Reklama

Logo Discovery Historia Discovery Historia program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-09-20

06:00

Ameryka: prawda i mity: Nie tak bliskie spotkania

Czy statek kosmiczny kosmitów rozbił się w Roswell w 1947 roku? Czy naukowcy w bazie położonej w Strefie 51 w Nevadzie rzeczywiście prowadzą badania pozaziemskich technologii?

Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

06:25

U źródeł wynalazków, odc. 2

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach. W programie historia pasów bezpieczeństwa, kasków i kremów do opalania.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

06:50

U źródeł wynalazków, odc. 3

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków i pomysłów w dziejach ludzkości. W programie historia deskorolki, roweru górskiego i snowboardu.

Godziny emisji U źródeł wynalazków

07:15

Łowcy staroci, odc. 8

Drew, mistrz w ratowaniu staroci, przeszukuje fort z czasów napoleońskich w Essex. Drew i Tee zachwycają się średniowieczną katedrą w Lichfield i oglądają zabytkowe przedmioty.

Godziny emisji Łowcy staroci

08:05

Łowca militariów: Nazistowski karabin szturmowy

Paul Shull staje przed trudnym zadaniem, kiedy podejmuje się renowacji bardzo rzadkiego egzemplarza nazistowskiego karabinu szturmowego - FG 42. Czy projekt zakończy się sukcesem?

Godziny emisji Łowca militariów

09:00

Wojna i wino

W latach 40. XX wieku, miliony buletek wina zostały skradzione we Francji przez niemieckich okupantów. Ruch Oporu ryzykował życiem by ocalić ten trunek.

Godziny emisji Wojna i wino

10:00

Militaria na warsztat, odc. 3

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

Godziny emisji Militaria na warsztat

11:00

Vaclav Havel

Václav Havel był jednym z prowodyrów zmian politycznych w byłej Czechosłowacji. Archiwalne nagrania ukazują osobistą historię tego polityka.

Godziny emisji Vaclav Havel

12:30

Flip i Flap - prawdziwa historia

Stan Laurel i Oliver Hardy stanowili najpopularniejszy na świecie duet komików. W programie poznamy szczegóły prywatnego życia oraz szczerej przyjaźni obu mężczyzn.

Godziny emisji Flip i Flap - prawdziwa historia

14:00

Na tropie złotego pociągu

Czy złoty pociąg istnieje? Fakty, legendy i śledztwo w sprawie odkrycia nazistowskiego pociągu ze złotem, który pod koniec II wojny światowej zaginął na Dolnym Śląsku.

Godziny emisji Na tropie złotego pociągu

15:00

Militarny ranking: Słynne formacje

Od armii Hitlera w czasie II wojny światowej po jednostki SAS: materiały archiwalne i wypowiedzi ekspertów pozwolą nam lepiej poznać najsłynniejsze siły zbrojne czasów nowożytnych.

Godziny emisji Militarny ranking

16:00

Militaria na warsztat, odc. 5

Michael Manousakis jedzie do Niemiec, gdzie znajduje starą, brudną stodołę pełną niezwykle rzadkich samochodów. Michael będzie miał szansę kupić je wszystkie!

Godziny emisji Militaria na warsztat

17:00

Łowcy staroci, odc. 9

W Portsmouth Drew odwiedza zakład malarza szyldów i znajduje wyjątkowo ciekawy przedmiot. Z kolei w Southend-on-Sea trafia do warsztatu, w którym odnawia się stare modele Porsche.

Godziny emisji Łowcy staroci

18:00

Kosmiczny biznes, odc. 4

Ekipa „kosmicznych handlarzy" podróżuje po całym kraju, szukając pamiątek związanych z eksploracją kosmosu. Wszystko, co znajdą, starają się tanio kupić i dobrze sprzedać.

Godziny emisji Kosmiczny biznes

19:00

Szyfry i spiski: Amerykańscy naziści

Historia amerykańskich nazistów, którzy w latach 30. terroryzowali USA, od wieców w Madison Square Garden po kradzieże tajemnic państwowych i technologii militarnych.

Godziny emisji Szyfry i spiski

20:00

Zoom na architekturę: Zaginiony świat Koloseum

Archeolodzy odkrywają sekrety z życia starożytnych gladiatorów. Wyniki najnowszych badań pomogą nam prześledzić rozkwit i nagły upadek rzymskiego imperium.

Godziny emisji Zoom na architekturę

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
21:00

Trwa...  Walt Disney, odc. 3

Niezwykłe spojrzenie na życie i dziedzictwo wpływowego amerykańskiego twórcy niezapomnianych bajek, Walta Disneya.

Godziny emisji Walt Disney

22:00

Metropolie: Londyn

Londyn jest jednym z najbardziej fascynujących miast świata. Jak to się stało, że niewielka rzymska osada stała się centrum największego imperium na świecie?

  Godziny emisji Metropolie

Reklama
23:00

Największe zagadki historii, odc. 8

Dziennikarz Oliver Steeds próbuje rozwiązać największe zagadki historii świata. W tym celu wyrusza do niezwykłych i najodleglejszych zakątków ziemskiego globu.

  Godziny emisji Największe zagadki historii

00:00

Militaria na warsztat, odc. 4

Chcesz mieć własną łódź podwodną? A może helikopter albo wojskowego SUV-a? Michael Manousakis i jego ekipa z firmy Morlock Motors mogą spełnić twoje marzenia.

  Godziny emisji Militaria na warsztat

01:00

Zoom na architekturę: Seks, kłamstwa i Tadź Mahal

Naukowcy ujawniają kulisy szokującej opowieści o władzy i zdradzie kryjącej się w największej indyjskiej odzie do miłości. Teraz całkiem inaczej spojrzymy na historię Tadź Mahalu.

  Godziny emisji Zoom na architekturę

02:00

U źródeł wynalazków, odc. 25

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie fascynująca historia muzeów.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

02:30

Ameryka: prawda i mity: Tajne skarbce

O skarbcach w USA krąży wiele mitów i legend. W Banku Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku spoczywa złoto o wartości 250 miliardów dolarów. System zabezpieczeń pochodzi z 1924 roku.

  Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

Reklama
03:00

Łowcy staroci, odc. 1

Drew znajduje w Lancashire intrygującą czarną ceramikę, a w zoo we Wschodniej Anglii trafia na egzotyczny przedmiot. Ponadto, Drew bardzo ostro targuje się ze starym przeciwnikiem.

  Godziny emisji Łowcy staroci

03:50

Samochody - klasyka gatunku: Blaszaki

Wayne ocenia stan samochodów z ciekawej kolekcji. Są wśród nich Kissel Kar z 1911, Buick 16 z 1910, Ford T Speedster z 1914 i Ford Model T C-Cab Delivery.

  Godziny emisji Samochody - klasyka gatunku

04:15

U źródeł wynalazków, odc. 17

Poznajmy niezwykłe początki setek najbardziej przełomowych wynalazków, idei i pomysłów. W programie przeniesiemy się w czasie, by poznać historię zawodu żołnierza poprzez wieki.

  Godziny emisji U źródeł wynalazków

04:40

Zatopione skarby: Powrót do „Legendy"

Badacze powracają na miejsce spoczynku "Legendy". Muszą wydobyć z wraku jedno z trzydziestu ogromnych dział. Pomoże to zidentyfikować statek.

  Godziny emisji Zatopione skarby

05:30

Ameryka: prawda i mity: Wielkie cuda inżynierii

Prawdę o największych cudach inżynierii przesłaniają często zmyślone fakty. Jak jest poprowadzony Kanał Panamski? Kto ukończył budowę kolei transkontynentalnej?

  Godziny emisji Ameryka: prawda i mity

O programie TV stacji Discovery Historia

Na stronie stacji telewizyjnej Discovery Historia umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Discovery Historia. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Discovery Historia można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Discovery Historia umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Discovery Historia. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Discovery Historia

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info