Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-11-18

05:30

Trwa...  Perły motoryzacji: Odnowione GT 40 na 50 urodziny

Mając w warsztacie piękne, oryginalne GT 40, Peter wraz z ekipą zastanawiają się co zrobić z autem: sprzedać, wystawić na aukcji, odrestaurować, a może jeszcze zaczekać z decyzją?

Godziny emisji Perły motoryzacji

06:00

U źródeł wynalazków, odc. 18

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie zdumiewająca historia krzyżówek.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

Reklama
06:25

U źródeł wynalazków, odc. 19

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie tajna historia służb wywiadowczych.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

Ameryka: prawda i mity: Alkohol i broń

Półprawdy i legendy często wykrzywiają obraz amerykańskiej historii. Co działo się w okresie prohibicji? Kim naprawdę była para przestępców, Bonnie i Clyde?

  Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

07:15

Szyfry i spiski: Alcatraz

Kulisy spisku, który pomógł trzem więźniom uciec z lochów Alcatraz. Pozostałości tajemniczej militarnej placówki, która miała związek z Abrahamem Lincolnem.

  Godziny emisji Szyfry i spiski

08:00

Zoom na architekturę: Wielki Mur Chiński

Nowatorskie techniki animacji komputerowej odsłonią nam tajemnice budowy legendarnych konstrukcji - od Partenonu w starożytnej Grecji po strzeliste katedry średniowiecznej Europy.

  Godziny emisji Zoom na architekturę

09:00

Łowcy staroci: Belgia

Drew wyrusza do Belgii na poszukiwania skarbów! Odwiedza pchli targ w Tongeren i poznaje znanego handlarza antyków, który mieszka w ogromnym zamku.

  Godziny emisji Łowcy staroci

Reklama
10:00

Europa kontra Imperium Osmańskie, odc. 2

Program pokazuje, jak przez sześć wieków tereny Europy Wschodniej były główną areną walk między chrześcijańską Europą a muzułmanami z potężnego Imperium Osmańskiego.

  Godziny emisji Europa kontra Imperium Osmańskie

11:00

Al Murray w drodze do Berlina: Wojna w powietrzu

Al Murray spotyka się z lotnikami, którzy latali jako eskorta bombowców i myśliwców. Odkrywa zalety jednego z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej, bombowca Lancaster.

  Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

11:30

Al Murray w drodze do Berlina: Bitwa o Ardeny

Al Murray spotyka się z załogą niemieckiego czołgu. Sam próbuje kierować jednym z czołgów przez pokryte śniegiem, gęste lasy w Ardenach.

  Godziny emisji Al Murray w drodze do Berlina

12:00

Nowoczesna wojna: Bitwa o Hue - najkrwawsze walki w Wietnamie

Tysiące żołnierzy Ludowej Armii Wietnamu zaczaiło się w zabytkowej cytadeli w oczekiwaniu na przybycie amerykańskich marines. Bój o miasto był zaciekły i brutalny.

  Godziny emisji Nowoczesna wojna

13:00

Pułkownik House

Sylwetka Edwarda Mandela House'a, amerykańskiego dyplomaty, który znacząco przyczynił się do przywrócenia na mapę świata Polski i innych europejskich krajów.

  Godziny emisji Pułkownik House

14:00

Maria z Nazaretu

Katolicy, prawosławni i muzułmanie uznają Maryję z Nazaretu za jedną z najważniejszych postaci na drodze wiary. Jednak, co tak naprawdę wiemy o matce Jezusa?

  Godziny emisji Maria z Nazaretu

15:00

Sekrety z historycznych zbiorów: Wbrew przeciwnościom

Zniszczone flagi bitewne i wygrawerowane złotem pistolety. Cztery historie śmiałków, którzy wykazali się niecodzienną odwagą na przekór przeciwnościom losu.

  Godziny emisji Sekrety z historycznych zbiorów

16:00

Militarny ranking: Bitwy

W tym odcinku poznamy najważniejsze bitwy XX w., które zmieniły bieg historii: od bitwy nad Sommą przez desant w Normandii aż po pierwszą Wojnę w Zatoce.

  Godziny emisji Militarny ranking

Reklama
17:00

Premiera Chinook - latający kolos: Na wojnie

Mike śledzi historię śmigłowca Bravo, od jego kluczowej roli w wojnie o Falklandy po zadania bojowe w Afganistanie. W jaki sposób Chinook utrzymał się w służbie przez 30 lat?

  Godziny emisji Chinook - latający kolos

18:00

Żołnierz doskonały: Żołnierska brać

To konkurs o tytuł Żołnierza Doskonałego, a biorą w nim udział sami twardziele, tacy jak byli komandosi, kontraktorzy wojskowi i policjanci.

  Godziny emisji Żołnierz doskonały

19:00

Pułkownik House

Sylwetka Edwarda Mandela House'a, amerykańskiego dyplomaty, który znacząco przyczynił się do przywrócenia na mapę świata Polski i innych europejskich krajów.

  Godziny emisji Pułkownik House

20:00

Odkrycie nowego grobowca w Egipcie

Program dokumentalny przedstawiający największe odkrycie ostatnich 80 lat. W Dolinie Królów, niedaleko grobowca Tutenchamona, archeologowie odkrywają złotą trumnę.

  Godziny emisji Odkrycie nowego grobowca w Egipcie

21:00

Tajniki służb specjalnych: Koszmary kampanii prezydenckiej

Podczas kampanii wyborczej prezydent USA jest w ciągłych rozjazdach i spotyka się z wyborcami. Nad jego bezpieczeństwem czuwa ochrona a każde spotkanie to nowe wyzwanie.

  Godziny emisji Tajniki służb specjalnych

22:00

Wszyscy ludzie prezydenta - suplement

Hasło „Watergate" trafiło do amerykańskiej encyklopedii 40 lat temu. Dziś znany aktor Robert Redford ponownie analizuje kulisy afery, która pozbawiła stanowiska prezydenta USA.

  Godziny emisji Wszyscy ludzie prezydenta - suplement

00:00

Jak stworzyliśmy zagładę

W 1943 roku zespół najzdolniejszych fizyków amerykańskich pracował nad bombą atomową. To była prawdziwa walka z czasem, ponieważ Amerykanie chcieli wyprzedzić nazistów.

  Godziny emisji Jak stworzyliśmy zagładę

02:00

Na krawędzi wojny: Porwanie Noriegi

W 1989 roku wojska amerykańskie dokonały inwazji na Panamę, aby odsunąć od władzy byłego sojusznika Manuela Noriegę. Czy operacja zakończyła się schwytaniem dyktatora?

  Godziny emisji Na krawędzi wojny

02:48

U źródeł wynalazków, odc. 21

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie historia latarni morskiej.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:12

U źródeł wynalazków, odc. 22

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie historia mody, designu i architektury.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

03:36

Broń przyszłości: Misja: Niewidzialny

Richard Machowicz wchodzi na pokład amerykańskiego okrętu wojennego USS Texas, wyposażonego w najnowocześniejsze rodzaje broni niewidzialnej dla radarów.

  Godziny emisji Broń przyszłości

04:24

Łowcy staroci, odc. 6

W Penzance w Kornwalii Drew Pritchard musi stoczyć walkę ze sprzedawcą, który nie chce rozstawać się ze swoimi przedmiotami. W Norfolku łowca staroci zabiera nas do muzeum magii.

  Godziny emisji Łowcy staroci

05:12

Perły motoryzacji: Polowanie na auta na zachodnim wybrzeżu

Współpracujący z warsztatem Tim zaprasza Petera na wspólne poszukiwania samochodów w kanadyjskim mieście Victoria. Wyprawa okazuje się bardziej frustrujący niż Peter przypuszczał.

  Godziny emisji Perły motoryzacji

05:36

Perły motoryzacji: Łeb w łeb

Peter negocjuje kupno prawie idealnego GT 350. Tymczasem, Gary kupuje dla kaprysu taki sam wóz. Panowie bardzo wnikliwie porównują samochody, przy okazji dogryzając sobie nawzajem.

  Godziny emisji Perły motoryzacji

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info