Reklama

Logo Nowa TV Nowa TV program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-09-20

06:00

Z pamiętnika lekarki, sez. 2, odc. 6

serial obyczajowy ( Niemcy 2009 )

Do szpitala trafia matka Meiera Elke Fischer. Powód to wrzody żołądka. Jedyne, co teraz trzeba schorowanej kobiecie to pomoc syna lekarza. W tym czasie Gretchen znowu przenosi się w świat swoich fantazji. Tym razem jednak snuje rozważania na temat powieści "Dr. Rogelt" i swojej roli w przedstawionej tam historii miłosnej. Codzienność jednak szybko sprowadza ją na ziemię, gdy znów ma okazję cieszyć się obecnością Alexisa.

Obsada: Diana Amft , Peter Prager , Ursela Monn , Florian David Fitz

Godziny emisji Z pamiętnika lekarki

07:00

24 godziny online.pl, odc. 680

program informacyjny ( Polska 2018 ) Czas: 22min.

Codzienny serwis informacyjny prowadzony m.in. przez Beatę Tadlę i Jarosława Kulczyckiego. "24 godziny" codziennie o 18:30 w telewizji NOWA TV - "Twój świat jest naszym światem".

Godziny emisji 24 godziny online.pl

07:25

Tu i Teraz, odc. 13

program publicystyczny ( Polska 2018 ) Czas: 8min.

Prowadzący (Joanna Dunikowska, Beta Tadla, Marek Czyż, Jarosław Kulczycki) rozmawiają z gośćmi na jeden z tematów przedstawionych w programie "24 godziny online.pl".

Godziny emisji Tu i Teraz

07:45

Słoiki: Poza sceną, sez. 1, odc. 11

serial paradokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 44min.

Lena Barska, aktorka z teatru w Kielcach, przeprowadza się do Warszawy. Liczy, że w stolicy zrobi prawdziwą karierę. Niestety przegrywa casting. Z braku perspektyw zatrudnia się w domu kultury, gdzie prowadzi zajęcia z autoprezentacji. Tam poznaje Romana, który również jest aktorem. Wspólnie dostają propozycję prowadzenia prezentacji nowoczesnego masażu w samej bieliźnie. Zdesperowana Lena godzi się na pokazy, natomiast zakochany w niej Roman jest oburzony jej decyzją.

Godziny emisji Słoiki

08:45

Daleko od noszy: Teczka Kidlera, odc. 7

serial komediowy ( Polska 2005 ) Czas: 22min.

Doktor Kidler kupuje na swoje urodziny teczkę z cielęcej skóry. Swoim nabytkiem chwali się kolegom ze szpitala. Niestety, włoska teczka nie przechodzi kolejnych testów jakości i ulega zniszczeniu. Personel szpitala postanawia zrzucić się na nową teczkę dla niego. Doktor Wstrząs cierpi na omamy słuchowe. Bez przerwy słyszy "Marsz żałobny" Chopina. Pacjent Nowak twierdzi, że wie, na jaką przypadłość cierpi Wstrząs. Według niego dotyka ona tych lekarzy, którzy uśmiercili więcej...

Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński

Obsada: Krzysztof Kowalewski , Paweł Wawrzecki , Piotr Gąsowski , Hanna Śleszyńska

Godziny emisji Daleko od noszy

09:05

Daleko od noszy: Protest głodowy, odc. 8

serial komediowy ( Polska 2005 ) Czas: 22min.

Na oddział trafia sławny kierowca rajdowy, Ogonkiewicz, który ucierpiał w wypadku samochodowym. W tym samym czasie do szpitala dociera wiadomość, że Bobrówna - przewodnicząca związku pielęgniarek - zmarła. Ordynator chce, aby siostra Basen objęła jej stanowisko. Pielęgniarka, zadowolona ze swojej nowej funkcji, zaczyna strajk głodowy. Jej głównym postulatem jest żądanie, by lekarze dzielili się łapówkami i prezentami od pacjentów z niższym personelem. Wkrótce okazuje się, że przewodnicząca...

Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński

Obsada: Krzysztof Kowalewski , Paweł Wawrzecki , Piotr Gąsowski , Hanna Śleszyńska

Godziny emisji Daleko od noszy

09:35

Daleko od noszy: Policyjna prowokacja, odc. 9

serial komediowy ( Polska 2005 ) Czas: 22min.

Ordynatora nachodzi komornik. Żąda 10 tysięcy złotych, w przeciwnym razie zajmie konta pracowników, a elektrownia przestanie dostarczać prąd. Tymczasem w szpitalu przebywa policyjny prowokator z brygady zajmującej się zwalczaniem korupcji. Doktor Kidler, który przegrał dużą sumę na wyścigach konnych, zamierza wziąć od niego łapówkę. Pieniądze trafiają jednak do rąk ordynatora.

Reżyseria: Krzysztof Jaroszyński

Obsada: Krzysztof Kowalewski , Paweł Wawrzecki , Piotr Gąsowski , Hanna Śleszyńska

Godziny emisji Daleko od noszy

10:05

Halo Hans!: Termosjada, odc. 9

serial komediowy ( Polska 2007 ) Czas: 43min.

Do miasta przybywa Berta Strumpfe, kat z Berlina. Ma zlikwidować Hansa Klopssa. Piękna kobieta często uwodzi swoje przyszłe ofiary. Tym razem także zamierza spędzić upojną noc z przystojnym Klopssem. J-23 także dostaje od swoich przełożonych rozkaz zabicia Berty. W wykonaniu tego zadania oboje planują wykorzystać termos z herbatą. Pojedynek zabójców-kochanków ma dowieść, które z nich wykaże się większym opanowaniem i profesjonalizmem.

Reżyseria: Wojciech Adamczyk

Obsada: Bartłomiej Kasprzykowski , Cezary Żak , Piotr Pręgowski , Tamara Arciuch

Godziny emisji Halo Hans!

11:05

Nowa Rewia Kabaretowa: Kabaret K2 z gościnnym udziałem Kabaretu Czesuaf, odc. 17

program rozrywkowy ( Polska 2016 ) Czas: 24min.

Podczas każdego występu członkowie Kabaretu K2 chcą nie tylko rozbawić swoich widzów, ale także opowiedzieć im jakąś historię. Satyrycy uważnie obserwują świat i otaczających ich ludzi, nigdy nie ustając w poszukiwaniach uniwersalnych tematów. W swoich skeczach podkreślają absurdalność zwykłych, codziennych sytuacji. Tym razem wystąpią w towarzystwie trzech przedstawicieli poznańskiego Kabaretu Czesuaf.

Godziny emisji Nowa Rewia Kabaretowa

11:35

Jukon - dom na odludziu, odc. 7

program rozrywkowy ( Kanada 2015 ) Czas: 22min.

Don i Kelly szukają małego domku dla siebie - nieruchomość musi jednak znajdować się na dużej działce, gdyż para chce zapewnić odpowiednie warunki swoim dziesięciu psom. Pierwszy z domów znajduje się 45 minut drogi od Whitehorse i nie przypada parze do gustu. Drugi niestety jest jeszcze mniejszy i także nie spełnia ich oczekiwań. Warto jednak czekać, gdyż ostatnia z propozycji okazuje się strzałem w dziesiątkę. Stary dom z historią to dom, którego Don i Kelly szukają.

Godziny emisji Jukon - dom na odludziu

12:05

Jukon - dom na odludziu, odc. 8

program rozrywkowy ( Kanada 2015 ) Czas: 22min.

Sarah pragnie osiedlić się w Jukonie i szuka domu. Nigdy wcześniej jednak nie kupowała nieruchomości. Brak doświadczenia ma rekompensować jej przyjaciółka, która będzie jej głosem doradczym. Widzowie przekonają się, czy Sarah wybierze dom na uboczu, czy raczej zdecyduje się na posiadłość bliżej miasta.

Godziny emisji Jukon - dom na odludziu

12:35

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 25

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Tyler i Ron kupują rzadki automat sprzedający mleko, wyprodukowany w latach 50. ubiegłego wieku. Wydają jednak więcej pieniędzy, niż pozwolił im Rick. Tyler i Brettly znajdują w maszynie drobne, które decydują się przeznaczyć na pizzę. Później opróżniają kolejne kasetki z monetami, co prowadzi do konfliktu z Kowboyem i Kyle'em, którzy znalezione w pracy pieniądze chcą wydać na piwo. Tymczasem do warsztatu przychodzi klient, który chce odremontować stare wagoniki kolejki z parku rozrywki.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

13:00

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 26

serial dokumentalny ( USA 2011 ) Czas: 20min.

Brettly kupuje za 1500 dolarów chevroleta K10 z 1965 roku. Zamierza sam nim jeździć i remontuje go z pomocą pozostałych członków ekipy. Tymczasem Tyler i Ron oglądają stare flippery wystawione na sprzedaż. Natrafiają na automat z lat 40. ubiegłego wieku, który po wrzuceniu monety pokazywał obrazki ze striptizem. Zafascynowani maszyna postanawiają ją nabyć i poszukać filmu do niej pasującego. Rickowi udaje się znaleźć na nią kupca.

Godziny emisji Akcja renowacja USA

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
13:30

Trwa...  Wszechświat: Zagadki starożytności, sez. 2, odc. 6

serial dokumentalny ( USA 2014 ) Czas: 41min.

Starożytni wierzyli, że w kosmosie są niezliczone światy, których nie widzimy. Bez końca spierali się o naturę tych odległych planet i o to, czy mogą być one zamieszkane. Do niedawna wielu naukowców uważało, że nigdy nie poznamy prawdy, gdyż od planet spoza Układu Słonecznego dzieli z nas zbyt duży dystans, aby móc je choćby zaobserwować. Jednak dzięki nowym technologiom udało się odkryć tysiące takich obiektów astronomicznych. Niektórzy sądzą, że wkrótce poznamy odpowiedź na odwieczne...

Godziny emisji Wszechświat: Zagadki starożytności

14:25

Premiera Ludzkość - historia nas wszystkich, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 43min.

Na Ziemi pojawiają się pierwsi ludzie, którzy muszą stawić czoło wielu zagrożeniom. W pełnym niebezpieczeństw świecie niezbędna okazuje się umiejętność rozpalenia ognia i uprawy roślin. W miarę ewolucji człowiek staje się dominującym gatunkiem na Błękitnej Planecie. Nie tylko uczy się wznosić pierwsze budowle i posługiwać narzędziami, ale tworzy też złożone organizacje, jakim są pierwsze państwa. Dzięki odkryciu żelaza i opanowaniu sztuki wojennej na przestrzeni wieków wznoszą się i upadają...

  Godziny emisji Ludzkość - historia nas wszystkich

Reklama
15:25

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 1

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Tyler i Ron, nie pytając Ricka o zdanie, podejmują się remontu zdezelowanego tandemu. Odnowiony dwuosobowy rower trafi do zbieracza, który specjalizuje się w dziwacznych przedmiotach, takich jak replika pojazdu Batmana. Tymczasem klient warsztatu przynosi do naprawy stuletni mutoskop - urządzenie wyświetlające ruchome obrazy za opłatą. Oryginalnie pokazywał on scenę z Adamem i Ewą, ale zostaje ona zastąpiona sceną bójki w barze.

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

15:50

Akcja renowacja USA, sez. 2, odc. 2

serial dokumentalny ( USA 2012 ) Czas: 20min.

Trzeci sezon wciągającego show o ludziach, którzy potrafią dać drugie życie starym przedmiotom. Podglądamy przy pracy ekipę rodzinnej firmy Ricka Dale'a z Las Vegas - eksperta od renowacji i napraw najróżniejszych rzeczy i maszyn. Do jego warsztatu trafiają stare zabawki, motocykle, automaty do napojów oraz wiele innych mniej lub bardziej przydatnych gadżetów. Czasem przywrócenie im blasku to prawdziwe wyzwanie. Rick zawsze może liczyć na swoich pracowników, choć czasem trudno nimi...

  Godziny emisji Akcja renowacja USA

16:20

Premiera Jukon - dom na odludziu, odc. 9

program rozrywkowy ( Kanada 2015 ) Czas: 22min.

Janice przekonała Grega, by wraz z nią zamieszkał w Jukonie. Teraz jednak czeka ich wybór domu, a kobieta ma długą listę oczekiwań wobec przyszłej nieruchomości. Przed Tomem, który będzie pokazywał parze domy trudne zadanie. Czy Janice obniży swoje wymagania i dostosuje się do standardów obowiązujących w Jukonie - tego widzowie dowiedzą się w tym odcinku.

  Godziny emisji Jukon - dom na odludziu

16:50

Premiera Jukon - dom na odludziu, odc. 10

program rozrywkowy ( Kanada 2015 ) Czas: 22min.

Jeremy i Jordi są rodzicami dwóch córek, mają też na utrzymaniu dwa psy, dwa koty i cztery kocięta. Szukają domu, w którym bez problemu zmieści się cała gromadka. Agenci nieruchomości musza stanąć na wysokości zadania i zaprezentować im posiadłość, która każdemu z domowników zapewni idealne warunki.

  Godziny emisji Jukon - dom na odludziu

17:20

Fabryka jedzenia, sez. 1, odc. 15

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 22min.

Ten odcinek odpowie na pytanie, jak w osiem godzin wyprodukować trzydzieści dwa tysiące przepysznych i pożywnych bajgli. Twórcy programu podejrzą pracę pewnej firmy zajmującej się cateringiem w liniach lotniczych. Przyrządzane przez nią jedzenie musi być zawsze smaczne i - co w tym przypadku najważniejsze - gotowe na czas. Widzowie dowiedzą się też, dlaczego jagody są niezbędne przy produkcji chrupiących przekąsek firmy Sun Chips oraz w jaki sposób z organicznych marchewek stworzyć...

  Godziny emisji Fabryka jedzenia

Reklama
17:50

Fabryka jedzenia, sez. 1, odc. 16

serial dokumentalny ( Kanada 2012 ) Czas: 22min.

Zanim powstanie smakowity baton musli, ziarna zboża muszą przejść ściśle określony proces przygotowania. Twórcy serii przybliżą też swoim widzom przebieg pracy w pewnej fabryce produkującej najwyżej jakości mieszanki warzywne na grilla. Zdradzą również, że tajemnica niebieskiego sera tkwi w odrobinie zwykłej pleśni, jaką można znaleźć w każdej jaskini. Natomiast w produkcji wafli ryżowej najważniejsze są ciepło i ciśnienie.

  Godziny emisji Fabryka jedzenia

18:30

Premiera 24 godziny online.pl, odc. 681

program informacyjny ( Polska 2018 ) Czas: 22min.

Codzienny serwis informacyjny prowadzony m.in. przez Beatę Tadlę i Jarosława Kulczyckiego. "24 godziny" codziennie o 18:30 w telewizji NOWA TV - "Twój świat jest naszym światem".

  Godziny emisji 24 godziny online.pl

18:55

Premiera Tu i Teraz, odc. 14

program publicystyczny ( Polska 2018 ) Czas: 8min.

Prowadzący (Joanna Dunikowska, Beta Tadla, Marek Czyż, Jarosław Kulczycki) rozmawiają z gośćmi na jeden z tematów przedstawionych w programie "24 godziny online.pl".

  Godziny emisji Tu i Teraz

19:00

Premiera Prognoza pogody, odc. 263

program informacyjny Czas: 2min.

Najnowsze informacje dotyczące pogody od Jarosława Kreta, Oli Kot i Pauliny Koziejowskiej. Codziennie nowa prognoza pogody krótko- i długoterminowa.

  Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

19:05

Słoiki: Modelka, sez. 1, odc. 14

serial paradokumentalny ( Polska 2014 ) Czas: 44min.

Ania Lenowska marzy o karierze modelki. Mimo urody nie może znaleźć pracy w stolicy. Z braku pieniędzy angażuje się w pewien podejrzany projekt. Kiedy rodzice dowiadują się o kontrowersyjnym zajęciu Ani, robią jej karczemną awanturę. Na dodatek dziewczyna zakochuje się w przystojnym fotografie, który okazuje się gejem.

  Godziny emisji Słoiki

20:05

Malcolm X, odc. 2

dramat obyczajowy ( USA 1992 ) Czas: 107min.

Czarnoskóry Malcolm Little (Denzel Washington), przestępca z nowojorskiego getta, którego ojca zamordowali najprawdopodobniej członkowie Ku-Klux-Klanu, trafia do więzienia. Tam pod wpływem lektury wielu książek z dziedziny religii, polityki i filozofii całkowicie się zmienia i po wyjściu na wolność staje się jedną z najważniejszych postaci ruchu afroamerykańskiego. W latach 50. Malcolm X zaczyna udzielać się w związku Czarnych Muzułmanów, jednak spory programowe zmuszają go do opuszczenia...

Reżyseria: Spike Lee

Obsada: Denzel Washington , Angela Bassett , Albert Hall , Delroy Lindo

  Godziny emisji Malcolm X

22:20

Profil 6: Coś niewybaczalnego, sez. 6, odc. 1

serial kryminalny ( Francja 2015 ) Czas: 52min.

Chloe po leczeniu w szpitalu psychiatrycznym powraca do służby. Jednak nie może prowadzić działań operacyjnych, dlatego Lamarck znajduje jej pracę w archiwum. Wszyscy członkowie zespołu nadal nie mogą uwierzyć w śmierć Fred. Rocher jest świadkiem próby uprowadzenia 18-letniej dziewczyny. Okazuje się, że sprawca pomylił ją z kimś innym. Hyppolite prześladuje kandydatów mających zająć miejsce Fred.

Reżyseria: Vincent Jamain

Obsada: Odile Vuillemin , Jean-Michel Martial , Raphaël Ferret , Philippe Bas

  Godziny emisji Profil 6

23:25

Profil 6: Przeczucie, sez. 6, odc. 2

serial kryminalny ( Francja 2015 ) Czas: 51min.

Rocher i Emma są świadkami śmierci uczennicy. Dziewczyna została zamknięta w szkolnej piwnicy. Podejrzenia padają na nauczyciela literatury, Alaina Mandrillona, który słynie z uwodzenia małoletnich. Kiedy śledczy docierają do domu mężczyzny, okazuje się, że został on pobity przez ucznia ostatniej klasy liceum, Julesa Lerouxa. Wszelkie tropy prowadzą Chloe i jej zespół aż do Wietnamu.

Reżyseria: Vincent Jamain

Obsada: Odile Vuillemin , Jean-Michel Martial , Raphaël Ferret , Philippe Bas

  Godziny emisji Profil 6

Reklama
00:45

24 godziny online.pl, odc. 681

program informacyjny ( Polska 2018 ) Czas: 22min.

Codzienny serwis informacyjny prowadzony m.in. przez Beatę Tadlę i Jarosława Kulczyckiego. "24 godziny" codziennie o 18:30 w telewizji NOWA TV - "Twój świat jest naszym światem".

  Godziny emisji 24 godziny online.pl

01:10

Prognoza pogody, odc. 263

program informacyjny Czas: 2min.

Najnowsze informacje dotyczące pogody od Jarosława Kreta, Oli Kot i Pauliny Koziejowskiej. Codziennie nowa prognoza pogody krótko- i długoterminowa.

  Godziny emisji Prognoza pogody (pogoda w TV)

01:15

Wydział operacji specjalnych: Fury, odc. 7

serial kryminalny ( Kanada 2013 ) Czas: 41min.

Funkcjonariusze tym razem mają za zadanie rozbić gang złodziei samochodów. Po wygranym wyścigu z szefem złodziei, Maria bierze udział w kolejnej akcji. Decyduje się zaufać jednemu z członków gangu, zdradzając mu swoją prawdziwą tożsamość. Sytuacja wkrótce komplikuje się jeszcze bardziej. W jednym ze skradzionych aut funkcjonariusze znajdują bowiem ciało mężczyzny.

Obsada: Lisa Marcos , Vincent Walsh , Chandra West , Dwain Murphy

  Godziny emisji Wydział operacji specjalnych

02:05

Amerykańska księga tajemnic, sez. 2, odc. 9

serial dokumentalny ( USA 2013 ) Czas: 41min.

W Ameryce bardzo popularne są powieści, filmy czy zabawki wyobrażające wielką stopę - mityczne człekokształtne zwierzę, przypominające yeti. Autorzy programu wskazują na ogromne zyski, jakie przynosi biznes rozrywkowy i turystyczny związany z legendą o tym potworze. Dowiemy się również, dlaczego niektórzy uważają, że amerykańskim władzom zależy na tym, by utrzymać istnienie wielkiej stopy w sekrecie. Wyznawców teorii spiskowych w ich podejrzeniach utwierdzają niedawne odkrycia nieznanych...

  Godziny emisji Amerykańska księga tajemnic

03:00

Nowa Rewia Kabaretowa: Kabaret Koń Polski, z gościnnym udziałem Kabaretu Czesuaf i Kabaretu Chyba, odc. 18

program rozrywkowy ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kabaret Koń Polski w programie przygotowanym specjalnie z myślą o widzach Nowej TV. Pochodząca z Koszalina grupa regularnie pojawia się w telewizji. W swoich skeczach wyśmiewa aktualne wydarzenia polityczne i społeczne. Satyrycy w ciągu swojej kariery stworzyli wiele charakterystycznych postaci, jednak najbardziej rozpoznawalni pozostają Marian i Hela - ulubione małżeństwo fanów kabaretu. Tym razem grupie towarzyszy Kabaret Czesuaf, zespół założony przez trzech poznaniaków, którzy w swoim...

  Godziny emisji Nowa Rewia Kabaretowa

04:00

Redakcja: Dział Śledczy: Sprawa Agaty, sez. 2, odc. 8

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 44min.

Do pracowników redakcji zgłasza się matka 12-letniej Agatki. Przed cztery laty dziewczynka została zamordowana. Pomimo wysiłków policji do tej pory nie udało się odnaleźć sprawcy tej straszliwej zbrodni, w końcu śledztwo zamknięto. Zdesperowana kobieta prosi, żeby dziennikarze nagłośnili temat. Jest przekonana, że dzięki temu uda się schwytać zabójcę jej córki. Na polecenie Alicji sprawą mają się zająć Marek i Basia.

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

05:00

Redakcja: Dział Śledczy: Agent CBŚ, sez. 2, odc. 7

serial paradokumentalny ( Polska 2016 ) Czas: 43min.

Kazimierz Sender pada ofiarą oszustwa na wnuczka. Prosi Basię o pomoc w imieniu innych mieszkańców. Alicja odrzuca jednak pomysł napisania artykułu poświęconego tej tematyce. Dziewczyna, za radą Marka, postanawia wydrukować ulotki skierowane do starszych ludzi. W pewnej chwili spostrzega kobietę, która wyrzuca do kosza rozwieszone na osiedlu ostrzeżenia. Wtedy dowiaduje się o rzekomej akcji CBŚ, która budzi jej podejrzenia. Dziennikarze postanawiają zamontować kamery w mieszkaniu pani Janiny....

  Godziny emisji Redakcja: Dział Śledczy

O programie TV stacji Nowa TV

Na stronie stacji telewizyjnej Nowa TV umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Nowa TV. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Nowa TV można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Nowa TV umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Nowa TV. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Premiery w Nowa TV

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info