Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś, 18 lipca 2019 - ramówka, emisje

06:00 Ekspres naukowców: Kalejdoskopy

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Jak chłodzić pożywienie, nie wkładając go do lodówki? Thomas i Kati odpowiadają na to i wiele innych pytań! Kalejdoskop to nasza ukochana zabawka: ach, te światła, barwy i kształty! Jak właściwie działa to urządzenie? Ponadto: chłodzenie jedzenia bez lodówki.

Godziny emisji Ekspres naukowców

06:35 Magija: Iluzje optyczne

program o sztuce Czas: 11min.

Mrowie iluzji optycznych autorstwa Jaya i magików z przeszłości! Do zobaczenia tylko tutaj! Mrowie iluzji optycznych autorstwa Jaya i magików z przeszłości! Do zobaczenia tylko tutaj!

Godziny emisji Magija

06:55 Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Wielkie sprężyste gały i Rakietą na Księżyc

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium wyhodowały gałki oczne i skaczą po mieście! Von Bolt zniszczył nową księżycową skałę w muzeum. Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium wyhodowały fantastyczne gałki oczne i skaczą po całym mieście. Von Bolt przypadkiem zniszczył nowy fragment księżycowej skały w muzeum. Dzieciaki z muszą jakoś zastąpić kamień.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

07:30 Siesta Z: „Tezeusz i Minotaur” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Tezeuszu. Żeby uratować jego lud, razem wyruszają do labiryntu, w którym mieszka potwór. Czy wyjdą z tego żywi? Siesta śni o odważnym Tezeuszu. Żeby uratować jego lud, razem wyruszają do labiryntu, w którym mieszka straszliwy potwór. Żywi się młodymi ludźmi. Siesta i Tezeusz wchodzą do labiryntu, z którego nie da się wyjść. Czy przeżyją?

Godziny emisji Siesta Z

07:50 Wszystko dla małych: Czas nauki i babeczki zoochini

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i timer, Madi i wiszący ogród zielny, Christian i sortownik papieru, Lindsay i babeczki "zoochini". Jameson buduje timer z butelek i piasku, Madi szykuje wiszący ogród zielny z plastiku z recyklingu, Christian projektuje sortownik papieru na imprezę, a Lindsay piecze babeczki "zoochini".

Godziny emisji Wszystko dla małych

08:25 Magija: Pojawiam się i znikam

program o sztuce Czas: 11min.

Jay umie sprawić, że znikają zwykłe przedmioty. Słynny iluzjonista - że zdematerializował się port w Egipcie! Jay umie sprawić, że znikają zwykłe przedmioty. Słynny iluzjonista - że zdematerializował się port w Egipcie!

Godziny emisji Magija

08:50 Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Grizzly Kolumbii Brytyjskiej

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe poznaje zwierzęta, zamieszkujące dzikie ostępy Kolumbii Brytyjskiej. Philippe podziwia zapierającą dech w piersiach Kolumbię Brytyjską. Poznaje też zamieszkujące jej dzikie ostępy zwierzęta.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

09:20 W zwierciadle nauki: Najbardziej tajemnicze wzory w naturze

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza dowie się, co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami oraz dlaczego przyroda i matma są ze sobą blisko spokrewnione. W tym odcinku Hamza dowie się, że za pomocą matmy da się zrozumieć kształty i prawidłowości występujące w naturze. Co grafika w grach komputerowych ma wspólnego z brokułami? Dlaczego geometria przyrody ma tak duży wpływ na efekty specjalne w filmach?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:50 Przedziwna nauka: Lot

program historyczny Czas: 25min.

Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Zbadajmy następny niezwykły przełom w tej dziedzinie. Ludzkość zdobywa przestworza od ponad stu lat. Jaki będzie następny niezwykły przełom w dziejach lotu? Zbadajmy dzieje machin latających oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

Godziny emisji Przedziwna nauka

10:25 Magija: Moc umysłu

program o sztuce Czas: 11min.

Jay nauczy nas sztuki magicznego przepowiadania przyszłości. Jay nauczy nas sztuki magicznego przepowiadania przyszłości.

Godziny emisji Magija

10:45 A to wiesz?: Gdy rzeczywistość kłamie

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Nasze oczy potrafią oszukać mózg i sprawić, że inaczej „widzi” ten sam obraz. Nasze oczy potrafią oszukać mózg i sprawić, że inaczej „widzi” ten sam obraz.

Godziny emisji A to wiesz

11:20 Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 6

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

11:50 Wszystko dla małych: Deszcz pod dachem i kredowi kumple

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i deszcz pod dachem, Christian i ciało obrysowane kredą, Madi i komunikacja świetlna w ogrodzie, Lindsay i alfabetyczny poncz. Jameson wytwarza deszcz w mieszkaniu, niczego przy tym nie mocząc, Christian rysuje kredą kształty na ścieżce, Madi stawia roślinną komunikację świetlną w ogrodzie, Lindsay podaje pyszny alfabetyczny poncz.

Godziny emisji Wszystko dla małych

12:25 Kuchmistrzostwo: Naleśniki

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Dowiemy się, dlaczego dzięki proszkowi są puszyste. Link smaży owsiane naleśniki z jabłkiem, na bazie proszku do pieczenia. Gastro Bob pokazuje mu, jak działa ów proszek, a nasz kucharz-detektyw bada tajemnicę oklapniętych naleśników.

Godziny emisji Kuchmistrzostwo

12:45 Okropne historie: Święty Augustyn i Joanna d'Arc

program historyczny Czas: 28min.

Święty Augustyn dostaje awans, a Joanna d'Arc – armię. Samuel Pepys pisze dziwną książkę. Nie wszystkie ucieczki kończą się dobrze. Święty Augustyn dostaje awans, a Joanna d'Arc – armię. Samuel Pepys spisuje historię ryb. II wojna światowa jest przygnębiająca i nie wszystkie wielkie ucieczki mają szczęśliwe zakończenia.

Godziny emisji Okropne historie

13:20 Nauka na maksa: Kopuła geodezyjna

program technologiczny Czas: 21min.

Phil pokazuje, jak skonstruować kopułę geodezyjną z cukierków i wykałaczek. Oraz większa wersję – z pomarańczy i arbuzów. Phil buduje most Leonarda i ołówkowy sześcian. Pokazuje, jak skonstruować kopułę geodezyjną z cukierków i wykałaczek. Oraz większa wersję – z pomarańczy i arbuzów.

Godziny emisji Nauka na maksa

13:50 Trwa...  Magija: Teraz mnie widzisz, teraz już nie

program o sztuce Czas: 11min.

Jay sprawia, że na oczach Bridget znikają rozmaite przedmioty! Jay sprawia, że na oczach Bridget znikają rozmaite przedmioty!

Godziny emisji Magija

14:15 W zwierciadle nauki: Dziwne kształty

program popularnonaukowy Czas: 21min.

W tym odcinku Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy? Pobawimy się najbardziej szalonymi trójwymiarowymi kształtami. Z pozoru chropowata forma zapewnia gładką jazdę. Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy?

Godziny emisji W zwierciadle nauki

Reklama

14:45 A to wiesz?: Detektywi przez wieki

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Specjalista zabezpieczy komputer, ekspert kryminalistyki rozpocznie śledztwo, archeolog odkryje przeszłość za pomocą nowoczesnego sprzętu. Specjalista pokaże, jak zabezpieczyć swój komputer i telefon przed hakerami, ekspert kryminalistyki wprowadzi nas w tajniki śledztwa, zaś archeolodzy ruszą w przeszłość z użyciem ultranowoczesnego sprzętu.

Godziny emisji A to wiesz

15:15 Bezcenne śmieci: Czas zombie i Damien Hirst

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Michelle i Nigel kręcą film o zombie i pokazują świetny psikus – do zrobienia kolegom. Odwiedzają artystę Damiena Hirsta. Michelle i Nigel kręcą film o zombie i pokazują świetny psikus – do zrobienia kolegom. Odwiedzają artystę Damiena Hirsta i używają papieru na różne nietypowe sposoby. Na plaży zaś robią piękny obraz z piasku.

Godziny emisji Bezcenne śmieci

15:50 Magija: Worek pełen sztuczek

program o sztuce Czas: 11min.

Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek! Jay wyjmuje z magicznego worka mnóstwo zdumiewających sztuczek!

Godziny emisji Magija

16:10 Bezcenne śmieci: Długopis-marchewka i Marcel Duchamp

program popularnonaukowy Czas: 27min.

Michelle i Nigel grają na starych puszkach i robią długopis-marchewkę, który zmyli waszych znajomych. Ponadto: Marcel Duchamp. Michelle i Nigel grają na starych puszkach, robią breloczek na torbę i długopis-marchewkę, który zmyli waszych znajomych. Ponadto: Marcel Duchamp i fajna chatka na plaży.

Godziny emisji Bezcenne śmieci

16:45 A to wiesz?: Nowe pomysły do domu

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Odkryj sekrety oświetlania pomieszczeń bez użycia elektryczności, poznaj sztuczki na ogrzewanie domu i lepiej wykorzystaj wnętrze. Odkryj sekrety oświetlania pomieszczeń bez użycia elektryczności dzięki świetlikom, butelkom solarnym, a nawet bioluminescencyjnym roślinom. Dowiesz się też, jak otrzymać więcej ciepła z drewna i lepiej wykorzystać wnętrze.

Godziny emisji A to wiesz

Reklama

17:15 Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 17

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:45 Operacja Auć: Leczenie śmiechem i ścięgna

program o zdrowiu Czas: 28min.

Dr Chris i dr Xand prezentują siłę ścięgien i powietrzną karetkę. Dr Xand sprawdza, czy da się leczyć śmiechem. Dr Chris i dr Xand prezentują siłę ścięgien i powietrzną karetkę. Dr Xand sprawdza, czy da się leczyć śmiechem. Zapytamy pacjentów, jak to jest być w szpitalu. Taniec zaprowadzi kogoś na ostry dyżur.

Godziny emisji Operacja Auć

18:20 Genialni ludzie: Fox Talbot i wielki aparat

program popularnonaukowy Czas: 27min.

Dick i Dom przedstawiają genialnego Henry'ego Foxa Talbota, pioniera fotografii. Pod jego wpływem konstruują wielki aparat otworkowy. Dick i Dom przedstawiają genialnego Henry'ego Foxa Talbota, pioniera fotografii. Pod jego wpływem wpadają na własny genialny pomysł: ze śmietnika robią wielki aparat otworkowy.

Godziny emisji Genialni ludzie

18:50 Domowa nauka: Jajka

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler odkrywa niesamowite sztuczki naukowe, które możemy robić z jajkami. Jak chodzić po nich, nie zamieniając ich w jajecznicę? W tym odcinku Steve Spangler odkrywa niesamowite sztuczki naukowe, które można zrobić ze zwykłym kurzym jajkiem. Pokazuje, jak złożyć jajko i schować je do kieszeni oraz uczy, jak chodzić po jajkach, aby nie zamienić ich w jajecznicę.

Godziny emisji Domowa nauka

19:25 Okropne historie: Królowa Wiktoria i fantastyczne megazwierzęta

program historyczny Czas: 28min.

Koronacja królowej Wiktorii nie przebiega zgodnie z planem, a Aleksander wielki wciąż walczy. Ludzie pierwotni jedli megazwierzęta. Koronacja królowej Wiktorii nie przebiega zgodnie z planem, a grecki pyszałek Aleksander Wielki wciąż walczy. Gregoriańskie przyjęcia bywają osobliwe, Alexander Fleming dokonuje przypadkowego odkrycia, a ludzie pierwotni pałaszowali fantastyczne megazwierzęta.

Godziny emisji Okropne historie

20:00 A to wiesz?: Niesamowite ciało

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Ludzkie ciało jest zdolne do niezwykłych rzeczy. Nasze ciała i mózgi reagują w niezwykły sposób, gdy przekraczamy nasze ograniczenia. Ludzkie ciało jest zdolne do niezwykłych rzeczy. Nasze ciała i mózgi reagują w niezwykły sposób, gdy przekraczamy nasze ograniczenia.

Godziny emisji A to wiesz

20:45 Tajemnice materii: W głąb atomu

program popularnonaukowy Czas: 55min.

Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej. Trwa walka o to, kto pierwszy pozna budowę atomu. Harry Moseley stosuje w tym celu wynalezione niedawno promieniowanie rentgenowskie. Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej.

Godziny emisji Tajemnice materii

21:55 Geniusz: Wright kontra Curtiss

program technologiczny Czas: 43min.

Śmiałek Glenn Curtiss rywalizuje z braćmi Wright o to, kto jako pierwszy wykona publiczny lot. Historia pierwszego samolotu jest związana z intensywną rywalizacją pomiędzy braćmi Orville’em i Wilburem Wrightami oraz projektantem silników Glennem Curtissem. Prowadzi to do zawziętej walki o patenty, która zagraża przyszłości lotnictwa.

Godziny emisji Geniusz

22:50 Futuris: Przed nami zieleńsza droga

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku poznamy technologie stosowane w samochodach elektrycznych oraz zespoły mające największy wpływ na ich rozwój. Elektryczne samochody są istotną częścią „zielonej rewolucji transportowej”. Który zespół odgrywa największą rolę w ich rozwoju? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo i niezawodność zarówno samych elektrycznych samochodów jak i ich stacji ładujących?

Godziny emisji Futuris

23:15 A to wiesz?: Naukowe zabawy z żywnością, ciałem i zwierzętami

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Nauka odpowiada na proste pytania o żywność, ciało i zwierzęta. Nauka odpowiada na proste pytania o żywność, ciało i zwierzęta.

Godziny emisji A to wiesz

23:50 Super nauka: Rozpoznawanie twarzy: Izrael

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Czy to możliwe, że komputer określi twoją tożsamość, studiując jedynie twarz? Z nami przyjrzysz się systemom rozpoznawania twarzy! Czy to możliwe, że komputer określi twoją tożsamość, studiując jedynie twarz? Z nami przyjrzysz się systemom rozpoznawania twarzy!

Godziny emisji Super nauka

00:25 AI przyszłości: Narodziny ludzkiej maszyny

program technologiczny Czas: 48min.

Omówienie obecnych zastosowań sztucznej inteligencji oraz prezentacja najnowocześniejszych robotów. Omówienie obecnych zastosowań sztucznej inteligencji, które mają ułatwić nam życie. Prezentacja najnowocześniejszych robotów oraz dyskusja na temat ich rosnącej roli we współczesnym życiu.

Godziny emisji AI przyszłości

01:25 James May przedstawia: Śmiałe pomysły: Energia w ręce ludu

program technologiczny Czas: 58min.

James zaprasza na poszukiwanie lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii. James zastanawia się, dlaczego w lśniący nowością XXI wieku olbrzymią większość energii nadal pozyskujemy spalając martwe rośliny i zwierzęta. Szuka lepszych, bardziej wydajnych i technologicznie zaawansowanych źródeł energii.

Godziny emisji James May przedstawia: Śmiałe pomysły

02:25 A to wiesz?: Myć czy nie myć?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Nasza skóra i włosy zmieniają się, jeśli nie myjemy ich regularnie. Zwierzęta się nie kąpią, jednak mają sposoby utrzymywania czystości. Nasza skóra i włosy zmieniają się, jeśli nie myjemy ich regularnie. Zwierzęta się nie kąpią, jednak opracowały własne sposoby utrzymywania czystości.

Godziny emisji A to wiesz

02:55 Super nauka: Interakcja oparta na gestach: Singapur

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Znasz to z filmów science fiction: ludzie wydają komputerom polecenia, machając ręką. Jak to działa? Z nami wszystkiego się dowiesz! Znasz to z filmów science fiction: ludzie wydają komputerom polecenia, machając ręką. Jak to działa? Z nami wszystkiego się dowiesz!

Godziny emisji Super nauka

03:25 Mit czy fakt: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 42min.

Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Zajmuje się cukrem i kofeiną oraz sprawdza, czy brązowe jajka znoszą kury o czerwonych uszach.

Godziny emisji Mit czy fakt

04:25 Nowy wspaniały świat Darwina: Publikuj i bądź przeklęty (1857–1864)

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków” i kontynuuje pracę naukową aż do śmierci w wieku 82 lat. Po dwudziestu latach prowadzenia badań w tajemnicy, Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków”. Zyskuje dzięki niemu sławę, ale nie ustaje w prowadzeniu dalszych badań aż do śmierci w wieku 82 lat.

Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

05:25 A to wiesz?: Tajemnice ziemi, morza i nieba

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Ziemia, morze i niebo są pełne niezwykłych zjawisk. W przeszłości uważano je za magię, jednak dziś tłumaczy je nauka. Ziemia, morze i niebo są pełne niezwykłych zjawisk. W przeszłości uważano je za magię, jednak dziś tłumaczy je nauka.

Godziny emisji A to wiesz

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry