Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na dziś, 18 lipca 2019 - ramówka, emisje

06:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Do granic wytrzymałości

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

19 grudnia 1997 roku lecący z Indonezji do Singapuru boeing 737-36N rozbił się w rzece Musi. Zginęło wszystkie sto siedem osób, które znajdowały się na pokładzie.

Reżyseria: Karl Jason

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00 Maszyny wagi ciężkiej, odc. 8 - Motocykle

serial dokumentalny ( Niemcy 2017 ) Czas: 60min.

Jednym z czołowych producentów motocykli (także elektrycznych) są zakłady BMW Berlin-Spandau.

Godziny emisji Maszyny wagi ciężkiej

08:00 Poszukiwacze złota, odc. 9 - Finisz tuż-tuż

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

W przedostatnim tygodniu sezonu wydobywczego Ken i Guillaume przenoszą się w górę Cripple Hill. Okazuje się, że tam mają więcej szczęścia. Jednego wieczoru udaje im się wydobyć ponad 600 gramów cennego kruszcu. Wreszcie mają szansę osiągnąć zaplanowany na to lato cel. Karl Knutson kończy osuszanie terenu w Last Chance i zaczyna kopać. Początkowo nie znajduje wiele złota, ale potem jest coraz lepiej. Cam Johnson i jego ludzie desperacko walczą z zamarzniętym gruntem. Efekty ciężkiej pracy...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

09:00 Poszukiwacze złota, odc. 10 - Mobilizacja w szeregach

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

To ostatni tydzień sezonu wydobycia cennego kruszcu w Jukonie. Nika i Chris są wyczerpani, a pracujący dla nich Charles wciąż dochodzi do siebie po wypadku. Resztkami sił walczą o to, by zgromadzić tyle złota, ile zaplanowali. Gdy ważą urobek, okazuje się jednak, że mają 20 procent mniej, niż zakładali. Karl Knutson walczy z przymrozkami. Ostatecznie jednak osiąga bardzo dobry wynik, a wydobycie w Last Chance okazuje się opłacalne. Również Kenowi i jego partnerowi pogoda daje się we znaki. Na...

Godziny emisji Poszukiwacze złota

10:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Śmiertelna cisza

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Gdy prywatny learjet zbacza ze swojego kursu podczas lotu z Dallas do Orlando, od razu wiadomo, że stało się coś poważnego.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 2 - 11 września: Atak na Pentagon

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

11 września 2001 roku doszło do największego zamachu w dziejach historii. Porywacze skierowali samolot pasażerski linii American Airlines, lot nr 77, na Pentagon. Niemalże w tym samym momencie w Nowym Jorku odrzutowce uderzyły w dwie bliźniacze wieże World Trade Center.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00 Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 5

program rozrywkowy ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Piąty odcinek przywołuje najbardziej ekstremalne sytuacje z udziałem samolotów. Pilotowanie czy lądowanie nie należy do łatwych zadań - nawet jeśli przebiega w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Wylądowanie natomiast na zboczu góry stanowi ogromne wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych pilotów.

Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

13:00 Stawka warta tuńczyka, odc. 14 - Walka o zysk

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 60min.

Kapitan Paul chce osiągnąć swój cel: 50 tys. dolarów w ciągu pięciu tygodni. Kapitan Marciano marzy o tym, aby odłożyć trochę gotówki.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

14:00 Trwa...  Striptiz maszyn, odc. 2 - Elektrownia

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 50min.

Chad Zdenek odwiedza jedną z elektrowni węglowych, które były motorem napędzającym rozwój gospodarki Stanów Zjednoczonych.

Godziny emisji Striptiz maszyn

15:00 Striptiz maszyn, odc. 6 - Lotniskowiec

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 50min.

Chad spędzi tydzień na pokładzie USS Carl Vinson, jednego z lotniskowców klasy Nimitz, mających napęd jądrowy. Od ponad 40 lat okręty tego typu stanowią główną siłę uderzeniową amerykańskiej marynarki. Niedługo jednak zostaną wycofane ze służby, a ich miejsce zajmą nowocześniejsze konstrukcje. Olbrzymie jednostki muszą każdego dnia znajdować się w stanie pełnej gotowości bojowej. Zobaczymy m.in. szkolenie 20 pilotów F-18, którzy po raz pierwszy w życiu spróbują wylądować na pokładzie...

Godziny emisji Striptiz maszyn

Reklama

16:00 Fabryki smaku, odc. 14 - Królewska kiełbaska

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 30min.

Tym razem autorzy serii prześledzą proces powstawania słodkich i kwaśnych lizaków Candy Tree, popularnych krokiecików z mięsem. Na koniec widzowie dowiedzą się, jak słodkie pianki o kształcie kurczaczków z firmy Peeps zyskują swoje bajeczne kolory.

Godziny emisji Fabryki smaku

16:30 Anatomia głupoty, odc. 7

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Prowadzący prezentuje najbardziej odważne i szalone nagrania odnalezione w sieci, ukazujące nieszczęśliwe wypadki "domorosłych" kaskaderów. Następnie wyjaśnia przyczyny niepowodzeń śmiałków, zestawiając je z prawami fizyki, chemii czy biologii. Wykorzystuje w tym celu specjalnie przygotowane animacje, a także emituje materiał filmowy w zwolnionym tempie, omawiając go sekunda po sekundzie. Widzowie zobaczą zmagania "bohaterów" w różnych sytuacjach. Filmiki są bardzo...

Godziny emisji Anatomia głupoty

17:00 Anatomia głupoty, odc. 2

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Pływanie kajakiem, przeskakiwanie nad siatką i robienie sztuczek na kulach inwalidzkich wydaje się niewinną zabawą. Czasem jednak kończy się dość niefortunnie.

Godziny emisji Anatomia głupoty

17:30 Anatomia głupoty, odc. 5

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2017 ) Czas: 30min.

Na nagraniach utrwalono wyczyny kolejnych śmiałków. Nierozważny motocyklista stawia swoją maszynę na jednym kole. Ktoś inny próbuje złapać głową kask budowlany. Na koniec zaprezentowane zostaną wyczyny pomysłowych użytkowników zjeżdżalni wodnej.

Godziny emisji Anatomia głupoty

18:00 Pułapki umysłu, odc. 19 - Wojna płci

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

W tym odcinku do walki stają dwie drużyny: kobiet i mężczyzn. Seria eksperymentów pokazuje, jak pracują mózgi obu płci.

Godziny emisji Pułapki umysłu

Reklama

18:30 Pułapki umysłu, odc. 20 - Intuicja

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 30min.

Intuicja oznacza wiedzę o czymś, co okazuje się prawdą, ale bez świadomości, skąd ta wiedza pochodzi. Seria gier i eksperymentów pozwoli sprawdzić, w jaki sposób mózg podejmuje decyzje bez konieczności rozmyślania nad wyborem.

Godziny emisji Pułapki umysłu

19:00 Fabryki smaku, odc. 11 - Morze cukru

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 25min.

Widzowie odkryją, dlaczego melasa to kluczowy element w produkcji cukru spożywczego. Dowiedzą się też, że podczas przygotowywania słodkich bułek z jabłkiem najważniejsze jest nie owocowe nadzienie, ale samo ciasto francuskie, i na własne oczy przekonają się, jakim maszynom zawdzięczają obecność jajek na sklepowych półkach. Kamera odwiedzi również zakład, w którym każdego dnia produkuje się dwadzieścia osiem tysięcy doskonałych tortilli.

Godziny emisji Fabryki smaku

19:30 Fabryki smaku, odc. 12 - Kosmiczne lizaki

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 25min.

W tym odcinku widzowie odkryją, w jaki sposób urządzenie do walki z niechcianymi owadami pomaga w przygotowaniu przepysznej, kremowej zupy. Kamery odwiedzą też fabrykę, gdzie każdej minuty z taśmy schodzi dwieście czterdzieści puszek bitej śmietany w sprayu. Oprócz tego twórcy programu wytłumaczą, dlaczego próżnia jest kluczowym elementem w produkcji lizaków oraz co mają ze sobą wspólnego bele papieru i krabowe paluszki.

Godziny emisji Fabryki smaku

20:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Zabójcze wznoszenie

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 50min.

Kulisy wypadku lotu Tarom 371, do którego doszło 31 marca 1995 roku. Samolot tuż po starcie z lotniska w Bukareszcie zaczął się niebezpiecznie przechylać w lewą stronę. Maszyna spadła na pole w pobliżu miejscowości Balotesti. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie - 50 pasażerów i 10 członków załogi. Była to największa katastrofa lotnicza w historii kraju. W mediach pojawiły się spekulacje o wybuchu bomby. Śledczy zwrócili się więc z prośbą o pomoc do agentów FBI. Zapisy z czarnych...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

21:00 Maszyny wagi ciężkiej, odc. 2 - Maszyny rolnicze

serial dokumentalny ( Niemcy 2017 ) Czas: 50min.

W Allgäu w Bawarii znajduje się fabryka największych maszyn rolniczych na świecie. Od 1930 roku produkowane są tam traktory czy kombajny zbożowe. Firma jest liderem niemieckiego rynku. Twórcy zdradzą, co sprawia, że jej produkty zyskały opinię niezawodnych.

Godziny emisji Maszyny wagi ciężkiej

22:00 Wielkie ucieczki z Alcatraz

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

W słynnej więzieniu położonym na wyspie w Zatoce San Francisco wyroki odsiadywali Al Capone, Machine Gun Kelly czy psychopata Robert Stroud. Przez prawie 30 lat skazańcy snuli marzenia o ucieczce z pilnie strzeżonej twierdzy. Podejmowano liczne próby wydostania się na wolność. Twórcy programu wyjawią m.in., dlaczego osadzeni byli gotowi na wszystko, by opuścić mury zakładu.

Godziny emisji Wielkie ucieczki z Alcatraz

23:00 Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego

film dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Owiany legendami Trójkąt Bermudzki od lat rozbudza wyobraźnię tysięcy ludzi na całym świecie - zarówno naukowców, jak i poszukiwaczy sensacji. Podobno w obszarze między Miami, San Juan i Bermudami dochodzi do niewytłumaczalnych zniknięć samolotów i statków. Z pomocą nowoczesnych sonarów, grafiki i animacji komputerowych twórcy dokumentu próbują i zdemaskować tajemnicę tego miejsca.

Reżyseria: Jobim Sampson

Godziny emisji Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego

00:00 Katastrofa w przestworzach - raport specjalny, odc. 5 - Wybuchowe dowody

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

Zawsze, gdy samolot cywilny staje się celem ataku, giną niewinni ludzie. Każda taka tragedia pozwala opracować strategie unikania zagrożeń. Przypomniana zostanie katastrofa samolotu rosyjskich linii lotniczych Kogałymawia, która miała miejsce 31 października 2015 roku na półwyspie Synaj. Gdy koreański 747 spadł do morza, władze ZSRR przyznały, że został zestrzelony przez pomyłkę. Również nad terytorium Ukrainy doszło do tragedii. Boeing 777 należący do linii Malaysia Airlines trafiony został...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach - raport specjalny

01:00 D-Day: Walka o wolność

film dokumentalny ( USA 2019 ) Czas: 60min.

6 czerwca 1944 roku rozpoczęło się lądowanie w Normandii. Przeprowadzenie desantu było niezwykle trudne pod względem logistycznym. Niemcy nie spodziewali się ataku z uwagi na wcześniejszą akcję dezinformacyjną. Alianci odnieśli sukces, który przyśpieszył koniec II wojny światowej. Zaprezentowane zostaną relacje osób biorących udział w walkach, a także rozmowy z francuskimi cywilami.

Godziny emisji D-Day: Walka o wolność

02:00 Stawka warta tuńczyka, odc. 6 - Na ratunek

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Geordie przechodzi na pokład bezzałogowego statku Wicked Pissah. Załogi łodzi Lily i Kristiana ścierają się podczas ostatniego połowu w sezonie.

Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00 Tuż przed tragedią, odc. 8

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 55min.

W kwietniu 1986 roku w Czarnobylu na terenie dzisiejszej Ukrainy nastąpiła awaria reaktora jądrowego. Doprowadziła ona do wybuchu, w wyniku którego radioaktywne izotopy zostały uwolnione do atmosfery. Rozprzestrzeniając się na resztę Europy, spowodowały skażenie znacznej części tego kontynentu. Widzowie poznają kulisy tej tragedii, która zmieniła bieg historii.

Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00 Plemienna szkoła przetrwania, odc. 7 - Ziemia spalona od słońca

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Hazen Audel wędruje przez Saharę, podążając tradycyjnym szlakiem nomadów wytyczonym przez Berberów i prowadzącym do oazy.

Godziny emisji Plemienna szkoła przetrwania

05:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Zaginiony w Himalajach

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy śledztwa dotyczącego tragicznego wypadku samolotu tajlandzkich linii. Maszyna zmierzała w stronę Katmandu. Rozbiła się o skałę w Himalajach daleko od trasy, którą miała lecieć. Eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak znalazła się w tym miejscu.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry