania figurki i jej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Jako ostatnia w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pani Dżamilla oraz jej czarno-biały suchoryt o tytule „Portret”. Grafika na papierze to dzieło profesora Stanisława Dawskiego, inspirowane twórczością Pabla Picassa. O historii artysty i jego powiązaniach z Wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, technice wykonania grafiki, stanie zachowania suchorytu i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barokowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.388 Łowcy skarbów. Kto da więcej 388 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Piotr, który przywiózł czarno-białą porcelanową paterę z Chodzież, o nazwie „Kawiarenki”, w stylu new-look z lat 60. O autentyczności naczynia, technice dekoracji, stanie zachowania patery i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Jako drugi przed Łowcami stanie pan Arkadiusz oraz jego zegar kominkowy. Konstrukcja mechanizmu wskazuje na to, że przedmiot najpewniej powstał w latach 50. Sygnatura niemieckiej firmy Zentra widoczna na tarczy to kolejna wskazówka. O technicznych tajemnicach zegara, jego stanie zachowania i wartości opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Trzecim uczestnikiem, który zaprezentuje swój skarb, będzie pan Tomasz. Należy do niego obraz marynistyczny o tytule „Felsenbrandung”, przedstawiający nasze rodzime morze podczas zachodu słońca. Praca na płótnie wykonana farbami olejnymi została namalowana przez Waldemara Schlichtinga. O historii artysty i fascynacji Bałtykiem, datowaniu obrazu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pan Krzysztof, który jest właścicielem szklanej bursztynowej popielnicy z serii „Radiant”, wykonanej w Hucie Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”, według projektu Jana Sylwestra Drosta. O metodzie produkcji, stanie zachowania popielnicy i jej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 5 grudnia 2024 (Czwartek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.246 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. W dzisiejszym programie jako pierwsza wystąpi pani Barbara. Od 50 lat jest właścicielką fragmentu fajansowego serwisu obiadowego z Włocławka. O kluczowych różnicach między fajansem a porcelaną, stanie zachowania obiektów, ich przeznaczeniu i aktualnej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na drugiej aukcji wystąpi pan Jacek oraz jego krzesło plantatora. Nietypowy mebel z drewna egzotycznego przypomina leżak i służył oficerom brytyjskich wojsk kolonialnych, m.in. w Indiach i na Sri Lance. O tajnikach konstrukcji, nieprecyzyjnej angielskiej nomenklaturze, stanie zachowania mebla, jego historii i wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako kolejny swój skarb zaprezentuje pan Mariusz. Przywiózł czarną porcelanową dekoracyjną paterę z Chodzieży, która wg. sygnatury powstała w okresie lat 60-80. O różnicy między pikasiakiem a drapakiem, historii modelu naczynia, stanie zachowania i wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Rafał, który stanie przed Łowcami wraz ze swoją rzeźbą z brązu. O historii twórcy i jego rodzica, datowaniu obiektu i jego wartości rynkowej opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz - od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.378 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Aleksandra, która zaprezentuje bawarski porcelanowy zestw śniadaniowy do herbaty z wytwórni Alka Kunst. O historii producenta, różnicach między serwisami do kawy i do herbaty, stanie zachowania porcelany i jej wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na drugiej licytacji wystąpi pani Iwona oraz jej patera z nowoczesnym wzorem. Dekoracyjny talerz o tytule „Zmierzch” powstał w latach 60. w wałbrzyskim „Wawelu”. O technice dekoracji, stanie zachowania patery i jej wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako trzecia przed Łowcami stanie pani Agnieszka, do której należą dwie lampy gabinetowe z lat 80/90. Model „Saturn” nazywany jest również bankierką i powstał w USA według pomysłu Roberta Sonnemana. O inspiracji projektanta, stanie zachowania lamp i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Marcin, który przyjechał z lazurowym wazonem o ciekawej fakturze. Szkło „Oculus” powstawało w latach 60. – 80. według projektu Jana Sylwestra Drosta dla Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice”. O innowacyjnym podejściu projektanta do szkła prasowanego, stanie zachowania nietypowego wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, kolekcjoner czeskich wazonów i karafek z okresu art deco, starej polskiej porcelany oraz samochodów z lat 70. i 80.; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.389 Łowcy skarbów. Kto da więcej 389 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie pan Jerzy, który przyjechał wraz ze swoim zestawem mebli turystycznych z PRL. O bardzo długiej historii fabryki, w której powstały meble, ich stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Jako kolejny przed Łowcami stanie pan Artur, którego skarbem jest ceremonialny srebrny pas z regionu Kaukazu. O próbach srebra, technice wykorzystanej do dekoracji tej ozdoby, stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Na trzeciej aukcji swój przedmiot zaprezentuje pan Marek. Jest właścicielem ważącego ok. 5 kg okazałego szklanego wazonu. Przedmiot pochodzi z Huty Szkła Odzobnego „Makora” w Krośnie. O historii polskiego regionu słynącego ze szkła, stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Przemysław, do którego należą dwa zestawy porcelanowych talerzy z ilustracjami Zofii Stryjeńskiej z 1927 r. Fason „Alicja” z kalkomanią z rysunkami z serii polskie tańce ludowe powstał w Chodzieży, najpewniej w latach 70., na fali zainteresowania twórczością autorki kultowych rysunków. O wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 6 grudnia 2024 (Piątek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.247 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku wystąpi pani Ewa, która zaprezentuje tysięczny przedmiot w programie. Należą do niej dwie nietypowe modernistyczne lampki nocne pochodzące z Belgii. O historii projektu i producenta, stanie zachowania obiektów i ich wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Kolejnym gościem będzie pan Rafał oraz jego skarb – komputer Commodore 64 z lat 90. oraz zestaw gadżetów do kultowego sprzętu, o którym marzyli niemal wszyscy, odkąd rozpoczęto jego produkcję w latach 80. O historii modelu Commodore 64, przeznaczeniu dodatków zestawu, stanie zachowania kolekcji i jej wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Na następnej licytacji wystąpi pan Jakub, który przywiózł figurkę przedstawiającą Flipa i Flapa w samochodzie Ford T w skali 1:24. Przedmiot pochodzi z Włoch z lat 70. i zachowała się do dziś oryginalna styropianowa podstawa. O historii Flipa i Flapa, modelu Ford T, stanie zachowania figurki i jej wartości rynkowej opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Gościem finałowej aukcji w dzisiejszym programie będzie pan Paweł. Jest właścicielem lwa z miodowego szkła, który pochodzi z huty szkła Ząbkowice. Odciskany w formie przycisk do papieru wykonano ze szkła sodowego barwionego w masie w okresie 1920 – 1950. Więcej o przyciskach do papieru i ich historii, losach szklanych lwów, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.379 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym programie jako pierwsza przed Łowcami stanie pani Ilona wraz z designerskimi okularami przeciwsłonecznymi z niebieskimi szkłami. Ten model powstał w Japonii a zaprojektował go francuski mistrz Jean Paul Gaultier. O historii niepokornego projektanta mody, stanie zachowania okularów i ich wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Kolejną uczestniczką będzie pani Karolina, która przyjechała z wazonem w stylu art deco, stworzonym w Polskiej Hucie Szkła w Krośnie. O historii i popularności polskich „skrzydlaków”, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na trzeciej aukcji wystąpi pani Justyna, która jest właścicielką broszy wykonanej w stylu biedermeier. Obiekt powstał ze złoconego srebra próby 800.. O historii stylu biedermeier, stanie zachowania broszy i jej wartości opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegłym sądowym z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Jako ostatni w dzisiejszym odcinku na licytacji stanie pan Bolesław, do którego należy zestaw czarno-białych talerzyków deserowych. O pochodzeniu naczyń, ich dekoracji, stanie zachowania porcelany i jej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki i utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.317 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Ewa, która przyjechała z dwiema figurkami przedstawiającymi scenki rodzajowe. O datowaniu figurek, ich stanie zachowania i wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na drugiej aukcji wystąpi pani Beata, która jest właścicielką srebrnej cukiernicy ze słynnej warszawskiej wytwórni Fraget. O wycenie obiektu opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Sławomir oraz jego maszyna do pisania marki Stoewer z 1923 r. Więcej o historii producenta, stanie zachowania maszyny i jej wartości rynkowej opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Michał, do którego należy zegar japońskiej marki Sankyo z Tokio. O dokładnej zasadzie działania mechanizmu zegara, jego stanie zachowania i wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 7 grudnia 2024 (Sobota)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.248 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Zofia, która zaprezentuje kupiony na pchlim targu pejzaż z wrzosowiskiem. Jego autor, Arnold Lyongrün, był niemieckim malarzem, który stworzył olejny obraz na płótnie najpewniej w latach 20. O poprawnym datowaniu obiektu, jego stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Na drugiej licytacji wystąpi pan Mateusz oraz jego niezwykłe binokle. Okulary wraz z dawnym etui na zawieszce zostały kupione na targu staroci w Anglii i połowa zestawu najpewniej pochodzi z Birmingham. O historii przedmiotów i ich przeznaczeniu, rozszyfrowaniu obecnych punc oraz wartości rynkowej binokli wraz z etui opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako kolejna swoje skarby zaprezentuje pani Barbara. Przyjechała wraz z kolekcją metalowych temperówek, które kupiła na aukcji internetowej. O historii producentów, stanie zachowania temperówek i ich wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym odcinku stanie Mateusz. Przywiózł dwukolorowy wazon z lat 60. pochodzący z Wałbrzyskich Zakładów Porcelany Stołowej „Krzysztof”. O historii fabryki, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.249 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Magdalena. Przyjechała z zestawem emaliowanych wazonów z lat 60/70. O tym, co to jest emalia i na czym polega technika pracy z nią, stanie zachowania przedmiotów i ich wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Na następnej licytacji wystąpi pan Dariusz oraz jego kufer podróżny, do którego mieści się cały jeden szczupły ekspert, co zostało potwierdzone przed kamerami. O tajnikach konstrukcji przedmiotu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Trzecim gościem Łowców będzie pan Paweł, który jest właścicielem zabawki - żółtego terenowego Mercedesa Puch G6. O różnicach między modelami terenowych Mercedesów, stanie zachowania zabawki i jej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje po raz kolejny pani Iwona. Należy do niej porcelanowa figurka wykonana w stylu art deco przedstawiająca postać kobiecą i dwa niedźwiedzie. Przedmiot z lat 40/50. jest wzorowany na projekcie „Zazdrość” Karla Tuttera z 1938 r., o czym świadczą między innymi brak sygnatury i wymiary. O kopiowaniu porcelanowych figur, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2024 / reality show
08:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.250 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. W dzisiejszym programie jako pierwsza wystąpi pani Matylda, która przywiozła papierowy talerz, którego twórcą był Roy Lichtenstein, ikona nurtu pop-art z lat 60. O historii stojącej za ruchem artystycznym, datowaniu talerzyka, stanie zachowania obiektu i jego aktualnej wartości opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na następnej aukcji swoje przedmioty zaprezentuje pani Karolina. Jest właścicielką dwóch foteli Celia, pochodzących z lat 60/70. O historii kryjącej się za nazwą modelu mebla, subtelnej różnicy między fotelem a krzesłem, stanie zachowania przedmiotów i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Rafał wraz ze swoją żeliwną krajalnicą do chleba, którą osobiście odnowił. O datowaniu przedmiotu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Na finałowej licytacji w tym odcinku stanie pani Iwona, do której należy sześć kubeczków z tzw. zestawu koktajlowego, wykonanego w Zakładach Porcelitu Stołowego w Pruszkowie. O różnicach między porcelaną, porcelitem, a fajansem, historii zakładów i projektantki oraz ich znaczeniu dla polskiego designu, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 2, odc. 1 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Jako pierwszy wystąpi Jan. Przywiezie ze sobą trzy marionetki, które kupił na targu staroci. Pochodzą one z ostatnich dekad XX wieku i zostały stworzone przez profesjonalnego lalkarza. Skarbem Michała jest niemiecki zestaw do ponczu z ametystowego szkła, znaleziony w piwnicy. Kolejny przedmiot to należący do Jacka zestaw talerzy z Ćmielowa – tzw. garnitur do ciasta składający się z sześciu małych talerzyków i jednego większego. Ostatnia uczestniczka, Barbara, zaoferuje łowcom kwietnik z PRL-u, którego szkielet wykonano z drutu zbrojeniowego.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 2, odc. 2 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Paweł przyjedzie do programu z rowerem z kultowej fabryki Łucznik. Pojazd pochodzi z 1960 roku, o czym świadczy inskrypcja na jednym z elementów. Ewa zaproponuje łowcom czechosłowacki wazon. Przedmiot pochodzi z wytwórni w Rosicach, a powstał według projektu Vladislava Urbana w 1968 roku. Kolejny skarb to należące do Elżbiety dwie niemieckie maskotki z Mistrzostw Świata w piłce nożnej z 1974 roku. Tip i Tap byli porównywani do sportowych wersji Flipa i Flapa lub Bolka i Lolka. Na ostatniej aukcji pojawi się Jolanta i obraz olejny z 1993 roku pt. "Dziewczyna z Woli", którego autorem był Jerzy Lassota, należący do grupy "Niezależni 69". Artysta jest znany z wystawiania swoich prac na warszawskim barbakanie. O historii autora, stanie zachowania płótna i jego wartości opowie Agnieszka Gniotek.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 8 grudnia 2024 (Niedziela)
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.251 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. W dzisiejszym odcinku jako pierwszy wystąpi pan Andrzej. Jest właścicielem malowanej szafy, którą kupiono w Niemczech. O historii przedmiotu, charakterystyce dekoracji, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na kolejnej licytacji stanie pan Artur, który przywiózł 10 litografii z karykaturami oficerów Legionów Polskich autorstwa Henryka Barwińskiego. Ilustracje przedstawiające oficerów Pierwszej Brygady powstały między 1915 a 1916 r., a teka litografii pochodzi najpewniej z 1917 r., z krakowskiego wydawnictwa. O historii autora i jego ilustracji, stanie zachowania zestawu i jego obecnej wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Następna przed Łowcami stanie pani Monika, która zaprezentuje swoją szwedzką lampę podłogową. Zaprojektowany przez Carla Fagerlunda przedmiot powstał w latach 60/70. i posiada liczne szklane i metalowe elementy dekoracyjne. O tajnikach dekoracyjnej konstrukcji lampy, jej stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako ostatnia w dzisiejszym programie na aukcji wystąpi pani Grażyna. Należą do niej porcelanowa taca oraz dwa lichtarze z subtelną dekoracją w stylu secesji wiedeńskiej. Sygnatura wskazuje na pochodzenie z Francji i początek XX w., a przedmioty najpewniej nawiązywały do porcelany z Sevres. O domniemanym pochodzeniu obiektów, ich stanie zachowania i wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 9 grudnia 2024 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.252 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwszy w dzisiejszym programie wystąpi pan Sebastian. Jego skarbem jest kolekcja zapałek, które były poniekąd pamiątką rodzinną. O filumenistyce – czyli kolekcjonowaniu zapałek, stanie zachowania zbioru i jego aktualnej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na następnej aukcji wystąpi pan Przemysław oraz jego porcelanowy talerz z serii „Bajki”. O technice użytej do dekoracji obiektu, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako trzecia przed Łowcami stanie pani Michalina. Należy do niej świecznik projektu Kazimierza Krawczyka z huty szkła „Barbara”. O historii huty, projektanta i relacji ze Zbigniewem Horbowym, stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Jacek, który jest właścicielem kupionej na targu staroci gazowej zapalniczki z lat 60. lub 70. O rozpoznawaniu oryginałów i podróbek, stanie zachowania zapalniczki i jej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.199 Logo TV4

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Krzysztof Ibisz, jako pierwsza wystąpi pani Joanna. Jej skarb to złoty pierśionek z turkusem – pamiątka rodzinna, która ze względu na swoje okazałe rozmiary nie była prawie wcale noszona. Misterna oprawa z 14-karatowego złota ma polską puncę, co świadczy o tym, że pierścionek został sprowadzony w latach 1963-1986, natomiast jego forma sugeruje lata 70., o czym podczas ekspertyzy więcej opowie Urszula Prus - członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegły sądowy z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Następny uczestnik, pan Michał, przywiózł do programu młynek do kawy z 1988 r., znaleziony w trakcie porządków w piwnicy. Co ciekawe był on w „oryginalnym opakowaniu zastępczym” zaprojektowanym dla starszego typu młynka – żarnowego i instrukcja również dotyczy innego modelu młynka. O tym dlaczego mimo tych nieścisłości przedmiot można określić mianem „new old stock” oraz o zakładach z Niewiadowa oraz o słynących z produkcji przyczep zakładach z Niewiadowa, w których został wyprodukowany opowie Kora Tea Kowalska - archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Kolejny uczestnik, pan Piotr, na licytację przyniósł stolik wykonany w stylu art deco. Wykonany z drzewa orzechowego pokrytego fornirem z mahoniu lub hebanu mebel pochodzi z lat 30. i został swego czasu poddany renowacji. pochodzący z lat 30. O tajemnicach tego skarbu oraz o „igłach” widocznych w strukturze drewna i o tym, co one oznaczają, opowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem. Na koniec wystąpi pan Dawid z nietypowym żyrandolem z przełomu lat 70. i 80 ze Spółdzielni Inwalidów Nowa Huta. Oryginalna forma żyrandola nasuwająca skojarzenia z origami lub kwiatem, mogła być zainspirowana lampą „Rhytmic” zaprojektowaną przez Milandę Havlovą dla austriackiej firmy Vest Leuchten, o czym więcej opowie w czasie ekspertyzy i wyceny Kora Tea Kowalska.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.390 Łowcy skarbów. Kto da więcej 390 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Olga. Należy do niej kolorowa plastikowa lampa z ruchomym elementem – to kultowy model Toucan proj. H. T. Huang z Tajwanu, produkowany od lat 80. O ikonicznym projekcie, stanie zachowania lampki i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na drugiej licytacji wystąpi pani Caroline, która przywiozła kupiony na giełdzie staroci, żółty wazon z Krakowskiego Instytutu Szkła. O wybarwieniu szkła, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa. Trzecim uczestnikiem, który stanie oko w oko z Łowcami będzie pan Sławek, który jest właścicielem reprodukcji rysunku Jeana Miro z 1977 r. O identyfikowaniu litografii i ich wydruków, stanie zachowania wydruku i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako ostatnia w dzisiejszym programie na aukcji wystąpi pani Dorota oraz jej odziedziczone po ojcu spinki do mankietów polskiej produkcji. Męska srebrna biżuteria próby 800 to wyrób kultowego ORNO z lat 1963-1986. O historii pary spinek, ich stanie zachowania i wartości opowie Urszula Prus - ekspertka ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik. Który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 10 grudnia 2024 (Wtorek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.253 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym odcinku będzie pan Paweł. Przyjechał do Łowców z zieloną szklaną butlą „antico” – z charakterystycznymi bąbelkami powietrza w masie. Naczynie pochodzi z huty „Zawiercie” i powstało w latach 70. według projektu Józefa Podlaska. O powiązaniu z profesorem Zbigniewem Horbowym, skali produkcji stanie zachowania szkła i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Na następnej licytacji wystąpi pan Krzysztof, który przywiózł niemiecki budzik z lat 20/30. O historii czasomierza, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP. Jako trzecia spotka Łowców pani Katarzyna. Jest właścicielką czterech krzeseł, które najpewniej pochodzą z Włoch, z lat 70/80. O brakach w sygnaturach, stanie zachowania mebli i ich wartości rynkowej opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnią sprzedającą w dzisiejszym programie będzie pani Izabela. Jej skarb to zestaw sześciu dekoracyjnych secesyjnych talerzyków z motywem ptaków i roślin, które zostały kupione wraz z nieruchomością. O ustaleniu potencjalnego pochodzenia mimo braku sygnatur, użytych technikach dekoracyjnych, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.380 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku wystąpi pani Iwona oraz jej figurka – porcelanowy pudel, który został wykonany w Zakładach Porcelany Stołowej w Ćmielowie. O stanie zachowania rzeźby i jego wartości rynkowej opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz, wykładowca akademicki. Jako kolejny przed Łowcami stanie pan Mateusz, który zaprezentuje fragmenty serwisu o nazwie „Płaski”. Filiżanki ze spodkami i talerzyki to elementy zestawu porcelany z ćmielowskich zakładów, powstały według projektu słynnego Bogdana Wendorfa. Więcej o tajemniczym projektancie, cechach charakterystycznych fasonu, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Trzecią uczestniczką będzie pani Maria, do której należą dwa krzesła o pozornie prostej konstrukcji ze skóry i chromowanej stali. Giandomenico Belotti zaprojektował w latach 80. te meble dla włoskiej firmy Alias. O nawiązaniach do bauhausu, stanie zachowania krzeseł i ich wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako ostatnia w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Joanna. Przywiozła sześć szklanych kieliszków i taką samą liczbę szklanek nazywanych literatkami. O dekorowaniu szkła w czasach PRL-u, rozpoznawaniu szkła kryształowego, stanie zachowania tego zestawu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.391 Łowcy skarbów. Kto da więcej 391 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie po raz kolejny pani Dorota, która tym razem przyjechała wraz ze swoim pluszowym misiem. Misza to słynna maskotka olimpijska z 1980 r., otrzymana od jednego z członków polskiej reprezentacji. O stanie zachowania maskotki i jej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na następnej licytacji swój przedmiot zaprezentuje pan Klaus, który jest właścicielem fajansowej figurki. Dwa nakrapiane charty borzoj powstały w niemieckiej wytwórni Cortendorf w pierwszej połowie XX w., o czym świadczy między innymi krakelura szkliwa. Obiekt odznacza się pięknym malarskim zdobieniem, szczególnie widocznym na pyszczkach. O wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecim gościem będzie pan Szczepan, który przywiózł dwa lichtarze wykonane z brązu, neoempirowe obiekty, które najprawdopodobniej powstały na początku XX w. we Francji lub w Polsce. O użytych materiałach i ich charakterystyce, stanie zachowania lichtarzy i ich wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Hanna, do której należy kamionkowy wazon. Ceramiczne naczynie o unikatowym eksperymentalnym szkliwieniu jest pamiątką rodzinną. O sekretach tajemniczych szkliw, stanie zachowania naczynia i jego wycenie opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany, marszand, antykwariusz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 11 grudnia 2024 (Środa)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.254 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Na pierwszej w dzisiejszym odcinku licytacji wystąpi pani Katarzyna. Należy do niej krzesło stolarskie (typ 200-102) projektu Marii Chomentowskiej. O historii modelu, konstrukcji krzesła, jego stanie zachowania i wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Następnym gościem będzie pan Paweł, który zaprezentuje Łowcom przedwojenny szwajcarski zegarek kieszonkowy Longines. O znaczeniu sygnatur na kopercie, stanie zachowania zegarka i jego wartości opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Jako trzecia swój skarb zaprezentuje pani Agnieszka. Jest właścicielką artystycznej ceramicznej patery. O technice dekoracji użytej do szkliwienia nietypowej patery, jej stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Adam. Przywiózł nastrojową szklaną lampę z lat 50/60., którą kupił na targu staroci. Więcej o pochodzeniu i datowaniu lampki, jej stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.381 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Jarosław, który przyjechał wraz z okazałym garniturem „Maria” od Rosenthal. Więcej o historii serwisu, przeznaczeniu i stanie zachowania porcelany opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Jako kolejny swój skarb zaprezentuje pan Bartosz, do którego należy kaseta do gry w szachy wraz z figurami z kości bawolej. Zestaw wykończony laką i grawerowaną macicą perłową najpewniej powstał w manufakturze Artexport w Wietnamie na przełomie lat 60. i 70. O stanie zachowania szachów i ich wartości rynkowej opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, Trzecim gościem będzie pan Janusz, który zaprezentuje Łowcom swój barek z otwieranym globusem. Przedmiot został przywieziony w latach 90. z Holandii, ale powstał w latach 80. we Włoszech. O jego wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Damian, który przywiózł cętkowany wazon ze szkła warstwowego. Ciekawy obiekt powstał najpewniej według projektu Josefa Hospodki dla czechosłowackiej huty Chribska z ręcznie formowanego szkła sodowego. O stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.392 Łowcy skarbów. Kto da więcej 392 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem, który w dzisiejszym programie zaprezentuje swój skarb, będzie pan Andrzej. Należy do niego zabytkowy przedmiot ze stali i szkła według projektu Emile Guyot z lat 30. Ten konkretny egzemplarz pochodzi z drugiej połowy XX w. i został wykonany w Czechosłowacji na licencji. O charakterystyce projektu, jego datowaniu, stanie zachowania mebla i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Kolejnym gościem będzie pan Grzegorz, do którego należy kolorowy kilim z PRL. Obiekt pochodzi z zakupionej w Norwegii większej kolekcji. O unikatowości kilimu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Daniel wraz ze swoim fajansowym wazonem podłogowym, który kupił na giełdzie staroci. Okazałe naczynie pochodzi z zachodnioniemieckiej wytwórni Bay Keramik. O różnicy między dzbanem a wazonem, ciekawej technice szkliwienia, stanie zachowania naczynia i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Jacek, który przywiózł kobaltową porcelanową paterę ze złotymi złoceniami. O historii tej porcelany, stanie zachowania patery i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 12 grudnia 2024 (Czwartek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.255 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Krzysztof Ibisz. Jako pierwszy w dzisiejszym programie wystąpi pan Krzysztof, który przywiózł stolik kawowy z włókna szklanego, wykonany wg. projektu Luigiego Colaniego. O tajemnicy podpisu autora, stanie zachowania mebla i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na następnej aukcji swój skarb zaprezentuje pani Małgorzata. Należy do niej figurka przedstawiająca gwiżdżącego chłopca okrętowego, którą zakupiła we Francji. O domniemanym pochodzeniu przedmiotu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Trzecim gościem będzie pan Marcin, który jest właścicielem gwiazdy dyskotek sprzed lat – potrójnego kolorofonu, który przeleżał ok. 30 lat w piwnicy. O miejscu powstania przedmiotu, jego stanie zachowania i aktualnej wartości rynkowej opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Jako ostatnia w dzisiejszym odcinku swój przedmiot pokaże pani Beata. Są to tzw. głowy wawelskie, czyli reprodukcje często ofiarowywane na pamiątkę w czasach PRL. O historii przedmiotów, ich stanie zachowania oraz aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage. Agnieszka Szczerkowska, która kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design; Anna Krumplewska-Lesiak - kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.382 Logo TV4
Polska / 2024 reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.393 Łowcy skarbów. Kto da więcej 393 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem dzisiejszego odcinka będzie pan Kamil, który zaprezentuje swój zakupiony na targu zestaw do likieru. Karafka wraz z sześcioma kieliszkami pochodzi ze słynnej wytwórni Moser z Czech. O jej historii, stanie zachowania obiektów i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Następnym uczestnikiem na licytacji będzie pan Michał, do którego należą dwie litografie. Grafiki pochodzą z „Małego Księcia”, jednej z najsłynniejszych książek na świecie, którą stworzył łącznie z ilustracjami Antoine de Saint-Exupery. O losach słynnego pisarza, artysty i pilota, stanie zachowania litografii i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Karolina, której skarbem jest portret uśmiechniętej góralki. Obraz autorstwa Sylweriusza Saskiego został namalowany farbami olejnymi najprawdopodobniej w latach 30. Minionego wieku, na co wskazuje charakterystyczny styl. Artysta fascynował się Podhalem, co było widoczne w jego twórczości. O historii regionu, artysty i jego powiązaniach z Janem Matejką, stanie zachowania obrazu i jego wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pan Marcin, który jest właścicielem porcelanowej figurki przedstawiającej ryczącego jelenia na rykowisku. Obiekt pochodzi z Ćmielowa. O jego stanie zachowania i wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 13 grudnia 2024 (Piątek)
06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.256 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. W tym programie jak pierwsza swój skarb zaprezentuje pani Izabela. Należy do niej porcelanowa figura leżącego kota z Ćmielowa, którą odziedziczyła po babci. O projektancie, stanie zachowania figurki i jej obecnej wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na następnej licytacji wystąpi pani Nelly wraz ze swoimi metalowymi lampami z PRL. O stanie zachowania lampek i ich wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Trzecim gościem będzie po raz kolejny pan Krzysztof, który przywiózł czerwoną paterę z Ząbkowic kupioną na pchlim targu. Model 2194 z lat 70., nazywany „perełką” lub „perełkami” przez charakterystyczną dekorację brzegu, powstała z sodowego szkła prasowanego w formie według projektu Eryki Trzewik-Drost. O różnicach między paterą a owocarką, historii projektantki i jej małżonka, stanie zachowania szkła i jego wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym odcinku, swój przedmiot zademonstruje pan Grzegorz. Jest to odnowiony dębowy stolik z nieruchomą nadstawką, nazywany również etażerką. O stanie zachowania tego mebla i jego wartości rynkowej opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.383 Logo TV4
Polska / 2024 reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.318 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański. Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Marek. Przywiózł nietypowy przedmiot – kaganek, który otrzymał od dziadka. O tajemnicach malatury, historii projektanta, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na drugiej licytacji swój skarb zaprezentuje pan Bartosz. Jest właścicielem narożnej komody, którą na początku lat 90 mama z babcią przywiozły prosto z Chin. Więcej o użytych materiałach, znaczeniu symboli widocznych na komodzie, jej stanie zachowania i wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako następna przed Łowcami stanie pani Jadwiga wraz ze swoim mosiężnym żyrandolem. Więcej o stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Gościem ostatniej w dzisiejszym programie licytacji będzie po raz kolejny pan Paweł. Należy do niego gra planszowa Batman z 1989 r. O historii producenta planszówek, stanie zachowania gry i jej wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Marcin Furtak, architekt i profesor Politechniki Krakowskiej.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 14 grudnia 2024 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 3 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku, który poprowadzi Paweł Orleański, gościem specjalnym będzie Mikołaj Cieślak. Współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju przywiezie oryginalny pojazd, będący połączeniem roweru i deskorolki, który dostał od rodziców na osiemnastkę. Widzowie dowiedzą się, o czym marzył artysta, dlaczego miał ksywę "Harley" i skąd pochodzi ten zawadiacki środek transportu. Kolejną uczestniczką będzie Angelika. Należy do niej westernowe siodło z posrebrzanymi okuciami, pochodzące z lat 50. z Teksasu. Na licytacji pojawi się też Mateusz z bombonierą, kupioną przez jego dziadka na targu staroci w Łodzi. Produkt pochodzi z Hong Kongu z końca XX wieku, uchodzi jednak za znacznie starszy wyrób angielski. Na koniec wystąpi Tomasz z książką kucharską z 1910 roku o tytule "Praktyczny Kucharz Warszawski", wydaną przez Księgarnię Ferdynanda Wilhelma Hoesicka. Egzemplarz znajdował się w jego rodzinie od pokoleń, została również poddana bibliotecznej naprawie w Wilnie w latach 30.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 4 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Gościem specjalnym programu będzie aktor filmowy, teatralny i telewizyjny – Tomasz Ciachorowski. Na licytację przyniesie drewniane krzesło obrotowe firmy Sedus, specjalizującej się od ponad 150 lat w meblach biurowych. Projekt wykonany z drewna bukowego z elementami stalowymi z lat 60. przypisuje się jednemu z założycieli firmy – Christofowi Stollowi. Kolejny sprzedający, Franciszek, zaoferuje dwa wieszaki z lat 80. Kupione na targu staroci przedmioty są funkcjonalne i rozpoznawalne. Symbolizujące kobiecą i męską sylwetkę wieszaki wykonano ze stalowego drutu według projektu Ehlen Johansson na zlecenie firmy Ikea, o czym powie podczas ekspertyzy Daniel Stoiński. Magdalena przyniesie lampkę z lat 70. w kształcie złotego misia. Historię tej rzeczy przybliży entuzjasta żelków, Jakub Naumiuk. Marcin przyjedzie do studia z zestawem pięciu ozdobnych talerzy z lat 70. pochodzących z Chodzieży. Wzór przedstawia tradycyjne polskie tańce według projektu Zofii Stryjeńskiej. Artystka zaprojektowała 11 ilustracji w 1927 roku, więc jest to część kolekcji. O datowaniu naczyń, ich stanie zachowania i wartości opowie Kora Tea Kowalska.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 21 grudnia 2024 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 165, sez. 3, odc. 5 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 166, sez. 3, odc. 6 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 28 grudnia 2024 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 167, sez. 3, odc. 7 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 168, sez. 3, odc. 8 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Łowcy Skarbów. Kto da więcej. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Łowcy Skarbów. Kto da więcej w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Łowcy Skarbów. Kto da więcej.

Poprzednie emisje Łowcy Skarbów. Kto da więcej w telewizji

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej miała miejsce:

2024-11-22 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.371 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Andrzej, który przyjechał z żyrandolem w stylu secesyjnym. O pochodzeniu tego unikatowego przedmiotu, jego stanie zachowania i wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Kolejną uczestniczką będzie pani Izabela, do której należy szklany wazon o charakterystycznym kształcie. Więcej o tajemnicach szkła z „bąbelkami”, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki. Gościem trzeciej licytacji będzie po raz kolejny pan Andrzej, który prezentuje kolorową litografię, przedstawiającą Ingrid Bergman. Autorem oryginału był słynny Andy Warhol. Ta odbitka powstała po 1987 r., na licencji the Andy Warhol Foundation for the Visual Arts. Więcej o grafice, stanie zachowania litografii i jej wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako ostatnia w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pani Agata. Jej skarb to dwa głębokie ceramiczne talerze, pochodzące ze Spółdzielni Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego „Kamionka” w Łysej Górze. O stanie zachowania tych kolorowych naczyń ze szkliwionej kamionki i ich wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

2024-11-22 06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.227 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek poprowadzi Paweł Orleański, a na pierwszej licytacji wystąpi gość specjalny: Magdalena Stużyńska. Jest właścicielką pudełka na kapelusze, które było w posiadaniu rodziny od zawsze. Sygnatury widoczne od spodu pokrywy sugerują, że pudło pochodzi z Estonii i stworzono je przed 1914 r. O różnicach między pudełkami na damskie kapelusze, a męskie, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage, wielbiciel przedmiotów z ciekawą historią. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Łucja wraz ze swoją lampą modułową pochodzącą z dawnej Czechosłowacji. Jozef Mara zaprojektował ją w latach 70., a ta konkretna lampka powstała w 1987 r. O historii zakładów Tesla, znaczeniu znaku widocznego na etykiecie, stanie zachowania lampy i jej wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Trzecią uczestniczką będzie pani Iwona. Należy do niej pomarańczowo-biały wazon pochodzący z wałbrzyskiej fabryki porcelany „Wawel”. O technice wykonania zdobień, stanie zachowania wazonu i jego aktualnej wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa, specjalistka w dziedzinie designu XX wieku. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Kajetan. Jego skarb to trójramienny kinkiet na świece, który kupił przed laty na targu staroci. Przedmiot wykonany jest z brązu i powstał najpewniej w Austrii lub Niemczech pod koniec XIX w. O datowaniu kinkietu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym, współpracownik domów aukcyjnych i prywatnych kolekcjonerów. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Michał Nowocin, sprzedaje antyki i starocie w swoim sklepie na warszawskim Mokotowie; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design.

/ Polska / 2023 / reality show
2024-11-21 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.381 Łowcy skarbów. Kto da więcej 381 Logo TV4
Polska / 2024 reality show
2024-11-21 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.370 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem dzisiejszego odcinka będzie pan Jarosław, którego skarbem jest kupiona na targu staroci kolorowa patera ze szkła murano. O cechach charakterystycznych tego szkła, stanie zachowania patery i jej wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Agata oraz jej jedwabna apaszka - ikoniczny produkt słynnego paryskiego domu mody Hermes. O historii słynnego domu mody, stanie zachowania apaszki i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Trzecią uczestniczką będzie pani Beata, która jest właścicielką serwetnika z nowego srebra, według wzornictwa słynnej firmy Wellner. Więcej o jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi po raz kolejny pani Małgorzata, która tym razem przywiozła fotografię - pracę słynnego polskiego fotografa, Edwarda Hartwiga. O jej wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, który restauruje barkowy kompleks pałacowo-parkowy na zachodzie Polski; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
2024-11-21 06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.226 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym programie jako pierwsza wystąpi pani Mirosława. Jest właścicielką niemieckiej szafki na przyprawy, który kupiła na holenderskim targu staroci. Przedmioty pochodzą z lat 70. i wyprodukowała je firma Goebel. O fascynującej historii artystki, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako druga przed Łowcami stanie pani Magdalena oraz jej ognisty wazon. Nazwisko jego projektanta – Zbigniewa Horbowego – jest widzom doskonale znane. Obiekt powstał ze szkła sodowego w hucie artystycznej „Barbara” na przełomie lat 70/80. O terminologii i technice wykonywania podobnych przedmiotów, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na następnej aukcji wystąpi pan Krzysztof. Należy do niego syntetyczny dywan o nazwie „Płomień”, pochodzący z lat 70. Obiekt pochodzi z Zakładów Tkanin Dekoracyjnych „Welur” w Kietrzu. O charakterystyce splotu, stanie zachowania dywanu i jego wartości rynkowej opowie Przemek Krupski, właściciel krakowskiego sklepu vintage i kulturoznawca, miłośnik modernizmu i włoskiego designu. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Anna, która przywiozła lampę. Przedmiot pochodzi z lat 70. i powstała na terenie dawnej Czechosłowacji. Projektant, Jan Suchan, stworzył lampę dla firmy Elektrosvit. O modnym oświetleniu za dawnych lat, stanie zachowania lampy i jej wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Michał Nowocin, sprzedaje antyki i starocie w swoim sklepie na warszawskim Mokotowie; Agnieszka Szczerkowska, kocha wszystko co włoskie - kuchnie, modę, ale przede wszystkim włoski design. W swoim sklepie oferuje unikalne cuda zakupione na targach staroci od Florencji po Rzym; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości, stała bywalczyni jarmarków i giełd staroci.

/ Polska / 2023 / reality show
2024-11-20 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.380 Łowcy skarbów. Kto da więcej 380 Logo TV4
Polska / 2024 reality show
2024-11-20 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.369 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym programie jako pierwsza przed Łowcami stanie po raz kolejny pani Anna. Tym razem przywiozła srebrny naszyjnik z motywem przypominającym dzwonki. O stanie zachowania biżuterii i jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Drugim uczestnikiem będzie pan Bartosz, który jest właścicielem syntezatora Eltra z PRL. O stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Na trzeciej aukcji swój skarb zaprezentuje pan Tomasz. Należy do niego zestaw drewnianych mebli z poduchami. Dwa fotele i trzyosobowa kanapa na ramie z dębu pochodzą z lat 60. O użytych materiałach i aktualnej wartości tych mebli opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako ostatni w dzisiejszym odcinku na licytacji wystąpi pan Wacław oraz jego porcelitowy serwis do kawy, pochodzący z Zakładów Porcelitu i Porcelany „Chodzież”. O popularnym projekcie z PRL, stanie zachowania i aktualnej wycenie serwisu opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu i oryginalnych przedmiotów vintage. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
2024-11-20 06:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.225 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w tym odcinku będzie pan Piotr. Jego skarb to gabinetowa rzeźba w stylu art déco, przedstawiająca młodą kobietę i koziołka na marmurowej podstawie. Przedmiot pochodzi z Francji, tak jak i jej autor, George Maxim. Figura pochodzi z lat 20/30. i wykonano ją ze stopu cynku – jest to odlew przygotowanego przez artystę modelu. O podtekstach rzeźby, wykorzystanych materiałach, stanie zachowania przedmiotu i jego wycenie opowie Agnieszka Gniotek, historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na następnej licytacji wystąpi pan Karol. Należą do niego kieliszki, które otrzymał w spadku po dziadku. Były prezentem za wykonanie ołtarza dla Jana Pawła II. O technice wykonania, stanie zachowania przedmiotów i ich wartości rynkowej opowie Przemek Krupski, właściciel krakowskiego sklepu vintage i kulturoznawca, miłośnik modernizmu i włoskiego designu. Jako trzeci przed Łowcami stanie pan Henryk wraz z porcelanową zastawą z Cepelii z lat 70/80. Większość elementów pochodzi z Zakładów Porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu, a jeden talerz powstał w Chodzieży. O historii wzorów z Cepelii i pisanek, malarkach odpowiedzialnych za dekoracje, stanie zachowania zastawy i jej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Bogusław, który przywiózł nietypowy mebel, który najpewniej powstał w PRL. O inspiracji stylem Ludwika Filipa, tajnikach konstrukcji mebla, jego stanie zachowania i wartości opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli oraz sklepu z powojennym designem. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków. Kolekcjoner unikalnych mebli, obrazów, zegarów, porcelany oraz sprzętu audio; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Łukasz Barucha, właściciel krakowskiego sklepu z plakatami i przedmiotami vintage; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Michał Nowocin, sprzedaje antyki i starocie w swoim sklepie na warszawskim Mokotowie; Joanna Lewandowska, znana jako porcelanowa z Elbląga - Kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości, stała bywalczyni jarmarków i giełd staroci.

/ Polska / 2023 / reality show
2024-11-19 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.379 Łowcy skarbów. Kto da więcej 379 Logo TV4
Polska / 2024 reality show
2024-11-19 07:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.368 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku na licytacji wystąpi pani Agnieszka oraz jej „osiołek”. Wazon wykonano w na przełomie lat 70. i 80. według projektu słynnego Czesława Zubera, dla huty szkła „Barbara” w Polanicy Zdroju. Więcej o słynnym projektancie, stanie zachowania osiołka i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i wykładowczyni historii sztuki. Drugim gościem, który zaprezentuje swój skarb, będzie pan Daniel. Należy do niego porcelanowa figurka, przedstawiająca dwie niebieskie rybki. Projekt powstał dla Rosenthala w latach 30. O ich wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Trzecim uczestnikiem będzie pan Michał, który jest właścicielem medalu okolicznościowego o tytule „Articulations”. O stanie zachowania przedmiotu i jego wartości rynkowej opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako ostatnia w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie po raz kolejna pani Iwona wraz z karafką i zestawem kieliszków ze szkła kryształowego. O tym, co kryje się za nazwą „Bohemia”, stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, mieszkający w Krakowie kolekcjoner czeskich wazonów i karafek z okresu art deco; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki i utytułowany dokumentalista; Jakub Ziernik, który prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show

Łowcy Skarbów. Kto da więcej gdzie obejrzeć?

Łowcy Skarbów. Kto da więcej można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: FOKUS TV, TV4

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2024 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry