Emisja Ludzie z Mazowsza będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 5 kwietnia 2025 (Sobota)Opis (streszczenie): Bohaterami odcinka jest najstarszy na Kurpiach zespół "Za borem" z Zawad. Zespół istnieje już 95 lat, a założył go legendarny nauczyciel Aleksander Kopeć. Na Kurpiach trwają właśnie przygotowania do Wielkanocy i my także w tym uczestniczymy.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażEmisja Ludzie z Mazowsza miała miejsce:
Opis (streszczenie): Bohaterem odcinka jest pan Tadeusz Sułek redaktor naczelny najstarszego tygodnika lokalnego (wydawanego nieprzerwanie od 1951) na Mazowszu - "Życie Żyrardowa". W ubiegłym roku pan redaktor otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego Biały Kruk jako dziennikarska Osobowość Roku. Pasją pana redaktora jest, oprócz dziennikarstwa, jazda na rowerze, dlatego odbywamy z Nim rowerową wycieczkę po Żyrardowie i słuchamy Jego opowieści o tym niezwykłym mieście.
Opis (streszczenie): Bohaterem odcinka "Ludzi z Mazowsza" pt. "Wiosna przy A2" jest pan Wojciech Hoser, ogrodnik ze Żbikowa, dziś dzielnicy Pruszkowa, ogrodnik w czwartym pokoleniu. Pra - pra - dziadek pana Wojciecha, Piotr Hoser przyjechał do Warszawy z Czech i w 1948 roku został naczelnym ogrodnikiem Ogrodu Saskiego. Wszyscy przodkowie pana Wojciecha byli ogrodnikami, a dziś pan Wojtek uprawia w swoim ogrodzie, założonym przez Jego pra - dziadka Ferdynanda Hosera, rośliny ozdobne, zwłaszcza bambusy. Jego ogród sąsiaduje przez płot z autostradą A2, ale Jego rośliny zdążyły już się do tego przyzwyczaić.
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Bohaterem "Ludzi z Mazowsza" pt. "Piękna historia" jest pan Tadeusz Milke z Płocka, szef najstarszego w Polsce, dziecięcego zespołu pieśni i tańca "Dzieci Płocka". Pan Tadeusz kontynuuje i rozwija dzieło swojego dziadka Wacława, który założył zespół w 1946 roku. "Dzieci Płocka" koncertują nie tylko w Polsce, ale na całym świecie prezentując piękno polskiej kultury ludowej. Duma Mazowsza!
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Bohaterką odcinka jest Iwona Kopiwoda, siedlczanka z urodzenia, sokołowianka z wyboru, instruktorka tańca, która od 23 lat prowadzi w Sokołowie Podlaskim Zespół Pieśni i Tańca "Sokołowianie". Pani Iwona sprawiła, że w Zespole tańczą nie tylko dzieciaki i sokołowska młodzież, ale także dorośli Sokołowianie, przeżywając w ten sposób swoją drugą młodość. "Sokołowianie" są Zespołem z licznymi nagrodami, a do tego koncertują w całej Europie, a nawet daleko poza nią. Do tego jeszcze pani Iwona dowodzi całym Sokołowskim Ośrodkiem Kultury. Prawdziwa Pani Instytucja!
Czas trwania: 10min. / 2025 / reportażOpis (streszczenie): Misja Ludzie z Mazowsza to cykl cotygodniowych, 8 - minutowych reportaży, będących kontynuacją Krótkiego filmu o Warszawie i Krótkiego filmu o Mazowszu, produkcji By The Wind Media, które ukazywały się na Antenie TVP3 Warszawa w sezonach 2017/18 i 2018/19. W obu Krótkich filmach bohaterami były ciekawe miejsca, zjawiska, wydarzenia w Warszawie i na Mazowszu. Oczywiście pojawiali się ludzie, ale według naszego zamysłu, byli tylko dramaturgicznym spoiwem każdej opowieści. Wokół ich działań budowaliśmy każdą historię. Ten zabieg sprawdził się, ale teraz chcemy odwrócić sytuację i właśnie na ludzi, Ludzi z Mazowsza skierować nasze kamery. Bohaterów, ludzi mieszkających, pracujących, żyjących w naszym regionie, ale robiących różne, ciekawe, czasem dziwne rzeczy, mających niecodzienne pasje, nie brakuje. Z wieloma już spotkaliśmy się podczas realizacji Krótkich filmów, ale będą też inni, których życie jest intrygujące, albo przynajmniej ciekawe. Widzowie tv lubią oglądać życie innych ludzi. To przecież sól telewizji. A postawienie przed kamerami i w świetle reflektorów człowieka, który nagle z postaci anonimowej, albo znanej tylko w jakimś wąskim gronie, staje się bohaterem programu, to podstawowa zasada działania telewizji, czyli nie odkrywamy niczego nowego. Ale mamy nadzieję, że nasi bohaterowie i reportaże o nich będą prawdziwym odkryciem.
Czas trwania: 8min. / 2019 / reportażOpis (streszczenie): W odcinku "Trzy wiersze" z cyklu "Ludzie z Mazowsza, bohaterka programu, wybitna poetka, warszawianka, Anna Piwkowska czyta swoje wiersze z Jej ostatniego tomu"Furtianie". Pani Anna przekonuje nas, widzów o roli słów, pisanych i mówionych i o uczuciach, które te słowa opisują. Za swoją twórczość pani Anna Piwkowska była nagradzana wielokrotnie, a za ostatni tom"Furtianie"została laureatką Nagrody im. Kamila Cypriana Norwida.
Czas trwania: 10min. / 2024 / reportażOpis (streszczenie): Ks. mitrat Adam Misijuk z prawosławnej Parafii Św. Jana Klimaka na warszawskiej Woli to bohater "Drabiny do raju", programu z cyklu "Ludzie z Mazowsza". Ks. Adam jest przewodnikiem po cmentarzu wokół cerkwi, omawia metaforę "drabiny św. Jana Klimaka", ale przede wszystkim zaprasza widzów do cerkwi dolnej, w której freski i ikony namalował mistrz Jerzy Nowosielski.
Czas trwania: 10min. / 2024 / reportażOpis (streszczenie): Ludzie z Mazowsza to cykl cotygodniowych, 8 - minutowych reportaży,
Czas trwania: 8min. / 2019 / reportażLudzie z Mazowsza można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP3 Warszawa
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: