W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: Ścieżki chwały
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja Ścieżki chwały miała miejsce:
Opis (streszczenie): Wczesne dzieło Stanleya Kubricka z 1957 roku nominowane do nagrody BAFTA. Film na podstawie prozy Humphreya Cobba z pierwszoplanową rolą zdobywcy Oscara Kirkiem Douglasem, jest pacyfistyczną deklaracją Kubricka. Pokazane problemy z dyscypliną żołnierzy na froncie są przyczynkiem do refleksji nad sensem wojny jako takiej.
Czas trwania: 84min. / USA / 1957 / dramatOpis (streszczenie): W czasie I wojny światowej pułkownik Dax prowadzi z polecenia generała swoje oddziały na pewną śmierć. Gdy wyczuwa coraz większe zagrożenie, lekceważy rozkazy i zarządza odwrót.
Czas trwania: 104min. / United States of America / 1957 / Drama, WojennyOpis (streszczenie): Czwarty film w twórczości Stanleya Kubricka i pierwszy, którym reżyser zwrócił na siebie uwagę światowej opinii. "Ścieżki chwały", obok sprawnej realizacji i znakomitych zdjęć George'a Krause (kręconych w Niemczech), wyróżnia kontrowersyjny temat, który wywołał najwięcej emocji. To film rozrachunkowy, poddający krytyce francuski system militarny. We Francji uznano dzieło Stanleya Kubricka za paszkwil antynarodowy. Obraz został objęty cenzurą, władze wydały zakaz rozpowszechniania filmu w kinach. Zmarły w wieku 71 lat reżyser, podczas swej 40 - letniej kariery zawodowej, nakręcił zaledwie 13 filmów, ale za to większość z nich krytyka uznała za arcydzieła. Dla wielu był postacią kultową. Sięgał po bardzo różne tematy, zasłynął z obrazu kostiumowego "Barry Lyndon" i science fiction "2001 - Odyseja kosmiczna", kina fantasy "Mechaniczna pomarańcza", horroru "Lśnienie", czarnego kryminału "Pocałunek mordercy" oraz utworów lżejszych: "Lolita", "Dr Strangelove", czy wreszcie filmów wojennych, jak "Full Matal Jacket" i właśnie "Ścieżki chwały". Francja, rok 1916. Toczy się pierwsza wojna światowa. Do francuskiego sztabu przybywa generał Georges Broulard (Adolphe Menjou). Obiecując awans dowodzącemu odcinkiem, generałowi Mireau (George Macready), nakłania go, by rozkazał swoim ludziom przypuścić atak na pozycje niemieckie. Choć wiadomo, że operacja jest z góry skazana na niepowodzenie, Mireau nie zawaha się przed wysłaniem żołnierzy do walki. Przekazuje dalsze rozkazy pułkownikowi Daxowi (Kirk Douglas), który ma bezpośrednio kierować atakiem. To on prowadzi oddział na pewną śmierć. Gdy jednak sytuacja staje się coraz bardziej niebezpiecznana, nie słucha już kolejnych rozkazów i wycofuje się ze swymi oddziałami. Generał Mireau obawiając się o własny prestiż zamierza zorgnizować sąd wojenny i skazać stu żołnierzy na karę śmierci, oskarżając ich o tchórzostwo. Generałowi Broulardowi udaje się w końcu przekonać go, by losowo wybrał trzech winnych, po jednym z każdej kompnii. Pułkownik Dax, który przed wojną był wziętym prawnikiem, podejmuje się obrony skazańców. Mimo jego wysiłków nie uda się uniknąć wyroku. Trzej skazańcy czekają w celi śmierci na egzekucję. Teraz generał Broulard próbuje ratować własną skórę. Chce postawić Mireau przed sądem, a Daxowi proponuje awans, by ten nie rozdmuchiwał sprawy.
Czas trwania: 84min. / USA / 1957 / dramatOpis (streszczenie): Czwarty film w twórczości Stanleya Kubricka i pierwszy, którym reżyser zwrócił na siebie uwagę światowej opinii. "Ścieżki chwały", obok sprawnej realizacji i znakomitych zdjęć George'a Krause (kręconych w Niemczech), wyróżnia kontrowersyjny temat.
Czas trwania: 83min. / USA / 1957 / dramatFilm Ścieżki chwały (tytuł oryginalny: Paths of Glory) z roku 1957.
Film Ścieżki chwały można obejrzeć w programie stacji:
Emisje filmu miały lub będą miały miejsce w: RED CARPET TV, RED TOP TV, TVP Kultura, ViDocTV (d. CTV9), Warner TV (d. TNT)