Emisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 20 kwietnia 2025 (Niedziela)Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza założony przez św. Rafała Kalinowskiego Klasztor Karmelitów Bosych i Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach. Tutaj przychodził często młody Karol Wojtyła, więc w tym odcinku Remigiusz Rączka przygotowuje wadowickie kremówki. W menu także leczo z jagnięciną, bowiem na klasztornej górce wypasa się ponad setka owiec.
Czas trwania: 24min. / 2021 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza Dom Misyjny Świętego Stanisława Kostki w Chludowie k. Poznania, prowadzony przez księży werbistów. Utworzono go w posiadłości odkupionej od Romana Dmowskiego. Werbiści to misjonarze, których można spotkać na wszystkich kontynentach, więc w tym odcinku Remigiusz Rączka gotuje indonezyjską zupę bakso. Będą też nadziewane cukinie siostry Jadwigi.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Nowy projekt kulinarno - podróżniczy Remigiusza Rączki, śląskiego kucharza i miłośnika tradycji, ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulinarnego polskich klasztorów. Co zakonnicy wnieśli do polskiej kuchni? Jakie smaki, dania, przyprawy spopularyzowali? Co z dawnych tradycji pozostało do dziś? Poszukiwanie klasztornych smaków to również okazja do niezwykłej podróży po Polsce szlakiem ciekawych polskich klasztorów, poznanie historii tych wyjątkowych miejsc i przybliżenie historii i reguł zakonów, które od lat w Polsce istnieją. To także próba stworzenia unikatowego przewodnika podróżniczego po naszym kraju, jakiego dotąd nie było. Piękne miejsca, w których niejednokrotnie umiejscowione są polskie klasztory mogą stać się propozycją turystyczną, która łączy walory edukacyjne, estetyczne i kulinarne.
Czas trwania: 26min. / 2025 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Nowy projekt kulinarno - podróżniczy Remigiusza Rączki, śląskiego kucharza i miłośnika tradycji, ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulinarnego polskich klasztorów. Co zakonnicy wnieśli do polskiej kuchni?
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza Karczówkę w Kielcach. W XVII wieku, w podziękowaniu za oddalenie zarazy, wzniesiono tu kościół i klasztor bernardyński. Karczówka to także ważne miejsce historyczne - jedno z ognisk Powstania Styczniowego. W 1957 roku klasztor objęli księża pallotyni ze Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego, którzy organizują tu m.in. spotkania medytacyjne czy rekolekcje z postem św. Hildegardy. W tym odcinku Remigiusz przygotowuje polędwiczki z Karczówki w warzywach i śledzia w oleju lnianym.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyOpis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza klasztor sióstr zmartwychwstanek w Stryszawie w Beskidzie Żywieckim, gdzie w latach 60. przyjeżdżał co roku na wakacje Prymas Stefan Wyszyński. Dziś jest to popularne miejsce rekolekcyjne i wypoczynkowe. Wspólnie z siostrą Angeliną, Remigiusz przygotowuje słynny stryszawski krupnik i cytrynowe ptasie mleczko z czekoladą.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyEmisja Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Remigiusz Rączka odwiedza Klasztor Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy w Krzyżanowicach. W dawnym pałacu księcia Lichnowskiego, w którym niegdyś bywali Ludwig van Beethoven i Franciszek Liszt, siostry prowadzą dom dla dziewcząt i kobiet niepełnosprawnych umysłowo. Mają też piękny sad i ogród warzywny. Remigiusz przygotowuje z siostrami śląski bogracz z kluseczkami oraz kłobuczki - miejscowe słodkości.
Czas trwania: 25min. / 2021 / magazyn kulinarnyKlasztorne smaki według Remigiusza Rączki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3, TVP3 Białystok, TVP3 Bydgoszcz, TVP3 Gdańsk, TVP3 Gorzów Wlkp., TVP3 Katowice, TVP3 Kielce, TVP3 Kraków, TVP3 Łódź, TVP3 Lublin, TVP3 Olsztyn, TVP3 Opole, TVP3 Poznań, TVP3 Rzeszów, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP3 Wrocław
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):