Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś, 17 września 2019 - ramówka, emisje

06:00 Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Nanoboty gryzą i Miej nosa

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają, więc dzieci muszą je znaleźć. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Gdy zjadające śmieci nanoboty Angie uciekają z Sekretnego Laboratorium, dzieciaki muszą je powstrzymać, zanim zamienią całą planetę w wielkie żerowisko. JD i Kent przez przypadek wysyłają swoje nosy w nieznane. Muszą znaleźć i na powrót przymocować zbiegów.

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

06:35 GEOlino: Rytm Burundi

program kulturoznawczy Czas: 13min.

W Burundi, kraju naznaczonym przez wojnę domową, gra na bębnach daje nadzieję na nowy początek. Bębniarze przekazują tradycję młodym. Burundi zmieniło starą tradycję w zawód – grę na bębnach. Siła rytmu i choreografii daje odwagę i nadzieję na nowy początek w kraju naznaczonym przez wojnę domową. Bębniarze przekazują tradycję młodym talentom. Jednym z nich jej mały Luxel.

Godziny emisji GEOlino

06:55 Gra z głową : Pamięć

program kulturoznawczy Czas: 24min.

Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości, czyli wspomnień – nawet tych ze snów. Składają się na nasze niepowtarzalne osobowości. Mózg umożliwia nam dostęp do przeżyć z przeszłości. Wszystkie wspomnienia – nawet te ze snów – składają się na to, kim jesteśmy. Różne połączenia wspomnień budują naszą osobowość. Niektóre bywają podobne, ale każda jest niepowtarzalna.

Godziny emisji Gra z głową

07:30 Kiedy dorosnę: Edukatorka techniczna

program technologiczny Czas: 10min.

Mikaela pomaga Tamar, edukatorce technologicznej, stworzyć wraz z dziećmi aplikacje, które przydają się na co dzień. Mikaela poznaje Tamar, edukatorkę technologiczną, która wyjaśnia, jak tworzy się świetną aplikację. Razem uczą dzieci programowania „apek”, które przydają się na co dzień.

Godziny emisji Kiedy dorosnę

07:50 A to wiesz?: Gdy nauka wprowadza rewolucję na ekranie

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Roboty i efekty specjalne są z nami już od dłuższego czasu. Dziś stają się jeszcze efektowniejsze! Odkryj ich naukowe podstawy. Roboty i efekty specjalne są z nami już od dłuższego czasu. Dziś stają się jeszcze efektowniejsze! Odkryj ich naukowe podstawy.

Godziny emisji A to wiesz

08:25 Magija: Drobniaki

program o sztuce Czas: 11min.

Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami! Jay olśniewa Bridget swoją ulubioną sztuczką z monetami!

Godziny emisji Magija

08:50 Przedziwna nauka: Papier

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie wiedzy. Czy wiecie, że papier wynaleziono znacznie później niż pismo? Zbadajmy dzieje papieru oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

Godziny emisji Przedziwna nauka

09:20 Przedziwna nauka: Konserwy

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje konserw i nadchodzące niezwykłe odkrycie w tej dziedzinie. Czy wiecie, że pomysł na puszkowanie pożywienia powstał przy okazji konkursu na najlepszą metodę konserwacji żywności, który w 1809r. zorganizował Napoleon Bonaparte? Poznajmy dzieje konserw i nadchodzące niezwykłe odkrycie w tej dziedzinie.

Godziny emisji Przedziwna nauka

09:50 Okropne historie: Człowiek renesansu i rap Szekspira

program historyczny Czas: 28min.

Człowiek renesansu jest genialny, Hannibal walczy z wężami, a do epoki kamienia wkracza biznes. William Szekspir walczy słowami. Człowiek renesansu jest genialny, Hannibal walczy z wężami, a do epoki kamienia wkracza biznes. William Szekspir wygrywa wojnę na słowa, a królowa Elżbieta wpada w gniew.

Godziny emisji Okropne historie

10:25 Magija: Gadki-gratki

program o sztuce Czas: 11min.

Jay gada o scenicznych gadkach! Jay gada o scenicznych gadkach!

Godziny emisji Magija

10:45 Genialni ludzie: Fleming i artystyczne zarazki

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają genialnego Alexandra Fleminga, odkrywcę penicyliny. Następnie próbują zmienić zarazki w dzieło sztuki. Dick i Dom przedstawiają genialnego Alexandra Fleminga, odkrywcę penicyliny. Pod jego wpływem wpadają na własny genialny pomysł: zmienić miliardy zarazków w bezcenne dzieło sztuki!

Godziny emisji Genialni ludzie

11:20 A to wiesz?: Dziwactwa przyrody

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Na pierwszy rzut oka niektóre elementy królestwa zwierząt i roślin wydają się dziwne. Nauka tłumaczy te dziwactwa przyrody. Na pierwszy rzut oka niektóre elementy królestwa zwierząt i roślin wydają się dziwne. Nauka tłumaczy te dziwactwa przyrody.

Godziny emisji A to wiesz

11:50 Nauka na maksa: Hydraulika

program technologiczny Czas: 21min.

Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Phil konstruuje ramię robota, zasilane hydraulicznie. Odkrywa też siłę płynów w zgniatarce. Filtruje wodę i podziwia działanie śruby Archimedesa.

Godziny emisji Nauka na maksa

12:25 Naukowe dowody: Magnesy

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Isabel mieszka na barce i ma własny kompas. Jak działa to urządzenie? Isabel dowie się dziś wszystkiego na temat magnesów. Isabel mieszka na barce i ma własny kompas. Jak działa to urządzenie? Isabel dowie się dziś wszystkiego na temat magnesów.

Godziny emisji Naukowe dowody

12:45 Okropne historie: Rrzymski savoir-vivre przy stole i śpiew króla Jerzego

program historyczny Czas: 28min.

Inkaskie dziecko ma okropne urodziny, a Rzymianie uczą, jak zachowywać się przy stole. Jerzy IV zostaje królem. Inkaskie dziecko ma okropne urodziny, a Rzymianie uczą, jak zachowywać się przy stole. Rolnik spotyka nietypowego sprzedawcę, a Jerzy IV zostaje królem.

Godziny emisji Okropne historie

13:20 Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Chaos w Mrówkopolis i Niezidentyfikowany Supermobil Latający

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Kent zaprzyjaźnił się z mrówkami z Mrówkopolis. Ponadto został wzięty za kosmitę w UFO, kiedy leciał nad Francją. Kent zaprzyjaźnił się z mrówkami z Mrówkopolis, które mogą z nim rozmawiać dzięki zjedzeniu specjalnej substancji. Ponadto: Kent został wzięty za kosmitę w UFO, kiedy leciał w Supermobilu Edisona nad Francją. Czy dzieciaki go uratują?

Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

13:50 Magija: Kto to mówi?

program o sztuce Czas: 11min.

Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko! Magia brzuchomówstwa: gadajace psy, paplające skarpety i nie tylko!

Godziny emisji Magija

14:15 Domowa nauka: Upiorna nauka

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje, jak przy pomocy nauki zamienić zwykły wieczór w noc z duchami. Steve Spangler pokazuje, jak przy pomocy nauki i upiornych efektów specjalnych zamienić zwykły wieczór w noc z duchami. Przygotowuje też upiorne przyjęcie z przerażającymi, dymiącymi napojami, niezwykłymi bąbelkami i sztuczną krwią.

Godziny emisji Domowa nauka

14:45 Historia sztuki: Sztuka i rewolucja: neoklasycyzm

program o sztuce Czas: 22min.

Podczas rewolucji francuskiej rokoko przestało być modne. Artyści stworzyli nowy nurt, oparty na estetycznych tradycjach starożytnego Rzymu. W 1789 wybuchła rewolucja francuska. Sztuka rokokowa, przedstawiająca życie arystokracji, przestała być modna. Artyści włączyli się w dziejową zawieruchę, tworząc nowy nurt, oparty na estetycznych tradycjach starożytnego Rzymu. Później nazwano go neoklasycyzmem.

Godziny emisji Historia sztuki

15:15 Genialni ludzie: Wstrząsający Faraday

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Pod wpływem wynalazcy Dick i Dom wpadają na własny genialny pomysł, którego elementem jest napięcie prawie miliona woltów. Wyniki będą porażające!

Godziny emisji Genialni ludzie

15:50 Kiedy dorosnę: Strażak

program technologiczny Czas: 10min.

Strażak Jeremy oprowadza Mikaelę po remizie. Tłumaczy jej, jak zapobiega się pożarom i jak się je gasi. Strażak Jeremy oprowadza Mikaelę po remizie. Opisuje jej sprzęt stosowany w walce z żywiołem. Jeremy tłumaczy, że pożar można ugasić tylko wtedy, gdy usunie się jeden z boków następującego trójkąta: tlen-temperatura- paliwo.

Godziny emisji Kiedy dorosnę

16:10 A to wiesz?: Detektywi przez wieki

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Specjalista zabezpieczy komputer, ekspert kryminalistyki rozpocznie śledztwo, archeolog odkryje przeszłość za pomocą nowoczesnego sprzętu. Specjalista pokaże, jak zabezpieczyć swój komputer i telefon przed hakerami, ekspert kryminalistyki wprowadzi nas w tajniki śledztwa, zaś archeolodzy ruszą w przeszłość z użyciem ultranowoczesnego sprzętu.

Godziny emisji A to wiesz

16:45 Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Zimowa Kraina Czarów

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Następnie udajemy się do hotelu Fairmont Chateau Lake Louise na wyprawę na rakietach śnieżnych.

Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

17:15 Łowcy historii: Faceci w rajtuzach i rewolwerowcy

program historyczny Czas: 24min.

Matt, Paige i Łowcy Historii ścigają przestępców w różnych epokach, od średniowiecznych zbójców po rewolwerowców z Dzikiego Zachodu. Matt, Paige i Łowcy Historii ścigają przestępców w różnych epokach, od średniowiecznych zbójców po rewolwerowców z Dzikiego Zachodu. Dawniej stróżom prawa często zdarzało się zatrzymać niewinną osobę – dzięki dzisiejszym technikom śledczym o wiele łatwiej wskazać faktycznych przestępców.

Godziny emisji Łowcy historii

17:45 Operacja Auć: Prędkie nerwy i brudne ręce

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz powiększają tort. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz testują sztuczkę do powiększenia tortu. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. W szpitalu: jeden pacjent ze spuchniętym uchem i drugi z cukierkiem w nosie.

Godziny emisji Operacja Auć

18:20 Domowa nauka: Magnesy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy pomogą znaleźć kamienie z kosmosu na naszych dachach? W tym odcinku Steve Spangler pokazuje nietypowe, praktyczne i ciekawe zastosowania magnesów. Czy możemy zrobić substancję, która pożera magnesy? Albo czy magnesy pomogą nam znaleźć na naszych dachach kamienie z kosmosu? Przekonamy się już w tym odcinku.

Godziny emisji Domowa nauka

18:50 Nauka na maksa: Zrzut dyni

program technologiczny Czas: 21min.

Phil przedstawia przykład badań materiałowych – rozbija jajka. W większej wersji doświadczenia sięga po dynię, piankę polimerową i pancerz. Phil przedstawia przykład badań materiałowych – rozbija jajka. Powiększa doświadczenie i sięga po dynię. Spróbuje jej nie rozwalić, w czym pomogą pianka polimerowa i pancerz.

Godziny emisji Nauka na maksa

19:25 Okropne historie: Teleturniej rodzin z epoki kamienia i Szalony Król

program historyczny Czas: 27min.

Rodziny z epoki kamienia grają w teleturnieju, król Jerzy III ma szalonych lekarzy, a cesarz Heliogabal urządza loterię. Rodziny z epoki kamienia grają w teleturnieju, szalony król Jerzy III ma jeszcze bardziej szalonych lekarzy, a cesarz Heliogabal urządza loterię.

Godziny emisji Okropne historie

20:00 A to wiesz?: Kto nas obserwuje?

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Współczesna technologia niezwykle ułatwiła nam życie, ale czy ma też mroczne oblicze? Współczesna technologia niezwykle ułatwiła nam życie, ale czy ma też mroczne oblicze? Wszystkie nasze dane są prześwietlane, jesteśmy ciągle obserwowani, każda nasza transakcja jest monitorowana.

Godziny emisji A to wiesz

20:50 Mit czy fakt: Jesteś tym, co jesz

program o zdrowiu Czas: 42min.

Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Jennifer odsiewa naukowe fakty od fikcji na temat produktów spożywczych i odżywiania. Zajmuje się cukrem i kofeiną oraz sprawdza, czy brązowe jajka znoszą kury o czerwonych uszach.

Godziny emisji Mit czy fakt

21:55 Nowy wspaniały świat Darwina: Publikuj i bądź przeklęty (1857–1864)

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków” i kontynuuje pracę naukową aż do śmierci w wieku 82 lat. Po dwudziestu latach prowadzenia badań w tajemnicy, Darwin w końcu publikuje swoje dzieło „O powstawaniu gatunków”. Zyskuje dzięki niemu sławę, ale nie ustaje w prowadzeniu dalszych badań aż do śmierci w wieku 82 lat.

Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

23:10 A to wiesz?: Kosmos: nowy kierunek na wakacje?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Turystyka kosmiczna to coraz bliższa perspektywa. Trzeba jednak brać pod uwagę wiele czynników. Turystyka kosmiczna to coraz bliższa perspektywa. Trzeba jednak brać pod uwagę wiele czynników, w tym najważniejszy: przystosowanie do przebywania w stanie nieważkości. Wystarczy „niewielka” suma i możesz wzbić się na orbitę.

Godziny emisji A to wiesz

23:50 Trwa...  Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: Nowoczesna medycyna

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning zaprasza na serię “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” - tematem odcinka są pionierskie postępy medyczne. W czasie rewolucji przemysłowej, w medycynie mieliśmy już chwile zwątpienia. Choroby były na porządku dziennym, a przeciętna długość życia wynosiła 36 lat. W tym odcinku Da Vinci Learning “Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej” tematem jest niesamowita historia pionierów, którzy zmienili stary porządek, tak jak np. Anglik James Lind. Odkrył, że pomarańcze i cytryny...

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

00:25 Sekrety mózgu: Przy dobrej zabawie czas szybko mija

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dr Jack poznaje kobietę, która nie wie, co to czas. Odkrywa też, że czas biegnie różnie, w zależności od sytuacji, w jakiej jesteśmy. Dr Jack poznaje kobietę, która naprawdę nie ma poczucia czasu. Odkrywa też, że czas upływa szybciej podczas dobrej zabawy, zaś w sytuacjach stresowych – zwalnia. Magik Pete Heat za pomocą magii zupełnie zatrzymuje czas.

Godziny emisji Sekrety mózgu

Reklama

01:25 Sekrety mózgu: Jak wywęszyć dźwięk i posmakować słowa

program popularnonaukowy Czas: 47min.

Dr Jack bada poznaje ludzi, którzy czują dźwięki, smakują słowa i słyszą smaki. Magik Pete miesza nam zmysły wzroku, węchu i dotyku. Dr Jack bada związek między naszym umysłem i zmysłami. Poznaje ludzi obdarzonych synestezją: czują dźwięki, smakują słowa i słyszą smaki. Magik Pete miesza nam zmysły wzroku, węchu i dotyku.

Godziny emisji Sekrety mózgu

02:25 Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: W ruchu

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś o Brytyjczykach jako budowniczych sieci dróg i pojazdów. W 1750 roku pokonanie 400 mil dorożką z Londynu do Edynburga zajmowało szesnaście dni. To musiało się zmienić. Juz sto lat później Brytyjczycy wprowadzili wiele nowych udoskonaleń, związanych z transportem osób i towarów. W tym odcinku z serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ pokażemy, które z rozwiązań zawdzięczamy Brytyjczykom....

Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

02:55 W pogoni za szczęściem: Hokkien Mee i szczęście

program o zdrowiu Czas: 22min.

Czy zwykły posiłek może nas uszczęśliwić? Na lunchu z ekspertami Adrian dyskutuje o wpływie jedzenia na poziom szczęścia. Czy zwykły posiłek może nas uszczęśliwić? Jeśli tak, to dlaczego? Na lunchu z ekspertami Adrian próbuje się dowiedzieć, jak jedzenie oddziałuje na nasz umysł i poziom szczęścia. Czy wpływa na nie spożycie węglowodanów? Czym jest serotonina i co łączy ją ze szczęściem?

Godziny emisji W pogoni za szczęściem

03:25 Radość z nauki. Logika: Radość z nauki. Logika

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Prof. Dave Cliff w sposób mądry i dowcipny opowiada o logice w filozofii, matematyce, nauce i technologii. Prof. Dave Cliff przygląda się logice w filozofii, matematyce, nauce i technologii. Przedstawia fascynujące dzieje poszukiwania pewności i podstaw logicznego rozumowania – od Arystotelesa do Alicji w Krainie Czarów, od science-fiction po superkomputery.

Godziny emisji Radość z nauki. Logika

04:25 Geniusz: USA kontra ZSRS

program technologiczny Czas: 44min.

Po II wojnie światowej Stany Zjednoczone i Związek Sowiecki walczą o to, kto pierwszy poleci w kosmos. Po drugiej wojnie światowej Stany Zjednoczone i Związek Sowiecki walczą o to, kto pierwszy poleci w kosmos. Inżynierowie rakietowi Wernher von Braun oraz Siergiej Korolow muszą dać z siebie wszystko.

Godziny emisji Geniusz

Reklama

05:25 Śmiałe pomysły: Przeżyć kraksę

program technologiczny Czas: 21min.

Eksperci Volvo w Szwecji i Mercedesa w Niemczech opowiedzą o nowych technologiach, które zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze. Auta, które wiedzą, że kierowca jest senny, albo umieją same zwolnić: które nowe technologie zwiększają nasze bezpieczeństwo na drodze? Zapytamy o to pracowników laboratorium Volvo w Szwecji i speców Mercedesa w Niemczech.

Godziny emisji Śmiałe pomysły

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Do góry