Reklama

Logo National Geographic National Geographic program TV na dziś - ramówka, emisje

2019-03-21

06:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 10 - Cisza w eterze

serial dokumentalny ( Kanada 2008 ) Czas: 60min.

W dzisiejszym odcinku poznamy kulisy tragedii, która wydarzyła się w 2006 r. Nowy odrzutowiec zderzył się wówczas nad Brazylią z samolotem pasażerskim. Okazuje się, że załogi obu maszyn nie dostrzegły wcześniej żadnych problemów technicznych.

Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

07:00

Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 1 - Cud na lodzie

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 30min.

Na początku lat 80. nastąpiły zmiany nie tylko w życiu politycznym. Ogromny sukces osiągnęła wówczas reprezentacja Stanów Zjednoczonych w hokeja. Amerykanom udało się pokonać w półfinale zimowych igrzysk olimpijskich faworyzowaną drużynę ZSRR. W muzyce zaś triumfy święcił Bruce Springsteen i jego przebój "Born in the USA". Ronald Reagan wykorzystał utwór w swojej zwycięskiej kampanii prezydenckiej.

Godziny emisji Dekady: Kulturowa rewolucja

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
07:30

Trwa...  Dekady: Kulturowa rewolucja, odc. 2 - Pasja zysku

serial dokumentalny ( USA 2018 ) Czas: 30min.

W latach 80. pasję dość łatwo można było przekuć w sukces, a kapitalizm zrewolucjonizował styl życia milionów Amerykanów. Jane Fonda zasłynęła publikacją kaset wideo z ćwiczeniami fitness. Zmieniła nie tylko myślenie o kobiecych ćwiczeniach, lecz także zachęcała do emancypacji i dbania o siebie. Z kolei Tony'emu Hawkowi, nastoletniemu skaterowi z Kalifornii, udało się wprowadzić deskorolkę na sportowe salony. W odcinku również historia twórców kultowych lodów.

Godziny emisji Dekady: Kulturowa rewolucja

08:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 5 - Pogoda ekstremalna

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Zaprezentowane zostaną najbardziej ekstremalne zjawiska pogodowe. Twórcy serii udowadniają, że gigantyczna burza piaskowa może zmienić dzień w noc. Widzowie przekonają się również, jak wyglądało silne gradobicie w stanie Arizona.

  Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

Reklama
09:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 6 - Ocaleni z kataklizmu

serial dokumentalny ( USA 2016 )

Dokumentaliści przedstawią historię ludzi, którzy stoczyli nierówną walkę z żywiołem. Zostali uwięzieni w lodowej szczelinie, porwani przez falę powodziową czy tornado.

  Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

10:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Zabójcze zniżanie

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 60min.

Kulisy wypadku lotu Cathay Pacific 780 z Indonezji do Hongkongu. Nad Morzem Południowochińskim doszło do awarii. Airbus A330 nagle zmienił się w dwustutonowy szybowiec. Po wysłaniu sygnału z prośbą o pomoc kapitan przejął stery nad maszyną. Musiał znaleźć sposób, aby wyjść cało z opresji. Jednocześnie chciał uniknąć wodowania. Dzięki umiejętnemu operowaniu przepustnicą uruchomił jeden silnik, co jednak uniemożliwiło mu zwolnienie przed lądowaniem.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

11:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Śmiertelna cisza

serial dokumentalny ( Kanada 2016 ) Czas: 60min.

Gdy prywatny learjet zbacza ze swojego kursu podczas lotu z Dallas do Orlando, od razu wiadomo, że stało się coś poważnego.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

12:00

Niszczycielskie żywioły, odc. 7 - Zjawiska nie z tej ziemi

serial dokumentalny ( USA 2016 ) Czas: 60min.

Pogoda jest nieodłącznym elementem codziennego życia. Czasem jednak można mieć do czynienia ze zjawiskami, które nie sposób logicznie wytłumaczyć.

  Godziny emisji Niszczycielskie żywioły

13:00

Na granicy prawa, odc. 25 - Nielegalne zabawki

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

Pracownicy lotniska znajdują w walizce ukryte pieniądze. Pasażer, który nielegalnie przewozi gotówkę, prawdopodobnie pracuje dla handlarzy narkotyków. Na moście Rumichaca uwagę celników zwraca mężczyzna transportujący znaczne ilości nielegalnych towarów. W trakcie przesłuchania próbuje zrzucić winę na matkę.

  Godziny emisji Na granicy prawa

Reklama
13:30

Na granicy prawa, odc. 26 - Święte dolary

serial dokumentalny ( Argentyna 2018 ) Czas: 30min.

Celnicy pracujący na lotniku rzadko są zaskoczeni poczynaniami przestępców. Pieniądze ukryte w walizce wyglądają na rutynową sprawę. Okazuje się jednak, że podejrzany bagaż należy do zakonnicy. Z kolei na przejściu granicznym między Kolumbią i Wenezuelą pewna zaradna kobieta wykorzystuje syna do szmuglowania piwa.

  Godziny emisji Na granicy prawa

14:00

Granica, odc. 1 - Linia obrony

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 55min.

Podczas meczu Super Bowl XLIV w Miami porządku pilnują agenci z Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

  Godziny emisji Granica

15:00

Fabryki smaku, odc. 13 - Znikające ciastka

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

Wizyta w fabryce czekolady, w której powstaje 500 tysięcy batonów dziennie. Do produkcji jednej partii ciągutek kaju katli potrzeba aż 35 tysięcy orzechów nerkowca. Widzowie przekonają się również, że rozpływające się w ustach maślano-orzechowe kruche ciasteczka funkcjonują pod ogromną ilością nazw. Na deser zaś orzeźwiający koktajl z mleka kokosowego.

  Godziny emisji Fabryki smaku

15:30

Fabryki smaku, odc. 14 - Słodkie świnki

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 25min.

W ciągu 12 godzin można wyprodukować 80 tysięcy litrów lodów z czekoladowym puddingiem i ciasteczkami. Na miłośników curry czeka zaś mieszanka kokosa, imbiru i zielonej fasolki. W programie również ręcznie wytwarzane szampańskie lizaki truskawkowe, a także słodkie świnki z czekoladą, masłem orzechowym i dżemem malinowym.

  Godziny emisji Fabryki smaku

16:00

Fabryki smaku, odc. 15 - Naindyczone tofu

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Indyk z tofu to doskonała wegetariańska propozycja na Święto Dziękczynienia. W programie również historia przyjaciół, którzy stworzyli zdrowe batony orzechowe. Ponadto wizyta w fabryce produkującej codziennie 1,5 miliona puszek popularnego napoju dla dzieci. Na koniec pyszne słodkości z chrupiącymi migdałami, kwaskową żurawiną i delikatną białą czekoladą.

  Godziny emisji Fabryki smaku

16:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 32 - Koty

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 )

Prowadzący przekonuje się, czy koty domowe rzeczywiście są zwinnymi stworzeniami. Podpatruje, jak pechowo kończą się ich skoki po śliskiej powierzchni czy balansowanie na płotach.

  Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

17:00

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 33 - Psy

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Prowadzący obserwuje, w jaki sposób psy potrafią ośmieszyć siebie i swoich właścicieli podczas zabawy z frisbee.

  Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

17:30

Anatomia głupoty według Richarda Hammonda, odc. 34 - Dzicz

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2015 ) Czas: 30min.

Stworzenia, którym zachciewa się wspinaczki po śliskich słupach albo zjedzenia czegoś, co się do tego nie nadaje, czekają nieprzyjemne, niekiedy zabawne konsekwencje.

  Godziny emisji Anatomia głupoty według Richarda Hammonda

Reklama
18:00

Niebezpieczna iluzja, odc. 2 - Śmiertelne pół na pół

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2014 ) Czas: 60min.

Drummond zagłębia się w świat parapsychologii. Spotyka się ze słynnym mentalistą Banachekiem, który zdołał przekonać naukowców, że posiada zdolność telekinezy i telepatii. DMC pokazuje, że potrafi odczytywać ludzkie myśli, przewidywać bieg wydarzeń i kontrolować umysły. Na ulicach Londynu prezentuje klasyczny trik Uri Gellara - zginający się widelec.

  Godziny emisji Niebezpieczna iluzja

19:00

Fabryki smaku, odc. 5 - Cynamonowy raj

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Kulisy produkcji płatków śniadaniowych wytwarzanych z fasoli, soczewicy, ciecierzycy i brązowego ryżu, a także popularnego napoju gazowanego o wyrazistym smaku. Widzowie poznają również składniki wegańskiego majonezu. Rocznie powstaje 4 miliony kilogramów tego produktu. Na koniec zaś ćwierć miliona churros, które zostały perfekcyjnie wysmażone.

  Godziny emisji Fabryki smaku

19:30

Fabryki smaku, odc. 6 - Makaron na rauszu

serial dokumentalny ( Kanada 2015 )

Opowieść o paluszkach serowych kryjących zdrowy sekret i systemie dbającym o to, by przysmaki zawsze miały odpowiedni kształt. Ponadto kulisy produkcji milionów miętowych czekoladek i sosu pomidorowego do makaronu. Twórcy odpowiedzą na pytanie, czy do jego wyrobu co miesiąc zużywa się 200 litrów wódki. Sprawdzą również, czy chili w proszku rzeczywiście zawiera siedem przypraw z odległych zakątków świata.

  Godziny emisji Fabryki smaku

20:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Awaria silnika

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Kiedy silnik samolotu linii British Midland staje w płomieniach, piloci próbują awaryjnie lądować. Tuż przed lądowaniem psuje się drugi silnik.

Reżyseria: Tim Wolochatiuk

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

21:00

Najniebezpieczniejsze miejsca świata, odc. 4

program rozrywkowy ( USA 2014 ) Czas: 60min.

Szlakom wodnym zawdzięczamy istnienie cywilizacji, jaką znamy dzisiaj. W przeszłości, przed wynalezieniem kolei czy samolotów, tylko one pozwalały na transport towarów na tak duże odległości, tylko one łączyły miejsca rozdzielone od siebie wodami oceanów. W tym odcinku twórcy programu zapraszają na ranking dziesięciu najbardziej ekstremalnych szlaków wodnych. Każdy z nich to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń, jednak nie wolno zapominać, że prezentowane trasy stanowią też...

  Godziny emisji Najniebezpieczniejsze miejsca świata

22:00

Premiera Historia wieżowców, odc. 4 - Energia i przestrzeń - 1998-2004

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2018 ) Czas: 50min.

Petronas Towers, bliźniacze wieże o wysokości 452 metrów, stanowią symbol Kuala Lumpur. Jin Mao góruje nad Szanghajem, a luksusowy Burdż al-Arab położony jest na sztucznej wyspie w Dubaju. Głos zabiorą eksperci zwiastujący kres drapaczy chmur. Wieżowce mają ustąpić miejsca energooszczędnej i przyjaznej środowisku architekturze. Taka zmiana wiąże się m.in. z zamachami z 11 września.

  Godziny emisji Historia wieżowców

23:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 6 - Śmiertelna misja

serial dokumentalny ( Kanada 2017 ) Czas: 60min.

Piloci doświadczalni Virgin Galactic przeprowadzają na pustyni Mojave próby maszyny pozwalającej na lot w przestrzeni pozaziemskiej. W momencie, gdy jednostka zbliża się do bariery dźwięku, nagle rozpada się na kawałki. Pod znakiem zapytania staje przyszłość komercyjnych lotów w kosmos. Śledczy muszą ustalić przyczyny tragedii.

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

00:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 8 - Niebezpieczne ograniczenia

serial dokumentalny ( Kanada 2019 ) Czas: 60min.

Kulisy wypadku lotu Aerofłot 821. Boeing 737-500 pokonywał trasę z Moskwy do miasta Perm. W trakcie podchodzenia do lądowania panowały złe warunki atmosferyczne. Nieopodal pasa maszyna zaczęła się niekontrolowanie wznosić, co nie zostało zauważone przez załogę. Kontroler polecił wówczas przejść na drugie okrążenie. Podczas tego manewru odrzutowiec stracił siłę nośną. Zginęły wszystkie osoby obecne na pokładzie. Początkowo podejrzewano, że zawiódł wadliwie zaprojektowany ster kierunku. Śledczy...

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

01:00

Autostrada przez piekło, odc. 6 - Burza lodowa

serial dokumentalny ( Kanada 2015 ) Czas: 60min.

Marznący deszcz pokrywa trasę Coquihalla grubą warstwą lodu, paraliżując ruch i niemal uniemożliwiając działanie Jamiemu i jego pracownikom. Mimo strasznych warunków na drodze Ken Monkhouse wyrusza, aby wykonać zlecenie na odległym, pokrytym lodem wzgórzu. Nie wie, że czeka go najgorszy dzień jego życia. Dobry przyjaciel Davisa zostaje wezwany do akcji, kiedy wskutek kolizji dwóch ciężarówek zostaje zablokowana autostrada TransCanada i krajowa linia kolejowa.

  Godziny emisji Autostrada przez piekło

02:00

Stawka warta tuńczyka, odc. 13 - Zapraszamy na pokład

serial dokumentalny ( USA 2017 ) Czas: 60min.

Kulisy powstawania serialu. Ekipa programu jest gotowa na wiele poświęceń, aby zrobić najlepsze ujęcie. Widzowie poznają nieznane fakty o rybakach rywalizujących na Atlantyku.

  Godziny emisji Stawka warta tuńczyka

03:00

Tuż przed tragedią, odc. 3 - Masakra na olimpiadzie

serial dokumentalny ( Wielka Brytania 2006 ) Czas: 60min.

5 września 1972 roku podczas letnich XX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium dwóch izraelskich sportowców zostaje zabitych w wiosce olimpijskiej, a kolejnych dziewięciu porwanych przez palestyńskich terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień. Zamachowcy przedstawiają listę żądań. W zamian za życie zakładników chcą uwolnienia ponad 200 więźniów przebywających w izraelskich więzieniach i członków RAF odbywających karę w Niemczech. Rząd Izraela odmawia negocjacji. Akcja odbicia sportowców,...

  Godziny emisji Tuż przed tragedią

04:00

Odludna wyspa, odc. 7 - Pechowy połów

serial dokumentalny ( USA 2015 ) Czas: 60min.

Curly'emu i Amandzie udaje się złowić halibuta. Gary wraca na swoje dawne tereny łowieckie. Hans chce zmierzyć odczyn pH wody w miejskiej sieci wodociągowej.

Obsada: Jeffrey Johnson

  Godziny emisji Odludna wyspa

05:00

Katastrofa w przestworzach, odc. 1 - Lot śmierci

serial dokumentalny ( Kanada 2013 ) Czas: 60min.

18 czerwca 1972 roku. Chwilę po starcie z lotniska Heathrow w Londynie samolot spada z dużej wysokości. Badacze odtwarzający przebieg lotu mają utrudnione zadanie, ponieważ w kabinie pilotów nie było rejestratora rozmów. Polegając jedynie na rekonstrukcji samolotu, ustalają, co było przyczyną najgorszej katastrofy lotniczej w Wielkiej Brytanii.

Reżyseria: PJ Naworynski

  Godziny emisji Katastrofa w przestworzach

O programie TV stacji National Geographic

Na stronie stacji telewizyjnej National Geographic umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla National Geographic. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału National Geographic można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV National Geographic umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji National Geographic. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w National Geographic

  • 21.03, 22:00 Historia wieżowców, odc. 4 - Energia i przestrzeń - 1998-2004 Godziny emisji
  • 22.03, 21:00 Wielkie konstrukcje III Rzeszy: Uzbrojenie i taktyka, odc. 5 - Pomocnicy Hitlera Godziny emisji
  • 23.03, 16:00 Autostrada przez piekło, odc. 15 - Osuwisko Godziny emisji
  • 24.03, 17:00 Anatomia głupoty, odc. 3 - Wiejska sielanka Godziny emisji
  • 24.03, 17:30 Anatomia głupoty, odc. 4 - Trendy Godziny emisji
  • 24.03, 22:00 Dolina Królów: Miejsce pełne tajemnic, odc. 4 - Klątwy z zaświatów Godziny emisji
  • 25.03, 21:00 Katastrofa w przestworzach, odc. 9 - Piłkarska tragedia Godziny emisji
  • 27.03, 21:00 Niszczycielskie żywioły, odc. 3 - Bez ostrzeżenia Godziny emisji
  • 27.03, 23:00 Odludna wyspa: Reprezentacja, odc. 1 - Złota rączka Godziny emisji
  • 28.03, 22:00 Historia wieżowców, odc. 5 - Piętrowe miasta - 2006-2012 Godziny emisji
Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info