Reklama

Logo Da Vinci Da Vinci program TV na dziś - ramówka, emisje

2018-11-14

06:00

Artzooka: Kocia śnieżna kula

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi zwariowaną śnieżną kulę i flipbooka oraz uczy rysowania cieni. Jeremie robi ze słoika śnieżną kulę z głową kota, tworzy flipbooka i uczy rysowania cieni, które dodają obrazom głębi.

Godziny emisji Artzooka

Pokaż wcześniejsze pozycje programu
06:35

Trwa...  Sportowe laboratorium: Pływanie

program o zdrowiu Czas: 10min.

Dajemy nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a trójka uczestników szaleje w wodzie. Emma Sproule, zawodowa pływaczka, wraz z młodym Tyrusem i gospodarzem programu Nykeemem dają nura do „naukowego basenu”. Dr Heather opowiada o zjawisku zwanym oporem, a nasza trójka szaleje w wodzie.

Godziny emisji Sportowe laboratorium

06:55

Byli sobie podróżnicy: Vasco da Gama - w drodze do Indii

program historyczny Czas: 26min.

W tym odcinku serii „Byli sobie podróżnicy“ Vasco da Gama i jego podróże. Serial animowany, poświęcony historii odkryć oraz ludziom, którzy wyruszyli w wiekopomne podróże. Poznajcie sylwetki największych odkrywców w dziejach – od Czyngis-chana po Jamesa Cooka.

  Godziny emisji Byli sobie podróżnicy

Reklama
07:30

Siesta Z: „Upiór rodu Canterville'ów” Oscara Wilde'a

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta i duch sir Simona Canterville'a próbują pozbyć się nowych mieszkańców zamku, ale jest pewien problem – ci nie boją się duchów! Siesta śni o duchu sir Simona Canterville'a, który wiedzie spokojny żywot w zamku. Wszystko zmienia się, gdy do budynku wprowadza się rodzina Otisów. Upiór rodu Canterville'ów i Siesta robią, co mogą, żeby pozbyć się nowych właścicieli, ale ci nie boją się duchów!

  Godziny emisji Siesta Z

07:50

Marvi Hammer: Bezkrwawe safari

program popularnonaukowy Czas: 24min.

W dzisiejszym odcinku: jak fotografować płochliwe zwierzęta i czy afrykańskie słońce jest niebezpieczne dla zwierząt. W dzisiejszym odcinku o tym, jak fotografuje się płochliwe zwierzęta, o chartch perskich i o tym, czy afrykańskie słońce jest niebezpieczne dla zwierząt.

  Godziny emisji Marvi Hammer

08:25

Naukowe dowody: Matematyka i kształty

program popularnonaukowy Czas: 12min.

Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma związek z matematyką. Idil ze Stambułu uwielbia meczet, który stoi niedaleko jej domu. W tym odcinku dowie się, że piękno tej budowli ma ścisły związek z matematyką. Oraz że za pomocą wzorów i figur geometrycznych może sama tworzyć piękne rzeczy.

  Godziny emisji Naukowe dowody

08:50

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 8

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

09:20

Siesta Z: „Epos o Gilgameszu” nieznanego autora

program o sztuce Czas: 13min.

Siesta śni o Gilgameszu i Enkidu. Po śmierci Enkidu Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca. Siesta śni o Gilgameszu, potężnym władcy. Razem odnajdują Enkidu, który z rywala staje się ich przyjacielem. Gdy Enkidu ginie w walce z Bykiem Niebiańskim, Gilgamesz i Siesta udają się do Utnapisztima, nieśmiertelnego mędrca, który daje im wieczną młodość.

  Godziny emisji Siesta Z

Reklama
09:50

Co, jak, gdzie? Dowiedz się!: Sen

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Dzisiejszy temat to sen! Dowiecie się, dlaczego nietoperze śpią do góry nogami. Dzisiejszy temat to sen! Dowiecie się, dlaczego nietoperze śpią do góry nogami. Harrison zbada okołosenne zjawiska w rodzaju ziewania, chrapania i lunatykowania. Ponadto dowiecie się o źródle koszmarów sennych i o tym, jak je odpędzić.

  Godziny emisji Co, jak, gdzie Dowiedz się!

10:25

Mily Pytalska: Pieskie życie

program kulturoznawczy Czas: 7min.

Spotykając porzuconego szczeniaczka, Mily przypomina sobie, że czuła się porzucona po narodzinach siostry. Czy kiedyś pokona to uczucie? Mily spotyka porzuconego szczeniaczka i czuje się załamana. Przypomina jej się, jak urodziła się jej siostra. Wtedy też czuła się porzucona. Mily zastanawia się: czy uczucie porzucenia jest tym samym, czym bycie porzuconym? Czy można pokonać to uczucie?

  Godziny emisji Mily Pytalska

10:45

Operacja Auć: Czy pijesz dostatecznie dużo wody?

program o zdrowiu Czas: 28min.

Lekarze sprawdzają swój mocz oraz badają jad węża. Tymczasem na ostrym dyżurze: podbite oko i uraz głowy. Lekarze tłumaczą, jak po wyglądzie moczu stwierdzić, czy piliście dostatecznie dużo. Dr Chris sprawdza, jak jad węża uszkadza organizm. Tymczasem na ostrym dyżurze: jeden pacjent uderzył głową o poręcz, drugi ma wielkie limo.

  Godziny emisji Operacja Auć

11:20

A to wiesz?: Nauka sezonowa

program popularnonaukowy Czas: 24min.

Rośliny, zwierzęta i ludzie przystosowują się do zmian temperatury i nasłonecznienia, towarzyszących poszczególnym porom roku. Cała przyroda, rośliny, zwierzęta i ludzie przystosowują się do zmian temperatury i nasłonecznienia, towarzyszących poszczególnym porom roku. Ale czym właściwie są te pory? Co wyróżnia każdą z nich?

  Godziny emisji A to wiesz

11:50

Poznajemy największych artystów w dziejach świata: Poznajemy Faith Ringgold

program o sztuce Czas: 21min.

Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, ale Faith Ringgold jest pewna, że tak. Artystka zabierze was w podniebną przygodę. Potrafisz fruwać? Naukowcy odpowiedzą przecząco, w przeciwieństwie do Faith Ringgold. Artystka zabierze was w podniebną przygodę, która rozpoczyna się od dzieciństwa w nowojorskim Harlemie. Muzyka, która będzie towarzyszyć podróży, pomoże wam odkryć własną supermoc.

  Godziny emisji Poznajemy największych artystów w dziejach świata

12:25

Magija: Sztuczki stołowe

program o sztuce Czas: 11min.

Jay i Bridget zapraszają na obiad z szaloną, magiczną przystawką! Jay i Bridget zapraszają na obiad z szaloną, magiczną przystawką!

  Godziny emisji Magija

12:45

Domowa nauka: Nauka kolorów

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler wyjawia tajemnice kolorów oraz pokazuje eksperymenty, które można wykonać w domu. Steve Spangler wyjawia sekrety barw za pomocą eksperymentów, które można przeprowadzić w domu. Wykorzystuje kolorowe proszki do tworzenia wielobarwnych chmur oraz opowiada o tajemnicach tworzenia kolorowego tuszu.

  Godziny emisji Domowa nauka

13:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Bekające bobasy i Odpłata za plecak

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Eliksir młodości Kenta zmienia wszystkich w ryczące bobasy. Zaś Antymaterzyści ukradli plecak JD i odkryli przenośną ALVĘ. Eliksir młodości Kenta zmienia wszystkich w ryczące bobasy. Kiedy działanie specyfiku mija, są dorosłymi uwięzionymi w ciałach niemowląt. Antymaterzyści ukradli plecak JD i odkryli przenośną ALVĘ. Czy znajdą też Sekretne Laboratorium?

  Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

Reklama
13:50

Obłędne zwierzaki: Jaszczurki domowe

program popularnonaukowy Czas: 15min.

Co powinien wiedzieć każdy właściciel jaszczurki? Poznaj odpowiedź na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata! Co powinien wiedzieć każdy właściciel jaszczurki? Stephen i Gail odpowiedzą na to i inne pytania dotyczące obłędnych zwierzaków z całego świata!

  Godziny emisji Obłędne zwierzaki

14:15

Domowa nauka: Majsterkowanie

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Steve Spangler realizuje naukowe projekty, których składniki można znaleźć w zwykłym sklepie z narzędziami. Steve Spangler tworzy niesamowite naukowe projekty, których składniki można kupić w sklepie z narzędziami. Buduje też wyrzutnię koszulek oraz pokazuje substancję, która sprawia, że dżem ześlizguje się z chleba, a farba nie przylega do ludzkiego ciała.

  Godziny emisji Domowa nauka

14:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 19

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

15:15

A to wiesz?: Losing weight and staying thin

program popularnonaukowy Czas: 26min.

W programie „A to wiesz?” patrzymy na rzeczywistość przez naukowe okulary i odkrywamy fascynujące sekrety otaczającego świata. Patrzymy na rzeczywistość przez naukowe okulary i oddzielamy fakty od fikcji. Program „A to wiesz?” przedstawia najnowsze dokonania nauk ścisłych i odkrywa sekrety otaczającego nas świata.

  Godziny emisji A to wiesz

15:50

Magija: Jeszcze więcej szalonych monet

program o sztuce Czas: 11min.

Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami! Jay chętnie zdradzi tajniki kolejnych sztuczek z monetami!

  Godziny emisji Magija

16:10

Przedziwna nauka: Fale

program historyczny Czas: 24min.

Zbadajmy dzieje fal elektromagnetycznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie. Fale radiowe, mimo że zupełnie dla nas niewidoczne, całkowicie zmieniły współczesny świat. Zbadajmy dzieje rozwoju fal elektromagnetycznych oraz następny niezwykły przełom w tej dziedzinie.

  Godziny emisji Przedziwna nauka

16:45

Marvi Hammer: Sowy i ośmiornice

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Marvi i reporterzy wyruszają w kolejną przygodę Marvi i jego reporterzy wyruszają w kolejną przygodę...

  Godziny emisji Marvi Hammer

17:15

Artzooka: Tajemnicza skrytka

program o sztuce Czas: 24min.

Jeremie robi tajemniczą skrytkę z plastikowej butelki, torbę ze starych płyt i artzookuje klauna z popcornu. Jeremie robi tajemniczą skrytkę z plastikowej butelki, torbę ze starych płyt i artzookuje klauna z popcornu.

  Godziny emisji Artzooka

17:45

Okropne historie: Ekspertka od dinozaurów i naukowiec Brian

program historyczny Czas: 28min.

Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ekspertka od dinozaurów sprzedaje muszelki nad brzegiem morza, a naukowiec Brian odkrywa cuda greckiego wszechświata. Ameryka i Rosja biorą udział w wyścigu kosmicznym. Owoce zostają zamienione na warzywa.

  Godziny emisji Okropne historie

18:20

Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!: Maszyna do tańca i Małpie figle

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Von Bolt wkłada taneczny strój na pilota. Ponadto: z zoo uciekła gorylica. Czy dzieciaki zdołają zwabić ją z powrotem? Von Bolt chce wystąpić w konkursie tańca, wkłada więc taneczny strój na pilota. Ponadto: dzieciaki z Sekretnego Laboratorium odpowiadają za ucieczkę gorylicy z zoo. Czy zdołają zwabić ją z powrotem?

  Godziny emisji Sekretne Laboratorium Thomasa Edisona!

18:50

Okropne historie: Wczesna Australia i Pliniusz Starszy

program historyczny Czas: 28min.

Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Wczesna Australia ma okropną historię, a Pliniusz Starszy znajduje ognisty koniec w Pompejach. Premierzy Neville Chamberlain i Winston Churchill walczą przez internet.

  Godziny emisji Okropne historie

19:25

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Sztuka latania

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Philippe odwiedza Park Narodowy Congaree, w którym łapie i znakuje miejscowe nietoperze, a także studiuje loty dławigadów. Philippe odwiedza Park Narodowy Congaree, w którym łapie i znakuje miejscowe nietoperze. Następnie studiuje loty dławigadów amerykańskich i bada magiczną przemianę gąsienicy w motyla.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

20:00

A to wiesz?: Fakty i fikcja w epoce Internetu

program popularnonaukowy Czas: 25min.

W sieci pełno jest wspaniałych stron, ale czasem trudno odróżnić tam prawdę od fałszu. Na szczęście znamy kilka sposobów. Czy człowiek mógłby latać jak ptak lub chodzić po wodzie? Czy wszystko, co słyszy się o smartfonach jest prawdą? Jak w sieci odróżnić prawdziwy filmik od kłamstwa?

  Godziny emisji A to wiesz

20:45

Naturalna technika: Świat materialny

program technologiczny Czas: 52min.

Zapraszamy na dokument austriackiej telewizji publicznej ORF na temat wzorców jakie znajdujemy w naturze przy produkcji materiałów. Dlaczego liście nigdy się nie brudzą - czy ten fenomen można wykorzystać w utrzymaniu samochodu w czystości? Dlaczego gekony są w stanie chodzić po sufitach i co sprawia, że dorosły osobnik potrafi utrzymać całą wagę swojego ciała jednym palcem? Czy można stworzyć na tej podstawie „cudowny środek klejący”? Na początku trzeciego tysiąclecia stajemy u progu...

  Godziny emisji Naturalna technika

21:55

Lot bociana: Lot bociana

program popularnonaukowy Czas: 49min.

Polećcie za bocianami w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki! Film dokumentalny, który umożliwia nam lot tropem bocianów w ich corocznej jesiennej podróży z Europy Środkowej do Afryki oraz przedstawia cykl życiowy tych ptaków.

  Godziny emisji Lot bociana

23:10

Projekt eksploracja: bajeczna planeta: Bahamy

program popularnonaukowy Czas: 22min.

W tym odcinku podróżujemy na Bahamy, żeby obejrzeć najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską i tropić młode żarłacze żółte. W tym odcinku dołączamy do zawodowego nurka bezdechowego i zaglądamy w najgłębszy na świecie lej krasowy wypełniony wodą morską. Następnie udajemy się na namorzyny, żeby zobaczyć, w jaki sposób miejscowi badacze od kilkudziesięciu lat śledzą młode żarłacze żółte.

  Godziny emisji Projekt eksploracja: bajeczna planeta

23:50

Super nauka: Biotechnologia: Tajwan

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Od deficytu żywności po epidemie chorób zwierzęcych. Dowiedz się, w jaki sposób Tajwan rozwiązuje dzięki biotechnologii odwieczne problemy. Od deficytu żywności po epidemie chorób zwierzęcych. Dowiedz się, w jaki sposób Tajwan rozwiązuje dzięki biotechnologii odwieczne problemy.

  Godziny emisji Super nauka

00:25

Kod genetyczny: Łamanie kodu

program popularnonaukowy Czas: 48min.

Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Dzięki odszyfrowaniu genomu zaczęliśmy pojmować kierowany przez DNA proces, bez którego niczym byśmy się od siebie nie różnili. Program przedstawia największy projekt naukowy w historii, uświadamiający nam, jak zadziwiającym i skomplikowanym gatunkiem jest człowiek.

  Godziny emisji Kod genetyczny

01:25

Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra: Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra

program popularnonaukowy Czas: 43min.

Czy zbudowanie fabryki nie emitującej zanieczyszczeń jest możliwe? Zakład produkcyjny jutra już dziś pracuje pełną parą! Czy fabryki nie emitujące zanieczyszczeń to czyste science fiction? Przedstawiamy fascynujące pomysły ekologów i inżynierów, którzy wspólnie próbują zbudować fabrykę przyszłości.

  Godziny emisji Misja: zerowa emisja – Fabryka Jutra

02:25

W pogoni za szczęściem: Hokkien Mee i szczęście

program o zdrowiu Czas: 22min.

Czy zwykły posiłek może nas uszczęśliwić? Na lunchu z ekspertami Adrian dyskutuje o wpływie jedzenia na poziom szczęścia. Czy zwykły posiłek może nas uszczęśliwić? Jeśli tak, to dlaczego? Na lunchu z ekspertami Adrian próbuje się dowiedzieć, jak jedzenie oddziałuje na nasz umysł i poziom szczęścia. Czy wpływa na nie spożycie węglowodanów? Czym jest serotonina i co łączy ją ze szczęściem?

  Godziny emisji W pogoni za szczęściem

02:45

Czy jesteś tak mądry jak ja?: Czy jesteś tak mądry jak ja odc. 2

program popularnonaukowy Czas: 21min.

Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną. Kolejny odcinek teleturnieju, w którym rodzic i jego dziecko sprawdzają swoją wiedzę ogólną.

  Godziny emisji Czy jesteś tak mądry jak ja

02:55

Super nauka: Nanotechnologia: Seul

program popularnonaukowy Czas: 22min.

Czy to prawda, że niebawem odkryjemy lekarstwo na raka? Odpowiedź znajdziesz w odcinku poświęconym rozwojowi nanotechnologii w Korei. Czy to prawda, że niebawem odkryjemy lekarstwo na raka? Odpowiedź znajdziesz w odcinku poświęconym rozwojowi nanotechnologii w Korei.

  Godziny emisji Super nauka

03:25

Oto cywilizacja: Uczucia

program o sztuce Czas: 48min.

Matthew Colligns poszukuje źródeł ustawienia człowieka w centrum sztuki – od włoskiego renesansu po Rewolucję Francuską. Gdy w centrum sztuki zamiast Boga znalazł się człowiek, było to radykalne zerwanie z przeszłością. Matthew Collings poszukuje źródeł tej zmiany – od renesansowych Włoch w rozkwicie po Paryż czasów gwałtownej Rewolucji Francuskiej.

  Godziny emisji Oto cywilizacja

04:25

Sekrety chaosu: Sekrety chaosu

program popularnonaukowy Czas: 59min.

Teoria chaosu ma rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? W filmie „Sekrety chaosu” profesor Jim Al-Khalili próbuje rozwikłać jedną z największych zagadek nauki – jak we wszechświecie, który wyłonił się z pyłu, powstało inteligentne życie? Jak nieporządek zamienia się w porządek? To zagmatwana i sprzeczna z intuicją podróż.

  Godziny emisji Sekrety chaosu

05:25

Tajemnice ewolucji: Wczesne przystosowanie

program popularnonaukowy Czas: 23min.

Oto gatunki, które wcześnie przystosowały się do swojego środowiska: rekin, pszczoła, rodzina wielopłetwcowatych czy piżmowół arktyczny. Rekin, pszczoła, ryby z rodziny wielopłetwcowatych czy piżmowół arktyczny miliony lat temu tak dobrze przystosowały się do środowiska naturalnego, że dziś są żywymi skamieniałościami. Badając je poznajemy sekrety ewolucji i przetrwania.

  Godziny emisji Tajemnice ewolucji

Grupy kanałów stacji

O programie TV stacji Da Vinci

Na stronie stacji telewizyjnej Da Vinci umieszczony jest program telewizyjny dla wybranego dnia, w typ przypadku na dziś. Domyślnie prezentowany jest program dla bieżącego dnia, za pomocą kalendarza i linkow z datą można wybrać dowolny inny dzień, dla którego dostępne są informacje o emisjach.

Wyświetlana strona zawiera program TV dla Da Vinci. Poza ramówką na stronach znajdują się informacje na temat emitowanych programów, filmów i seriali oraz osób, które są związane ze stacją.

Dodatkowo na stronie programu telewizyjnego na dziś dla kanału Da Vinci można znaleźć informacje na temat programów i transmisji emitowanych na żywo oraz najbliższych premier. Program TV Da Vinci umożliwia również przełączenie na widok tygodniowy zawierający tabelę z programem dla siedmiu dni.

Przewodnik telewizyjny po ramówce stacji Da Vinci. Sprawdź w programie co możesz obejrzeć dziś i w kolejnych dniach.

Reklama
© 2016-2018 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info