Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na dziś - ramówka, emisje

2019-01-24

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Śmierć prezydenta

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Zespół ekspertów przygląda się przyczynom katastrofy prezydenckiego tupolewa, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się podczas próby lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wszystkie 96 osób, które znajdowały się na pokładzie, straciło życie. W wypadku zginęła m.in. para prezydencka i piętnastu członków polskiego parlamentu. Wśród przyczyn wypadku wymienia się m.in. złe warunki pogodowe i błąd pilotów.

Reżyseria: Su Rynard

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Plemienna szkoła przetrwania, odc. 1, 3 - Zabójczy las

film dokumentalny Czas: 60min.

Hazen Audel przemierza gęste lasy deszczowe w Gujanie. Decyduje się na ryzykowną przeprawę rzeką, w której wodach aż roi się od drapieżników takich jak piranie czy kajmany. Podróżnik chce wyśledzić członków plemienia Makushi. Wraz z nimi, wyposażony jedynie w łuk, weźmie udział w nocnych łowach na ogromnych rozmiarów rybę. Aby udowodnić swoje umiejętności, musi wrócić ze zdobyczą tak dużą, aby nakarmić wszystkich mieszkańców wioski.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
08:00

Trwa...  Niszczycielskie żywioły, odc. 7 - Zjawiska nie z tej ziemi

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Pogoda jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Czasem jednak można mieć do czynienia ze zjawiskami, które nie sposób logicznie wytłumaczyć.

Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

09:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 8 - Człowiek kontra pogoda

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Siły natury potrafią zniweczyć każdy wysiłek oraz osiągnięcie ludzkości. Życie to nieustanna walka człowieka z żywiołem.

  Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

Reklama
10:00

Przyczyny katastrof lotniczych, odc. 5 - Tragiczne pomyłki

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 60min.

Twórcy pokażą katastrofy, do których doprowadziły ludzkie błędy. Boeing 737 uderzył w samolot turbośmigłowy stojący na pasie startowym. Dwa miesiące po wypadkach z 11 września airbus 300 rozbił się, tracąc w niewyjaśniony sposób swój ogon. Jumbo jet stracił wysokość i runął na bagna Everglades. Inny samolot nagle zaczął pikować w dół i spadł na przedmieściach Buffalo.

  Godziny emisji Przyczyny katastrof lotniczych

11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Skazany na klęskę

serial dokumentalny ( Kanada 2009 ) Czas: 60min.

Kulisy dramatycznej akcji ratunkowej po katastrofie należącego do linii Air Inter samolotu Airbus A320-111, który 20 stycznia 1992 roku uderzył w jedną z gór w Wogezach. Maszyna leciała z Lyonu do Strasburga, a najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był błąd pilota. W wyniku tragedii śmierć poniosło osiemdziesiąt siedem osób, zdołano uratować jedynie ośmiu pasażerów i jednego członka załogi.

Reżyseria: George D'Amato

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Historia zapisana w szczątkach

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

Opowieść o szczątkach liczących tysiące lat, na które natrafiono w różnych miejscach globu. Odkrycie dokonane na stepach Chin podważa dotychczasowe ustalenia na temat pochodzenia mieszkańców Państwa Środka. Z kolei na torfowiskach północnej Europy odnaleziono setki mumii z nietypowymi obrażeniami. Zachowały się również szczątki dzieci złożonych w ofierze inkaskim bogom. W niektórych rejonach zmarłych wieszano w jaskiniach, gdzie odwiedzać ich mogli najbliżsi.

  Godziny emisji Historia zapisana w szczątkach

13:00

Kosmiczny wyścig: Wahadłowce, odc. 1, 2

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 50min.

Trudne początki programu wahadłowców i rozmaite towarzyszące mu wyzwania. Opowiadają o nich astronauci, którzy brali udział w tym przedsięwzięciu.

  Godziny emisji Kosmiczny wyścig: Wahadłowce

14:00

Kosmiczny wyścig: Wahadłowce, odc. 2-ost.

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 50min.

Rywalizacja między USA a ZSRR przez lata miała znaczący wpływ na rozwój technologii. Doprowadziła m.in. do powstania Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

  Godziny emisji Kosmiczny wyścig: Wahadłowce

Reklama
15:00

Koszmarna wyprawa, odc. 1, 2 - Ucieczka z Wietnamu

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 30min.

Historia dwóch pilotów uwięzionych w czasie wojny wietnamskiej. John McCain i Ernest Brace wspólnymi siłami musieli walczyć o przetrwanie.

  Godziny emisji Koszmarna wyprawa

15:30

Koszmarna wyprawa, odc. 2-ost. - 'Argo', historia prawdziwa

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2016 ) Czas: 30min.

Kulisy brawurowej akcji przeprowadzonej przez oficera CIA, Tony'ego Mendeza. Agent znalazł niecodzienny sposób, aby wydostać sześciu amerykańskich dyplomatów z Iranu, gdzie pod koniec lat 70. władzę przejęli rewolucjoniści. Ekipa ratunkowa zjawiła się w tym kraju pod pretekstem kręcenia filmu science fiction.

  Godziny emisji Koszmarna wyprawa

16:00

Premiera Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 9 - Jaki ten świat mały

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 30min.

Opowieść o gadżetach, które zrewolucjonizowały świat rozrywki. Należą do nich walkman, komputer PC czy kostka Rubika. Nowinki technologiczne były niezwykle pożądane po obu stronach żelaznej kurtyny. Amerykanie zaczęli w tamtych czasach obawiać się potęgi gospodarczej Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni zalał bowiem swoimi towarami rynek USA.

  Godziny emisji Dekady: Kulturowa rewolucja

16:30

Premiera Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 10 - Burzenie murów

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 30min.

Pod koniec dekady stało się jasne, że nie da się już zatrzymać zmian politycznych. Młodzi ludzie z NRD marzyli nie tylko o dżinsowych spodniach i kolorowej telewizji. Ich głównym celem stało się odzyskanie wolności. Mur berliński, symbol podziału na dwa wrogie systemy, upadł po ponad 28 latach. Przeobrażenia zapoczątkowały masowe protesty i naciski światowych przywódców.

  Godziny emisji Dekady: Kulturowa rewolucja

17:00

Anatomia głupoty 5, odc. 17

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Zaprezentowane nagrania udowadniają, że zjazd sankami z góry, zeskok z wysokiego drążka i uderzenie piłeczki golfowej wiążą się z ogromnym ryzykiem.

  Godziny emisji Anatomia głupoty

17:30

Anatomia głupoty 5, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Pozornie niegroźne bieganie po piasku, noszenie tortów weselnych i przybijanie piątek czasem może skończyć się prawdziwą katastrofą.

  Godziny emisji Anatomia głupoty

18:00

Pułapki umysłu, odc. 3 - Co się dzieje?

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

Odcinek opowiada o świadomości przestrzennej, jaką posiada mózg. Trafianie do wyznaczonego celu i podążanie w wyznaczonym kierunku nie byłyby prostymi zadaniami, gdyby mózg nie wykształcił systemu nawigacji, który pomaga poruszać się w pełnym bodźców świecie. Eksperci z zakresu kognitywistyki i neurobiologii podpowiadają, jak skutecznie poprawiać swoją pamięć przestrzenną. Ponadto szereg gier i eksperymentów pozwoli zbadać granice poznawcze własnego mózgu.

  Godziny emisji Pułapki umysłu

18:30

Pułapki umysłu, odc. 4 - Zaufaj mi!

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

Odcinek opowiada o procesie obdarzania zaufaniem, jaki zachodzi w ludzkim mózgu. Jason Silva tłumaczy to za pomocą serii interaktywnych gier. Wyjaśnia, jak w świecie pełnym nieufności wzbudzić zaufanie.

  Godziny emisji Pułapki umysłu

Reklama
19:00

Fabryki smaku, odc. 11 - Walentynki

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 25min.

Tym razem twórcy programu zapraszają na walentynkowe przysmaki dla zakochanych. Na początek ekipa uda się do Ontario, gdzie z winogron z odmiany riesling wytwarza się 20 000 butelek wina musującego - wszystko to za sprawą cukru, drożdży i nowoczesnych technologii. Następny w kolejce jest wyjątkowy, czerwono-biały makaron w kształcie serduszek, przygotowywany z dodatkiem trzech różnych rodzajów sera. Kolejne danie to produkowany w Albercie sernik, łączący w sobie smak świeżych truskawek i...

  Godziny emisji Fabryki smaku

19:30

Fabryki smaku, odc. 12 - Wielkanoc

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 25min.

W tym odcinku widzowie poznają sekrety produkcji wielkanocnych przysmaków. Na początek ręcznie dekorowane lizaki w kształcie marchewki oraz jajka niespodzianki z najlepszej jakości belgijskiej czekolady. Kamery odwiedzą też fabrykę produkującą kultowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie słodycze firmy Peeps. To zachwycające swoim wyglądem łakocie z rozpływającej się w ustach pianki. W finale odcinka twórcy programu opowiedzą o tradycyjnych bułeczkach z dodatkiem rodzynek lub porzeczek.

  Godziny emisji Fabryki smaku

20:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Spadający samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2018 ) Czas: 60min.

Kulisy dramatycznych wydarzeń w trakcie lotu Qantas Airways 72 z Singapuru do Perth w Australii. W pewnej chwili maszyna zaczęła spadać w kierunku Oceanu Indyjskiego. Ogromne przeciążenia wyrwały pasażerów z foteli. Pojawiły się też alarmy o zbyt dużej prędkości i zagrożeniu przeciągnięciem. Na szczęście kapitanowi, doświadczonemu pilotowi myśliwskiemu, udaje się bezpiecznie wylądować. Australijscy śledczy muszą znaleźć przyczyny awarii.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

21:00

Korea Północna według Michaela Palina, odc. 1, 2

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Aktor najpierw odwiedza stolicę kraju, Pjongjang. W zniszczonym w trakcie wojny koreańskiej mieście znajduje się wiele pomników Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila. Wciąż żywy jest kult zmarłych przywódców. Palin przekona się o tym między innymi dzięki wizycie w studiu artystycznym Mansudae, gdzie sztuka łączy się z propagandą. Podróżnik podziwiać będzie także uroczystości z okazji Święta Pracy. W trakcie obchodów spotyka się z mieszkańcami.

  Godziny emisji Korea Północna według Michaela Palina

22:00

Korea Północna według Michaela Palina, odc. 2-ost.

film dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Michael Palin kontynuuje swoją wyprawę po Korei Północnej. Na południu kraju podróżnik spotyka oficera, który oprowadzi go po strefie zdemilitaryzowanej. Przybysz z Europy zyskuje szansę, by omówić napięte relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Poruszy też kwestię arsenału nuklearnego. Dzień spędzony w gospodarstwie rolnym pozwoli mu zaś poznać realia życia w państwie, którego mieszkańcy zmagają się z brakami w zaopatrzeniu. Wyruszy też w Góry Diamentowe, a także podziwiać będzie wygasły wulkan...

  Godziny emisji Korea Północna według Michaela Palina

23:00

Premiera Koszmarna wyprawa, odc. 8 - Panamania

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Historia młodej Kanadyjki Christiny Jocko, która nałogowo kupowała, imprezowała i zażywała narkotyki. Sytuacja pogorszyła się, kiedy sięgnęła po opiaty. Wówczas jeszcze bardziej się uzależniła. W końcu została bez pracy i środków do życia. Dała się więc skusić perspektywą łatwego zarobku. Miała otrzymać 10 tysięcy dolarów za sprowadzenie kokainy z Panamy. Nie wiedziała jednak, że próba przemytu skończy się utratą wolności.

  Godziny emisji Koszmarna wyprawa

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Wybuchowy dowód

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy jednego z najtrudniejszych śledztw w historii awiacji. 17 lipca 1996 roku Boeing 747-131 linii Trans World Airlines wystartował z lotniska w Nowym Jorku do Paryża. Kilkanaście minut po wzbiciu się w powietrze zauważono nieprawidłowości w działaniu wskaźników paliwa. Tuż po tym doszło do potężniej eksplozji. Maszyna spadła w pobliżu Long Island. Zginęło 212 pasażerów i 18 członków załogi.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 3 - Między słowami

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

Podczas awaryjnego lądowania samolotu z Zurychu giną wszyscy obecni na pokładzie. W czasie śledztwa eksperci wśród szczątków maszyny znajdują narkotyki.

Reżyseria: Su Rynard

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

02:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 8 - Władca oceanu

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Do końca sezonu zostały dwa dni. Rybacy mają zaledwie kilkadziesiąt godzin na złowienie tuńczyków błękitnopłetwych, które przesądzą o miejscu w rankingu. Na najlepszą łódź czeka nagroda finansowa. W ostatnich latach zwyciężał kapitan Greg Mayer z Fishin' Frenzy. Widzowie przekonają się, czy ponownie wyeliminuje konkurencję.

  Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00

Łowcy klejnotów, odc. 5 - Afrykański akwamaryn

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Łowcy jadą do Zambii, aby odnaleźć tam małą, dbającą o standardy etyczne kopalnię, w której wydobywa się wielce pożądany akwamaryn.

  Godziny emisji Łowcy klejnotów

04:00

Tajemnice najtrudniejszych napraw, odc. 1 - Uszkodzona śluza

serial dokumentalny ( USA 2009 ) Czas: 55min.

Zapora John Day na rzece Kolumbia w Oregonie jest potężnym producentem prądu oraz ważnym punktem na szlaku transportu wodnego. Statki pokonują tamę dzięki śluzie, którą obsługuje się poprzez naciśnięcie guzika. Jednak mechanizm podnośni uległ awarii i przez 8 miesięcy na zaporze John Day funkcjonowało prowizoryczne rozwiązanie - keson, który był przesuwany, by statki mogły przepływać. Było to o wiele bardziej czasochłonne. W programie zobaczymy trudną operację naprawy śluzy.

  Godziny emisji Tajemnice najtrudniejszych napraw

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Kto zestrzelił MH17?

serial dokumentalny ( Kanada 2018 ) Czas: 60min.

Kulisy tragicznego wypadku lotu Malaysia Airlines 17, do którego doszło w lipcu 2014 roku w obwodzie donieckim na Ukrainie. Samolot miał wylądować w Kuala Lumpur, ale rozbił się w strefie działań wojennych. Dowody wskazują, że maszyna została zestrzelona przez wyprodukowany w Rosji pocisk Buk. Śledczym pracę utrudniają naciski polityczne.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 24.01, 16:00 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 9 - Jaki ten świat mały Godziny emisji
  • 24.01, 16:30 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 10 - Burzenie murów Godziny emisji
  • 24.01, 23:00 Koszmarna wyprawa, odc. 8 - Panamania Godziny emisji
  • 25.01, 16:00 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 11 - Nowe pokolenie Godziny emisji
  • 25.01, 16:30 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 12 - Fikcja czy rzeczywistość? Godziny emisji
  • 25.01, 21:00 Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Wojna z Ameryką, odc. 1 - Etos wojownika Godziny emisji
  • 25.01, 23:00 Krwawa szkoła, odc. 2 - Braterstwo broni Godziny emisji
  • 26.01, 21:00 Wyprawa na dno: sekrety Titanica Godziny emisji
  • 28.01, 16:00 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 13 - Wyzwolone lata 90. Godziny emisji
  • 28.01, 16:30 Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 14 - Światła, kamera, rzeczywistość Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info