Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś - ramówka, emisje

2019-01-24

06:00

Ekspres naukowców: Jak w zegarku

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Thomas i Kati badają tajemnicze i niezwykle precyzyjne wahadła. Ponadto: po co jeżowi tyle igieł? Thomas i Kati badają tajemnicze i niezwykle precyzyjne wahadła. Ponadto: po co jeżowi tyle igieł?

Godziny emisji Ekspres naukowców

06:35

Siesta Z: „Dawid i Goliat” z „Księgi Samuela” w Starym Testamencie

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się Dawid, młody pasterz. Izraelitów atakują Filistyni. Tylko Dawid i Siesta ośmielają się zmierzyć z olbrzymim Goliatem. Siesta zasypia i śni jej się Dawid, młody pasterz. Izraelitów atakują Filistyni. Dawid jest zbyt młody, żeby walczyć, ale gdy zjawia się olbrzymi Goliat, tylko on i Siesta ośmielają się z nim zmierzyć.

Godziny emisji Siesta Z

06:55

Wszystko dla małych: Deszcz pod dachem i kredowi kumple

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i deszcz pod dachem, Christian i ciało obrysowane kredą, Madi i komunikacja świetlna w ogrodzie, Lindsay i alfabetyczny poncz. Jameson wytwarza deszcz w mieszkaniu, niczego przy tym nie mocząc, Christian rysuje kredą kształty na ścieżce, Madi stawia roślinną komunikację świetlną w ogrodzie, Lindsay podaje pyszny alfabetyczny poncz.

Godziny emisji Wszystko dla małych

07:30

GEOlino: Matki bonobo

program kulturoznawczy Czas: 12min.

Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami bonobo, których rodziców zabito na mięso. Ratują je od życia w ciasnych klatach. W miejscu zwanym „Rajem Bonobo” Claudine i jej zespół opiekują się osieroconymi małpami. Ich rodziców zabito na mięso, które trafia na rynek w Kongo. Claudine ratuje zwierzęta od życia w izolacji i w ciasnych klatkach. Przywrócenie im zdrowia wymaga wiele cierpliwości.

Godziny emisji GEOlino

07:50

W zwierciadle nauki: Origami

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Wiecie, że reguły origami mają wiele praktycznych zastosowań? Hamza sięgnie po origami, pakując walizkę. Wiecie, że reguły origami mają wiele praktycznych zastosowań? Na przykład przy konstruowaniu robotów czy tak zwanych stentów, stosowanych przy operacjach serca. Za to Hamza sięgnie po origami, pakując walizkę.

Godziny emisji W zwierciadle nauki

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
08:25

Trwa...  Magija: Magiczna różdżka

program o sztuce Czas: 11min.

Jay czaruje za pomocą swojej magicznej różdżki. Jay czaruje za pomocą swojej magicznej różdżki.

Godziny emisji Magija

08:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Zimowa Kraina Czarów

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Philippe dołącza do ratowników w kanadyjskim Parku Narodowym Banff i poznaje metody kontrolowania lawin, między innymi za pomocą wybuchów. Następnie udajemy się do hotelu Fairmont Chateau Lake Louise na wyprawę na rakietach śnieżnych.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

Reklama
09:20

W zwierciadle nauki: Piramidy

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza zobaczył w sklepie piramidę z pomarańczy. Zastanowiła go wyjątkowa solidność tego kształtu i fakt, że owoce na dole nie pękają. Hamza zobaczył w sklepie piramidę z pomarańczy. Zastanowiła go wyjątkowa solidność tego kształtu. W tym odcinku będziemy siłować się na rękę z krokodylem, poznamy architekta-samozwańca i sprawdzimy, jak silne są czirliderki.

  Godziny emisji W zwierciadle nauki

09:50

Ekspres naukowców: Naukowa prawda o śliczności

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Dlaczego młode zwierzęta wydają się nam takie słodkie? Kati i Thomas poznają zaskakującą odpowiedź, jakiej udziela nauka. Dlaczego młode zwierzęta wydają się nam takie słodkie? Kati i Thomas poznają zaskakującą odpowiedź, jakiej udziela nauka. Dowiemy się też, jak statki strażackie gaszą pożary na wodzie.

  Godziny emisji Ekspres naukowców

10:25

Sportowe laboratorium: Tenis stołowy

program o zdrowiu Czas: 10min.

Bliźnięta uczą się jeszcze lepiej grać w pingponga od zawodowca. Dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni. Bliźnięta Antong i Anda chc grać jeszcze lepiej w pingponga. Uczy je zawodowiec, czyli nasz gość Jimmy. Nykeem i dzieciaki prężą muskuły, gdy dr Heather tłumaczy im, na czym polega pamięć mięśni.

  Godziny emisji Sportowe laboratorium

10:45

A to wiesz?: Zimowe choroby i babcine leki

program popularnonaukowy Czas: 25min.

Owady powodujące zimowe choroby da się pokonać. Radzimy, jak uniknąć spierzchniętej skóry i podajemy kilka „babcinych” sposobów na zdrowie. Owady powodujące zimowe choroby da się pokonać, wiedząc, jak się rozmnażają. Na spierzchnięcia na mrozie też mamy sposób. Wzmacniamy odporność, chronimy skórę i odkrywamy kilka skutecznych „babcinych” sposobów na zdrowie.

  Godziny emisji A to wiesz

11:20

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 19

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

Reklama
11:50

Operacja Auć: Prędkie nerwy i brudne ręce

program o zdrowiu Czas: 27min.

Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz powiększają tort. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. Lekarze odkrywają szybkość pracy nerwów oraz testują sztuczkę do powiększenia tortu. Dr Xand sprawdza, czym grozi nieumycie rąk. W szpitalu: jeden pacjent ze spuchniętym uchem i drugi z cukierkiem w nosie.

  Godziny emisji Operacja Auć

12:25

Siesta Z: Podróż do wnętrza Ziemi

program o sztuce Czas: 13min.

Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Axel, jego wujek oraz Siesta wchodzą do wulkanu i zaczynają poszukiwania wnętrza Ziemi. Nie znajdują go, ale dowiadują się wielu rzeczy i uchodzą z tej przygody z życiem.

  Godziny emisji Siesta Z

12:45

Okropne historie: Maluj jak jaskiniowiec i zapomniany kod

program historyczny Czas: 28min.

Naucz się malować jak jaskiniowiec. Rzymianie urządzają walkę, Anglosasi stosują dziwne leczenie, a Inkowie występują w teledysku. Naucz się malować jak jaskiniowiec. Zepsuci Rzymianie urządzają walkę gladiatorów, Anglosasi stosują dziwne metody leczenia, a imponujący Inkowie występują w teledysku.

  Godziny emisji Okropne historie

13:20

Nauka na maksa: Zjeżdżalnia a tarcie

program technologiczny Czas: 21min.

Phil prezentuje proste doświadczenie z siła tarcia. W wersji powiększonej potrzebne są: żaby, ryż i dwie złączone książki. Phil prezentuje proste doświadczenie z siła tarcia. Wystarczą drewno, pianka, tekturka i lód. A w wersji powiększonej: żaby, ryż i dwie złączone książki.

  Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Kuchmistrzostwo: Biszkopciki

program o zdrowiu Czas: 11min.

Link ma przepis, dzięki któremu przyrządzi pyszne i lekkie biszkopciki. Sody do pieczenia lepiej nie dodawać za wiele. Link ma przepis i metody, dzięki którym przyrządzi pyszne i lekkie biszkopciki. Sody do pieczenia lepiej nie dodawać za wiele, w przeciwnym razie bułeczki nie urosną, dojdzie zaś do wybuchu w kuchni!

  Godziny emisji Kuchmistrzostwo

14:15

Daj mi moc!: Zdalne poruszanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Doktor K i Nash próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Doktor K i Nash z pomocą Eureki próbują opanować niewidzialne siły natury, aby przesuwać przedmioty bez dotykania. Odkrywają samobieżne auto i rękawicę, która sama - bez pomocy dłoni - chwyta przedmioty.

  Godziny emisji Daj mi moc!

14:45

W zwierciadle nauki: Muzykalne walce

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Hamza chce się koniecznie dowiedzieć, dlatego tyle instrumentów – flety, trąbki, organy - ma walcowaty kształt. Co jest z tym walcem? Hamza chce się koniecznie dowiedzieć, dlatego aż tyle instrumentów muzycznych ma walcowaty kształt. W tym celu zbudujemy instrumenty ze śmieci, zagramy na szklankach z wodą i poznany Bubbę Bacha, twórcę prykających trąbek.

  Godziny emisji W zwierciadle nauki

15:15

A to wiesz?: Zwierzęca terapia

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Zwierzęta mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale zapewniają nam też bezpieczeństwo i mogą być źródłem energii odnawialnej. Zwierzęta mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, ale zapewniają nam też bezpieczeństwo i mogą być źródłem energii odnawialnej.

  Godziny emisji A to wiesz

Reklama
15:50

Siesta Z: Baśnie tysiąca i jednej nocy

program o sztuce Czas: 12min.

Szeherezada opowiada swojemu mężowi sułtanowi co noc zajmujące historie, zresztą z pomocą Siesty. Nie kończy żadnej do rana, dzięki czemu unika śmierci. Siesta poznaje sułtana Szachrijara, który zabija wszystkie swoje żony. Obecna, Szeherezada, opowiada mu co noc zajmujące historie, zresztą z pomocą Siesty. Nie kończy żadnej do rana, dzięki czemu unika śmierci.

  Godziny emisji Siesta Z

16:10

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Von Bolt poznaje Mikołaja i Życzymy wszystkim udanego lotu

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą znaleźć działające skafandry kosmiczne, aby polecieć na Księżyc. Potem zaś utkykają na Księżycu. Dzieciaki z Sekretnego Laboratorium muszą skądś wytrzasnąć działające skafandry kosmiczne: czeka je bowiem lot na Księżyc, na ratunek Von Bolta i Boba. Potem zaś utknęły na Księżycu. Na powrót na Ziemię mają ledwie kilka godzin!

  Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

16:45

A to wiesz?: Niezwykły wpływ sportu na ciało

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Dzieci, mistrzowie, zawodowcy: sport mocno wpływa na nasze ciała, bez względu na to, ile mamy lat. Czy powinniśmy robić z naszych dzieci gwiazdy sportu? Jak sport naprawdę wpływa na nasze ciało? Czy istnieje nieprzekraczalna bariera ludzkich możliwości w biciu rekordów?

  Godziny emisji A to wiesz

17:15

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 11

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

17:45

Nauka na maksa: Fontanna nukleacyjna

program technologiczny Czas: 21min.

Phil eksperymentuje z ciśnieniem gazu: wystarczy napój gazowany, sprężarka i miętówki. W wersji powiększonej: saturacja] i komora próżniowa. Phil eksperymentuje z ciśnieniem gazu: wystarczy napój gazowany, sprężarka i miętówki. W wersji powiększonej: gazowany sok z ogórków, pianki i komora próżniowa.

  Godziny emisji Nauka na maksa

18:20

Operacja Auć: Ruchy ciała i oszukiwanie mózgu

program o zdrowiu Czas: 28min.

Dr Chris i dr Xand pokażą, na czym polegają ruchy ciała. Chris przykłada sobie do ramienia pijawkę, obaj zajrzą też na ostry dyżur. Dr Chris i dr Xand pokażą nam, dlaczego ruchy ciała zależą od „oszukiwania” mózgu. Chris przykłada sobie do ramienia pijawkę, zaś na ostrym dyżurze: jeden pacjent z zakleszczoną szczęką, drugi z raną wymagającą zszycia.

  Godziny emisji Operacja Auć

18:50

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Bahamy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku podróżujemy na Bahamy, żeby obejrzeć najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską i tropić młode żarłacze żółte. W tym odcinku dołączamy do zawodowego nurka bezdechowego i zaglądamy w najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską. Następnie udajemy się na namorzyny, żeby zobaczyć, w jaki sposób miejscowi badacze od kilkudziesięciu lat śledzą młode żarłacze żółte.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

19:25

Okropne historie: Wspaniałe piosenki z serialu

program historyczny Czas: 28min.

Składanka piosenek z serialu, od starożytnej Grecji po II wojnę światową. Składanka piosenek z serialu, od starożytnej Grecji po II wojnę światową.

  Godziny emisji Okropne historie

20:00

Okropne historie: Joanna d'Arc i pani Celt

program historyczny Czas: 27min.

Joanna d'Arc spotyka anioła, a pani Celt, pan Rzymianin i pirat obmyślają nietypową taktykę. Król Karol rozrabia. Joanna d'Arc spotyka anioła, a pani Celt, pan Rzymianin i pirat wpadają na świetny pomysł. Król Karol rozrabia.

  Godziny emisji Okropne historie

20:45

Zorza doskonała: Zorza doskonała

program popularnonaukowy Czas: 50min.

Program podąża śladami Bena Longmiera i jego zespołu. Pragną oni zrewolucjonizować badania kosmosu dzięki okiełznaniu energii plazmy. Program podąża śladami Bena Longmiera i jego zespołu. Na surowej i dzikiej Alasce planują oni zbudować nowy rodzaj silnika rakietowego, który ma zrewolucjonizować podróże kosmiczne i badania kosmosu dzięki okiełznaniu energii plazmy, tworzącej czwarty stan skupienia.

  Godziny emisji Zorza doskonała

21:55

Życie za królową: Życie za królową

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkukcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Pszczelarz nie przejmuje się tym, że może zostać użądlony, bo całkowicie pochłaniają go budowa ula , hodowanie królowych i zapylanie. Światowej sławy ekspert dzieli się olbrzymią wiedzą na temat sekretnego życia pszczół.

  Godziny emisji Życie za królową

23:10

A to wiesz?: Ciastka i ciasteczka, jakich nie znacie

program popularnonaukowy Czas: 26min.

Wyroby cukiernicze nie tylko dobrze wyglądają i smakują. Ich produkcja wymaga łączenia wiedzy technicznej i artyzmu. Wyroby cukiernicze nie tylko dobrze wyglądają i smakują. Ich produkcja wymaga łączenia wiedzy technicznej i artyzmu.

  Godziny emisji A to wiesz

23:55

Kosmos: Budowanie wszechświata

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Czy jesteśmy sami w kosmosie? Adam szuka sygnału radiowego, nadanego przez inteligentne istoty. Czy takie próby należy traktować serio? Czy jesteśmy sami w kosmosie? Adam szuka sygnału radiowego, nadanego przez inteligentne istoty. Czy takie próby należy traktować serio?

  Godziny emisji Kosmos

00:30

Gruźlica - biała śmierć: Gruźlica - biała śmierć

program o zdrowiu Czas: 42min.

Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnej bakterii. Opowieść o historycznym rozwoju gruźlicy, jej śmiertelnym żniwie i naukowej analizie groźnego prątka. W ramach śledztwa, wzbogaconego o filmową rekonstrukcję badań Roberta Kocha, pokażemy zagrożenia dla świata, jakie niesie ze sobą ta choroba.

  Godziny emisji Gruźlica - biała śmierć

01:25

Historia matematyki.: Przekroczyć nieskończoność.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

W ostatnim odcinku analizujemy problemy, które bada matematyka w XXI wieku i opowiadamy historie matematyków, którzy starają się je rozwiązać. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i pokazuje, jak...

  Godziny emisji Historia matematyki.

02:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Mikroskopijny świat

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe analizuje mikroskopijny świat piasku i dowiaduje się, jaką rolę odgrywają obserwacje mikroskopowe w badaniu mrówek ognistych. Philippe odwiedza Uniwersytet w Teksasie, żeby analizować mikroskopijny świat piasku i zrozumieć, jaką rolę odgrywają obserwacje mikroskopowe w badaniu mrówek ognistych. Na Uniwersytecie w Pensylwanii zdobywa wiedzę na temat właściwości gleby.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

02:55

Kosmos: Życie we wszechświecie

program popularnonaukowy Czas: 25min.

A wy jak zbudowalibyście wszechświat? Adam przygląda się warunkom, jakie musiały być spełnione, aby kosmos mógł powstać. A jak wy zbudowalibyście wszechświat? Adam odwiedza miesjce, w którym prowadzony jest największy eksperyment świata, mający na celu odtworzenie warunków, jakie istniały w ułamku sekundy po Wielkim Wybuchu.

  Godziny emisji Kosmos

03:25

Sowia Odyseja: Sowia Odyseja

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Po zniszczeniu dotychczasowego domu, sowa płomykówka musi szukać nowego schronienia. Będziemy towarzyszyć jej w tej niezwykłej wędrówce. Po zniszczeniu dotychczasowego domu, sowa płomykówka musi szukać nowego schronienia. Podczas tej podróży zobaczymy, jak potrafi bezszelestnie latać i skutecznie polować. Poznamy także wspólną historię ludzi i sów od starożytności, po dzień dzisiejszy.

  Godziny emisji Sowia Odyseja

04:25

Tajemnice materii: W głąb atomu

program popularnonaukowy Czas: 55min.

Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej. Trwa walka o to, kto pierwszy pozna budowę atomu. Harry Moseley stosuje w tym celu wynalezione niedawno promieniowanie rentgenowskie. Glenn Seaborg uzyskuje w laboratorium pluton, pierwiastek, który na zawsze zmieni świat: uwolni niszczycielską potęgę bomby atomowej.

  Godziny emisji Tajemnice materii

05:25

e² Energia: Przecierać szlak

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W Stanach Zjednoczonych co roku ponad 70 procent produkowanej ropy pochłania transport. Czy rozwiązaniem problemu będą nowatorskie pojazdy? Rocznie w Stanach Zjednoczonych transport pochłania ponad 70 procent produkowanej ropy. Czy nowatorskie pojazdy hybrydowe zbudowane z ultralekkich materiałów i napędzane ekologicznym paliwem będą rozwiązaniem tego problemu i uratują nasze wyniszczone środowisko?

  Godziny emisji e² Energia

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2019 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info