Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś - ramówka, emisje

2019-03-21

06:00

Wszystko dla małych: Naukowa magia i makaranowy pałac

program o sztuce Czas: 25min.

Madi i ogrodowe podarunki, Jameson i magiczne eksperymenty, Christian i mapa skarbu do składania, Lindsay i makaronowy pałac. Madi daje swojej mamie wspaniałe podarunki z ogrodu, Jameson prezentuje magiczne eksperymenty, posiadające naukowe wyjaśnienie, Christian ukrywa skarb, a mapę zmienia w układankę, zaś Lindsay serwuje piękny i pyszny makaronowy pałac królewski.

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Magija: Poręczna magia

program o sztuce Czas: 11min.

Jay prezentuje sztuczki, do których potrzeba tylko pary własnych rąk! Jay prezentuje sztuczki, do których potrzeba tylko pary własnych rąk!

Godziny emisji Magija

06:55

SciQ: Kto pojedzie najszybciej?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Wskakujemy na szalone rowery, ścigamy się z Izaakiem Newtonem i bijemy rekord prędkości na odrzutowej deskorolce. Wskakujemy na szalone rowery, ścigamy się z Izaakiem Newtonem i bijemy rekord prędkości na odrzutowej deskorolce.

Godziny emisji SciQ

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
07:30

Trwa...  Siesta Z: „Tragedia Romea i Julii” Williama Szekspira

program o sztuce Czas: 13min.

Romeo i Julia są zakochani. Siesta pomaga Julii upozorować własną śmierć. Romeo myśli, że naprawdę nie żyje i rozgrywa się tragedia. Siesta śni o dziejach Romea i Julii. Pomaga Julii upozorować własną śmierć i zjednoczyć się z wygnanym kochankiem. Romeo sądzi, że Julia naprawdę nie żyje i popełnia samobójstwo. Gdy Julia się budzi, postanawia też się zabić.

Godziny emisji Siesta Z

07:50

Ekspres naukowców: Latanie

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Dlaczego samolot unosi się w powietrzu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku. Dlaczego samolot unosi się w powietrzu? Odpowiedź na to i wiele innych pytań w dzisiejszym odcinku.

  Godziny emisji Ekspres naukowców

Reklama
08:25

Kuchmistrzostwo: Sałata

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Część liści zwiędła: winna była oliwa. Link testuje na sałacie trzy sosy: vinaigrette, vinaigrette sojowy i kremowy ranczerski. Liście w vinaigrette szybko zwiędły: nauka podpowiada, że winna była oliwa.

  Godziny emisji Kuchmistrzostwo

08:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Park Narodowy Glacier

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat. W tym tygodniu podziwiamy piękne krajobrazy Parku Narodowego Glacier, gdzie Philippe odkrywa skamieniałości owadów sprzed 45 milionów lat, szuka dzikich jagód i dołącza do studentów, którzy uczestniczą w obywatelskiej wyprawie naukowej.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

09:20

Migawki: Nosisz je w sobie

program o sztuce Czas: 22min.

Wykorzystując zabawne rekwizyty i kostiumy, fotografowie nauczą się sztuki robienia stylizowanych selfie. Kto wygra rywalizację? #zwycięstwo W tym odcinku nasi fotografowie nauczą się tworzyć niezapomniane sesje. Wykorzystując zabawne rekwizyty i kostiumy, nauczą się sztuki robienia stylizowanych selfie, ale tylko jedno zdjęcie trafi do naszej galerii.

  Godziny emisji Migawki

09:50

Genialni ludzie: Wstrząsający Faraday

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Dick i Dom przedstawiają Michaela Faradaya, genialnego pioniera elektryczności, z którego odkryć korzysta cały świat. Pod wpływem wynalazcy Dick i Dom wpadają na własny genialny pomysł, którego elementem jest napięcie prawie miliona woltów. Wyniki będą porażające!

  Godziny emisji Genialni ludzie

10:25

Naukowe dowody: Sól

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Masajka Joy mieszka niedaleko słonego jeziora w Kenii. W tym odcinku zrobi z soli naszyjnik i pyszne lody kokosowe. Masajka Joy mieszka niedaleko słonego jeziora w Kenii. W tym odcinku dowie się, jak fajna potrafi być sól: zrobi z niej naszyjnik i pyszne lody kokosowe.

  Godziny emisji Naukowe dowody

Reklama
10:45

A to wiesz?: Kosmos: nowy kierunek na wakacje?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Turystyka kosmiczna to coraz bliższa perspektywa. Trzeba jednak brać pod uwagę wiele czynników. Turystyka kosmiczna to coraz bliższa perspektywa. Trzeba jednak brać pod uwagę wiele czynników, w tym najważniejszy: przystosowanie do przebywania w stanie nieważkości. Wystarczy „niewielka” suma i możesz wzbić się na orbitę.

  Godziny emisji A to wiesz

11:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 8

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

11:50

Wszystko dla małych: Zbyt duże tarcie i rośliny ścienne

program o sztuce Czas: 25min.

Madi i rośliny pnące, Jameson i tarcie, Christian i tekturowe karetki oraz Lindsay i jajecznica. Madi hoduje rośliny, które pną się nie w górę, a w dół ściany, Jameson eksperymentuje z tarciem, Christian buduje fantastyczne tekturowe karetki ze starych pudeł, a Lindsay smaży starą dobrą jajecznicę nową metodą.

  Godziny emisji Wszystko dla małych

12:25

Siesta Z: Podróż do wnętrza Ziemi

program o sztuce Czas: 13min.

Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Nie znajdują go, ale dowiadują się wielu rzeczy i uchodzą z tej przygody z życiem.

  Godziny emisji Siesta Z

12:45

Okropne historie: Wczesna Australia i Pliniusz Starszy

program historyczny Czas: 28min.

Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Premierzy Neville Chamberlain i Winston Churchill walczą przez internet.

  Godziny emisji Okropne historie

13:20

Nauka na maksa: Samolocik z papieru

program technologiczny Czas: 21min.

Phil spróbuje puścić olbrzymi samolot z papieru. Ponadto: prędkość graniczna i tornada pod dachem! Najpierw nauczymy się robić samolot z papieru, który pobije rekord długości lotu. Potem Phil spróbuje puścić olbrzymi samolot. To wbrew pozorom wcale nie takie łatwe. Ponadto: prędkość graniczna i tornada pod dachem!

  Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Parasolowa szyja

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jakie zwierzę ma szyję jak parasol? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jakie zwierzę ma szyję jak parasol? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

  Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Daj mi moc!: Jazda na fali i panowanie nad wodą

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę. Doktor K i Nash z pomocą Eureki oraz utalentowanych inżynierów i naukowców z Singapuru próbują zapanować nad wodą i stworzyć sztuczną falę.

  Godziny emisji Daj mi moc!

Reklama
14:45

W zwierciadle nauki: Sześciany

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza prezentuje jeden ze swoich ulubionych kształtów: sześcian. To jakby kwadrat, ale z bogatszym wnętrzem. Hamza prezentuje jeden ze swoich ulubionych kształtów: sześcian. To jakby kwadrat, ale z bogatszym wnętrzem. Poznamy sławnego kubistę imieniem Pablo Picasso, zobaczymy nieudany naszyjnik z kostek lodu i zmierzymy się z Piekielnym Psem, poszukując olbrzymich kostek.

  Godziny emisji W zwierciadle nauki

15:15

A to wiesz?: Puchate zabawki, smartfony, gry: czy jesteśmy uzależnieni?

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Codzienne zwyczaje pod okiem nauki: od ssania kciuka, bo internetowy hazard. Kiedy stają się problemem? Codzienne zwyczaje pod okiem nauki: od ssania kciuka, bo internetowy hazard.

  Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Podpucha i inne takie

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych! Jay i Bridget zdradzają sekrety klasycznych sztuczek magicznych!

  Godziny emisji Magija

16:10

Domowa nauka: Magia nauki

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler pokazuje kilka, bazujących na nauce, trików. Steve Spangler wyjaśnia tajemnicę leżenia na łożu z gwoździ oraz pokazuje, jak w magiczny sposób naprawić potłuczoną szklankę. Te niesamowite sztuczki mają podłoże naukowe.

  Godziny emisji Domowa nauka

16:45

A to wiesz?: Czy da się przewidzieć przyszłość?

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Czy da się przewidzieć przyszłość lub wytypować zwycięskie numery w lotku? Jak naukowe prognozy usprawniają ruch uliczny? Astrologia i jasnowidzenie opierają się raczej na psychologii niż na przewidywaniu przyszłości. Za to prawdziwa analiza i naukowe prognozy mogą usprawnić ruch uliczny i oszacować szanse na zwycięstwo na loterii.

  Godziny emisji A to wiesz

17:15

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 19

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:45

Operacja Auć: Sekretne życie zębów

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze prześwietlają kamień nazębny. Dr Chris jeździ samochodzikiem napędzanym jego moczem, a dr Xand pozbywa się brodawki. Lekarze pokazują, co czyha w kamieniu nazębnym. Dr Chris jeździ zdalnie sterowanym samochodzikiem, napędzanym jego moczem. Dr Xand walczy z brodawką. Tymczasem na ostrym dyżurze: komuś utkwiła w nosie śrubka.

  Godziny emisji Operacja Auć

18:20

Genialni ludzie: Nieważkość z Newtonem

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Dick i Dom przedstawiają genialnego Sir Izaaka Newton i przyglądają się jego prawu powszechnego ciążenia. Następnie wcielają w życie swój genialny pomysł. Dick i Dom przedstawiają genialnego Sir Izaaka Newtona, jednego z największych uczonych wszech czasów. Przyglądają się jego prawu powszechnego ciążenia. Pod wpływem Newtona wpadają na własny genialny pomysł – przejechać się „beczką śmierci” i tak pokonać grawitację.

  Godziny emisji Genialni ludzie

18:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Klęski żywiołowe

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe odwiedza Uniwersytet w Miami, żeby obejrzeć laboratorium, w którym można przeprowadzić symulację huraganu piątej kategorii. Philippe odwiedza Uniwersytet w Miami, żeby obejrzeć laboratorium, w którym można przeprowadzić symulację huraganu piątej kategorii. Na Uniwersytecie w Reno poznaje tak zwany stół wstrząsowy, dzięki któremu projektuje się budynki odporne na trzęsienia ziemi.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

19:25

Okropne historie: Ekspertka od dinozaurów i naukowiec Brian

program historyczny Czas: 28min.

Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki nad brzegiem morza, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ameryka i Rosja biorą udział w wyścigu kosmicznym. Owoce zostają zamienione na warzywa.

  Godziny emisji Okropne historie

20:00

Okropne historie: Głupie sposoby na wygranie bitwy

program historyczny Czas: 28min.

W dawnych czasach wygrać bitwę nie było łatwo. Władcy Anglii śpiewają radosną pieśń, a zwierzętom domowym dziś wiedzie się lepiej. W dawnych czasach wygrać bitwę nie było łatwo. Królowie i królowe Anglii śpiewają radosną pieśń. Ludzie w epoce gregoriańskiej mieli inne podejście do zwierząt domowych.

  Godziny emisji Okropne historie

20:50

Tajemnice materii: Niesforne pierwiastki

program popularnonaukowy Czas: 53min.

Tablica Mendelejewa uporządkowała pierwiastki chemiczne. Porządek runął, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności. Przez jeden weekend 1869 roku Dmitrij Mendelejew opracował układ okresowy pierwiastków, porządkując to coraz liczniejsze stadko. Wrażenie porządku prysło, gdy Maria Skłodowska-Curie odkryła zjawisko radioaktywności, ustalając, że pierwiastki mogą zmieniać tożsamość.

  Godziny emisji Tajemnice materii

21:55

Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie: Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

program historyczny Czas: 59min.

Dzieje mało znanej przyjaźni dwóch znakomitych uczonych: Keplera i Galileusza. W epoce, w której nauka przeorała dotychczasową wizję świata, para wybitnych uczonych wspólnie przeciwstawiła się istniejącemu status quo. Zaskakująca przyjaźń dwóch astronów, Jana Keplera i Galileusza, która zmieniła bieg dziejów.

  Godziny emisji Chwila, w której stanęło słońce - Kepler, Galileusz i sklepienie niebieskie

23:10

A to wiesz?: Powodzie, cofające się wybrzeża, sztormy: jak z nimi żyć?

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Klęski żywiołowe powodują wielkie spustoszenia, ale dzięki danym i nowej technologii można lepiej przygotować się na kolejną katastrofę. Klęski żywiołowe powodują nieraz wielkie spustoszenia, ale są też dobrym materiałem poglądowym na przyszłość. Dzięki nowej technologii możemy lepiej przygotować się na kolejną katastrofę.

  Godziny emisji A to wiesz

23:50

A to wiesz?: Akcenty, emocje, śpiew!

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Akcenty, emocje, śpiew: nasz głos mówi wiele na temat naszej osobowości. Da się to zmienić za pomocą rozmaitych technik. Akcenty, emocje, śpiew: nasz głos mówi wiele na temat naszej osobowości. Da się to zmienić za pomocą rozmaitych technik.

  Godziny emisji A to wiesz

00:25

Cuda codzienności: Poza domem

program technologiczny Czas: 58min.

Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym wychodzimy z domu: auto i transport, komputer w pracy, fast foody i rozrywka. Materiały i formowane z nich przedmioty, dzięki którym opuszczamy dom. Linia montażowa w fabryce aut. Komputer, ekran dotykowy czy biurowy cud techniki – długopis. Fast foody, którym nie umiemy się oprzeć, ale i ekran kinowy, bez którego wieczory nie byłyby takie same.

  Godziny emisji Cuda codzienności

01:25

Muzeum życia - Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu: Muzeum życia - Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu

program kulturoznawczy Czas: 49min.

Poznaj dzieje Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu i jego wkład w postępy nauki na całym świecie! Film dokumentalny na temat Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu i wkładu tej instytucji w postępy nauki na świecie.

  Godziny emisji Muzeum życia - Muzeum Historii Naturalnej w Wiedniu

02:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Pensylwania

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe poznaje sposób, w jaki naukowcy badają jakość powietrza oraz odwiedza Appalachy i farmę grzybów. Philippe poznaje sposób, w jaki naukowcy badają jakość powietrza i odwiedza Appalachy. Odkrywa skały wydające wyjątkowe dźwięki oraz odwiedza farmę grzybów, by sprawdzić czy stosowane tam praktyki da się przenieść na ogrody działkowe.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

02:55

A to wiesz?: Powodzie, cofające się wybrzeża, sztormy: jak z nimi żyć?

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Klęski żywiołowe powodują wielkie spustoszenia, ale dzięki danym i nowej technologii można lepiej przygotować się na kolejną katastrofę. Klęski żywiołowe powodują nieraz wielkie spustoszenia, ale są też dobrym materiałem poglądowym na przyszłość. Dzięki nowej technologii możemy lepiej przygotować się na kolejną katastrofę.

  Godziny emisji A to wiesz

03:25

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

  Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

04:25

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

  Godziny emisji Historia matematyki.

05:25

e²: Transport: Portland: Wyczucie miasta

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej. Portland to miasto, które może pochwalić się jedną z najlepiej rozwiniętych sieci komunikacji zbiorowej i pozycją globalnego lidera jeśli chodzi o zrównoważony rozwój. Od przeszło czterdziestu lat inżynierowie projektują miasto z myślą o jego przyszłości.

  Godziny emisji e²: Transport

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info