Reklama

Makłowicz w drodze godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Makłowicz w drodze w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Makłowicz w drodze będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 9 lipca 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 7/11 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Robert Makłowicz już od ponad 20 lat zwiedza różne zakątki świata, by pokazać lokalną kuchnię i związane z nią zwyczaje. Tym razem odwiedza Belgię, Chorwację i Norwegię. W programie odwiedza targi, producentów lokalnej żywności i trunków, a także godne polecenia lokale, w których spotykają się przede wszystkim miejscowi. Robert Makłowicz nie skupia się wyłącznie na kulinariach, ale także na najważniejszych jego zdaniem atrakcjach turystycznych, dlatego w programie zobaczymy również świątynie, zabytki oraz muzea. To propozycja zarówno dla miłośników jedzenia, jak i widzów ciekawych świata, lokalnych kultur i szeroko pojętej historii. Co może z równym powodzeniem udawać Francję i norweski fiord? Istria, oczywiście. To tam kręcono „Złoto dla zuchwałych” i „Długie łodzie Wikingów”, żeby wymienić tylko te dwa tytuły. Robert Makłowicz odwiedza oba miejsca – miasteczko Vižinada i Zalew Limski – oraz kilka innych adresów w okolicy, które wyglądają jak gotowe plany filmowe. Starożytny Poreč z bizantyjską bazyliką, miniaturowy wenecki Novigrad, toskańskie z urody winnice w Narduće – oto istryjskie żywe kino. Równie atrakcyjne kulinarnie: ostrygi prosto z morza, brodet vel brodetto z ryb morskich czy inna wersja tego dania, z kurczakiem, którą Robert przyrządza własnoręcznie. Nie zapomina też o dwóch żelaznych pozycjach istryjskiego stołu: to sery i pršut, surowa dojrzewająca szynka wieprzowa. Ich wyrób podglądamy u najlepszych miejscowych producentów.

/ Polska / program
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 8/11 Logo Food Network
Polska / program
Reklama
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
Polska / program
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
Polska / program
Program TV na 10 lipca 2020 (Piątek)
11:00 Makłowicz w drodze, odc. 7/11 Logo Food Network
11:30 Makłowicz w drodze, odc. 8/11 Logo Food Network
12:00 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
12:30 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
Program TV na 11 lipca 2020 (Sobota)
08:00 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
08:30 Makłowicz w drodze, odc. 8/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Bajkowy, proekologiczny adres wakacyjny z basenem i drewnianymi domkami typu bungalow – to baza wypadowa Roberta Makłowicza, który zamierza odwiedzić najciekawsze miejsca najsłabiej zaludnionej i najmniej nowoczesnej prowincji kambodżańskiej, położonej przy granicy z Wietnamem i Laosem. Wspaniały wodospad Ou’sien Lair, wulkaniczne jezioro Yeak Laom, w którym można zażywać słodkowodnych kąpieli, zielone kiście pieprzu na plantacji i egzotyczny krajobraz wokół – to cuda natury. Sałatka z papai, zupa Tom Yum, domowy makaron z owocami morza – to cuda miejscowej kuchni. Zupa Samlar Kako – to danie, które Robert przyrządza własnoręcznie. Ryżowy destylat o intrygującej nazwie „sra klang” – to z kolei cud lokalnego domowego gorzelnictwa. Na zdrowie! Bajkowy, proekologiczny adres wakacyjny z basenem i drewnianymi domkami typu bungalow – to baza wypadowa Roberta Makłowicza, który zamierza odwiedzić najciekawsze miejsca najsłabiej zaludnionej i najmniej nowoczesnej prowincji kambodżańskiej, położonej przy granicy z Wietnamem i Laosem. Wspaniały wodospad Ou’sien Lair, wulkaniczne jezioro Yeak Laom, w którym można zażywać słodkowodnych kąpieli, zielone kiście pieprzu na plantacji i egzotyczny krajobraz wokół – to cuda natury. Sałatka z papai, zupa Tom Yum, domowy makaron z owocami morza – to cuda miejscowej kuchni. Zupa Samlar Kako – to danie, które Robert przyrządza własnoręcznie. Ryżowy destylat o intrygującej nazwie „sra klang” – to z kolei cud lokalnego domowego gorzelnictwa. Na zdrowie!

/ Polska / program
09:00 Makłowicz w drodze, odc. 9/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Kolejne miejsca na drodze tego odcinka, w których pojawia się Robert Makłowicz, to gotowe pocztówki. Kambodżańska prowincja i żniwa ryżowe na płaskim, podmokłym polu z palmami cukrowymi, skryte w lesie ruiny miasta z czasów królestwa Czenla (VII w.), „daleko od szosy” położona wioska, w której nigdy wcześniej nie gościł przybysz z Europy – miejscowi pieką dla niego prosiaka na ruszcie i urządzają huczne przyjęcie z muzyką. Wreszcie najbardziej emblematyczna pocztówka z Kambodży: kompleks świątynny Angkor Wat, jedna z największych atrakcji turystycznych Azji i całego globu. Obok niej miasto Siem Reap, w którym jest wszystko dla turystów, nawet pieczone pająki i larwy. Robert wybiera jednak bakłażany po khmersku z ryżem i smażony makaron, a sam gotuje wieprzowinę z imbirem po kambodżańsku. Kolejne miejsca na drodze tego odcinka, w których pojawia się Robert Makłowicz, to gotowe pocztówki. Kambodżańska prowincja i żniwa ryżowe na płaskim, podmokłym polu z palmami cukrowymi, skryte w lesie ruiny miasta z czasów królestwa Czenla (VII w.), „daleko od szosy” położona wioska, w której nigdy wcześniej nie gościł przybysz z Europy – miejscowi pieką dla niego prosiaka na ruszcie i urządzają huczne przyjęcie z muzyką. Wreszcie najbardziej emblematyczna pocztówka z Kambodży: kompleks świątynny Angkor Wat, jedna z największych atrakcji turystycznych Azji i całego globu. Obok niej miasto Siem Reap, w którym jest wszystko dla turystów, nawet pieczone pająki i larwy. Robert wybiera jednak bakłażany po khmersku z ryżem i smażony makaron, a sam gotuje wieprzowinę z imbirem po kambodżańsku.

/ Polska / program
09:35 Makłowicz w drodze, odc. 10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Nazwa Koh Kong ma trzy znaczenia: to nadmorska prowincja przy granicy z Tajlandią, główne miasto tej prowincji oraz most, łączący nadgraniczny kambodżański półwysep z resztą kraju. Robert Makłowicz zagłębia się w temat owoców morza łowionych w Zatoce Tajlandzkiej: niemal osobiście odbiera je z kutra rybackiego i degustuje w portowej jadłodajni. Osobiście też gotuje tajską z pochodzenia zupę Tom Yum Kung z krewetkami. Crab House to restauracja wśród lasów namorzynowych po drugiej stronie mostu, której menu łatwo przewidzieć. Robert zamawia tam kraba w sosie curry i rybę smażoną z imbirem. Wodospad Tatai w dżungli Gór Kardamonowych, w której ukrywali się Czerwoni Khmerzy po upadku ich zbrodniczego reżimu, nastraja Roberta do ważnych podsumowań historycznych. Cały czas czuwa nad nim Czarny Budda ze wspaniałej „oskarowej” świątyni w Pak Klang. Nazwa Koh Kong ma trzy znaczenia: to nadmorska prowincja przy granicy z Tajlandią, główne miasto tej prowincji oraz most, łączący nadgraniczny kambodżański półwysep z resztą kraju. Robert Makłowicz zagłębia się w temat owoców morza łowionych w Zatoce Tajlandzkiej: niemal osobiście odbiera je z kutra rybackiego i degustuje w portowej jadłodajni. Osobiście też gotuje tajską z pochodzenia zupę Tom Yum Kung z krewetkami. Crab House to restauracja wśród lasów namorzynowych po drugiej stronie mostu, której menu łatwo przewidzieć. Robert zamawia tam kraba w sosie curry i rybę smażoną z imbirem. Wodospad Tatai w dżungli Gór Kardamonowych, w której ukrywali się Czerwoni Khmerzy po upadku ich zbrodniczego reżimu, nastraja Roberta do ważnych podsumowań historycznych. Cały czas czuwa nad nim Czarny Budda ze wspaniałej „oskarowej” świątyni w Pak Klang.

