Reklama

Kosmos godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Kosmos będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

2018-10-16

22:00 Kosmos, odc. 11 - Nieśmiertelni Logo National Geographic
Opis (streszczenie): Neil próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy w kosmosie żyją istoty niepodlegające przemijaniu. Odwiedza dawną Mezopotamię i przygląda się bohaterom tamtejszej mitologii. To z miasta Uruk pochodzi legendarny król Gilgamesz, który ponoć miał poszukiwać nieśmiertelności. Następnie astrofizyk przywołuje zdarzenie z początku XX wieku, kiedy w pewnej egipskiej wsi spadł meteoryt. Zawierał on przesłanie, które udało się odczytać dopiero po 70 latach. Następnie zostaje pokazany materiał filmowy z 1946 roku, na którym zarejestrowano pierwszą świadomą próbę komunikacji z istotami pozaziemskimi. Na koniec prawdopodobieństwo występowania różnych form życia we wszechświecie zostają wyliczone za pomocą równania Drake'a.
Czas trwania: 60min. / USA / 2014 / serial dokumentalny

2018-10-23

22:00 Kosmos, odc. 12 - Świat na wolności Logo National Geographic
Opis (streszczenie): Ostatni idealny dzień na Wenus. Już wkrótce efekt cieplarniany sprawi, że woda w oceanie zacznie wrzeć, a niebo nabierze żółtego koloru. Po powrocie na Ziemię Neil przybliża sylwetkę Davida Keelinga, który w 1958 r. odkrył, że planeta oddycha, a jeden oddech zabiera jej cały rok. W Drew Point na Alasce astrofizyk tłumaczy różnicę między warunkami pogodowymi a klimatem. Przybliża też zaskakująco długą historię obserwacji globalnego ocieplenia. Podróż w czasie zahacza o wystawę w Paryżu w 1878 r., kiedy Augustin Mouchot wykorzystał promienie słoneczne jako źródło energii dla maszyn drukarskich i lodziarek. "Statek Wyobraźni" zatrzymuje się także w 1913 r., kiedy Frank Shuman zaprezentował w Egipcie maszynę do nawadniania pustyni - zasilaną energią słoneczną. Ostatni przystanek to odwiedziny u Alberta Einsteina i Milevy Maric, którzy przy kuchennym stole pracują nad jądrową tajemnicą efektu fotoelektrycznego. Odcinek kończy się imponującą wizją przyszłości.
Czas trwania: 61min. / USA / 2014 / serial dokumentalny

2018-10-30

22:00 Kosmos, odc. 13 - Nie warto bać się ciemności Logo National Geographic
Opis (streszczenie): W ostatnim odcinku astrofizyk Neil deGrasse Tyson prezentuje galerię mało znanych postaci, które przyczyniły się do rozwiązania kluczowych zagadek dotyczących kosmosu. Wśród nich są Martin Behaim, konstruktor pierwszego globusa, i Fritz Zwicky - prekursor teorii supernowych. W tym gronie znalazła się także Vera Rubin, kobieta astronom, która przyglądała się zasięgowi i budowie galaktyk.
Czas trwania: 61min. / USA / 2014 / serial dokumentalny
Reklama
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Kosmos. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Kosmos w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Kosmos.

Poprzednie emisje Kosmos

Emisja Kosmos miała miejsce:

2018-10-12, 00:10 Kosmos Logo Ale kino+
Francja, Portugalia / 2015 / dramat
2018-10-09, 22:00 Kosmos, odc. 10 - Zaginione światy planety Ziemi Logo National Geographic
Opis (streszczenie): Neil deGrasse Tyson próbuje odczytać biografię Ziemi zapisaną w atomach budujących oceany, kontynenty i wszystkie żyjące stworzenia. Jego Statek Wyobraźni zmierza do ery karbonu, kiedy planetę zamieszkiwały m.in. wielkie muchy o rozpiętości skrzydeł sięgającej pół metra. Wtedy to warunki na Ziemi zaczęły umożliwiać życie człowiekowi, który pojawił się setki milionów lat później. Następnie astrofizyk odwiedza mężczyznę, który rozwiązał jedną z głównych tajemnic geologii. Na koniec eksploruje największy podwodny łańcuch górski i poznaje istoty, które nawet nie wiedzą o istnieniu słońca.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-10-02, 22:00 Kosmos, odc. 9 - Elektryczny chłopiec Logo National Geographic
Opis (streszczenie): Odcinek jest poświęcony osobie, której geniusz podziwiał sam Albert Einstein. Michael Faraday - dziecko, po którym nikt nie spodziewał się żadnych osiągnięć - przełamał bariery klasowe i stał się znanym, poważanym naukowcem. Wynalazca silnika i generatora i odkrywca wielu praw z zakresu elektryczności przyczynił się między innymi do wprowadzenia przedmiotów ścisłych do angielskich szkół.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-09-25, 22:00 Kosmos, odc. 8 - Siostry Słońca Logo National Geographic
Opis (streszczenie): Gromada gwiazd o nazwie Plejady odegrała niemałą rolę w historii ludzkości, kształtując m.in. kulturę wielu ludów zamieszkujących różne kontynenty. Przez starożytnych Greków zostały uznane za Oriona ścigającego siedem sióstr. Bohaterkami odcinka są także kobiety, które na początku XX wieku zdobyły sławę w dziedzinie astronomii. Wiąże się z nimi historia brytyjskiej piękności, która zakwestionowała opinię autorytetu i udowodniła, z czego składają się gwiazdy. Ponadto Neil odwiedza toskańską winnicę, gdzie obserwuje, jak światło słoneczne zmienia się w księżycowe.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-09-23, 02:55 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): Czarna dziura w centrum naszej galaktyki, gwałtowne procesy zachodzące w Słońcu oraz największe kosmiczne wybuchy od czasu Wielkiego Wybuchu Czarna dziura w centrum naszej galaktyki, gwałtowne procesy zachodzące w Słońcu oraz ekipa, która szuka danych o największych kosmicznych wybuchach od czasu Wielkiego Wybuchu.
program popularnonaukowy
2018-09-22, 02:55 Kosmos: Gwałtowny wszechświat Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Zapraszamy! Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Dołączcie do ekipy trenującej przed lotem na Marsa i poznajcie kobietę, która chce upodobnić tę planetę do Ziemi, sztucznie wywołując tam efekt ciepliarniany!
program popularnonaukowy
2018-09-21, 23:50 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-09-21, 02:55 Kosmos: Eksploracja przestrzeni kosmicznej Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): Dzięki nowej technologii, potrafiącej oczyścić zakłócenia powodowane przez ziemską atmosferę, z Ziemi widać kosmos lepiej niż z orbity! Dzięki nowej technologii, potrafiącej oczyścić zakłócenia powodowane przez ziemską atmosferę, z Ziemi widać kosmos lepiej niż z orbity! Poznamy też astronomów, którzy na krańcach wszechświata wypatrują eksplodujących gwiazd.
program popularnonaukowy
2018-09-20, 23:50 Kosmos: Gwałtowny wszechświat Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-09-20, 03:00 Kosmos: Patrząc w niebo Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): Czy w kosmosie istnieją inne planety podobne do Ziemi? Dowiedz się u nas! Czy w kosmosie istnieją inne planety podobne do Ziemi? Adam odwiedza La Palmę, wyspę z wyjątkową widocznością, która przyciąga ludzi polujących na odległe ciała niebieskie. Dołączcie do naszego prowadzącego!
program popularnonaukowy
2018-09-19, 23:50 Kosmos: Eksploracja przestrzeni kosmicznej Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-09-19, 02:55 Kosmos: Budowanie wszechświata Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): Czy jesteśmy sami w kosmosie? Adam szuka sygnału radiowego, nadanego przez inteligentne istoty. Czy takie próby należy traktować serio? Czy jesteśmy sami w kosmosie? Adam szuka sygnału radiowego, nadanego przez inteligentne istoty. Czy takie próby należy traktować serio?
program popularnonaukowy
Reklama
2018-09-18, 23:50 Kosmos: Patrząc w niebo Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-09-18, 22:00 Kosmos, odc. 7 - Czysta przestrzeń Logo National Geographic
Opis (streszczenie): W tym odcinku Neil porusza kwestię prawdziwego wieku Ziemi. Tłumaczy, na jakiej podstawie ludzie potrafią w miarę dokładnie określić, ile ma lat. Sięga przy tym do historii pewnego chłopca z Iowa, który poznał niezawodny, ale bardzo żmudny sposób na policzenie lat planety. Odkrył przy tym zbrodnię, a tym samym ciemną stronę nauki. Cała opowieść kończy się stwierdzeniem, że pojedynczy człowiek może zmienić świat z korzyścią dla innych bez uciekania się do przemocy.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-09-18, 02:55 Kosmos: Życie we wszechświecie Logo Da Vinci
Opis (streszczenie): A wy jak zbudowalibyście wszechświat? Adam przygląda się warunkom, jakie musiały być spełnione, aby kosmos mógł powstać. A jak wy zbudowalibyście wszechświat? Adam odwiedza miesjce, w którym prowadzony jest największy eksperyment świata, mający na celu odtworzenie warunków, jakie istniały w ułamku sekundy po Wielkim Wybuchu.
program popularnonaukowy
2018-09-17, 23:50 Kosmos: Budowanie wszechświata Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-09-16, 23:50 Kosmos: Życie we wszechświecie Logo Da Vinci
program popularnonaukowy

Emisje archiwalne Kosmos

Emisja Kosmos miała miejsce:

2018-09-11, 22:00 Kosmos, odc. 6 - Coraz głębiej i głębiej Logo National Geographic
Neil patrzy na samego siebie jak na ogromne zbiorowisko budujących go atomów. Na pokładzie Statku Wyobraźni udaje się do centrum kropli rosy i pokazuje rozwijające się w niej egzotyczne formy życia. Następnie, już na powierzchni, Neil szykuje się w podróż do sieci neuronowej w ludzki mózgu. Jego droga wiedzie od pojedynczej cząsteczki, przez zapach bzu, po mechanizm pamięci. Później między innymi wnika w głąb Ziemi i odkrywa tajemniczą cząsteczkę neutrino.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-09-07, 06:00 Kosmos Logo TV Trwam
Film ten to fascynująca podróż, w trakcie której znajdziesz odpowiedź na wiele pytań. Ile lat będzie świeciło Słońce? Czy poza Ziemią jest życie? Jak na gwiazdy patrzył Kopernik? Do czego porównywali je Szekspir, Mickiewicz i Norwid?
Polska / 2006 / film dokumentalny
2018-09-06, 23:00 Kosmos Logo TV Trwam
Film ten to fascynująca podróż, w trakcie której znajdziesz odpowiedź na wiele pytań. Ile lat będzie świeciło Słońce? Czy poza Ziemią jest życie? Jak na gwiazdy patrzył Kopernik? Do czego porównywali je Szekspir, Mickiewicz i Norwid?
Polska / 2006 / film dokumentalny
2018-09-04, 22:30 Kosmos, odc. 5 - Niebo pełne duchów Logo National Geographic
Wspólne działanie światła, czasu i grawitacji może zniekształcić ludzkie dostępne zmysłom postrzeganie wszechświata. W odcinku pojawia się naukowiec William Herschel, który spaceruje z synem i snuje niezwykłe opowieści. Pojawia się także sylwetka człowieka, który stwierdził, że w kosmosie istnieją czarne dziury. Gospodarz Neil deGrasse Tyson odsłania co nieco ze swojej przeszłości i przyjaźni z Carlem Saganem.
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-28, 22:00 Kosmos, odc. 4 - Ukryte w świetle Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-21, 22:00 Kosmos, odc. 3 - Kiedy wiedza pokonała strach Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-19, 12:00 Kosmos, odc. 13 - Nie warto bać się ciemności Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-14, 22:00 Kosmos, odc. 2 - Wszystko to sprawa cząsteczek! Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-12, 12:00 Kosmos, odc. 12 - Świat na wolności Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-08-07, 22:00 Kosmos, odc. 1 - Nasz adres: Droga Mleczna Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
Reklama
2018-08-06, 00:40 Kosmos Logo Ale kino+
Francja, Portugalia / 2015 / dramat
2018-08-05, 12:00 Kosmos, odc. 11 - Nieśmiertelni Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-07-30, 19:05 Kosmos s1 odc. 13: Nie warto bać się ciemności Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-29, 12:00 Kosmos, odc. 10 - Zaginione światy planety Ziemi Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-07-26, 19:05 Kosmos s1 odc. 12: Świat na wolności Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-25, 19:05 Kosmos s1 odc. 11: Nieśmiertelni Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-24, 19:05 Kosmos s1 odc. 12: Świat na wolności Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-23, 19:05 Kosmos s1 odc. 11: Nieśmiertelni Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-22, 12:00 Kosmos, odc. 9 - Elektryczny chłopiec Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-07-19, 19:05 Kosmos s1 odc. 09: Elektryczny chłopiec Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-18, 19:05 Kosmos s1 odc. 08: Siostry Słońca Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-17, 19:10 Kosmos s1 odc. 07: Czysta przestrzeń Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-17, 05:25 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-07-16, 19:05 Kosmos s1 odc. 06: Coraz głębiej i głębiej Logo Zoom TV
USA / 2014
2018-07-16, 02:25 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-07-15, 12:00 Kosmos, odc. 8 - Siostry Słońca Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-07-14, 23:10 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-07-13, 20:00 Kosmos: Inne światy Logo Da Vinci
program popularnonaukowy
2018-07-13, 18:00 Kosmos, odc. 13 - Nie warto bać się ciemności Logo National Geographic
USA / 2014 / serial dokumentalny
2018-07-12, 19:05 Kosmos s1 odc. 04: Ukryte w świetle Logo Zoom TV
USA / 2014

Emisja w stacjach

Kosmos można obejrzeć w:

Emisje w: Ale kino+, Da Vinci, National Geographic, TV Trwam, Zoom TV

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info