Emisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 18 maja 2025 (Niedziela)Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza prowadzone przez zakonników w Krakowie od roku 1909 klasztor i liceum. Siedziba krakowskich pijarów mieści się w centrum Starego Miasta, a ich rokokowy kościół pw. Przemienienia Pańskiego zachwyca wystrojem i niezwykłą kaplicą Świętych Schodów. W tym odcinku Remigiusz Rączka przygotowuje ulubione dania tamtejszych zakonników: zupę z soczewicy i placki ziemniaczane z sosem grzybowym.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor jadwiżanek w Czarnowąsach. Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi prowadzi tu Dom Pomocy Społecznej, gdzie siostry opiekują się 120 kobietami i dziewczętami niepełnosprawnymi intelektualnie. Podopieczne mają do dyspozycji różnego rodzaju terapie: muzyczne, plastyczne, sportowe, hipoterapię. Wspólnie z s. Anastazją, Remigiusz przygotowuje grzybowe gołąbki z sosem z podgrzybków i pomysłowe krokiety z kajzerek.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka przyjeżdża do Tuchowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej - najstarsze i najliczniej odwiedzane w południowo - wschodniej Polsce. Opiekują się nim ojcowie redemptoryści. Wspólnie z o. Pawłem, Remigiusz przygotowuje słynną tuchowską pomidorówkę i równie znaną drożdżówkę z powidłami śliwkowymi.
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza opactwo benedyktyńskie w Lubiniu, które powstało już w 1070 r. Mnichem lubińskiego klasztoru był prawdopodobnie pierwszy kronikarz dziejów Polski Gall Anonim. Dziś opactwo słynie z produkowanych tu nalewek i leczniczej benedyktynki wg receptury sprzed 500 lat. Remigiusz wspólnie z o. Patrykiem i klasztorną kucharką, przygotowują dania z użyciem benedyktynki - benedyktyński gulasz oraz klasztornego kurczaka.
Opis (streszczenie): Nowy projekt kulinarno - podróżniczy Remigiusza Rączki, śląskiego kucharza i miłośnika tradycji, ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulinarnego polskich klasztorów. Co zakonnicy wnieśli do polskiej kuchni? Jakie smaki, dania, przyprawy spopularyzowali? Co z dawnych tradycji pozostało do dziś? Poszukiwanie klasztornych smaków to również okazja do niezwykłej podróży po Polsce szlakiem ciekawych polskich klasztorów, poznanie historii tych wyjątkowych miejsc i przybliżenie historii i reguł zakonów, które od lat w Polsce istnieją. To także próba stworzenia unikatowego przewodnika podróżniczego po naszym kraju, jakiego dotąd nie było. Piękne miejsca, w których niejednokrotnie umiejscowione są polskie klasztory mogą stać się propozycją turystyczną, która łączy walory edukacyjne, estetyczne i kulinarne.
Czas trwania: 26min. / 2025 / magazyn kulinarnyEmisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor sióstr zmartwychwstanek w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim, gdzie w latach 60. przyjeżdżał co roku na wakacje Prymas Stefan Wyszyński. Dziś jest to popularne miejsce rekolekcyjne i wypoczynkowe. Wspólnie z siostrą Angeliną, Remigiusz przygotowuje słynny stryszawski krupnik i cytrynowe ptasie mleczko z czekoladą.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyKlasztorne smaki według Remigiusza Rączki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):