Emisja Muzeum Polskiej Piosenki będzie miała miejsce (premiera, powtórka):
Program TV na 13 maja 2025 (Wtorek)Opis (streszczenie): Program realizowany w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawia historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kim był twórca, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Oko za oko", śpiewanej przez Justynę Steczkowską.
Czas trwania: 9min. / 2013Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawiają historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to było, kto za tym stał, a także jak potoczyły się losy autora. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym odcinku cyklu historia piosenki "Tyle samo prawd ile kłamstw" Izabeli Trojanowskiej.
Czas trwania: 9min. / 2013Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie TVP Rozrywka dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Jesteśmy na wczasach".
Czas trwania: 7min. / 2014Emisja Muzeum Polskiej Piosenki miała miejsce:
Opis (streszczenie): Każdy odcinek programu realizowany w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawia historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym programie historia piosenki "Grande Valse Brillante".
Czas trwania: 10min. / 2013Opis (streszczenie): "Jeszcze się tam żagiel bieli" Alicja Majewska; "Kwiaty we włosach" Czerwone Gitary; "Dziwny jest ten świat" Czesław Niemen; "Windą do nieba" 2 + 1; "Grande Valse Brillante" Ewa Demarczyk; "Miłość Ci wszystko wybaczy" Hanna Ordonówna.
Czas trwania: 52min. / 2016Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W tym odcinku o historii piosenki "Mamona" wypowiadają się: MariaSzabłowska, Tomasz Kopeć, Maciej Chmiel, Reni Jusis, Leszek Biolik, Sylwia Chutnik, Adam Jaworski, Robert Leszczyński, Rafał Bryndal, Wojciech Mann, Janek Młynarski, Piotr Więcławski (Wienio), Marcin Matuszewski (Duże Pe), Janusz Panasewicz, Małgorzata Ostrowska, Janusz Radek, Justyna Steczkowska.
Czas trwania: 10min. / 2013Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu, zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie: historia piosenki "Niepokonani".
Czas trwania: 7min. / 2018Opis (streszczenie): W kolejnych odcinklach cykl przedstawia historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. W programie historia piosenki "Polska".
Czas trwania: 8min. / 2014Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "W domach z betonu".
Czas trwania: 7min. / 2015Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Jeszcze się tam żagiel bieli".
Czas trwania: 8min. / 2013Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, a także jak potoczyły się jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Papaja".
Czas trwania: 7min. / 2014Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Aleja gwiazd".
Czas trwania: 6min. / 2015Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Człowieczy los".
Czas trwania: 6min. / 2015Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Kryzysowa narzeczona".
Czas trwania: 7min. / 2013Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Babę zesłał Bóg".
Czas trwania: 9min. / 2013Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Nim stanie się tak".
Czas trwania: 8min. / 2016Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Ten wasz świat".
Czas trwania: 7min. / 2014Opis (streszczenie): O piosence "Dziwny jest ten świat" mówią w tym odcinku: Ryszard Wolański, Maria Szabłowska, Kayah, Maciej Chmiel, Tadeusz Woźniak, Andrzej Korzyński, Marek Piekarczyk, Reni Jusis, Ernest Bryll, Sylwia Chutnik, Robert Leszczyński, Michał Ogórek, Rafał Bryndal, Wojciech Mann, Janusz Weiss, Zygmunt Kukla, Marcin Matuszewski /Duże Pe/, Janusz Panasewicz, Maria Czubaszek, Krystyna Mazurówna, Olga Lipińska, Jerzy Gruza, L. U. C.
Czas trwania: 10min. / 2013Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Jestem z miasta".
Czas trwania: 7min. / 2015Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "U cioci na imieninach".
Czas trwania: 6min. / 2014Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawią historię jednego rodzimego hitu sprzed lat. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Black and white".
Czas trwania: 9min. / 2015Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawiają historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. W tym wydaniu historia piosenki "O mnie się nie martw".
Czas trwania: 7min. / 2014Opis (streszczenie): W każdym odcinku twórcy programu zrealizowanego w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu przedstawiają historię jednego rodzimego przeboju sprzed lat. Widzowie dowiedzą się, jak doszło do powstania konkretnego utworu, kiedy to się stało, kto za tym stał, a także jak potoczyłysię jego losy. Prawie każdy przebój ma swoją historię, która obrosła anegdotami, wiążą się z nią zakulisowe opowieści, zdarzenia losowe, życiowe rozterki, zabawne sytuacje. W programie historia piosenki "Boso" zespołu Zakopower.
Czas trwania: 8min. / 2016Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Jaskółka uwięziona".
Czas trwania: 9min. / 2016Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Znamy się tylko z widzenia".
Czas trwania: 10min. / 2018Opis (streszczenie): W programie historia piosenki "Windą do nieba".
Czas trwania: 9min. / 2013Muzeum Polskiej Piosenki można obejrzeć w programie stacji:
Emisje miały lub będą miały miejsce w: TVP3 Białystok, TVP3 Kielce, TVP3 Opole, TVP3 Szczecin, TVP3 Warszawa, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Wilno
Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):
Lista zawiera lata, w których powstawała audycja: