Emisja Języczek u wagi będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 18 kwietnia 2025 (Piątek)Opis (streszczenie): felieton pod red. Karoliny Ratajczak
Czas trwania: 5min. / 2022Opis (streszczenie): Rozpoczął się Wielki Tydzień. To czas refleksji i radosnego oczekiwania. W świątecznym odcinku powiemy o Wielkanocy...dość przewrotnie. Nazwy świąt, dni świątecznych, czy obyczajów - nie tylko od święta - jak zapisujemy? Wielką, a może małą literą?
Czas trwania: 7min. / 2021Emisja Języczek u wagi miała miejsce:
Opis (streszczenie): To podstawowe produkty, które w języku mają różne oblicza. Frazeologizmy, związane z masłem i chlebem zagoszczą w naszym programie. W ten wyjątkowy dzień będzie można poczuć się jak... pączek w maśle.
Czas trwania: 8min. / 2023Opis (streszczenie): Wspinać się po szczeblach kariery","zajmować wysoką pozycję", a może"doświadczyć upadku","nisko oceniać kwalifikacje"- przytoczone przez nas wyrażenia nie są przypadkowe... orientować się w temacie będzie ten, kto obejrzy nasz program.
Czas trwania: 6min. / 2024Opis (streszczenie): Diagnozują, leczą, niosą pomoc, są blisko pacjentów. Czasem dają nadzieję, w innych przypadkach muszą przekazać to, co nieuniknione. Relacja lekarz - pacjent. Czy w takiej sytuacji istnieje recepta na udaną komunikacje? O tym powiemy w naszym programie. Gościem programu będzie dr n. społ. Antonina Doroszewska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czas trwania: 9min. / 2021Opis (streszczenie): Żargon, slang, profesjolekt - tak czasem określa się gwarę zawodową, którą porozumiewają się przedstawiciele danej profesji. Opisano już wiele takich gwar, np. dziennikarską, lekarską czy aktorską. W programie poznamy bliżej określenia charakterystyczne dla niektórych zawodów.
Czas trwania: 7min. / 2021Opis (streszczenie): Znajomość zasad to podstawa, nie tylko w ortografii. Tym razem zastanowimy się, w jaki sposób poprawnie stosować interpunkcje. Tu postawimy kropkę...a może przecinek?
Czas trwania: 5min. / 2023Opis (streszczenie): W kolejnym odcinku skupimy się na...leksyce. Użycie wyrazów o niewłaściwym znaczeniu, mylenie słów o podobnym brzmieniu, pleonazmy - jakie jeszcze znamy błędy leksykalne? O tym powiemy w naszym programie.
Czas trwania: 5min. / 2023Opis (streszczenie): W kolejnym programie powiemy o ważnym aspekcie poprawnej polszczyzny - składni. W jaki sposób można uniknąć błędów? Kilka przydatnych porad zaprezentujemy w naszym programie.
Czas trwania: 6min. / 2023Języczek u wagi można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Lublin, TVP3 Poznań, TVP3 Szczecin
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: