W najbliższym czasie nie ma w telewizji żadnych emisji: KAMPEREM PO POŁUDNIU
Uwaga! Informacje na temat poprzednich emisji znajdują się niżej na stronie.
Emisja KAMPEREM PO POŁUDNIU miała miejsce:
Opis (streszczenie): Magazyn społeczno kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem magazynu KAMPEREM PO POŁUDNIU. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska. W tym odcinku: Takiego lata w Europie jeszcze nie było! Ekipa programu Kamperem po południu, w końcu ruszyła na drugi brzeg Dunaju. Tym razem Karol Gnat i spółka dotarli do upalnego Budapesztu. Po drodze jednak postanowili zatrzymać się na zamku w Wyszehradzie. To historyczne miejsce było areną ważnych dla historii Polski i regionu wydarzeń o których powiemy w programie. W tym odcinku poznacie wspaniałych rodaków, którzy choć z różnych pokoleń z dumą pielęgnują swoją polskość. Henryk - inżynier, pomógł naszym węgierskim przyjaciołom odrestaurować ich największe dzieło, a Paulina zaciekle dba o to, by mieszkańcy stolicy Węgier prowadzili zdrowy styl życia.
Czas trwania: 14min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Magazyn społeczno-kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami, do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem cyklicznego programu. Autorzy magazynu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.
Czas trwania: 15min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Z perspektywy kampera życie w Środkowej i Południowej Europie wygląda ekscytująco. W rytm życia naszych sąsiadów wpisują się Polacy. Z każdym kilometrem ekipa kampera odkrywa historie, które łączą Polaków.
Czas trwania: 15min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska. Szczególne miejsce w kamperowych wyprawach zajmuje Zaolzie. W tym odcinku: Ekipa programu Kamperem po południu tym razem zaczyna swoją podróż od przystanku w jednej z piękniejszych stolic Europy. W poszukiwaniu ciekawych rodaków odwiedziliśmy Węgry, a na początek wędrówki zatrzymaliśmy się w Budapeszcie. Polonia u naszych południowych sąsiadów okazała się bardzo gościnna i niezwykle ciekawa. Istotnym elementem prac Grupy Wyszehradzkiej są badania nad dziedzictwem kulturowym i tożsamością regionu środkowej Europy. Bohaterowie z naszego węgierskiego odcinka znakomicie wpisują się w tę dziedzinę. Tomek Piars, pierwszy z bohaterów to utalentowany polski artysta, który od 20 lat wiedzie życie w Budapeszcie. Ukończył w tym mieście malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych, pracował kiedyś w Polskim Instytucie, a obecnie aktywnie tworzy przestrzeń kulturalną w której ukazuje sztukę współczesną, nierzadko z polskimi akcentami. Zobaczcie jego niesamowity salon sztuki położony w pięknej kamienicy w samym centrum Budapesztu. Po zapoznaniu się z tą artystyczną przestrzenią zabierzemy Was w podróż po węgierskiej stolicy szlakiem spektakularnych murali, które mają w sobie polskie pierwiastki. Po intensywnym spędzeniu czasu blisko artystycznej tkanki miejskiej, udaliśmy się na obowiązkową podróż będąc na Węgrzech czyli kierunek Balaton!Blisko tego majestatycznego jeziora własny pensjonat posiada Pani Violetta Sernecka, Polka, która od ponad 20 lat z powodzeniem zaprasza gości do swojej rezydencji. Okazało się, że sztuka nie jest obca także dla Pani Violi, która w swojej przestrzeni posiada bardzo okazałą kolekcję polskich twórców. Nie samą sztuką człowiek żyje, na koniec zabierzemy Was w piękne okolice Balatonu, które nie są jeszcze tak powszechnie znane, a uwierzcie nam świat węgierskich winnic robi wrażenie!
Czas trwania: 17min. / 2022 / magazynOpis (streszczenie): Magazyn społeczno- kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej.
Czas trwania: 16min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Magazyn społeczno-kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po tych krajach.. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską.
Czas trwania: 15min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Magazyn społeczno-kulturalny, w którym pokazujemy życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Trzydziestoletnia solidarność, kształtowanie i pielęgnowanie wspólnych wartości, które łączą obywateli Polski, Węgier, Czech, Słowacji oraz historyczne związki Polaków z miejscami do których docierają autorzy, są wspólnym mianownikiem magazynu Kamperem po południu. Program o charakterze podróżniczym. Motywem przewodnim programu jest kamper, którym narrator w osobie prowadzącego młodego historyka, podróżuje po krajach Grupy Wyszehradzkiej. Opowiada (niekiedy z żartem) o najważniejszych wydarzeniach, ale też nawiązuje do historii narodów, regionów, w których się znajduje. Podczas podróży, narrator odwiedza bohaterów magazynu, Polaków, ich rodziny, środowiska polonijne, by w ciekawy wizualnie sposób przedstawić inicjatywy przez nich podejmowane oraz przedstawić okoliczności, w których bohaterowie lub ich przodkowie znaleźli się poza Polską. Autorzy programu ponadto chcą pokazać naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.
Czas trwania: 14min. / 2023 / magazynOpis (streszczenie): Magazyn społeczno kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej.
Opis (streszczenie): Magazyn społeczno-kulturalny, w którym autorzy pokazują życie, wydarzenia i inicjatywy Polonii i Polaków zamieszkujących w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Przedstawiają naszych rodaków i ich działania, które mają na celu popularyzację szeroko rozumianej marki Polska.
KAMPEREM PO POŁUDNIU można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP Polonia
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: