Emisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 22 grudnia 2024 (Niedziela)Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor franciszkanów w Katowicach - Panewnikach, miejsce nazywane "śląskim Asyżem". Dumą panewnickich zakonników jest działające tu Herbarium Św. Franciszka oraz jedyny w Polsce Instytut Medycyny Klasztornej. Wspólnie ze znawcą ziół o. Marcelinem, Remigiusz Rączka wypróbowuje stare klasztorne receptury i przygotowuje zupę franciszkańską z 1802 r. oraz kurczaka w herbacie lipowej.
Czas trwania: 26min. / 2019 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor Annuntiata Służebnic Ducha Świętego w Raciborzu. Podstawą i celem zgromadzenia, które powstało w Holandii w roku 1889, jest posługa misjonarska. Siostry mają placówki misyjne na wszystkich kontynentach. W Raciborzu założyły też Muzeum Misyjne, gdzie zgromadzono eksponaty przywożone przez nie z całego świata. Remigiusz Rączka z siostrą misjonarką z Argentyny przygotowuje popularny tam rodzaj pierogów empanadas. Poznaje też sekretny przepis s. Marietty na ciasto z jeżynami z klasztornego ogrodu.
Czas trwania: 26min. / 2019 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor filipinów na Świętej Górze w Gostyniu (pierwsza wspólnota filipińska na ziemiach polskich) i poznaje bliżej to mało znane zgromadzenie, którego patron św. Filip Neri jest uznawany za jednego z najweselszych świętych. Filipini prowadzą w Gostyniu gospodarstwo rolne, mają sad, hodują krowy. Remigiusz Rączka, wykorzystując klasztorne produkty, przygotowuje pierogi z kaszą i twarogiem oraz poznaje przepis na rogaliki siostry Danuty.
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor filipinów na Świętej Górze w Gostyniu (pierwsza wspólnota filipińskana ziemiach polskich) i poznaje bliżej to mało znane zgromadzenie, którego patron św. Filip Neri jest uznawany za jednego z najweselszych świętych. Filipini prowadzą w Gostyniu gospodarstwo rolne, mają sad, hodują krowy. Remigiusz Rączka, wykorzystując klasztorne produkty, przygotowuje pierogi z kaszą i twarogiem oraz poznaje przepis na rogaliki siostry Danuty.
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza Staniątki - najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce, który ma ponad 800 lat. Siostry uprawiają pomidory i chryzantemy, które można kupić w klasztorze, mają ule, sad, małe pólko uprawne, a przede wszystkim stawy rybne, w których hodują słynne na całą Polskę karpie. Remigiusz Rączka wraz z siostrą Julią przyrządza staropolskiego karpia w piwie z kaszą po galicyjsku i słynny sernik siostry.
Emisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor franciszkanów i Sanktuarium Zwiastowania NMP Matki Bożej Pani Kazimierskiej w Kazimierzu Dolnym, nazywane polskim Nazaretem. Franciszkanie zostali uroczyście sprowadzeni do Kazimierza 2 lutego 1628 roku i wkrótce rozpoczęli budowę klasztoru, który ostatecznie zakończono w 1668 roku. Równolegle rozbudowano kościół. Zakonnicy prowadzą tu także przyklasztorny ogród i małą winnicę. Z o. Franciszkiem, który przez długie lata mieszkał w Norwegii, Remigiusz przygotowuje łososia po królewsku, a z gwardianem o. Bernardem kluski z ziołami oraz zupę eucharystyczną.
Czas trwania: 25min. / 2022 / magazyn kulinarnyKlasztorne smaki według Remigiusza Rączki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):