/ Polska / program
Reklama
Program TV na 12 lipca 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network

Opis (streszczenie): W pierwszych trzech odcinkach programu zobaczymy przede wszystkim Lwów, co nie znaczy, że skupiamy się jedynie na atrakcjach niegdysiejszej stolicy Galicji. Poza wspaniałościami historycznymi i kulinarnymi, które to miasto oferuje, zobaczymy też między innymi Brody, niegdyś najważniejsze żydowskie miasto Galicji, miejsce narodzin pisarza Josepha Rotha. Odwiedzimy również słynne uzdrowisko Truskawiec oraz Podhorce i zahaczymy o kraniec Karpat Wschodnich u podnóży Borysławia, słynnego kiedyś z bogatych źródeł ropy naftowej. We wszystkich odcinkach towarzyszyć nam będzie wielka obfitość jedzenia - od tradycyjnej wschodniogalicyjskiej kuchni ukraińskiej, kuchni huculskiej i tej wzorowanej na niegdysiejszych polskich tradycjach tych ziem po kuchnie gruzińską, bałkańską i fusion. Następne cztery odcinki zrealizowane są w Kazachstanie. Oprócz wybudowanej od podstaw futurystycznej stolicy, której nazwa niedawno zmieniona została z Astany na Nursułtan, będziemy też w nowoczesnym mieście Ałmaty oraz tradycyjnym Szymkencie przy granicy z Uzbekistanem. Poza nowoczesnością (a w Kazachstanie jej nie brakuje, ropy i pieniędzy z jej wydobycia również) zobaczymy też życie koczowników w stepie, pędzących przed sobą stada koni, owiec i wielbłądów, postaramy się również nakreślić precyzyjną kulinarną panoramę tego wielkiego kraju. Schodząc z Kopca Unii Lubelskiej, górującego nad dawną stolicą austro-węgierskiej Galicji, Robert Makłowicz odnajduje wspaniałe atrakcje turystyczne i kulinarne na lwowskim rynku. Działająca w ratuszu kawiarnia Grand Cafe Leopolis jest godna arcyksięcia, bar nalewkowy, a Pijana Wiśnia budzi pozytywne skojarzenia. Historyczne kamienice w rynku pamiętają polskich królów, a jedną z młodszych zajmowała rodzina Baczewskich, dostarczająca gatunkowych spirytualiów na dwór cesarki. Wielokulturowa lwowska kuchnia oferuje m.in. wieprzowe żeberka, wareniki z ziemniakami, lemburgery, owoce Morza Czarnego i ormiański chłodnik tanow, który Robert przyrządza osobiście.

/ Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
Program TV na 16 lipca 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 8/11 Logo Food Network
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
Program TV na 17 lipca 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 8/11 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
Program TV na 18 lipca 2020 (Sobota)
08:00 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
Program TV na 19 lipca 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
Reklama
Program TV na 23 lipca 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Program TV na 24 lipca 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Program TV na 25 lipca 2020 (Sobota)
07:55 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Program TV na 26 lipca 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Program TV na 30 lipca 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
Reklama
Program TV na 31 lipca 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
Program TV na 1 sierpnia 2020 (Sobota)
08:05 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
09:40 Makłowicz w drodze, odc. 1/11 Logo Food Network
Polska / program
Program TV na 2 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
Program TV na 6 sierpnia 2020 (Czwartek)
16:50 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
17:25 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
17:55 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
18:30 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
Program TV na 7 sierpnia 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
Program TV na 8 sierpnia 2020 (Sobota)
07:55 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
08:25 Makłowicz w drodze, odc. 2/11 Logo Food Network
Polska / program
08:55 Makłowicz w drodze, odc. 3/11 Logo Food Network
Polska / program
09:30 Makłowicz w drodze, odc. 4/11 Logo Food Network
Polska / program
Reklama
Program TV na 9 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
Program TV na 13 sierpnia 2020 (Czwartek)
16:50 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
17:25 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
17:55 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
18:30 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
Program TV na 14 sierpnia 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
Program TV na 15 sierpnia 2020 (Sobota)
07:55 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
08:25 Makłowicz w drodze, odc. 5/11 Logo Food Network
Polska / program
08:55 Makłowicz w drodze, odc. 6/11 Logo Food Network
Polska / program
09:30 Makłowicz w drodze, odc. 7/11 Logo Food Network
Program TV na 16 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
Program TV na 20 sierpnia 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
Program TV na 21 sierpnia 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 3/7 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
Program TV na 22 sierpnia 2020 (Sobota)
08:00 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
08:30 Makłowicz w drodze, odc. 8/11 Logo Food Network
09:00 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
09:35 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
Program TV na 23 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 7 Logo Food Network
Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
Program TV na 27 sierpnia 2020 (Czwartek)
17:00 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
17:35 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
18:05 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
18:40 Makłowicz w drodze, odc. 7 Logo Food Network
Program TV na 28 sierpnia 2020 (Piątek)
11:05 Makłowicz w drodze, odc. 4/7 Logo Food Network
11:35 Makłowicz w drodze, odc. 5/7 Logo Food Network
12:05 Makłowicz w drodze, odc. 6/7 Logo Food Network
12:35 Makłowicz w drodze, odc. 7 Logo Food Network
Program TV na 29 sierpnia 2020 (Sobota)
08:00 Makłowicz w drodze, odc. 7 Logo Food Network
08:30 Makłowicz w drodze, odc. 11 Logo Food Network
Polska / program
09:00 Makłowicz w drodze, odc. 1/7 Logo Food Network
09:35 Makłowicz w drodze, odc. 2/7 Logo Food Network
Program TV na 30 sierpnia 2020 (Niedziela)
10:35 Makłowicz w drodze, odc. 1/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Południowe zbocza Karpat schodzące wprost na Wielką Nizinę Węgierską – ten majestatyczny widok definiujący Zakarpacie najlepiej podziwiać z zamku Palanok. Dawna twierdza książąt siedmiogrodzkich usadowiła się pod miastem Mukaczewo, przez tysiąc lat znanym jako Munkács. Otoczony węgierskimi tradycjami Robert Makłowicz robi zakupy na miejskim targu i gotuje na głównym placu Mukaczewa „paprikás csirke” czyli paprykarz z kurczaka. Następnie rusza w Karpaty, podziwia wodospad Szypot i próbuje miejscowych szaszłyków. Ich różnorodność, nieznana w Polsce, to ślad dawnej przynależności Ukrainy do ZSRR, którego kuchnię wzbogacały narody kaukaskie, szaszłykowi arcymistrzowie. Degustacja w restauracji Bogracz nie może się obejść bez tytułowego kociołka i innych zakarpackich przysmaków. Południowe zbocza Karpat schodzące wprost na Wielką Nizinę Węgierską – ten majestatyczny widok definiujący Zakarpacie najlepiej podziwiać z zamku Palanok. Dawna twierdza książąt siedmiogrodzkich usadowiła się pod miastem Mukaczewo, przez tysiąc lat znanym jako Munkács. Otoczony węgierskimi tradycjami Robert Makłowicz robi zakupy na miejskim targu i gotuje na głównym placu Mukaczewa „paprikás csirke” czyli paprykarz z kurczaka. Następnie rusza w Karpaty, podziwia wodospad Szypot i próbuje miejscowych szaszłyków. Ich różnorodność, nieznana w Polsce, to ślad dawnej przynależności Ukrainy do ZSRR, którego kuchnię wzbogacały narody kaukaskie, szaszłykowi arcymistrzowie. Degustacja w restauracji Bogracz nie może się obejść bez tytułowego kociołka i innych zakarpackich przysmaków.

/ Polska / program
11:10 Makłowicz w drodze, odc. 7 Logo Food Network
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) dla Makłowicz w drodze. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Makłowicz w drodze w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Makłowicz w drodze.

Poprzednie emisje Makłowicz w drodze w telewizji

Emisja Makłowicz w drodze miała miejsce:

2020-07-05 11:10 Makłowicz w drodze, odc. 9/11 Logo Food Network
2020-07-05 10:35 Makłowicz w drodze, odc. 10/11 Logo Food Network
2020-07-04 09:30 Makłowicz w drodze, odc. 7/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Kambodża nie może zaoferować amatorom podróży wygodnych połączeń kolejowych ani sieci autostrad. Od czego jednak azjatycka pomysłowość? Robert Makłowicz pokonuje prawie 600 km trudnej drogi ze stolicy do miasta Ban Lung na wschodzie kraju… nocnym autobusem z kuszetkami! Na miejscu je śniadanie i zmienia środek lokomocji. Wsiada na skuter i rusza w nieznane. W przydrożnym sklepiku znajduje domowy pieprz i równie domową wódkę ryżową. Na historycznym szlaku Ho-Chi-Minha, w niegdysiejszej dżungli, którą zniszczył napalm, przypomina wydarzenia wojny wietnamskiej i ogląda plantację nerkowców. Kolejna przydrożna plantacja to drzewa kauczukowe; kilka kilometrów dalej „biedaszyby” kopalni cyrkonów i wioska bez prądu, z fast foodem sprzedawanym z barowego tuk-tuka. Przepis dnia w wykonaniu Roberta: sałatka z zielonego mango. Kambodża nie może zaoferować amatorom podróży wygodnych połączeń kolejowych ani sieci autostrad. Od czego jednak azjatycka pomysłowość? Robert Makłowicz pokonuje prawie 600 km trudnej drogi ze stolicy do miasta Ban Lung na wschodzie kraju… nocnym autobusem z kuszetkami! Na miejscu je śniadanie i zmienia środek lokomocji. Wsiada na skuter i rusza w nieznane. W przydrożnym sklepiku znajduje domowy pieprz i równie domową wódkę ryżową. Na historycznym szlaku Ho-Chi-Minha, w niegdysiejszej dżungli, którą zniszczył napalm, przypomina wydarzenia wojny wietnamskiej i ogląda plantację nerkowców. Kolejna przydrożna plantacja to drzewa kauczukowe; kilka kilometrów dalej „biedaszyby” kopalni cyrkonów i wioska bez prądu, z fast foodem sprzedawanym z barowego tuk-tuka. Przepis dnia w wykonaniu Roberta: sałatka z zielonego mango.

/ Polska / program
2020-07-04 08:55 Makłowicz w drodze, odc. 6/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): Mekong to największa i najważniejsza w regionie, ale nie jedyna, rzeka przepływająca przez stolicę Kambodży. Turyści mają ciekawy wybór: spacery licznymi bulwarami albo rejs łodzią. Robert Makłowicz wybiera obie opcje i dokłada do nich trzecią: rajd po miejskich targach, których w Phnom Penh nie brakuje. Na jednym kupuje naczynia do gotowania, na drugim przebiera w wiktuałach, na trzecim podziwia kolonialną francuską architekturę. Azjatycki miejski żywioł łatwo też znaleźć na ulicach, pełnych straganów handlowych, stoisk kulinarnych, a nawet zaimprowizowanych salonów fryzjerskich. Robert zamawia drinka w historycznym Klubie Zagranicznych Korespondentów, słynną zupę Tom Yum Kung w restauracji o tej samej nazwie, odwiedza pałac królewski i gotuje wieprzowinę w karmelu z jajkami na twardo. Mekong to największa i najważniejsza w regionie, ale nie jedyna, rzeka przepływająca przez stolicę Kambodży. Turyści mają ciekawy wybór: spacery licznymi bulwarami albo rejs łodzią. Robert Makłowicz wybiera obie opcje i dokłada do nich trzecią: rajd po miejskich targach, których w Phnom Penh nie brakuje. Na jednym kupuje naczynia do gotowania, na drugim przebiera w wiktuałach, na trzecim podziwia kolonialną francuską architekturę. Azjatycki miejski żywioł łatwo też znaleźć na ulicach, pełnych straganów handlowych, stoisk kulinarnych, a nawet zaimprowizowanych salonów fryzjerskich. Robert zamawia drinka w historycznym Klubie Zagranicznych Korespondentów, słynną zupę Tom Yum Kung w restauracji o tej samej nazwie, odwiedza pałac królewski i gotuje wieprzowinę w karmelu z jajkami na twardo.

/ Polska / program
2020-07-04 08:25 Makłowicz w drodze, odc. 5/10 Logo Food Network

Opis (streszczenie): „Mały Wiedeń wschodu” – spacer głównym deptakiem Czerniowiec udowadnia, że nie było to określenie na wyrost. Rozkwitłe w czasach Austro-Węgier miasto było wyjątkowym w skali europejskiej wielokulturowym skupiskiem Ukraińców, Niemców, Żydów, Rumunów, Polaków, Węgrów, Ormian, a nawet Turków. Do dzisiaj widać tu ślady tej mozaiki: kwartał żydowski, dawne łaźnie tureckie, wielojęzyczne nazwy miasta w bruku promenady, ulica polskiego burmistrza Kochanowskiego, czy tzw. domy narodowe: niemiecki, żydowski, rumuński, polski. Na wzgórzu nad miastem Robert przyrządza rumuńską z pochodzenia tokanicę, odkrywa najmłodszy pomnik cesarza Franciszka Józefa, degustuje lokalne dania obowiązkowe w tradycyjnej restauracji, rozmawia z byłym gubernatorem o Habsburgach, a z polskim księdzem o Polakach w dzisiejszych Czerniowcach. „Mały Wiedeń wschodu” – spacer głównym deptakiem Czerniowiec udowadnia, że nie było to określenie na wyrost. Rozkwitłe w czasach Austro-Węgier miasto było wyjątkowym w skali europejskiej wielokulturowym skupiskiem Ukraińców, Niemców, Żydów, Rumunów, Polaków, Węgrów, Ormian, a nawet Turków. Do dzisiaj widać tu ślady tej mozaiki: kwartał żydowski, dawne łaźnie tureckie, wielojęzyczne nazwy miasta w bruku promenady, ulica polskiego burmistrza Kochanowskiego, czy tzw. domy narodowe: niemiecki, żydowski, rumuński, polski. Na wzgórzu nad miastem Robert przyrządza rumuńską z pochodzenia tokanicę, odkrywa najmłodszy pomnik cesarza Franciszka Józefa, degustuje lokalne dania obowiązkowe w tradycyjnej restauracji, rozmawia z byłym gubernatorem o Habsburgach, a z polskim księdzem o Polakach w dzisiejszych Czerniowcach.

/ Polska / program

Makłowicz w drodze gdzie obejrzeć?

Makłowicz w drodze można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: Food Network

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry