Reklama

36,6 godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć, opisy odcinków, streszczenia

Najbliższe emisje 36,6

W najbliższym czasie nie ma żadnych emisji pozycji programowych: 36,6

Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.

Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla 36,6. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku 36,6 w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji 36,6.
W zestawieniu planu emisji można znaleźć opisy odcinków 36,6. W opisach odcinków mogą znaleźc się informacje na temat tego co się wydarzy lub się wydarzyło. Jeśli w ramówce zaplanowane są odcinki premierowe umieszczone na stronie opisy pozwolą znaleźć odpowiedź na pytanie 36,6, co się wydarzy w następny odcinku?. Streszczenia odcinków pozwalają na poznanie tego co się wydarzyło oraz wydarzy.

Poprzednie emisje 36,6

Emisja 36,6 miała miejsce:

2019-05-08, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 10/12 Logo TVN
Polska / program
2019-05-04, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 10/12 Logo TVN
Polska / program
2019-05-01, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
Reklama
2019-04-27, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2019-04-24, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program

Emisje archiwalne 36,6

Emisja 36,6 miała miejsce:

2019-04-20, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2019-04-17, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 7/12 Logo TVN
Zapraszamy na kolejną odsłonę najzdrowszego programu TV! Już w najbliższym 36,6°C Ewa Drzyzga rozpocznie cykl #jembozdrowe, w którym będzie przekonywać rodziców, nauczycieli i same dzieci do zdrowego jedzenia. Z pomocą Michela Moran, Anny Starmach i całej grupy najlepszych specjalistów (dietetyków, psychodietetyków i technologów żywności) prowadzący 36,6°C nauczą nas jak przygotować zdrowe jedzenie, by doskonale smakowało, tak, że nawet dzieci będą chciały je jeść! Z dnia na dzień słonecznych dni jest coraz więcej, słońce dodaje nam energii, ale promienie UV mogą być także szkodliwe. W najbliższym programie sprawdzimy jak działanie promieni słonecznych wpływa na nasze oczy i czy zwykłe okulary przeciwsłoneczne, kupione na straganie, wystarczą, żeby je przed promieniowaniem ochronić. Mają mnóstwo właściwości prozdrowotnych, a zdaniem ekspertów chronią przed białaczką, rakiem jelita grubego, piersi, płuc, trzustki, wątroby, gruczołu krokowego! O dziwo: kiedyś były wyłącznie tanim sposobem przetrwania na przednówku. Mowa o kiszonkach; o tym jak i co można kisić dowiecie się już w sobotnim programie 36,6°C ! Przełomowe odkrycie Polskich naukowców! Grzyb rosnący w Białowieskich lasach może okazać się lekiem na raka! Korzeniowiec sosnowy, bo o nim mowa; to szkodnik, który wywołuje chorobę drzew, ale jak pokazują prowadzone badania, to co szkodzi drzewom, może też zabijać komórki nowotworowe. O tym na jakim etapie badań są aktualnie białostoccy naukowcy prof. Krzysztof Łabuzek porozmawia z prof. Haliną Car kierownikiem Zakładu Farmakologii Doświadczalnej Choroba Parkinsona jest jedną z najczęściej występujących chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego. Szacuje się, że w Polsce na Parkinsona cierpi około 80 tysięcy osób. Już w najbliższą sobotę poznacie Andrzeja, który cierpi na Parkinsona i żeby móc normalnie funkcjonować podda się głębokiej stymulacji mózgu. Jak operacja zmieni jego dotychczasowe życie?
Polska / program
2019-04-13, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 7/12 Logo TVN
Polska / program
2019-04-10, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 6/12 Logo TVN
Jak wiele z nas kobiet potrafi powtarzać: “Ledwie coś skubnę, a brzuch, uda i pośladki natychmiast mi rosną! Z zazdrością patrzę na tych, którzy jedzą, co chcą, ile chcą i są szczupli”! Wiele z nas zastanawia się czemu tak się dzieje, że niektórzy mogą jeść to, na co mają ochotę, a inni bardzo uważać na dietę, by utrzymać wagę. Odpowiedź? To proste - każdy z nas ma inny metabolizm, czyli inaczej spala energię, którą dostarcza sobie z jedzenia. Czy to może oznaczać, że jak podkręcimy metabolizm, to schudniemy? Sprawdziliśmy to. Dziewięć ochotniczek przez miesiąc testowało dla nas różne metody na przyspieszenie spalania. Zaskakujące wyniki poznacie już w tym odcinku. Odwiedziliśmy również Śląskie Centrum Chorób serca w Zabrzu, gdzie poznaliśmy trójkę małych pacjentów. Mateusza, Kornela i Klaudię łączy jedno: ich serca nie działają, ratunkiem będzie dla nich przeszczep. Żeby dzieciaki w spokoju mogły czekać na operację, lekarze na razie „zainstalowali” im sztuczne serca. Jak działa taka pompa? Od kliku lat brody znów są modne! Dla panów to oznaka męskości, a dla kobiet? Sprawdziliśmy to i zdaniem większości pań brody są niehigieniczne. Czy to aby na pewno prawda? Poszliśmy tym tropem i przeprowadziliśmy profesjonalne badania laboratoryjne. W imię nauki, do badań swoje brody udostępnili nam również znani brodacze, między innymi Bartek Jędrzejak i prof. Jerzy Bralczyk. Wyniki zaskoczyły nas samych! Co jeszcze dla was przygotowaliśmy? Będzie słów kilka o muzyce Mozarta, która podobno podnosi iloraz inteligencji. No właśnie, podobno... Co na ten temat mówią najnowsze badania naukowców? O tym opowie sam prof. Krzysztof Łabuzek. Specjalnie dla was zagra nie tylko Mozarta. Zapraszamy na koncert! Na koniec wzięliśmy pod lupę aspartam. Wielu z nas uważa, że jest rakotwórczy. Czy słusznie?
Polska / program
2019-04-06, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 6/12 Logo TVN
Polska / program
2019-04-03, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 5/12 Logo TVN
Prawie co drugie dziecko w Polsce nosi za ciężki tornister. Ewa Drzyzga postanowiła przetestować i sprawdzić na własnej skórze co taki przeładowany plecak oznacza dla pleców naszego dziecka. Pomoże jej w tym prof. Łukasz Kołodziej, ortopeda, który od lat w swoim gabinecie spotyka się ze skutkami za ciężkich plecaków. Jak zadbać o plecy naszych pociech? Dowiecie się już w najbliższą sobotę! O tym, że magnez to pierwiastek niezbędny dla zdrowia wiemy wszyscy. O tym, że musimy go suplementować przypominają nam na każdym kroku reklamy. Czy naprawdę musimy brać suplementy, żeby mieć pod dostatkiem magnezu? Czy kawa rzeczywiście wypłukuje magnez i czy można go sobie dostarczyć poprzez specjalne kąpiele? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie już w najbliższym programie! Mówi się, że emituje szkodliwe, promieniowanie, ma działanie rakotwórcze i psuje smak potraw, wiele osób po prostu się jej boi. Czy słusznie? Już w najbliższym programie Ewa Drzyzga wraz z dietetyczkę Urszulę Somow, rozprawi się ze wszystkimi mitami na temat mikrofalówki. Katar leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni. Ile w tym prawdy? Jakie są rodzaje kataru, jak je rozróżnić? Czy da się z nim wygrać? Na wszystkie te pytania odpowie laryngolog dr Michał Michalik. Katar często towarzyszy przeziębieniu, dlatego prof. Krzysztof Łabuzek postanowił przeprowadzić na Ewie mały eksperyment. Jak rozprzestrzeniają się zarazki w trakcie kichania? Wyniki mogą Was zaskoczyć! Każdy zabieg operacyjny to ogromny stres. Jedną z pierwszych obaw pacjenta jest strach przed narkozą. Czy faktycznie jest się czego bać? O narkozie i innych rodzajach znieczuleń Ewa Drzyzga porozmawia na bloku operacyjnym z anestezjologiem dr Bernardem Zającem.
Polska / program
2019-03-30, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 5/12 Logo TVN
Polska / program
Reklama
2019-03-27, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 4/12 Logo TVN
Jak zwykle w sobotę, w programie „36,6 °C” solidna dawka wiedzy o zdrowiu. Co tym razem przygotowała dla was Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek? Internet aż huczy od historii o pasożytach, które potrafią wniknąć w nasz organizm i przejąć nad nim kontrolę. Co rusz reklamowane są ośrodki medycyny naturalnej, które dokonują diagnozy i pomagają pozbyć się natrętnego robactwa. Czy warto z tych ofert korzystać? Sprawdził to Olaf, student medycyny i vloger. Podczas badania na biorezonansie dowiedział się, że jest nosicielem kilku różnych pasożytów. Czy badanie w licencjonowanym ośrodku medycznym potwierdziło tę diagnozę? W programie rozwiejemy również wszelkie wątpliwości dotyczące „tasiemcowej” diety odchudzającej, picia kranówki czy profilaktycznego odrobaczania się. Co jest PRAWDĄ a co MITEM? Tarczyca. Okazuje się, że wiele osób sądzi, że ten organ mają tylko kobiety. A tu niespodzianka! Co piąty chory na tarczycę to właśnie mężczyzna! Dlatego postanowiliśmy się zająć chorobami tarczycy u mężczyzn. Z nadczynnością tarczycy przez wiele lat zmagał się m.in. Rafał Maślak, były Mister Polski. Długi czas nikt nie rozumiał, dlaczego