Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-09-21

06:00

Wszystko dla małych: Poszukiwanie ślimaków i falująca sałatka

program o sztuce Czas: 25min.

Jameson i poszukiwanie ślimaków, Madi i grządka ziemniaczana, Christian i autoportret, Lindsay i falująca sałatka. Jameson poszukuje ślimaków, Madi sadzi grządkę ziemniaków w śmietniku, Christian pokazuje, jak namalować autoportret, a Lindsay przyrządza falującą sałatkę z pysznych, pozawijanych składników.

Godziny emisji Wszystko dla małych

06:35

Sportowe laboratorium: Hokej

program o zdrowiu Czas: 10min.

Nasza ekipa wjeżdża na lód i poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste. Nykeem wjeżdża na lód z młodym Chase'em i Seanem, zawodowym hokeistą. Ekipa poznaje naukowe tajniki „uderzenia z kija”, gdy dr Heather tłumaczy, czym są zderzenia sprężyste.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Byli sobie podróżnicy: Śladami Marco Polo

program historyczny Czas: 25min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ o podróżach Marco Polo. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

07:30

Magija: Magia kieszonkowa

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget sięgają głęboko do kieszeni po opętańczo dzikie triki. Jay i Bridget sięgają głęboko do kieszeni po opętańczo dzikie triki.

Godziny emisji Magija

07:50

Marvi Hammer: Olbrzymy z Etoszy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. o krabach, słoniach i mrówkach. W dzisiejszym odcinku m.in. o krabach, słoniach i mrówkach.

Godziny emisji Marvi Hammer

08:25

Obłędne zwierzaki: Niedźwiedzie himalajskie

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Co łączy niedźwiedzia z pluszowym misiem? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co łączy niedźwiedzie himalajskie z pluszowymi misiami? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

Godziny emisji Obłędne zwierzaki

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
08:50

Trwa...  Artzooka: Rzymski hełm

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi rzymski hełm z filcu, świecące pudełko bez dna i lwa origami. Jeremie robi rzymski hełm z filcu, świecące pudełko bez dna i lwa origami.

Godziny emisji Artzooka

09:20

Siesta Z: „Issun-boshi” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się Issun-Boshi, chłopiec wielkości kciuka. Pomaga mu stać się odważnym. Podczas swojej wyprawy spotykają księżniczkę i potwora. Sieście śni się mały Issun-Boshi, chłopiec wielkości kciuka. Pomaga mu spełnić marzenie o staniu się odważnym. Zostawiają dom i wyruszają do miasta. Siesta i Issun-Boshi spotykają księżniczkę, która oferuje im pracę, oraz potwora, który wystawia na próbę ich odwagę.

  Godziny emisji Siesta Z

Reklama
09:40

Kto tam?: Kazachstan

program popularnonaukowy Czas: 7min.

Nasi bohaterowie jadą do pięknego Kazachstanu. Podążają Jedwabnym Szlakiem i rozwiązują zagadkę starożytnego grodziska Akyrtas. Chłopiec i jego pies jadą do Kazachstanu, kraju bezkresnych stepów, błękitnych jezior i czystych jak kryształ rzek. Podążają z kupcami Jedwabnym Szlakiem i wsłuchują się w niezwykły śpiew wydm. Oglądają miejscowe rozgrywki sportowe i festyny.

  Godziny emisji Kto tam

09:50

Przedziwna nauka: Fale

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje fal elektromagnetycznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie. Fale radiowe, mimo że zupełnie dla nas niewidoczne, całkowicie zmieniły współczesny świat. Zbadajmy dzieje rozwoju fal elektromagnetycznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

  Godziny emisji Przedziwna nauka

10:25

Mily Pytalska: Wolność!

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Mily nagrywa film, w którym główną rolę gra Pop, ale mama chce, żeby wzięła prysznic. Mily jest zła: dlaczego zawsze musi słuchać mamy? Mily nagrywa film, w którym główną rolę gra Pop, ale mama chce, żeby zamiast tego wzięła prysznic. Przez zamieszanie nie może się skupić na pracy. Mily jest zła: dlaczego zawsze musi słuchać mamy?

  Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

W zwierciadle nauki: Spirale

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kot-robot próbuje zahipnotyzować Hamzę. Dlaczego spirale są takie wciągające? Kot-robot próbuje zahipnotyzować Hamzę. Dlaczego spirale są takie wciągające? Prowadzący poszuka odpowiedzi, a w tym celu spotka węża-buntownika, potrząśnie włosami i obejrzy największą spiralę, jaką znamy – Drogę Mleczną.

  Godziny emisji W zwierciadle nauki

11:10

Kto tam?: Wielka Brytania

program popularnonaukowy Czas: 7min.

Nasi bohaterowie jadą do Wielkiej Brytanii. Poznają królową, ścigają tajemniczego potwora z Loch Ness i badają sekret Stonehenge. Nasi bohaterowie jadą do Wielkiej Brytanii. Podziwiają krajobrazy i punktualnie o piątej po południu idą na pyszną herbatkę z królową Elżbietą w pałacu Buckingham. Badają sekret Stonehenge i próbują złapać tajemniczego potwora z Loch Ness.

  Godziny emisji Kto tam

Reklama
11:20

Nauka na maksa: Ciśnienie powietrza

program technologiczny Czas: 21min.

Phil za pomocą ciśnienia powietrza konstruuje wielką rakietę. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben. Jak za pomocą ciśnienia powietrza z plastikowej butelki zrobić rakietę? Phil idzie na całość: wytrzymalsze butelki, większe ciśnienie i wielgachna rakieta. Ponadto wysadza butlę z płynnym azotem i miażdży stalowy bęben.

  Godziny emisji Nauka na maksa

11:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 2

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

12:25

Kuchmistrzostwo: Tarta cytrynowa z bezą

program o zdrowiu Czas: 11min.

Zwieńczeniem tarty cytrynowej jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek. Dziś w karcie tarta cytrynowa z bezą, słodko-gorzki majstersztyk. Jego zwieńczeniem jest puszysta, leciutka polewa. Link doradzi, jak uzyskać obfitą pianę z białek i wytłumaczy ten proces naukowo.

  Godziny emisji Kuchmistrzostwo

12:45

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Owady

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Na Uniwersytecie Penn State Philippe poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary. W tym odcinku odkrywamy niezwykły świat owadów. Na Uniwersytecie Penn State Philippe przygląda się złożonym społecznościom mrówek, poznaje zwierzęta zapylające i dołącza do zespołu badającego przenoszenie chorób przez komary.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

13:20

Nauka na maksa: Łódka ze sreberka

program technologiczny Czas: 21min.

Philowi w końcu udaje się zbudować łódkę ze sreberka, która zmieści na pokładzie człowieka. Ponadto: wanna pełna głównego składnika-pieluch. Dlaczego łodzie unoszą się na wodzie? Folia aluminiowa tonie, ale zrobiony z niej stateczek już nie. Philowi dopiero za którymś razem udaje się zbudować łódkę ze sreberka, która zmieści na pokładzie człowieka. Ponadto: Phil w wannie pełnej głównego składnika-pieluch.

  Godziny emisji Nauka na maksa

13:50

Obłędne zwierzaki: Półtonowy kot

program popularnonaukowy Czas: 14min.

Jaki kot waży pół tony? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Jaki kot waży pół tony? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

  Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Marvi Hammer: Kobra i orangutany

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W dzisiejszym odcinku m.in. kobra królewska, najjadowitszy wąż świata, a także orangutanie sieroty wychowywane w dżungli przez ludzi. W dzisiejszym odcinku m.in. kobra królewska, najjadowitszy wąż świata, a także orangutanie sieroty wychowywane w dżungli przez ludzi.

  Godziny emisji Marvi Hammer

14:45

Okropne historie: Aztecka kuchnia i wiktoriańskie maniery

program historyczny Czas: 28min.

Aztekowie i ich dziwne potrawy. Dick Turpin śpiewa piosenkę, królowa Elżbieta przeprowadza się, a wiktorianie uczą manier. Aztekowie i ich dziwne potrawy. Dick Turpin śpiewa piosenkę, królowa Elżbieta przeprowadza się, a wiktorianie udzielają lekcji dotyczącej manier.

  Godziny emisji Okropne historie

Reklama
15:15

Youtuberzy w Da Vinci - Emce: Nauka, powietrze i wzrok

program popularnonaukowy Czas: 20min.

Emce radzi, jak się uczyć, wyjaśnia właściwości gazu i tłumaczy, jak działa wzrok. Emce radzi, jak uczyć się bardziej efektywnie, wykorzystując sztuczki ułatwiające zapamiętywanie. Pokazuje właściwości gazów za pomocą obrazowania smugowego i wyjaśnia jak dziala wzrok.

  Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - Emce

15:50

Magija: Kalkulujące karty

program o sztuce Czas: 11min.

Zwykła talia kart służy Jayowi do wykonania fantastycznych sztuczek! Zwykła talia kart służy Jayowi do wykonania fantastycznych sztuczek!

  Godziny emisji Magija

16:10

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 13

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

16:35

Youtuberzy w Da Vinci - Emce: Jak się uczyć?

program popularnonaukowy Czas: 10min.

Emce pokazuje, jak się efektywnie uczyć. Emce pokazuje sztuczki wspomagające zapamiętywanie.

  Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - Emce

16:50

Siesta Z: „Faust” by Johanna Wolfganga Von Goethego

program o sztuce Czas: 13min.

Sieście śni się „Faust” Goethego. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Cena jest wysoka. Sieście śni się dramat Goethego „Faust” i starcie dobra ze złem. Przekonuje Fausta, żeby zawarł pakt z diabłem w zamian za młodość, bogactwo i miłość. Faust i Siesta wszystko to dostają, ale cena okazuje się bardzo wysoka, zwłaszcza dla Fausta.

  Godziny emisji Siesta Z

17:10

Operacja Auć: Kwas żołądkowy i odgłosy brzuszne

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze eksperymentują z kwasem żołądkowym, aby pokazać, jak wygląda trawienie. Zaś na ostrym dyżurze: wypadek na rowerze. Lekarze eksperymentują z kwasem żołądkowym, aby pokazać, jak wygląda trawienie. Dr Chris tłumaczy, że słuch jest ściśle związany z wiekiem. Na ostrym dyżurze: pacjent potknął się na ulicy i złamał sobie rękę, a drugi uderzył głową o kierownicę roweru.

  Godziny emisji Operacja Auć

17:45

Okropne historie: Głupie sposoby na wygranie bitwy

program historyczny Czas: 28min.

W dawnych czasach wygrać bitwę nie było łatwo. Władcy Anglii śpiewają radosną pieśń, a zwierzętom domowym dziś wiedzie się lepiej. W dawnych czasach wygrać bitwę nie było łatwo. Królowie i królowe Anglii śpiewają radosną pieśń. Ludzie w epoce gregoriańskiej mieli inne podejście do zwierząt domowych.

  Godziny emisji Okropne historie

18:20

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Śledztwo

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Ktoś zjadł kawałek kanapki z serem Harrisona! Harrison sprowadza detektywów i ekspertów medycyny sądowej, żeby zebrać dowody i podjąć trop. Ktoś zjadł kawałek kanapki z serem Harrisona! Kim był niecny złodziejaszek? Harrison sprowadza detektywów i ekspertów medycyny sądowej, żeby pobrać odciski palców, znaleźć ślady DNA i inne dowody.

  Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

18:50

Teatr wynalazków Barona Munchhausena: Galileusz – zwycięstwo rozumu nad zdrowym rozsądkiem

program historyczny Czas: 24min.

Galileusz opowiada o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca oraz o gnębiącej go Inkwizycji. Za namową Betty, Galileusz opowiada o o tym, jak doszedł do genialnego odkrycia, dotyczącego Ziemi i Słońca. Nagle mdleje na scenie, a my poznajemy lepiej jego dramatyczną epokę, w której Inkwizycja, w imię fałszywie rozumianego zdrowego rozsądku, walczyła z rozumem.

  Godziny emisji Teatr wynalazków Barona Munchhausena

19:25

W zwierciadle nauki: Dziwne kształty

program popularnonaukowy Czas: 21min.

W tym odcinku Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy? Pobawimy się najbardziej szalonymi trójwymiarowymi kształtami. Z pozoru chropowata forma zapewnia gładką jazdę. Hamza wymyśla nowy kształt: wtopazoid. Jakie jeszcze dziwne figury wymyślimy?

  Godziny emisji W zwierciadle nauki

20:00

W pogoni za długowiecznością: Zestarzejmy się razem

program o zdrowiu Czas: 21min.

Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Mówi się nam często, żeby więcej ćwiczyć, nie objadać się ani nie palić. Ale czy słyszymy, że powinniśmy częściej spotykać się z ludźmi? Jak na długość życia wpływają kontakty z przyjaciółmi, bliskimi i znajomymi? Odpowiedź na to pytanie jest bezcenna.

  Godziny emisji W pogoni za długowiecznością

20:40

Sowia Odyseja: Sowia Odyseja

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Po zniszczeniu dotychczasowego domu, sowa płomykówka musi szukać nowego schronienia. Będziemy towarzyszyć jej w tej niezwykłej wędrówce. Po zniszczeniu dotychczasowego domu, sowa płomykówka musi szukać nowego schronienia. Podczas tej podróży zobaczymy, jak potrafi bezszelestnie latać i skutecznie polować. Poznamy także wspólną historię ludzi i sów od starożytności, po dzień dzisiejszy.

  Godziny emisji Sowia Odyseja

21:40

Futuris: Przed nami zieleńsza droga

program popularnonaukowy Czas: 12min.

W tym odcinku poznamy technologie stosowane w samochodach elektrycznych oraz zespoły mające największy wpływ na ich rozwój. Elektryczne samochody są istotną częścią „zielonej rewolucji transportowej”. Który zespół odgrywa największą rolę w ich rozwoju? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo i niezawodność zarówno samych elektrycznych samochodów jak i ich stacji ładujących?

  Godziny emisji Futuris

21:55

Naturalna technika: Świat materialny

program technologiczny Czas: 52min.

Zapraszamy na dokument austriackiej telewizji publicznej ORF na temat wzorców jakie znajdujemy w naturze przy produkcji materiałów. Dlaczego liście nigdy się nie brudzą - czy ten fenomen można wykorzystać w utrzymaniu samochodu w czystości? Dlaczego gekony są w stanie chodzić po sufitach i co sprawia, że dorosły osobnik potrafi utrzymać całą wagę swojego ciała jednym palcem? Czy można stworzyć na tej podstawie „cudowny środek klejący”? Na początku trzeciego tysiąclecia stajemy u progu...

  Godziny emisji Naturalna technika

23:10

Śmiałe pomysły: Wymienialny ja

program technologiczny Czas: 21min.

Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Jeśli tak, to w jaki sposób? Dowiemy się w tym odcinku. Czy w przyszłości będziemy potrafili wszczepiać ludziom sztuczne organy? Rozwój technologiczny wskazuje na odpowiedź pozytywną, ale co z wadami takiego rozwiązania? W tym odcinku poznamy fascynujące fakty.

  Godziny emisji Śmiałe pomysły

23:50

Kosmos: Inne światy

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Czarna dziura w centrum naszej galaktyki, gwałtowne procesy zachodzące w Słońcu oraz największe kosmiczne wybuchy od czasu Wielkiego Wybuchu Czarna dziura w centrum naszej galaktyki, gwałtowne procesy zachodzące w Słońcu oraz ekipa, która szuka danych o największych kosmicznych wybuchach od czasu Wielkiego Wybuchu.

  Godziny emisji Kosmos

00:25

Siła sieci - sześć stopni oddalenia: Siła sieci - sześć stopni oddalenia

program kulturoznawczy Czas: 45min.

Oto zdumiewająca hipoteza na temat podstawowego prawa fizyki, które być może rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Oto zdumiewająca hipoteza na temat wszechobecnego prawa fizyki, za pomocą którego przyroda porządkuje samą siebie. Rządzi wszelkimi sieciami - od wirusów po ludzi. Może okazać się równie ważne, co prawo powszechnego ciążenia czy teoria ewolucji Darwina.

  Godziny emisji Siła sieci - sześć stopni oddalenia

01:25

Historia matematyki.: Granice przestrzeni.

program popularnonaukowy Czas: 58min.

Marcus du Sautoy przygląda się dokonaniom René Descartes'a, wybitnego matematyka i filozofa, który zrozumiał, że można połączyć algebrę i geometrię. Matematyka jest królową nauk. Bez niej nie byłoby fizyki, ani chemii, ani astronomii. W tej zupełnie nowej serii, Marcus du Sautoy, profesor matematyki na uniwersytecie w Oxfordzie, opowiada widzom fascynującą historię tej najważniejszej dyscypliny intelektualnej. W podróży poprzez wieki analizuje rozwój kluczowych idei matematycznych i...

  Godziny emisji Historia matematyki.

02:25

Youtuberzy w Da Vinci - Emce: Nauka, powietrze i wzrok

program popularnonaukowy Czas: 20min.

Emce radzi, jak się uczyć, wyjaśnia właściwości gazu i tłumaczy, jak działa wzrok. Emce radzi, jak uczyć się bardziej efektywnie, wykorzystując sztuczki ułatwiające zapamiętywanie. Pokazuje właściwości gazów za pomocą obrazowania smugowego i wyjaśnia jak dziala wzrok.

  Godziny emisji Youtuberzy w Da Vinci - Emce

02:55

Kosmos: Gwałtowny wszechświat

program popularnonaukowy Czas: 28min.

Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Zapraszamy! Chcecie poznać najnowsze technologie stosowane w eksploracji kosmosu? Dołączcie do ekipy trenującej przed lotem na Marsa i poznajcie kobietę, która chce upodobnić tę planetę do Ziemi, sztucznie wywołując tam efekt ciepliarniany!

  Godziny emisji Kosmos

03:25

Nowy wspaniały świat Darwina: Ewolucje (1839–1857)

program popularnonaukowy Czas: 52min.

Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Aby sprawdzić swą teorię o powstawaniu gatunków, Darwin zmienia swój rodzinny dom i ogród w laboratorium. Ekscytuje się swymi odkryciami, ale obawia się efektów, które może wywołać ich publikacja.

  Godziny emisji Nowy wspaniały świat Darwina

04:25

Sekrety fizyki kwantowej: Koszmar Einsteina

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Odkrycie, że światem rządzi przypadek, zachwiało teorią względności. Czy świat istnieje? Czy sami go stwarzamy, przez czynność obserwacji? Podstawowe dla teorii kwantowych stwierdzenie, że światem rządzi przypadek, podważyło teorię względności Einsteina. Jim Al-Khalili powtarza doświadczenie, w ramach którego pytamy: czy świat istnieje? Czy też do istnienia powołuje go fakt, że go obserwujemy?

  Godziny emisji Sekrety fizyki kwantowej

05:25

Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej: W ruchu

program historyczny Czas: 29min.

Da Vinci Learning przedstawia serię „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“. Dziś o Brytyjczykach jako budowniczych sieci dróg i pojazdów. W 1750 roku pokonanie 400 mil dorożką z Londynu do Edynburga zajmowało szesnaście dni. To musiało się zmienić. Juz sto lat później Brytyjczycy wprowadzili wiele nowych udoskonaleń, związanych z transportem osób i towarów. W tym odcinku z serii Da Vinci Learning „Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej“ pokażemy, które z rozwiązań zawdzięczamy Brytyjczykom....

  Godziny emisji Co zawdzięczamy rewolucji przemysłowej

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info