Emisja Kossakowski. Wtajemniczenie będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 23 grudnia 2024 (Poniedziałek)Opis (streszczenie): Niesamowici ludzie i ich zwyczaje pochodzące z czterech różnych kontynentów oraz niezaspokojona ciekawość podróżnika Przemka Kossakowskiego muszą stanowić mieszankę wybuchową! W nowej serii programu prowadzący wyruszy w podróż po Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Weźmie udział w niezwykłych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i spróbuje sprostać prawdziwie męskim wyzwaniom. Które przeżycie na zawsze zostanie w jego pamięci? Gorączka złota w Kenii, niebezpieczny połów skorupiaków percebes, portugalska odmiana corridy – tourada czy gruzińskie rozgrywki ku czci zmarłych kończące się na cmentarzu. Droga Przemka Kossakowskiego w nowym sezonie będzie niezwykle ekstremalna i wyboista, tym bardziej, że niektóre zwyczaje ciężko będzie mu zrozumieć. Co przeżyje i jacy ludzie staną na jego drodze w nowej serii programu „Kossakowski. Wtajemniczenie”? Przez dwa lata Przemek Kossakowski podróżował po świecie. Poznał skrajne kultury, rzucił wyzwanie najbardziej niebezpiecznym żywiołom i odwiedził miejsca oddalone od cywilizacji. Wszystko po to, aby w praktyce przetestować swoją życiową dewizę – „nie ograniczam się”. Odwiedził kirgijski step i święte miasto umarłych w Indiach. Poznał skromny lud nepalskich górali i słynące z urody plemię Hammer w Kenii. Łowił małże w Portugalii, zbierał złoto na ulicach Kalkuty i schodził do tuneli afrykańskiej kopalni. A także wziął udział w wielu przyprawiających o dreszcze rytuałach. W finałowym odcinku serii Przemek podsumowuje dwa lata swoich podróży i dzieli się z widzami refleksją, dlaczego warto podróżować oraz w jaki sposób wyzwania, którym stawił czoło, zmieniły jego perspektywę na świat.
/ Polska / program edukacyjnyOpis (streszczenie): Przemek Kossakowski kontynuuje podroż do Azji i Afryki, by przejść na wyższy stopień wtajemniczenia. Wraz z nim trafimy do miejsc, których odwiedzenie wymagać będzie prawdziwej odwagi. Przemierzając Indonezję, prowadzący dopłynie do wioski Mentawajów. Tu jego celem będzie spotkanie z ostatnim Sikereiem - szamanem, który podejmie się odczytania jego drogi życia z wnętrzności rytualnie upolowanego zwierzęcia. Co czeka go w przyszłości?
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Przemek trafił do wioski plemienia Papuasów, gdzie będzie musiał wykazać, że jest prawdziwym mężczyzną. Założy tradycyjny strój i weźmie udział w walce o terytorium. W Himalajach spotka łowców miodu, od których nauczy się nowych niezwykłych wzorców męskości. W osadzie Nomadów w Kirgistanie Przemek weźmie udział w jednym z najbardziej okrutnych sportów świata – kokburu. W Etiopii odwiedzi lud Surma, który od lat organizuje rytualne walki na kije i weźmie udział w jednym z takich turniejów. Na końcu przyjedzie do Hamerów, aby przyjrzeć się uroczystości ukuligula, podczas której kobiety w bolesny sposób okazują swoją lojalność i oddanie wobec mężczyzn.
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Etiopia – Surma W kolejnym odcinku Przemek Kossakowski postanowił odwiedzić etiopskie plemię Surma, uznawane za jednno z najbardziej wojowniczych ludów Afryki. Dla mężczyzn z tego plemienia ważnym elementem kultury jest walka na kije Donga - skuteczny sposób na rozwiązywanie wszelkich konfliktów. Przemek poznaje tam młodego chłopaka, który aby udowodnić swoją męskość, musi wziąć udział w najbliższej walce. Prowadzący postanawia mu towarzyszyć i dołącza do jego drużyny. Przed nimi walka, z której ciężko wyjść bez żadnego uszczerbku.
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Etiopia – Hamer Przemek Kossakowski dotrze tym razem do mieszkającego w Dolinie Omo w Etiopii plemienia Hamer, słynącego z odbywających się tam skoków przez byki. Rytuału potwierdzającego męstwo i pozwalającego założyć rodzinę. Spotka tam młodego chłopaka – Bargolę, który przygotowuje się by wziąć w nim udział. Prowadzący dołącza do niego. Poznaje jego rodzinę i zasady, które należy spełnić by zostać pełnoprawnym mężczyzną. Rytuał z pozoru wymagający jedynie sprawności fizycznej, kryje jeszcze jeden bardzo kontrowersyjny element, związany z zadawaniem fizycznego bólu. Jak w tej sytuacji odnajdzie się Przemek?
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Nepal Tym razem Przemek Kossakowski wyruszy w podróż do Nepalu na spotkanie z mężczyznami palującymi na dziki miód, zaliczany do najdroższych na świecie. By się do nich dostać czeka go długa, męcząca podróż, podczas której towarzyszyć będzie mu lokalny szerpa Rajwaj. To on doprowadzi go do wioski Landrung, położonej u podnóża Annapurny. W wiosce pozna dwóch niezwykłych mężczyzn, którzy by utrzymać swoje rodziny, codziennie ryzykują swoje życie polując na ten drogi przysmak. Zbieranie miodu z gniazd pszczelich odbywa się na stromych ścianach skalnych, łowcy są zawieszeni na bambusowych linach, bez żadnych profesjonalnych zabezpieczeń. Mężczyźni, których odwiedzi Przemek, wtajemniczą go w sposób zbierania tego drogocennego surowca. Przed Prowadzącym niezwykle niebezpieczne zadania, 100 – metrowa ściana i gigantyczne gniazda pszczół, z których trzeba wykraść miód. A ukąszenie przez taką pszczołę może grozić śmiercią.
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Kirgistan W kolejnym odcinku Przemek Kossakowski wyruszy na spotkanie z kirgiskimi nomadami mieszkającymi nad Jeziorem Songköl, by wziąć udział w zawodach Kok Boru – narodowej dyscyplinie sportowej, krwawej i niebezpiecznej. Jego nauczycielem zostanie Ermek – kapitan lokalnej drużyny, który za drobną opłatą zdecyduje się go trenować. W grze, w której weźmie udział Przemek, nie ma prawie żadnych zasad. Po prostu – dwie drużyny mężczyzn na koniach walczą o martwą kozę. Przeciwnicy tratują się konno i smagają batami, by zdobyć trofeum, a następnie przewieźć dokoła boiska i zrzucić do specjalnej „bramki”. Przemek będzie musiał zmierzyć się z Kirgizami, dla których jazda konna to podstawowa umiejętność życia na stepie. Pojedynek nie będzie łatwy, nie obejdzie się bez potu i krwi.
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Dani W drugim odcinku serii Przemek Kossakowski wyruszy w podróż do oddalonego o ponad 20 tysięcy kilometrów od Polski wojowniczego plemienia Dani, zamieszkującego środkową część Papui Zachodniej. Do niedawna ich zwyczaje budziły mnóstwo kontrowersji ze względu na brutalny charakter. Jednym z nich są odbywające się regularnie walki z innymi plemionami. Dla Dani prawdziwy mężczyzna to wojownik, gotowy do nieustanej walki. Przemek jedzie tam spotkać się z Jani Mebelem wodzem plemienia, który postanowi uczynić z niego tajną broń podczas najbliższej potyczki. Aby wziąć udział w walce, Przemek będzie musiał założyć tradycyjny strój, czyli horim, pozbywając się przy tym całego ubrania.
/ Polska / programOpis (streszczenie): W nowej serii programu Przemek Kossakowski wyrusza w podróż do najdzikszych zakątków Azji i Afryki. Wszystko po to by wziąć udział w pradawnych ceremoniach, prymitywnych rytuałach i okrutnych męskich sprawdzianach. Mentawaje Przemek Kossakowski dotrze tym razem do mieszkającego w środku indonezyjskiej dżungli plemienia Mentawai, których przodkowie byli wojowniczymi kanibalami i łowcami głów. Odcięci od świata, przez lata bronili się przed naporem cywilizacji. Skutecznie walczyli o niezależność i pozostanie wiernym pradawnym tradycją. Jak żyją teraz? Przemek pozna rodzinę jednego z ostatnich przewodników duchowych plemienia Mentawajów – Tereona. To on wprowadzi go w tajniki życia w środku dźungli, wspólnie wyruszą na polowanie, by następnie Przemek mógł poznać, jaką wróżbę przygotowali dla niego na dalszą drogę.
/ Polska / programOpis (streszczenie): Przemek Kossakowski w nowym programie na antenie TTV wyrusza w podróż, z której nie ma odwrotu. Nowa, telewizyjna seria Przemka to krok dalej w poszukiwaniach tajemniczych inicjacji, dawnych rytuałów, niezwykłych uzdrowicieli i szamanów. W czasach, kiedy wszyscy już wszystko widzieli i wszędzie byli, Kossakowski dociera do miejsc odciętych od świata. Na własnej skórze sprawdzi skuteczność szamańskich obrzędów i zabiegów medycyny niekonwencjonalnej m.in. z Kolumbii, Peru, Syberii, Mongolii czy Beninu. Dowie się, jakie tajemnice skrywają współczesne praktyki szamańskie i co z tym wspólnego ma np. niedozwolona w Europie, a często stosowana w Amazonii halucynogenna ayahuaska. Zweryfikuje, jaką moc ma bieganie nago w temperaturze minus 40 stopni po syberyjskiej wiosce. Sprawdzi, jakie jest uzdrawiające działanie krwi wielbłąda czy głowy węża. Przemek uda się do Wenezueli, gdzie w dżungli odwiedzi plemię Piaroa, praktykujące pierwotne rytuały. O ich ceremoniach krążą legendy. Mają wielkie centrum ceremonialne założone przez wodza, który dożył 122 lat. Jego misję kontynuują dwaj synowie. Ich kultura wymaga duchowego podejścia, by przejść pełną przemianę. Ich medycyna aktywuje ducha, co pomaga stać się lepszym człowiekiem. Przemek zada sobie pytanie, czy uda mu się przejść przez ten proces, zwłaszcza, że o większości działań niewiele wie. Postanowił jednak zaufać. Zanim przystąpi do kolejnego postu poprzedzającego ceremonie, pozna smak lokalnego rarytasu – pająka ptasznika. Przed rytuałem, podczas którego pozna inny wymiar bólu, doświadczy znaczenia siły serca.
/ Polska / programKossakowski. Wtajemniczenie można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: Travel Channel, TTV
Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją: