Łowcy Skarbów. Kto da więcej godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Reklama

Łowcy Skarbów. Kto da więcej w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 4 kwietnia 2025 (Piątek)
06:55 Zakończone  Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.406 Logo TV4
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.334 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Edmund. Jest właścicielem nietypowego zestawu, w skład którego wchodzą binokle, lorgnon oraz etui. Dawne pierwowzory okularów korekcyjnych wykonano najpewniej na przełomie XIX i XX w. w Niemczech lub Austrii. O historii okularów, stanie zachowania obiektów i ich aktualnej wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na kolejnej aukcji wystąpi pan Dominik, do którego należy zbiór tygodnika dla młodzieży „Przygoda” z 1958 r. O historii publikacji, związanych z nią nazwiskami, stanie zachowania zbioru i jego wartości opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Paulina oraz jej kolekcjonerska zapalniczka z Francji. O cennych materiałach użytych do produkcji zapalniczki, jej stanie zachowania i wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Krystian, który przyjechał z kupionym na giełdzie staroci drewnianym zegarem ściennym. O kontekście historycznym oznaczeń mechanizmu, stanie zachowania zegara i jego wartości rynkowej opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage. Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Reklama
Program TV na 5 kwietnia 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.83 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem program rozpocznie pan Janusz z Nowego Sącza, który na licytację przywiózł pamiątkę rodzinną - figurkę przedstawiającą rytuał nakładania peruki, pochodzącą z włoskiej manufaktury i powstałą między 1870 a 1930 rokiem. Jej ekspertyzy dokona dr Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz członek Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Po licytacji figurki powrócimy do sali ekspertyz, gdzie Marek Kruczek wyceni przywiezioną przez pana Aleksandra z Przemyśla parę secesyjnych francuskich wazonów z początku XX wieku. Zanim trafią na aukcję, ekspert opowie nieco więcej o ich stylistyce oraz historycznej i rynkowej wartości, a także o zakładzie w którym powstały. Kolejny skarb to niemieckie radio lampowe z 1957 roku, należące do pana Janusza z Warszawy. Na pytania o specyfikę konstrukcji i cechy szczególne tego radia odpowie Leszek Klein - historyk i miłośnik wszystkiego co ma lampy, tranzystor i antenę. Ostatnim licytowanym dziś przedmiotem będzie srebrny pierścionek wyprodukowany przez Spółdzielnię Jubilerską Warmet należący do pani Ani. Wyceną tego małego dzieła stuki zajmie się historyczka i krytyczka designu, Krystyna Łuczak-Surówka.

/ Polska / 2023 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 35 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W odcinku okaże się, że ruch na rynku nieruchomości dotyczy także tych mieszczących się w walizce. Na licytację wystawiony zostanie uroczy domek Barbie. Pojawią się też lustrzana reklama Coca-Coli, amfora z porcelany oraz czerwona syrena strażacka, którą Martyna Kupczyk zakupi na specjalną okazję.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 36 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Licytacji zostanie poddanych aż 6 skrzynek butelek. Widzowie zobaczą także plakat PKO Lucjana Jagodzińskiego, zegarek biurkowy z budzikiem oraz przepiękny serwis kawowo-herbaciany Milo, z którego najbardziej ucieszy się Martyna Kupczyk.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 6 kwietnia 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.84 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb, o który zawalczą dziś Łowcy to żardiniera, czyli naczynie do układania kwiatów. Jest ona sygnowana XIX-wiecznym znakiem Starego Paryża, a należy do pani Iwony z Warszawy. Wartość artystyczną i historyczną tego przedmiotu oceni dr Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz członek Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Kolejna uczestniczka, pani Ewa, przywiozła ze sobą ozdobny ekrytuar. Przed licytacją antyk poddany zostanie ekspertyzie, podczas której o jego walorach i wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka - wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw, miłośniczka i kolekcjonerka polskiego designu. Następny skarb to należąca do pana Michała stara waga wykonana z żeliwa, pochodząca z lubelskiej fabryki Wilhelma Hessa. Czy pamiątka pozostająca w rodzinie pana Michała od 100 lat zmieni w tym odcinku właściciela? Tego dowiemy się podczas licytacji, a wcześniej wartość i tajemnice tego skarbu zdradzi nam Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Na koniec poznamy pana Adriana z Radomska, który przyniósł do programu malowany na płótnie obraz, zakupiony na pchlim targu. O pochodzącej z 1979 roku pracy cenionego artysty Józefa Ludwikiewicza opowie podczas ekspertyzy Michał Niesiołowski, rzeczoznawca i antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem.

/ Polska / 2023 / reality show
Program TV na 7 kwietnia 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.85 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą sprzedającą w tym odcinku jest Kora, która przyniosła na licytację 12 plakatów do polskich filmów z okresu PRL, a dokładnie z lat 70. i 80 oraz do 3 filmów czechosłowackich. Ekspertyzę tego skarbu przeprowadzi antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem, Michał Niesiołowski, który opowie także o drugiej fali polskiej sztuki plakatu. Kolejna uczestniczka, Anita z Warszawy, przywiozła do programu figurkę psa Dolly, wykonaną przez francuskiego rzeźbiarza Emile Rouff w latach 20. Co to za pies i ile jest wart? Co wiadomo o jego twórcy? Na te pytania odpowie Krystyna Łuczak-Surówka - wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw, miłośniczka i kolekcjonerka polskiego designu. Jako trzeci wystąpi pan Robert z Ostrołęki z dzbanem na wodę z Łysej Góry, wykonanym w spółdzielni „Kamionka”, a zaprojektowanym przez Bolesława Książka. O przedmiocie, jego wartości i stanie zachowania, a także o sztuce „Czarodzieja z Łysej Góry” ciekawie opowie Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner i znawca designu oraz malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Na koniec poznamy Danutę z Nowej Woli, która pojawi się z niemiecką maszyną do pisania, pochodzącą z końca lat 50, a. wyprodukowaną przez firmę „Torpedo”. Ekspertyzy tego skarbu podejmie się Leszek Klein - historyk techniki i pasjonat wszystkiego, co ma ciągi i klawisze.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.86 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy wystąpi Michał z fotelem projektu Zenona Bączyka związanego ze słynną spółdzielnią ŁAD. Wartość artystyczną tego pięknego przedmiotu pochodzącego z czasów PRL, oceni Daniel Stoiński - kulturoznawca, miłośnik i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny skarb w programie to licząca niemal pół wieku zabawka wańka-wstańka, należąca do pani Reginy. Oceny i wyceny tej plastikowej zabawki dokona Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, a także rzemieślnik artysta i renowator mebli. Następna sprzedająca, pani Ewa z Bydgoszczy, przywiozła do programu album w stylu secesyjnym oprawiony w wytłaczaną skórę. O jego tajemnicach oraz o wartości artystycznej i materialnej opowie ekspertka Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec zobaczymy licytację gramofonu biurkowego marki Polyphon Musik pana Bernarda z Konina. O walorach tego skarbu a także o różnicy między gramofonem i patefonem opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.

/ Polska / 2023 / reality show
Reklama
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.335 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej aukcji w dzisiejszym odcinku wystąpi pan Marek oraz jego secesyjny zegar Berger & Wurker. Dekoracyjny obiekt powstał na początku XX w. w Niemczech, w Lipsku. Więcej o historii zegara, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP. Kolejnym gościem Łowców będzie pan Filip, który przyjechał z kupionymi na targu staroci figurkami wrestlerów, wyprodukowanych przez firmę Hasbro. Więcej o wrestlingu w popkulturze, stanie zachowania zabawek i ich wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Na następnej licytacji stanie pan Rafał, który przywiózł figurkę bażanta królewskiego z Ćmielowa. O „rzeźbie kameralnej”, stanie zachowania figurki i jej wartości opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Jako ostatni w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pan Wojciech. Jego przedmiot to lampa okrętowa z lat 90. O dokładnym przeznaczeniu lampy, jakości wykonania, stanie zachowania i aktualnej wycenie opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego. Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 8 kwietnia 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.87 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza wystąpi w tym odcinku Ania z zestawem pochodzących z lat 60. naklejek na walizki. W prezentowanym zbiorze jest aż 120 egzemplarzy. Wartość tej kolekcji będącej częścią rodzinnej historii i niebanalną pamiątką oszacuje Maciej Szymaniak – historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Drugi skarb to należąca do pana Krzysztofa kultowa już pralka słynnych niegdyś zakładów MFNE Myszków. O znaczeniu kulturowym i wartości tej pralki opowie Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Kolejny sprzedający, pan Jacek, przywiózł do programu zestaw toaletkowy w stylu art deco, o interesującej barwie. O tajemnicach tego skarbu i o tym z jakiej huty może pochodzić, a także o jego wartości artystycznej i materialnej, opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. W finale odcinka zobaczymy aukcję przywiezionego przez Jakuba wazonu okolicznościowego projektu Zbigniewa Horbowego. Zanim jednak ten skarb trafi na licytację zapoznamy się z jego ekspertyzą, podczas której o artyście, jego dziele i jego wartości ciekawie opowie Krystyna Łuczak-Surówka.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.88 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na początek wystąpi pan Marek z dwoma krzesłami wiedeńskimi wykonanymi z buczyny. Co to za krzesła, kto je zaprojektował i ile są warte? Na te pytania odpowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik, miłośnik tradycyjnego rzemiosła, właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny uczestnik, pan Bartosz, wystawi na licytację broszkę wysadzaną granatami w oprawie z 14-karatowego złota. O wartości artystycznej i materialnej tego skarbu opowie Urszula Prus - członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegły sądowy z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Następny sprzedający, Franciszek, przywiózł do programu dwa termosy wyprodukowane w Niemczech. O ich ciekawych, futurystycznych kształtach i zdobieniach oraz o nurcie Space Age we wzornictwie opowie podczas ekspertyzy Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Ostatnia uczestniczka tego odcinka, Daria, zaprezentuje srebrną zawieszkę do naszyjnika z drugiej połowy XX wieku, której ekspertyzę przeprowadzi Urszula Prus.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.413 Łowcy skarbów. Kto da więcej 413 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie pan Henryk, który przyjechał z klasyczną biało-niebieską porcelaną Rosenthal. O popularności tych obiektów, stanie zachowania porcelany i jej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich. Następnym uczestnikiem, który stanie oko w oko z Łowcami, będzie pan Łukasz. Jest właścicielem trzech pierwszych edycji komiksu „Kapitan Żbik” z PRL. O historii i stanie zachowania tych kultowych komiksów oraz ich wartości opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako trzeci swój skarb zaprezentuje pan Bartosz, do którego należą trzy składane krzesła ze znanej serii „Kon Tiki”. Projekt Gillis Lundgren dla szwedzkiej firmy IKEA był realizowany w Gościńskiej Fabryce Mebli w latach 70/80. O stanie zachowania krzeseł i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pani Sylwia oraz jej filigranowa bransoletka, którą zakupiła przed laty. Wykonana ze srebra próby 800 biżuteria powstała w słynnej Spółdzielni Pracy Rękodzieła Artystycznego Rytosztuka. O popularności tego rodzaju biżuterii z czasów PRL wśród kolekcjonerów, stanie zachowania bransoletki i jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architektka zawodowo związana z programem „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 9 kwietnia 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.89 Logo TV4

Opis (streszczenie): W odcinku specjalnym z okazji Dnia Kobiet jako pierwsza wystąpi pani Magdalena. Przywiozła ze sobą dwa szkice projektów odzieży autorstwa Olgi Kułakowskiej z 1977 roku, wykonane tuszem na kalce na potrzeby Mody Polskiej lub Telimeny. Czym są rysunki żurnalowe, do czego służyły i od czego zależy ich wartość, dowiemy się z ekspertyzy antykwariusza z niemal 30-letnim doświadczeniem, Michała Niesiołowskiego, a o samej autorce szkiców oraz o „polskiej Coco Chanel” usłyszymy więcej na wstępie licytacji. Kolejny skarb w tym odcinku to należąca do pani Gosi kolekcja flakoników perfum, wzbogacona o kilka charakterystycznych przedmiotów z asortymentu kiosków Ruchu w czasach PRL. Perfumy i pozostałe drobiazgi zakupione zostały przez babcię, mamę i ciocię pani Gosi na przestrzeni trzech dekad – od lat 60. do 90. XX wieku. O pachnidłach, kioskowych rozmaitościach i denominacji złotówki opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Czy Elvis była kobietą? Odpowiedź Łowców na to pytanie poznamy na wstępie kolejnej w tym odcinku licytacji, której bohaterką będzie należąca do pani Pauliny kolekcjonerska lalka Barbie - Elvis Presley. Chociaż lalka pochodzi z 2021 roku, jest łakomym kąskiem dla znawców, ponieważ na całym świecie istnieje nie więcej niż 20 tysięcy jej egzemplarzy. Przed aukcją ekspertyzy dokona Krystyna Łuczak-Surówka, która jak zawsze ciekawie opowie o przedmiotach, jakie mają moc kulturotwórczą oraz o tym, jak Barbie zmienia naszą rzeczywistość. Ostatni skarb w tym odcinku to przywiezione przez panią Gabrielę niemieckie podświetlane lusterko z lat 70-tych w stylu Space-Age. O znanym i cenionym projekcie, o złotych czasach tworzyw sztucznych oraz o współczesnych wnętrzarskich trendach, w które ten skarb świetnie się wpisuje, opowie podczas ekspertyzy Jakub Naumiuk.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.407 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Ewa. Należy do niej porcelanowy zestaw składający się z trzech elementów. Wazonik, kubeczek na papierosy i popelniczka w stylu new look powstały według projektu Marty Kucharskiej z 1957 r. dla Zakładów Porcelany Stołowej „Wawel” w Wałbrzychu. O charakterystycznej dla tego okresu „wybieranej” technice dekoracji, stanie zachowania zestawu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na drugiej licytacji wystąpi pani Bożena oraz jej tapicerowany szeroki taboret, w stylu nawiązującym do Ludwika XVI. O cechach charakterystycznych mebla, jego stanie zachowania i wycenie opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Trzecią uczestniczką będzie pani Anna, która zaprezentuje Łowcom swoją porcelanową figurkę. „Łowiczanka” z Zakładów Porcelany Stołowej „Ćmielów”. O historii figurki, jej stanie zachowania i wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie wystąpi pan Jarosław oraz jego przenośne radio firmy Graetz, zakupione w Wiedniu. Ten kultowy przedmiot był przeznaczony dla kobiet i produkowano go w krótkiej serii od 1961 do 1963 r. O stanie zachowania radia i jego wycenie opowie Adam Śmiałek, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Andrzej Słodkowski, kolekcjoner sztuki, utytułowany dokumentalista, z wykształcenia prawnik. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
17:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.414 Łowcy skarbów. Kto da więcej 414 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku przed Łowcami stanie pan Paweł, który przyjechał wraz z kotem z porcelany. Figurka powstała w firmie Bogucicachce na początku lat 60. O technice zdobienia, stanie zachowania figurki i jej wycenie opowie Marek Kruczek, marszand i antykwariusz. Drugim uczestnikiem będzie pan Tomasz, do którego należy męski garnitur marki Dior z linii Monsieur. O datowaniu marynarki ze słynnego domu mody, jej stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej licytacji stanie pan Piotr, który jest właścicielem starego niemieckiego zestawu kosmetycznego ze srebra i towarzyszących mu grzebieni. O pochodzeniu przedmiotów, ich stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Mateusz, który zaprezentuje kupiony na targu staroci smukły niebieski wazon z charakterystycznymi „oczkami”. Naczynie z serii o tytule „Pawie oko” powstało ze szkła sodowego najpewniej w latach 70., a jego projektantem był słynny niemiecki artysta wielu talentów - Erwin Eisch. O dziedzinach, którymi zajmował się autor wazonu, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 10 kwietnia 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.90 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jak wyglądała piłka, którą grano w finałowym meczu pierwszych w historii mistrzostw świata FIFA w 1930 roku? Przekonamy się, gdy w studiu pojawi się posiadacz kolekcji około stu piłek, Pan Maciej z Zawiercia, który na licytację w tym odcinku wystawi skórzaną replikę piłki użytej w meczu Argentyny z gospodarzem i zwycięzcą tego historycznego turnieju – Urugwajem. Zaskakujące ciekawostki na temat pamiętnych rozgrywek i ich finału poznamy podczas ekspertyzy Jakuba Naumiuka – rzeczoznawcy, współtwórcy wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownika największej polskiej platformy sprzedającej design. Kolejny skarb to przywieziony przez pana Przemysława z Poznania gazetownik projektu Rajmunda Teofila Hałasa z końca lat 50. XX wieku. Co jest największą „zbrodnią” podczas renowacji mebli z tego okresu? Dlaczego ten „mały wielki mebel” osiąga wysokie ceny na rynku? Co to jest stolik okolicznościowy? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka programu, Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Ponadto w odcinku poznamy pana Klausa z Niemiec, kolekcjonera ceramicznych figurek, który zaoferuje Łowcom fajansowego bażanta wyprodukowanego Hertwig Katzhütte. Na temat walorów i wartości tej figurki wypowie się dr Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich. Na koniec wystąpi pani Teresa z Warszawy z aparatem telefonicznym w stylu retro z Radomskiej Wytwórni Telefonów, który przed licytacją oceni i wyceni ekspert Leszek Klein – wytrawny znawca i historyk techniki.

/ Polska / 2023 / reality show
Reklama
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.408 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Lilia, która przywiozła kolorowy plakat z PRL. Praca Józefa Mroszczaka powstała latach 60. na potrzeby spektaktu Verdiego o tytule „Don Carlo” – słynna opera była wystawiona w Warszawie. O stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako kolejna przed Łowcami stanie pani Katarzyna oraz jej cztery pokaźnych rozmiarów wazony w kolorach ziemi. O ciekawym szkliwieniu, stanie zachowania wazonów i ich wartości opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Gościem trzeciej licytacji będzie pan Piotr, do którego należy prawdziwy szpitalny fotel dentystyczny, który przez jakiś czas służył jako krzesło do pracy przy komputerze. O pochodzeniu obiektu, jego aktualnym stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Daniel Stoiński, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pani Joanna. Jest właścicielką czarno-białego fajansowego świecznika z lat 60., który pochodzi z włocławskich zakładów fajansu i został zaprojektowany przez Wita Płażewskiego. O historii słynnego projektu, stanie zachowania tego egzemplarza i jego wycenie opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Paweł Panasik, kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.415 Łowcy skarbów. Kto da więcej 415 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie pan Marek, który przyjechał z uroczymi figurkami. „Kocia orkiestra”. Takie produkty Cepelii najczęściej trafiały na eksport i do dziś można na nie trafić za granicą. O popularności figurek, ich stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje pani Lucyna, która przyjechała z dwiema czarno-białymi porcelanowymi figurkami z wytwórni w Chodzieży - łasica i kogut. O pochodzeniu przedmiotów i ich wartości rynkowej opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany i marszand. Kolejnym gościem Łowców będzie pan Andrzej, do którego należy okazały kolorowy wazon. O pochodzeniu obiektu i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Mirosław, który jest właścicielem industrialnej lampki z Wielkiej Brytanii z lat 20. ubiegłego wieku. O historii producenta, stanie zachowania lampki i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 11 kwietnia 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.91 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza wystąpi Ela z pięcioma parami markowych oprawek okularów, m.in. ciekawego projektu domu mody Dior. Wszystkie stylowe skarby pochodzą z czasów PRL-u, a ich wartość oceni Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Kolejna sprzedająca, pani Klaudia, przywiozła na licytację stolik kawowy z lat 50. XX wieku. O skarbie projektu Hanny Lachert wykonanym dla spółdzielni ŁAD opowie podczas ekspertyzy Daniel Stoiński – kulturoznawca, czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem. Trzeci skarb w tym odcinku to należąca do pana Tadeusza powojenna płaskorzeźba Henryka Nitry, śląskiego rzeźbiarza i malarza. O artyście i jego sztuce opowie przy okazji wyceny Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec zobaczymy licytację zestawu japońskiej porcelany cienkościennej z lat 50. XX wieku, który przywiozła do programu pani Daria. Oceny estetyki i wartości tego skarbu podejmie się dr Marek Kruczek – ekspert programu i członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.409 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem przerwszej licytacji w dzisiejszym odcinku będzie pan Damian, do którego należy czarno-biała porcelanowa figurka o nazwie „Lis skradający się” z Zakładów Porcelany Stołowej Wałbrzych. O historii polskich figurek z PRL, stanie zachowania liska i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako kolejna swój skarb zaprezentuje Łowcom pani Jolanta. Będzie to prawdziwy skarb – złota bransoletka z 11 ręcznie rzeźbionymi kolorowymi kamieniami, odziedziczona po prababci. O gemmach, złoconym złocie, stanie zachowania biżuterii i jej wartości opowie Urszula Prus - ekspertka Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Na trzeciej aukcji stanie pan Grzegorz oraz jego oryginalny przedmiot z 12 kubkami. Fontanna kiduszowa to przedmiot pochodzący z kultury żydowskiej, służący do picia wina lub soku z winogron. O jej stanie zachowania i wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Grażyna, która jest właścicielką zestawu deserowego z serii „Asteroid”, składającego się z talerzyków deserowych oraz patery. O kultowym „zestawie wielofunkcyjnym”, stanie zachowania szkła i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Ania Rudyk, z zamiłowania podróżniczka i miłośniczka dobrego designu. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.336 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Grażyna. Należy do niej przedwojenna damska torebka wizytowa ze srebra, która jest pamiątką rodzinną po babci. O stanie zachowania i wartości rynkowej tego konkretnego egzemplarza opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Gościem drugiej licytacji będzie pan Konrad, który jest właścicielem zestawu miodowego szkła. O konkretnych projektach, stanie zachowania i wycenie szkła opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, kolekcjoner. Trzecim uczestnikiem, który stanie oko w oko z Łowcami będzie pan Piotr. Jego skarb to mały wazon o nietypowym kształcie – „UFO” z początku lat 80., który dla huty „Barbara” zaprojektował sławny profesor Zbigniew Horbowy. O twórcy, stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako ostatni w dzisiejszym programie na aukcji wystąpi po raz kolejny pan Paweł, który tym razem przyjechał z lampą. Więcej o ciekawej historii prawdopodobnego autora projektu lampy, jej stanie zachowania i wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, kolekcjonerka porcelany i ciekawostek z przeszłości; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 12 kwietnia 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.92 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb w tym odcinku zrobi na Łowcach spore wrażenie a do tego obudzi w nich rockandrollowców. Wszystko za sprawą pana Tomasza, który przyjechał do programu z Niemiec z niezwykłym radiem, stylizowanym na panel rozdzielczy samolotu. Zanim sprzęt ten trafi na licytację jego ekspertyzę przeprowadzi historyk techniki, Leszek Klein, który opowie m.in. o pionierskim przelocie nad Atlantykiem Charlesa Lindbergha w 1927 roku i producencie efektownych przedmiotów inspirowanych tych wydarzeniem. Kolejny uczestnik, pan Radosław z Konina, do programu przyniósł czeską paterkę z lat 60. O specyfice i wartości tego przedmiotu oraz o jego projektancie opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Historię kolejnego skarbu, ocalałego ze zburzonego Hotelu Europejskiego w doszczętnie zniszczonym w pierwszej wojnie światowej Kaliszu, opowie pani Karolina, właścicielka ćmielowskiej porcelany z dawnej hotelowej zastawy. Wyceną i oceną tego zestawu zajmie się Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Przedmiotem finałowej licytacji będzie przywieziony przez Adę z Warszawy rozkładany stolik produkcji niemieckiej z lat 70. popularnie nazywany „niciakiem”. Wartość artystyczną i materialną tego mebla oceni Daniel Stoiński – kulturoznawca, czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła, właściciel sklepu z powojennym designem.

/ Polska / 2023 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 37 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Odcinek z udziałem Tadeusza Chudeckiego – gwiazdy serialu "48h. Zaginieni", znanego także m.in. z "M jak miłość" czy "Klanu". Aktor sprawi, że kupcom zmięknie serce i zapłacą podwójnie za przyniesiony przez niego skarb. Widzowie dowiedzą się, czym charakteryzowały się przedwojenne wazoniki Lauscha, zobaczą model średniowiecznego galeonu spod bandery Gdańska oraz dwa talerze ścienne Villeroy & Bosch, o które zaciętą licytację toczyć będą Paweł Papaj i Martyna Kupczyk.

Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Reklama
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 38 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Kupiona przez Daniela na pchlim targu w Hamburgu figura przedstawia postać Mercury z gry komputerowej TRON 2.0. oraz z filmu Disneya z 1982 roku. Przedmiot wykonano z włókna szklanego i PVC w Niemczech przez firmę OXMOX zajmującą się produkcją m.in. figur superbohaterów. O znaczeniu dla popkultury, stanie zachowania obiektu i jego wartości opowie Kora Tea Kowalska. Franciszek przywiezie ze sobą obraz namalowany z użyciem farb wodnych. Akwarela przedstawia scenę sianokosów z Bukowiny Dolnej. Dzieło powstało w latach 70., a autorem jest Henryk Sajdak, który kształcił się we Francji i był związany ze środowiskiem krakowskim. Na trzeciej aukcji wystąpi Jerzy, właściciel malowanego składanego krzesła Thonet. Uwagę przyciąga bogata dekoracja mebla. Filip zaoferuje srebrny zestaw do przystawek. Wykonane w latach 70. wykałaczki, szpadki, szpilki, czy też szpikulce pochodzą z Wietnamu.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 13 kwietnia 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.93 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwsza uczestniczka tego odcinka, pani Agnieszka, przywiozła do programu wazon projektu Adama Jabłońskiego. O twórcy, którego dzieła wkrótce mają szansę dołączyć do tych najbardziej rozchwytywanych przez kolekcjonerów szkła użytkowego, dowiemy się więcej podczas ekspertyzy Jakuba Naumiuka – rzeczoznawcy, współtwórcy wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownika największej polskiej platformy sprzedającej design. Kolejny sprzedający, pan Janusz, do programu przywiózł komplet do wina art deco pochodzący z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Jaka jest wartość tego skarbu, czym może on urzec współczesnych miłośników designu i co to jest szkło uranowe, dowiemy się z ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki – historyczki i krytyczki designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorki wystaw i kolekcjonerki polskiego wzornictwa. Jako trzeci wystąpi pan Grzegorz z rzeźbą autorstwa Marka Sierpińskiego. Kim był autor dzieła? Jakim zainteresowaniem cieszą się dziś jego prace? Na te i inne pytania, także te dotyczące wyceny, odpowie Agnieszka Gniotek – historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec poznamy panią Magdalenę i zobaczymy licytację figurki dziewczynki z Huty Szkła Gospodarczego Ząbkowice, zaprojektowanej przez Erykę Trzewik-Drost w 1974 r. O poszukiwanych przez wielu kolekcjonerów figurkach utalentowanej projektantki usłyszymy podczas ekspertyzy Macieja Szymaniaka - historyka sztuki, kolekcjonera, znawcy designu i malarstwa, jak również rzemieślnika artysty i renowatora mebli.

/ Polska / 2023 / reality show
Program TV na 14 kwietnia 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.94 Logo TV4

Opis (streszczenie): Program rozpocznie pan Stanisław, który przywiózł do programu obraz olejny na płótnie przedstawiający Jeana Frédérica Joliot-Curie. O historii obrazu i jego autorce, a także o życiu noblisty, i jego związku z Ireną, córką Marii Skłodowskiej-Curie, opowie podczas ekspertyzy Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Kolejna sprzedająca zaoferuje Łowcom dzbanek cynowy z końca XIX wieku projektu Hugo Levena. Jego wyceny i oceny podejmie się Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Naszywki „wzorowy uczeń” to skarb jaki postanowił wystawić na licytację pan Mateusz. Ciekawostki na ich temat oraz ich wycenę poznamy podczas ekspertyzy Jakuba Naumiuka – rzeczoznawcy, współtwórcy wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownika największej polskiej platformy sprzedającej design. Ostatni w tym odcinku skarb, wazon z ceramiki z Bolesławca, należy do pani Beaty. O projekcie Bolesława Wolanina z lat 70. i o materiale z jakiego wykonano wazon opowie dr Marek Kruczek, ekspert jest członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.95 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na początek wystąpi pan Patryk, który przywiózł ze sobą grę Flirt Towarzyski. Partyjkę spróbują rozgrać prowadzący, Paweł Orleański oraz ekspert Jakub Naumiuk, który opowie o historii tych kart oraz ich społecznym i kulturowym znaczeniu. Następny skarb, figurka „Kaczka” z lat 50., przywieziony został przez panią Katarzynę. O wałbrzyskiej wytwórnik „Krzysztof” i projektancie Bolesławie Strojku, a także o ręcznym zdobieniach malarskich i sygnaturze manufaktury opowie dr Marek Kruczek – członek Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich. Kolejny sprzedający, pan Bogusław, zaoferuje Łowcom bileterkę-konduktorkę Państwowej Komunikacji Samochodowej z czasów PRL, wypełnioną biletami z epoki. Oczekiwania finansowe sprzedającego zweryfikuje Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. W finale zobaczymy licytację dwóch foteli z lat 60. Należących do Marcela. O projekcie i wartości tych mebli opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.337 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy swój skarb w dzisiejszym odcinku zaprezentuje pan Andrzej. To wewnętrzny wysokościowy kombinezon kompensacyjny WUK-90 z 1994 r. i radziecki hełm ZSZ-5 z maską tlenową KM-340 z lat 80. Charakterystyczny kombinezon był kojarzony w popkulturze z pilotami myśliwców, a jego projektantem był Lucjan Golec. Więcej o historii przedmiotów, ich stanie zachowania i wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, oraz wykładowczyni historii sztuki. Na kolejnej licytacji stanie pan Łukasz oraz jego dwie bransoletki z PRL, które kupił na targu staroci. O tym, jak najlepiej dbać o dawną biżuterię, o stanie zachowania bransolet i ich wartości rynkowej opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Trzecią uczestniczką, która spotka się z Łowcami będzie pani Patrycja. Jest właścicielką porcelanowej figurki z Chin, przedstawiającej postać kobiecą. O stanie zachowania i wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Dariusz, do którego należy poważnych rozmiarów szklany wazon z uroczym serduszkiem, który kupił na pchlim targu. O barwnej historii potencjalnego twórcy, stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, stała bywalczyni jarmarków i giełd staroci; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 15 kwietnia 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.96 Logo TV4

Opis (streszczenie): Do czego służy sepet? Na ile zostaną wycenione elementy XX-wiecznej zastawy Rosenthala? Ile mogą być dziś warte plakaty Orłów Górskiego? Tego mi.in. dowiemy się w kolejnym odcinku programu, w którym grupa koneserów i dealerów antyków, designu i przedmiotów kolekcjonerskich licytuje między sobą przyniesione do studia skarby uczestników programu. Tym razem jako pierwsza wystąpi pani Katarzyna ze szkatułą na biżuterię z przełomu XIX i XX wieku. O wyjątkowości tego skarbu oraz o tym, co to są szkatuły oskrzyniowe dowiemy się z ekspertyzy Daniela Stoińskiego - kulturoznawcy, czeladnika i miłośnika tradycyjnego rzemiosła oraz właściciela sklepu z powojennym designem. Kolejna sprzedająca, pani Barbara, zaprezentuje elementy zastawy stołowej z bawarskiej fabryki Rosenthala z XX wieku. Jaka jest wartość artystyczna i materialna rodzinnej pamiątki uczestniczki, oceni Jakub Naumiuk – rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. W tym odcinku zobaczymy jeszcze licytację należących do Pana Krzysztofa dwóch plakatów słynnych Orłów Górskiego, których ekspertyzy dokona Jakub Naumiuk oraz aukcję rodzinnej pamiątki pani Joanny – zestawu sześciu kieliszków na srebrnej tacy. Jaką wartość przedstawia skarb pozostający w rodzinie od lat 40., przekonamy się podczas ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki, historyczki i krytyczki designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorki wystaw i kolekcjonerki polskiego wzornictwa.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.97 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy wystąpi pan Jacek z kolekcją zabawek z okresu PRL. „Nowe” zabawki z dawnego Związku Radzieckiego zostały mu po dziadku, który sprzedawał je w swoim kiosku. O charakterystycznej kolorystyce i plastiku oraz o wartości tego skarbu opowie ekspert Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner i znawca designu oraz malarstwa, jak również rzemieślnik-artysta i renowator mebli. Kolejny skarb w tym odcinku to przywiezione przez pana Bogdana, a znalezione na strychu, folie animacyjne pochodzące ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, przedstawiające bohaterów z kilku różnych kreskówek, takich jak: „Podróże do bajek”, „Szpak Marceli”, „Reksio i koguty” czy „Podróże kapitana Klipera”. O animacjach z przełomu lat 80. i 90. oraz o wartości kolekcji opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Następna sprzedająca, pani Magdalena, zaoferuje Łowcom niemiecką lampę Detektyw Kruk z lat 80. firmy Heico, która do dziś produkuje ręcznie obrabiane lampy dekoracyjne. O reklamach słodyczy, kolorowym kiczu i wartości tego skarbu opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Na koniec wystąpi pani Agnieszka z paterą ozdobną z motywem Kopciuszka. Patera powstała w latach 60. w fabryce porcelany „Karolina”, gdzie pracował dziadek pani Agnieszki. O znaczeniu kolorystyki w technice sitodruku i o wartości patery opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.416 Łowcy skarbów. Kto da więcej 416 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku z Łowcami spotka się pani Katarzyna, która przywiozła swoją pamiątkę rodzinną - porcelanowy wazon z serii „Lidia” z Zakładów Porcelany Stołowej w Ćmielowie. O technice dekoracji, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, marszand, antykwariusz i wykładowca akademicki. Kolejnym uczestnikiem będzie pan Maciej, do którego należy… prawie pięciokilogramowa śruba napędowa marki Volvo. O ciekawym przedmiocie, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej aukcji wystąpi pani Jadwiga wraz ze swoim wazonem o organicznym kształcie. Naczynie to dzieło małżeństwa Stefanii Dretler – Flin i Zygmunta Flin, którzy eksperymentowali z gliną w czasach PRL. O działalności tych artystów, stanie zachowania wazonu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Jako ostatnia w dzisiejszym programie swój skarb zaprezentuje pani Małgorzata, która jest właścicielką kupionej na targu staroci wiszącej lampy w stylu art deco. O cechach charakterystycznych lampy, jej stanie zachowania i wartości opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 16 kwietnia 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.98 Logo TV4

Opis (streszczenie): Odrestaurowany gramofon wraz ze wzmacniaczem niemieckiej firmy Grundig to prawdziwa gratka dla fanów sprzętu audio z lat 60. Jak brzmi muzyka z urządzenia, na które trzeba było wydać dwie roczne pensje w czasach PRL i czy urzeknie Łowców? O tym przekonamy się podczas pierwszej w tym odcinku licytacji. Zanim jednak sprzęt trafi na aukcję, jego ekspertyzę przeprowadzi historyk techniki i miłośnik wszystkiego, co ma lampy i pokrętła, Leszek Klein, który wyceni ten skarb i opowie o gabinetowych radiolach. Kolejny sprzedający do programu przywiózł wazon „Ikebana” projektu Leszka Dutki. O wszechstronnym artyście, który tworzył dla Krakowskiej Spółdzielni Artystycznej „Millenium” oraz o walorach wazonu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Następny skarb to ręcznie rzeźbiona fajka z wizerunkiem hutnika, przez którego nos ulatnia się dym podczas palenia. O historii fajek, używanych do ich wyrobu materiałach i wartości tego konkretnego egzemplarza, wykonanego najprawdopodobniej w XX wieku z wrzośćca, opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Przedmiotem ostatniej licytacji w tym odcinku będzie oryginalna, nieużywana lniana serweta ze świątecznym motywem ludowym. Skarb przeleżał w domowej szafie kilka dekad, o czym świadczy metka producenta, Zakładów Lniarskich „Żyrardów”, z 1979 r. O technice w jakiej została wykonana serweta oraz o jej wartości opowie ekspert Jakub Naumiuk.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.410 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku jako pierwsza przed Łowcami stanie pani Marzena, która przywiozła niecodzienny przedmiot kupiony w Holandii: Pałacowy nocnik. O stanie zachowania toalety i jej wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na kolejnej aukcji stanie pan Krystian raz ze swoimi dwoma szklanymi wazonami z PRL. Ich kształt oraz nazwa – Fungi – były inspirowany oczywiście grzybami. O nietypowej historii producenta i samego projektu, stanie zachowania wazonów i ich wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Trzecią uczestniczką będzie pani Natalia, która przywiozła trzy zestawy mebelków dla lalek z PRL. O datowaniu i pochodzeniu obiektów, ich stanie zachowania i wycenie przedmiotów opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Marcin, który jest właścicielem kolorowej ceramicznej patery z motywem mew i słonecznika. Przedmiot powstał w latach 80/90. we Francji w warsztacie Gilberta Valentina, który znany był ze swoich eksperymentów ze szkliwami. O historii twórcy patery, jej stanie zachowania i wartości opowie Marek Kruczek, badacz historii porcelany i marszand. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.417 Łowcy skarbów. Kto da więcej 417 Logo TV4

Opis (streszczenie): Na pierwszej licytacji w dzisiejszym programie stanie po raz kolejny pani Ewa, która tym razem przywiozła dwa pochodzące z Niemiec, stylizowane dzbanki ze srebra próby 800 z tacą z WMF, platerowaną. O stanie zachowania przedmiotów i ich aktualnej wycenie opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Jako kolejny swój skarb zaprezentuje pan Krzysztof, do którego należy porcelanowa figurka z dawnej Czechosłowacji. Przedstawiający kąpiącą się kobietę, obiekt w stylu art deco, pochodzi ze słynnej wytwórni Royal Dux. O jego wartości opowie Kora Tea Kowalska, wykładowczyni historii sztuki. Trzecią uczestniczką będzie pani Maria, która jest właścicielką dwóch obiektów ze sławnego szkła Murano. Wazon i patera zostały kupione w Niemczech, ale bez wątpienia pochodzą z Włoch – niewielka wyspa Murano słynie z wyrobów szklanych. Więcej o autentycznym szkle z regionu, stanie zachowania obiektów i ich wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP. Ostatnim gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Krzysztof, który na aukcji zaprezentuje ręcznie malowany porcelanowy talerz z lat 50. Autorem ilustracji przedstawiającej warszawską Starówkę i ulicę Wąski Dunaj był słynny Leszek Nowosielski, natomiast sama porcelana pochodzi z Zakładów Porcelany Stołowej w Wałbrzychu. O stanie zachowania talerzyka i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architektka zawodowo związana z programem „Nasz Nowy Dom”; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 17 kwietnia 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.99 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb w tym odcinku to pochodzący z lat 70. kultowy reporterski magnetofon niemieckiej firmy Grundig z całym osprzętem i oryginalnym opakowaniem, które dodatkowo podnoszą wartość tego obiektu. Oględzin i wyceny dokona ekspert Adam Śmiałek - profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy. Kolejny skarb to broszka z drugiej połowy XIX wieku z miniaturowym portretem i niespodzianką na odwrocie. O złocie dukatowanym, biżuterii sentymentalnej i jej wartości opowie Urszula Prus - członek Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegły sądowy z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Jako trzecia licytowana będzie oprawiona grafika kupiona na targu staroci w Monachium, a pochodząca prawdopodobnie z XIX wieku. O tym, co rysunkiem jest a co nie jest, o tropieniu prawdziwych informacji na temat autora oraz o rynkowej wartości tego skarbu opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec zobaczymy licytację listownika wykonanego z bursztynowego bakelitu przez Spółdzielnię Pracy Tworzyw Sztucznych „Unia” w Krakowie. O inspiracjach Art Deco, kolorowym bakelicie i jego wartości opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.411 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem, który wystąpi w dzisiejszym programie, będzie pan Johann. Należą do niego dwa tapicerowane fotele z dawnej Czechosłowacji. O stanie zachowania foteli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako druga przed Łowcami stanie pani Aleksandra oraz jej dekoracyjny szklany kielich, który jest pamiątką rodzinną. O inspiracji kryjącej się za szkłem artystycznym, stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na trzeciej aukcji stanie pani Paulina, która przywiozła otrzymany od babci „nowy” zestaw lampek choinkowych z PRL. O pochodzeniu obiektu i jego datowaniu, stanie zachowania oraz aktualnej wycenie lampek opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki i kolekcjoner. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym odcinku będzie pani Zofia, która jest właścicielką porcelanowej wazy z pokrywką. Kupione na giełdzie staroci naczynie pochodzi z Limoges i powstało na przełomie XIX i XX wieku. O historii królewskich wytwórni porcelany, stanie zachowania wazy i jej wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP i kuratorka wystaw. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.418 Łowcy skarbów. Kto da więcej 418 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje Łowcom pani Joanna, do której należy książka o tematyce… łowieckiej. Obiekt to pamiątka rodzinna po dziadku. Pozycja we wtórnej oprawie o tytule „Łowiectwo”, autorstwa zasłużonego leśnika Wiesława Krawczyńskiego pochodzi z 1924 roku. O historii książki i wydawnictwa, stanie zachowania tomu i jego wartości opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Na kolejnej licytacji wystąpi pani Izabela, która jest właścicielką patery na delikatnych nóżkach. Przedmiot został stworzony ręcznie w rejonie Padwy, we Włoszech - ze srebra próby 800. Więcej o technice młoteczkowania, stanie zachowania patery i jej wartości opowie Mariusz Kosec, koneser i marszand z wieloletnim doświadczeniem na europejskim rynku antykwarycznym. Uczestniczką trzeciej aukcji będzie po raz kolejny pani Monika, która przywiozła okazały serwis obiadowy na 12 osób, który został wyprodukowany w Zakładach Porcelany w Ćmielowie. O stanie zachowania porcelany i jej wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Ostatnim gościem w dzisiejszym programie będzie pan Leopold, który jest właścicielem lampy wiszącej ze szklanym marmurkowym kloszem o kształcie przypominającym grzybka. O potencjalnym pochodzeniu obiektu, jego stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architektka zawodowo związana z programem „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Sławomir Wilk, miłośnik pięknego, dawnego wzornictwa; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 18 kwietnia 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.100 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym sprzedającym w tym odcinku jest pan Michał, który na licytację przywiózł urządzenie do uszczelniania słoików „Szczel-słój”. Ile może być ten nietypowy skarb oceni podczas ekspertyzy Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Następny uczestnik, pan Jerzy, przywiózł do programu rzeźbę gabinetową z brązu. Niemiecka figurka modlącego się chłopca, pochodząca z ok. 1900 r., od lat była własnością jego rodziny. O historii oryginalnej rzeźby, na której podstawie powstał odlew oraz o wartości tego egzemplarza opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Kolejny skarb to przywieziony przez Pana Jacka niwelator precyzyjny – unikatowe narzędzie dla geodetów służące do określania różnic w terenie. Przedwojenny sprzęt zachował się w skrzyni wraz z akcesoriami i etykietą. O jego przeznaczeniu, stanie technicznym i wartości rynkowej opowie Leszek Klein – wytrawny znawca i historyk techniki. Ostatni skarb w tym odcinku to należący do pana Grzegorza szkocki zestaw kamionkowych naczyń z lat 60. kupiony na targu staroci. O pochodzeniu zestawu, jego twórcy i używanych przez niego technikach oraz o wartości tego kompletu opowie Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.412 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszą uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Katarzyna, która przyjechała wraz z dwoma szklanymi wazonami, pochodzącymi ze słynnej Spółdzielni „Kamionka” w Łysej Górze. O historii tej wytwórni, stanie zachowania szkła i jego wartości rynkowej opowie Maciej Szymaniak, historyk sztuki, jak również rzemieślnik artysta. Na kolejnej licytacji stanie pani Aleksandra oraz jej dwa nietypowe krzesła na trzech nogach, zakupione w Toledo. O stanie zachowania tych hiszpańskich mebli i ich wycenie opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Jako trzecia swój skarb zaprezentuje Łowcom pani Marta, która przyjechała z drewnianym stolikiem pomocniczym. Fornirowany mebel z szufladkami przypomina przedwojenne wzornictwo. O inspiracji wcześniejszymi projektami, stanie zachowania mebla i jego wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Na ostatniej aukcji w dzisiejszym odcinku stanie druga dzisiaj pani Aleksandra. Należy do niej niepełny fajansowy garnitur do ciasta, w skład którego wchodzi 5 talerzyków deserowych i patera. Naczynia w stylu new-look to produkt ze znanego z fajansu Włocławka. O stanie zachowania talerzy i ich wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage oraz niebanalnych rozwiązań architektonicznych. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.338 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem w dzisiejszym odcinku będzie pan Waldemar, do którego należy oryginalna plansza oraz komiks przedstawiający Batmana, czyli kultową postać ze znanego amerykańskiego wydawnictwa DC. O stanie zachowania przedmiotu i jego wartości opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Na następnej licytacji wystąpi ze swoim skarbem pan Sławomir. Jego przedmiotem jest karafka Val Saint Laurent, z Belgii. O specyficznej technice nacinania kolorowego kryształowego szkła, widocznych sygnaturach i nalepkach, stanie zachowania karafki i jej wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni, wykładowczyni historii sztuki. Trzecim uczestnikiem będzie pan Daniel, do którego należy maszyna do waty cukrowej, wyprodukowana przez słynną firmę Nintendo, kojarzoną raczej ze sprzętem elektronicznym i konsolami. O zasadzie działania urządzenia, stanie zachowania maszyny i jej wartości rynkowej opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki. Jako ostatnia w dzisiejszym programie przed Łowcami stanie pani Alicja. Jest właścicielką czarno-białego porcelanowego serwisu z PRL. Projekt „Tom” lub „Tomasz” Jerzego Steckiewicza z 1958 r. w dekoracji z dmuchawcami autorstwa Ludmiły Pokornianki powstał najpewniej w latach 60/70., w Wałbrzychu. O losach znanych projektantów, stanie zachowania serwisu i jego wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, jak również miłośnik i ekspert w dziedzinie ceramiki. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”, skuteczna Łowczyni Skarbów, „poluje” na lampy, meble, obrazy i starą porcelanę do swojego sklepu, który prowadzi wraz siostrą w Konstancinie Jeziornej; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolecjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego. Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 19 kwietnia 2025 (Sobota)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.101 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku jako pierwsza wystąpi pani Ania z niebieskim porcelanowym kałamarzem z drugiej połowy XIX wieku ze znanej na całym świecie królewskiej wytwórni w Miśni. Dokładnego datowania i wyceny tego skarbu dokona Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Następnie poznamy panią Katarzynę, która zaprezentuje dwa drewniane krzesła-zydle ze Spółdzielni „ŁAD”. O pochodzących z połowy XX wieku meblach należących do klasyki designu oraz o ich historii i projektantach opowie podczas ekspertyzy Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Kolejny skarb to należący do pana Pawła ponad 100-letni carski węglowy samowar z Tuły, wykonany z niklowanego mosiądzu. O tym skąd tak naprawdę pochodzi tradycja parzenia herbaty w samowarach oraz o historii samowara i jego wartości opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. W finale zobaczymy licytację należącego do pana Jarosława angielskiego ceramicznego telefonu stacjonarnego z lat 80-tych. O kalkomanii, impulsach i wartości rynkowej tego przedmiotu opowie Adam Śmiałek - profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy.

/ Polska / 2023 / reality show
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 39 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Duże zainteresowanie łowców wzbudzi okazały złoty pierścionek z turkusem, którego ekspertyzy przed licytacją dokona Urszula Prus. Kolejny skarb to typowy młynek do kawy z PRL-u, jaki kilkadziesiąt lat temu znaleźć można było w każdym polskim domu. Ekspertka wyceni i oceni także futurystyczny żyrandol. Widzowie zobaczą też ekspertyzę i licytację stolika do kawy art déco z lat 30.

Czas trwania: 42min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?, sez. 3, odc. 40 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Jako pierwsza wystąpi Honorata. Należy do niej fotel – znany "typ 345", który przetestują pod kątem wygody Krzysztof Ibisz wraz z ekspertem. Przed łowcami stanie też Barbara. Jej skarb to srebrna bransoletka Orno z bursztynami. Na trzeciej aukcji wystąpi Mariusz, który jest właścicielem drewnianego wieszaka, nazywanego również kamerdynerem. Jako ostatnia wystąpi Katarzyna. Przywiezie unikatowy szklany wazon. Jego autor, Josef Hospodka, pochodził z Czechosłowacji. Przedmiot powstał w 1970 roku.

Czas trwania: 45min. / Polska / 2023 / reality show
Program TV na 20 kwietnia 2025 (Niedziela)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.102 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszy skarb w tym odcinku to jedna z największych zagadek polskiego designu. Mowa o ćmielowskim serwisie kawowym „Kula” z lat 30., autorstwa niezwykle tajemniczej, mitycznej wręcz postaci - Bogdana Wendorfa, o którym niewiele wiadomo, mimo że zaprojektował ikoniczne przykłady polskiego wzornictwa art deco. Jego serwisy „Kula”, „Kaprys” i „Płaski” uważane są bowiem za jedne z najpiękniejszych i najbardziej reprezentatywnych projektów międzywojnia jeśli chodzi o porcelanę. Nim zobaczymy, jak na „Kulę” w „wielkanocnym” żółtym kolorze zareagują Łowcy, wraz ze sprzedającym, panem Miselem, zapoznamy się z ekspertyzą i wyceną, które przeprowadzi Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Ekspert zdradzi nam m.in. sekrety ekskluzywnych wyrobów Ćmielowa i niewidzialnych gołym okiem sygnatur. Następny uczestnik, pan Mariusz, przyniósł do programu pamiątkę po babci, która swego czasu pracowała w hucie szkła „Ząbkowice” - czerwoną bombonierę w kształcie jaja. O szkle prasowanym, za którym dziś pasjonaci szaleją, choć niegdyś jako szkło gospodarcze było nieco pogardzane, opowie ekspert Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli. Kolejnym licytowanym przedmiotem będzie należąca do pani Barbary drewniane polichromowane jajo, stylizowane na ikonę. O tym, dlaczego obraz noszący podpis artysty nie może być uznany za ikonę, o charakterystycznych motywach i typach ikonograficznych oraz o symbolicznym i magicznym znaczeniu jaja w różnych kulturach opowie podczas ekspertyzy Kora Tea Kowalska - archeolożka i kulturoznawczyni oraz wykładowczyni historii sztuki, ekspertka teorii i praktyki kolekcjonerstwa, współpracująca od lat z instytucjami kultury. Program zakończy licytacja zająca ze szkła prasowanego z nieodżałowanej huty „Ząbkowice”. Pani Edycie, która wypatrzyła go w second-handzie, służył jako bomboniera i dekoracja wielkanocna. Czy któryś z Łowców zapragnie mieć go u siebie? O tym przekonamy się w finale odcinka, wcześniej jednak poznamy ocenę i wycenę dokonaną przez eksperta Jakuba Naumiuka. Magda Rybicka - pasjonatka vintage oraz miłośniczka porcelany i stylu Art Deco, właścicielka wirtualnej galerii z antykami, do której zbiera przedmioty z duszą, Marcin Ciężarkiewicz – miłośnik vintage, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami i muzeami, równie długo działa też na rynku aukcji internetowych, Paweł Papaj - pasjonat przedmiotów pięknych, ikon, kolekcjoner mebli i biżuterii, które prezentuje w prowadzonej wspólnie z rodziną galerii, Agnieszka Doleżych - socjolog, a z zamiłowania Łowca skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask, Łukasz Barucha – miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na autorskim videoblogu, Krzysztof Kobyliński - pasjonat designu skandynawskiego i antyków, od 15 lat współpracuje z duńskimi domami aukcyjnymi i konserwatorami sztuki, jego skarby od lat pojawiają się w polskich produkcjach filmowych, telewizyjnych i reklamowych, Martyna Kupczyk – architekt w codziennym życiu i programie "Nasz Nowy Dom", wielbicielka sztuki i pięknych staroci „z duszą” znalezionych na pchlich targach, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Marcin Furtak – architekt i profesor Politechniki Krakowskiej,prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej wirtualnej galerii oraz Maryla Król – znawczyni mebli, zegarów, porcelany i cudeniek designu, bywalczyni większości targów staroci w całej Europie.

/ Polska / 2023 / reality show
Program TV na 21 kwietnia 2025 (Poniedziałek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.103 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym skarbem w tym odcinku jest kultowy okaz skandynawskiego wzornictwa - krzesło biurowe KEVI z lat 60. należące do pana Mateusza. O nagrodzonym projekcie autorstwa Jorgena Rasmussena, użytych materiałach i wartości tego konkretnego egzemplarza opowie ekspert Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny skarb to złota bransoleta Art Deco z motywem palmy i szafirami, z którą wiąże się niezwykła historia. Bransoleta od czterech pokoleń pozostaje w rodzinie pani Joanny. Jej pradziadek kupił ją na Bliskim Wschodzie, kiedy odbywał służbę w szeregach Armii Andersa i tylko dzięki bardzo sprytnemu sposobowi udało mu się przesłać ją do rodziny w Polsce. O tym, skąd bransoleta trafiła do Palestyny, ile liczy lat oraz dlaczego absolutnie nie należy dawnej biżuterii polerować z patyny i ile może ona przez taki zabieg stracić na wartości, dowiemy się z ekspertyzy Urszuli Prus – członkini Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich i biegły sądowy z zakresu wyceny biżuterii i kamieni szlachetnych. Przedostatnim uczestnikiem tego odcinka będzie pan Jacek, który przywiózł na licytację pięcioramienny czarny żyrandol z bogatymi mosiężnymi zdobieniami. O późnym klasycyzmie, formie przedmiotu nawiązującej do amfory i o tym czym różnią się współczesne żyrandole od antyków, opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Na koniec wystąpi pana Michał z głośnikami Technics z 1981 r., po które przed laty pojechał wraz z tatą aż do Belgii. O technologii wykorzystanej w tym sprzęcie oraz o wysokości tonów głośników opowie podczas ekspertyzy i wyceny Adam Śmiałek - profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów, prowadzący autorski internetowy kanał popularnonaukowy.

/ Polska / 2023 / reality show
Program TV na 22 kwietnia 2025 (Wtorek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.104 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy wystąpi pan Sławomir, który do programu przywiózł pamiątkę rodzinną - zestaw szkła artystycznego z lat 70. o intensywnym czerwonym odcieniu, projektu Zofii Pasek dla Instytutu Szkła i Ceramiki. O krakowskiej ulicy fabryk i wytwórni zapałek, która zaczęła produkować szkło i stała się filią Instytutu oraz o samej projektantce opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Kolejny skarb to podświetlany stolik kupiony na giełdzie staroci przez pana Krzysztofa. O zagadkowym stoliku, który mimo stylistyki nawiązującej do „space age” wydaje się pochodzić z zupełnie innego okresu, opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. W programie pojawi się także pani Teresa z pięknym, ręcznie malowanym, różowo-białym zestawem porcelany. Kompletny serwis - inaczej zwany garniturem - firmy Bavaria został kupiony na targach staroci i pochodzi z lat 30. O jego przeznaczeniu, stanie zachowania i wycenie opowie Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Ostatnim sprzedającym jest pan Artur, który przywiózł dwie pomarańczowe lampki nocne z lat 70., kupione na pchlim targu we Francji. Oceny i wyceny tego skarbu podejmie się Maciej Szymania - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.105 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku pierwszą sprzedającą jest pani Małgorzata, która przywiozła do programu zestaw mebli jesionowych Spółdzielni „ŁAD” projektu Franciszeka Aplewicza. O wartości tych mebli, technice ich wykonania oraz o kultowym zydlu opowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik, miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem. Następny skarb to należący do pana Marcela zjawiskowy kufel z drugiej połowy XX w., projektu Zbigniewa Horbowego dla Huty Szkła „Barbara” w Polanicy-Zdroju. O dekoracyjnym szkle z lat 70. i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Kolejny uczestnik, pan Jacek, przywiózł na licytację stylizowany na styl holenderski, bogato zdobiony zegar ścienny z trębaczami, pochodzący z połowy XX wieku. O miniaturach inspirowanych legendarnymi dziełami holenderskiej sztuki zegarmistrzowskiej i wartości zegarów z ręcznie malowaną tarczą opowie Janek Rygiel - absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Jako ostatni w tym odcinku licytowany będzie należący do pani Magdy kamionkowy dzban, którego charakterystyczna dekoracja sugeruje, że jest to „Bartmann jug”. O historii wytwarzanych w Nadrenii już od XVI wieku dzbanów z wizerunkami brodaczy oraz o ich XIX-wiecznym renesansie i późniejszych falsyfikatach opowie podczas ekspertyzy i wyceny Maciej Szymaniak - historyk sztuki, kolekcjoner, znawca designu i malarstwa, jak również rzemieślnik artysta i renowator mebli.

/ Polska / 2023 / reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.419 Łowcy skarbów. Kto da więcej 419 Logo TV4

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku jako pierwszy swój skarb zaprezentuje pan Paweł - to turkusowo-biały wazon w stylu new-look, pochodzący z Zakładów Porcelany Stołowej w Wałbrzychu. O jego stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Kolejną uczestniczką będzie pani Milena, do której należy porcelanowa patera z logo Polskich Linii Lotniczych LOT. Naczynie z powstało w latach 50-60. O przeznaczeniu obiektu, jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Jako trzecia przed Łowcami wystąpi pani Natalia oraz jej plakat Jakuba Erola do sztuki „Rozmowy Uchodźców” Bertolta Brechta. O pochodzeniu plakatu, jego wydawnictwie i otrzymanych nagrodach Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie stanie pan Wojciech, który jest właścicielem nietypowego dziadka do orzechów. Ze względu na brak sygnatury, można szacować, że rzemieślniczy obiekt powstał w Europie zachodniej w latach 70-90. z drzewa liściastego. O wartości tego przedmiotu opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu, oryginalnych przedmiotów vintage. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 23 kwietnia 2025 (Środa)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.106 Logo TV4

Opis (streszczenie): Niezwykły skarb - znaleziony pod podłogą zestaw przedwojennych kart do gry – przyniósł do studia pierwszy uczestnik tego odcinka, pan Paweł. Krakowskie karty pochodzące z lat 20. XX wieku zachowały się w idealnym stanie. O historii kart, różnicy między pikietą a pakietem oraz o wartości tego skarbu opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Kolejny sprzedający, pan Wojciech, przyjechał do programu z pamiątką rodzinną w postaci zegara kominkowego z 1972 roku, produkcji toruńskiej firmy Metron. O tym, co świadczy o fantastycznej jakości wykonania tego zegara, a także o stanie jego zachowania i wartości rynkowej opowie ekspert Janek Rygiel - absolwent warszawskiej ASP, zegarmistrz, właściciel dwóch antykwariatów i twórca Muzeum Polskich Zegarów. Następna uczestniczka, pani Alicja, zaprezentuje pozostający w jej rodzinie od trzech pokoleń zestaw srebrnych i platerowanych sztućców, z których najstarszy pochodzi 1875 roku. O fabrykach Teodora Webera, z których jedna specjalizowała się w wyrobach posrebrzanych i galwanizowanych, opowie podczas ekspertyzy Krystyna Łuczak-Surówka. Na koniec wystąpi pani Beata z kupionym na targu staroci dzbankiem do kawy z Bolesławca. Wykonany z białej kamionki, pokryty charakterystycznym wzorem malowanym ręcznie dzbanek, który może być nawet przypisany najsłynniejszemu projektantowi związanemu ze spółdzielnią, Bronisławowi Wolaninowi, pochodzi z lat 60. Lub 70. O przeznaczeniu, technice wykonania oraz cenie rynkowej tego dzbanka opowie Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Łowcy, którzy biorą udział w licytacjach tego odcinka to: Marcin Ciężarkiewicz – miłośnik vintage, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami i muzeami, równie długo działa też na rynku aukcji internetowych, Martyna Kupczyk – architekt w codziennym życiu i programie "Nasz Nowy Dom", wielbicielka sztuki i pięknych staroci „z duszą” znalezionych na pchlich targach, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Paweł Papaj - pasjonat przedmiotów pięknych, ikon, kolekcjoner mebli i biżuterii, które prezentuje w prowadzonej wspólnie z rodziną galerii, Maryla Król – znawczyni większości targów staroci w całej Europie, od 25 lat wyszukuje unikatowe meble, zegary, porcelanę i cudeńka designu, Marcin Furtak – architekt i profesor Politechniki Krakowskiej,prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej wirtualnej galerii, Łukasz Barucha – miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na autorskim videoblogu oraz Agnieszka Doleżych - socjolog, a z zamiłowania Łowca skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.413 Logo TV4
Polska / 2025 reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.420 Łowcy skarbów. Kto da więcej 420 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pani Joanna. Należy do niej charakterystyczna malutka czarno-biała figurka konika ze słynnych Zakładów Porcelany Stołowej w Ćmielowie. O stanie zachowania tego przedmiotu i jego wycenie opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na drugiej aukcji wystąpi pan Piotr, który jest właścicielem ciekawej lampy z PRL. O jej wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecią uczestniczką jest pani Wioletta, do której należy filigranowa biżuteria Imago Artis. O stanie zachowania tych kosztowności i wycenie opowie Urszula Prus - ekspertka jest członkiem Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. Ostatnią uczestniczką w dzisiejszym programie będzie pani Ewa, która zaprezentuje zestaw trzech butelek o ciekawym kształcie, które kupiła na pchlim targu. O prawdopodobnym datowaniu, stanie zachowania szkła i jego wartości rynkowej opowie Agnieszka Gniotek, właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber oraz emalii; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci, na których wyszukuje designowych perełek; Sławomir Wilk, z wykształcenia ekonomista, a w duszy miłośnik pięknego dawnego wzornictwa; Ania Rudyk, miłośniczka dobrego designu i oryginalnych przedmiotów vintage. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 24 kwietnia 2025 (Czwartek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.107 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwsza na aukcję trafi w tym odcinku komoda z lat 70. ze spółdzielni ŁAD, przywieziona przez pana Jakuba. Przed licytacją o meblu stworzonym według projektu Izabelli Szerskiej-Sternińskiej i jego wartości opowie Daniel Stoiński - kulturoznawca, czeladnik, miłośnik tradycyjnego rzemiosła oraz właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny skarb to francuska cukiernica z początku XX wieku należąca do pana Mateusza. Platerowane naczynie upolował przed laty na targu staroci jego dziadek. O inspiracjach, jakie wpłynęły na formę cukiernicy oraz o wartości tego okazu Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Trzeci sprzedający w tym odcinku, pan Adam, zaprezentuje obraz autorstwa krakowskiego malarza, Alojzego Siweckiego. Wizerunek karego konia artysta namalował u schyłku swojej twórczości, w 1980 roku. O tematyce dzieł malarza, o jego stylu i wartości prezentowanego obrazu opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, oraz właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec czeka nas licytacja lampy żyłkowej z lat 60. o bardzo ciekawej formie. Jej właściciel, pan Grzegorz, uratował ją, gdy była w opłakanym stanie i odnowił tak, by nadal mogła komuś służyć i cieszyć oczy. O pochodzącym z pracowni Spółdzielni Inwalidów „Rozwój” w Kłobucku skarbie, o składaniu różnych żyrandoli i abażurów w całość oraz o kreatywnym podejściu do żyłki opowie podczas ekspertyzy i wyceny Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. Łowcy, którzy biorą udział w licytacjach tego odcinka to: Marcin Ciężarkiewicz – miłośnik vintage, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami i muzeami, równie długo działa też na rynku aukcji internetowych, Martyna Kupczyk – architekt w codziennym życiu i programie "Nasz Nowy Dom", wielbicielka sztuki i pięknych staroci „z duszą” znalezionych na pchlich targach, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Paweł Papaj - pasjonat przedmiotów pięknych, ikon, kolekcjoner mebli i biżuterii, które prezentuje w prowadzonej wspólnie z rodziną galerii, Maryla Król – znawczyni większości targów staroci w całej Europie, od 25 lat wyszukuje unikatowe meble, zegary, porcelanę i cudeńka designu, Marcin Furtak – architekt i profesor Politechniki Krakowskiej,prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej wirtualnej galerii, Łukasz Barucha – miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na autorskim videoblogu oraz Agnieszka Doleżych - socjolog, a z zamiłowania Łowca skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.414 Logo TV4
Polska / 2025 reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.421 Łowcy skarbów. Kto da więcej 421 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym gościem, który zaprezentuje w dzisiejszym odcinku swój przedmiot, będzie pan Marcin. Należy do niego ceramiczna rzeźba z PRL o tytule „Ptaszek”. O stanie zachowania rzeźby i jej wycenie opowie Michał Niesiołowski, antykwariusz z niemal 30-letnim doświadczeniem. Jako kolejna oko w oko z Łowcami stanie pani Beata, która jest właścicielką kupionej w Szwecji lampki z zegarkiem. O historii producenta, zastosowanych materiałach i mechanizmach opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Kolejną uczestniczką będzie pani Ewa, która przywiozła szklaną butlę, znaną również jako „Ekierka” według projektu Zbigniewa Horbowego. O etapach twórczości słynnego polskiego profesora i jego filozofii, stanie zachowania butli opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie wystąpi pani Barbara oraz jej szklany zestaw do napojów, kolejne dziś dzieło Zbigniewa Horbowego. O stanie zachowania naczyń i ich wartości opowie Krystyna Łuczak-Surówka, wykładowczyni warszawskiej ASP. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber i emalii; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Jakub Ziernik, prowadzi na warszawskich Kabatach od 12 lat sklep o nazwie Czar PRL-u. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
Program TV na 25 kwietnia 2025 (Piątek)
06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.108 Logo TV4

Opis (streszczenie): Ten odcinek rozpocznie pani Magda, która przywiozła odziedziczoną po rodzicach figurkę polskiego projektanta. „Kobieta z dzbanem” znana również jako „Meksykanka”, została wykonana w fabryce „Krzysztof” według projektu Lubomira Tomaszewskiego z końca lat 50. XX wieku. Więcej o autorze i o wartości figurki opowie dr Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Następny sprzedający, pan Tomasz, przyniósł do programu pamiątkę po swojej babci-fryzjerce - męską skórzaną kosmetyczkę podróżną. O zestawie pochodzącym z Czechosłowacji z połowy XX wieku, o przeznaczeniu jego elementów oraz o jego wartości opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa, a także współpracownik największej polskiej platformy sprzedającej design. To nie jedyny skarb zza naszej południowej granicy w tym odcinku, bo zobaczymy jeszcze przywieziony przez panią Edytę czechosłowacki kwietnik z lat 60., kupiony w antykwariacie pod Pragą. O formie nawiązującej do znanego w Europie stylu „Expo ‘58”, o czeskim wzornictwie oraz o wartości kwietnika opowie Daniel Stoiński – kulturoznawca oraz czeladnik i miłośnik tradycyjnego rzemiosła, a także właściciel sklepu z powojennym designem. W finale programu zobaczymy licytację pozytywki-karuzeli, przywiezionej przez panią Monikę, w której rodzinie skarb ten pozostaje od przynajmniej dwóch pokoleń. Trzymana z dala od ciekawskich najmłodszych i od ich małych rączek, pozytywka zachowała się w dobrym stanie i nadal działa. O zdobieniach i historii tego przedmiotu opowie podczas ekspertyzy i wyceny Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Łowcy, którzy biorą udział w licytacjach tego odcinka to: Marcin Ciężarkiewicz – miłośnik vintage, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami i muzeami, równie długo działa też na rynku aukcji internetowych, Martyna Kupczyk – architekt w codziennym życiu i programie "Nasz Nowy Dom", wielbicielka sztuki i pięknych staroci „z duszą” znalezionych na pchlich targach, Arkadiusz Woźniak - kolekcjoner mebli, obrazów, porcelany oraz sprzętu audio z lat 70., Paweł Papaj - pasjonat przedmiotów pięknych, ikon, kolekcjoner mebli i biżuterii, które prezentuje w prowadzonej wspólnie z rodziną galerii, Maryla Król – znawczyni większości targów staroci w całej Europie, od 25 lat wyszukuje unikatowe meble, zegary, porcelanę i cudeńka designu, Marcin Furtak – architekt i profesor Politechniki Krakowskiej,prywatnie kolekcjoner sztuki użytkowej, którą prezentuje w autorskiej wirtualnej galerii, Łukasz Barucha – miłośnik i popularyzator stylu i przedmiotów vintage, o których opowiada na autorskim videoblogu oraz Agnieszka Doleżych - socjolog, a z zamiłowania Łowca skarbów, które ratuje od zapomnienia, przywracając im dawny blask.

/ Polska / 2023 / reality show
06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.415 Logo TV4
Polska / 2025 reality show
18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.339 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym odcinku z Łowcami spotka się pan Wojciech oraz jego czechosłowacka ścianka dekoracyjna, według projektu Ludvika Volaka (w latach 60. XX wieku). O historii klasycznego projektu, stanie zachowania obiektu i jego wartości rynkowej opowie Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła. Na następnej aukcji wystąpi pan Ryszard i jego porcelanowa figurka w stroju łowickim z czasów PRL, powstała w Ćmielowie. O historii tego projektu, stanie zachowania figurki i jej wycenie opowie Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Kolejnym gościem będzie pan Artur, który przyjechał z walizkową włoską maszyną do pisania o intensywnym czerwonym kolorze. Model „Valentine” powstał w latach 70. w Hiszpanii, a zaprojektował go w 1968 r. Ettore Sottsass, który był współzałożycielem kultowego ruchu Memphis. Więcej o ciekawym projekcie, stanie zachowania maszyny i jej wartości opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Ostatnim uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Krzysztof, do którego należy wazon, nazywany potocznie „chlapańcem”. Projekt Wiesławy Gołajewskiej z ok. 1964 r. powstał dla Zakładów Porcelitu Stołowego „Pruszków”. O historii projektantki, technologii stojącej za dekoracyjnym szkliwem, stanie zachowania naczynia i jego wycenie opowie Kora Tea Kowalska, archeolożka i kulturoznawczyni. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, który od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Krzysztof Kobyliński, uznany kolekcjoner antyków i designu skandynawskiego. Program prowadzi Krzysztof Ibisz.

/ Polska / 2024 / reality show
Program TV na 26 kwietnia 2025 (Sobota)
10:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 201, sez. 3, odc. 41 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Grono kolekcjonerów i dealerów antyków, przedmiotów vintage, designu i sztuki licytuje między sobą przyniesione do studia przedmioty uczestników programu. W pierwszych odcinkach nowej serii w roli prowadzącego pojawi się Krzysztof Ibisz, który obok Pawła Orleańskiego będzie gospodarzem show.

Czas trwania: 44min. / Polska / 2023 / reality show
11:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej?: Łowcy skarbów. Kto da więcej 202, sez. 3, odc. 42 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 43min. / Polska / 2023 / reality show
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Łowcy Skarbów. Kto da więcej. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Łowcy Skarbów. Kto da więcej w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Łowcy Skarbów. Kto da więcej.

Poprzednie emisje Łowcy Skarbów. Kto da więcej w telewizji

Emisja Łowcy Skarbów. Kto da więcej miała miejsce:

2025-04-04 06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.406 Logo TV4

Opis (streszczenie): Gościem pierwszej licytacji w dzisiejszym programie będzie po raz kolejny pan Leszek, który jest właścicielem zestawu do likieru ze szkła malachitowego. Karafka pochodzi najpewniej z lat 30., z czechosłowackiej huty Jablonec. O szkle malachitowym, stanie zachowania zestawu i jego wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Kolejną uczestniczką, która stanie oko w oko z Łowcami, będzie pani Jadwiga. Należy do niej klasyczny porcelanowy serwis śniadaniowy w kolorze ecru. Sygnatura wskazuje na to, że złocony fason do kawy nosi nazwę „Uta” i powstał w latach 1949 – 1954 w bawarskiej wytwórni Seltmann Weiden. O różnicach między porcelaną do herbaty a do kawy, stanie zachowania serwisu i jego wartości opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Trzecim gościem będzie pan Karol, do którego należy okazały fotel z drewnianą ramą i tapicerowanym siedziskiem. O tle historycznym tego projektu, stanie zachowania mebla i jego wycenie opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Jako ostatni w dzisiejszym odcinku swój skarb zaprezentuje pan Janusz, który przywiózł ciekawe dekoracyjne naczynie, zakupione na niemieckim pchlim targu. O pochodzeniu szkła, jego stanie zachowania i wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga: Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

2025-04-04 06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.82 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku jako pierwsza wystąpi pani Anna z Warszawy ze srebrną pudernicą w formie muszli, którą zdobi pająk krzyżak, symbolizujący szczęście i dobrobyt. Więcej o tym skarbie pochodzącym z lat 50. dowiemy się z ekspertyzy Krystyny Łuczak-Surówki - wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorki wystaw, miłośniczki i kolekcjonerki polskiego designu. Kolejna uczestniczka, Marta z Dąbrowy Górniczej, przywiozła do programu żyrandol kaskadowy z lat 70., z pięcioma punktami świetlnymi produkcji zakładów Polam - Bielsko Biała. Wartość artystyczną i materialną tego skarbu omówi Krystyna Łuczak-Surówka - wykładowczyni warszawskiej ASP, kuratorka wystaw, miłośniczka i kolekcjonerka polskiego designu. Jako trzecia przed Łowcami stanie Justyna z Łodzi, która przywiozła do programu dwa francuskie kandelabry wykonane w połowie XIX wieku z najwyższej jakości porcelany miśnieńskiej. O Królewsko-Polskiej i Elektorsko-Saskiej Manufakturze Porcelany w Miśni opowie podczas ekspertyzy Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, twórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik polskiej platformy on-line sprzedającej design. Ostatnia w tym odcinku sprzedająca, pani Sandra z Grudziądza, postanowiła sprzedać starą maszynę do szycia marki San. Eksponat ten oceni pasjonat wszystkiego co ma koła, paski i igły, historyk techniki, Leszek Klein.

/ Polska / 2023 / reality show
2025-04-03 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.412 Logo TV4
2025-04-03 06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.405 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym uczestnikiem w dzisiejszym programie będzie pan Jarosław, który przyjechał z wazonem o pokaźnych wymiarach. Smukłe naczynie nazywane „Kaczym dziobem” to projekt Zbigniewa Horbowego z lat 80. dla Huty Szkła Artystycznego „Barbara”. O stanie zachowania wazonu i jego wartości opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Jako następny przed Łowcami stanie pan Marek, do którego należy czarno-biała lampa stołowa lub gabinetowa o obłym szklanym kloszu i szklanej podstawie. O tajnikach konstrukcji lampy, jej stanie zachowania i wycenie opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i wykładowczyni warszawskiej ASP. Trzecią uczestniczką będzie pani Jolanta, która jest właścicielką interesującej komody z geometrycznymi reliefami. O datowaniu i pochodzeniu mebla, stanie zachowania komody i jej wartości rynkowej opowie Aneta Bukowska, mistrzyni i nauczycielka tradycyjnego rzemiosła stolarskiego. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym programie z Łowcami spotka się pan Rafał, który przywiózł bransoletkę z zegarkiem. Malutki czasomierz ukryty jest pod jedną z emaliowanych dekoracji z motywem kwiatowym. O wykorzystanych materiałach, stanie zachowania obiektu i jego wycenie opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Joanna Lewandowska, znana kolekcjonerka porcelany z Elbląga; Mateusz Małachowski, stały bywalec giełd staroci; Paweł Panasik, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania kolekcjoner i antykwarysta. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
2025-04-03 06:00 Łowcy Skarbów. Kto da więcej, odc.81 Logo TV4

Opis (streszczenie): Tym razem pierwszym licytowanym przedmiotem będzie przywieziona przez pana Kazimierza ze Skierniewic nietypowa lampa podłogowa art deco ze stolikiem. Nieco światła na historię oraz wartość tego przedmiotu rzuci Daniel Stoiński, kulturoznawca, pasjonat i czeladnik tradycyjnego rzemiosła, jak również właściciel sklepu z powojennym designem. Kolejny skarb to przywieziony przez panią Joannę imponujący przedwojenny kilim. O różnicy między gobelinem a kilimem, o walorach tego skarbu z fabryki Moszki Neimana oraz o fascynującym klimacie XIX wiecznej Łodzi opowie Krystyna Łuczak-Surówka, historyczka i krytyczka designu, jak również wykładowczyni warszawskiej ASP oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Następna licytacja dotyczyć będzie rysunku kultowego bohatera komiksu z lat 70. „Jonek, Jonka i Kleks” należącego do pani Doroty z Podkowy Leśnej. O autorce komiksu, Szarlocie Pawel której burzliwe losy starczyłyby na kilka powieści, o rynku kolekcjonerskim związanym z komiksami oraz o wartości, estetyce i kulturowym znaczeniu przeznaczonego na licytację rysunku opowie Agnieszka Gniotek - historyk i krytyk sztuki, a także właścicielka galerii i domu aukcyjnego. Na koniec spotkanie z panem Przemysławem z Poznania, który przywiózł ze sobą elementy zestawu 1329 zaprojektowanego przez wybitnego artystę Rajmunda Hałasa. Co oznacza nazwa? Z jakich lat pochodzi ten skarb? Co stanowi o jego kunszcie artystycznym i wartości materialnej? Jaki był – zawodowo i prywatnie – kultowy projektant tych mebli? Na te pytania odpowie ekspertka Krystyna Łuczak-Surówka.

/ Polska / 2023 / reality show
2025-04-02 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.411 Logo TV4
2025-04-02 06:55 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.404 Logo TV4

Opis (streszczenie): Jako pierwszy w dzisiejszym programie z Łowcami spotka się pan Damian, który jest właścicielem uroczego zestawu do zimnych napojów. Fajansowy dzbanek w kształcie pingwina i pasujące kubki powstały według projektu Jana Sowińskiego z 1957 r. dla zakładów we Włocławku. O stanie zachowania naczyń i ich wycenie opowie wykładowczyni historii sztuki Kora Tea Kowalska. Na drugiej aukcji wystąpi pan Andrzej, do którego należy serwis do kawy, wyprodukowany w bawarskiej Porzellanfabrik Johann Kronester. O powiązaniach z ruchem „Memphis”, stanie zachowania serwisu i jego wartości rynkowej opowie Jakub Naumiuk, rzeczoznawca oraz specjalista od obiektów vintage. Trzecim uczestnikiem, który zaprezentuje swój skarb, będzie pan Paweł, który przywiózł metalowy termowentylator. Obiekt pochodzi z lat 50/60. i powstał na terenie Niemiec Zachodnich w wytwórni „Fakir”. O stanie zachowania i wycenie przedmiotu opowie Adam Śmiałek, profesjonalny projektant elektroniki i programista mikrokontrolerów. Na ostatniej licytacji w dzisiejszym odcinku stanie pani Kaja oraz jej ozdobny zegar kominkowy. Obiekt powstał we Francji na początku XX w. O stanie zachowania zegara i jego wartości opowie Janek Rygiel, absolwent warszawskiej ASP i zegarmistrz. Łowcy, którzy wezmą dziś udział w licytacjach to: Martyna Kupczyk, architekt zawodowo i w programie „Nasz Nowy Dom”; Arkadiusz Woźniak, pasjonat i znawca antyków; Paweł Papaj, znawca i kolekcjoner starej biżuterii, sreber, emalii oraz unikalnych zegarów; Agnieszka Doleżych, właścicielka pracowni renowacji mebli drewnianych i tapicerowanych; Marcin Ciężarkiewicz, od ponad 20 lat współpracuje z polskimi i zagranicznymi kolekcjonerami vintage oraz muzeami; Anna Krumplewska-Lesiak, kolekcjonerka i miłośniczka przedmiotów vintage; Mateusz Małachowski, kolekcjoner sztuki użytkowej z okresu PRL. Program prowadzi Paweł Orleański.

/ Polska / 2025 / reality show
2025-04-02 06:00 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.80 Logo TV4

Opis (streszczenie): Pierwszym sprzedającym tego odcinka będzie pan Jacek, który zjawi się w studiu z zabawką z lat 70. - kultowym łazikiem Łunochod 1 zachowanym w idealnym stanie. O tym wyjątkowym przedmiocie oraz o inspiracjach i społecznym znaczeniu tej zabawki opowie Jakub Naumiuk - rzeczoznawca, współtwórca wielu reedycji ikon polskiego wzornictwa oraz współpracownik największej polskiej platformy on-line sprzedającej design. Następny skarb to należący do pani Renaty z Gdańska kaseton reklamowy „Baltony” z lat 70., przedstawiający uśmiechniętego marynarza. O wartości tego skarbu i symbolu luksusu w dawnym ustroju opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP i kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Jako trzecia wystąpi w programie pani Jolanta z ręcznie robioną brytyjską ceramiką marki Wedgwood. O tajemnicach tej angielskiej kamionki, sposobach jej farbowania i historii marki, a także o wartości finansowej tego skarbu opowie dr Marek Kruczek - członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy. Na koniec poznamy panią Małgorzatę, która do programu przywiozła szwedzką maszynkę do liczenia, zaprojektowaną przez Willgodta Theophila Odhnera. O twórcy maszyny, jego historii i wartości materialnej tego skarbu opowie wytrawny znawca i historyk techniki Leszek Klein.

/ Polska / 2022 / reality show
2025-04-01 18:00 Łowcy skarbów. Kto da więcej, odc.410 Logo TV4
2025-04-01 06:55 Łowcy Skarbów.Kto da więcej, odc.79 Logo TV4

Opis (streszczenie): W tym odcinku czeka nas aukcja zestawu półmisków, które oceni i wyceni dr Marek Kruczek, członek Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich oraz Międzynarodowej Unii Antykwariuszy, odbędzie się też licytacja starej maszyny do pisania marki Urania, której ekspertyzy dokona miłośnik i znawca wszystkiego co ma czcionki i koła zębate, historyk techniki - Leszek Klein. Ponadto zobaczymy lampę kryształową z lat 50., o której opowie Krystyna Łuczak-Surówka - historyczka i krytyczka designu, wykładowczyni warszawskiej ASP oraz kolekcjonerka polskiego wzornictwa. Na koniec licytowane będą starodruki, którym uważnym okiem, przyjrzy się Michał Niesiołowski – antykwariusz z 28-letnim doświadczeniem, właściciel antykwariatu i galerii sztuki.

/ Polska / 2022 / reality show

Łowcy Skarbów. Kto da więcej gdzie obejrzeć?

Łowcy Skarbów. Kto da więcej można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: FOKUS TV, TV4

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2025 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry