Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na dziś, 27 maja 2019 - ramówka, emisje

2019-05-27

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 7 - Samobójca za sterami

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Kulisy katastrofy samolotu linii Germanwings lecącego z Barcelony do Düsseldorfu, do jakiej doszło 24 marca 2015 roku. Po osiągnięciu wysokości przelotowej airbus A-320 zaczął obniżać lot, aż uderzył w ziemię niedaleko alpejskiej miejscowości Prads-Haute-Bléone. Zginęło 144 pasażerów i sześciu członków załogi. Śledztwo wykazało, że do tragedii umyślnie doprowadził drugi pilot, Andreas Lubitz. Niemiec leczył się na depresję, ale ukrywał swoje problemy zdrowotne przed przełożonymi. Samobójca...

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Rozkład na czynniki pierwsze, odc. 5 - Pociąg

serial dokumentalny ( USA 2008 ) Czas: 55min.

Lokomotywa GP9, po pięćdziesięciu latach ciężkiej pracy, ma trafić na złomowisko. Widzowie przekonają się, czy uda się uratować nowoczesny silnik, który napędzał maszynę.

Godziny emisji Rozkład na czynniki pierwsze

08:00

Odludna wyspa, odc. 1 - Nadchodzi noc polarna

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Nadchodzi noc polarna. Mieszkańcy Port Protection wykorzystują dobrą pogodę i ostatnie słoneczne dni, by uzupełnić zapasy na zimę.

Obsada: Jeffrey Johnson

Godziny emisji Odludna wyspa

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
09:00

Trwa...  Maszyny wagi ciężkiej, odc. 7 - Ciężarówki

serial dokumentalny ( Niemcy 2017 ) Czas: 50min.

Wizyta w zakładzie zatrudniającym ponad 11 tysięcy ludzi. W największej fabryce ciężarówek codziennie z taśmy zjeżdża czterysta pojazdów, które trafiają do odbiorców na całym świecie. Część aut wyrusza z terminalu kontenerowego znajdującego się na terenie firmy. Będzie można prześledzić proces produkcji ciągnika siodłowego.

Godziny emisji Maszyny wagi ciężkiej

10:00

Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 6 - Na wodzie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Zaprezentowane zostaną cuda inżynierii związane z wodą. Niektóre łodzie mogą się zanurzyć, unieść nad powierzchnię, a także obrócić. Rosyjskie lodołamacze o napędzie jądrowym potrafią kruszyć lód o grubości 3 metrów. W programie również o dokonaniu Australijczyka Davida Warby'ego. Skonstruował on jednostkę pływającą, zdolną pokonać barierę 500 km/h. Widzowie przekonają się również, jak wygląda singapurski prom mogący zarówno pływać, jak i latać. Ponadto największy statek świata...

  Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

Reklama
11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 4 - Tragedia na lotnisku

serial dokumentalny ( Kanada 2009 ) Czas: 60min.

W 1991 roku w największym międzynarodowym porcie lotniczym na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych - lotnisku w Los Angeles - doszło do tragicznego wypadku. Poruszający się po pasie startowym Boeing 737 wjechał niespodziewanie w jeden z budynków. W programie kulisy akcji ratunkowej.

Reżyseria: Susan Rynard

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Tajemnice złotego faraona

film dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 60min.

W 1922 roku brytyjski archeolog odkrył grobowiec Tutenchamona. W miejscu spoczynku faraona znaleziono wiele bezcennych przedmiotów, począwszy od złotych kapci, szczątków rydwanów, aż po słynną złotą maskę. Wiele skarbów przez dekady spoczywało w piwnicach i archiwach. Teraz, po raz pierwszy, wszystkie przedmioty umieszczono w jednym miejscu - nowym muzeum. Naukowcy opowiedzą o antycznych tajemnicach, a także ukażą prawdziwe oblicze zmarłego władcy.

  Godziny emisji Tajemnice złotego faraona

13:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 3 - Pokonać mistrza

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Rybacy dokładają starań, aby pokonać dotychczasowego lidera. Po raz pierwszy w tym sezonie jednej z łodzi udaje się złowić trzy tuńczyki.

  Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

14:00

Maszyny wagi ciężkiej, odc. 5 - Luksusowe kampery

serial dokumentalny ( Niemcy 2017 ) Czas: 50min.

Prezentacja produkowanych na zamówienie kamperów, które są przystosowane do długich podróży i mogą poruszać się w trudnym terenie. Nie każdy może sobie pozwolić na takie auto. Luksusowe domy na czterech kółkach mają wygórowane ceny. Będzie można się przekonać, co kryje się pod maską takiego pojazdu.

  Godziny emisji Maszyny wagi ciężkiej

15:00

Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty, odc. 3-ost. - Chiny

film dokumentalny ( USA 2005 )

Chińska Republika Ludowa jest krajem, w którym istnieją trzy mosty, zaliczane do największych w skali globalnej. Lupu jest najdłuższym na świecie mostem łukowym. Runyang stanowi trzeci na świecie most wiszący. Natomiast Sutong wkrótce stanie się najdłuższym mostem podwieszonym.

  Godziny emisji Wielkie konstrukcje: Olbrzymie mosty

Reklama
16:00

Premiera Fabryka domowych przedmiotów, odc. 9 - Uroki hamaka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 30min.

W tym odcinku zobaczymy, jak powstają ręcznie plecione hamaki, kuchenne gaśnice i patelnie. Twórcy programu odwiedzają zakład, który dziennie produkuje 40 tysięcy sztućców.

  Godziny emisji Fabryka domowych przedmiotów

16:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 10 - Ognisty oddech i bieg po wodzie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Odcinek przedstawia amatorów różnych niebezpiecznych dziedzin, m.in. połykania ognia. Richard analizuje też skoki ze schodów na rolkach, wskakiwanie do jadącego auta i próby biegania po wodzie. Przygląda się także zabawom na śniegu.

  Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

17:00

Anatomia głupoty, odc. 19 - Pogoda

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 30min.

Zaprezentowanych zostanie dwadzieścia nowych kompilacji z serii "Anatomia głupoty". W zestawieniu znajdą się najlepsze filmiki z różnych sezonów programu.

  Godziny emisji Anatomia głupoty

17:30

Anatomia głupoty, odc. 20 - Gry i zabawy

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 30min.

Zaprezentowanych zostanie dwadzieścia nowych kompilacji z serii "Anatomia głupoty". W zestawieniu znajdą się najlepsze filmiki z różnych sezonów programu.

  Godziny emisji Anatomia głupoty

18:00

Pułapki umysłu, odc. 2 - Umysł i ciało

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Jason przygląda się, w jaki sposób ciało i mózg nauczyły się zgodnie współpracować. Okazuje się, że tę współpracę można bardzo łatwo naruszyć, a nawet zniszczyć.

  Godziny emisji Pułapki umysłu

19:00

Premiera Fabryki smaku, odc. 8 - W pomidorowym sosie

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 30min.

W tym odcinku dowiemy się jak klasyczne lizaki Tootsie Pops zyskują swoje słodkie nadzienie oraz jak powstają keczup i precle. Na zakończenie zaś kamera pokaże proces produkcyjny tradycyjnego włoskiego deseru - tiramisu.

  Godziny emisji Fabryki smaku

19:30

Fabryki smaku, odc. 20 - Prosto od krowy

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 25min.

Widzowie odkryją, dlaczego najsmaczniejsze mleko pochodzi od krów chowanych na wolnym wybiegu oraz co sprawia, że pod wpływem gorącej pary suszona ciecierzyca nabiera niezwykłych właściwości. Zobaczą również maszynę, która produkuje przepyszne indiańskie pierożki o nazwie samosa, a także poznają sekrety wyrobu kremowych minieklerek. Kamery programu odwiedzą wytwórnię, gdzie każdego dnia z taśmy schodzi dwieście pięćdziesiąt tysięcy tych niewielkich ciasteczek.

  Godziny emisji Fabryki smaku

20:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 11 - Brak miejsca na lądowanie

serial dokumentalny ( Kanada 2011 ) Czas: 60min.

Analiza rejsu samolotu Boeing 737 należącego do TACA Airlines, który leciał do Nowego Orleanu z 38 pasażerami na pokładzie i niemal rozbił się podczas lądowania w maju 1988 roku. Do tej pory wyczyn pilotów, którzy poradzili sobie pomimo uszkodzenia obu silników maszyny, uznaje się za jedno z najbardziej niezwykłych lądowań w historii lotnictwa.

Reżyseria: Su Rynard

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

Reklama
21:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 2 - Lockerbie

serial dokumentalny ( Kanada 2010 ) Czas: 60min.

21 grudnia 1988 roku w samolocie linii Pan American World Airways eksplodował ładunek wybuchowy. Zginęło 259 pasażerów na pokładzie oraz 11 mieszkańców szkockiego miasta Lockerby. Za sprawców ataku uznano dwóch agentów libijskiego wywiadu.

Reżyseria: George D'Amato

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

22:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 5 - Śmiertelnie niebezpieczna misja

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

ONZ-owski samolot DC-6, z wykonującym tajną misję w Afryce sekretarzem generalnym na pokładzie, rozbił się zaledwie kilkanaście kilometrów od pasa startowego.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

23:00

Lot wysokiego ryzyka, odc. 1 - Lądowanie awaryjne

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Pasażerowie feralnych lotów opowiedzą, jak z ich strony wyglądały awaryjne lądowania. Przypomniane zostaną mrożące krew w żyłach zdarzenia na rzece Hudson, Alasce, w Wielkiej Brytanii i Turcji. Eksperci przedstawią, jak bezpiecznie posadzić samolot na lądzie i wodzie oraz co się dzieje w przypadku niepowodzenia tego trudnego manewru.

  Godziny emisji Lot wysokiego ryzyka

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 12 - 28 sekund

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 60min.

21 lutego 2008 roku należący do wenezuelskich linii lotniczych ATR 42-300 uderzył niedługo po starcie w zbocze pobliskiej góry. W wypadku zginęło trzech członków załogi i czterdziestu trzech pasażerów. Wstępna analiza czarnej skrzynki pozwoliła ustalić, że w samolocie nie funkcjonował system nawigacji.

Reżyseria: PJ Naworynski

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Piekło pod wodą: II wojna światowa, odc. 4 - Groźna pomyłka

serial dokumentalny ( Kanada 2018 ) Czas: 60min.

Wrzesień 1941 roku. Celem kapitana Malcolma Wanklyna z HMS Upholder i trzech innych brytyjskich okrętów podwodnych są włoskie statki handlowe, które przywożą zaopatrzenie armii Rommla walczącej w północnej Afryce. Dwie jednostki aliantów przypadkowo próbują się unieszkodliwić. Załogom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a siły Osi mogą odnieść zwycięstwo bez walki.

  Godziny emisji Piekło pod wodą: II wojna światowa

02:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 12 - Powroty

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Hard Merchandise wysuwa się na prowadzenie przed FV-Tuna.com. Kutry Hot Tuna i Pinwheel walczą o zysk, a Wicked Pissah rusza do ataku.

  Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00

Tuż przed tragedią, odc. 7 - Katastrofa lotnicza w Waszyngtonie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2004 ) Czas: 60min.

Boeing 737 wystartował z lotniska w Waszyngtonie. Kilka minut po starcie uległ awarii i spadł do rzeki Potomac. W katastrofie zginęli prawie wszyscy pasażerowie i załoga maszyny. Dokumentaliści poszukują odpowiedzi na pytanie, jakie były przyczyny tej tragedii.

  Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00

Uciec od cywilizacji, odc. 6 - Budowa chaty

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Pionier Colbert zarzuca sieci na ryby. Buduje również swoją chatę. Musi się spieszyć, aby zdążyć przed pojawieniem się niewzykle uciążliwych komarów.

  Godziny emisji Uciec od cywilizacji

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Milczący samolot

serial dokumentalny ( Kanada 2008 ) Czas: 60min.

Dzisiejszy odcinek prezentuje kulisy tragedii samolotu linii Birgenair, boeinga 757, który w 1996 r. spadł do oceanu u wybrzeży Dominikany. Przed startem maszyny pilot zignorował ważne informacje, które przekazał mu niższy rangą członek załogi. Dzięki odtworzeniu sygnałów alarmowych, które przed katastrofą rozlegały się w kabinie pilotów, wiemy, że zainstalowane tam systemy podawały sprzeczne informacje. Okazuje się, że rurki mierzące szybkość lotu zostały zatkanie przez... owady. Mimo to do...

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 27.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 9 - Uroki hamaka Godziny emisji
  • 27.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 8 - W pomidorowym sosie Godziny emisji
  • 28.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów - Od drugiej strony lustra Godziny emisji
  • 28.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 9 - Podwójny smak Godziny emisji
  • 29.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 11 - Kuj młotek, póki gorący Godziny emisji
  • 29.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 10 - Słodkie słówka Godziny emisji
  • 29.05, 23:00 Uciec od cywilizacji: Poza zasięgiem, odc. 5 - Prymitywne narzędzia Godziny emisji
  • 30.05, 16:00 Fabryka domowych przedmiotów, odc. 12 - Kolorowo i przyjemnie Godziny emisji
  • 30.05, 19:00 Fabryki smaku, odc. 11 - Kolorowa słodycz Godziny emisji
  • 30.05, 21:00 Striptiz maszyn, odc. 2 - Elektrownia Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info