Reklama

Największe wynalazki starożytności godziny emisji w telewizji, obsada, kiedy leci i gdzie obejrzeć

Największe wynalazki starożytności w TV - najbliższe emisje

+ Obserwuj
Przycisk Zapisz przy transmisji pozwala na szybkie dodanie wydarzenia do kalendarza: iCalendar, Google Calendar, Outlook.

Emisja Największe wynalazki starożytności będzie miała miejsce (premiera, powtórka):

Program TV na 18 lipca 2020 (Sobota)
19:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 1 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W dzisiejszym odcinku twórcy programu rzucają wyzwanie tym widzom, którym wydaje się, że na temat starożytnego Egiptu wiedzą już wszystko. Tajemnice tej niezwykłej cywilizacji przetrwały tysiąclecia. Zagadki Sfinksa, sekrety mumifikacji czy piramid – nad Nilem dokonano najważniejszych odkryć archeologicznych w historii ludzkości. Przekonamy się, które z nich miały największy wpływ na to, jak obecnie postrzegany jest antyczny Egipt.

Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
Program TV na 19 lipca 2020 (Niedziela)
19:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 2 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Od zarania dziejów ludzie wymyślali coraz efektywniejsze sposoby zabijania. Najstraszliwsze bronie antycznego świata były przyczyną upadku potężnych państw i umożliwiały wielkie podboje. Oto lista najbardziej śmiercionośnych wynalazków zamierzchłych czasów: od uważanego za pierwowzór napalmu ognia greckiego po łuk kompozytowy, który pomógł Mongołom stworzyć największe starożytne imperium, od szybkiego rydwanu bojowego, który wymusił zmianę taktyki bitewnej, po proste, lecz skuteczne kolczatki, do dziś używane przez wojsko. Dowiemy się, która z zaprezentowanych antycznych broni okaże się tą, która miała największy wpływ na bieg historii.

Czas trwania: 38min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
Reklama
Program TV na 25 lipca 2020 (Sobota)
19:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 3 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W starożytności budowano wspaniałe statki, których konstrukcja byłaby wyzwaniem nawet dla dzisiejszych inżynierów. Te imponujące jednostki z powodzeniem żeglowały po morzach i oceanach. W tym odcinku zobaczymy m.in. triery, które pomogły stworzyć potęgę starożytnych Aten, quadragintaremę – antyczny statek wielkości dzisiejszego lotniskowca, drakkary, dzięki którym wikingowie zapuszczali się tak daleko od domów, oraz owiane złą sławą łodzie cesarza Kaliguli. Wszystkie te konstrukcje wyprzedzały swoją epokę. Dowiemy się, które z antycznych statków były najbardziej zaawansowane technologicznie.

Czas trwania: 37min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
Program TV na 26 lipca 2020 (Niedziela)
19:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 4 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Grabież, ludobójstwo, nieczyste polityczne zagrywki i inne zbrodnie – postacie, o których mowa w dzisiejszym odcinku, nie cofnęli się przed niczym, byleby tylko zapisać się w historii jako najwięksi władcy, jacy kiedykolwiek żyli. W programie mało znane fakty z biografii takich słynnych starożytnych dyktatorów, jak: Juliusz Cezar, Dżyngis-chan, Attyla i Kleopatra. Dowiemy się, który z nich był największym tyranem antycznego świata.

Czas trwania: 40min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
Strona zawiera informacje na temat godzin emisji (czyli kiedy leci) oraz obsady (kto występuje) dla Największe wynalazki starożytności. Jeżeli stacje telewizyjne planują w najbliższym czasie nadać audycję (premiera, powtórki) w sekcji najbliższe emisje umieszczone są informacje na temat jakiego dnia, o której godzinie oraz na jakiej antenie można obejrzeć program. W przypadku braku Największe wynalazki starożytności w ramówkach jakiekogokolwiek kanału wyświetlona jest lista poprzednich emisji z ostatnich 30 dni. Brak informacji na temat poprzednich i przyszłych wyświetleń oznacza, że żadna z ponad 180 stacji obecnych w programie telewizyjnym naziemna.info, nie nadawała audycji i nie planuje tego w najbliższym czasie. Na stronie znajdują się informacje na temat tego kiedy będą powtórki lub kiedy będzie powtórka audycji Największe wynalazki starożytności.

Poprzednie emisje Największe wynalazki starożytności w telewizji

Emisja Największe wynalazki starożytności miała miejsce:

2020-07-08 09:50 Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia, odc. 10 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Wielkie imperia antycznego świata powstały w efekcie wojen, a wśród najważniejszych starć w historii starożytnej były oblężenia miast. Twórcy programu przypominają m.in. słynną bitwę o Troję, obronę Syrakuz i niewiarygodnie innowacyjną broń wynalezioną wówczas przez Archimedesa, a także początek upadku Rzymu. Oto przełomowe wydarzenia z dziejów ludzkości, które nigdy nie zostaną zapomniane. Eksperci wskazują oblężenie, którego skutki były najstraszliwsze.

Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-07-07 22:45 Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-07-07 09:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 9 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): W sercu każdego antycznego imperium znajdowała potężna metropolia, napędzająca ekspansję i nadzorująca podbite prowincje. Te wielkie miasta były ośrodkami politycznymi i centrami rozwoju technologii, a pod względem liczby mieszkańców nie ustępowały dzisiejszym aglomeracjom. Twórcy serii przedstawiają starożytne metropolie, które ukształtowały historię ludzkości, m.in. kolebkę demokracji – Ateny, potężny Rzym i Aleksandrię – jeden z najważniejszych hellenistycznych ośrodków życia umysłowego i kulturalnego.

Czas trwania: 38min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-07-06 22:45 Największe wynalazki starożytności, odc. 9 Logo FOKUS TV
2020-07-06 09:50 Największe wynalazki starożytności, odc. 8 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Największe budowle antycznego świata są świadectwem nie tylko bogactwa, lecz także siły. Miały odstraszać potencjalnych przeciwników. W dzisiejszym odcinku poznamy tajemnice Stonehenge, zaliczanego do siedmiu cudów świata starożytnego Kolosa Rodyjskiego, a także Koloseum i zapierającego dech w piersiach zespołu świątynnego w Karnaku. Zobaczymy, która ze wspaniałych starożytnych konstrukcji jest uznawana przez ekspertów za największe osiągnięcie architektoniczne i inżynieryjne antycznego świata.

Czas trwania: 37min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
Reklama
2020-07-03 22:55 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze zabytki starożytności, odc. 8 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 37min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-07-03 09:50 Największe wynalazki starożytności: Największe wynalazki Starożytnej Grecji, odc. 7 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Starożytnej Grecji cywilizacja Zachodu zawdzięcza koncepcje filozofii, demokracji... i robotyki. Antyczni wynalazcy stworzyli technologie, które wydawały się niemożliwe do opracowania w ich czasach: Archimedes zdołał skonstruować prymitywną broń laserową, Heron zbudował automatycznie otwierające się drzwi, a Filon z Bizancjum wykonał model humanoidalnego robota. Przekonamy się, która z technologii starożytnych Greków była najbardziej zaawansowana.

Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-07-02 22:45 Największe wynalazki starożytności: Największe wynalazki Starożytnej Grecji, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-07-02 09:50 Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice, odc. 6 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Do dziś wiele zagadek starożytnego świata pozostaje nierozwiązanych, co każe nam kwestionować naszą wiedzę o tych niezwykłych cywilizacjach. W tym odcinku autorzy serii zastanawiają nad tajemnicą antycznych osiągnięć technicznych, które nawet dla współczesnych inżynierów i naukowców byłyby wyzwaniem. Zobaczymy m.in. antyczny komputer, modele maszyn latających czy ważące setki ton bloki skalne, które transportowano przed tysiącami lat. Dotąd nie wyjaśniono, jak starożytnym udało się dokonać takich osiągnięć. W programie zastanawiamy się, która z tych antycznych zagadek mówi nam najwięcej o tych dawnych cywilizacjach.

Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-07-01 22:45 Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-07-01 09:50 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć rzymskich przebojów, odc. 5 Logo FOKUS TV

Opis (streszczenie): Wspaniała cywilizacja rzymska ukształtowała nasz świat między innymi poprzez najbardziej zaawansowane technologiczne osiągnięcia inżynieryjne starożytności, wykorzystywane do dziś. Oto niektóre genialne rozwiązania wprowadzone w antycznym Rzymie: wodoodporny beton, rozciągające się na wiele kilometrów akwedukty i technologia górnicza, która wyprzedzała swoje czasy. Autorzy serii próbują ustalić, który z cudów rzymskiej inżynierii okazał się najbardziej przełomowy.

Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-06-30 22:25 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć rzymskich przebojów, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-06-30 10:10 Największe wynalazki starożytności: Dziesięciu największych dyktatorów antycznego świata, odc. 4 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 40min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-06-29 22:25 Największe wynalazki starożytności: Dziesięciu największych dyktatorów antycznego świata, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-06-29 10:10 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć najwspanialszych starożytnych statków, odc. 3 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 37min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-06-26 22:25 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć najwspanialszych starożytnych statków, odc. 3 Logo FOKUS TV
Reklama
2020-06-26 10:10 Największe wynalazki starożytności: Najbardziej śmiercionośny oręż antycznego świata, odc. 2 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 38min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-06-25 22:25 Największe wynalazki starożytności: Najbardziej śmiercionośny oręż antycznego świata, odc. 2 Logo FOKUS TV
2020-06-01 09:55 Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-05-29 22:35 Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-05-29 09:55 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze antyczne metropolie, odc. 9 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 38min. / USA / 2016 / serial dokumentalny
2020-05-28 22:35 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze antyczne metropolie, odc. 9 Logo FOKUS TV
2020-05-28 10:00 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze zabytki starożytności, odc. 8 Logo FOKUS TV
2020-05-27 22:35 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze zabytki starożytności, odc. 8 Logo FOKUS TV
2020-05-27 10:00 Największe wynalazki starożytności: Największe wynalazki Starożytnej Grecji, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-05-26 22:35 Największe wynalazki starożytności: Największe wynalazki Starożytnej Grecji, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-05-26 09:55 Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-05-25 22:35 Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-05-25 10:00 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć rzymskich przebojów, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-05-22 22:35 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć rzymskich przebojów, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-05-22 10:00 Największe wynalazki starożytności: Dziesięciu największych dyktatorów antycznego świata, odc. 4 Logo FOKUS TV
Reklama
2020-05-21 22:35 Największe wynalazki starożytności: Dziesięciu największych dyktatorów antycznego świata, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-05-21 09:55 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć najwspanialszych starożytnych statków, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-05-20 22:35 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć najwspanialszych starożytnych statków, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-05-20 09:55 Największe wynalazki starożytności: Najbardziej śmiercionośny oręż antycznego świata, odc. 2 Logo FOKUS TV
2020-05-19 22:35 Największe wynalazki starożytności: Najbardziej śmiercionośny oręż antycznego świata, odc. 2 Logo FOKUS TV
2020-05-18 00:45 Największe wynalazki starożytności: Największe antyczne oblężenia, odc. 10 Logo FOKUS TV
2020-05-17 00:30 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze antyczne metropolie, odc. 9 Logo FOKUS TV
2020-05-11 00:45 Największe wynalazki starożytności: Najwspanialsze zabytki starożytności, odc. 8 Logo FOKUS TV
2020-05-10 00:30 Największe wynalazki starożytności: Największe wynalazki Starożytnej Grecji, odc. 7 Logo FOKUS TV
2020-05-04 00:45 Największe wynalazki starożytności: Antyczne tajemnice, odc. 6 Logo FOKUS TV
2020-05-03 00:30 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć rzymskich przebojów, odc. 5 Logo FOKUS TV
2020-04-27 00:30 Największe wynalazki starożytności: Dziesięciu największych dyktatorów antycznego świata, odc. 4 Logo FOKUS TV
2020-04-26 00:05 Największe wynalazki starożytności: Dziesięć najwspanialszych starożytnych statków, odc. 3 Logo FOKUS TV
2020-04-20 00:30 Największe wynalazki starożytności: Najbardziej śmiercionośny oręż antycznego świata, odc. 2 Logo FOKUS TV
2020-04-19 00:05 Największe wynalazki starożytności: Sekrety Egiptu, odc. 1 Logo FOKUS TV
Czas trwania: 39min. / USA / 2016 / serial dokumentalny

Największe wynalazki starożytności gdzie obejrzeć?

Największe wynalazki starożytności można obejrzeć w programie stacji:

Emisje miały lub będą miały miejsce w: FOKUS TV

Typy audycji

Lista zwiera odnośniki do stron typów związanych z prezentowaną audycją:

Kraje audycji

Lista zwiera odnośniki do stron krajów związanych z prezentowaną audycją:

Obsada (osoby)

Lista zwiera odnośniki do stron osób związanych z produkcją (aktorzy, reżyser):

Lata produkcji

Lista zawiera lata, w których powstawała audycja:

Reklama
© 2016-2020 - PROGRAM TV - przewodnik telewizyjny naziemna.info
Serwis działa na serwerach dhosting
Do góry