mimo intensywnego treningu na siłowni, zamiast budować masę, Rafał chudnie w oczach. Winę za to ponosiła chora tarczyca. Jesteś mamą nastolatka? To Cię zainteresuje: nie zawsze huśtawki nastrojów Twoich dzieci muszą wiązać się z okresem dojrzewania. Świadczy o tym historia Maćka, który w wieku 12 lat dowiedział się, że ma chorobę Hashimoto. Jakie inne objawy chorej tarczycy powinny wzbudzić Twoją czujność? Mieszkańcy Skandynawii od dawna wiedzą, że często przyczyną ich złego nastroju jest brak światła. Dlatego w Norwegii czy Szwecji od dawna depresję sezonową leczą, wylegując się przed specjalnymi lampami. Takie lampy można też zobaczyć na lotniskach, bo światło pomaga również na problemy związane ze zmianą strefy czasowej. Specjaliści zachęcają, żeby także i u nas zażywać terapii światłem. Tylko czy to działa? Klaudia miała typowe objawy depresji sezonowej: kiepsko spała, rano ledwo zwlekała się z łóżka, w krótkim czasie przytyła kilka kilogramów. Czy dwa tygodnie światłoterapii pomogły uporać się z tymi problemami? Dominika dowiedziała się, że ma nowotwór piersi 5 lat temu. Lekarze zdecydowali, że częściowo usuną jej pierś. Po trzech latach od amputacji Dominice zaczęła puchnąć ręka. „Między zdrową, a chorą ręką miałam różnicę 3 centymetrów. Codzienne zakupy, sprzątanie to była dla mnie trudność, czułam ból, miałam też ciągle zaczerwienioną skórę. Niestety ani maści ani masaże nie przynosiły ulgi” – mówi Dominika. Jej historia nie jest rzadkością. Przy radykalnych operacjach nowotworu piersi usuwa się także węzły chłonne, uniemożliwiając w ten sposób działanie systemu rozprowadzania limfy. W skrajnych przypadkach w ręce kumuluje się kilka litrów płynu! Ratunkiem dla kobiet po mastektomii jest operacja rekonstrukcji węzłów chłonnych. Zespół prof. Adama Maciejewskiego w Gliwicach robi takie zabiegi jako jeden z kilku na świecie. Nasza kamera towarzyszyła lekarzom podczas jednej z takich operacji. Jej wynik zobaczycie w sobotę o 18:00 w 36,6 °C! Zapraszamy na najzdrowszy program telewizyjny!
Polska / program
2019-03-23, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 4/12 Logo TVN
Polska / program
2019-03-20, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 3/12 Logo TVN
Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejną dawkę zdrowia z programem 36,6°C! Czy potraficie odróżnić kaszel mokry od suchego? Ewa Drzyzga i profesor Krzysztof Łabuzek podpowiedzą jak to zrobić. W programie dowiemy się także jak powinniśmy leczyć różne rodzaje kaszlu, a znany bloger - Pan Tabletka zdradzi nam kilka przepisów na domowe syropy. Przewlekły katar i przeziębienia, nawracające zapalenie ucha środkowego, a nawet problemy z koncentracją, czy niedosłuch… Takie konsekwencje może mieć przerost migdałka gardłowego, zwanego też trzecim migdałkiem. Jak go rozpoznać i leczyć dowiesz się w tym odcinku. Całowanie fantastycznie działa na naszą odporność! Czyż to nie brzmi optymistycznie? Całując się wymieniamy między sobą aż 40 tysięcy drobnoustrojów, w tym 250 gatunków bakterii. Mimo to regularne pocałunki zmniejszają ryzyko różnego rodzaju infekcji. Jednak co zrobić gdy na naszych ustach pojawi się opryszczka? Jak uniknąć zarażenia i skutecznie z nią walczyć? Herbata jest w Polsce drugim najbardziej popularnym napojem po wodzie. Jest dostępna niemal wszędzie pod różnymi postaciami. Jednak krąży na jej temat bardzo dużo mitów. Już w sobotę dowiecie się, czy herbata jest naprawdę zdrowa, a profesor Krzysztof Łabuzek sprawdzi jak powinniśmy ją parzyć, aby nie straciła swoich właściwości. Czy jedzenie naprawdę może zabijać? Raporty WHO twierdzą, że tak i przestrzegają przed codziennym spożywaniem czerwonego mięsa i przetworów mięsnych. Ewa przeprowadzi pewien eksperyment i sprawdzi, czy Polacy są w stanie żyć bez czerwonego mięsa. Rezultaty oglądajcie już w sobotę o 18:00!
Polska / program
2019-03-16, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 3/12 Logo TVN
Polska / program
2019-03-13, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 2/12 Logo TVN
Nowy sezon programu 36,6°C to jeszcze ciekawsze i zaskakujące informacje ze świata medycyny. Co tym razem dla Was przygotowaliśmy? Polska znajduje się w światowej czołówce sprzedaży elektronicznych papierosów. Niewątpliwie e-papierosy są mniej szkodliwe niż te tradycyjne, ale czy to znaczy, że są bezpieczne? Czy nikotyna, którą wdycha palacz tytoniu działa inaczej niż ta, którą przyjmuje e-palacz? Żeby to ustalić, przeprowadziliśmy w studiu eksperyment. Jego wynik powinni zobaczyć wszyscy… Od czasu do czasu wraca temat „groźnych mikrobów” w nowych ubraniach. Tym razem wzięliśmy – i to dosłownie ¬– pod lupę takie ubrania oraz bakterie, które się w nich czają. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Odpowiedzi na to pytanie udzielą nam najlepsi specjaliści z dziedziny dermatologii, mikrobiologii, włókiennictwa i higieny. Środki ochrony roślin potocznie zwane pestycydami mają za zadanie zabijać chwasty, glony, bakterie grzyby. Czy mogą również szkodzić nam? Pytanie nie jest bezzasadne, ponieważ „zjadamy” pestycydy każdego dnia. Czy wystarczy przelewać owoce i warzywa wrzątkiem, żeby zniknęły? A może lepiej użyć sody? Które jabłko będzie miało mniej pestycydów – to błyszczące, zagraniczne z hipermarketu, czy z targu od rolnika? Wyniki badań zaskoczyły nas samych! Źle zmywany makijaż to gwarancja pryszczy, zatkanych porów i zmarszczek. Czy na pewno robicie to jak należy? Niemyte pędzle i gąbki do demakijażu to siedlisko bakterii i brudu. Czy dobrze o nie dbacie? Mleczka, toniki, żele, pianki, chusteczki, oleje, płyny micelarne, mydła. Czy wiecie, co jest najlepsze dla waszej cery?
program
2019-03-09, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 2/12 Logo TVN
program
2019-03-06, 00:05 36,6, sez. 5, odc. 1/12 Logo TVN
W pierwszym odcinku Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek zajmą się największą siłą rządzącą na naszej planecie – bakteriami. Gdzie jest ich najwięcej i czy powinniśmy się ich bać? Jak powstają superbakterie i czy rzeczywiście mogą być dla nas śmiertelnie niebezpieczne? Ewa Drzyzga sprawdzi także na własnej skórze jak aktywnie korzystać z zimy i nie chorować. Wraz z ekspertem doktorem Tomaszem Sanakiem rozprawią się ze wszystkim mitami dotyczącymi mrozu. Dowiecie się co zrobić żeby nie doprowadzić do skrajnego wychłodzenia organizmu oraz jak bezpiecznie i zdrowo ogrzać się po powrocie do domu. Dodatkowo pojawią się również cenne informacje na temat dbania o skórę w siarczyste mrozy. Profesor Krzysztof Łabuzek przeprowadzi na Ewie eksperyment. Sprawdzi jak hałas wpływa na jej słuch. Dowiemy się także jakie słuchawki są najlepsze dla naszego zdrowia. Jeżeli jesteście ciekawi w jakiej kondycji jest wasz słuch musicie koniecznie zobaczyć najbliższy program 36,6°C! W programie nie zabraknie również niezwykłych operacji i poruszających historii pacjentów. Ewa Drzyzga pozna małą Sarę, która urodziła się z niedorozwojem rączki. Do tej pory jedyną szansą dla dziewczynki była kosztowana operacja w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna takie operacje są możliwe również w Polsce. Ewa Drzyzga odwiedzi na sali operacyjnej światowej sławy chirurga doktora Drora Paley – autora słynnej metody wydłużania kości, który zdecydował się na otwarcie Paley Instytut w Polsce.
program
2019-03-02, 18:00 36,6, sez. 5, odc. 1/12 Logo TVN
program
2018-11-28, 00:05 36,6, sez. 4, odc. 12 Logo TVN
Polska / program
2018-11-24, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 12 Logo TVN
Zła postawa podczas siedzenia, urazy, kontuzje sportowe - to nie jedyne powody bólu barku. Często jego przyczyną jest poważna choroba zwyrodnieniowa, która może skończyć się wymianą chorego stawu na implant. Taki właśnie problem miał 27-letni Marcin, który musiał porzucić grę na fortepianie i organach. Zespół chirurgów ze szpitala uniwersyteckiego w Krakowie zdecydował się przeprowadzić u niego pionierską operację oszczędzającą kość. Był to drugi tego typu zabieg w Europie. Która z nas nie marzy o zdrowych, pięknych i lśniących włosach? W jaki sposób suszyć, prostować, kręcić loki czy farbować włosy, żeby sobie nie zaszkodzić? Widzowie dowiedzą się tego ze szkolenia, które przygotowali zawodowi fryzjerzy: Andrzej Wierzbicki i Tomek Schmidt! To nie wszystko! Z pomocą przyjdzie trycholog, czyli osoba, która zajmuje się zdrowiem włosów i skóry głowy. Podpowie ile prawdy kryje się w stwierdzeniu, że analizując włos można wyczytać ukryte choroby. W programie również o suplementach na zdrowe włosy. Skrzyp, biotyna, cynk, a może krzem? Co należy wybrać? Badanie jelita cienkiego bywa problematyczne. Na szczęście naukowcy znaleźli rozwiązanie. Skonstruowali kapsułkę wypełnioną elektroniką, która dotrze do najtrudniej dostępnych miejsc naszego organizmu i wykryje każde zagrożenie. Co zarejestrowała kamera pacjenta, któremu towarzyszyliśmy podczas badania? Jaki wpływ na nasze zdrowie może mieć nadmiar zjadanej soli? Żeby się tego dowiedzieć, w programie „36,6 °C” przeprowadzono eksperyment! Według specjalistów powinno się jeść 4-5 gramów soli dziennie, czyli półtora kilograma w ciągu roku. Tymczasem badania pokazują, że przekraczamy te normy czterokrotnie. Jak się okazało, rekordzista wśród uczestników testu pochłania aż 11 kilogramów soli rocznie. Jak gotować, żeby ograniczyć jej użycie? Co o wynikach jego badań powiedzą lekarze?
Polska / program
Reklama
2018-11-21, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 11/12 Logo TVN
4 lata temu u Adrianny Biedrzyńskiej wykryto guza mózgu. Lekarze początkowo nie dawali jej szans na przeżycie, jednak guz został usunięty i to bez otwierania czaszki. Brzmi nieprawdopodobnie? Wybitny neurochirurg prof. Mirosław Ząbek, wykonał już ponad 6300 takich operacji. Gamma Knife, czyli „laserowy nóż” za pomocą 192 wiązek i precyzji do 0,02 milimetra dociera do bardzo trudno dostępnych guzów. Jak wygląda taka operacja? Zobaczcie już w sobotę o 18:00! Tej choroby nie da się wyleczyć. Cierpiało na nią m.in. dwóch prezydentów Stanów Zjednoczonych J.F. Kennedy i D.D. Eisenhower. Choruje na nią też syn George’a Busha – Marvin. Nieswoiste zapalne choroby jelit…to grupa różnych chorób autoimmunologicznych. Naukowcom nie udało się ustalić co je wywołuje. 5 lat temu zdiagnozowano je także u Agaty Młynarskiej. O tym jak trudno żyć z tą chorobą i jak trzeba pod nią podporządkować swoje dotychczasowe życie opowie już w najbliższym programie 36,6°C. Aż co drugi mężczyzna po 50 roku życia ma problem z rozrostem prostaty. To druga najpoważniejsza choroba tego narządu po raku... Szybkie rozpoczęcie leczenia zwiększa szanse na zwalczenie tej dolegliwości. Jakie są najnowsze możliwości leczenia tej choroby dowiecie się oglądając sobotni odcinek programu. Duży biust budzi podziw wśród płci przeciwnej, bywa obiektem zazdrości, szczególnie tych kobiet, dla których natura nie była aż tak łaskawa. Imponująca wielkość piersi jest jednak nie tylko darem, ale może być też przekleństwem. Duże i ciężkie piersi są na tyle dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa, że wskazana jest operacja ich zmniejszenia. Jak wygląda i jakich efektów można się po niej spodziewać? Zobaczcie już w najbliższą sobotę 17 listopada o 18:00!
Polska / program
2018-11-17, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 11/12 Logo TVN
Polska / program
2018-11-14, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 10/12 Logo TVN
Jak w 20 minut uchronić się przed rakiem jelita grubego? Wystarczy raz na 10 lat wykonać kolonoskopię. Każdy z nas ma ponad 7 metrów jelit. W trakcie kolonoskopii bada się tylko jego metrowy odcinek - i to wystarczy, żeby lekarz mógł wykryć nawet najmniejsze zagrożenie. Mimo darmowych programów przesiewowych, wiele osób omija temat kolonoskopii szerokim łukiem. Eksperci, których zaprosiliśmy, wytłumaczą wam, dlaczego nie ma sensu bać się badania. W tym odcinku porozmawiamy również o endometriozie - podstępnej i bolesnej chorobie, która atakuje kobiety. Lekarze uważają, że może na nią cierpieć już co 5 kobieta... Skąd się bierze ta choroba? Endometrium to tkanka wyściełająca jamę macicy, która co miesiąc, w czasie cyklu miesiączkowego, narasta i złuszcza się. U niektórych kobiet komórki tej tkanki rozwijają się także poza macicą, tworząc tam narośle i guzy, które powodują krwawienia i stany zapalne sąsiednich narządów. Do czego prowadzi nieleczona, albo źle leczona endometrioza? O tym Ewa porozmawia z dr Mikołajem Karnowskim, ginekologiem, specjalistą w leczeniu endometriozy. Piętnastoletni kolarz Patryk pół roku temu przeżył wypadek samochodowy. Ledwo uszedł z życiem. Tuż po wypadku przeszedł operację i stracił kilkadziesiąt procent kości czaszki. Za pomocą nowoczesnych metod obrazowania i wydruku 3D lekarzom udało się stworzyć spersonalizowany akrylowy implant brakującej kości. Co ważne, implant powstał w 15 minut, w trakcie operacji, kiedy Patryk leżał pod narkozą. Jak chłopiec czuje się dziś, kilka tygodni po tym zabiegu? Operacje bariatryczne, czyli zmniejszające objętość żołądka, pozwalają schudnąć chorym na otyłość, ale przede wszystkim ratują życie. Natalia waży 190 kilogramów, poddała się operacji, w wyniku której jej żołądek z olbrzymiego balona zaczął przypominać wąski rękaw. Operacja była możliwa dzięki nowoczesnym narzędziom i sprawnym rękom chirurga. W programie oprócz lekarzy bariatrów, będą też ci, którzy schudli już po kilkadziesiąt kilogramów i przeszli prawdziwą metamorfozę.
Polska / program
2018-11-10, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 10/12 Logo TVN
Jak w 20 minut uchronić się przed rakiem jelita grubego? Wystarczy raz na 10 lat wykonać kolonoskopię. Każdy z nas ma ponad 7 metrów jelit. W trakcie kolonoskopii bada się tylko jego metrowy odcinek - i to wystarczy, żeby lekarz mógł wykryć nawet najmniejsze zagrożenie. Mimo darmowych programów przesiewowych, wiele osób omija temat kolonoskopii szerokim łukiem. Eksperci, których zaprosiliśmy, wytłumaczą wam, dlaczego nie ma sensu bać się badania. W tym odcinku porozmawiamy również o endometriozie - podstępnej i bolesnej chorobie, która atakuje kobiety. Lekarze uważają, że może na nią cierpieć już co 5 kobieta... Skąd się bierze ta choroba? Endometrium to tkanka wyściełająca jamę macicy, która co miesiąc, w czasie cyklu miesiączkowego, narasta i złuszcza się. U niektórych kobiet komórki tej tkanki rozwijają się także poza macicą, tworząc tam narośle i guzy, które powodują krwawienia i stany zapalne sąsiednich narządów. Do czego prowadzi nieleczona, albo źle leczona endometrioza? O tym Ewa porozmawia z dr Mikołajem Karmowskim, ginekologiem, specjalistą w leczeniu endometriozy. Piętnastoletni kolarz Patryk pół roku temu przeżył wypadek samochodowy. Ledwo uszedł z życiem. Tuż po wypadku przeszedł operację i stracił kilkadziesiąt procent kości czaszki. Za pomocą nowoczesnych metod obrazowania i wydruku 3D lekarzom udało się stworzyć spersonalizowany akrylowy implant brakującej kości. Co ważne, implant powstał w 15 minut, w trakcie operacji, kiedy Patryk leżał pod narkozą. Jak chłopiec czuje się dziś, kilka tygodni po tym zabiegu? Operacje bariatryczne, czyli zmniejszające objętość żołądka, pozwalają schudnąć chorym na otyłość, ale przede wszystkim ratują życie. Natalia waży 190 kilogramów, poddała się operacji, w wyniku której jej żołądek z olbrzymiego balona zaczął przypominać wąski rękaw. Operacja była możliwa dzięki nowoczesnym narzędziom i sprawnym rękom chirurga. W programie oprócz lekarzy bariatrów, będą też ci, którzy schudli już po kilkadziesiąt kilogramów i przeszli prawdziwą metamorfozę.
Polska / program
2018-11-07, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2018-11-03, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-31, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-27, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-24, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 7/12 Logo TVN
Aż trudno w to uwierzyć, ale ta choroba cywilizacyjna dotyka co drugiego z nas, powodując często ból i a przynajmniej poważny dyskomfort. Hemoroidy, bo o nich będziemy mówić już w najbliższą sobotę, są często łatwe do wyleczenia, pod jednym warunkiem - szybkiej diagnozy. Jak walczyć z chorobą hemoroidalną i jak jej uniknąć dowiecie się już w najbliższą sobotę! Na całym świecie żyje, aż 170 mln ludzi, którzy mieli kontakt z wirusowym zapaleniem wątroby typu C. W Polsce mamy ok. 150 tysięcy zakażonych, ale tylko ok. 30 tys. z nich zdaje sobie z tego sprawę! Zastanawiasz się, czy Ty masz się czego obawiać? Dowiedz się jak można się zakazić wirusem HCV i kto bezzwłocznie powinien wykonać kontrolne badania na obecność wirusa? Oglądaj 36,6! Ból porównywalny do rany postrzałowej, albo do porodu tak objawia się atak kolki nerkowej, spowodowanej kamieniami tworzącymi się w naszym układzie moczowym. Jak się przed tym bólem uchronić i jakie są najbardziej nowoczesne metody usuwania kamieni, opowiemy już w najbliższym programie! Nigel Ackland stracił prawą rękę w wypadku w hucie. Dziś dzięki najnowszej, wręcz kosmicznej technologii, może wciąż gotować, ubierać się, a nawet zawiązać sznurówki w bucie. Umożliwia mu to bioniczna ręka, która jest jedną z najbardziej nowoczesnych urządzeń tego tupu na świecie! Jak działa i jak na jej tle wypada ręka wykonana u nas, w Poznaniu?
Polska / program
2018-10-20, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 7/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-17, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 6/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-13, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 6/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-10, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 5/12 Logo TVN
Reumatoidalne zapalenie stawów kojarzy się z osobami starszymi, a dotyka również bardzo młodych ludzi. Nie zdiagnozowane odpowiednio szybko może doprowadzić nawet do kalectwa. W programie 36,6 zostaną zaprezentowane zarówno konwencjonalne, jak i te nie konwencjonalne metody leczenia RZS. A o tym, czy jest nadzieja, aby już niebawem na rynku pojawiła się szczepionka na tą chorobę, opowie prof. Ranjeny Thomas z Australii, która od 20 lat pracuje nad jej stworzeniem! Często traktujemy ją jak silniejsze przeziębienie, tymczasem jest jednym z najgroźniejszych wirusów na ziemi, który według WHO zabija rocznie ponad 40.000 osób. Mowa o grypie. Co ją odróżnia od zwykłego przeziębiania i jak skutecznie powinniśmy ją leczyć, aby zminimalizować ryzyko komplikacji? Na te i inne pytania odpowie Ewa Drzyzga wraz prof. Krzysztofem Łabuzkiem i prof. Adamem Antczakiem! Jeżeli jesteście ciekawi czy istnieje na świecie lek, który zwalcza grypę w zaledwie 24 godziny? Oglądajcie nas już w najbliższą sobotę o 18:00! Na temat wybielania zębów krąży wiele mitów, Ewa Drzyzga wraz z ekspertami sprawdzi, które sposoby wybielania są bezpieczne dla zębów i dziąseł. Czy można profesjonalnie wybielić zęby w domu? Jakich rezultatów możemy się spodziewać? Zobaczcie już w najbliższym programie 36,6! Rak jelita jest jednym z najbardziej podstępnych nowotworów. Rozwija się przez wiele lat, nie dając żadnych symptomów, dlatego bardzo często wykrywany jest już na bardzo zaawansowanym etapie. Chemia w aerozolu oraz nowoczesne leki biologiczne, o których powiemy w programie, dają nadzieję, że już niebawem rak jelita grubego stanie się chorobą przewlekłą. Jak to możliwe?
Polska / program
2018-10-06, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 5/12 Logo TVN
Polska / program
2018-10-03, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 4/12 Logo TVN
Polska / program
2018-09-29, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 4/12 Logo TVN
Polska / program
2018-09-26, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 3/12 Logo TVN
Polska / program
2018-09-22, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 3/12 Logo TVN
Polska / program
2018-09-19, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 2/12 Logo TVN
Menopauza to ciężki czas dla każdej kobiety. Uderzenia gorąca, poty, drżenie rąk, wahania nastroju, czy nerwowość, z takimi objawami musi zmierzyć się większość z Pań. Z pomocą przychodzi im hormonalna terapia zastępcza. Czy jest skuteczna, jak działa i czy powinniśmy się jej bać, sprawdziła Jola, której 3 miesiące towarzyszyliśmy z kamerą w trakcie trwania terapii. Jaki był rezultat? Zobaczcie już w najbliższą sobotę! Jeżeli na co dzień starasz się zdrowo odżywiać, to na pewno hasło: "Superfood" jest Ci dobrze znane. A jeżeli nie, już w sobotę dowiesz się, które produkty spożywcze są uznawane za "superjedzenie" i czy słusznie? Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek sprawdzą, jaką superżywność warto włączyć do zdrowej diety, a jaką niekoniecznie. 2000 dzieci rocznie rodzi się z problemami, których można uniknąć dzięki dobrze przeprowadzonym badaniom prenatalnym. Najczęstszymi wadami z jakim rodzą się dzieci są wady serca. To około dwudziestu przypadków na tysiąc ciąż. Wady serca u nienarodzonych dzieci potrafią wykryć wyjątkowi specjaliści. W Polsce jest ich mniej niż stu. Większość z nich wyszkoliła prof. Maria Respondek-Liberska. Pani Profesor opowie jak ważna jest diagnostyka prenatalna i które z przyszłych mam powinny wykonać dodatkowe badania. Kto z nas nie marzy o pięknym, zdrowym uśmiechu? Wykorzystując zaawansowaną technologię cyfrową 3D, jesteśmy w stanie, w ciągu zaledwie godziny spełnić to marzenie. W naszym sobotnim programie pokażemy, niezwykle nowoczesną technologię stomatologiczną. Dzięki niej, pacjenci ze złamanym zębem lub innymi ubytkami, mogą w trakcie jednej wizyty całkowicie zmienić swój wygląd.
Polska / program
2018-09-15, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 2/12 Logo TVN
Polska / program
2018-09-12, 01:05 36,6, sez. 4, odc. 1/12 Logo TVN
Każdego dnia z jego powodu umiera w naszym kraju aż 33 osoby, ale wcale nie musi tak być… Rak jelita grubego, bo o nim mowa, uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się najczęściej zupełnie bezobjawowo. Ewa Drzyzga i prof. Krzysztof Łabuzek postanowili wypowiedzieć mu wojnę i pokazać, jak za pomocą kolonoskopii można wykryć nowotwór na bardzo wczesnym etapie. W programie pokażemy również najnowsze możliwości leczenia, zarówno te farmakologiczne i operacyjne. Jak w szybki i mało inwazyjny sposób można pozbyć się wcześnie wykrytego nowotworu jelita grubego? Zobaczcie już w najbliższą sobotę! Kinetoza brzmi zagadkowo i jak się okazuje wcale nie jest przyjemna, bo potrafi zepsuć nawet najcudowniejszą wycieczkę. Choroba lokomocyjna - bo tak się ją potocznie nazywa - to mdłości, wymioty, zawroty głowy i inne znane wszystkim „sensacje” uprzykrzające podróżowanie. Postanowiliśmy sprawdzić, który ze sposobów walki z chorobą lokomocyjną, również tych nietypowych, działa najskuteczniej. Daj się zaskoczyć wynikowi naszego testu! Na świecie żyje ponad 650 gatunków pijawek. Tylko jedna z nich ma zastosowanie w medycynie Hirudo medicinalis - stąd nazwa hirudoterapia. Terapia ta jest znana od wieków, leczono nimi między innymi bóle zębów i głowy. Czy pijawki istotnie działają, a jeśli tak to na co i czy są bezpieczne? Czy mogą pomóc także Tobie? Sprawdź to w sobotę o 18:00! Na nadciśnienie tętnicze choruje około 10 mln Polaków. Dla prawie 40 tysięcy z nich, w ciągu roku, choroba ta niestety zakończy się śmiercią. Na czym dokładnie polega i jak się przed nim ustrzec dowiecie się oglądając 36,6°C.
Polska / program
2018-09-08, 18:00 36,6, sez. 4, odc. 1/12 Logo TVN
Polska / program
2018-07-29, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 10/12 Logo TVN
Polska / program
2018-07-22, 12:40 36,6, sez. 3, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2018-07-15, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2018-07-08, 12:40 36,6, sez. 3, odc. 7/12 Logo TVN
Polska / program
2018-07-01, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 6/12 Logo TVN
Polska / program
2018-06-24, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 5/12 Logo TVN
Polska / program
2018-06-17, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 4/12 Logo TVN
Polska / program
2018-06-10, 12:30 36,6, sez. 3, odc. 3/12 Logo TVN
Polska / program
2018-06-03, 12:40 36,6, sez. 3, odc. 2/12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-27, 12:40 36,6, sez. 3, odc. 1/12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-16, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-13, 14:45 36,6, sez. 3, odc. 12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-12, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-09, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 11/12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-06, 14:40 36,6, sez. 3, odc. 11/12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-05, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 11/12 Logo TVN
Polska / program
2018-05-02, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 10/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-28, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 10/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-25, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-21, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 9/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-18, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-14, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 8/12 Logo TVN
Polska / program
2018-04-11, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 7/12 Logo TVN
program
2018-04-07, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 7/12 Logo TVN
program
2018-04-04, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 6/12 Logo TVN
program
2018-03-31, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 6/12 Logo TVN
program
2018-03-28, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 5/12 Logo TVN
program
2018-03-24, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 5/12 Logo TVN
program
2018-03-21, 00:10 36,6, sez. 3, odc. 4/12 Logo TVN
program
2018-03-17, 18:00 36,6, sez. 3, odc. 4/12 Logo TVN
program
2018-03-14, 00:05 36,6, sez. 3, odc. 3/12 Logo TVN
program

Emisja w stacjach

36,6 można obejrzeć w:

Emisje w: TVN

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info